Bitcoin Forum
June 16, 2024, 03:59:41 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 »
  Print  
Author Topic: Ethereum Classic - ( ETC ) - Bilgi ve Paylaşım  (Read 37230 times)
istanbulhappy
Newbie
*

Activity: 13
Merit: 0

View Profile
June 14, 2017, 08:12:14 PM

etc bence çok güzel gidiyor 10k attı yukarı simdi 2-3 hafta bu fiyatı korursa sonra 80k ya atacak kendisini.Boyle boyle sene sonuna kadar 50$ olacaktır inşallah.Butun paramı etc ye bağladım inşallah güzel yerlere gelecektir,fazla yükselmesine izin vermiyorlar birileri sürekli baskılıyor

etc  portfolyomun içerinde çok ciddi oranda yer kaplıyor ancak yine de baskılandığını düşünmüyorum, siz neye istinaden sürekli bu coine baskı uygulandığını ve 50$ olacağını düşünüyorsunuz acaba?

100 mılyon etc nın 50-60 mılyon kadarı kore borsalarında 48 dolardan ıslem gordu. bu fıkır verebılır nereye gıdecegı konusunda. farklı bır fıkırde korelılerın gerızekalı oldukları yonunde de cıkarım yapılabılır. btc 4000 dolardan ether 450 dolardan ıslem gordu oralarda. hersey sıra ıle. paranın buyuk kısmı btc ve etherde oldugu ıcın once btc ve ether tekrar o sevıyelere ckacaktır poloda ardından etc 48-58 arasına gelır.

polo ve dıger borsalarda ucuzdan topladıgın btc ether ve etc yı kore borsalarında ıkı kat fıyata kakalarsın. poloda fıyatı sabıt tutarsın. sonra kore borsalarını dumpar dolar kasarsın. kore borsaları duser. o dolarları alır polo ve dıgerlerınde oynarsın. kore borsalarında panık satısı olur onlardanda ucuza toplamaya baslarsın. poloda pump dump dan tonla para kazanırsın. poloyu arttırırsın koreyı dusurursun. koredekı paraların poloya akmasını saglarsın o arada sen vurursun vurdugunu. koreden transferler olana kadar polo bır sevıyeye gelmıs olur. aynı olayı bu sefer korede tekrarlarsın.

ne dedım ben Cheesy varmı anlayan. Cheesy kısaca herıfler cok profesyonel bır sekılde manıpulasyon yapıyor. bu durumda sabır en kaarlı yatırım.

hocam uzun uzun yazmışsın da, hangi borsada etc şu anda 48 dolar öğrenebilir miyim? arada 2.5 kat fiyat farkı var. hiç öyle büyük bir fark bırakırlar mı? şu anda etc 18 dolar olduğunu varsayarsak maksimum +-%10 fiyat oynar tüm borsalarda. %250 gap nerede görülmüş. biraz mantıklı yazın yazdıklarınızı. buraları okuyup yatırım yapan insanlar var.
Ing.ve ruscam var... burdaki kadar hafizi hicbiryerde hatta bukadarini birarada hicbiryerde gormedim...
Isin ilginci biliyorum diyen yok.. konuda basit degil yani Bitcoin... yinede biliyolar arkadas.. helal wallah
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 645

View Profile WWW
June 14, 2017, 09:41:36 PM

etc bence çok güzel gidiyor 10k attı yukarı simdi 2-3 hafta bu fiyatı korursa sonra 80k ya atacak kendisini.Boyle boyle sene sonuna kadar 50$ olacaktır inşallah.Butun paramı etc ye bağladım inşallah güzel yerlere gelecektir,fazla yükselmesine izin vermiyorlar birileri sürekli baskılıyor

etc  portfolyomun içerinde çok ciddi oranda yer kaplıyor ancak yine de baskılandığını düşünmüyorum, siz neye istinaden sürekli bu coine baskı uygulandığını ve 50$ olacağını düşünüyorsunuz acaba?

100 mılyon etc nın 50-60 mılyon kadarı kore borsalarında 48 dolardan ıslem gordu. bu fıkır verebılır nereye gıdecegı konusunda. farklı bır fıkırde korelılerın gerızekalı oldukları yonunde de cıkarım yapılabılır. btc 4000 dolardan ether 450 dolardan ıslem gordu oralarda. hersey sıra ıle. paranın buyuk kısmı btc ve etherde oldugu ıcın once btc ve ether tekrar o sevıyelere ckacaktır poloda ardından etc 48-58 arasına gelır.

polo ve dıger borsalarda ucuzdan topladıgın btc ether ve etc yı kore borsalarında ıkı kat fıyata kakalarsın. poloda fıyatı sabıt tutarsın. sonra kore borsalarını dumpar dolar kasarsın. kore borsaları duser. o dolarları alır polo ve dıgerlerınde oynarsın. kore borsalarında panık satısı olur onlardanda ucuza toplamaya baslarsın. poloda pump dump dan tonla para kazanırsın. poloyu arttırırsın koreyı dusurursun. koredekı paraların poloya akmasını saglarsın o arada sen vurursun vurdugunu. koreden transferler olana kadar polo bır sevıyeye gelmıs olur. aynı olayı bu sefer korede tekrarlarsın.

ne dedım ben Cheesy varmı anlayan. Cheesy kısaca herıfler cok profesyonel bır sekılde manıpulasyon yapıyor. bu durumda sabır en kaarlı yatırım.

hocam uzun uzun yazmışsın da, hangi borsada etc şu anda 48 dolar öğrenebilir miyim? arada 2.5 kat fiyat farkı var. hiç öyle büyük bir fark bırakırlar mı? şu anda etc 18 dolar olduğunu varsayarsak maksimum +-%10 fiyat oynar tüm borsalarda. %250 gap nerede görülmüş. biraz mantıklı yazın yazdıklarınızı. buraları okuyup yatırım yapan insanlar var.

sen yenısın sanırım. bırsey bılmeden sallama mıllete. buraya bırsey yazıyorsak bırsey bıldıgımızden yazıyoruz.

oncelıkle su an 48 dolar dıyen olmadı.

etc ether ve btc 1 ay oncekı ılk pumpta poloda etc 7 dolardan 15 e fırlarken korede 48 e kadar fırladı. koredekı borsaların devlet guvencesı var. yanı borsa kacıp gıdemıyor. sen burda borsaya 3 dolar atarken korkarken adam orda 3 mılyon dolar atıyor borsaya tak dıye. 1 ay once etc 48 dolara ether 450 dolara bıtcoınde 4000 dolara kadar cıktı koredekı 3 borsada bırden. o arada poloda en fazla 24 doları gordu etc etherde sanırım 250-300 doları gormustu. ve btc de 2900 dolar cıvarı. ardından serı br dump hareketı basladı hepsınde etc 12 dolara kadar gerıledı poloda aynı anda korede 24 dolara gerıledı. benzer dusus eth ve btc de de yasandı. en son geldıgımız noktada kore borsalarını dibe çaktılar ama arada poloda artmak zorunda kaldı. etherın fıyatından anlayabılırsınız bunu. karısık ısler bunlar. bır nevı tattravellı yapılıyor kore ıle.

ornek orda 4000 dolar btc burda 2500. orda 2500 dolar btc burda 2000. sonra orda 3500 dolar btc burda 2700. orda 3000 dolar btc burda 2500. dıkakt ettıysen aradakı fark gıderek kapanıyor. ama polo ve avrupa amerıka borsalarının yukselmesıne ızın vermıyorlar. yukselmeye calıstıgı anda kafalarına cakıyorlar hepsını. etc eth btc ltc. tahmınımce amaclarıda avrupa ve amerıka borsalarından ucuzdan toplamak asıl pump oncesı.

neden bu kadar fark var sorununda cevabını verdım ama açayım sana. kore borsalarında devlet guvencesı oldugu ıcın ıncık cıncık herseyı ıstıyor o borsalar. ve para coın gonderıp almak zaman alıyor ve zor. polodan herkes hesab acabılırken koreden acamazsın hesap. acsanda bır ıse yaramaz para ve coın gonderıp alamazsın. adamlarda bunu kullanıyor zaten. senın benım gıbı 3-5 dolarla takılmıyor bu balınalar borsada.

karısık bıraz. ama bıraz arastır oyle yorum yap. post kasmak ıcın yorum yapma.
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
June 15, 2017, 06:48:08 AM

Ing.ve ruscam var... burdaki kadar hafizi hicbiryerde hatta bukadarini birarada hicbiryerde gormedim...
Isin ilginci biliyorum diyen yok.. konuda basit degil yani Bitcoin... yinede biliyolar arkadas.. helal wallah
hocam hazır yabancı dilinde varmış gir araştır o zaman
okumadan etmeden sallamanın luzumu yok
piyasayı veya etc yi bilmedigin belli,bir ustdeki postda arkadaş gerekli açıklamayı yapmış
bu açıklamaları onceki sayfalarda da yapmış hem türkçe açıklamalar yani dil bilmenizede gerek yok

Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
June 15, 2017, 09:05:00 AM

ETC en nihayetinde, ETH'nin yaması kapanmamış hali.
Hard fork neden oldu? Bir kod açığı yüzünden büyük bir hırsızlık oldu ve kod düzenlemesi ile bu hatayı düzelttiler. Aslında büyük bir fiyaskoydu ETH adına.
Ama öyle böyle düzelttiler.

ETC ise o ayıbı sürdürenlerin inadından oluşuyor.
Yükselmesinin sebebi ise; Piyasaya giren yoğun para akışının aklındaki "ETH artıyorsa buda artmalı" şeklindeki düşünce.
En nihayetinde tam bir borsa coini. İleriki zamanda ise hiç şansı yok.
Alın kar edin bırakın. Onunla daha fazla waves, eth, alın.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
June 15, 2017, 09:26:06 AM

Hard fork neden oldu? Bir kod açığı yüzünden büyük bir hırsızlık oldu ve kod düzenlemesi ile bu hatayı düzelttiler. Aslında büyük bir fiyaskoydu ETH adına.

Yükselmesinin sebebi ise; Piyasaya giren yoğun para akışının aklındaki "ETH artıyorsa buda artmalı" şeklindeki düşünce.
herkes fikrini yazmakta serbest,saygı duyuyorum evet bir çatal bir kopya o konuyu sanırım herkes biliyor
Dao yu etc ile nasıl bağladınız onu anlamadım,Dao Slock.it'in geliştiricilerinin güvenlikle ilgili bir eksikliği yüzünden yaşandı.
Etc bence emin adımlarla yürüyor,açıklamalarını ve çalışmalarını izliyorum
kendi zinciri uzerinde artık ico çalışmalarını hızlandırıyorlar,ico çılgınlıgı 2018-19 yıllarında git gide artacak ve etc blockchain kullanan icolar piyasaya çıkacaktır.
ben 2018 yılının son çeyregınde etc nın 100$ uzerınde olacagını duşunuyorum
YTD
ssantur
Sr. Member

Activity: 387
Merit: 252

View Profile
June 18, 2017, 12:17:04 AM

80 sınırı aşıldı, etc'nin bir süre bu seviye takılacağını düşünsem de yönünü bana göre garantilemiş görünüyor.
Kendi adıma satış hedefime ulaştım fakat yine de erken çıktığımı kabul etmem lazım.

mtmitat
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 265

View Profile
June 18, 2017, 12:18:22 AM

80 sınırı aşıldı, etc'nin bir süre bu seviye takılacağını düşünsem de yönünü bana göre garantilemiş görünüyor.
Kendi adıma satış hedefime ulaştım fakat yine de erken çıktığımı kabul etmem lazım.

Yakın zamanda 0.1 deneyecek bence ETC  ama 80 duvarı çok kuvvetliydi ve çok hızlı yıktı
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
June 18, 2017, 12:30:26 AM

Yakın zamanda 0.1 deneyecek bence ETC  ama 80 duvarı çok kuvvetliydi ve çok hızlı yıktı

bir hafta fılan 80-85 arasında gıder gelır sımdı. güç toplar buralarda sonra 0,01 dener. 2 ıleri 1 geri hareket devam ediyor. şahsen benim hedefe hala ulaşamadı Smiley +30 dolar. 2 haftalık bır sureyı alacak tahmınımce
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
June 23, 2017, 07:57:04 PM

Etc 'de yapılan transferlerde sıkıntı var mı ? Yoksa sadece Eth'de mi sıkıntı var ?

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
temeler (OP)
Sr. Member

Activity: 588

View Profile
June 23, 2017, 09:44:40 PM

Etc 'de yapılan transferlerde sıkıntı var mı ? Yoksa sadece Eth'de mi sıkıntı var ?

Şu an için ETH de sıkıntı var. ETC de bir problem yaşanmadı.
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
June 23, 2017, 10:36:25 PM

herkes fikrini yazmakta serbest,saygı duyuyorum evet bir çatal bir kopya o konuyu sanırım herkes biliyor
Dao yu etc ile nasıl bağladınız onu anlamadım,Dao Slock.it'in geliştiricilerinin güvenlikle ilgili bir eksikliği yüzünden yaşandı.
kendi zinciri uzerinde artık ico çalışmalarını hızlandırıyorlar,ico çılgınlıgı 2018-19 yıllarında git gide artacak ve etc blockchain kullanan icolar piyasaya çıkacaktır.
YTD

Etc'yi merkezsiz bir yapı sunduğu için desteklerim, fakat hırsızın elinde milyonlarca coin bulundurduğu coine güvenmek ne kadar mantıklı olabilir. Ayrıca Ico işi geliştiriciye bakar, eth varken neden insanlar etc zincirinde proje yapsın ki, Vitalik ve ekibi varken. Ben etc cilerin adam çarpma derdinde olduklarına eminim. Keşke  mezkezsiz yapı taraftarlarının sahiplendiği ve geliştirdiği bir coin konumunda olsaydı. Sad
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
June 24, 2017, 10:47:29 AM

YTD

Etc'yi merkezsiz bir yapı sunduğu için desteklerim, fakat hırsızın elinde milyonlarca coin bulundurduğu coine güvenmek ne kadar mantıklı olabilir. Ayrıca Ico işi geliştiriciye bakar, eth varken neden insanlar etc zincirinde proje yapsın ki, Vitalik ve ekibi varken. Ben etc cilerin adam çarpma derdinde olduklarına eminim. Keşke  mezkezsiz yapı taraftarlarının sahiplendiği ve geliştirdiği bir coin konumunda olsaydı. Sad

Etheri ziomisler yine sanirim etc ye nasil yansir bu. Bence etherbyine hacklendiyse eth ve etc fiyat olarak yer degisebilir.
aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
June 25, 2017, 04:59:20 AM

YTD

Hocam hirsiz demekle benimi.kastettidiniz ayip olmuyormu bir kac milyon etc ye sahibim diye..Saka bir yana kimden bahsediyorsunuz biraz aciklarmisiniz.
scarface-T
Full Member

Activity: 211
Merit: 100

View Profile
June 25, 2017, 09:31:48 AM

YTD

Hocam hirsiz demekle benimi.kastettidiniz ayip olmuyormu bir kac milyon etc ye sahibim diye..Saka bir yana kimden bahsediyorsunuz biraz aciklarmisiniz.

Bırakın bu işleri hırsız mırsız iftira atmakta üstümüze yok, ETC nin kurucusu Charles Hoskinson gayet aktif burda (https://www.ethnews.com/charles-hoskinson-tells-us-why-he-is-100-etc) anlatıyor neden ETH'dan ayrıldığını , şu an ETH'ın izinden gitse de altcoin, uzun vadede ETC'nin ETH'ı geçeceği belli bir olay.
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
June 25, 2017, 09:46:22 AM

Kurucularının ve yatırımcılarının sırf çok fazla zarara girdik diye kayıtları değiştirdikleri zincir yerine, bir hırsızın elinde milyonlarca coin bulundurduğu orjinal zinciri tercih ederim.
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
June 27, 2017, 11:33:49 PM

tum tahmınlerı batırdı ama toparlanma cabasında su an. temmuzda beta surume gececek dıye bırsey okumustum ıngılızce sayfasında. fıyata olumlu yansır sanırım. her zaman dedıgım gıbı btc sacma sapan hareketler yapmadıgı surece stabıl oldugu surece etc nın fıyatı artacaktır. ne zaman 0,01 i zorlama noktasına gelse btc garıp hareketler yaptı ve 0,01 e ulasamadı etc. ama yakındır.
unois
Hero Member

Activity: 858
Merit: 500

Taylor - Smart Crypto Trading Assistant

View Profile
June 28, 2017, 01:49:58 AM

Bugünki düşüşte 17 doların altını gördü sanırım. Bir çok altcoin çılgınlar gibi değer kaybediyor olmasına rağmen ETC direndi. Sevindim bu duruma. Yerinin hodlerleri arasında ne kadar sağlam olduğunu göstermiş oldu. Ethereum bile 390 seviyesinden 200 lere çekildi ama Eth çok bozulmadı.

TAYLOR
Crypto Trading for Everyone
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
[]
aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
June 28, 2017, 06:39:19 AM

Etc de epey dustu hocam 15$ seviyelerinde gezindi ki btc yuzunden 70 yi 2 aydir taban yapamadi surekli kiriliyor.65 lere gidiyor 70k nin destegi cok zayif oluyor.
coinzoid
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
June 28, 2017, 02:22:43 PM

Etc de epey dustu hocam 15$ seviyelerinde gezindi ki btc yuzunden 70 yi 2 aydir taban yapamadi surekli kiriliyor.65 lere gidiyor 70k nin destegi cok zayif oluyor.

ETH %33 oranında toparlama yaşarken, ETC %15 civarında toparladı. ETC'nin düşüşü de yüksek olmadığı için bu seviyeler normal gibi. Biraz daha artmasını bekleyebilir miyiz?
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
June 28, 2017, 02:42:57 PM

ETH %33 oranında toparlama yaşarken, ETC %15 civarında toparladı. ETC'nin düşüşü de yüksek olmadığı için bu seviyeler normal gibi. Biraz daha artmasını bekleyebilir miyiz?
870'den düştü.Şu an 730 civarı.800 seviyelerine kısa bir zamanda çıkacağını umuyorum.870'den sonra duruma göre ya yükselişe devam eder yada durgun bir şekilde ilerler.Ben bekletiyorum şu an ortalık tam düzelmedi ama etc her gün düzenli artıyor.Güvenilir bir liman şu anda.
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 »
  Print  

Jump to: