Bitcoin Forum
May 05, 2024, 10:56:23 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: SKYPE da adımı kullanarak dolandırıcılık yapılıyor  (Read 2220 times)
mustix
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
June 02, 2017, 10:50:20 PM

Merhaba,

Benim adım Mustafa Rişvanoğlu.

Bahsettiğiniz kişiyle uzaktan yakından alakam yok. Adresimi isteyen buyursun gelsin, ben veririm.

Aracılık işiyle uğraşıyorum. Burada verilen konuşma kayıtlarındaki eleman beni aracı yapıp, birilerini dolandırmaya çalışmış anlaşılan.

Verilen iyinet forum linkinde de benim olayla alakam olmadığı, aracı olduğum zaten anlaşılmış ve açıklanmış.

Problemi olan buyursun gelsin, çözelim.

Aracı derken neyi kast ediyorsunuz?  O para sizin hesabiniza gidecek ama dolandırıcının bu isten ne kazancı olacak bence açıklamanız tatmin etmez insanları burada açık açık sizin banka hesabınız verilmiş çünkü.

Aracı derken ben bankalar arası işlem yapıyorum birader. Diğer forumlarda bir çok kişi bu işi yapıyor benim gibi. Konuşmalarda bahsi geçen para bir kenara dursun, benim adıma olan bir hesaba tek kuruş gönderip dolandırıldım diyen buyursun gelsin.

TEKRAR EDİYORUM: BENİM HESABIMA GELEN BİR ÖDEME YOKTUR. VAR DİYEN BUYURSUN İSPATLASIN.

Bağırarak konuşma.

Arkadaşım eğer dediğin gibiyse dolandırıcılara karşı önlem almayarak kendini tehlikeye atıyorsun ve milleti mağdur ediyorsun. Buna eğer çözüm bulamıyorsanda bu işleri bırakman senin açından hayırlı olacaktır.

Dolandırıcıya önlem almayarak "ben" kimi nasıl mağdur ediyorum acaba? Benim hesabıma tek kuruşluk mağduriyet varsa buyursun gelsin diyorum. Benim çözümüm vardır yoktur onu sen bilemezsin. Belki bahsi geçen tutar bana gelse, isim farklılığı gibi basit bir nedenle ben ödemeyi kabul etmeycektim ve iade edecektim , nereden biliyorsun ? Komplo teorisi falan üretmeye gerek yok.

BEN LAFIMIN ARKASINDA OLDUĞUMU BAĞIRA BAĞIRA SÖYLÜYORUM: BENİM HESABIMA GÖNDEİRLMİŞ TEK KURUŞTAN MAĞDURİYETİ OLAN BUYURSUN GELSİN.

@Zz; Evet, öyle diyebilirsin.
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714906583
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714906583
Reply with quote  #2

1714906583
Report to moderator
1714906583
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714906583
Reply with quote  #2

1714906583
Report to moderator
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
June 02, 2017, 10:52:28 PM

BEN LAFIMIN ARKASINDA OLDUĞUMU BAĞIRA BAĞIRA SÖYLÜYORUM: BENİM HESABIMA GÖNDEİRLMİŞ TEK KURUŞTAN MAĞDURİYETİ OLAN BUYURSUN GELSİN.

Adamın elinde yaptığı EFT nin dekontu var. ne içiyorsunuz siz ramazan günü?
mustix
Newbie
*

View Profile
June 02, 2017, 10:57:56 PM

Adamın elinde yaptığı EFT nin dekontu var. ne içiyorsunuz siz ramazan günü?

Adamın elinde olan tek şey bana ait hesap no birader. Dekont falan yok, olamaz. Çünkü ben öyle bir ödeme almadım.

Zz
Legendary
*

View Profile
June 02, 2017, 11:01:16 PM

Adamın elinde olan tek şey bana ait hesap no birader. Dekont falan yok, olamaz. Çünkü ben öyle bir ödeme almadım.

Eğer dediğiniz gibiyse ortada daha da saçma bir durum var. Birileri forumda mağduru oynuyor? ciddi iddialar bunlar.

şu soruma cevap alamadım:

Aracı derken ben bankalar arası işlem yapıyorum birader. Diğer forumlarda bir çok kişi bu işi yapıyor benim gibi.

Bankalar arası işlem nedir? ben bilmiyorum bunun ne olduğunu, bana örnek bir işlemle açıklayabilir misiniz kastettiğiniz şey nedir?
Banka hesabı olmayan / olamayan (hacizli) kişilere komisyon karşılığı banka hesabınızı mı kullandırıyorsunuz?

hchc
Hero Member

Activity: 504
Merit: 500

View Profile
June 02, 2017, 11:06:42 PM

@mustix dediklerini gerçek olarak kabul ediyorum.
Ama ortadaki vaziyeti görmüyorsunuz maalesef şahsen ben böyle bir olayla karşılaşsam bu denilenleri iyi kafama kazırdım çünkü art niyetli insanlar tarafından dolandırıcılık amacı ile kullanılıyorsunuz apaçık bir gerçek yarın birisi dolandırıldığında savcılığa sizin banka bilgileri gideceğinden ben bilmiyordum diyemezsiniz çünkü burada uyarılarımızı yaptık ve burası kamuya açık bir alan yani herkes erişebiliyor. Eğer önlemini alamıyorsunuzda bu işleri bırakmanız daha hayırlı olur önlem olarakta karşı taraftan açıklama yazmasını isteyin aksi takdirde ödemeyi geri gönderin.

@zz aynen mağduruda oynuyor olabilir bu işi yapıyorum diyor ama kanıtları yok, belirtmeli.

............
.           ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
        ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
      ▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓
    ▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▄  ▄▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓
   ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
  ▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▄  ▄▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
  ▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
    ▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
     ▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
       ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
          ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

..           ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
        ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
      ▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓
       ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
          ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

.............
hchc
Hero Member

View Profile
June 02, 2017, 11:22:18 PM

Tekrar ediyorum. BANA GELEN BİR ÖDEME YOK. Gelmeyen ödemeyi nasıl iade edeyim_?

Gecenin bu saatinde ne içiyorsun arkadaşım kafa mı buluyon sen bizimle? Biz burada öneri sunuyoruz sen tutmuş neyi iade edeyim diyorsun türkçenmi kıt senin? Yazdıklarımi nerenle okuyorsun?

Burada ciddi ciddi birşey yazıp adamların götlerini kurtarmaya çalışmam daha saçma salak işler yapıyorsunuz ondan sonra boktan mevzuları konuşuyoruz gecenin 3 ünde size iyi kafalar.

............
        ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
      ▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓
       ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
          ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
      ▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓
       ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
          ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

.............
Zz
Legendary
*

View Profile
June 02, 2017, 11:42:45 PM

@mustix

siz kaç kişilik bir şebeke siniz?

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1940881.0
hchc
Hero Member

View Profile
June 02, 2017, 11:43:50 PM

Senin götünle okuduğun belli büyük ihtimalle dolandırıcının tekisin ve mağdura oynuyorsun bizde burda ciddi ciddi yazıyoruz yoksa normal bir insanın yazdıklarımdan ders alması gerekirdi. Yazdığım cümlenin tamamını koymuyorsunda  3-4 kelimeyi koyuyorsun bunu yazmışın diye taşak mı geçiyorsun birader? Siktir git.

............
        ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
      ▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓
       ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
          ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
      ▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓
       ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
          ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

.............
mustix
Newbie
*

View Profile
June 02, 2017, 11:51:39 PM

@mustix

siz kaç kişilik bir şebeke siniz?

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1940881.0

Ne saçmalıyorsun birader sen ? Verdiğin konuda adım bile geçmiyor. O konudan yönlendirilen konuda adım geçiyor, orada da gerekli açıklamayı yaptım. Hatta konu sahibi ile telefonda konuştum. Konu sahibi bizzat konuyu sileceğini söyledi zaten.

SON KEZ BAĞIRARAK SÖYLÜYORUM: BENİM ADIMA OLAN BİR HESABA TEK KURUŞ GÖNDERİP, DOLANDIRILDIM DİYEN BUYURSUN GELSİN.

Milletin elinde tek bir somut kanıt yok, tek bir ödeme yok ama 2-3 tane o.ç. benim hesap nomu verip, birilerini dolandırmaya çalışmış diye şebeke falan her şey olduk amk. Şebeke falan değilim birader. Ov erdiğin konulardaki yavşaklar benim söylediğim aracılık işimi kullanarak milleti dolandırmaya çalışan haysiyetsiz müsvetteler. Sabahtan beri onu anlatmaya çalışıyorum.
mizrak
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
June 03, 2017, 12:24:16 AM

Ya arkadas Turkiyede neler olup bitiyor anlamis degilim , kimseyi zan altinda birakmiyorum ve sesli dusunup sizinle paylasmak istiyorum.

Bu arkadasin  isi , banka hesabi olmayanlara kendi banka hesabini kullandirmak , bu hizmeti de dogal olarak dolandiricilar kullaniyor. Siz hic hayatinizda bir sey satip , parasini tanimadiginiz internetten  buldugunuz birinin hesabina yonledirdiniz mi ?  Yani bu hizmeti kullanmak icin saglam ayakkabi olmamak lazim.
Arkadasa birsey demiyecem cunku o da kendince bir internette banka hesabi olmayip da ihtiyac duyur diye kendince hizmet baslatmis. Hani nerden aklina geldi o ayri bir mevzu.

Gecen de baska bir yerde kredi kartini kiralatma diye bir sey duydum , siz parayi gonderiyorsunuz  karsi tarafta size sanal kartinda almak istediniz urunun almaniz icin gerekli sanal kart bilgilerini veriyor ve limit tanimliyor. Islem sirasinda bir sorun cikmamis yanliz bir sure sonra urunle ilgi bir sorun cikmis ,  parayi geri iade edelim diyor si rket ama  urun sahibi kabul etmiyor ( cunku kart benim degil , adamida bulamiyorum diyemiyor ) diyor bana elden verin parayi, sirket yetkiside iyice suphenmeye basliyor ( uzun mesele )  .... vs

Hep boyle alengirli , alicengiz isleri  Huh  
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
June 03, 2017, 12:36:14 AM

Allahım ne günlere kaldık.

skype'da sahte profil üretenler,
vergi kaçakçıları,
vergi kaçakçılarına ve dolandırıcılara banka hesabını kullandıran müteşebbis şahıslar,
bitcoin satma ayağına milletin parasını çarpanlar.

al birini vur ötekine...

kitliyorum bu konuyu. ibretlik olarak dursun burada.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: