Bitcoin Forum
June 29, 2024, 02:28:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: 2FA Yedeklemeyi Asla Unutmayın  (Read 3028 times)
Haymac
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
February 24, 2018, 07:58:43 PM

ben lastpass ın authenticator unu kullanıyorum kendisi backup alıyor zaten, ayrıca tüm barkodlar screenshot alımış halde hem bilgisayarda kağıtta basılı Smiley
CanErik (OP)
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
February 24, 2018, 08:17:53 PM
Last edit: February 24, 2018, 09:16:26 PM by CanErik

Bilgisayara kuruldugunu bilmiyordum  bende yedekliyordum 2fa dosyalarini ama bilgisayar isi iyi oldu telefon bozursa yedeklediklerimi pc ye donebilirim yani

Merhaba;

Bilgisyara kurmak çok sağlıklı değil. Yaz başında piyasanın bilinen isimlerinden birinin hesapları bilgisayarda kurulu 2FA aracılığı ile boşaltıldı.

İyi dileklerimle
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
February 24, 2018, 10:59:15 PM
Last edit: February 24, 2018, 11:09:52 PM by wolwoo

ne zamandır ben de yedeklemeyi düşünüyordum, can erik hocamın konusunu gördüğüm iyi oldu, inşallah sorun çıkmaz...merak ettiğim konu 2fa'yı iptal edip tekrar aktif ettiğimizde sitede 24 saat işlem yapabiliyor muyuz, sanki aklımda öyle birşey kalmıştı, deneyelim görelim bakalım.

Please back up your secret key. Resetting your two-factor authentication requires opening a support ticket and may take up to 7 days to address.

Warning! Disabling two-factor authentication will reset your secret key and delete all of your API keys. diye birşey çıktı bu "7 days" olayı ne ola ki?!

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
yavuzcelik
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
February 24, 2018, 11:07:42 PM

ÖNCELİKLE geçmiş olsun kardeşim yedekleme alman gerkerirdi şuç sende bilgisarayın yandı mı onu anlamadım bir harici hard disk alıp oraya yedeklemeni öneririm

Virtual Rehab➣➣➣ Psychological Rehabilitation for Vulnerable Populations
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
February 24, 2018, 11:18:21 PM

Hocam bende çoğu site için 2FA kullanıyorum ama yedeklememiştim, dediklerinizden sonra yedekleyeceğim kesinlikle. bu arada yurtiçi kargoya işiniz düştüyse allah kolaylık versin
dadas15
Sr. Member

Activity: 558
Merit: 251

View Profile
February 25, 2018, 01:52:34 AM

beyler yedeklemeyi nasıl alıyoruz
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
February 25, 2018, 07:14:03 AM

Ben hem pc ye hem birden fazla usb'ye yedeklemiş durumdayım.  Hatta 1 tane usb sadece bu işi görüyor o derece paronayaklığım tuttu. Para kazanıcaz hayalleriyle girip elimizdekilerden de olmak istemeyiz
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
February 25, 2018, 07:40:21 AM

tuvalete düşürdüğüm bir lenovo k6' da bittrex hesabım yanmıştı. allahtan bittrex bu konularda biraz hızlı da resetleyip hesabı kurtardık. çok dikkatli olmak ve OTP yedeklemeyi mutlaka yapmak gerekiyor. yoksa yanabileceğiniz durumlar oluşabiliyor.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
Merot
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 0

View Profile
February 25, 2018, 11:27:29 AM

2FA olarak google Authenticator kullanıyorum. onda sürekli kullanabileceğiniz bir yedekleme yok ancak şöyle bir durum var; Yedek kodlar
Bir defa kullanılabilen bu yazdırılabilir şifre kodları, telefonunuz yanınızda değilken (örneğin, seyahat ederken) oturum açmanızı sağlar.

Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
February 25, 2018, 11:33:24 AM

arkadaşlar 2fa koruması için authy diye bir uygulama var. cep telefonu kullanıcı adı ve şifre ile kayıt yapıyorsunuz. pin ile giriş yapıyorsunuz. başka bi cihazdan girerseniz 2fa korumaları duruyor. başına bi şey gelmiyor.
tinywestler
Full Member

Activity: 308

View Profile
February 25, 2018, 11:49:59 AM

2fA yı yedeklemek gerçekten çok önemli hatta elzem bir konu.
grkms
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 251

View Profile
February 25, 2018, 05:49:27 PM

beyler yedeklemeyi nasıl alıyoruz

Yedekleme 16 haneli kod dan oluşuyor . 2FA devreye girmeden önce bu kodu not alırsanız tekrardan ekleme şansınız oluyor .
2FA ' nın önemi oldukça büyük borsalar için . Atlamamak lazım .
nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
February 25, 2018, 06:42:23 PM

Authy uygulamasını kullanın Google 2FA Yerine . PC Ye falanda kurulabiliyor böyle zamanlarda sıkışmıyorsunuz .

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
blue_way
Member
**

Activity: 173
Merit: 50

View Profile
February 25, 2018, 07:12:25 PM

benim de başıma geldi o zamanlar poloniex'teydim yedekleme almayı unuttum müşteri hizmetleri de çok kötüydü, çok zarar ettim bu yüzden.
taner32
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 253

View Profile
February 25, 2018, 07:22:46 PM

sorun çıkmayacaksa evli olanlar eşlerinin telefonlarını da kurabilirler. bu tabi güvenlik açığı olabilir ama yinede uygulanabilir bir durum.

ParaHerif
Full Member

Activity: 238
Merit: 102

View Profile
February 25, 2018, 07:35:32 PM

sorun çıkmayacaksa evli olanlar eşlerinin telefonlarını da kurabilirler. bu tabi güvenlik açığı olabilir ama yinede uygulanabilir bir durum.

Valla yüklü yatırımı olanlar güvenle bunu yapabilir mi bilmiyorum Smiley
Sonuçta para işin içine girince herşekilde risk. Geçenler de bir haber vardı çiftler bitcoin varlıkları yüzünden boşanamıyor diye Smiley)
icegeekfresh
Full Member

Activity: 406

View Profile
February 25, 2018, 07:40:56 PM

Yedeklemek önemli tabi de bukadar yorum yapıcak ne var arkadaşlar anlamadım, localde sağlam projelerin az konuşulup başka konulara tonla yorum yapılması garip, globalde herkes projeler hakkında konuşuyor bizde durum farklı, 2fa yedeklemek önemli arkadaş da sağolsun hatırlatmış ben de yedeklemeyi yapayım fakat onlarca yorum ne konuşuluyor merak ediyorum.

beklenmeyenmisafir
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

View Profile
February 25, 2018, 07:41:32 PM

2FA nın yedeklenmesi çok çok önemli bir olay, can erik hocam da yazmış ama ben de tekrar etmiş olayım, yapmayanlar yapsınlar.
jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
February 25, 2018, 10:19:04 PM

2FA yı yedeklemek çok önemli. Alp ışık eğer yedeklenmediyse bozulan telefondan nasıl tekrar 2fa kurtarılır yada borsa ile iş nasıl çözülür twitter dan anlatmıştı diye hatırlıyorum. Sıkıntıda olan varsa twitter dan yazsın muhtemelen cevaplar.
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
February 25, 2018, 11:11:58 PM

Yedeklemeyi sakın unutmayın yoksa borsalara mesaj atacaksınız da onlar cevap verecek de uğraşacaksınız bir sürü.

Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: