Bitcoin Forum
May 04, 2024, 11:05:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [All]
  Print  
Author Topic: Bitcoin-exchange.info - primul exchange romanesc  (Read 12737 times)
bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
April 24, 2013, 03:01:33 PM
 #1

Am placerea sa anunt primul exchange facut de o exchipa de romani. Este vorba de bitcoin-exchange.info care pe langa simplitate aduce si alte noutati.

Cea mai mare inovatie o reprezinta garantarea lichiditatii. In general intr-un exchange obisnuit, vinzi si cumperi de la alti traderi. Aici vinzi si cumperi btc de la sistem asa ca toate ordinele sunt executate pe loc. Doar ca dupa fiecare btc cumparat / vandut pretul creste / scade cu 0.25 USD

Este un sietm care garanteaza executarea instanta a oricarui ordin. Puteti sa incarcati / retrageti bani direct in RON pe langa lte metode.

Nu este necesara deschiderea unui cont, exista suport tehnic zilnic, asa ca astptam sugestiile voastre. Taxele sunt de 0.25% / tranzactie.

Site-ul este in versiune beta asa ca postati aici problemele gasite (veti gasi sigur o gramada).

In versiune beta, retragerile / depunerile sunt asigurate de echipa de dezvoltatori din bucuresti, dupa care din May o noua echipa de suport va prelua finantele si intretinerea.

Each block is stacked on top of the previous one. Adding another block to the top makes all lower blocks more difficult to remove: there is more "weight" above each block. A transaction in a block 6 blocks deep (6 confirmations) will be very difficult to remove.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
CaspcKa
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0



View Profile WWW
April 24, 2013, 03:34:43 PM
 #2

Foarte buna ideea Smiley

Am gasit cateva chestii uitandu-ma pe site.

1. Pe frontpage la Easy to use corectati anyoane Smiley
2. Link-urile din FAQ te trimit la inceputul paginii in loc sa trimita la subiectul respectiv
3. Ar trebui sa formulati un ToS si Privacy policy calumea pentru a scapa de diverse plangeri din cauza diverselor probleme ce pot aparea (de exemplu Mt.Gox spune clar in ToS ca nu pot fi considerati raspunzatori de intreruperea serviciului din orice motiv)

rammy2k2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
April 24, 2013, 04:01:56 PM
 #3

"primul exchange romanesc" dar e full in engleza  Cheesy
sedric398
Member
**
Offline Offline

Activity: 71
Merit: 10


View Profile
April 24, 2013, 04:31:17 PM
Last edit: April 24, 2013, 05:13:41 PM by sedric398
 #4

interesant sunt dispus sa incerc cu o suma mica pentru inceput. Puteti accepta sa folosim pe cineva cu reputatie ca escrow?
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
April 24, 2013, 06:05:18 PM
 #5

Oh...e minunata initiativa.
Insa imi permiti, initiator, sa ma joc de-a avocatul diavolului si sa fiu circumspect....sper.

Nu "bifez" postarile domniei tale anterioare dar tare m-a surprins ca postarea #2 este facuta de un proaspat coleg taman in continuarea anuntului facut.

Nu uit ca ai mentionat ca demersul este la inceput dar impresia navigarii mele pe pagina este de ...glamour menit sa fure ochii.
Lipseste parca exact ..ce conteaza. Nu stiu, un sentiment de marketing imi genereaza doar.

In fine, ajunge cu neincrederea mea.  Grin
O sa urmaresc, o sa observ daca alti colegi veterani (deci cu increderea ras-verificata) de aici au fost multumiti si o sa palpez si eu intai modest apoi mai ...vartos.

In incheiere: nu va supere neincrederea, perseverati cu onestitate. Domeniul este inca un Terra Incognita.
bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
April 24, 2013, 07:14:55 PM
 #6

Dupa instawallet, bitfloor si bitcoin-24 va fi nevoie de multe luni de munca pentru a castiga increderea utilizatorilor. Din fericire stim asta iar planul nostru de afaceri are bataie lunga.

Deocamdata trebuia ca cineva sa acopere golul lasat de Instawallet si tot cineva trebuia sa faca primul exchange in care ordinele sunt executate in aceeasi secunda. Exact asta am facut.

Peste 3-4 luni si mult advertising probabil putem vorbi de primii traderi care au incredere in bitcoin-exchange.info...

bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
April 24, 2013, 07:17:49 PM
 #7

@sedric398 : noi trebuie sa devenim "de incredere"...Smiley

sedric398
Member
**
Offline Offline

Activity: 71
Merit: 10


View Profile
April 24, 2013, 07:59:25 PM
 #8

Nu cred ca advertising'ul e lucrul care va genera incredere.
Mai bine ai incepe cu informatii mai amanuntite despre tine/cei care lucreaza, ce masuri de securitate sunt folosite.... (cat mai detaliat)
Poti incepe prezentandu-te la viitoarea intalnire a celor din bucuresti(27 aprilie?)
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
April 25, 2013, 12:47:02 AM
Last edit: April 25, 2013, 12:58:33 PM by Cyrus
 #9

Salut, bine ati venit si succes!
Loc in piata exista, sper doar sa treceti peste hop-urile de inceput si sa primiti increderea pe care o meritati.

M-am uitat peste site, avand in vedere ca inca nu este terminat, are potential sa devina mai 'fluid', intr-un cuvant.
Va asteptam cu mai multe detalii si update la thread-ul vostru Smiley.
A se vedea Wincoin, care cu ajutorul comunitatii noastre au pus la punct ceva aspecte legate pool-ul lor.


Cat despre prima intalnirea din Buc., aici. Suntem doar cativa insi momentan si oricine este binevenit!

mvoicu
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 16
Merit: 0



View Profile WWW
April 25, 2013, 04:09:21 AM
 #10

Felicitari! Aveti planuri sa adaugati si alte crypto monede?
bitm3
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 135
Merit: 100



View Profile
April 25, 2013, 12:56:18 PM
 #11

Succes Bitcoin-Exchange.info !
pmihairo
Member
**
Offline Offline

Activity: 110
Merit: 10


View Profile
April 25, 2013, 03:46:47 PM
 #12

Cum vine chestia asta cu "Doar ca dupa fiecare btc cumparat / vandut pretul creste / scade cu 0.25 USD",

Daca schimb 10 btc, intr-un singur order la $150/1BTC iau de fapt 150+149.75+149.50+...+147.5?
Daca pun cate 1 btc la order? cati usd iau daca e 150$/1btc?


Mersi

bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
April 25, 2013, 06:48:13 PM
 #13

Toata lumea din biroul asta stie ca vor urma luni bune de munca fara prea multe rezultate vizibile. Din fericire nu este prima noastra afacere online. Stim exact cum si in cat timp se castiga increderea pietei pe domeniul financiar. Mai ales ca bitcoin este un domeniu plin de scammeri la ora actuala.

@pmihairo : Este exact cum ai spus. Dupa fiecare BTC cumparat pretul creste cu 0.25, la actuala volatilitate. Pe viitor, aproape sigur vom cobora volatilitatea. Schimbarea permanenta de pret este un lucru neplacut pentru cei care vor sa cumpere la pret fix dar este o oportunitate pentru cei care speculeaza.


Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
April 30, 2013, 06:14:10 PM
 #14

Am facut prima vanzare la dansii.
Micuta, anemica, un deget bagat in apa.

Ar urma sa intre ceva lei. Sa vad...maine e 1 mai, liber, etc.

Legat de sistemul lor cu pret care variaza dupa vanzare/cumparare...nu e chiar o idee rea tinand cont ca ei cumpara/vand, nu asteapta intalnirea ofertei cu cererea (cata putere financiara sa aiba daca ar fi pretul fix ?)

Dupa un val de vanzari (sa zicem) pretul devine foarte atractiv pentru cumparatori si ei isi refac capitalul...si tot asa.
Insa ramane, la o adica, un mod rapid de a face cash pentru minerul obidit ba chiar un obstacol pentru jucatorii la/pe curs.

Cum zic ca fac plata si in lei (pe cont ING cica chiar in timp real) ce sa mai ceri?  Grin

Din pacate eu nu am ING... Sad
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
May 02, 2013, 08:17:21 PM
Last edit: May 03, 2013, 04:34:05 AM by Martisor-Sobru
 #15

 Smiley
In regula, azi au intrat banii.

Sa fac un rezumat:
-am vandut o cantitate sub-unitara de BTC.

-contul se face oarecum diferit, nu cu user/parola (doar o dubla verificare cu adresa de mail, asta daca vrei). Ca-sa intri dupa alt computer ai nevoie de adresa salvata sau bookmark-ul paginii lor (acum eu nu ma pricep sa stiu daca e mai bine sau mai rau asa)

-cursul variaza dupa descrierea de aici din topic (avantaj sau dezavantaj, depinde de fiecare) Pe mine m-a avantajat ca am dat ordinul la 130$/BTC.
Pentru a prinde curs bun trebuie sa ai banii in portofel ca altfel pana vin confirmarile (parca 6 a fost in cazul meu) cursul se poate modifica.

-lucreaza (pana acum) doar cu BTC <->$, dar ceea ce este foarte important (ma rog, pentru mine) poti transfera banii si in lei intr-un banal cont romanesc.
Aici am gresit eu, la operatiunea din casa ->transfer (tastam ca prostul valoarea in lei si trebuia cea de dolari  Cheesy)...aproape ma "panicasem" insa noroc cu chat-ul ca am putut discuta si m-au lamurit.

Acum am banii in cont, corect, exact cum trebuie.

Concluzie: ce sa zic?
M-am vazut cu banii si nu pot decat sa fiu multumit.
Personal voi reveni ...ramane sa am si cu ce, dar asta e alta problema.  Cheesy

Daca imi sfatuiesc colegii sa intre? Da.
Banuiesc ca nu avem BTC-uri cat pentru un camp de sonde in Dubai sa zici ca riscam amarnic de mult.

Una peste alta nu stiu daca am fost eu primul user din comunitatea romana de aici care am testat aceasta intreprindere romaneasca insa macar sunt primul care o recunoaste si este multumit.

Daca sunt intrebari (chiar si suspiciuni ca as fi mana in mana cu dansii  Cheesy) o sa raspund cu placerea unuia care s-a vazut "cu sacii in caruta".
philips
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 700
Merit: 500



View Profile
May 02, 2013, 08:42:41 PM
 #16

Bun, mersi de info.
Asta e chiar tare, sa avem o bursa colea, dupa colt.
rammy2k2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
May 02, 2013, 10:56:25 PM
 #17

tare, bravo !
bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
May 03, 2013, 02:06:42 PM
 #18

In ultimul timp am format o baza de clienti (cca. 120 traderi activi zilnic) iar sistemul care garanteaza lichiditatea functioneaza si a fost bine primit. Deocamdata 90% din traderi sunt straini dar speram sa atragem cat mai multi romani mai ales ca este singurul exchange care accepta RON.

heatgsm
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 308
Merit: 250



View Profile
May 03, 2013, 03:08:49 PM
 #19

Mult succes in business - sunteti mai mult decat bineveniti  Cheesy
Zubilica
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 837
Merit: 1000



View Profile
May 03, 2013, 06:25:23 PM
Last edit: May 05, 2013, 06:10:49 AM by Zubilica
 #20

SEPA in UE aveti ?

gica_contra
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 350
Merit: 250



View Profile
May 06, 2013, 12:08:07 PM
 #21

Cat e fee-ul pt Western Union? Apare check fee dar nu are nici un hyperlink in spate.
pmihairo
Member
**
Offline Offline

Activity: 110
Merit: 10


View Profile
May 07, 2013, 08:19:17 AM
 #22

Am si eu urmatoarele intrebari:
1. Cum pot face sa accesez acelasi 'account' pe bitcoin-exchange de la calculatoare diferite
2. De ce cand dau click pe help, imi da o pagina cu 'Access denied', chiar daca sunt pe un calculator unde tocmai mi-am facut cont?
3. De ce nu primesc email cand dau click pe 'Send code' in pagina de mai sus.
4. E safe sa vand bitcoin la voi avand in vedere ca nu prea merge autentificarea?

Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
May 07, 2013, 09:04:02 AM
 #23

1. Bagi emailul, iei codul si il bagi pe site si cred ca ar trebui sa ai balanta existenta asociata emailului respectiv. Deci atata timp cat ai acces la acel email, ai acces si la balanta. Cam asta am inteles eu.
2. Presupun ca inca se lucreaza la sectiunea Help.
3. Ca la 2.
4. Am sa fac si eu un withdraw astazi sau maine si am sa anunt aici ce am rezolvat Smiley.

Acum, din cate am vazut, este free transferul local in RON, ceea ce ma incanta nespus Cheesy, plus ca nu ar avea de sa dureze prea mult(pe site scrie 1 day, desi cred ca este o estimare conservatoare poate).
Chiar sunt curios cat dureaza si daca intr-adevar este free.

pmihairo
Member
**
Offline Offline

Activity: 110
Merit: 10


View Profile
May 07, 2013, 09:11:18 AM
 #24

1. Aia e o solutie data de tine acuma pe loc, sau ai testat-o? Eu am facut deja sign-up de 2 ori cu acelasi email deci e clar ca n-am cum sa testez Smiley

Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
May 07, 2013, 09:14:25 AM
 #25

Eu doar ce mi-am facut 'cont'.
Am intrat aici:
Code:
Activate two-factor authentication. This means that if someone tries to make transactions using your account she / he will need to have access to your email address, also.

Am bagat emailul, am primit codul care ulterior l-am bagat pe site si acum:
Code:
Two factor authentication is active. The system will require you to enter a code we send to your email address whenever someone tries to make a transaction from a new computer.

Cam asta am facut momentan.

pmihairo
Member
**
Offline Offline

Activity: 110
Merit: 10


View Profile
May 07, 2013, 09:31:20 AM
 #26

OK... Asteptam sa intre bitcoincraps sa ne lamureasca. Eu is nerabdator sa-i dau bitcoinii mei Smiley .

FundsMoney
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 363
Merit: 250


BTC will change the world


View Profile
May 07, 2013, 11:53:51 AM
 #27

Desi aici am gasit site-ul pentru prima data, nu m-am sinchisit sa dau vreun 'reply'..

Sunt membru de cam 2 saptamani si pot sa spun ca am tot respectul pt detinator, am discutat mai multe si pe chat si prin e-mail si a fost foarte comunicativ si deschis.
Intr-adevar, mai sunt lucruri la care se poate lucra, cum ar fi unele erori/bugs , inca ceva corecturi pe ici pe colo, dar per total este OK sistemul.
Astept sa se rezolve si problema cu Two-Factor, fiindca momentan doar de pe PC-ul de acasa pot intra, nu functioneaza butonul de 'send code' de pe alte pc-uri..

Momentan am o suma destul de maricica pe site, sunt curios cum pot scoate sa ies cel mai bine. Din ce mi s-a spus, prin RON ar trebui sa ii retrag, cu toate ca cei de la Raiffeisen (unde face el conversia) au printre cele mai mici cursuri USD la 'vanzare' ..

Voi intra mai des pe forum, va tin la curent. Pot sa spun ca pana acum sunt foarte multumit si ma bucur ca avem si noi romanii un astfel de serviciu Cheesy .


-- if you want this space, PM me --
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
May 07, 2013, 04:06:29 PM
 #28

Bine ai venit si te asteptam cu detalii Smiley.

Pana una alta, ar fi frumos sa vedem cursul USD/RON pe site, din cate am vazut, nu apare pe nicaieri.

FundsMoney
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 363
Merit: 250


BTC will change the world


View Profile
May 07, 2013, 04:15:31 PM
 #29

Se pare ca au cam ramas fara BTC  Embarrassed - https://blockchain.info/address/1Hd4UFutBDzM536BhmMBwcFKiaADVphoNr

Bine ca am observat la timp, ca ramaneam cu bitcoinii blocati...
Cred ca au fost foarte multe retrageri in ultimul timp... Cam cat ar trebui sa asteptam pana la noi fonduri?

Legat de curs, mie mi s-a spus ca face toate conversiile valutare la pretul afisat de raiffeisen http://www.raiffeisen.ro/curs-valutar (cumparare/vanzare, in functie de caz)... Ar fi un lucru bun sa fie afisat si pe site...

In rest, toate cele bune... In continuare ii multumesc pt ajutorul acordat si asteptam BTC Smiley .

-- if you want this space, PM me --
i1andrei
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 23
Merit: 0


View Profile
May 07, 2013, 07:41:00 PM
 #30

f buna initiativa si o salut.

Sugestii:
- mai lucrati la graficul respectiv, cu evolutia pretului ... ar fi mai usor daca mi-as putea alege perioada pe care vreau sa o urmaresc si daca as avea acces si la ceva volume (daca se pot selecta optinuile astea ... nu stiu, eu am cautat si nu am gasit)
Ca exemplu, cele mai bune grafice le consider pe cele de pe bitcoincharts.com

- cum pot accesa contul de pe alt calc? seara lucrez de pe calc, iar in timpul zilei de pe tableta (cand sunt in deplasare)

Momentan tranzactionez pe bitstamp insa m-ar interesa trecerea pe ceva local.


Numai bine
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
May 07, 2013, 08:06:45 PM
 #31

cum pot accesa contul de pe alt calc? seara lucrez de pe calc, iar in timpul zilei de pe tableta (cand sunt in deplasare)

Din cate am inteles de pe aici, inca se lucreaza la asta.

Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
May 07, 2013, 08:31:50 PM
 #32

Salvezi adresa (cu tot ce are in coada) de pe calc-ul cu care ai facut adresa...asta daca nu muti bookmark-ul.  Grin
bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
May 08, 2013, 12:49:32 PM
 #33

Am si eu urmatoarele intrebari:
1. Cum pot face sa accesez acelasi 'account' pe bitcoin-exchange de la calculatoare diferite
2. De ce cand dau click pe help, imi da o pagina cu 'Access denied', chiar daca sunt pe un calculator unde tocmai mi-am facut cont?
3. De ce nu primesc email cand dau click pe 'Send code' in pagina de mai sus.
4. E safe sa vand bitcoin la voi avand in vedere ca nu prea merge autentificarea?

1. Salvezi adresa URL si o folosesti pe alt calculator. Deoarece nu exista parola nu prea pare sigur sistemul, dar de fapt este pe dos. Parola generata si prezenta in url are 2 puncte tari : este imposibil de ghicit si nu este NICIODATA TASTATA ceea ce scoate din dicutie un keylogger.

2. S-a rezolvat.

3. S-a rezolvat.

4. Autentificarea merge. Platile se fac in aceasi zi si nici un scammer nu pune suport online pe site...Smiley Deci nu prea ai ce risca.


bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
May 08, 2013, 12:50:12 PM
 #34

Bine ai venit si te asteptam cu detalii Smiley.

Pana una alta, ar fi frumos sa vedem cursul USD/RON pe site, din cate am vazut, nu apare pe nicaieri.

Este pe lista de urgente.

Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
May 08, 2013, 12:57:39 PM
 #35

Ma bucur sa aud asta!
Pana una alta, am sa incerc si eu un transfer...

bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
May 08, 2013, 12:58:18 PM
 #36

Se pare ca au cam ramas fara BTC  Embarrassed - https://blockchain.info/address/1Hd4UFutBDzM536BhmMBwcFKiaADVphoNr

Bine ca am observat la timp, ca ramaneam cu bitcoinii blocati...
Cred ca au fost foarte multe retrageri in ultimul timp... Cam cat ar trebui sa asteptam pana la noi fonduri?

Legat de curs, mie mi s-a spus ca face toate conversiile valutare la pretul afisat de raiffeisen http://www.raiffeisen.ro/curs-valutar (cumparare/vanzare, in functie de caz)... Ar fi un lucru bun sa fie afisat si pe site...

In rest, toate cele bune... In continuare ii multumesc pt ajutorul acordat si asteptam BTC Smiley .

Folosim adrese diferite in functie de tara iar 90% din fonduri sunt tinute in adrese "cold". Ce vezi acolo este o adresa asociata Romaniei ("hot address"). Fiecare adresa "hot" are asociata o alta adresa "cold" din care sistemul muta banii in cazuri exceptionale.  

In cazul in care sistemul emite o alerta, ne realimentam cu BTC din alte locuri.

Oricum, pe viitor, deoarece sunt de 3 ori mai multe depozite decat retrageri este posibil sa ramanem TEMPORAR fara BTC dar cu multi USD. Mai rau ar fi invers....Smiley

In momentul de fata, avem un numar foarte mare de incepatori si toti vor sa cumpere BTC.

bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
May 08, 2013, 01:00:16 PM
 #37

f buna initiativa si o salut.

Sugestii:
- mai lucrati la graficul respectiv, cu evolutia pretului ... ar fi mai usor daca mi-as putea alege perioada pe care vreau sa o urmaresc si daca as avea acces si la ceva volume (daca se pot selecta optinuile astea ... nu stiu, eu am cautat si nu am gasit)
Ca exemplu, cele mai bune grafice le consider pe cele de pe bitcoincharts.com

- cum pot accesa contul de pe alt calc? seara lucrez de pe calc, iar in timpul zilei de pe tableta (cand sunt in deplasare)

Momentan tranzactionez pe bitstamp insa m-ar interesa trecerea pe ceva local.


Numai bine

Ar trebui sa fie gata in 4-5 zile. Problema a fost ca bitcoin-exchange.info este un site nou iar cursul este independent de alte exchange-uri. Nu am fi avut ce date sa furnizam graficului pentru ca istoria era de sub o luna.

Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
May 09, 2013, 12:18:46 PM
 #38

Ar mai fi frumos un Refresh button pe pagina de la Market

pmihairo
Member
**
Offline Offline

Activity: 110
Merit: 10


View Profile
May 09, 2013, 12:26:18 PM
 #39

In momentul de fata, avem un numar foarte mare de incepatori si toti vor sa cumpere BTC.

... sau o fi fost pretul la voi la BTC mult mai mic decat la alte exchangeuri (vezi 109 fata de 120) si niste baieti au facut niste bani? Smiley

Oricum, confirm si eu, am primit RON in cont curent la raiffeisen in aceeasi zi (lucratoare) in care am facut comanda de extragere.

Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
May 09, 2013, 12:52:18 PM
 #40

Parca citisem ca acel cont este de ING, ar fi mai ok daca as avea cont la Raiffaisen?

dolby
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 136
Merit: 100


View Profile
May 09, 2013, 01:10:26 PM
 #41

Cand va fi gata LTC exchaenge? si unde il putem gasi?

singularity BTC  1jsmZRKZdnUWTbPP6CCuPKFAm8mY2uzcL

sinergy LTC  LNk4c3oXJfMJH55V8CCRGhi1SiaMwaqfyp
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
May 09, 2013, 01:14:30 PM
 #42

Parca citisem ca acel cont este de ING, ar fi mai ok daca as avea cont la Raiffaisen?

Au la Raiff dar la/spre ING transferul este fara...lag   Cheesy (indiferent de banca de la care pleaca banii).
In cadrul aceleiasi banci (cum este si Raiff-ul) transferul este/trebuie sa fie la fel de ...instant.

Deci aia cu ING si Raiff vad banii in secunda doi, ceilalti depind de angoasele sistemului bancar.
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
May 09, 2013, 01:24:08 PM
 #43

Parca citisem ca acel cont este de ING, ar fi mai ok daca as avea cont la Raiffaisen?

Au la Raiff dar la/spre ING transferul este fara...lag   Cheesy (indiferent de banca de la care pleaca banii).
In cadrul aceleiasi banci (cum este si Raiff-ul) transferul este/trebuie sa fie la fel de ...instant.

Deci aia cu ING si Raiff vad banii in secunda doi, ceilalti depind de angoasele sistemului bancar.


Frumos... si e bine de stiut Smiley

bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
May 09, 2013, 09:09:20 PM
 #44

Cand va fi gata LTC exchaenge? si unde il putem gasi?

Teoretic saptamana viitoare e gata. Va putea fi gasit la www.litecoin-exchange.info, iar interfata / sistemul este identic. Simplu de utilizat si rapid. Vom anunta pe forum oricum.

Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
May 10, 2013, 03:38:20 PM
 #45

Am retras cu succes banii, au ajuns in aceeasi zi, folosind Local Bank Transfer!
Multumesc!

inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
May 12, 2013, 10:18:35 PM
 #46

La Bank Address ce pun ? Am cont la Raiffeisen ?
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
May 12, 2013, 10:20:56 PM
 #47

Eu am trecut pur si simplu sediul central din Romania al bancii respective.

i1andrei
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 23
Merit: 0


View Profile
May 13, 2013, 09:11:35 PM
 #48

o optiune de vanzare/cumparare la un anumit prag nu se poate introduce? optiune care sa cuprinda si cantitatea cumparata/vanduta de btc
inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
May 14, 2013, 10:42:43 AM
 #49

La SWIFT Code ce trebuie sa pun? Eu am si cont in euro la Raiffaisen doar la asta mi-a dar acel cod swift la ron nu am, las gol acolo sau sun la ei sa intreb?
heatgsm
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 308
Merit: 250



View Profile
May 14, 2013, 11:11:35 AM
 #50

S.W.I.F.T.: RZBRROBU   (http://www.raiffeisen.ro/contact-raiffeisen-bank)
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
May 14, 2013, 11:15:45 AM
 #51

De asemenea, gasesti aici o lista: Lista Codurilor BIC si SWIFT Romania

inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
May 14, 2013, 11:16:02 AM
 #52

Am crezut ca e doar pt contul in EURO codul SWIFT.Multumesc.
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
May 14, 2013, 11:38:06 AM
 #53

Codurile SWIFT sunt specifice bancilor/sucursalelor. Nu au treaba cu conturile.

inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
May 14, 2013, 12:51:02 PM
Last edit: May 14, 2013, 01:06:44 PM by inspireweb.ro
 #54

Am 30$ cum ii scot in RON? ca zice fonduri insuficiente daca pun 100ron .
Nu ma lasa sa scot decat 30ron , nu mai zice fonduri insuficiente, daca pun 31ron nu merge , nu ma lasa decat suma care e scrisa in dolari , nu inteleg cum sa scot banii.
bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
May 14, 2013, 01:42:54 PM
 #55

Am 30$ cum ii scot in RON? ca zice fonduri insuficiente daca pun 100ron .
Nu ma lasa sa scot decat 30ron , nu mai zice fonduri insuficiente, daca pun 31ron nu merge , nu ma lasa decat suma care e scrisa in dolari , nu inteleg cum sa scot banii.

Suma ceruta este in USD nu in RON. Pune 30 si vom plati 30 USD echivalentul in RON.

inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
May 14, 2013, 01:43:56 PM
 #56

Acolo scria sa trec suma in RON (Amount in RON), acum am inteles.Multumesc.Am trecut 30.Daca dau delete se anuleaza tranzactia?Ca am gresit cateva tranzactii si am dat delete .
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
May 14, 2013, 02:44:24 PM
 #57

Acolo scrie in RON dar se calculeaza in USD. Ar trebui schimbat cat de curand ca si pe mine m-a derutat prima data. Sa inteleg ca inca se lucreaza la asta, nu-i asa bitcoincraps Tongue?

inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
May 14, 2013, 05:57:06 PM
 #58

Am observat unele probleme la site, nu ma pot loga de pe alt pc/ browser, imi apare mesajul cu " Unrecognized Device
 
This account is protected by two factor authentication protocol. The computer you are using is not recognized. Click the button and we will send an email to the supplied email address containing a code. You will need to provide the code in order to authorize this computer for future use.

 If you do not receive the confirmation message within a few minutes, please check your Junk E-mail folder just in case the confirmation email got delivered there instead of your inbox. 

 Send Code 
 
 " apas pe send code si nu se intampla nimic si nici mail nu primesc, iar alta problema la tranzactii cand apas pe Proof apare doar alb nu afiseaza nimic.
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
May 14, 2013, 06:05:53 PM
 #59

Dar tu vezi ca topicul asta are 3 pagini?

Nu e chiar un roman clasic rusesc sa zici ca 500 de pagini e numai descrierea unei incaperi.
Pana acum 90% din ce ai intrebat avea raspunsul deja prin postari.  Cheesy
inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
May 14, 2013, 06:10:25 PM
 #60

Ma bucur, daca ai venit sa faci flame esti invitat sa iesi de aici.
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
May 14, 2013, 08:02:00 PM
 #61

Nu este cazul sa se tulbure apele pe aici.

Cred totusi ca post-ul de prezentare ar trebui updatat cu niste 'current issues' ca sa nu mai fie nevoie sa se intrebe/rasfoiasca de fiecare data.

Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
May 14, 2013, 08:42:11 PM
 #62

 Cheesy La mine e liniste si pace, nici o briza macar.

I-am sugerat, chiar frumos, ca uneori ajuta si o re-spiratie dupa prea multa inspire.

Raspunsul, cum banuiam, pe masura metehnelor.  Cheesy

8fold
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 391
Merit: 250



View Profile
May 14, 2013, 10:36:00 PM
Last edit: May 14, 2013, 10:54:54 PM by Cyrus
 #63

Cheesy La mine e liniste si pace, nici o briza macar.






[edited by Cyrus: resized image]

Bitrated user: 8fold.
musiblb
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 20
Merit: 0


View Profile
May 18, 2013, 04:18:51 PM
 #64

Parca citisem ca acel cont este de ING, ar fi mai ok daca as avea cont la Raiffaisen?

Au la Raiff dar la/spre ING transferul este fara...lag   Cheesy (indiferent de banca de la care pleaca banii).
In cadrul aceleiasi banci (cum este si Raiff-ul) transferul este/trebuie sa fie la fel de ...instant.

Deci aia cu ING si Raiff vad banii in secunda doi, ceilalti depind de angoasele sistemului bancar.


Teoretic da, daca se face tranzactia pana-n ora 12 sau daca e aceeasi banca, pana-n ora 5. Dar mie mi-a facut-o la 17,30. Deci i-am vaz a2a zii.
Sper k adminu sa-si dea mai mult interes. Sunt in pending de 2 zile si sincer nu mi se pare normal. Btc`u a crescut ff mult in ultimele zile. Banii nu i-am vaz inca.
Totusi recomand pt cei ce au sume mici de schimbat. Cursul e mai mic decat pe gox si mai mare decat btc-e.


Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
May 18, 2013, 05:22:06 PM
 #65

Da, pe transfer bancar local, asa cum folosim noi.. se poate un pic mai repede. Totusi pe site scrie ca dureaza 1 zi, iar mie mi s-a intamplat sa primesc si in aceeasi zi.
Comparat cu alte exchange-uri, eu zic ca aici putem baga/scoate bani din 'sistem' mult mai repede, iar asta e un mare plus.

Dar mai este de lucrat la site, pe ici pe colo.

Orvo
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0



View Profile
May 25, 2013, 06:14:16 AM
 #66

Ca urmare a sfatului de aici am facut si eu azi un transfer bancar in Lei.
Azi fiind Sambata probabil ca doar Luni se va confirma plata.
Revin cu feedback dupa ce se alimenteaza portofelul.
inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
May 25, 2013, 07:44:50 AM
 #67

Eu am ramas fara cont.Cum il pot recupera ca aveam bani in el ? Aveam activat two-factor authentication, cand dau Send Code nu se intampla nimic, nu primesc mail.
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
May 25, 2013, 08:10:06 AM
 #68

Eu am salvat adresa initiala (cu tot carnatul de cifre si litere de la sfarsit) si ma pot loga (de pe alt computer) doar daca am o instanta de browser deschisa la casuta respectiva de mail.

Habar nu am de ce. Roll Eyes
Orvo
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0



View Profile
May 25, 2013, 08:16:03 AM
 #69

La mine nu merge treaba cu instanta de browser pe contrul de mail.
Ca sa nu ma plictisesc, am un cont pe PC-ul de acasa si unul pe PC-ul de la munca, ambele cu autentificare pe adrese diferite de mail.
Pe niciunul nu-l pot accesa de pe celalalt PC, indiferent de instantele de mail in browser deschise.
Am bookmark-urile de la ambele salvate, cu tot "carnatul" respectiv in coada.
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
May 25, 2013, 08:23:54 AM
 #70

Orvo: de vineri seara am si eu a doua vanzare care asteapta sa se incarce in cont.

Ce am observat fata de prima vanzare este ca difera adresa de varsamant pentru BTC insa de intrat vad ca intru in cont.
inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
May 25, 2013, 08:35:48 AM
 #71

Si eu tot asa am salvat tot linkul cu acel pass, am incercat si cu mailu deschis dar nu merge.
Edit: ce naiba am intrat acum si a mers cu yahoo deschis in alt tab Smiley) asta e tare, dupa ce am dat refresh la pagina.
Orvo
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0



View Profile
May 25, 2013, 09:20:13 AM
 #72

Poate mai vine bitcoincraps cu ceva update-uri de situatie ...
oliviancool
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 532
Merit: 100



View Profile
May 25, 2013, 02:18:18 PM
 #73

Respect omule, serios, daca ai nevoie de ajutor la traducere, doar trimite-mi un mesaj, e free, doar sa am timp:)
bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
May 26, 2013, 06:59:15 PM
 #74

Eu am ramas fara cont.Cum il pot recupera ca aveam bani in el ? Aveam activat two-factor authentication, cand dau Send Code nu se intampla nimic, nu primesc mail.

Trimite un email la suport cu username-ul. Daca nu mai stii user-ul, atunci trimite un email continand ip-ul sau macar ultimul sold. O sa incercam sa gasim contul.

bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
May 26, 2013, 07:00:19 PM
 #75

Orvo: de vineri seara am si eu a doua vanzare care asteapta sa se incarce in cont.

Ce am observat fata de prima vanzare este ca difera adresa de varsamant pentru BTC insa de intrat vad ca intru in cont.

In cazul in care nu intri in cont o perioada mai lunga, sistemul "recicleaza" adresele si iti aloca una noua. 

inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
May 26, 2013, 08:19:00 PM
 #76

Eu am ramas fara cont.Cum il pot recupera ca aveam bani in el ? Aveam activat two-factor authentication, cand dau Send Code nu se intampla nimic, nu primesc mail.

Trimite un email la suport cu username-ul. Daca nu mai stii user-ul, atunci trimite un email continand ip-ul sau macar ultimul sold. O sa incercam sa gasim contul.

Am rezolvat, a trebuit sa deschid un tab cu email deschis si am dat refresh pe site .
Acum astept o tranzactie , e panding de 1 day.
Serbalau
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 38
Merit: 0


View Profile
May 26, 2013, 09:31:24 PM
 #77

salutare
am trimis de pe btc-e 0.2 bitcoin cate bitcoin-exchange aproximativ de 6-7 ore si inca nu au aparut in cont pe bitcoin-exchange aveti idee daca este normala o intarziere ca asta ?
nu apare nici la pending.
p.s. am verificat adresele si sunt corecte deci ar trebui sa ii am pe cont
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
May 26, 2013, 09:39:30 PM
 #78

salutare
am trimis de pe btc-e 0.2 bitcoin cate bitcoin-exchange aproximativ de 6-7 ore si inca nu au aparut in cont pe bitcoin-exchange aveti idee daca este normala o intarziere ca asta ?
nu apare nici la pending.
p.s. am verificat adresele si sunt corecte deci ar trebui sa ii am pe cont

Tot din BTC-e am trimis si eu, nu am avut aceasta problema.
Aparea tranzactia in pending foarte repede.

Totusi, este cunoscut faptul ca atunci cand trimiti din btc-e de exemplu, cateodata s-ar putea sa dureze ceva. Dar a trecut cam prea mult timp incat sa nu fie inclusa tranzactia in vreun block.

Serbalau
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 38
Merit: 0


View Profile
May 26, 2013, 09:44:02 PM
 #79

salutare
am trimis de pe btc-e 0.2 bitcoin cate bitcoin-exchange aproximativ de 6-7 ore si inca nu au aparut in cont pe bitcoin-exchange aveti idee daca este normala o intarziere ca asta ?
nu apare nici la pending.
p.s. am verificat adresele si sunt corecte deci ar trebui sa ii am pe cont

Tot din BTC-e am trimis si eu, nu am avut aceasta problema.
Aparea tranzactia in pending foarte repede.

Totusi, este cunoscut faptul ca atunci cand trimiti din btc-e de exemplu, cateodata s-ar putea sa dureze ceva. Dar a trecut cam prea mult timp incat sa nu fie inclusa tranzactia in vreun block.
deci ce ar trebui sa fac?
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
May 26, 2013, 09:52:20 PM
 #80

Daca ai macar o confirmare apare ca pending iar de la 4 poti tranzactiona...parca.

Ai verificat doar adresele sau daca ai si confirmari? (Eu, in cazuri de astea verific cu blockchain.info)
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
May 26, 2013, 09:56:10 PM
 #81

deci ce ar trebui sa fac?

Exact cum a spus si Martisor-Sobru, verifica pe Blockchain.info. In rest, ai putea de asemenea sa le trimiti si un mail.
Vad ca bitcoincraps a postat astazi in thread-ul asta, poate o sa poata da mai multe detalii.

Serbalau
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 38
Merit: 0


View Profile
May 26, 2013, 09:56:26 PM
 #82

Daca ai macar o confirmare apare ca pending iar de la 4 poti tranzactiona...parca.

Ai verificat doar adresele sau daca ai si confirmari? (Eu, in cazuri de astea verific cu blockchain.info)
am verificat acum si am 42 de confirmari
inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
May 27, 2013, 06:45:02 AM
 #83

Cam cat dureaza aprobarea , am vandut BTC si am dat sa scot banii e de 2 zile la pending.
Serbalau
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 38
Merit: 0


View Profile
May 27, 2013, 07:20:38 AM
 #84

am rezolvat
intr-un final am primit 0.2 bitcoin  cu o intarziere de aprx. de 15 ore:))
rammy2k2
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1974
Merit: 1003



View Profile
May 27, 2013, 07:40:24 AM
 #85

am rezolvat
intr-un final am primit 0.2 bitcoin  cu o intarziere de aprx. de 15 ore:))

15 ore ? ....
Serbalau
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 38
Merit: 0


View Profile
May 27, 2013, 07:50:51 AM
 #86

am rezolvat
intr-un final am primit 0.2 bitcoin  cu o intarziere de aprx. de 15 ore:))

15 ore ? ....

da ,15 ore
Orvo
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0



View Profile
May 27, 2013, 08:04:17 AM
 #87

Eu astept sa vad in cat timp imi apar BTC in cont, cumparati cu Lei ...
OP-ul e deja confirmat de banca.

http://i302.photobucket.com/albums/nn115/OrvoSE/x-change_zps2ef086ab.jpg
inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
May 27, 2013, 09:55:32 AM
 #88

Eu inca astept sa primesc banii.
Orvo
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0



View Profile
May 27, 2013, 10:09:58 AM
 #89

@inspireweb.ro: Mai bine schimbam direct intre noi ...  Smiley
inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
May 27, 2013, 04:42:46 PM
 #90

Se fac 3 zile si nimic, deja devine suspicios siteu.
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
May 27, 2013, 04:53:02 PM
 #91

Mi-a platit si a doua tranzactie, acum am avut si eu 1 BTC.

Eu deja am avut 3 zile ca am pus vineri dupa-amiaza.
Insa, recunosc, imi gasesc sa fac tranzactii numai in libere (prima a fost de 1 mai, asta vineri...seara)  Roll Eyes

inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
May 27, 2013, 04:59:48 PM
 #92

Tu ce zici sa refac cererea de cash out? Sau sa o las asa inca 1 2 zile?
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
May 27, 2013, 05:11:38 PM
 #93

Nu stiu ce sa zic.

Eu acum 15 minute am vazut ca e rezolvata. Probabil le ia in ordinea "depunerilor" deci las-o asa ca zici ca ai deja 2 zile de asteptare.

Cred, totusi, ca in seara asta te rezolva.

A, poate esti platit dar nu vezi decat in Raiff sau ING, ca la alte banci transferul tine o zi (insa in caseria lor ar trebui sa apara scaderea de $)

Zic si eu cu titlu de amator/chibitz ca nu ma pricep la daravelile bancare.
inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
May 27, 2013, 05:21:17 PM
 #94

Gata au rezolvat. Smiley
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
May 27, 2013, 05:39:59 PM
 #95

Banuiam.
Daca m-am vazut platit pe mine (fara sa am motz) ma gandeam ca toti o sa fie.  Roll Eyes

Dincolo de situatie si clar off: ce Dumnezeu este cu crypto asta?
Ma bucur de castigurile astea ceva de speriat.  Tongue

Doar cand eram copil si gaseam pe jos o moneda de 3 lei eram asa bucuros (aia de 5 era nebunie curata).
 Chiar daca primeam un Vladimirescu, bancnota de 25 lei de la parinti, nu ma bucuram asa ca de aia gasiti.

Asa si cu castigurile din crypto.
Parca eu sunt Rockefeller.  Grin
bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
May 27, 2013, 10:38:43 PM
 #96

Daca postati o cerere de retragere vineri nu vom executa tranzactia pana luni asa ca va dura 3 zile pana cand primiti banii. Nu executam tranzactii sambata si duminica pentru ca bancile ar trimite banii tot luni. In timpul saptamanii, toata lumea isi primeste banii in 24 ore.

A existat o problema tehnica si unele depuneri de BTC au fost intraziate peste 10 ore deoarece sistemul astepta 300 de confirmari in loc de 3....Smiley dar s-a rezolvat in aceeasi zi.

Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
May 27, 2013, 11:38:57 PM
 #97

Ma bucur sa vad ca s-a rezolvat.

Orvo
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0



View Profile
May 28, 2013, 06:31:18 AM
 #98

Revin si eu cu feedback.
Totul OK, ieri s-a alimentat contul cu depunerea bancara, dar eram deja acasa si tranzactia am facut-o de pe contul de exchange de la servici, asa ca am asteptat pana azi sa cumpar betecei de banii aceia.
Dupa ce contul de exchange a fost alimentat, mai departe totul a descurs foarte rapid. Am cumparat btc de toti banii si i-am transferat in alt wallet. Chestie care a durat cateva minute, si deja apar confirmarile pe tranzactie. Asadar, totul OK !
dolby
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 136
Merit: 100


View Profile
May 28, 2013, 10:10:21 AM
 #99

am trimis si eu btc in cont si am 6 confirmari (pe Blockchain.info) si nu a aparut pana acum nimic in pending (BTC Balance) de ce? parca sa rezolvat aceasta problema si la 3 confirmari trebuia sa apara sau ma insel?

singularity BTC  1jsmZRKZdnUWTbPP6CCuPKFAm8mY2uzcL

sinergy LTC  LNk4c3oXJfMJH55V8CCRGhi1SiaMwaqfyp
inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
May 28, 2013, 12:02:39 PM
 #100

Am primit astazi banii pe card.
Este ok .
bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
May 29, 2013, 04:48:43 PM
 #101

am trimis si eu btc in cont si am 6 confirmari (pe Blockchain.info) si nu a aparut pana acum nimic in pending (BTC Balance) de ce? parca sa rezolvat aceasta problema si la 3 confirmari trebuia sa apara sau ma insel?

Server-ul BTC este diferit de interfata web din motive de securitate. Incepand de ieri pana azi la pranz conexiunea a fost down din motive ce nu tin de noi (fiber-cut sau fibra optica sectionata, asta ne-au spus cei de la adnet). Toata transferurile BTC PRIMITE in acest interval nu au putut fi postate in interfata web. Problema s-a rezolvat iar transferurile trimise au fost replicate pe bitcoin-exchange.info

dranzer3k
Member
**
Offline Offline

Activity: 77
Merit: 10


View Profile
May 30, 2013, 04:24:32 AM
 #102

am si eu o problema am cerut luni sa mi se transfere in cont ING 50$ si pana aseara era pending, iar acum a disparut tranzactia, am userul user617078
bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
May 30, 2013, 02:13:14 PM
 #103

am si eu o problema am cerut luni sa mi se transfere in cont ING 50$ si pana aseara era pending, iar acum a disparut tranzactia, am userul user617078

Am executat tranzactia. Ar trebui sa aveti banii in cont.

dranzer3k
Member
**
Offline Offline

Activity: 77
Merit: 10


View Profile
May 30, 2013, 07:12:34 PM
 #104

da s-a rezolvat multumesc
gabbello
Member
**
Offline Offline

Activity: 116
Merit: 11


View Profile
June 01, 2013, 03:49:39 PM
 #105

Salut, in primul rand felicitari pentru initiativa de a deschide un prim exchange romanesc, dar am cateva nelamuriri.

1. de ce s-a ales aceasta metoda de logare bazata pe cookieuri? ce se intampla daca cineva trimite bani si pierde linkul sau nu mai stiu useridul? desi poate parea interesant ca si experiment tehnic, s-ar putea sa fie un factor care sa influenteze negativ pe noii veniti.

2. Nu am mai folosit western union pana acum, dar m-ar tenta sa fac un depozit prin ei. Vad ca la fees apare free, asta inseamna ca exact atat cat trimit voi avea in cont? La withdraw ce taxe sunt pentru western union?

3. In cazul in care fac depozit prin WU pot face un withdraw prin transfer bancar?

N1CKH0LAS
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 411
Merit: 101



View Profile
June 01, 2013, 08:38:09 PM
Last edit: June 01, 2013, 10:10:39 PM by N1CKH0LAS
 #106

Nu stiu cum functioneaza Bitcoin-exchange, desi intuiesc, insa iti pot spune cum functioneaza WU.

2.Daca faci depunere prin WU, probabil e free, dar trebuie sa tii cont de doua lucruri: cand transferi bani folosing WU, platesti o taxa ( comision/fee ) pentru banii pe care-i trimiti. Daca trimiti 150 de dolari, probabil primesti 150 de dolari in contul de Bitcoin exchange, minus 0.1%-1%, cat e posibil sa fie taxa pentru o operatiune pe site-ul Bitcoin-exchange ). Dar pe langa cei 150 de dolari pe care-i trimiti, WU te va pune sa platesti fee-ul, care e vreo 10-15 dolari si creste in functie de suma pe care o trimiti. Deci, in realitate, platesti cam 165-170 de dolari si primesti in cont 148.5-149.x dolari ( 15-20 ducandu-se catre WU, cand trimiti banii de la ghiseu/locatia WU si maxim 1.5 dolari (1%) fee-ul pentru tranzactii, bani care raman celor de la Btcoin-exchange ).

WU este a doua cea mai scumpa si de nerecomandat metoda prin care poti sa trimiti/primesti bani din cauza fee-urilor ridicate. Cea idioate e, bineinteles, wire transferul, care pe langa taxele mari, dureaza si mult. Daca esti in Romania, cel mai eficient e transferul bancar: taxe foarte mici ( 1 dolar ) si perioada de asteptare mica (1-2 zile lucratoare )
Later edit: De asemenea, ti se va da un MTCN ( money transfer control numer ) care trebuie comunicat celor de la Bitcoin-exchange, altfel ei nu pot sa ridice banii. In plus daca tanti de la ghiseu e plictisita sau n-are chef de munca, ti se poate da tie sa completezi un formular, in loc sa-l completeze ea, deci te apuci si bagi o pagina de caligrafie. Daca e sa concluzionez cum functioneaza WU, cel putin in Romania, ar fi cam asa: vorba multa, saracia omului.

3. Cred ca poti face depuneri/withdraw prin orice metoda listata pe site, intrucat toate metodele sunt chargeback free, deci nu prezinta niciun risc de frauda pentru nimeni*. Bine, poti sa faci frauda prin WU daca ai carti de credit furate din US + info aditionale ( SSN, Full address, Mother's name + multe altele ), astfel incat sa poti sa raspunzi online la intrebarile de securitate pe care ti le pun ei cand faci transfer WU online ( merge doar cu conturi US/Canada din cate stiu ), dar ma indoiesc ca dispui de asa ceva sau ca doresti macar sa facia sa ceva. Dar chiar si in cazul asta, nu sunt sigur ca "oamenii legii", chiar daca descopera frauda, pot sa le ceara banii trimisi prin WU celor de la Bitcoin-exchange.Cred ca paguba va fi in totalitate suportata de owner-ul de drept ( care e si victima intr-un astfel de caz ).

*in 99.99% din cazuri Smiley

• Black Desert Online Accounts / Level 60+ Characters: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5240670.0
• Eve Plex, ISK and characters for BTC: https://bitcointalk.org/index.php?topic=341251.0
gabbello
Member
**
Offline Offline

Activity: 116
Merit: 11


View Profile
June 01, 2013, 09:13:25 PM
 #107

Multumesc pentru raspuns.

Ok, deci in cazul WU fee-ul este retinut la sursa (practic fac plata pt 150 de usd dar trebuie sa platesc mai mult). Din cate vad la bitcoin-exchange.info pe site zice ca fee-ul lor este 0, deci nu ar mai fi altceva peste ceea ce ia WU.

Pentru depunerile la Mt. gox am folosit SEPA (cred, avand in vedere ca am facut platile online si nu era nimic clar specificat ca ar fi SEPA Smiley ) prin BCR si comisionul bancii a fost de doar 10 EUR pt transferiuri de pana in 500 de EUR. Nu am facut transferuri mai mari de atat.


Am motivele mele pentru care prefer sa nu treaca banii depusi/retrasi prin contul meu bancar si de aceea ma gandeam la WU. In alta ordine de idei, avand in vedere ca cei de la bitcoin-exchange.info folosesc un cont de la raiffeisen, probabil ca ma pot duce direct la o sucursala si sa depun banii in cont (fara sa fie nevoie sa imi deschid cont curent la ei si apoi sa fac transferul), corect? 

bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
June 01, 2013, 09:53:03 PM
 #108

Multumesc pentru raspuns.

Ok, deci in cazul WU fee-ul este retinut la sursa (practic fac plata pt 150 de usd dar trebuie sa platesc mai mult). Din cate vad la bitcoin-exchange.info pe site zice ca fee-ul lor este 0, deci nu ar mai fi altceva peste ceea ce ia WU.

Pentru depunerile la Mt. gox am folosit SEPA (cred, avand in vedere ca am facut platile online si nu era nimic clar specificat ca ar fi SEPA Smiley ) prin BCR si comisionul bancii a fost de doar 10 EUR pt transferiuri de pana in 500 de EUR. Nu am facut transferuri mai mari de atat.


Am motivele mele pentru care prefer sa nu treaca banii depusi/retrasi prin contul meu bancar si de aceea ma gandeam la WU. In alta ordine de idei, avand in vedere ca cei de la bitcoin-exchange.info folosesc un cont de la raiffeisen, probabil ca ma pot duce direct la o sucursala si sa depun banii in cont (fara sa fie nevoie sa imi deschid cont curent la ei si apoi sa fac transferul), corect?  

Tranzactiile persoanelor fizice din Romania cad INCA sub incidenta legii secretului bancar, ceea ce inseamna ca fara o hotarare judecatoreasca nimeni nu are dreptul sa-ti ceara un extras de cont personal. Dar pe viitor se pot schimba multe. In tari ca USA, orice agentie iti poate verifica tranzactiile personale. Asta este si motivul pentru care bitcoin a explodat.

Ca sa raspund la intrebare : da, poti depune bani direct in contul de la raiffeisen si reprezinta cea mai rapida metoda de a alimenta contul cu bani.

bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
June 01, 2013, 10:00:27 PM
 #109

Salut, in primul rand felicitari pentru initiativa de a deschide un prim exchange romanesc, dar am cateva nelamuriri.

1. de ce s-a ales aceasta metoda de logare bazata pe cookieuri? ce se intampla daca cineva trimite bani si pierde linkul sau nu mai stiu useridul? desi poate parea interesant ca si experiment tehnic, s-ar putea sa fie un factor care sa influenteze negativ pe noii veniti.

2. Nu am mai folosit western union pana acum, dar m-ar tenta sa fac un depozit prin ei. Vad ca la fees apare free, asta inseamna ca exact atat cat trimit voi avea in cont? La withdraw ce taxe sunt pentru western union?

3. In cazul in care fac depozit prin WU pot face un withdraw prin transfer bancar?

1. Pare ciudat dar a fost aleasa pentru siguranta. Parola este defapt URL-ul. Tot ce trebuie sa faci este sa retii URL-ul paginii. Parola din URL este generata automat si are o lungime foarte mare. E imposibil de ghicit si niciodata nu o vei TASTA ( anti keyloger). Al doilea motiv este anonimitatea totata. Bitcoin-exchange NU este doar un exchange. Este si un portofel. Ce poate fi mai anonim cand nu furnizezi nici o informatie personala. Ca sa nu mai vorbim de simplitate.

2. Depunerea este free dar suma ajunsa la noi va fi ceva mai mica decat suma depusa de tine. Cam cu 10%. Au cele mai mari taxe.

3. Da. Poti face retrageri prin transfer bancar indiferent de modalitatea de depozit.

3. Da poti face retrageri prin transfer bancar

gabbello
Member
**
Offline Offline

Activity: 116
Merit: 11


View Profile
June 01, 2013, 10:12:06 PM
 #110

Multumesc pentru lamuriri. Sunt bucuros sa vad exista o alternativa romaneasca in aceasta directie. Sincer singurul meu dubiu este legat de faptul ca mi-e destul de teama ca daca volumele vor creste autoritatile se vor sesiza avand in vedere ca faceti totul destul de la vedere (e.g. cont in banca romaneasca, transfer prin WU, etc) si s-ar putea sa puna niste intrebari. Serverele am vazut ca le tineti in cloudfare, deci macar aici sunteti mai safe.

Poti sa imi confirmi ca se pot face si depuneri direct la Reiffeisen la ghiseu (fara sa fie nevoie sa imi deschid cont la ei)?

bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
June 01, 2013, 11:43:12 PM
 #111

Multumesc pentru lamuriri. Sunt bucuros sa vad exista o alternativa romaneasca in aceasta directie. Sincer singurul meu dubiu este legat de faptul ca mi-e destul de teama ca daca volumele vor creste autoritatile se vor sesiza avand in vedere ca faceti totul destul de la vedere (e.g. cont in banca romaneasca, transfer prin WU, etc) si s-ar putea sa puna niste intrebari. Serverele am vazut ca le tineti in cloudfare, deci macar aici sunteti mai safe.

Poti sa imi confirmi ca se pot face si depuneri direct la Reiffeisen la ghiseu (fara sa fie nevoie sa imi deschid cont la ei)?

Poti face depuneri direct la ghiseu. Pentru persoane juridice procedura este simpla. La un control oficial esti obligat sa prezinti tot ce ai. La persoane fizice este mult mai dificil din punct de vedere legal. Contul personal, dupa cum am mentionat, reprezinta "secret bancar".

Pikaciu
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
June 03, 2013, 11:19:49 AM
 #112

Am si eu o problema cu retragerea , saptamana trecuta tranzactia a trecut ca executata dupa 3 zile de pending, dar banutii nu au aparut in contul meu bancar (millennium bank) nici astazi, este vorba de 37$ .
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
June 03, 2013, 01:41:48 PM
 #113

Daca ai facut Vineri, e din cauza weekend-ului cred.

Pikaciu
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
June 03, 2013, 01:49:26 PM
 #114

Ordinul de retragere a fost depus Marti dimineata, a stat 2 zile in pending, Joi a trecut ca executata.
cs991964
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile
June 03, 2013, 06:47:20 PM
 #115

nah ca la prima mea tranzactie a cazut site-ul....
am o urgenta pt user875924; trimis mesaje si pm pentru problema mea...
i1andrei
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 23
Merit: 0


View Profile
June 03, 2013, 08:45:30 PM
 #116

deci care-i treaba?
e picat de ceva timp ... vreo sansa de remediere in perioada urmatoare?
M0ndialu
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 819
Merit: 1000



View Profile WWW
June 03, 2013, 08:46:51 PM
 #117

poate au fugit cu banii  Shocked  Grin ramane sa vedem  Undecided

i1andrei
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 23
Merit: 0


View Profile
June 03, 2013, 09:08:48 PM
 #118

vad ca pe un calc imi merge ... de 2 min
pe celalalt inca nimic

mai asteptam
maxamus
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 833
Merit: 267


View Profile
June 03, 2013, 09:16:12 PM
 #119

refresh la cache, restart la router, ipconfig - flushdns  si tre sa mearga Tongue

Am I spamming? Report me!
bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
June 03, 2013, 09:23:25 PM
 #120

Ordinul de retragere a fost depus Marti dimineata, a stat 2 zile in pending, Joi a trecut ca executata.

Banii s-au intors inapoi. Nu stim motivul. Trimite un mesaj la suport si ii retrimitem.

bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
June 03, 2013, 09:26:14 PM
 #121

poate au fugit cu banii  Shocked  Grin ramane sa vedem  Undecided

Smiley) Am mutat site-ul pe un server nou. Acum ar trebui sa fie vizibil pentru toata lumea. Vestea buna este ca downtime-ul a fost de 30 minute si foarte multi au observat. Crestem....Smiley)

M0ndialu
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 819
Merit: 1000



View Profile WWW
June 03, 2013, 09:58:51 PM
 #122

poate au fugit cu banii  Shocked  Grin ramane sa vedem  Undecided

Smiley) Am mutat site-ul pe un server nou. Acum ar trebui sa fie vizibil pentru toata lumea. Vestea buna este ca downtime-ul a fost de 30 minute si foarte multi au observat. Crestem....Smiley)


E bine, usor usor merge treaba, cand am vazut ca a picat site-ul Shocked, deja ma gandeam ce metode de a scoate bani mai am disponibile Smiley


Ps:Cand sunt intreruperi prestabilite e bine sa anuntati daca se poate, sa nu ne dam foc la casa crezand ca ne-am pierdut BTC-ul  Grin
Succes in continuare, faceti o treaba excelenta!  Wink

Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
June 03, 2013, 10:35:06 PM
 #123

Ps:Cand sunt intreruperi prestabilite e bine sa anuntati daca se poate, sa nu ne dam foc la casa crezand ca ne-am pierdut BTC-ul  Grin
Succes in continuare, faceti o treaba excelenta!  Wink

Cheesy
Da, o mica avertizare ar fi placuta. Desi nu am prins momentul in care site-ul a fost cazut.

cs991964
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile
June 04, 2013, 03:48:06 AM
Last edit: June 04, 2013, 05:53:57 AM by cs991964
 #124

pagina online dar nu pot sa accesez wallet.php
zice ca nu exista.
incercat si de pe alte masini si flush la dns.

LE: nu inteleg de ce nu merge pentru ca vad ca se fac tranzactii pe site...
Pikaciu
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
June 04, 2013, 04:24:26 AM
 #125

Ordinul de retragere a fost depus Marti dimineata, a stat 2 zile in pending, Joi a trecut ca executata.

Banii s-au intors inapoi. Nu stim motivul. Trimite un mesaj la suport si ii retrimitem.

Multumesc pentru raspuns, mesaj la suport am trimis de ieri.

Sper sa se rezolve astazi.
pmihairo
Member
**
Offline Offline

Activity: 110
Merit: 10


View Profile
June 04, 2013, 06:24:30 AM
 #126

pagina online dar nu pot sa accesez wallet.php
zice ca nu exista.
incercat si de pe alte masini si flush la dns.

LE: nu inteleg de ce nu merge pentru ca vad ca se fac tranzactii pe site...
Asa se intampla si la mine. Am incercat de pe 3 retele diferite (acasa, work, iphone). E ingrijorator din cauza ca am pus aseara un ordin de retragere.....

i1andrei
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 23
Merit: 0


View Profile
June 04, 2013, 06:35:07 AM
 #127

pagina online dar nu pot sa accesez wallet.php
zice ca nu exista.
incercat si de pe alte masini si flush la dns.

LE: nu inteleg de ce nu merge pentru ca vad ca se fac tranzactii pe site...


same here. a mers aseara o perioada, azi dimineata cand sa verific ... acelasi mesaj "the requested URL/wallet.php was not found on this server" si o eroare 404.
cs991964
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile
June 04, 2013, 06:40:32 AM
Last edit: June 04, 2013, 08:04:15 AM by cs991964
 #128

eu am nevoie de btc ASAP, in o zi doua MAXIM...
si eu am depus niste bani ieri...


LE: site-ul spune ca e activitate intensa, dar nu putem accesa portofelul....
e un pic cam stresanta situatia...
inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
June 04, 2013, 10:23:49 AM
 #129

Not Found

The requested URL /wallet.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Apache/2.2.23 (Unix) mod_ssl/2.2.23 OpenSSL/0.9.8e-fips-rhel5 mod_bwlimited/1.4 mod_fcgid/2.3.6 Server at bitcoin-exchange.info Port 80


aceiasi problema si aici
cs991964
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile
June 04, 2013, 11:02:39 AM
 #130

ca e o problema am inteles, dar nu inteleg mesajele de pe pagina de intampinare...


    user351934 bought 4.10 BTC
2 minutes    121.9440
USD / BTC
 
   user973126 bought 4.40 BTC
4 minutes    120.9190
USD / BTC
 
   user590402 bought 3.40 BTC
8 minutes    119.8190
USD / BTC
 
   user204439 sold 1.30 BTC
10 minutes    118.9690
USD / BTC
 
   user590402 sold 6.00 BTC
11 minutes    119.2940
USD / BTC
 
   user391051 bought 2.80 BTC
22 minutes    120.7940
USD / BTC
gabbello
Member
**
Offline Offline

Activity: 116
Merit: 11


View Profile
June 04, 2013, 02:10:06 PM
 #131

La mutarea de pe un server pe altul s-au stricat si certificatele, asa ca si https e jos:

An error occurred during a connection to bitcoin-exchange.info.

SSL received a record that exceeded the maximum permissible length.

(Error code: ssl_error_rx_record_too_long)

cs991964
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile
June 04, 2013, 02:30:17 PM
 #132

sa ne anunte ca dureaza 1 ora, 1 zi, sa stim ce sa facem.
pmihairo
Member
**
Offline Offline

Activity: 110
Merit: 10


View Profile
June 04, 2013, 04:45:01 PM
 #133

Eu am cerut o extragere ieri seara si pana in seara asta nu mi-au intrat banii. mentionez ca am mai facut odata operatiunea si totul a fost ok atunci.

Asteptam cu interes informatii despre ce se intampla.

i1andrei
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 23
Merit: 0


View Profile
June 04, 2013, 07:07:36 PM
 #134

so, nici un raspuns nimic? o informare ceva?

prefer sa stiu ca mai dureaza 2 zile decat sa tot verific poate, poate si-a revenit.

un mare minus pentru lipsa de comunicare
inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
June 05, 2013, 05:50:20 PM
 #135

Cat mai dureaza problema?
Ciudat desi nu merge tranzactii se tot fac .
cs991964
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile
June 05, 2013, 06:19:56 PM
 #136

2 variante, desi cred ca e numai una:



1. varianta pe care nu o cred: accesul din romania taiat, acces din afara liber (mici sanse sa am dreptate )
2. o problema de baze de date dar ce vedem noi ca se face trafic ori e un script automat generat uman (inseamna ca nu noi decidem pretul la BTC) ori e un link catre alt site care la fel ne decide pretul la BTC...

am bagat niste bani sa cumpar BTC (de ce nu am mai asteptat o zi oare ?!!!) si impreuna cu faptul ca nu mai raspunde nimeni , deja ma ingrijoreaza situatia....
bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
June 05, 2013, 10:18:21 PM
 #137

Problema cu wallet.php a fost rezolvata. Au fost afectati toti clientii din Romania, Bulgaria si inca 25 de tari minore ca trafic. Problema a aparut in urma mutarii pe noul server (o setare aiurea in Apache). Toate platile / retragerile au fost executate. La ora actuala nu avem tichete la care nu s-a raspuns.

inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
June 05, 2013, 10:44:05 PM
Last edit: June 05, 2013, 11:18:38 PM by inspireweb.ro
 #138

Este Ok acum, vad ca ati rezolvat si problema cu logarea pe de alt pc , acum primesc acel cod pe mail.
Transaction Fee
2.00%
Inainte era 0.50% .
bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
June 06, 2013, 12:38:19 AM
 #139

Este Ok acum, vad ca ati rezolvat si problema cu logarea pe de alt pc , acum primesc acel cod pe mail.
Transaction Fee
2.00%
Inainte era 0.50% .

Este vorba de cerere si oferta. Nu uitati ca bitcoin-exchange.info este singurul exchange in care ordinele sunt executate INSTANT. Nici MtGox, nici Bitstamp nu beneficiaza de acest avantaj....Smiley)

M0ndialu
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 819
Merit: 1000



View Profile WWW
June 06, 2013, 01:18:16 AM
 #140

La mine tot nu merge  Huh

SSL connection error
Unable to make a secure connection to the server. This may be a problem with the server, or it may be requiring a client authentication certificate that you don't have.
Error 107 (net::ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR): SSL protocol error.

Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
June 06, 2013, 01:22:22 AM
 #141

La mine tot nu merge  Huh

SSL connection error
Unable to make a secure connection to the server. This may be a problem with the server, or it may be requiring a client authentication certificate that you don't have.
Error 107 (net::ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR): SSL protocol error.

La mine merje. Incearca un ctrl+refresh sau un flush DNS.

M0ndialu
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 819
Merit: 1000



View Profile WWW
June 06, 2013, 01:30:51 AM
Last edit: June 06, 2013, 02:07:13 AM by M0ndialu
 #142

La mine tot nu merge  Huh

SSL connection error
Unable to make a secure connection to the server. This may be a problem with the server, or it may be requiring a client authentication certificate that you don't have.
Error 107 (net::ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR): SSL protocol error.

La mine merje. Incearca un ctrl+refresh sau un flush DNS.

Am incercat..tot nu merje Sad o sa dau mai tarziu un restart la modem poate vrea asa...acum am fugit la somn  Kiss
O dimineata profitabila !   Kiss Wink

cs991964
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile
June 06, 2013, 04:00:45 AM
 #143

Unexpected error
dranzer3k
Member
**
Offline Offline

Activity: 77
Merit: 10


View Profile
June 06, 2013, 05:17:59 AM
 #144

eu am primit banii azi de pe 3 iunie cand am cerut o plata , inca plateste la timp
i1andrei
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 23
Merit: 0


View Profile
June 06, 2013, 05:54:31 AM
 #145

Problema cu wallet.php a fost rezolvata. La ora actuala nu avem tichete la care nu s-a raspuns.

Problema tot nu fost rezolvata.

pe un calc imi da mesaj "unexpected error" iar pe altul, acelasi mesaj vechi "Secure Connection Failed. An error occurred during a connection to bitcoin-exchange.info. SSL received a record that exceeded the maximum permissible length. (Error code: ssl_error_rx_record_too_long)"

Iar raspunsuri la tichet gen "problema a fost rezolvata si site-ul este complet functional de 2 zile" nu ma incanta cu nimic atata timp cat NU ESTE COMPLET FUNCTIONAL.

Deci, pana la urma, in ce mod imi recuperez conturile si implicit, bani?
O rezolvati voi sau o rezolv eu?
cs991964
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile
June 06, 2013, 06:04:31 AM
Last edit: June 06, 2013, 06:42:01 AM by cs991964
 #146

unexpected error la intrare pe wallet.php pe rds
pe romtelecom am unexpected error cand trimit BTC pe portofelul meu.

pt cei cu ssl.error, incercati sa scoateti 's'-ul din https://
inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
June 06, 2013, 06:17:59 AM
 #147

Eu intru fara https:// si merge.
cs991964
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile
June 06, 2013, 08:08:09 AM
 #148

a reusit cineva sa faca retragere de BTC in portofelul propriu?
i1andrei
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 23
Merit: 0


View Profile
June 06, 2013, 08:13:55 AM
 #149

pt cei cu ssl.error, incercati sa scoateti 's'-ul din https://



intr-adevar, scoti "s"-ul din https si merge.

insa pe celalalt calc (ipad) imi da acelasi mesaj "unexpected error".
vreo idee?
cs991964
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile
June 06, 2013, 08:55:36 AM
 #150

am reusit sa intru cu adresa mea salvata in bookmarks:
de ex: http://bitcoin-exchange.info/wallet.php?pass=xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx (fiecare are o parola proprie inloc de xxxxxx....)
si inloc de wallet pui : market, cashier, security si asa ai acces la site
dar eu nu am reusit sa trimit BTC spre portofelul meu. (unexpected error primesc.)
FundsMoney
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 363
Merit: 250


BTC will change the world


View Profile
June 06, 2013, 11:33:07 AM
 #151

Toate ca toate, dar fee-ul de 2% mi se pare exagerat... Ce alta companie are fee mai mare de 0,75% , hai maxim 1% ?

Parerea mea: nu va fi o idee indrazneata maritul taxei...

-- if you want this space, PM me --
gabbello
Member
**
Offline Offline

Activity: 116
Merit: 11


View Profile
June 06, 2013, 11:42:42 AM
 #152

welcome back.

1. poate rezolvati si https
2. comunicati mai mult. Nimanui nu ii place sa se apuce sa isi ceara scuze, dar ar fi fost ok un post cat de scrut aici (sau un mesaj pe site) in care sa informati oamenii ce se intampla, ar fi valoarat mai mult decat 2-3 h de development.

i1andrei
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 23
Merit: 0


View Profile
June 06, 2013, 01:32:57 PM
Last edit: June 07, 2013, 11:01:13 AM by i1andrei
 #153

mda, m-am saturat sa astept.
la tichete vad ca nu raspunde nimeni, acces la cont nu am (aceeasi vesnica eroare)

mai este si altcineva in aceeasi situatie?
Pikaciu
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
June 06, 2013, 01:51:54 PM
 #154

Da.. urata situatie...
Eu de aproape 10 zile nu am primit banii in cont, aseara mi-au raspuns la ticket si mi-au spus ca iban ul pe care l-am dat nu este valid, desi nu am avut probleme cu el pana acum, astazi le-am dat alt cont de ING , acum astept...
Nu cred, totusi, ca solutia este o sesizare la politie, ar fi bine sa mai astepti (am vazut ca seara raspund la tichete si aici pe forum)
cs991964
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile
June 06, 2013, 02:08:20 PM
 #155

Este Ok acum, vad ca ati rezolvat si problema cu logarea pe de alt pc , acum primesc acel cod pe mail.
Transaction Fee
2.00%
Inainte era 0.50% .

Este vorba de cerere si oferta. Nu uitati ca bitcoin-exchange.info este singurul exchange in care ordinele sunt executate INSTANT. Nici MtGox, nici Bitstamp nu beneficiaza de acest avantaj....Smiley)



nu vreau sa fiu carcotas, dar daca la 0.50% treaba mergea instant, la 2.00% ar trebui sa mearga unsa si sa avem contact functional (inca din luna mai).
am de retras niste BTC in portofelul personal si am eroare inexplicabila, sesizata pe mai multe cai dar parca nu as vrea sa mi se rezolve problema doar seara dupa ora 12 am.

ps: vreau sa mai cumpar niste BTC azi/maine cel tarziu, dar nu vreau sa-i am in portofel dupa 4-5 zile in romania.



bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
June 06, 2013, 03:15:38 PM
Last edit: June 06, 2013, 04:23:00 PM by bitcoincraps
 #156

Problema cu trimiterea de btc a fost rezolvata. Problema SSL apare intermitent si tine de CloudFlare. Asteptam un raspuns la tichetul postat catre ei. Pana atunci puteti folosi fara probleme http:// in fata adresei asa cum era inainte.

bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
June 06, 2013, 04:24:22 PM
 #157

mda, m-am saturat sa astept.
la tichete vad ca nu raspunde nimeni, acces la cont nu am (aceeasi vesnica eroare)

mai este si altcineva in aceeasi situatie? sau mi-am luat singur teapa?

maine am de gand sa fac o sesizare la politie, sa vad macar ei ce parere au ... poate au sa fie mai prompti si au sa-mi raspunda macar ei mai repede.

Am raspuns la tichet. Ai intrat de pe fosta ta adresa se pare. Ultimul portofel este intact cu toti banii in el.

bitcoincraps (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 10



View Profile WWW
June 06, 2013, 04:40:44 PM
 #158

Da.. urata situatie...
Eu de aproape 10 zile nu am primit banii in cont, aseara mi-au raspuns la ticket si mi-au spus ca iban ul pe care l-am dat nu este valid, desi nu am avut probleme cu el pana acum, astazi le-am dat alt cont de ING , acum astept...
Nu cred, totusi, ca solutia este o sesizare la politie, ar fi bine sa mai astepti (am vazut ca seara raspund la tichete si aici pe forum)

Plata a fost facuta. Am trimis confirmarea pe email.

Pikaciu
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
June 06, 2013, 04:43:18 PM
 #159

Confirm ca plata s-a facut.

Imi pare sincer rau de decizia pe care a-ti luat-o si sper sa va razganditi.

i1andrei
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 23
Merit: 0


View Profile
June 06, 2013, 04:51:17 PM
Last edit: June 07, 2013, 10:48:11 PM by i1andrei
 #160

mda, m-am saturat sa astept.
la tichete vad ca nu raspunde nimeni, acces la cont nu am (aceeasi vesnica eroare)

mai este si altcineva in aceeasi situatie? sau mi-am luat singur teapa?


Am raspuns la tichet. Ai intrat de pe fosta ta adresa se pare. Ultimul portofel este intact cu toti banii in el.

Doamne, vad lumina Smiley

Tocmai voiam sa-ti trimit un raspuns cu naduf cand am primit raspunsul pt pm.

Merci si am sa-ti aprind o lumanare la biserica ...
cancantv
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
June 06, 2013, 05:49:29 PM
 #161

Am si eu o intrebare, si inca nu am folost situl si nu stiu daca sa o fac sau nu.
daca intru pe sit si mie se face un cont de BT care e: xxxvh9whXWg2QkLf3d3W5R6bS7vLxxxx (am inlocuit o parte din el, desi nu o sa il folosesc), nu pot downloda clientul bitcoin si sa am adresa aia, practic sa ma loghez cu ea? asta in caz ca mai pica situ.

mentionez ca nici clientu bitcoin nu a fost dowlodat.
multumesc anticipat
cancantv
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
June 06, 2013, 05:55:16 PM
 #162

si doar ce am vazut, plata din Ro pe cont de Ro nu se mai poate face, sau WU/MG?
cancantv
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
June 06, 2013, 06:08:15 PM
 #163

Buna decizia cu LoyalBank, cum am mai zis pe termen lung solutia cu ING nu era cea mai buna. Am un cont la loyal bank, banuiesc ca e ok daca fac transferul de acolo direct (trebuie sa vb. si cu cei de la banca sa vad daca pot face)?

Dar 500 de EUR minim e prea mult pentru prima tranzactie. Daca fac plata tot din loyal nu se poate o limita mai mica. De exemplu 100 EUR.

cum imi fac si eu cont acolo?
gabbello
Member
**
Offline Offline

Activity: 116
Merit: 11


View Profile
June 06, 2013, 06:13:46 PM
 #164

Vezi ce oferte au aici si vorbeste cu ei, raspund rapid la support: https://www.loyalbank.com/eng/prod_account. Insa trebuie sa aiba un sens pentru care sa iti deschizi cont acolo, ca altfel daca alimentezi contul din romania prin depuneri swift, nu are nici un rost.

Orvo
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 56
Merit: 0



View Profile
June 06, 2013, 06:18:49 PM
 #165

cum imi fac si eu cont acolo?

Scrie aici https://www.loyalbank.com/eng/account_open_pers cum iti deschizi cont.
Dar la ce taxe au nu stiu la ce ar ajuta un astfel de cont:
Ex:
- taxa deschidere: 150 USD
- taxa administrate: 20 USD / luna

Toate cele bune !
musiblb
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 20
Merit: 0


View Profile
June 06, 2013, 06:20:14 PM
 #166

Unexpected error. fara https
inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
June 06, 2013, 06:21:02 PM
 #167

O alta solutie pt. a scoate banii care ar fi? Pe btc-e.com nu sunt solutii prea convenabile,singura pt. mine ar fi pe OKpay dar nu inteleg cum fac sa primesc banii acolo.
Nu ar strica un tutorial cum sa scoatem banii.
cancantv
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
June 06, 2013, 06:26:28 PM
 #168

totusi un cont de RO pentru persoanele din RO care depun la ghiseu ar fi OK. adika macar un avantaj pentru ca avem un exchanger romanesc sa pentru a  avea bani in cont intr-o zi.

edit: chiar si cu limita la o anumita suma
hitman_8787
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 58
Merit: 0


View Profile
June 07, 2013, 05:58:22 AM
 #169

au renuntat la Romania pentru ca au primit amenintari...noi romani nu ne comparam cu strainii din punctul lor de vedere. Oare de aia 99% din tzepe le musca strainii?

La cati au venit si au plecat luand banii oamenilor e doar vina voastra ca nu ati pus pe site un mesaj: Modificam, Ne mutam, Fugim, revenim in 24/72/100 h.
acidu
Member
**
Offline Offline

Activity: 92
Merit: 10


View Profile
June 09, 2013, 12:57:45 PM
 #170

deci e teapa site-ul sa inteleg?.. au primit amenintari de la compatrioti.. da?.. de ce ? daca se laudau ca e un site beton si vor sa intre pe piata cu bataie lunga.. si bla bla bla...
N1CKH0LAS
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 411
Merit: 101



View Profile
June 09, 2013, 04:00:46 PM
 #171

Din cate am inteles, toate exchange-urile au fost efectuate si toate petitiile ( tickets ) au primit raspuns inainte de a se lua decizia de a nu mai colabora cu romanii. Daca asa s-a intamplat, rezulta ca nu e teapa, ci decizia lor de a nu colabora cu romanii, ceea ce, pana la urma, e corect. Atat fee-urile, cat si modul de depunere/retragere sunt stabilite de detinatorii site-ului din moment ce e afacerea lor, deci nu au facut nimic ilegal sau imoral.

Am o propunere pentru detinatorii site-ului. E mult mai normal sa se procedeze cum voi descrie mai jos decat sa se suspende serviciul

Propunerea e urmatoare: banati userii dupa nume+prenume si/sau dupa adresa de IP. Astfel, cei care au fost vinovati si v-au amenintat nu mai au acces la serviciile voastre, in timp ce noi ceilalti, care n-am gresit cu nimic fata de bitcoin-exchange, putem sa schimbam in continuare, intr-un mod avantajos, cryptocurrency folosind site-ul vostru. Eu n-am avut nevoie sa folosesc site-ul, dar din cate citesc pe forum sunt cativa useri care au nevoie de serviciile voastre, multi dintre ei neavand nicio vina ca alte persoane v-au amenintat.

Ce spuneti, e corecta propunerea ?

• Black Desert Online Accounts / Level 60+ Characters: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5240670.0
• Eve Plex, ISK and characters for BTC: https://bitcointalk.org/index.php?topic=341251.0
cs991964
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile
June 09, 2013, 05:58:11 PM
 #172

Smiley

utlizatorii care s-au plans le-au dat bani cu fee-ul tranzactiilor care le-au efectuat dezvoltatorilor.
sunt mari sanse ca acesti utilizatori, pe langa reusita tranzactiilor si cresterea profiturilor developerilor de pe site, sa aduca alti utilizatori cu rulaj mai mare de cash/BTC implicit comisioane mai multe/mari.

o idee constructiva ar fi : sa invatam fiecare din greseli , sa reparam unde s-a gresit, si sa dezvoltam afacerea (aici e valabil pentru ambele parti, clienti/dezvoltatori).
o alta idee constructiva: sa apara un site concurent local, si ca in afaceri, sa vezi atunci evolutie sanatoasa a afacerilor.

PS: amenintarile tin de caracter si 7 ani de acasa.
inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
June 09, 2013, 06:23:43 PM
 #173

http://bitcoinromania.info/btcro/
PaiDa
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 9
Merit: 0


View Profile
June 11, 2013, 01:20:57 PM
 #174

Pentru fiecare operatiune de cumparare Bitcoin, Bitcoin Romania va reține un comision de 6% din valoarea tranzactiei .Comisionul este retinut din valoarea sumei pe care cumparatorul o accepta pentru incheierea tranzactiei.
hoooooooooooooooooooooooooolly...
kagula323
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 33
Merit: 0


View Profile
June 11, 2013, 01:26:14 PM
 #175

iar la vanzare: Pentru fiecare listare  pusa spre vanzare Bitcoin Romania va reține un comision de 9% din valoarea tranzactiei .Comisionul este retinut din valoarea sumei pe care vanzatorul o accepta pentru incheierea tranzactiei. Huooo ... decat asa, mai bine cumperi / vinzi prin sistemul de trade al forumului.
PaiDa
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 9
Merit: 0


View Profile
June 11, 2013, 02:00:37 PM
 #176

poate cineva sa spuna exact de ce s a oprit colaborarea cu romanii pe site din moment ce majoritatea clientiilor erau romani?o sa mai revina vreodata Bitcoin-exchange pt utilizarea noastra?era perfect si chiar imi pare rau ca s a dus totul... Huh
maxamus
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 833
Merit: 267


View Profile
June 11, 2013, 02:05:57 PM
 #177

Acum ceva vreme in urma am lansat un thread :
https://bitcointalk.org/index.php?topic=188312.0

 Te gandesti tu ca miner unde si cum e mai profitabil sa vinzi produsul muncii.

bitstamp, mtgox, etc.  dar trebuie luate in calcul fee-urile lor, plus fee-ul transfer sepa, fee paypal, etc,  plus timpul mare de asteptare.

tragand linie, consider ca  fee-ul de 6, respectiv 9 % e unul decent si mai mult, transferurile sunt efectuate direct in RON,  prin transfer bancar. drept dovada, am inceput cu 50 LTC, pe care i-am epuizat in 4 zile. (so fee-ul de 6 % a fost unul ok)

cei ce mineaza de mai mult timp, stiu ce inseamna sa astepti 2-3 saptamani pana la aprobarea contului, apoi pana la trimiterea banilor.

acum depinde de fiecare, parerile sunt impartite.

Am I spamming? Report me!
gabbello
Member
**
Offline Offline

Activity: 116
Merit: 11


View Profile
June 11, 2013, 02:10:23 PM
 #178

Eu nu am inteles, ei nu mai vor sa colaboreze deloc cu romani sau doar au scos supportul pt metodele romanesti? Am un tichet deschis la ei cu o intrebare si doua PM trimise aici catre bitcoincraps si nici un raspuns. Fiecare cu modul lui de a isi satisface clientii.

Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
June 11, 2013, 03:03:29 PM
Last edit: June 11, 2013, 03:15:51 PM by Martisor-Sobru
 #179

poate cineva sa spuna exact de ce s a oprit colaborarea cu romanii pe site din moment ce majoritatea clientiilor erau romani?o sa mai revina vreodata Bitcoin-exchange pt utilizarea noastra?era perfect si chiar imi pare rau ca s a dus totul... Huh

Eu as putea.
Nu stiu daca inteleg mai mult pentru ca sunt batran sau pentru ca sunt evreu.

Oricum...nu, nu o sa revina asupra deciziei (piata mica, fricoasa pe sume derizorii, lipsa profit baban...etc, etc)

Insa tac pentru ca vis-a-vis de mine si-au facut datoria corect in cele 2 tranzactii pe care eu le-am avut.

(poate nu am am inteles tot dar...99% cred ca da)

-------------------------------------------------------------------
Colegii pot spune ca este inutila postarea mea pentru ei.

Eu zic ca am facut-o pentru persoana din spatele ...siteului.

(este o Lume buna. Atentie ca, totusi, nu are libertate absoluta. Necesita, inca, Principii.)
musiblb
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 20
Merit: 0


View Profile
June 11, 2013, 07:00:44 PM
 #180

Eu cred k "au intrerupt colaborarea" pt k au vandut/donat afacerea. Daca acum 3-4 sapt mi-au rasp in romana, ieri, de pe aceeasi adresa de mail mi-au spus sa le scriu in engleza. Treaba asta cred k s-a intamplat inainte sa mute serverele iar "amenintzarile" sunt doar un pretex. A fost bun pt cei ce aveau sume mici de schimbat, la sume mari se pierdea destul de mult. Suportu era cam 0. Acum pretu e cu 3-4 $ mai mic decat btc-e si cu  5-6$ fatza de gox, ma refer la vanzarea de btc. Ar trebuii inchis threadu asta. Nu mai apartine de Ro.
inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
June 11, 2013, 07:30:38 PM
 #181

Au ajuns efectiv un gunoi care nu mai merita atentie.
i1andrei
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 23
Merit: 0


View Profile
August 21, 2013, 02:40:37 PM
 #182

baietii iar au picat ... de data asta de vreo sapt.
scam?
i1andrei
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 23
Merit: 0


View Profile
August 27, 2013, 05:38:19 PM
 #183

se pare ca baietii au plecat cu tot ce au reusit sa stranga

nu raspunde nimeni nici la telefon nici la mail. mai stie cineva ceva de ei?

astea-s datele lor ... cel putin ce am gasit la o scurta cautare pe net

•   Adresa Interhouse Media srl: Str. Aleea Campul cu Flori nr. 2A, Bucuresti
•   Telefon Interhouse Media srl: 0754386386
•   E-mail:  vcris444@gmail.com
   
Contact de presa Interhouse Media srl:
•   Contact: Cristian Vlad
•   Telefon: 0724990898


inspireweb.ro
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 100


View Profile
August 27, 2013, 08:06:19 PM
 #184

Acum merita batuti Smiley) .
Zubilica
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 837
Merit: 1000



View Profile
August 28, 2013, 05:54:24 AM
 #185

E greu sa razbati intr-o lume unde rechinii au acces direct la toate info. Cum cresti un pic , te ataca, hackeri,  DDoS scammeri , etc. Iti trebuie spate, sau rabdare si atentie. Pacat ca mai trebuie sa si dormi.

Ieri am schimbat pentru a 4- oara pass de gmail/yahoo si alte accounts. S-a logat cineva din hong kong pe YM Smiley
Bit82.ro
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 21
Merit: 0


View Profile
August 28, 2013, 08:29:57 AM
 #186

Asa-s ai nostri, intai ca vezi doamne, primul exchange romanesc, siguranta si alea alea si apoi, cum se vad cu malaiu, se fac nevazuti. Niste nenorociti, care insa au sa si-o ia. Daca un strain nu se uita la cativa dolari, un roman se uita, si nu stii niciodata peste ce nebun dai si ajungi sa platesti mult mai mult decat ai furat.

Mai ales cand te stie lumea.
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
August 30, 2013, 06:05:51 PM
 #187

Exista cineva direct pagubit? Care a ramas cu bani la ei?

Bit82.ro
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 21
Merit: 0


View Profile
August 30, 2013, 07:22:00 PM
 #188

Da, eu cu putin peste 700$.

Si din cate am cautat pe net mai sunt si altii.
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
August 30, 2013, 09:53:52 PM
 #189

Nici la telefon nu raspunde nimeni?

S-a incercat mers la adresa postata mai sus?

M0ndialu
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 819
Merit: 1000



View Profile WWW
August 31, 2013, 03:39:48 AM
 #190

Cei care ati facut tranzactii cu ei, si a-ti primit banii la inceput, nu va apare in istoric cine a trimis banii ?
Un nume ceva ii poate ajuta pe pagubiti  Smiley

Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2949



View Profile
August 31, 2013, 12:04:30 PM
Last edit: August 31, 2013, 01:39:31 PM by Cyrus
 #191

Numele mentionat mai sus mi-a aparut mie cand am facut retrageri de la ei.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [All]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!