Bitcoin Forum
May 09, 2024, 07:22:22 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: 2FA Yedeklemeyi Asla Unutmayın  (Read 3024 times)
CanErik (OP)
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
May 05, 2017, 05:43:16 PM

Merhaba;

Salı gününden beri cep telefonum serviste olduğu için altcoin borsalarına en son evden girmiş olduğum laptop ile bağlanıyorudum, işteykense uzak masaüstü erişiminden...di.  Angry Bu gün eve gelen temzilikciler UPS'in prizine elektrikli süpürgesi takmış, harika oldu. Hikaye kısmı buraya kadar.

2FA kullanmayanlara söyleyecek lafım yok, gönülleri zengin insanlar. Kullananalar ise 16 karakterli yedekleme kodunu mutlaka birden fazla yere kayıt etsin (Ben resmini çekmiştim, depolama yerini hatırlamıyorum) lütfen ya da yedeğini alsın. Aksi takdirde resetlemesi uzun ve zor süren bir süreç. Öyle olduğunu bildiğim halde yedeğini almamıştım, oh olsun. Bu günlük kaybımı dillendirmek istemiyorum ama şuan için yarım şişe votka ile ancak bu maceramı yazabilecek sakinliğe (Çok da sakin değilim  Grin) erişebildim. Bu heyecan Pazartesine kadar sürecek gibi.

Bu arada Yurtiçi kargoya da lanet olsun. 11 saatlik kargoyu bu mevsimde nasıl 84 saat rotar yaptırabiliyorlar, bravo.

İyi dileklerimle
1715282542
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715282542
Reply with quote  #2

1715282542
Report to moderator
The forum strives to allow free discussion of any ideas. All policies are built around this principle. This doesn't mean you can post garbage, though: posts should actually contain ideas, and these ideas should be argued reasonably.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715282542
Hero Member
*

Ignore
1715282542
Reply with quote  #2

1715282542
Report to moderator
1715282542
Hero Member
*

Ignore
1715282542
Reply with quote  #2

1715282542
Report to moderator
CanErik (OP)
Hero Member

View Profile
May 05, 2017, 06:00:12 PM

Turkce meali ne bunun? Prize takinca ne oldu anlamadim.

Merhaba;

1kva UPS'e 2200W elektrikli süpürge takılırsa kendini korumaya alır, kapanır. Benim hikayemde ise modem kapanır, internet kesilir, exchane ofisler "logout" olur.

İyi dileklerimle
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
May 05, 2017, 06:04:11 PM

mutlaka fotoyu cekip birden fazla yere kopyalamak gerekli.
geçmiş olsun dostum.
deepocean
Hero Member

Merit: 500

View Profile
May 05, 2017, 06:13:01 PM

Merhaba;

1kva UPS'e 2200W elektrikli süpürge takılırsa kendini korumaya alır, kapanır. Benim hikayemde ise modem kapanır, internet kesilir, exchane ofisler "logout" olur.

İyi dileklerimle
Tamam modem kesildi ve exhange ofisin logout oldu. Yeniden giremiyor musun exchange sitesine? Tam anlamadim olayi. Sifreni mi unuttun, ne oldu?
telefon olmadıgı için doğrulama yapamıyor
CanErik (OP)
Hero Member

View Profile
May 05, 2017, 07:02:41 PM

Merhaba;

İyi dileklerimle
Tamam modem kesildi ve exhange ofisin logout oldu. Yeniden giremiyor musun exchange sitesine? Tam anlamadim olayi. Sifreni mi unuttun, ne oldu?

Merhaba;

Kullanmadığınız aşikâr olan Google Authenticator denilen bir güzel doğrulama/güvenlik sistemidir. Erişilmez durumda ise kep gitti mabaad gitti durumu yaşanabiliyor. Kendi adıma "Clef" i tek geçerim.

@torrentco teşekkürler, üzerine bir nevi su içmeye devam.

İyi dileklerimle
espressodelisi
Full Member

Activity: 322
Merit: 100

View Profile
May 05, 2017, 07:06:24 PM

Ups'in prizi elektrik süpürgesi takılabilecek kadar orta yerdeyse ve de elektrik süpürgesi gibi çok güç çeken aletleri şu prizlere takabilirsin ama şunlara sakın haa takma diye baştan uyarmadan temizlikçiyi kendi haline bırakırsanız bu olanlar normal. Umarım ders almışsınızdır. Olay tamamen kendi ihmaliniz.

Umarım kaybınız azdır da bu ders aşırı pahalıya patlamamıştır. Geçmiş olsun.
CanErik (OP)
Hero Member

View Profile
May 05, 2017, 07:16:45 PM
Last edit: May 05, 2017, 07:33:30 PM by CanErik

Ups'in prizi elektrik süpürgesi takılabilecek kadar orta yerdeyse ve de elektrik süpürgesi gibi çok güç çeken aletleri şu prizlere takabilirsin ama şunlara sakın haa takma diye baştan uyarmadan temizlikçiyi kendi haline bırakırsanız bu olanlar normal. Umarım ders almışsınızdır. Olay tamamen kendi ihmaliniz.

Umarım kaybınız azdır da bu ders aşırı pahalıya patlamamıştır. Geçmiş olsun.

Merhaba;

Olay "Kişi kendinden bilirmiş başkasını"dan geliyor. (Ups çalışma masamda duruyor bu arada) Ben UPS'e elektrik sobası, kettle çalıştıran insanlara çok rastladım, şans ki gelen temzilikçinin ilk günü idi, bu güne kadar beceren olamamıştı ama olabiliyormuş. buna daha çok Murphy Kanunu içinde kabul etsek te olur. UPS'e dokunma diye belirtmiş olduğum halde başka biri bu seferde fişini çekip (Evet gene elektrik süpürgesi) kesintiye neden olmuştu. Siz de haklısınız kabahat bende ama bu konunun trajikomik kısmı sadece. Konu hatırlatırım ki 2FA'nın yedeklenmesi, kabahat bende kadıncağızda değil. Kıssadan hisse, "Yedek alın"  Roll Eyes

Kaçan balık büyük olurmuş, kayıp bir şekilde telafi olur. Temenniniz için teşekkür ederim. Tek dileğim Yurtiçi Kargonun şube telefon kabloları ayaklarına dolanır umarım. Defalarca şikayet etmeme rağmen asla bir aramamda olsun cevap veren olmadı.

İyi dileklerimle
sezyumx
Hero Member

Activity: 686
Merit: 500

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
May 05, 2017, 07:26:37 PM

Geçmiş olsun. Her deneyim bir derstir . Dikkatli olmak lazım.

CoolnQuiet
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
May 05, 2017, 07:37:12 PM

ben de kullanıyorum 2fa ama yedek felan almadım hiç, şimdi tekrar nasıl alabilirim var mı böyle bir ihtimal ?
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
May 05, 2017, 07:40:38 PM

bende yedekledıgım yerlerı unuttum
poloda ve bıttrexte sonradan nasıl gorebılıyoruz bu 2fa kodlarını acaba
CanErik (OP)
Hero Member

View Profile
May 05, 2017, 07:46:10 PM

Merhaba;

Yazılım içinde yedekleme fonksiyonu olması lazım. Bir diğer yol, borsalardan 2FA'yı iptal ederek yeniden aktive etmek, yeni 16 haneli şifre gelecektir.
Bu gün öğrdendim, birden fazla cihazda da aynı anda kullanılma yolu varmış ama iki cihaza da kare kodun aynı zaman aralığında okutulması gerekiyormuş.

@sezyumx Teşekkürler.

İyi dileklerimle
Crypto-irkek
Full Member

Activity: 126

View Profile
May 05, 2017, 08:30:46 PM

Ben fotosunu cekip. Print yaptim. Tlfda fotosunu screenshotunu cekersinde. Tlf kaybolursa sikinti buyuk. Bar kodunu direk kagida yukleyin. Bisey olursa tararsiniz.
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
May 05, 2017, 08:58:00 PM

Ben bu 2fa konusunda bi sıkıntı cekmistim yeni basladıgım zamanlarda satoshi kasılırken. Telefon bozulmustu ve birkac milyon satoshi kaybetmistim. Cok guvenli bi sistem oldugu asikarr ama telefon calınma bozulma durumu oldumu buyuk sıkıntı.
CanErik (OP)
Hero Member

View Profile
May 05, 2017, 09:02:40 PM

Ben bu 2fa konusunda bi sıkıntı cekmistim yeni basladıgım zamanlarda satoshi kasılırken. Telefon bozulmustu ve birkac milyon satoshi kaybetmistim. Cok guvenli bi sistem oldugu asikarr ama telefon calınma bozulma durumu oldumu buyuk sıkıntı.

Merhaba;

Yedeklemenin bir çok yolu var, örnek olarak @Crypto-irkek'in önerdiği gibi. Bilen varmı bilmiyorum ama Clef bence daha user friendly bir yazılım ama arkasında milyar dolarlar olmadığı için fazla tanınmıyor sanırım.

İyi dileklerimle
ssantur
Sr. Member

Activity: 387
Merit: 252

View Profile
May 05, 2017, 09:33:50 PM

2FA'yı kapatıp tekrar açmanız gerekiyor sanırım.

Ben yazdırılacak dokümanı direkt pdf olarak kaydettim ve gizli klasöre attım. bu tarz dokümanlarımın olduğu klasörü Folder Lock programı ile kitleyip, gizleyip ortadan yok ediyorum. tavsiye ederim, geçmiş olsun.
CanErik (OP)
Hero Member

View Profile
May 05, 2017, 09:40:38 PM

Ben yazdırılacak dokümanı direkt pdf olarak kaydettim ve gizli klasöre attım. bu tarz dokümanlarımın olduğu klasörü Folder Lock programı ile kitleyip, gizleyip ortadan yok ediyorum. tavsiye ederim, geçmiş olsun.

Aman! Önce siteden 2FA'yı devre dışı bırakın. Yoksa elde TXID vs gibi bilgiler yoksa recover çok zor.

İyi dileklerimle
ssantur
Sr. Member

Activity: 387
Merit: 252

View Profile
May 05, 2017, 10:17:43 PM

Aman! Önce siteden 2FA'yı devre dışı bırakın. Yoksa elde TXID vs gibi bilgiler yoksa recover çok zor.

İyi dileklerimle

Benim de kast ettiğim siteden kapatıp tekrar aktif etmekti aman yanlış anlaşılmasın.
CanErik (OP)
Hero Member

View Profile
May 05, 2017, 10:30:37 PM

İyi dileklerimle

Benim de kast ettiğim siteden kapatıp tekrar aktif etmekti aman yanlış anlaşılmasın.

Wink Evet, haklısın. Sadece yanlış anlayabilecek, devamını okumayacak biri olabilir diye müdahele etmek istedim.

İyi dileklerimle
ofergul
Full Member

Activity: 209

View Profile
May 05, 2017, 11:40:55 PM

geçmiş olsun hocam, bende hemen yedekleri almaya basladım, bu sayede 2fa ları da sıfırlamıs oldum
taner32
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 253

View Profile
May 06, 2017, 06:39:00 AM

iphone da yedek nasıl alınıyor?
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: