Bitcoin Forum
April 26, 2024, 12:06:11 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: domuz eti ?  (Read 8069 times)
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
May 19, 2017, 07:35:55 PM

Bir iddaya görede Muhammed'in tüccar olmasıyla ilgili şöyle diyor:"O bir tüccardı ve koyun falan satıyordu, domuz satışı onun ticaretine zarar verdiği için yasaklama gereği duydu." Smiley 
Muhammed'in çok zeki olduğu kuşkusuz, fakat bir din yaratan bir insan bir daha ticaret mi yapar.  Undecided
Zaten Kur'an'da da doğrudan domuz eti yemek haramdır demiyor, vücuda zararlı olan herşey haramdır der. Bunlar tefsir,hadis vs. yorumlarından geliyor. Kuran'ı yol haritası belirlemiş olanlara duyurulur Smiley
1714133171
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714133171
Reply with quote  #2

1714133171
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714133171
Hero Member
*

Ignore
1714133171
Reply with quote  #2

1714133171
Report to moderator
1714133171
Hero Member
*

Ignore
1714133171
Reply with quote  #2

1714133171
Report to moderator
1714133171
Hero Member
*

Ignore
1714133171
Reply with quote  #2

1714133171
Report to moderator
Egosmaster
Hero Member

Activity: 629
Merit: 508

View Profile
May 21, 2017, 11:10:26 AM

Bir iddaya görede Muhammed'in tüccar olmasıyla ilgili şöyle diyor:"O bir tüccardı ve koyun falan satıyordu, domuz satışı onun ticaretine zarar verdiği için yasaklama gereği duydu." Smiley  
Muhammed'in çok zeki olduğu kuşkusuz, fakat bir din yaratan bir insan bir daha ticaret mi yapar.  Undecided
Zaten Kur'an'da da doğrudan domuz eti yemek haramdır demiyor, vücuda zararlı olan herşey haramdır der. Bunlar tefsir,hadis vs. yorumlarından geliyor. Kuran'ı yol haritası belirlemiş olanlara duyurulur Smiley
Tam tersi Kuran'daki en net konulardan biridir bu siz Kuran'ı okuduğunuza emin misiniz?

http://meal.ihya.org/kurandan-ayetler/kuranda-gecen-domuz-ile-ilgili-ayetler.html

http://www.kuranmeali.org/2/bakara_suresi/173.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx
zcash2017
Newbie
*

Activity: 39
Merit: 0

View Profile
May 21, 2017, 05:09:35 PM

et ettir. sadece domuz kendi pisliğinin içinde yaşadığı arada daldırdığı için yasaklanmış. inekte kend pisliğnin içinde yaşıyor ama hiç tadına bakmıyor. Cheesy Cheesy
Willeampere
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 250

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile WWW
May 22, 2017, 12:02:13 AM

Kilosu 100 lira olmasının nedeni üretimhane olmamasındandır, yok ki kafası çalışan adam türkiyede, aç domuz üretimhanesi, no helal yaz üzerine, sat 75-80 liraya, gerçi sağlık bakanlığı denilen ..... onay vermez, temiz olsa bile, ama Türkiyede yaygınlaşırsa domuz eti, comarlar gizli gizli alıp yerler, onlar öyle kahpedir.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
sealofsun
Sr. Member

Activity: 420

View Profile
May 22, 2017, 12:05:39 AM

Kilosu 100 lira olmasının nedeni üretimhane olmamasındandır, yok ki kafası çalışan adam türkiyede, aç domuz üretimhanesi, no helal yaz üzerine, sat 75-80 liraya, gerçi sağlık bakanlığı denilen ..... onay vermez, temiz olsa bile, ama Türkiyede yaygınlaşırsa domuz eti, comarlar gizli gizli alıp yerler, onlar öyle kahpedir.
Katılıyorum hocam. Comarlar zaten en büyük günahkarlar. Bu arada iyice yaygınlaşmaya başlamış domuz eti. Macro Center hepsinde satılmaya başlamış. 3M migroslardada var
gorkem (OP)
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
May 22, 2017, 12:19:22 AM

Katılıyorum hocam. Comarlar zaten en büyük günahkarlar. Bu arada iyice yaygınlaşmaya başlamış domuz eti. Macro Center hepsinde satılmaya başlamış. 3M migroslardada var
domuz eti güzeldır yeyın yeyın Cheesy
sealofsun
Sr. Member

View Profile
May 22, 2017, 12:50:25 AM

Canım çekti gece gece. Yarın alcam burdan foto atarım Cheesy
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
May 22, 2017, 05:06:02 AM

Antalyada bir otelde özellikle yaban domuzlarının tercih edildiğini, yabancı özel müşterilere servis edilmek üzere toplandığına şahit olmuştum.
Tadı da çok lezzetli, din muhabbeti de her forumda, her ortamda, tvlerde orada burada bitmez, inanan adamın karşısına bilimsel delil koy Allahtandır der geçer, inanmayan adamın karşısına ilahi mucize koy tabiattan der geçer.
Ne inanmayanın soruları biter, ne inananın inanmaktaki inadı biter. Tartışmalar her zaman olacak bunlara takılmadan, inananın inanmayana, inanmayanın inanana olan saygılı tutumu insan olarak bize yakışandır.
sealofsun
Sr. Member

View Profile
May 22, 2017, 11:34:38 AM

Antalyada bir otelde özellikle yaban domuzlarının tercih edildiğini, yabancı özel müşterilere servis edilmek üzere toplandığına şahit olmuştum.
Tadı da çok lezzetli, din muhabbeti de her forumda, her ortamda, tvlerde orada burada bitmez, inanan adamın karşısına bilimsel delil koy Allahtandır der geçer, inanmayan adamın karşısına ilahi mucize koy tabiattan der geçer.
Ne inanmayanın soruları biter, ne inananın inanmaktaki inadı biter. Tartışmalar her zaman olacak bunlara takılmadan, inananın inanmayana, inanmayanın inanana olan saygılı tutumu insan olarak bize yakışandır.
Ne güzel yazmışsınız hocam elinize sağlık
teramit
Legendary
*

Activity: 1868
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
May 22, 2017, 02:12:03 PM

Dini bir yasağı sağlık veya bilimsel yönden açıklamaya çalışmak saçmadır. Allah yasak demişse iman eden emre uyar. Sağlıklı olması birşeyi değiştirmez. Sağlık Bakanlığı şartnamesini değil kutsal kitabı okuyorsunuz.
Açlıktan ölmek üzereyseniz yiyebilirsiniz onun dışında haramdır. Tadı, sağlığı, tenyası, ne yediği, kaç derecede piştiği önemli değildir.
Askerde komutan sana emir verecek git getir şunu diye sen ne gerek var diyebilir misin? Bunu da öyle düşün
Sanırım yazı bana gelmiş. Çakma Müslümanların 11ay içki kumar sex ve sınırsız günah işleyip 1ay ramazanda müslüman takılmalarınıda yasal buluyorsunuzdur siz. Hatta siz içkisini her daim içip ramazanda günah diyip içmeyenlerdensiniz.  Grin
Herkesin dini kendine. Yediğimiz danalarda kuzularda boklarının içinde yüzüyor boklarının üstünde uyuyor. Ne kitapmış arkadaş o yasak bu yasak o zaman bu amerikalıların hepsi cehennemde yanacak hepsi domuz yiyor yapacak bir şey yok, domuz eti yemeye devam tadı enfes herkese tavisye ederim beyler  Grin
konu hakkında argüman çıkartamayınca müslümanlığımıza laf etmiş eleman ,kişi kendisi gibi bilirmiş başkasını.
müslüman olmayan domuzdan değil imandan kaybediyor be cahil arkadaşım. Müslüman domuzdan kaybedebilir sadece, yediğimiz danaların temizliğinden önce helal kesim olması önemlidir, sonuçta dini yanını tartışıyoruz.
Sirtho
Member
**

Activity: 244
Merit: 10

View Profile
May 22, 2017, 03:04:18 PM

Canım çekti gece gece. Yarın alcam burdan foto atarım Cheesy

Bekliyoruz, duruma gore bende alabilirim.

nesso
Sr. Member

Activity: 629
Merit: 259

View Profile
May 26, 2017, 11:52:02 AM

Bakara Makara diye cok konusuldu... bakmayın kimin ne dedigine.  ne gerektirdigine...  Hayata bir defa  geliyorsunu yapmanız gereken tek sey herseyden birazcıkta olsa tatmak gerek domuz eti gerek alkol gerek diger seyler.. şimdi o domuz eti yemeyen arkdaslara seesleniyorum.. "Önce alkolden , zinadan , haramdan uzak durun " sonra domuz etine sıra gelir ülkede et yiyemiyorken insanlar.. Yok haram mıs yok gunah mıs birakin arkdslar tek birsey soyluyorum oda yılın 11 ayı içip Ramazanda ben içmiyim diyen o kıt kanaat aklınaza atlıyım.. Birsey yapıcaksanız ya tam yapın yada hiç yapmayın!  Anneninz ne der ! Dayım ne der ! yada komsular ne der ! diye bu işi yapmaya kalkısıp, yüzünüze gözünüze bulastırmayın. Komiksiniz sadece.. Diger tarafta yanıcaksınızzz !! Tek önemli olan sey bu dünyada "İ N S A N" olmak.
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
May 27, 2017, 03:03:42 PM

O kadar özlediğimiz, bulamadığımız bir tarz ve bakış açısıyla yazmışsınız ki, insan keşke bu üslup dünyaya hakim olsa da birbirimizi yemeden huzurla yaşasak diye düşünmeden edemiyor.
Tebrik ediyor, altına imzamı atıyorum.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
May 27, 2017, 10:36:11 PM

Merhaba;

Domuz eti aslında en ucuz ettir. Nedeni kesim olgunluğuna çabuk ulaşması (5-6 ay) ve batımdaki doğum sayısıdır (10-15) Bacon neredeyse tüm et yemeklerine konur (Tavuk vs dahil) Eti son derece lezettli ve besleyicidir. Din konusunu (Dogmatik işler sıkıcı işler) pas geçiyorum.

Özellikle Iberico bir efsanedir, 4 klasmanı (Siyah, kırmızı, yeşil ve beyaz. Siyah en lezzetlisi) vardır. Pastırma gibi dilimlenir, taze şarapla harika gider. Chorizo vs daha bu hayvanın yenilesi bir çok harika şarküterisi vardır. Sadviç, hamburger siparişi sırasında "domuzsuz" derseniz şaşkın şaşkın suratınıza bakarlar.

Yakın tarihte insalara nakli yapılacak organların kaynağı olacaklar, klinik deneyler final aşamasında, bilimsel makaleleri de yayınlandı.

Ülkemizde domuz eti adam gibi yenilebiliyor olsaydı et şimdiki kadar pahalı olmazdı. Hoş mevcut hükümetle domuz etini de ithal ederdik ya neyse.

İyi dileklerimle
TheCarm
Hero Member

Activity: 784

View Profile
May 28, 2017, 12:23:17 AM

Merhaba;

Domuz eti aslında en ucuz ettir. Nedeni kesim olgunluğuna çabuk ulaşması (5-6 ay) ve batımdaki doğum sayısıdır (10-15) Bacon neredeyse tüm et yemeklerine konur (Tavuk vs dahil) Eti son derece lezettli ve besleyicidir. Din konusunu (Dogmatik işler sıkıcı işler) pas geçiyorum.

Özellikle Iberico bir efsanedir, 4 klasmanı (Siyah, kırmızı, yeşil ve beyaz. Siyah en lezzetlisi) vardır. Pastırma gibi dilimlenir, taze şarapla harika gider. Chorizo vs daha bu hayvanın yenilesi bir çok harika şarküterisi vardır. Sadviç, hamburger siparişi sırasında "domuzsuz" derseniz şaşkın şaşkın suratınıza bakarlar.

Yakın tarihte insalara nakli yapılacak organların kaynağı olacaklar, klinik deneyler final aşamasında, bilimsel makaleleri de yayınlandı.

Ülkemizde domuz eti adam gibi yenilebiliyor olsaydı et şimdiki kadar pahalı olmazdı. Hoş mevcut hükümetle domuz etini de ithal ederdik ya neyse.

İyi dileklerimle
Hatırlıyorum yıllar önce haberlerde görmüştüm türbanlı kadın ve yobaz ailesi ufacık çocuğunun yaşaması için domuzdan bir parça nakil edecekti doktorlar, dinimizde domuz günah diyip nakli reddettiler ilahı adalet böyle buyurmuş dediler. Cocuğun canını bir kitaba kurban verdiler yazık.

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
mizrak
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
May 28, 2017, 09:17:16 PM

Domuz eti arkadaslarin tarif ettigi gibi guzel bir et degildir, maalesef ulkedeki comarlar yuzunden millet dinden sogumus geyik muhabbeti yapiyor,
Domuz eti oncelikle cok pis kokar, ( 2 yil yurtdisinda mutfakta calistim ) tadi da aferdisiniz  cok kotudur, (yanlislikla tatmis biri olarak soyluyorum ) hatta turkiyeli ateist bir arkadasim ne kadar yemeyi denesede bir turlu sevemedi tadini. Tanidim bazi bilincli hristiyan arkadaslarda ozellikle yemiyorlar.
gorkem (OP)
Hero Member

Activity: 868

View Profile
May 28, 2017, 09:29:33 PM

Domuz eti arkadaslarin tarif ettigi gibi guzel bir et degildir, maalesef ulkedeki comarlar yuzunden millet dinden sogumus geyik muhabbeti yapiyor,
Domuz eti oncelikle cok pis kokar, ( 2 yil yurtdisinda mutfakta calistim ) tadi da aferdisiniz  cok kotudur, (yanlislikla tatmis biri olarak soyluyorum ) hatta turkiyeli ateist bir arkadasim ne kadar yemeyi denesede bir turlu sevemedi tadini. Tanidim bazi bilincli hristiyan arkadaslarda ozellikle yemiyorlar.

senın yedıgın domuz etının en dandık yerıymıs o zaman .domuz eti danadan daha guzel hıcte kokmaz arkadasım
CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
May 28, 2017, 09:45:13 PM
Last edit: May 28, 2017, 09:55:14 PM by CanErik

Merhaba;

Keçi eti ile tanıştığımda kokusundan hiç haz etmemiştim, koyun varken neden keçi diye. Şimdi ise koyun eti kokusundan rahatsız oluyorum. Bacon pişerken ki yağ kokusundan da  haz etmezdim, kuyruk yağı gibi kokardı. Şimdi ise sadece koyun etinden haz etmiyorum.  Cheesy

Domuz eti tad olarak sığır etinden üst seviyedir, eti açık renkli olmasa zor ayırd edilir.

Kilosu 45 € olan A sınıfı bir et nasıl lezzetsiz olabilir ki? Bu demek değil ki ucuz olanları lezzetsiz, pastırma çeşitleri ile fiyatı karşılaştırailirsiniz.

Dinlerin gıda sınırlamaları hep garip gelmiştir, yahudiler de ise doruk noktada. Balık dışındaki tüm su canlıları, deve, domuz, 20 küsür kuş dışında hepsi yasak. Kimi budistler et yemez bir de sarımsak soğan. 

İyi dileklerimle
mizrak
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
May 28, 2017, 10:10:33 PM

senın yedıgın domuz etının en dandık yerıymıs o zaman .domuz eti danadan daha guzel hıcte kokmaz arkadasım

Kardes eger tadini sevmissen , sevmissindir ben sadece kisisel cevremden ornek verdim ama kokusu konusunda soyle soyleyim senin hayatin boyunca yemis oldugun domuz etini buyuk ihtimal biz 3 gunde  pisiriyorduk  (2 yil boyunca) musaade ette o etin nasil koktugunu senden iyi bileyim. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak bu olsa gerek.
Sirtho
Member
**

Activity: 244
Merit: 10

View Profile
May 28, 2017, 11:10:45 PM

hangi ulke bu kardesim, hic bir avrupa birligi ulkesinde bu sekilde bir durum olacagina olanak vermiyorum, sanirim guney amerikada bir ulkeye gitmissin , karalama kampanyana lutfen son ver.

Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: