Bitcoin Forum
May 09, 2024, 05:57:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: 2FA Yedeklemeyi Asla Unutmayın  (Read 3024 times)
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
May 06, 2017, 07:39:09 AM

Yedek almanın yolu nedir?

İllaki, her sitede 2fa iptal edip tekrar aktif ettikten sonra karşımıza çıkan aktifleştirme barkodun ekran görüntüsünü mü yedeklememiz gerekiyor?

Başka yolu yok mu, bu çok mantıklı gelmedi de... Undecided

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
1715277476
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715277476
Reply with quote  #2

1715277476
Report to moderator
1715277476
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715277476
Reply with quote  #2

1715277476
Report to moderator
"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
May 06, 2017, 08:07:43 AM

Barkodun kodunu kaydetseniz yeterli. o kodla 2fa yı iptal edip yeniden 2fa yı aktive edin.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
May 06, 2017, 08:14:50 AM

Barkodun kodunu kaydetseniz yeterli. o kodla 2fa yı iptal edip yeniden 2fa yı aktive edin.

Bunun için iptal edip tekrar aktifleştirme sayfasını açmamız lazım ama değil mi

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
WaDa
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 251

View Profile
May 06, 2017, 08:57:28 AM

bende yedekledıgım yerlerı unuttum
poloda ve bıttrexte sonradan nasıl gorebılıyoruz bu 2fa kodlarını acaba

Merhaba;

Yazılım içinde yedekleme fonksiyonu olması lazım. Bir diğer yol, borsalardan 2FA'yı iptal ederek yeniden aktive etmek, yeni 16 haneli şifre gelecektir.
Bu gün öğrdendim, birden fazla cihazda da aynı anda kullanılma yolu varmış ama iki cihaza da kare kodun aynı zaman aralığında okutulması gerekiyormuş.

@sezyumx Teşekkürler.

İyi dileklerimle

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1889673.msg18771792#msg18771792
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
May 06, 2017, 11:07:13 AM

bende yedekledıgım yerlerı unuttum
poloda ve bıttrexte sonradan nasıl gorebılıyoruz bu 2fa kodlarını acaba

2FA'yı kapatıp tekrar açmanız gerekiyor sanırım.

Ben yazdırılacak dokümanı direkt pdf olarak kaydettim ve gizli klasöre attım. bu tarz dokümanlarımın olduğu klasörü Folder Lock programı ile kitleyip, gizleyip ortadan yok ediyorum. tavsiye ederim, geçmiş olsun.

Aman! Önce siteden 2FA'yı devre dışı bırakın. Yoksa elde TXID vs gibi bilgiler yoksa recover çok zor.

İyi dileklerimle

Benim de kast ettiğim siteden kapatıp tekrar aktif etmekti aman yanlış anlaşılmasın.

Wink Evet, haklısın. Sadece yanlış anlayabilecek, devamını okumayacak biri olabilir diye müdahele etmek istedim.

İyi dileklerimle
Evet dediginiz gibi sitelerden kapattim tekrar actim ve bu sefer keyleride yedekledim,sonra eski keyleri buldum.☺
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
May 06, 2017, 08:53:26 PM

Ben bu 2fa konusunda bi sıkıntı cekmistim yeni basladıgım zamanlarda satoshi kasılırken. Telefon bozulmustu ve birkac milyon satoshi kaybetmistim. Cok guvenli bi sistem oldugu asikarr ama telefon calınma bozulma durumu oldumu buyuk sıkıntı.

Merhaba;

Yedeklemenin bir çok yolu var, örnek olarak @Crypto-irkek'in önerdiği gibi. Bilen varmı bilmiyorum ama Clef bence daha user friendly bir yazılım ama arkasında milyar dolarlar olmadığı için fazla tanınmıyor sanırım.

İyi dileklerimle
Ehh simdi olsa kaybetmezdim ya cömez oldugumuz zamanlara denk gelmisti. Bu kayıp satoshiler ne oluyor yahu? Btc nin fiyatının yukselmesinede yansıyordur bu tür satoshi kayıpları.
CanErik (OP)
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
May 07, 2017, 11:51:50 AM

Bunun için iptal edip tekrar aktifleştirme sayfasını açmamız lazım ama değil mi

Merhaba;

Evet, tüm 2fa aktif olan sitelerde tek tek 2fa'yı kapatıp, yeniden aktive etmek gerekiyor. Ben hespini yenieden girmeye başladım, karekod ekranın resimlerini çektim, ek olarak evdeki tablete de google authenticator kurup karekod tarama işlemini 2 cihazda da yaptım. Başka yolu da yok ne yazık ki.

İyi dileklerimle
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
May 07, 2017, 01:36:46 PM

2FA icin cep teli sart degil, pcye de kurabilirsiniz. keylerinizi yedekleyin, guzel bir sifre ile rar dosyasina koyun ve bunu google yada dropbox a atin. Rarlarken en az 10 12 haneli bir sifre secin ki mail adresiniz aciga cikarsa rari kiramasinlar.

https://winauth.com/

yillardir kullanirim bi problem olmadi.
thebitstreet
Hero Member

Activity: 510
Merit: 500

View Profile
May 07, 2017, 04:14:55 PM

Kripto para dünyasında herşeyin birde fiziksel olarak yedeğinin alınmasını faydalı buluyorum. Bitcoin cüzdanınız mı var ? USB vs yanında birde kağıda döktürün. Borsa şifrelerinizin hepsini farklı seçin, bunun için şifre yöneticisi kullanabilirsiniz, ardından yine kağıda döktürün. 2FA yaptınız mı? Hemen internet sayfasını yazdır deyin ve ordan pdf olarak kaydedin. Bir kaydı elektronik bir kaydı da kağıda kopyalayın. Evde, işte biryerde herkesin gizli bir yeri vardır. Fiziksel yedekleri oraya saklayın. Konu dışı ama; En yakınınız, güvendiğiniz bir kişiyi sizin kripto varlıklarınızdan ve yukarıdaki yedeklerden de haberdar edin. Ne olacağı belli olmadığı için kayıp hazineniz olmasın  Smiley
kubra68
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
February 22, 2018, 05:59:06 AM

Bende bitrex te 2fa kodu oluşturdum binanceye  etc göndereyim dedim fork için bakiye yetersiz diyor.10 tane göndermek için fazla gönderemezsiniz gibi bir şey diyor neden acaba

ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
February 22, 2018, 06:12:59 AM

2fa çok önemli. Bu işe ilk girdiğim günden beri kullanmaktayım. Zaman zaman disable yapıp yeni kod alıyorum. Kodu not defterime kaydediyorum. Görüntüsünü almak veya dijital ortamda saklamak riskli. Bu yolları kullanmıyorum.
taner32
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 253

View Profile
February 22, 2018, 08:19:56 AM

2fa kullanırken gözünüze batmıyor ama telefonunuza bir şey olduğunda, sitelere ulaşamadığınız da önemini anlıyorsunuz.

o yüzden 2fa her zaman yedekli, kodların ilk başta verilen kısmı yazılı olarak tutulması gerekiyor. sonra uğraşmak zorunda kalıyorsunuz. şu an yapmadıysanız, boş zamanda kaldırıp tekrardan 2fa etkinleştirin.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
February 22, 2018, 08:31:29 AM

Konuyu baştan aşagı okudum. Gayet guzel ve bilgilendirici seyler yazilmis. 2fa kullaniyordum ama yedeklemeyi acikcasi hic dusunmemisim simdi bende androidden iosa gecis yapacagim gecis yapmadan once 2fa iptal edip tekrar aktiflestiricegim ve kodun yedegini alacagim. Tesekkurler canerik cok bilgilendirici bir konu olmus

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
February 22, 2018, 09:06:03 AM

hem , evde hem işyerinde iki ayrı kopyasını tutarım bütün2fa barkodlarımın.
bu kadar çok insanın bunu es geçmiş olması gerçekten çok şaşırtı beni açık söylemem gerekirse. mutlaka 2 ayrı yere yedek alın.
yuzdeyuzmalt
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
February 22, 2018, 09:16:08 AM

@CanErik hocam merhabalar. Ben 2FA kullanıyorum ama ben yedekleme falan almadım şimdi ben telefonu falan değiltirsem nasıl tekrardan giriş sağlayabilirim bunun hakkında bana bir yardımcı olabilir misiniz?
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
February 22, 2018, 06:22:03 PM

Teknoloji iyi ama böyle zamanlarda ayak bağı oluyor insana. Bizler her şeyimizi bilgisayarlara akıllı cihazlara emanet ediyoruz. Cihazlar da bozuldu mu apışıp kalıyoruz. Tabii her şeyin önlemi var da, almayınca kötü oluyor. Geçmiş olsun size..
aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
February 22, 2018, 06:44:12 PM

Merhaba;

Salı gününden beri cep telefonum serviste olduğu için altcoin borsalarına en son evden girmiş olduğum laptop ile bağlanıyorudum, işteykense uzak masaüstü erişiminden...di.  Angry Bu gün eve gelen temzilikciler UPS'in prizine elektrikli süpürgesi takmış, harika oldu. Hikaye kısmı buraya kadar.

2FA kullanmayanlara söyleyecek lafım yok, gönülleri zengin insanlar. Kullananalar ise 16 karakterli yedekleme kodunu mutlaka birden fazla yere kayıt etsin (Ben resmini çekmiştim, depolama yerini hatırlamıyorum) lütfen ya da yedeğini alsın. Aksi takdirde resetlemesi uzun ve zor süren bir süreç. Öyle olduğunu bildiğim halde yedeğini almamıştım, oh olsun. Bu günlük kaybımı dillendirmek istemiyorum ama şuan için yarım şişe votka ile ancak bu maceramı yazabilecek sakinliğe (Çok da sakin değilim  Grin) erişebildim. Bu heyecan Pazartesine kadar sürecek gibi.

Bu arada Yurtiçi kargoya da lanet olsun. 11 saatlik kargoyu bu mevsimde nasıl 84 saat rotar yaptırabiliyorlar, bravo.

İyi dileklerimle

bir musibet bin nasihatden iyidir derler.

geçmiş olsun hocam. çok tekrarlandı bu 2fa ile sorun yaşayan insan çok.
CanErik (OP)
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
February 24, 2018, 07:17:35 PM

@CanErik hocam merhabalar. Ben 2FA kullanıyorum ama ben yedekleme falan almadım şimdi ben telefonu falan değiltirsem nasıl tekrardan giriş sağlayabilirim bunun hakkında bana bir yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba;

İlk önce 2FA kullandığınız yerlerde mevuct 2FA şifrenizi girerek korumayı iptal etmeniz gerekiyor. Sonrasında telefonunuzdaki 2FAolan yerleri elle kaldırın (Aslında gerek olmayabilir ama sağlama alma açısından öneririm.) Sonrasında tekrar aynı yerde 2FA'yı aktive ediniz ve bu sefer yedeklemeyi unutmayınız. Ben artık kare kod'ların ekran alıntısı alıp 2 adet usb drive'da saklıyorum. Tavsiye derim.

İyi dileklerimle
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
February 24, 2018, 07:36:33 PM

geçmiş olsun hocam inşallah geri alırsınız sermayenizi. Çok üzüldüm. Hesaplarımı yedekledim çok şükür Smiley

BankDex.io  / Decentralized Exchange
melancoly
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
February 24, 2018, 07:52:24 PM

Bilgisayara kuruldugunu bilmiyordum  bende yedekliyordum 2fa dosyalarini ama bilgisayar isi iyi oldu telefon bozursa yedeklediklerimi pc ye donebilirim yani
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: