Bitcoin Forum
June 22, 2024, 10:29:33 PM *
News: Voting for pizza day contest
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: [ANN]EncryptoTel: VoIP securizat si infrastructura de comunicatii blockchain B2B  (Read 7617 times)
bluedeep
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 977
Merit: 1011



View Profile
May 07, 2017, 01:47:57 AM
 #41

Mi se pare mie sau au inceput sa bata pasul pe loc? De cateva zile tot pe la 2,2 Milioane $ stau, eu trageam sperante sa se termine inainte de termen dar  in ritmul acesta nu prea vad cum vor reusi. Bine ca s-a depasit pragul minim pana la urma.
Nu as putea sa spun ca "bate pasul pe loc" pentru ca zilnic se strang cativa BTC ( nu multi dar se strang) iar fluctuatiile de pret contribuie si ele la acel "static" 2.2 Mil$.
Poi fluctuatiile de pret ale criptomonedelor acceptate ca mijloc de plata, nu sunt actualizate in timp real? nu se reflecta automat si in suma calculata in USD? Si in plus  site-ul ICO le-a mers foarte greu astazi.

||
IDO PARTNER
▄▄▄▀▀▀██▄▄
████▀▀░▀███
███▌████▐███
███▌████████▌
███▌█████████
███▌█████████
███▌████▐███▌
▄▄▄▄▄█▀░███▀
▀▀██▀▄██▀▀
.
DAOStarter
IEO PARTNER
▄███▄
▄██▀▀▀▀██▄
██░░░░░░▀▀
██░░▀██▄▄░░
▀██▄▄▀▀██▄
░░▀▀██▄░░██
▄▄░░░░░░██
▀██▄▄▄▄██▀
▀███▀
.
Coinstore
LISTING
██▀▀▀▀████▄▄
███▄▄▄▄▄▄▄█▀█
██▄▄▄▄▄▄▄▄░▐▐▌
█████▄▄▄▄▄▄▌█
███▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄
███▄▄▄▄▄▀▀▄▀█▐▌
██▄▄▄▄░▄▄▄░░▐██
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄▀
░▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀


▄███▄░▄███▄
▄██████████▄
▄█████████████▄
▄███████████████▄
▀███████████████▀
BitMart
MEXC
DEX PARTNERS

░▀▄░█▀▀▄▄▄
░▀▄▀████▀███▄
██▀██████▄▄▄▄▀
███░░▀████▀▀██▄
▄█████████░█▄░▀
█▀█▄███▀▀█████
▀▀▀░▀█▀▀▄████
██████▀░▀▄


█████▄▄▄▄▀
██▄▀█████▀░░▄▄
░▀█▄████▀███▄▀▀
▀█▄▀▀█▀█▀▄░▀████▀
█▄██▄░▀▄▀▄▀██▀▀
██▀▀
UNISWAP
LobsterSwap
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
May 07, 2017, 02:16:53 AM
 #42

Mi se pare mie sau au inceput sa bata pasul pe loc? De cateva zile tot pe la 2,2 Milioane $ stau, eu trageam sperante sa se termine inainte de termen dar  in ritmul acesta nu prea vad cum vor reusi. Bine ca s-a depasit pragul minim pana la urma.
Nu as putea sa spun ca "bate pasul pe loc" pentru ca zilnic se strang cativa BTC ( nu multi dar se strang) iar fluctuatiile de pret contribuie si ele la acel "static" 2.2 Mil$.
Poi fluctuatiile de pret ale criptomonedelor acceptate ca mijloc de plata, nu sunt actualizate in timp real? nu se reflecta automat si in suma calculata in USD? Si in plus  site-ul ICO le-a mers foarte greu astazi.
Actualizarile se fac in timp real ( probabil exista mici decalaje)
Platforma ICO intr-adevar a intampinat ceva probleme datorita unor atacuri DDOS,  https://twitter.com/encryptotel/status/860876193721184256
Cei de la EncryptoTel au anuntat ca toate fondurile sunt in siguranta deci nu exista niciun motiv de ingrijorare.
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
May 07, 2017, 02:02:04 PM
 #43

Si-a revenit site-ul, balantele sunt actualizate din cate observ, nu stiu daca suma in dolari este actualizata in timp real insa  s-a modificat sigur. Se apropie de 2,5 milioane. Apropos se poate face un calcul despre cati ETT s-au vandut?
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
May 07, 2017, 02:51:41 PM
 #44

Si-a revenit site-ul, balantele sunt actualizate din cate observ, nu stiu daca suma in dolari este actualizata in timp real insa  s-a modificat sigur. Se apropie de 2,5 milioane. Apropos se poate face un calcul despre cati ETT s-au vandut?
Daca impartim totalul  in USD la 0.05$  ar rezulta  un  48512040 ETT, normal e doar o aproximatie ( 0.05 fiind doar un pret aproximativ vehiculat de cei de la EncryptoTel)
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
May 07, 2017, 03:20:59 PM
 #45

Si-a revenit site-ul, balantele sunt actualizate din cate observ, nu stiu daca suma in dolari este actualizata in timp real insa  s-a modificat sigur. Se apropie de 2,5 milioane. Apropos se poate face un calcul despre cati ETT s-au vandut?
Daca impartim totalul  in USD la 0.05$  ar rezulta  un  48512040 ETT, normal e doar o aproximatie ( 0.05 fiind doar un pret aproximativ vehiculat de cei de la EncryptoTel)
Nu-I mai precis calculul cu 0.000047 BTC/ ETT adica acei 0.05 $ erau estimativi  la inceputul campaniei, de atunci BTC-ul a tot crescut la fel ca si alte monede ( ETH ETC).
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
May 07, 2017, 03:39:43 PM
 #46

Si-a revenit site-ul, balantele sunt actualizate din cate observ, nu stiu daca suma in dolari este actualizata in timp real insa  s-a modificat sigur. Se apropie de 2,5 milioane. Apropos se poate face un calcul despre cati ETT s-au vandut?
Daca impartim totalul  in USD la 0.05$  ar rezulta  un  48512040 ETT, normal e doar o aproximatie ( 0.05 fiind doar un pret aproximativ vehiculat de cei de la EncryptoTel)
Nu-I mai precis calculul cu 0.000047 BTC/ ETT adica acei 0.05 $ erau estimativi  la inceputul campaniei, de atunci BTC-ul a tot crescut la fel ca si alte monede ( ETH ETC).
Ba da este mai precis calculul, insa atunci trebuie sa faci conversia in BTC a celorlalte criptomonede. Fluctuatiile ratei de schimb oricum exista deci o precizie de 100% e greu de obtinut in conditiile date.
bluedeep
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 977
Merit: 1011



View Profile
May 07, 2017, 05:44:53 PM
 #47

Eu nu stiu cum calculeaza astia sau daca se actualizeaza automat suma in dolari, de exemplu erau 770 BTC si acum sunt 772 BTC si suma in dolari a ramas aceeasi. Cam ciudat  Huh

||
IDO PARTNER
▄▄▄▀▀▀██▄▄
████▀▀░▀███
███▌████▐███
███▌████████▌
███▌█████████
███▌█████████
███▌████▐███▌
▄▄▄▄▄█▀░███▀
▀▀██▀▄██▀▀
.
DAOStarter
IEO PARTNER
▄███▄
▄██▀▀▀▀██▄
██░░░░░░▀▀
██░░▀██▄▄░░
▀██▄▄▀▀██▄
░░▀▀██▄░░██
▄▄░░░░░░██
▀██▄▄▄▄██▀
▀███▀
.
Coinstore
LISTING
██▀▀▀▀████▄▄
███▄▄▄▄▄▄▄█▀█
██▄▄▄▄▄▄▄▄░▐▐▌
█████▄▄▄▄▄▄▌█
███▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄
███▄▄▄▄▄▀▀▄▀█▐▌
██▄▄▄▄░▄▄▄░░▐██
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█▄▀
░▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀


▄███▄░▄███▄
▄██████████▄
▄█████████████▄
▄███████████████▄
▀███████████████▀
BitMart
MEXC
DEX PARTNERS

░▀▄░█▀▀▄▄▄
░▀▄▀████▀███▄
██▀██████▄▄▄▄▀
███░░▀████▀▀██▄
▄█████████░█▄░▀
█▀█▄███▀▀█████
▀▀▀░▀█▀▀▄████
██████▀░▀▄


█████▄▄▄▄▀
██▄▀█████▀░░▄▄
░▀█▄████▀███▄▀▀
▀█▄▀▀█▀█▀▄░▀████▀
█▄██▄░▀▄▀▄▀██▀▀
██▀▀
UNISWAP
LobsterSwap
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
May 07, 2017, 10:30:34 PM
 #48

Eu nu stiu cum calculeaza astia sau daca se actualizeaza automat suma in dolari, de exemplu erau 770 BTC si acum sunt 772 BTC si suma in dolari a ramas aceeasi. Cam ciudat  Huh
La mine este actualizata suma in dolari, insa nu mereu se actualizeaza automat dar nu imi fac probleme. Astept sa se incheie Campania ICO cat mai repede, din ce am calculat undeva la 60Mil ar fi cantitatea totala de ETT daca se opresc la 3 Mil $.
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
May 08, 2017, 03:53:36 AM
 #49

Zile ramase campanie ICO: 23 zile si 20 ore

Fonduri colectate pana in acest moment:

806.68 BTC

3742 ETH

1057021 WAVES

5306 ETC
-------------------
~ 2,44 Mil $
Emerge
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 854
Merit: 1000



View Profile
May 08, 2017, 05:37:37 PM
 #50

sunt interesat de acest proiect si vreau sa investesc, dar mai intai poate sa imi spuna cineva cat este bonusul actual?
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
May 08, 2017, 07:49:41 PM
 #51

sunt interesat de acest proiect si vreau sa investesc, dar mai intai poate sa imi spuna cineva cat este bonusul actual?
Din pacate, EncruptoTel a epuizat toate bonusurile ( cel de 5% a fost valabil pana in data de 7 Mai 2017). Chiar si asa, urmarind  miscarile de pe piata cripto si in special  proiectele care sunt sustinute de blockchain-ul Ethereum si Waves, cred ca merita investit insa alegerea apartine fiecaruia.
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
May 08, 2017, 09:28:02 PM
 #52

sunt interesat de acest proiect si vreau sa investesc, dar mai intai poate sa imi spuna cineva cat este bonusul actual?
Daca te grabeai putin mai repede prindeai bonusul de 5% ceea ce nu ar fi fost rau deloc. Totusi daca va creste la 2x 3x fata de pretul Ico, te scoti lejer chiar si fara bonus.
Emerge
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 854
Merit: 1000



View Profile
May 09, 2017, 07:41:54 AM
 #53

sunt interesat de acest proiect si vreau sa investesc, dar mai intai poate sa imi spuna cineva cat este bonusul actual?
Daca te grabeai putin mai repede prindeai bonusul de 5% ceea ce nu ar fi fost rau deloc. Totusi daca va creste la 2x 3x fata de pretul Ico, te scoti lejer chiar si fara bonus.
nu mai am de ales si am sa cumpar fara bonus
Emerge
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 854
Merit: 1000



View Profile
May 09, 2017, 07:43:36 AM
 #54

sunt interesat de acest proiect si vreau sa investesc, dar mai intai poate sa imi spuna cineva cat este bonusul actual?
Daca te grabeai putin mai repede prindeai bonusul de 5% ceea ce nu ar fi fost rau deloc. Totusi daca va creste la 2x 3x fata de pretul Ico, te scoti lejer chiar si fara bonus.
Se pare ca este un proiect numai bun de investit, era bine venit si acel bonus de 5%
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
May 09, 2017, 03:38:55 PM
 #55

sunt interesat de acest proiect si vreau sa investesc, dar mai intai poate sa imi spuna cineva cat este bonusul actual?
Daca te grabeai putin mai repede prindeai bonusul de 5% ceea ce nu ar fi fost rau deloc. Totusi daca va creste la 2x 3x fata de pretul Ico, te scoti lejer chiar si fara bonus.
Se pare ca este un proiect numai bun de investit, era bine venit si acel bonus de 5%
cu sau fara bonus, cred ca merita investit in Encryptotel, o singura "mica" problema ar fi  cresterea Btc-ului din ultima perioada, unii investitori  vor fi tentati sa vanda chiar si la pretul ICO.
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
May 09, 2017, 08:35:41 PM
 #56

Asa am considerat si eu, asa ca cei care doresc sa  investeasca  in  EncryptoTel mai au la dispozitie  destul de  putin timp.
Suma colectata pana in acest moment a depasit 2,8 Milioane $
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
May 09, 2017, 08:42:17 PM
 #57

Asa am considerat si eu, asa ca cei care doresc sa  investeasca  in  EncryptoTel mai au la dispozitie  destul de  putin timp.
Suma colectata pana in acest moment a depasit 2,8 Milioane $
Vezi ca mai au nevoie de 50 mii dolari si ating 3 milioane, se intampla mai repede decat  m-am asteptat.
TeamButtcoin
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 466
Merit: 500



View Profile
May 09, 2017, 08:52:17 PM
 #58

Asa am considerat si eu, asa ca cei care doresc sa  investeasca  in  EncryptoTel mai au la dispozitie  destul de  putin timp.
Suma colectata pana in acest moment a depasit 2,8 Milioane $
Vezi ca mai au nevoie de 50 mii dolari si ating 3 milioane, se intampla mai repede decat  m-am asteptat.

Eu vad altceva,  la totalul in USD  apare 2,846,415.72  asta inseamna ca mai trebuie  aproape  160,000 dolari nu 50,000 si inca ceva, sunteti siguri ca la suma de 3,000,000 se termina aceasta campanie? daca se prelungeste?

     ███▄▄  ▄▄███
██▄▄   ▀▀████▀▀   ▄▄██
 ▀▀███▄▄      ▄▄███▀▀
█▄▄  ▀▀███▄▄███▀▀
█████▄▄  ▀▀▀▀  ▄▄
██  ▀▀███▄▄▄▄███▀
██      ▀▀██▀▀     ▄▄▄
██   ▄▄        ▄▄███▀▀
██   ▀███▄▄▄▄███▀▀
██▄     ▀▀██▀▀     ▄▄▄
▀▀███▄▄        ▄▄███▀▀
    ▀▀███▄▄▄▄███▀▀
        ▀▀██▀▀
graIn..
.
The Backbone of
Modern Work Agreements.
███████████████
████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
████ ██████████████████
████ ██
████ ██
████ ██
████ ██
████
████
████
████


█████████████   █████

.Whitepaper.
█████   █████████████


████
████
████
████
██ ████
██ ████
██ ████
██ ████
██████████████████ ████
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄████
███████████████

Quote
usorin
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1134
Merit: 500



View Profile
May 09, 2017, 09:03:30 PM
 #59

Asa am considerat si eu, asa ca cei care doresc sa  investeasca  in  EncryptoTel mai au la dispozitie  destul de  putin timp.
Suma colectata pana in acest moment a depasit 2,8 Milioane $
Vezi ca mai au nevoie de 50 mii dolari si ating 3 milioane, se intampla mai repede decat  m-am asteptat.

Eu vad altceva,  la totalul in USD  apare 2,846,415.72  asta inseamna ca mai trebuie  aproape  160,000 dolari nu 50,000 si inca ceva, sunteti siguri ca la suma de 3,000,000 se termina aceasta campanie? daca se prelungeste?
sa mai discutat pe forum despre posibilitatea de prelungire pana la 4 5 milioane, dar asa ceva nu este posibil din moment ce termenii Ico-ului au fost stabiliti si campania a inceput.
vorba aia, regulile nu sunt schimbate niciodata in timpul "jocului"
ltcrstrbrt (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1568
Merit: 1057



View Profile
May 09, 2017, 09:13:36 PM
 #60

Asa am considerat si eu, asa ca cei care doresc sa  investeasca  in  EncryptoTel mai au la dispozitie  destul de  putin timp.
Suma colectata pana in acest moment a depasit 2,8 Milioane $
Vezi ca mai au nevoie de 50 mii dolari si ating 3 milioane, se intampla mai repede decat  m-am asteptat.

Eu vad altceva,  la totalul in USD  apare 2,846,415.72  asta inseamna ca mai trebuie  aproape  160,000 dolari nu 50,000 si inca ceva, sunteti siguri ca la suma de 3,000,000 se termina aceasta campanie? daca se prelungeste?
sa mai discutat pe forum despre posibilitatea de prelungire pana la 4 5 milioane, dar asa ceva nu este posibil din moment ce termenii Ico-ului au fost stabiliti si campania a inceput.
vorba aia, regulile nu sunt schimbate niciodata in timpul "jocului"
Corect, nu se pune problema de vreo actualizare a termenilor ICO. Nu ar da bine pentru investitori, dupa cum este precizat in OP, Campania ICO se termina cand au atins pragul de 3 milioane de $. Cred ca am lamurit acest aspect.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!