Bitcoin Forum
June 16, 2024, 07:55:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 »  All
  Print  
Author Topic: Türk Bankaları Bitcoin Borsalarına Para Gönderen Hesapları Kapatıyor  (Read 23690 times)
pancupan1903
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 5

View Profile WWW
March 15, 2018, 09:43:46 AM

borsaya para gönderme işlemini zaten banka yapmıyor mu , kendi izin verdiği işlem için niye üyesini sorumlu tutsun . ayrıca banka güvenli bulmadığı kuruma para transfer etmenizi engelleyebilir . ben bir kere bir siteye para atarken banka izin vermedi , başka bir bankanın hesabından gönderdim .

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
March 15, 2018, 10:02:33 AM

paranızla bitcoin alıyorsunuz ve bitcoin içeren kumar sitelerine gönderiyorsunuz. veya direkt banka hesabınızdan bu kumar sitelerine para gönderiyorsunuz. böyle ise kapatılması, incelenmesi doğru. kripto para borsalarına para transferinden kapatılan hesap bu devede kulak kadar sayıda olmalı.

ascakan
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 255

View Profile
March 15, 2018, 10:18:32 AM

Çiftlik banktan gelen paraları garanti bankası engelliyor da deniyordu... Destek yok kaynak yok pat pat takılıyorsunuz birinin sözüne gidiyorsunuz. Banka hangi sıfatla sana gelen parayı ret eder ki hesabında bulunduğu gün boyunca para kazanabileceği ve yasal olan bir kazançtan söz ediyoruz. Sorun bakalım bankanın genel müdürlüğüne bimere sorun bilgi alma kanunu var talep ederseniz kesin bilgi geliyor her kurumdan

xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322
Merit: 11

View Profile
March 17, 2018, 12:09:18 AM

Asılsız bir haber olması lazım. İçlerinden bir tek Kuveyt Türk engelliyor galiba ama diğerlerinde herhangi bir sorun yok.
hayratposta
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile
March 17, 2018, 08:55:39 AM

Bir sureligine mi oldu acaba cunku hesaplarim hala kapatilmadi ve acik. Surekli olarakta borsalara para giris cikisi yapiyorum.
ugurszf
Jr. Member
*

Activity: 434
Merit: 1

View Profile
March 17, 2018, 12:54:03 PM

çok gerçekçi bir haber olduğunu düşünmüyorum. eğer başından böyle bir işlem geçen varsa bizimle paylaşırsa daha doğru bilgiler alabileceğimi düşünüyorum. ayrıca bahsettiğim kurumlar türk bankaları, para gelsin de nereden gelsin mantığında olan kurumlardan bahsediyoruz. Smiley Smiley
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
March 18, 2018, 01:01:56 PM
Last edit: March 18, 2018, 03:51:14 PM by enfarktus

Masak, bitcoin ve türevlerini almak için aracı kurumlara para yollayanlar ve para alanlara da bankaların bildirimde bulunmasını zorunlu hale getirmiş. Linkteki http://www.masak.gov.tr/userfiles/file/sektorel_sib_rehberleri/rehberler/MSK-RHB-%C5%9E%C4%B0B-001-1.3.pdf 26. sayfada kendinizi bulabilirsiniz.

Edit: Güncelleme yokmuş, epeydir bu durum varmış. Tabi yeni olmaması takip edilmediğimiz anlamına gelmez. Fakat unutulmamalıdır ki Masak, karapara aklamayı önlemek amacıyla kurulmuş bir kurumdur ve yasal yollardan çalışıp kazandığımız parayı nasıl değerlendirdiğimizle ilgilenmez. En olumsuz senaryo ileride kriptolar için vergi kanunu çıkarsa bu kayıtlardan yararlanılır.
btcboom75
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 10

View Profile
March 18, 2018, 01:08:12 PM

saçmalıktan başka bişey değil bankanın işi gücü yok bunumu takip ediyor bankalar para vermek için can atıyorlar sebep nedenmi araştırıyorlar sen yeterki bankadan para al başka bişey bildikleri yok

⋌┤┃ KEPLER : BRINGING AI & ROBITICS TO THE BLOCKCHAIN : KEPLER┃├⋋
▬▬▬ NEW ERA OF TECHNOLOGIES KEPLER ▬▬▬ (http://keplertek.org/#)
[
btcboom99
Member
**

Activity: 86

View Profile
March 18, 2018, 01:13:50 PM

enpara bunu asla yapamaz en ufak kredi ve kartı vermek için defalarca arayan ve bu konuda en çok uğraşan banka böyle bir geliri kendinden mahrum edeceğini sanmıyorum

ⓄⓄ    Bitscreener - The world's first financial data ecosystem powered by blockchain    ⓄⓄ
ⓄⓄⓄⓄ    ICO starts in May     ⓄⓄⓄⓄ
Follow Bitscreener  | Facebook | Twitter| Telegram
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
March 18, 2018, 01:14:38 PM

Masak güncelleme yapıp, artık bitcoin ve türevlerini almak için aracı kurumlara para yollayanlar ve para alanlara da bankaların bildirimde bulunmasını zorunlu hale getirmiş. Linkteki http://www.masak.gov.tr/userfiles/file/sektorel_sib_rehberleri/rehberler/MSK-RHB-%C5%9E%C4%B0B-001-1.3.pdf 26. sayfada kendinizi bulabilirsiniz.

Yanlış bilgi vermekten utanmıyor musun.Masak'ın o rehberi yıllardır öyle sanki yeni olmuş gibi olayı lanse etmekten nasıl bir zevk alıyorsun anlamıyorum.Bu arada bitcoin ile işlem yaptım defalarca enpara ile şuana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım.
bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
March 18, 2018, 03:06:25 PM

Ing bankası Akbanktan işlem yapan arkadaşlarım var bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamıyorlar , sıkıntılı işlemler şirket hesaplarından yapılan işlemler olabilir, bireyesel hesaplar ile ilgili sıkıntı yok.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
March 18, 2018, 03:21:45 PM

Masak güncelleme yapıp, artık bitcoin ve türevlerini almak için aracı kurumlara para yollayanlar ve para alanlara da bankaların bildirimde bulunmasını zorunlu hale getirmiş. Linkteki http://www.masak.gov.tr/userfiles/file/sektorel_sib_rehberleri/rehberler/MSK-RHB-%C5%9E%C4%B0B-001-1.3.pdf 26. sayfada kendinizi bulabilirsiniz.

Yanlış bilgi vermekten utanmıyor musun.Masak'ın o rehberi yıllardır öyle sanki yeni olmuş gibi olayı lanse etmekten nasıl bir zevk alıyorsun anlamıyorum.Bu arada bitcoin ile işlem yaptım defalarca enpara ile şuana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

Yanlış bilgi olan kısım ne anlamadım! Ben bu bilgiyi yeni gördüm, paylaştım. Keşke önceden siz paylaşsaydınız, biz de daha önce öğrenmiş olurduk. Ayrıca böyle bir şeyden zevk aldığımı da nereden çıkardınız? Pes yani. Konudaki önceki mesajlarımı okursanız, son yazdığım mesajı da daha sağlıklı değerlendirebilirsiniz.
kenanzz
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1000

View Profile
March 18, 2018, 03:30:11 PM

Masak'ın bu kılavuzunda herhangi bir güncelleme yok arkadaşlar uzun zamandır aynı duruyor.Bazı arkadaşlarımız yeni görmüş olabilir bunu anlayışla karşılamak lazım.Ama bu konu hakkında zaten forumda bir başlık açılmıştı diye hatırlıyorum.
loveistanbul
Member
**

Activity: 392

View Profile
March 18, 2018, 03:33:41 PM

Bazı bankalar bu konuda yaptırım uygulamaya çalışıyor kuveyttürk garanti gibi paribuya para gönderme konusunda sıkıntı çıkarıyorlar, fakat hsbc Akbank ve Ing de şimdiye kadar bir sorun yaşanmadı.
silenticx
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
March 18, 2018, 03:39:24 PM

Bugüne kadar sorun çıkmadı, umarım bundan sonra da problem yaşanmaz. fakat zaten her şeyden nem kapan bir piyasa da bu haberler can sıkıcı  Huh
Turbolinea
Member
**

Activity: 560
Merit: 57

View Profile
March 18, 2018, 04:34:15 PM

sunu konuyu uplayıp durmayın. yok öyle bi şey.
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
March 18, 2018, 06:13:40 PM

konu hortlamış gene ..Smiley

XxX
agacsizkoala
Member
**

Activity: 294

View Profile
March 27, 2018, 06:38:50 AM

Bu tip haberlerle neredeyse 1 senedir karşılaşıyorum, ama nedense o kadar çok işlem, ve hacimli işlem yapmama rağmen benim hesaplarda bir kapanma söz konusu değil, biraz heralde şans işi loto gibi
wallet
Full Member

Activity: 420
Merit: 125

LIVENpay.io

View Profile
July 31, 2018, 05:02:43 PM

hesabı kapanan oldu tamamen kapatma olmadı bazı insanların hesabı kapandı ve parasına banka yönetimi tarafından bloke kondu. Türk bankaları bana göre karşılıksız verdikleri kredilerin geri dönüşü ile ilgilense güzel iş yapar.

L I V E N pay | [  WHITEPAPE  ]                            The WORLD FIRST GLOBAL             Apply for
GET the APP     ◥ Google Play  ◥ App Store                                 FOOD ECONOMY - for Everyday         the LVN ICO
FOLLOW US    ◾TELEGRAM  ◾MEDIUM  ◾GITHUB  ◾TWITTER           use by  E v e r y   d a y   P e o p l e          Presale Now
1kodumtek7
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
July 31, 2018, 07:35:19 PM

hesabı kapanan oldu tamamen kapatma olmadı bazı insanların hesabı kapandı ve parasına banka yönetimi tarafından bloke kondu. Türk bankaları bana göre karşılıksız verdikleri kredilerin geri dönüşü ile ilgilense güzel iş yapar.

Ben de bitcoin ile Türk bankaları aracılığı ile bir çok işlem yaptım ama şuana kadar herhangi bir sorun yaşamadım.Acaba bu hesabı kapanan arkadaşlar ne kadarlık bir parayla işlem gerçekleştiriyor.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 »  All
  Print  

Jump to: