Bitcoin Forum
May 17, 2024, 01:31:57 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »  All
  Print  
Author Topic: Digibyte?  (Read 26515 times)
Ozza (OP)
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
May 16, 2017, 02:23:49 PM

Ben biraz aldım yabanci forumda pump gelecek diyorlar. Aldiniz mi siz?

Bağış yapmak isteyenler için My Digibyte: D95izgSwah15tVWbQv1PYCNR5mYw1EsJnj Cheesy
lastguard
Full Member

Activity: 125
Merit: 100

View Profile
May 16, 2017, 06:11:45 PM

hangi forumda, kim diyor ?

ripple trenini 600 satoshiden çok ciddi miktar alıp açgözlülükle hepsini çok erkenden bozup kaçırdıktan sonra ilk süpriz ihtimali verdiğim coin bu oldu. Yanlış anlaşılmasın yeni bitcoin budur demiyorum, fakat developerı biraz takip ettikten ve yapmaya çalıştıkları ve yapacaklarını söyledikleri projelere baktıktan sonra mevcut fiyatının çok düşük olduğuna karar verdim. Şu anda da takip ediyorum.

birkaç göze çarpan noktalarından bahsedeyim,

- DiguSign projesi, özellikle imzaya ihtiyaç duyulan kurumsal yapıların belgelerini ,dökümanlarını blockchain üzerinde imzalayıp saklayabileceği bir sistem (hala çözmeye çalışıyorum)
 - Gaming wallet çalışmaları , bu sanki tutmamış ama hala developerlar çabalıyorlar.
 - Segwit aktivasyonu, yine developer boş durmuyor havası var
 - Son 3 haftada Telegram kanalları 3x e katladı girdiğim gün ile bugün arasında
 - Steam ile entegrasyon vs gibi bişey söylentisi , steamin DGBde kabul etmesi söylentisi( bu muhtemelen büyük yalan)
 - https://www.digibytemarket.com/ sitesi bişeyler yapıyolar gamecreditsten çok önce düşünmüşler bunları.

ignorance is bliss.
uniquehero
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
May 16, 2017, 08:47:06 PM

ripple trenini 600 satoshiden çok ciddi miktar alıp açgözlülükle hepsini çok erkenden bozup kaçırdıktan sonra ilk süpriz ihtimali verdiğim coin bu oldu. Yanlış anlaşılmasın yeni bitcoin budur demiyorum, fakat developerı biraz takip ettikten ve yapmaya çalıştıkları ve yapacaklarını söyledikleri projelere baktıktan sonra mevcut fiyatının çok düşük olduğuna karar verdim. Şu anda da takip ediyorum.

- DiguSign projesi, özellikle imzaya ihtiyaç duyulan kurumsal yapıların belgelerini ,dökümanlarını blockchain üzerinde imzalayıp saklayabileceği bir sistem (hala çözmeye çalışıyorum)
 - Gaming wallet çalışmaları , bu sanki tutmamış ama hala developerlar çabalıyorlar.
 - Steam ile entegrasyon vs gibi bişey söylentisi , steamin DGBde kabul etmesi söylentisi( bu muhtemelen büyük yalan)
 - https://www.digibytemarket.com/ sitesi bişeyler yapıyolar gamecreditsten çok önce düşünmüşler bunları.

Peki size göre geleceği nedir ?
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
May 16, 2017, 08:51:58 PM

DGB her sene klasik yükselişini yapar ve dinlenmeye çekilir. ytd.
Ozza (OP)
Member
**

View Profile
May 16, 2017, 08:52:50 PM

Yok ya? Gercekten mi?

Bağış yapmak isteyenler için My Digibyte: D95izgSwah15tVWbQv1PYCNR5mYw1EsJnj Cheesy
lastguard
Full Member

View Profile
May 16, 2017, 08:53:10 PM

Peki size göre geleceği nedir ?

Şundan eminim developer kendine güveniyor ve hedefi 1-10 dolar arası. Çalıştıkları kesin, baktığın zaman alt coinler arasında gerçekten en iyi alt yapıya sahip coinlerden biri, mesela digishield diye çıkardıkları teknolojiyi doge, nautiluscoin vs gibi diğer coinler kullanıyor.

5 tane farklı mining algoritması var asic miningi bi nebze olsun engellemek için, gerçek decentralization sağlamak için. coin sayısı bana göre abartı değil, ayrıca yıllara güzel paylaştırılmış, saniye başı tx kapasitesi, block süresi falan çok ideal. şu anda 1 saniyede 300+ işlem kapasitesi var ve her yıl kapasite 2020lerde 1000+ olacak şekilde planlanmış. baktığın zaman aslında bu satoshi değerini hakikatten haketmiyor bence.

1-10 arası hayal gibi şimdilik ama buralarda çok haksızlık gibi değerlendirme sizin.

ignorance is bliss.
lastguard
Full Member

View Profile
May 16, 2017, 08:59:12 PM

ben aksi olacak demiyorum ama argümanın bir mantıksal safsata bunu bil, bir şey daha önce tekrarlayan benzer davranış sergiledi diye bundan sonrada böyle olmasını beklemek doğru değil.

ayrıca baktığımda bu yaptğı hareketin daha önceki yıllara göre daha yüksek momentumlu olduğu ap açık ortada, tabi birde xrp örneği var aynı mantıkla önceki yıllara bakarak hareket eden ilk yükseliş trendi için de senin düşüncende olması ne kadar yanlış olabileceğinin bir ıspatı.

mantıksal safsatalar için;

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fallacies

incelemeni tavsiye ederim

ignorance is bliss.
uniquehero
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
May 16, 2017, 09:02:00 PM

ben aksi olacak demiyorum ama argümanın bir mantıksal safsata bunu bil, bir şey daha önce tekrarlayan benzer davranış sergiledi diye bundan sonrada böyle olmasını beklemek doğru değil.

ayrıca baktığımda bu yaptğı hareketin daha önceki yıllara göre daha yüksek momentumlu olduğu ap açık ortada, tabi birde xrp örneği var aynı mantıkla önceki yıllara bakarak hareket eden ilk yükseliş trendi için de senin düşüncende olması ne kadar yanlış olabileceğinin bir ıspatı.

Peki bunu kazmamız mümkün mü ? Teşekkürler
Ozza (OP)
Member
**

View Profile
May 16, 2017, 09:03:51 PM

Örnekler iyi. Digibyte'ın grafigine bakarsanız büyük pump yapan coinlerin grafigine cok benziyor ama grafik ile bu piyasadan kazanmak zor. cok pump dump yapılıyor. manipülasyon çok fazla.

lastguard
Full Member

View Profile
May 16, 2017, 09:19:12 PM

Peki bunu kazmamız mümkün mü ? Teşekkürler

5 algodan birini seçip kazabilirsin yada istersen hepsiyle kaz:) gpu yada cpu ikiside var groestl sha256 qubit scrypt ve skein hepsiylede kazılabiliyor

ignorance is bliss.
Crypto-irkek
Full Member

Activity: 126

View Profile
May 16, 2017, 10:02:20 PM

998sats yapti 2015te. Yani cok buyuk marketcapa sahipti zamaninda.
fkod
Sr. Member

Activity: 594
Merit: 252

View Profile
May 16, 2017, 10:30:04 PM

Değerli Ozzo arkadaşımın konusunda benim de mesajım bulunsun Smiley evet trenddeyiz ve durumdan memnunuz çok şükür. Digibyte seviyoruz seni.
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2996
Merit: 1489

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
May 16, 2017, 10:38:40 PM

998sats yapti 2015te. Yani cok buyuk marketcapa sahipti zamaninda.

2015'te Bitcoin 150 dolardı, şimdiki fiyatının onda biri. Marketcap değerine bakacaksanız USD üzerinden bakmanız daha doğru sonuçlar verir. Bu bakımdan verdiğiniz miktara göre 2.5 kat daha yüksek yerden işlem görüyor diyebiliriz.
Peki 1 günde %130 yapmasının özel bir nedeni var mı?

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
BitPi
Full Member

Activity: 142

View Profile
May 16, 2017, 10:48:15 PM

lastguard arkadaşın belirtmiş olduğu projelerden sadece DiguSign projesini hayata geçirseler bile 10x yapmasına yeterde artar. Y.T.D.

Ekranda gördüğün para senin değil cebine koyduğun para senindir...
Ozza (OP)
Member
**

View Profile
May 16, 2017, 10:51:32 PM

Eskiden pumplar oldugunda gunde %70 %100 büyüme olurdu. Simdi piyasada oyle buyuk paralar var ki günlük pumplar %150 ile yürüyor. Cheesy Ilerleyen gunlerde %200 %300 görebiliriz.

fkod
Sr. Member

Activity: 594
Merit: 252

View Profile
May 16, 2017, 11:02:39 PM

Eskiden pumplar oldugunda gunde %70 %100 büyüme olurdu. Simdi piyasada oyle buyuk paralar var ki günlük pumplar %150 ile yürüyor. Cheesy Ilerleyen gunlerde %200 %300 görebiliriz.

Ben fazlasıyla ikna oldum Cheesy
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
May 17, 2017, 06:44:42 AM

Digibyte her sene böyle hareketler yapar ama bu sene ters köşeye yatırdı
3 milyon DGB'yi 80 satoshiden verdim daha aşağıdan almak umuduyla.
Şimdi 16.000$ yapıyor Smiley

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
lastguard
Full Member

View Profile
May 17, 2017, 06:47:05 AM

Papaz her zaman pilav yemez, o iş öyle olsaydı her hareket tahmin edilebilir olurdu , biraz mantıklı düşünün nolur.

ignorance is bliss.
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
May 17, 2017, 06:50:01 AM

Papaz her zaman pilav yemez, o iş öyle olsaydı her hareket tahmin edilebilir olurdu , biraz mantıklı düşünün nolur.
Ters köşeye yattık demişim zaten, bu piyasada mantık yok spekülasyon var.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
lastguard
Full Member

View Profile
May 17, 2017, 06:59:14 AM

Ters köşeye yattık demişim zaten, bu piyasada mantık yok spekülasyon var.

piyasayı mantığa oturtan sensin ben değilim, ben mantıklı düşünün dedim. sense piyasayı hersene aynı şeyi yapar mantığına oturtansın Smiley kelime oyunu yapma bana

ignorance is bliss.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »  All
  Print  

Jump to: