Bitcoin Forum
May 04, 2024, 04:14:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: İsminiz İle Başlayan Bitcoin Adresi Üretme! [Video]  (Read 29532 times)
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
September 08, 2017, 03:41:11 PM

Daha önce soruldu mu bilmiyorum ama bu konuda kalıma takılan bir durum var :

richlistteki zengin bir cüzdan adresinin tamamını vanitygen e yazsak, pcnin de quantum olduğunu varsaysak, o adresin keyini hesaplayamaz mı?

Bildiğim kadarıyla böyle bir hesaplama söz konusu olmuyor, hesaplama değil rastgele adres üretilmekte yani işin içinde şifre çözme gibi durum yok.
Private key ile adres üretiliyor ama adres ile private key'e dönemiyoruz. Çift taraflı bir işlem olanaksız.
Detayları aklımda kalmadı şifreleme teknolojisine daha önce galiba Çakır değinmişti.
1714839260
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714839260
Reply with quote  #2

1714839260
Report to moderator
1714839260
Hero Member
*

Ignore
1714839260
Reply with quote  #2

1714839260
Report to moderator
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714839260
Hero Member
*

Ignore
1714839260
Reply with quote  #2

1714839260
Report to moderator
1714839260
Hero Member
*

Ignore
1714839260
Reply with quote  #2

1714839260
Report to moderator
simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
September 08, 2017, 07:24:54 PM

richlistteki zengin bir cüzdan adresinin tamamını vanitygen e yazsak, pcnin de quantum olduğunu varsaysak, o adresin keyini hesaplayamaz mı?

Bildiğim kadarıyla böyle bir hesaplama söz konusu olmuyor, hesaplama değil rastgele adres üretilmekte yani işin içinde şifre çözme gibi durum yok.
Private key ile adres üretiliyor ama adres ile private key'e dönemiyoruz. Çift taraflı bir işlem olanaksız.
Detayları aklımda kalmadı şifreleme teknolojisine daha önce galiba Çakır değinmişti.

Biz vanitygen e hesabımız şu şekilde başlasın diye bir başlangıç karakter serisi veriyoruz. Program ise verdiğimiz karakterler ile başlayan bir hesap ve pri key üretiyor.

Pcnin çok ileri seviye bir alet olduğunu var sayarsak programa adresin ilk karakterleri yerine tamamını vererek keyi bulmasını umabiliriz diye düşünüyorum. Eğer yanlış düşünmüyor isem ileriki yıllarda bu büyük bir güvenlik sorunu anlamına gelir.
WebSikkesi
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 0

View Profile
September 09, 2017, 02:16:58 PM

Video için teşekkürler, en kısa zamanda üretim profile ekliyeceğim adresi
ugurusta
Sr. Member

Activity: 506
Merit: 251

View Profile
September 10, 2017, 01:03:06 AM

Biz vanitygen e hesabımız şu şekilde başlasın diye bir başlangıç karakter serisi veriyoruz. Program ise verdiğimiz karakterler ile başlayan bir hesap ve pri key üretiyor.

Pcnin çok ileri seviye bir alet olduğunu var sayarsak programa adresin ilk karakterleri yerine tamamını vererek keyi bulmasını umabiliriz diye düşünüyorum. Eğer yanlış düşünmüyor isem ileriki yıllarda bu büyük bir güvenlik sorunu anlamına gelir.

Aynı şey benimde aklımdan geçiyordu  Grin
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
September 13, 2017, 03:30:31 PM

Güvenlik sorunu değil başlı başına hırsızlık olur. Süper bilgisayarı olan varsa durmasın hemen başlasın.  Cheesy Süper bilgisayarların gelişimi sadece bitcoin için değil şifreleme sistemi bulunan tüm yapılar için tehlike arz ediyor. Yeni algoritmalar yazılır yeni kripto teknolojisine geçiş yapılır tabii eğer bunlar gerçekleşene kadar bitcoin ayakta kalırsa.
niko83
Sr. Member

Activity: 340
Merit: 278

View Profile
September 14, 2017, 12:21:55 PM

BIP16'da tanımlanan "Pay to script hash (P2SH)" kullanan adresler 3 rakamı ile başlıyor. Şu iki makalede konu ile ilgili epey bilgi var:

https://www.blokzinciri.org/yazi/matematik-tabanli-para-birimleri-ve-kriptografi/
https://www.blokzinciri.org/yazi/sifreleme-kriptografi-hakkinda-temel-bilgiler/
uzayli
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
September 16, 2017, 09:53:54 AM

Teşekkür ederim. Video gayet acıklayıcı olmuş. Kendimede üreteceğim ismimle başlayan bir bitcoin adresi.

yuzdeyuzmalt
Full Member

Activity: 224

View Profile
September 17, 2017, 11:08:55 AM

Teşekkür ederim açıklayıcı anlatım için ismim 4 harfli fazla uzun sürmez muhtemelen bulması
HDIMI
Full Member

Activity: 196

View Profile
September 17, 2017, 12:10:34 PM

Teşekkür ederim. Bir şey sormak istiyorum isimimiz ile başlayınca btc adresi bir farkı oluyor mu yoksa yine normal btc adresimi Cheesy

nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
September 21, 2017, 11:46:52 AM

Teşekkür ederim. Bir şey sormak istiyorum isimimiz ile başlayınca btc adresi bir farkı oluyor mu yoksa yine normal btc adresimi Cheesy
Yine normal btc adresi hocam . Değişen birşey yok .

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
YavuzOvic
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
September 22, 2017, 01:01:50 AM

Videoyu izledim çok açıklayıcı sade ve net bir anlatım olmuş. Elinize sağlık..
İşlemleri bire bir uyguladım sonuç olumlu. Gerçektende uzun isimlerde biraz sıkıntı oluyor..

Özel plaka gibi özel Wallet Smiley
gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546

View Profile
September 23, 2017, 07:13:59 PM

yeni başlayanlar olarak böyle bi şey üretsek ya da üretmesek bi eksisi ya da artısı ne olur. ya da hiç bi etkisi olmaz mı. Ama güzel bir çalışma olmuş emeğinize sağlık
kulis0
Member
**

Activity: 132
Merit: 10

"One Token to Move Anything Anywhere"

View Profile
October 03, 2017, 11:24:37 AM

bende deniycem bakalım becere bilcezmi Cheesy ama video güzel anlatmış kıvırırım işi herhalde Cheesy

l3irsen
Full Member

Activity: 126

View Profile
October 03, 2017, 11:33:12 AM

teşekkürlerr.. bende aldım kendi ismimle başlayan bir bitcoin adresi..
alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
October 03, 2017, 06:31:43 PM

vps-vds ile denemeyi düşünüyorum, aklımda olan 3-5 isim var alıp bırakıyım kenara Cheesy
CoinMin3r
Hero Member

Activity: 520
Merit: 500

View Profile
October 11, 2017, 10:22:02 AM

Şahsi fikrim 6> harflerde mantıksız, niye uğraşılıyorki isim,soyisimden bir kesit veya baş harfleri uygun olur.
punqpunq
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile
October 13, 2017, 07:28:24 AM

Harikaymış daha yeni gördüm. İsmi uzun olanlar denemesin bence.
mkl59
Member
**

Activity: 115

View Profile
October 14, 2017, 08:51:53 AM

Hep bunu merak etmiştim nasıl yapılıyor diye, acayip özeniyordum yalnız benim ismim de uzun napalım bekleyeceğiz Smiley
TroubleMaker
Sr. Member

Activity: 355
Merit: 250

blockchaintr.net

View Profile WWW
October 14, 2017, 03:11:17 PM

Hocam bitcoin cüzdanının anonim kalması sizin için daha iyi olacaktır:) Genelde insanlar bir yere bitcoin cüzdanı verilirken başka bilgi vermek istemez. Anonim kalmasını isterler. Ayrıca hiç bir cüzdanla da duygusal bağ kurmayın bence. Hack olabilir, her şey olabilir, mümkün olduğunca takip edebileceğiniz kadar farklı cüzdan kullanın. Airdrop'a falan katılacaksanız, ana cüzdanınızı vermeden, ekstra bilgi vermeden katılın.

Ama tabi düşünce güzel, arkadaşın emeğine sağlık Smiley ben kullanmamayı tercih edenlerdenim.
MaHe71
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
October 15, 2017, 12:07:21 PM

teşekkürler abi
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: