Bitcoin Forum
May 26, 2024, 03:24:32 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 »  All
  Print  
Author Topic: [ANN] POPULOUS - Invoice Trading Platform | ICO l BOUNTY KAMPANYASI -ICO Bitti !  (Read 10818 times)
Kubra Dam (OP)
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
July 13, 2017, 08:19:32 PM

Bu coin'in bu kadar çok yükselme sebebi Cliff High ve bazı youtube kanallarında projenin ne kadar büyük bir potansiyele sahip olduğunun tekrar tekrar anlatılması , Veritaseum'dan bile büyük olacağını söyleniyor , ayrıca kendilerininde "secret sauce" olarak isimlendirdikleri sahip olunan coin'lerin sadece trade etmekte değil , platform üzerinde yer alan invoice'lerin satın alınabilecek olması , yani proje gerçekleşirse sahip olduğumuz coin'ler ile kendimize sürekli bir gelir oluşturabileceğiz. Ben bitcoin ve altcoin dünyasında çok yeniyim ve bu projeyide maalesef ico bittikten sonra gördüm ve trade'e açıldığı ilk sabah bütçem elverdiğince aldım. Keşke ico'ya katılsaydım diyorum ve elinde halen populous olan arkadaşlarımızın naçizane satmamasını tavsiye ediyorum.

Projenin başında olan adam böyle alenen tehditkar ve ahlaksız olduğu sürece token isterse 100 kat değerli olsun, ben o projeye güvenip yatırım yapamam. Yapan arkadaşlara başarılar dilerim. Herkesin kendi parası. Smiley

Projenin başındaki kişi bence zafer sarhoşluğu ile bu hallere bürünmüş ve gerçekten size/sizlere yaptığı yanlış birşey. Benim düşüncem sizlere token'ları vermek istememe ya da geciktirme sebepleri token fiyatı uçuşa geçmişken , yapacağınız satışlar ile yükselişi yavaşlatabileceğiniz ya da bir süre durdurabileceğiniz olabilir mi ? Çünkü çok ciddi tutarlar dağıtılmış gördüğüm ve duyduğum kadarı ile.

Merak ettiğim birşey var bu imza ya da çeviri vs. her zaman bu kadar çok kazandırıyor mu ? Yoksa bu populous'e özel mi oldu bugüne dek ilk defa ?

Dostum Etherdelta'da 3-4-5 milyon dolar hacim var, çevirmene vereceği 3-5 token mı bu yükselişi dizginleyecekti yani? Epey mantıksız. Hiçbir şartta böyle bir adilik yapmak hakları yok kimseye karşı.

Çeviride normalde dağıtacağı şeyin değerine ana başlıktan bakabilirsin, pul parasıydı. Böyle anormal bir şekilde 20-30 kat artınca fazla etti. Tabi bu yüksek fiyatlar gelmeden çoğu da sattı çıktı zaten. Tepe fiyatı hayal edip öyle düşünmeyin.

Merak ettiğim birşey var bu imza ya da çeviri vs. her zaman bu kadar çok kazandırıyor mu ? Yoksa bu populous'e özel mi oldu bugüne dek ilk defa ?
populous için özel oldu yani neredeyse 100 ether ve fazlasını alan oldu tek imzadan,bugun 100 ether 20bin$ dan fazla yapıyor
boyle bir imza kampanyası duymadım ben bir iki projeyi daha övdüler ama onlarda en fazla 10-20etheri geçememiştir diye biliyorum
bu harika bir bounty ödülü verdi

İşte bir şekilde spekülasyonla bu noktaya getirdiler, yoksa token'ın tanesinin maliyeti taş çatlasa 0.18$ falandır satıştayken. Normal bir durum değil yani 40 yılda bir olur.
PokerStein1
Full Member

Activity: 392
Merit: 100

View Profile
July 13, 2017, 08:24:15 PM

Bu coin'in bu kadar çok yükselme sebebi Cliff High ve bazı youtube kanallarında projenin ne kadar büyük bir potansiyele sahip olduğunun tekrar tekrar anlatılması , Veritaseum'dan bile büyük olacağını söyleniyor , ayrıca kendilerininde "secret sauce" olarak isimlendirdikleri sahip olunan coin'lerin sadece trade etmekte değil , platform üzerinde yer alan invoice'lerin satın alınabilecek olması , yani proje gerçekleşirse sahip olduğumuz coin'ler ile kendimize sürekli bir gelir oluşturabileceğiz. Ben bitcoin ve altcoin dünyasında çok yeniyim ve bu projeyide maalesef ico bittikten sonra gördüm ve trade'e açıldığı ilk sabah bütçem elverdiğince aldım. Keşke ico'ya katılsaydım diyorum ve elinde halen populous olan arkadaşlarımızın naçizane satmamasını tavsiye ediyorum.

Projenin başında olan adam böyle alenen tehditkar ve ahlaksız olduğu sürece token isterse 100 kat değerli olsun, ben o projeye güvenip yatırım yapamam. Yapan arkadaşlara başarılar dilerim. Herkesin kendi parası. Smiley

Projenin başındaki kişi bence zafer sarhoşluğu ile bu hallere bürünmüş ve gerçekten size/sizlere yaptığı yanlış birşey. Benim düşüncem sizlere token'ları vermek istememe ya da geciktirme sebepleri token fiyatı uçuşa geçmişken , yapacağınız satışlar ile yükselişi yavaşlatabileceğiniz ya da bir süre durdurabileceğiniz olabilir mi ? Çünkü çok ciddi tutarlar dağıtılmış gördüğüm ve duyduğum kadarı ile.

Dostum Etherdelta'da 3-4-5 milyon dolar hacim var, çevirmene vereceği 3-5 token mı bu yükselişi dizginleyecekti yani? Epey mantıksız. Hiçbir şartta böyle bir adilik yapmak hakları yok kimseye karşı.

Çeviride normalde dağıtacağı şeyin değerine ana başlıktan bakabilirsin, pul parasıydı. Böyle anormal bir şekilde 20-30 kat artınca fazla etti. Tabi bu yüksek fiyatlar gelmeden çoğu da sattı çıktı zaten. Tepe fiyatı hayal edip öyle düşünmeyin.

populous için özel oldu yani neredeyse 100 ether ve fazlasını alan oldu tek imzadan,bugun 100 ether 20bin$ dan fazla yapıyor
boyle bir imza kampanyası duymadım ben bir iki projeyi daha övdüler ama onlarda en fazla 10-20etheri geçememiştir diye biliyorum
bu harika bir bounty ödülü verdi

İşte bir şekilde spekülasyonla bu noktaya getirdiler, yoksa token'ın tanesinin maliyeti taş çatlasa 0.18$ falandır satıştayken. Normal bir durum değil yani 40 yılda bir olur.

Yok ben zaten yapılanın haksızlık olduğunu söyledim ben tek sizi değil bütün çevirmenlere ya da blog yazarı vs.. verilmeyen token'ları düşünerek fiyat düşüşü ile ilgili bir çıkarım yaptım.

Kubra Dam (OP)
Sr. Member

View Profile
July 13, 2017, 08:27:31 PM

Yok ben zaten yapılanın haksızlık olduğunu söyledim ben tek sizi değil bütün çevirmenlere ya da blog yazarı vs.. verilmeyen token'ları düşünerek fiyat düşüşü ile ilgili bir çıkarım yaptım.

Anladım, sıkıntı yok kendi görüşün. Proje madem dediğin kadar sükse yapacaksa, potansiyelliyse blog'cuya çevirmene dağıtacağı token onun yükselişini engellemez girip her türlü alırlar onu demek istiyorum.

Dağıtmak istememesini geçtim kimsenin kimseyi tehdit etme hakkı veya yalan söyleyip kaypaklık yapma hakkı yok. Hele ki işin en tepesindeki adamın.
PokerStein1
Full Member

View Profile
July 13, 2017, 08:28:01 PM

@kubra dam

Yanlız şimdi baktım bounty sayfasına çok saçma olmuş imzada kalanlar uçuk tutarlar alırken çevirmenler cidden çok az almış devede kulak bile kalmaz aldığınız. Çevirme yapanların çok ciddi tutarlar aldığını sanmıştım.

Kubra Dam (OP)
Sr. Member

View Profile
July 13, 2017, 08:35:22 PM

@kubra dam

Yanlız şimdi baktım bounty sayfasına çok saçma olmuş imzada kalanlar uçuk tutarlar alırken çevirmenler cidden çok az almış devede kulak bile kalmaz aldığınız. Çevirme yapanların çok ciddi tutarlar aldığını sanmıştım.

Neyse kabus gibiydi kapadık gittik olayı. Projeyle ilgilenen arkadaşlar varsa konuşup tartışırsınız. Bilginiz var diye düşünüyorum populous konusunda.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
July 13, 2017, 08:40:09 PM

çokta sallamayarak sosyal medya kampanyasına girmiştim, bir süredir forumdan uzaktım, neler neler olmuş burda ya , fiyat almış başını girmiş,
yanlız etherdelta dışında borsası yok sanırım şimdilik.
doğru dürüst borsaya girerse fiyat cidden sapıtabilir.
ballot
Hero Member

Activity: 969
Merit: 1000

View Profile
July 13, 2017, 10:49:40 PM

Çevirmenlere böyle davranılmasını gerçekten büyük bir haksızlızlık olarak görüyorum umarım bu haksızlık ortadan kaldırılır sorunlarınız çözülür dediğiniz gibi size verecekleri 3-5 tokenle bu projenin yükselişi durmaz.
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
July 13, 2017, 11:11:14 PM

mew hesabıma 200 kusur ppt yollamıslar twittera katılmıstım sadece. Yanlız ethexplorerda dolar cinsinden bir fiyat göstermiyor diger erc tokenları gibi. Dolar cinsinden bir parite islem görmüyormu acaba hangi borsada isleme acıldı ise ?
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
July 14, 2017, 08:39:16 AM

mew hesabıma 200 kusur ppt yollamıslar twittera katılmıstım sadece. Yanlız ethexplorerda dolar cinsinden bir fiyat göstermiyor diger erc tokenları gibi. Dolar cinsinden bir parite islem görmüyormu acaba hangi borsada isleme acıldı ise ?

etherdeltada var şimdilik,
https://coinmarketcap.com/assets/populous/#markets
PokerStein1
Full Member

View Profile
July 14, 2017, 07:39:15 PM

Populous'ta biraz önce çok enteresan olaylar oldu etherdelta üzerinden bir grup ya da bir kişi milyonlarca dolar değerinde ppt token'ları değerinin çok altında 0.006'dan defalarca satışa sundu ve bu durum sadece çok kısa süreliğine fiyatı etkileyebildi şimdi tekrardan 0.0120 civarlarına çıkmış durumda. 0.006'dan bir miktar tekrardan alım yaptım Smiley dump uğruna kim sattıysa Allah razı olsun hiç bir etkisi olmadı maalesef Cheesy

hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
July 18, 2017, 01:52:57 PM

çok güzel bir bounty kampanyası olmuş hesaba göre en baştan kalan adam yuksek fıyattan sattıgında 100bın tl degerınce ether satmış
böyle bir proje bir daha gelmez efsane olmuş açıkcası
PokerStein1
Full Member

View Profile
August 19, 2017, 10:16:32 AM

Populous alpha yayinlandi ;

http://alpha.populous.co/login.php

Kullanici actiktan sonra yanliz sanirim admin onayi gerekiyor ben bir suredir login olamadim. Ama ana konuda login olanlar mevcut bakalim fiyata etkileri ne olacak bir kac gun icinde.

PokerStein1
Full Member

View Profile
December 06, 2017, 04:56:39 PM

Çok zaman önce PPT hakkında bunları yazmıştım , çok şükür yanılmadım zamanında keşke çok daha fazla alsaymışım diyorum. 100 dolar'a doğru yolculuk başladı bakalım.

boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
December 06, 2017, 05:26:12 PM

Off babam off, projenin kendisinden çok dağıttıpı ödüllere aklım gitti desem yalan söylemiş olmam bugünkü kurla sadece 3k ppt alan adam bile yaklaşık olarak 200 binlira para kaldırmış, elinde tutmayı becerebildiyse tabi.gerçekten sabır bu işin anahtarı yine anlamış olduk
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
December 06, 2017, 05:35:58 PM

kampanyası çok uzun sürüyor diye bir çok kişi girmedi, ve herkes pişman. bountyleri toplayanların çoğu şimdiye kadar çoktan satmıştır, asıl kazananlar projeye en başından itibaren inananlar oldu.
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
December 07, 2017, 02:40:46 PM

Ben satmadım henuz sadece twitterına katılmıstım ona bile 200 kusur coin yollamıslardı. Imzacılar blogcuları filan dusunemiyorum bile
Ergenekon
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 500

View Profile
December 08, 2017, 10:14:04 PM

Populousun bu popüleritesi nereden geliyor anlayamıyorum Smiley bu saatten sonrada alınmaz. fiyat Aya çıkmış. çok acayip işler dönüyor bu piyasada
cacoin
Full Member

Activity: 322
Merit: 112

View Profile
December 11, 2017, 08:26:45 PM

Benimde hala niye bu kadar tuttuğunu çözemedğim coin populous.ne özelliği varki bu kadar prim yapıyor.bu arada bountyi hala elinde tutanlar varsa mükemmel kazanç sağlamışlar
PokerStein1
Full Member

View Profile
December 12, 2017, 03:06:18 AM

kampanyası çok uzun sürüyor diye bir çok kişi girmedi, ve herkes pişman. bountyleri toplayanların çoğu şimdiye kadar çoktan satmıştır, asıl kazananlar projeye en başından itibaren inananlar oldu.

Projeye baştan beri inanmama rağmen yaptığım yatırımları dağıtıp riski azaltmak adına maalesef 1000 adet'ten az var elimde halbuki 5000 adet bile alabilirdim çünkü 1 2 dolar olduğu zamanlardan beri radarımda PPT , çok inandığım bir projeydi fakat her zaman ki gibi risk almaktan korktuğum için az aldım. PPT ne yapıyor ki bu kadar artıyor diyen arkadaşlarda araştırmak nedir bilmiyor belli ki , finansal bir platform olacak PPT ve normalde bankaların yaptığı çek kırma vb.. gibi işleri senin benim gibi basit şahısların bile yapmasına izin verecek. Çok fazla kişi satmadığı için fiyat uçuyor satan sayısı az olduğundan dolayıda fiyat artıyorda artıyor. Daha beta gelmeden 30 dolar'ı geçti beta geldiğinde 60 dolar ve daha ileri seviyeleri görücez bakalım.. İmzadan 10k PPT'den fazla alanlar bile vardı benim bildiğim bu arada.

kamilmikoy123
Newbie
*

Activity: 31
Merit: 0

View Profile
December 12, 2017, 05:43:16 AM

Bırak yatırım yapmayı bountysine girenler bile çok temiz paralar kazandı bu projeden. Piyasada son dönemde en istikrarlı artan coinlerden biri, bir tren daha kaçtı yani.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 »  All
  Print  

Jump to: