Bitcoin Forum
May 03, 2024, 08:19:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »  All
  Print  
Author Topic: Türk Bankaları Bitcoin Borsalarına Para Gönderen Hesapları Kapatıyor  (Read 23689 times)
thebitstreet (OP)
Hero Member

Activity: 510
Merit: 500

View Profile
April 28, 2017, 09:05:06 AM

Merhaba,
Facebook'taki Bitcoin Türkiye Grubu'nda gördüğüm gönderiyi paylaşmak istiyorum.

Gönderi troll olduğunu söyleyen kişiler sebebiyle sahibi tarafından kaldırılmış fakat ekran görüntüsü yeniden paylaşılınca altında garanti bankası tarafından hesabı kapatılmakla tehdit edilen bir kişi daha yazmış. Bir yandan Akbank kriptro para dünyasına yatırım yaparken diğer yandan Türk bankaları borsalarla para alış-verişi olan kullanıcılarının hesaplarını bloke ediyor-etmekle tehdit ediyor. 
1714767571
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714767571
Reply with quote  #2

1714767571
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, but full nodes are more resource-heavy, and they must do a lengthy initial syncing process. As a result, lightweight clients with somewhat less security are commonly used.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714767571
Hero Member
*

Ignore
1714767571
Reply with quote  #2

1714767571
Report to moderator
1714767571
Hero Member
*

Ignore
1714767571
Reply with quote  #2

1714767571
Report to moderator
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
April 28, 2017, 04:38:30 PM

ben tüm eft işlemlerimde 0,1 BTC KARSILIGI diye gonderiyorum acıklamaya böyle yazıyorum. şimdilik bir sorun yok. kişiler arası borç hukuka girmiyor mu bu? para benim istediğime veririm mantığı. rahat olun zaten zamanlar her şehirde artık buluşup direk transfer yapabileceğiz. yaygınlaştıkça işimiz daha kolaylaşacak. önlenebilecek bir şey değil bu.

For rent...
thebitstreet (OP)
Hero Member

View Profile
April 28, 2017, 05:56:27 PM

ben tüm eft işlemlerimde 0,1 BTC KARSILIGI diye gonderiyorum acıklamaya böyle yazıyorum. şimdilik bir sorun yok. kişiler arası borç hukuka girmiyor mu bu? para benim istediğime veririm mantığı. rahat olun zaten zamanlar her şehirde artık buluşup direk transfer yapabileceğiz. yaygınlaştıkça işimiz daha kolaylaşacak. önlenebilecek bir şey değil bu.

Aslında istediğinize de veremiyorsunuz, en azından banka kanalından Smiley Enpara birçok kalemde yüksek hacimli işlemler olduğunda ticari işlem yaptığınızı varsayıyor. Ama müşteri temsilcisi bu sebepten değilde, ilgili arkadaşa Bitcoin vergilendirilemediği için yaptığınız işlemler yasal değil diyor. Aslında Türk vergi hukukunda bu konu ile ilgili bir hüküm yok. Nasıl Enpara'dan dolar al-sat yaptığımızda yaptığımız kar vergilendirilmiyorsa bitcoin de aynı şekilde al-sattan dolayı vergilendirilmemeli, harcama vergilerine tabii olmalı. Zaten örnekten yola çıkarak koinim aldığı komisyon ücretini vergilendiriyor tıpkı bankalardaki BSMV(banka sigorta muamele vergisi) gibi. İlla vergilendirmek istiyorlarsa borsalara farklı yükümlülükler, uygulamalar getirsinler ama son tüketici-kullanıcıyı bu konuda vergilendirmek hukuki ve adil değil. 
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
April 28, 2017, 08:13:37 PM

Alp'in grubunda gördüm bende. Umarim uygulama genele yayılmaz. Ciddi anlamda keyif kaçirici bir olay bu. O zaman Bitwala gibi uluslararasi firmalarla çalismak zorunda kaliriz ki Turkiye nin siyasi çalkantilari ve Avrupa nin yaklasimlari nedeniyle ilerde ekonomik yaptirim yada engellemelerle daha çok karşılacagimiz yönünde kaygılarım var.
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
April 28, 2017, 08:13:51 PM

Şimdiye kadar sorun çıkmadı.İnşallah sorun olmaz
jeks
Hero Member

Activity: 698
Merit: 506

View Profile
April 29, 2017, 12:48:22 PM

eğer doğruysa çok saçma bence diğer ülkeler bitcoin'i borsalarında kabul etmeye başlıyor türkiye bırak borsayı banka hesaplarını engelliyor bizden ne köy olur ne kasaba.
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
April 29, 2017, 01:12:54 PM

Uygulama genele yayılmaz diyorsunuz da hangi uygulama? Enpara.com her bir halt için mail atan banka hesabın kapandığını mail atmamış mı arkadaşa buna inanmak için biraz saf olmak lazım. Cry
furylmz
Sr. Member

View Profile
April 29, 2017, 01:59:00 PM

Uygulama genele yayılmaz diyorsunuz da hangi uygulama? Enpara.com her bir halt için mail atan banka hesabın kapandığını mail atmamış mı arkadaşa buna inanmak için biraz saf olmak lazım. Cry

enpara bu ara kafasına göre hesap kapatıyor.Ama demişlerdi qnb olursa enparada sorunlar çıkmaya başlar diye haklılarmış
John Wick
Full Member

Activity: 232
Merit: 100

View Profile
April 29, 2017, 02:12:16 PM

Buram buram fake kokuyor. Kim ne derse desin. Böyle bir saçmalık olmaz yani hayatta. İşleri güçleri yok onu mu incelediler...
thebitstreet (OP)
Hero Member

View Profile
April 29, 2017, 02:18:27 PM

Buram buram fake kokuyor. Kim ne derse desin. Böyle bir saçmalık olmaz yani hayatta. İşleri güçleri yok onu mu incelediler...

Hesabı kapatılan kişi durumla ilgili şikayette bulunmuş ve sonrasında kapatan yetkili kişi ile yaptığı telefon konuşmasını yükledi. Gruba üye olanlar doğrulayacaktır söylediğimi.
furylmz
Sr. Member

View Profile
April 29, 2017, 04:26:07 PM

Hesabı kapatılan kişi durumla ilgili şikayette bulunmuş ve sonrasında kapatan yetkili kişi ile yaptığı telefon konuşmasını yükledi. Gruba üye olanlar doğrulayacaktır söylediğimi.

hocam aynen gördüm ama şuan hala işlem yapıp sorun yaşamayanda çok insan var.Mh dekiler tam bilmediğinden başka bir sebepten kapatmış olabilirler mi acaba?
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
May 01, 2017, 08:12:55 AM

Arkadaşlar banka el değiştirdi ve enpara da en azından bizim sistemimiz içinde diğerlerine göre değişik bir uygulama, dolayısıyla yeni sahibin bu konudaki inisiyatifi farklı olabilir. Bekleyip görmekten başka yapılabilecek bir şey yok.
Ayrıca BTC alışverişinin bu ülkede kısıtlanacağını falan kimse düşünmesin, devir değişti, o kaynağı belirsiz para zenginleri, ayakkabı kutusu sahipleri vb. İsviçre Bankası kullanmıyor artık.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
May 01, 2017, 12:59:17 PM

Böyle bir durum olabilir ancak böyle bir şey olsa İlk olarak Koinim Finansbank'la çalışamazdı ki.
Yani pek olası değil böyle bir şey yapmaları. Ayrıca kime neye para gönderdiğime kimse karışamaz.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
alpsea
Copper Member
Hero Member

Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
May 01, 2017, 01:21:02 PM

Pek inandırıcı gelmedi. Hani işbank ziraat vb sağlam bankalar uyarı yapıp ardından hesap kapatsa anlarım da, enpara(finansbank) gibi yerin dibinde olan, skimsonik bi hesap kartı için ayağımıza kadar gelen adamlar btc transferi yapıyoruz diye hesap kapamaz bence.

petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
May 01, 2017, 02:49:51 PM

enpara kullanipta hesabi dondurulan baska bir uye var mi forumda ?

burada yazilmadigina gore yok.

ilgili arkadasin baska problemleri olabilir.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
May 01, 2017, 04:03:08 PM

Merhaba;

Bildiğim kadarı ile QNB'nin böyle bir şey yapacağını sanmıyorum. Duyduklarım eğer doğru ise çok farklı, iyi gelişmeler olması muhtemel.

İyi dileklerimle
furylmz
Sr. Member

View Profile
May 01, 2017, 05:57:15 PM

Pek inandırıcı gelmedi. Hani işbank ziraat vb sağlam bankalar uyarı yapıp ardından hesap kapatsa anlarım da, enpara(finansbank) gibi yerin dibinde olan, skimsonik bi hesap kartı için ayağımıza kadar gelen adamlar btc transferi yapıyoruz diye hesap kapamaz bence.

hocam ben mh ilw görüştüm.Diyo verdiğimiz hizmet bireysel eğer böyle günde 20-30 bin gönderip alma olacaksa kurumsal hesap açsınlar dediler
alpsea
Copper Member
Hero Member

Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
May 01, 2017, 06:11:31 PM

hocam ben mh ilw görüştüm.Diyo verdiğimiz hizmet bireysel eğer böyle günde 20-30 bin gönderip alma olacaksa kurumsal hesap açsınlar dediler
Günde 20-30 bin abartı tabi devleti bırak herkes merak eder o kadar giriş çıkışı..

furylmz
Sr. Member

View Profile
May 01, 2017, 10:31:14 PM

Günde 20-30 bin abartı tabi devleti bırak herkes merak eder o kadar giriş çıkışı..

işte hak verdim bende valla o yüzden yoksa kimsenin hesabını kolay kapatmıyoruz falan dediler
Muhesat
Full Member

Activity: 235
Merit: 100

View Profile
May 03, 2017, 10:53:02 PM

Merhaba,
Facebook'taki Bitcoin Türkiye Grubu'nda gördüğüm gönderiyi paylaşmak istiyorum.

Gönderi troll olduğunu söyleyen kişiler sebebiyle sahibi tarafından kaldırılmış fakat ekran görüntüsü yeniden paylaşılınca altında garanti bankası tarafından hesabı kapatılmakla tehdit edilen bir kişi daha yazmış. Bir yandan Akbank kriptro para dünyasına yatırım yaparken diğer yandan Türk bankaları borsalarla para alış-verişi olan kullanıcılarının hesaplarını bloke ediyor-etmekle tehdit ediyor. 
Ben enpara hesabımı yalnız paribu ya para göndermek için kullanıyorum. Şu ana kadar hiç sorun yaşamadım.

▐   FootballCoin                 FANTASY FOOTBALL MANAGER REVOLUTION                         More Info
▐   FootballCoin                    GAME RULES | SCORING SYSTEM | FAQ                             JOIN NOW
▐   FootballCoin      Collectible Cards and Tokens Issued on the Bitcoin Blockchain         ANN Thread
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »  All
  Print  

Jump to: