Bitcoin Forum
June 23, 2024, 12:44:28 AM *
News: Voting for pizza day contest
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: [ANN]EncryptoTel: VoIP securizat si infrastructura de comunicatii blockchain B2B  (Read 7619 times)
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
April 25, 2017, 05:48:28 PM
 #21

Despre ce licente este vorba? pentru GSM-uri sau ? Alea costa foarte mult mai ales in statele "dezvoltate", pot ajunge  si la cateva milioane de $, asta din ce cunosc eu.
Nu va fi vorba de GSM-uri pentru ca EncryptoTel nu foloseste si nu va folosi in viitorul apropiat cel putin, infrastructura GSM. EncryptoTel  utilizeaza infrastructura/tehnologia PBX si SIP, iar licentele pentru SIP sunt mult mai abordabile.
TeamButtcoin
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 466
Merit: 500



View Profile
April 25, 2017, 07:33:09 PM
 #22

Despre ce licente este vorba? pentru GSM-uri sau ? Alea costa foarte mult mai ales in statele "dezvoltate", pot ajunge  si la cateva milioane de $, asta din ce cunosc eu.
Nu va fi vorba de GSM-uri pentru ca EncryptoTel nu foloseste si nu va folosi in viitorul apropiat cel putin, infrastructura GSM. EncryptoTel  utilizeaza infrastructura/tehnologia PBX si SIP, iar licentele pentru SIP sunt mult mai abordabile.

Am o intrebare deci stiu ce inseamna GSM dar ce e acela PBX si inca ceva ce e acel B2B?

     ███▄▄  ▄▄███
██▄▄   ▀▀████▀▀   ▄▄██
 ▀▀███▄▄      ▄▄███▀▀
█▄▄  ▀▀███▄▄███▀▀
█████▄▄  ▀▀▀▀  ▄▄
██  ▀▀███▄▄▄▄███▀
██      ▀▀██▀▀     ▄▄▄
██   ▄▄        ▄▄███▀▀
██   ▀███▄▄▄▄███▀▀
██▄     ▀▀██▀▀     ▄▄▄
▀▀███▄▄        ▄▄███▀▀
    ▀▀███▄▄▄▄███▀▀
        ▀▀██▀▀
graIn..
.
The Backbone of
Modern Work Agreements.
███████████████
████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
████ ██████████████████
████ ██
████ ██
████ ██
████ ██
████
████
████
████


█████████████   █████

.Whitepaper.
█████   █████████████


████
████
████
████
██ ████
██ ████
██ ████
██ ████
██████████████████ ████
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄████
███████████████

Quote
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
April 25, 2017, 08:01:54 PM
 #23

Despre ce licente este vorba? pentru GSM-uri sau ? Alea costa foarte mult mai ales in statele "dezvoltate", pot ajunge  si la cateva milioane de $, asta din ce cunosc eu.
Nu va fi vorba de GSM-uri pentru ca EncryptoTel nu foloseste si nu va folosi in viitorul apropiat cel putin, infrastructura GSM. EncryptoTel  utilizeaza infrastructura/tehnologia PBX si SIP, iar licentele pentru SIP sunt mult mai abordabile.

Am o intrebare deci stiu ce inseamna GSM dar ce e acela PBX si inca ceva ce e acel B2B?
Un PBX  ( private branch exchange  ) este o centrala telefonica de  comutare, sper ca asa ii spune.
B2B  din cate am auzit pe forumul in engleza, ar veni de la Business 2 Business
SIP-ul ( daca  cumva nu stii) este un protocol de comunicatii pentru semnal  asemenea GSM ului  doar ca SIP-ul functioneaza pe net in majoritatea cazurilor.
TeamButtcoin
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 466
Merit: 500



View Profile
April 25, 2017, 08:08:21 PM
 #24

Despre ce licente este vorba? pentru GSM-uri sau ? Alea costa foarte mult mai ales in statele "dezvoltate", pot ajunge  si la cateva milioane de $, asta din ce cunosc eu.
Nu va fi vorba de GSM-uri pentru ca EncryptoTel nu foloseste si nu va folosi in viitorul apropiat cel putin, infrastructura GSM. EncryptoTel  utilizeaza infrastructura/tehnologia PBX si SIP, iar licentele pentru SIP sunt mult mai abordabile.

Am o intrebare deci stiu ce inseamna GSM dar ce e acela PBX si inca ceva ce e acel B2B?
Un PBX  ( private branch exchange  ) este o centrala telefonica de  comutare, sper ca asa ii spune.
B2B  din cate am auzit pe forumul in engleza, ar veni de la Business 2 Business
SIP-ul ( daca  cumva nu stii) este un protocol de comunicatii pentru semnal  asemenea GSM ului  doar ca SIP-ul functioneaza pe net in majoritatea cazurilor.

Pai  si  in cazul asta se pot apela numere  din exteriorul retelei?  pot sa sun la un numar care foloseste  tehnologia GSM? Retelele sunt compatibile?

     ███▄▄  ▄▄███
██▄▄   ▀▀████▀▀   ▄▄██
 ▀▀███▄▄      ▄▄███▀▀
█▄▄  ▀▀███▄▄███▀▀
█████▄▄  ▀▀▀▀  ▄▄
██  ▀▀███▄▄▄▄███▀
██      ▀▀██▀▀     ▄▄▄
██   ▄▄        ▄▄███▀▀
██   ▀███▄▄▄▄███▀▀
██▄     ▀▀██▀▀     ▄▄▄
▀▀███▄▄        ▄▄███▀▀
    ▀▀███▄▄▄▄███▀▀
        ▀▀██▀▀
graIn..
.
The Backbone of
Modern Work Agreements.
███████████████
████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
████ ██████████████████
████ ██
████ ██
████ ██
████ ██
████
████
████
████


█████████████   █████

.Whitepaper.
█████   █████████████


████
████
████
████
██ ████
██ ████
██ ████
██ ████
██████████████████ ████
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄████
███████████████

Quote
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
April 25, 2017, 08:19:10 PM
 #25

Despre ce licente este vorba? pentru GSM-uri sau ? Alea costa foarte mult mai ales in statele "dezvoltate", pot ajunge  si la cateva milioane de $, asta din ce cunosc eu.
Nu va fi vorba de GSM-uri pentru ca EncryptoTel nu foloseste si nu va folosi in viitorul apropiat cel putin, infrastructura GSM. EncryptoTel  utilizeaza infrastructura/tehnologia PBX si SIP, iar licentele pentru SIP sunt mult mai abordabile.

Am o intrebare deci stiu ce inseamna GSM dar ce e acela PBX si inca ceva ce e acel B2B?
Un PBX  ( private branch exchange  ) este o centrala telefonica de  comutare, sper ca asa ii spune.
B2B  din cate am auzit pe forumul in engleza, ar veni de la Business 2 Business
SIP-ul ( daca  cumva nu stii) este un protocol de comunicatii pentru semnal  asemenea GSM ului  doar ca SIP-ul functioneaza pe net in majoritatea cazurilor.

Pai  si  in cazul asta se pot apela numere  din exteriorul retelei?  pot sa sun la un numar care foloseste  tehnologia GSM? Retelele sunt compatibile?
Teoretic s-ar putea printr-un "GSM gateway" care sa faca legatura dintre VoIP si retelele GSM. Unii au ceva solutii pentru treaba asta :

http://www.solution4voip.com/wp/hosting/sip-gsm-gateway

Totusi din ce a anuntat echipa EncryptoTel, in viitorul apropiat nu intentioneaza sa dezvolte  dispozitive de comutare intre VoIP si GSM, deci raspunsul este NU.
Atat cunosc momentan.
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
April 25, 2017, 09:43:43 PM
 #26

Din ce inteleg functioneaza ca o retea interna, sau chiar si externa dar numai intre clientii abonatii Encryptotel? adica cei care achizitioneaza softul, abonamentul sau platesc  prin "pay-as-you-go" ? pare simplu la prima vedere.
Am vazut ca  portofelul Ether de pe plaforma este "in asteptare" Vreun motiv de ingrijorare?
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
April 25, 2017, 10:33:32 PM
 #27

Din ce inteleg functioneaza ca o retea interna, sau chiar si externa dar numai intre clientii abonatii Encryptotel? adica cei care achizitioneaza softul, abonamentul sau platesc  prin "pay-as-you-go" ? pare simplu la prima vedere.
Am vazut ca  portofelul Ether de pe plaforma este "in asteptare" Vreun motiv de ingrijorare?
Ceva de genul  plus criptarea pentru voce, video, text ( VoIP/TSL)
Probabil mici probleme "logistice" sau intarzieri ale Blockchain-ului Ethereum. Nimic de speriat.
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
April 26, 2017, 08:25:11 AM
 #28

Din ce inteleg functioneaza ca o retea interna, sau chiar si externa dar numai intre clientii abonatii Encryptotel? adica cei care achizitioneaza softul, abonamentul sau platesc  prin "pay-as-you-go" ? pare simplu la prima vedere.
Am vazut ca  portofelul Ether de pe plaforma este "in asteptare" Vreun motiv de ingrijorare?
Ceva de genul  plus criptarea pentru voce, video, text ( VoIP/TSL)
Probabil mici probleme "logistice" sau intarzieri ale Blockchain-ului Ethereum. Nimic de speriat.
Si-a revenit, acum arata si balanta in Ether insa observ o problema la bonus, pur si simplu a disparut, este  o eroare nu ?
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
April 26, 2017, 08:37:48 AM
 #29

Si-a revenit, acum arata si balanta in Ether insa observ o problema la bonus, pur si simplu a disparut, este  o eroare nu ?
da este o eroare, un bug pe pagina ICO, deja se lucreaza la rezolvarea problemei din cate au anuntat cei de la encryptotel.
nu cred ca sunt motive de ingrijorare.
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
April 27, 2017, 08:40:10 PM
 #30

Actualizare strangere de fonduri EncryptoTel !! http://ico.encryptotel.com/#investor

510 BTC
2504 ETH
1048267 WAVES
2330 ETC
Total in USD 1428947 $

Zile ramase din ICO :34
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
May 03, 2017, 12:51:49 PM
 #31

Daca ajung la 3 milioane de dolari se termina Campania ico? Si ce pret de referinta a fost luat in cazul criptomonedelor? Pentru ca BTC ul tot creste, la fel si Ethereum sau ETC.
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
May 03, 2017, 01:49:07 PM
 #32

Daca ajung la 3 milioane de dolari se termina Campania ico? Si ce pret de referinta a fost luat in cazul criptomonedelor? Pentru ca BTC ul tot creste, la fel si Ethereum sau ETC.
La plafonul  maxim de 3 Mil $  se incheie strangerea de fonduri, asta daca acest prag este atins inainte de termenul stabilit pentru terminarea ICO-ului.
Pretul  pare ca este calculat in timp real  la cursul de schimb BTC/USD, ETH/USD, ETC/USD, WAVES/USD, probabil este luat in calcul pretul sau media pretului de pe principalele exchange-uri.
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
May 03, 2017, 03:50:44 PM
 #33

Daca ajung la 3 milioane de dolari se termina Campania ico? Si ce pret de referinta a fost luat in cazul criptomonedelor? Pentru ca BTC ul tot creste, la fel si Ethereum sau ETC.
La plafonul  maxim de 3 Mil $  se incheie strangerea de fonduri, asta daca acest prag este atins inainte de termenul stabilit pentru terminarea ICO-ului.
Pretul  pare ca este calculat in timp real  la cursul de schimb BTC/USD, ETH/USD, ETC/USD, WAVES/USD, probabil este luat in calcul pretul sau media pretului de pe principalele exchange-uri.
Deci nu au un pret de referinta, am inteles. Practic daca se duce Btc-ul la 2k Usd este posibil sa atinga acel prag maxim fara "ajutorul" altor investitori.
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
May 04, 2017, 12:16:28 AM
 #34

O scurta actualizare ICO:

Pana in acest moment s-au  strans:

683.67 BTC
3145 ETH
1054584 WAVES
3759 ETC
-------------------
~ 2,007,261.13 USD

5% Bonus pana in 7 Mai 2017 !
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
May 04, 2017, 11:40:42 AM
 #35

incet se apropie de  limita maxima, deja au ajuns la 2,12 milioane $ desi am impresia ca suma creste  datorita cresterii pretului la celelalte criptomonede.
ma gandesc cum poate fi verificat codul daca  nu este sursa deschisa.
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
May 04, 2017, 03:23:53 PM
 #36

incet se apropie de  limita maxima, deja au ajuns la 2,12 milioane $ desi am impresia ca suma creste  datorita cresterii pretului la celelalte criptomonede.
ma gandesc cum poate fi verificat codul daca  nu este sursa deschisa.
Nu cred ca ar fi o idee buna ca sursa sa fie deschisa,  chestie de vulnerabilitate de ex. Jumatate din portiunea de cod va fi facuta publica deci va fi "open-source"( vorbim de codul responsabil de criptarea informatiilor/datelor)  cat despre recenzii, verificari si altele... pot angaja firme de audit de securitate ( cu clauze si termeni ). Astea nu sunt probleme....
TeamButtcoin
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 466
Merit: 500



View Profile
May 04, 2017, 04:03:09 PM
 #37

incet se apropie de  limita maxima, deja au ajuns la 2,12 milioane $ desi am impresia ca suma creste  datorita cresterii pretului la celelalte criptomonede.
ma gandesc cum poate fi verificat codul daca  nu este sursa deschisa.
Nu cred ca ar fi o idee buna ca sursa sa fie deschisa,  chestie de vulnerabilitate de ex. Jumatate din portiunea de cod va fi facuta publica deci va fi "open-source"( vorbim de codul responsabil de criptarea informatiilor/datelor)  cat despre recenzii, verificari si altele... pot angaja firme de audit de securitate ( cu clauze si termeni ). Astea nu sunt probleme....

Eu cred ca ar trebui sa protejeze codul de diferite parti terte, nu de alta dar sa nu devina o aplicatie din care pot fi sustrase sau colectate informatii personale. Pana la urma asta e scopul din cate inteleg, protejarea intimitatii.

     ███▄▄  ▄▄███
██▄▄   ▀▀████▀▀   ▄▄██
 ▀▀███▄▄      ▄▄███▀▀
█▄▄  ▀▀███▄▄███▀▀
█████▄▄  ▀▀▀▀  ▄▄
██  ▀▀███▄▄▄▄███▀
██      ▀▀██▀▀     ▄▄▄
██   ▄▄        ▄▄███▀▀
██   ▀███▄▄▄▄███▀▀
██▄     ▀▀██▀▀     ▄▄▄
▀▀███▄▄        ▄▄███▀▀
    ▀▀███▄▄▄▄███▀▀
        ▀▀██▀▀
graIn..
.
The Backbone of
Modern Work Agreements.
███████████████
████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
████ ██████████████████
████ ██
████ ██
████ ██
████ ██
████
████
████
████


█████████████   █████

.Whitepaper.
█████   █████████████


████
████
████
████
██ ████
██ ████
██ ████
██ ████
██████████████████ ████
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄████
███████████████

Quote
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
May 04, 2017, 05:14:37 PM
 #38

incet se apropie de  limita maxima, deja au ajuns la 2,12 milioane $ desi am impresia ca suma creste  datorita cresterii pretului la celelalte criptomonede.
ma gandesc cum poate fi verificat codul daca  nu este sursa deschisa.
Nu cred ca ar fi o idee buna ca sursa sa fie deschisa,  chestie de vulnerabilitate de ex. Jumatate din portiunea de cod va fi facuta publica deci va fi "open-source"( vorbim de codul responsabil de criptarea informatiilor/datelor)  cat despre recenzii, verificari si altele... pot angaja firme de audit de securitate ( cu clauze si termeni ). Astea nu sunt probleme....

Eu cred ca ar trebui sa protejeze codul de diferite parti terte, nu de alta dar sa nu devina o aplicatie din care pot fi sustrase sau colectate informatii personale. Pana la urma asta e scopul din cate inteleg, protejarea intimitatii.

Ramane de vazut ce  si cum va fi. Nu cred ca acea bucata de cod "privata"  constitue  vreun impediment si din cate am vazut nici investitorii nu au avut obiectii de vreme ce au investit in proiect. Eu apreciez ideea in sine, chiar este nevoie de asa ceva, protejarea datelor personale.
bluedeep
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 977
Merit: 1011



View Profile
May 06, 2017, 11:34:52 PM
 #39

Mi se pare mie sau au inceput sa bata pasul pe loc? De cateva zile tot pe la 2,2 Milioane $ stau, eu trageam sperante sa se termine inainte de termen dar  in ritmul acesta nu prea vad cum vor reusi. Bine ca s-a depasit pragul minim pana la urma.

||
IDO PARTNER
▄▄▄▀▀▀██▄▄
████▀▀░▀███
███▌████▐███
███▌████████▌
███▌█████████
███▌█████████
███▌████▐███▌
▄▄▄▄▄█▀░███▀
▀▀██▀▄██▀▀
.
DAOStarter
IEO PARTNER
▄███▄
▄██▀▀▀▀██▄
██░░░░░░▀▀
██░░▀██▄▄░░
▀██▄▄▀▀██▄
░░▀▀██▄░░██
▄▄░░░░░░██
▀██▄▄▄▄██▀
▀███▀
.
Coinstore
LISTING
██▀▀▀▀████▄▄
███▄▄▄▄▄▄▄█▀█
██▄▄▄▄▄▄▄▄░▐▐▌
█████▄▄▄▄▄▄▌█
███▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄
███▄▄▄▄▄▀▀▄▀█▐▌
██▄▄▄▄░▄▄▄░░▐██
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄▀
░▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀


▄███▄░▄███▄
▄██████████▄
▄█████████████▄
▄███████████████▄
▀███████████████▀
BitMart
MEXC
DEX PARTNERS

░▀▄░█▀▀▄▄▄
░▀▄▀████▀███▄
██▀██████▄▄▄▄▀
███░░▀████▀▀██▄
▄█████████░█▄░▀
█▀█▄███▀▀█████
▀▀▀░▀█▀▀▄████
██████▀░▀▄


█████▄▄▄▄▀
██▄▀█████▀░░▄▄
░▀█▄████▀███▄▀▀
▀█▄▀▀█▀█▀▄░▀████▀
█▄██▄░▀▄▀▄▀██▀▀
██▀▀
UNISWAP
LobsterSwap
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
May 07, 2017, 12:32:13 AM
 #40

Mi se pare mie sau au inceput sa bata pasul pe loc? De cateva zile tot pe la 2,2 Milioane $ stau, eu trageam sperante sa se termine inainte de termen dar  in ritmul acesta nu prea vad cum vor reusi. Bine ca s-a depasit pragul minim pana la urma.
Nu as putea sa spun ca "bate pasul pe loc" pentru ca zilnic se strang cativa BTC ( nu multi dar se strang) iar fluctuatiile de pret contribuie si ele la acel "static" 2.2 Mil$.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!