Bitcoin Forum
May 05, 2024, 02:08:06 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin-exchange.info - primul exchange romanesc  (Read 12737 times)
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
May 14, 2013, 08:02:00 PM
 #61

Nu este cazul sa se tulbure apele pe aici.

Cred totusi ca post-ul de prezentare ar trebui updatat cu niste 'current issues' ca sa nu mai fie nevoie sa se intrebe/rasfoiasca de fiecare data.

1714874886
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714874886

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714874886
Reply with quote  #2

1714874886
Report to moderator
1714874886
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714874886

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714874886
Reply with quote  #2

1714874886
Report to moderator
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
May 14, 2013, 08:42:11 PM
 #62

 Cheesy La mine e liniste si pace, nici o briza macar.

I-am sugerat, chiar frumos, ca uneori ajuta si o re-spiratie dupa prea multa inspire.

Raspunsul, cum banuiam, pe masura metehnelor.  Cheesy

8fold
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 391
Merit: 250



View Profile
May 14, 2013, 10:36:00 PM
Last edit: May 14, 2013, 10:54:54 PM by Cyrus
 #63

Cheesy La mine e liniste si pace, nici o briza macar.






[edited by Cyrus: resized image]

Bitrated user: 8fold.
musiblb
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 20
Merit: 0


View Profile
May 18, 2013, 04:18:51 PM
 #64

Parca citisem ca acel cont este de ING, ar fi mai ok daca as avea cont la Raiffaisen?

Au la Raiff dar la/spre ING transferul este fara...lag   Cheesy (indiferent de banca de la care pleaca banii).
In cadrul aceleiasi banci (cum este si Raiff-ul) transferul este/trebuie sa fie la fel de ...instant.

Deci aia cu ING si Raiff vad banii in secunda doi, ceilalti depind de angoasele sistemului bancar.


Teoretic da, daca se face tranzactia pana-n ora 12 sau daca e aceeasi banca, pana-n ora 5. Dar mie mi-a facut-o la 17,30. Deci i-am vaz a2a zii.
Sper k adminu sa-si dea mai mult interes. Sunt in pending de 2 zile si sincer nu mi se pare normal. Btc`u a crescut ff mult in ultimele zile. Banii nu i-am vaz inca.
Totusi recomand pt cei ce au sume mici de schimbat. Cursul e mai mic decat pe gox si mai mare decat btc-e.


Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
May 18, 2013, 05:22:06 PM
 #65

Da, pe transfer bancar local, asa cum folosim noi.. se poate un pic mai repede. Totusi pe site scrie ca dureaza 1 zi, iar mie mi s-a intamplat sa primesc si in aceeasi zi.
Comparat cu alte exchange-uri, eu zic ca aici putem baga/scoate bani din 'sistem' mult mai repede, iar asta e un mare plus.

Dar mai este de lucrat la site, pe ici pe colo.

Orvo
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0



View Profile
May 25, 2013, 06:14:16 AM
 #66

Ca urmare a sfatului de aici am facut si eu azi un transfer bancar in Lei.
Azi fiind Sambata probabil ca doar Luni se va confirma plata.
Revin cu feedback dupa ce se alimenteaza portofelul.
inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
May 25, 2013, 07:44:50 AM
 #67

Eu am ramas fara cont.Cum il pot recupera ca aveam bani in el ? Aveam activat two-factor authentication, cand dau Send Code nu se intampla nimic, nu primesc mail.
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
May 25, 2013, 08:10:06 AM
 #68

Eu am salvat adresa initiala (cu tot carnatul de cifre si litere de la sfarsit) si ma pot loga (de pe alt computer) doar daca am o instanta de browser deschisa la casuta respectiva de mail.

Habar nu am de ce. Roll Eyes
Orvo
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0



View Profile
May 25, 2013, 08:16:03 AM
 #69

La mine nu merge treaba cu instanta de browser pe contrul de mail.
Ca sa nu ma plictisesc, am un cont pe PC-ul de acasa si unul pe PC-ul de la munca, ambele cu autentificare pe adrese diferite de mail.
Pe niciunul nu-l pot accesa de pe celalalt PC, indiferent de instantele de mail in browser deschise.
Am bookmark-urile de la ambele salvate, cu tot "carnatul" respectiv in coada.
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
May 25, 2013, 08:23:54 AM
 #70

Orvo: de vineri seara am si eu a doua vanzare care asteapta sa se incarce in cont.

Ce am observat fata de prima vanzare este ca difera adresa de varsamant pentru BTC insa de intrat vad ca intru in cont.
inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
May 25, 2013, 08:35:48 AM
 #71

Si eu tot asa am salvat tot linkul cu acel pass, am incercat si cu mailu deschis dar nu merge.
Edit: ce naiba am intrat acum si a mers cu yahoo deschis in alt tab Smiley) asta e tare, dupa ce am dat refresh la pagina.
Orvo
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0



View Profile
May 25, 2013, 09:20:13 AM
 #72

Poate mai vine bitcoincraps cu ceva update-uri de situatie ...
oliviancool
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 532
Merit: 100



View Profile
May 25, 2013, 02:18:18 PM
 #73

Respect omule, serios, daca ai nevoie de ajutor la traducere, doar trimite-mi un mesaj, e free, doar sa am timp:)
bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
May 26, 2013, 06:59:15 PM
 #74

Eu am ramas fara cont.Cum il pot recupera ca aveam bani in el ? Aveam activat two-factor authentication, cand dau Send Code nu se intampla nimic, nu primesc mail.

Trimite un email la suport cu username-ul. Daca nu mai stii user-ul, atunci trimite un email continand ip-ul sau macar ultimul sold. O sa incercam sa gasim contul.

bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
May 26, 2013, 07:00:19 PM
 #75

Orvo: de vineri seara am si eu a doua vanzare care asteapta sa se incarce in cont.

Ce am observat fata de prima vanzare este ca difera adresa de varsamant pentru BTC insa de intrat vad ca intru in cont.

In cazul in care nu intri in cont o perioada mai lunga, sistemul "recicleaza" adresele si iti aloca una noua. 

inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
May 26, 2013, 08:19:00 PM
 #76

Eu am ramas fara cont.Cum il pot recupera ca aveam bani in el ? Aveam activat two-factor authentication, cand dau Send Code nu se intampla nimic, nu primesc mail.

Trimite un email la suport cu username-ul. Daca nu mai stii user-ul, atunci trimite un email continand ip-ul sau macar ultimul sold. O sa incercam sa gasim contul.

Am rezolvat, a trebuit sa deschid un tab cu email deschis si am dat refresh pe site .
Acum astept o tranzactie , e panding de 1 day.
Serbalau
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 38
Merit: 0


View Profile
May 26, 2013, 09:31:24 PM
 #77

salutare
am trimis de pe btc-e 0.2 bitcoin cate bitcoin-exchange aproximativ de 6-7 ore si inca nu au aparut in cont pe bitcoin-exchange aveti idee daca este normala o intarziere ca asta ?
nu apare nici la pending.
p.s. am verificat adresele si sunt corecte deci ar trebui sa ii am pe cont
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
May 26, 2013, 09:39:30 PM
 #78

salutare
am trimis de pe btc-e 0.2 bitcoin cate bitcoin-exchange aproximativ de 6-7 ore si inca nu au aparut in cont pe bitcoin-exchange aveti idee daca este normala o intarziere ca asta ?
nu apare nici la pending.
p.s. am verificat adresele si sunt corecte deci ar trebui sa ii am pe cont

Tot din BTC-e am trimis si eu, nu am avut aceasta problema.
Aparea tranzactia in pending foarte repede.

Totusi, este cunoscut faptul ca atunci cand trimiti din btc-e de exemplu, cateodata s-ar putea sa dureze ceva. Dar a trecut cam prea mult timp incat sa nu fie inclusa tranzactia in vreun block.

Serbalau
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 38
Merit: 0


View Profile
May 26, 2013, 09:44:02 PM
 #79

salutare
am trimis de pe btc-e 0.2 bitcoin cate bitcoin-exchange aproximativ de 6-7 ore si inca nu au aparut in cont pe bitcoin-exchange aveti idee daca este normala o intarziere ca asta ?
nu apare nici la pending.
p.s. am verificat adresele si sunt corecte deci ar trebui sa ii am pe cont

Tot din BTC-e am trimis si eu, nu am avut aceasta problema.
Aparea tranzactia in pending foarte repede.

Totusi, este cunoscut faptul ca atunci cand trimiti din btc-e de exemplu, cateodata s-ar putea sa dureze ceva. Dar a trecut cam prea mult timp incat sa nu fie inclusa tranzactia in vreun block.
deci ce ar trebui sa fac?
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
May 26, 2013, 09:52:20 PM
 #80

Daca ai macar o confirmare apare ca pending iar de la 4 poti tranzactiona...parca.

Ai verificat doar adresele sau daca ai si confirmari? (Eu, in cazuri de astea verific cu blockchain.info)
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!