Bitcoin Forum
May 07, 2024, 04:27:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Madenciler hücum etti, Radeon RX 580 stokları tükendi  (Read 1265 times)
nopedope89 (OP)
Legendary
*

Activity: 1078
Merit: 1059

FROSTING

View Profile
May 30, 2017, 05:07:24 PM

Kaynak : https://www.donanimhaber.com/ekran-karti/haberleri/Madenciler-hucum-etti-Radeon-RX-580-stoklari-tukendi.htm

Global çapta Radeon RX 570 ve Radeon RX 580 ekran kartı stok sıkıntısı yaşanıyor. Ülkemiz de dahil pek çok ülkede ekran kartları ya stokta yok ya da Ağustos ayına kadar varan kargo süreleri mevcut.

.next-generation social media service.
██   based on blockchain technology ██
                      ▄▄█▄ ▀▄▄
                   ▄███████  ███▄▄
               ▄█████▀▀ ████  ▀█████▄▄
           ▄▄█████▀    ▄ ▀███▄   ▀▀█████▄
       ▄▄█████▀       ██▄ ▀███▄      ▀▀█████▄
      ▐███▀▀        ▄█████  ████         ▀███▌
      ▐███         ████▀███▄ ▀███         ███▌
      ▐███        ████  ▀███▄ ▀███▄       ███▌
      ▐███      ▄███▀ ▄█  ███▌ ▐███▌      ███▌
      ▐███     ▄███▀ ████  ▀██▓  ████     ███▌
      ▐███    ████  ███▀  ▄▄▄▄▄▄▄▄████▄   ███▌
      ▐███   ████ ▄███▀ ▄██████████████▄  ███▌
      ▐██▀ ▄███▀ ▄███▒                    ███▌
      ▐█▀ ▄███▀ █████████████████████████████▌
         ████  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
        ▀█████▄▄                    ▄▄█████▀
           ▀▀█████▄▄             ▄█████▀▀
               ▀▀█████▄▄     ▄▄████▀▀
                   ▀▀█████▄█████▀
                       ▀████▀
.

▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄   ▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄
     ██▀▀▀▀▀▀███▀▀▀▀██ ▐██▀▀▀▀██ ▐██▀▀▀▀▀ ███▀▀▀▀▀▀▀▀███▀▀▀▀███▀ ████▄ ███ ███▀▀▀▀▀
     ███▄▄▄▄ ███   ▐██▌▐██▄  ▐██ ▐██████  ███▄▄▄▄▄   ██▌    ▓██  █████▄███ ██▌ ▄▄▄▄▄
     ██▀▀▀▀  ███   ▐██▌▐███▀███▀ ▐██        ▀▀▀▀██▌  ██▌    ▓██  ███ █████ ██▌   ███
     ██▌     ▀████████ ▐██   ██▌ ▐███████░████████   ██▌   █████ ███  ▀███ ▀████████
Twitter
Facebook
Youtube
Telegram [EN]
Telegram [KOR]
Medium
1715099220
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715099220
Reply with quote  #2

1715099220
Report to moderator
1715099220
Hero Member
*

Ignore
1715099220
Reply with quote  #2

1715099220
Report to moderator
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715099220
Hero Member
*

Ignore
1715099220
Reply with quote  #2

1715099220
Report to moderator
aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
May 30, 2017, 05:09:27 PM

karaborsaya düştü iyice. bunu bilenler de iyi kullanıyorlar. piyasada bulunmuyor. bulsak bile; 1000 tllik kartları 1400 den aşağı bulamıyoruz.
nopedope89 (OP)
Legendary
*

Activity: 1078
Merit: 1059

FROSTING

View Profile
May 30, 2017, 05:19:56 PM

karaborsaya düştü iyice. bunu bilenler de iyi kullanıyorlar. piyasada bulunmuyor. bulsak bile; 1000 tllik kartları 1400 den aşağı bulamıyoruz.

Donanım haberde Rx 470 lere 1500 TL fiyat cekiyorlar . Zamanında alıp stoklamak lazımmış .

.next-generation social media service.
██   based on blockchain technology ██
                      ▄▄█▄ ▀▄▄
                   ▄███████  ███▄▄
               ▄█████▀▀ ████  ▀█████▄▄
           ▄▄█████▀    ▄ ▀███▄   ▀▀█████▄
       ▄▄█████▀       ██▄ ▀███▄      ▀▀█████▄
      ▐███▀▀        ▄█████  ████         ▀███▌
      ▐███         ████▀███▄ ▀███         ███▌
      ▐███        ████  ▀███▄ ▀███▄       ███▌
      ▐███      ▄███▀ ▄█  ███▌ ▐███▌      ███▌
      ▐███     ▄███▀ ████  ▀██▓  ████     ███▌
      ▐███    ████  ███▀  ▄▄▄▄▄▄▄▄████▄   ███▌
      ▐███   ████ ▄███▀ ▄██████████████▄  ███▌
      ▐██▀ ▄███▀ ▄███▒                    ███▌
      ▐█▀ ▄███▀ █████████████████████████████▌
         ████  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
        ▀█████▄▄                    ▄▄█████▀
           ▀▀█████▄▄             ▄█████▀▀
               ▀▀█████▄▄     ▄▄████▀▀
                   ▀▀█████▄█████▀
                       ▀████▀
.

▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄   ▄▄▄  ▄▄▄▄▄▄▄
     ██▀▀▀▀▀▀███▀▀▀▀██ ▐██▀▀▀▀██ ▐██▀▀▀▀▀ ███▀▀▀▀▀▀▀▀███▀▀▀▀███▀ ████▄ ███ ███▀▀▀▀▀
     ███▄▄▄▄ ███   ▐██▌▐██▄  ▐██ ▐██████  ███▄▄▄▄▄   ██▌    ▓██  █████▄███ ██▌ ▄▄▄▄▄
     ██▀▀▀▀  ███   ▐██▌▐███▀███▀ ▐██        ▀▀▀▀██▌  ██▌    ▓██  ███ █████ ██▌   ███
     ██▌     ▀████████ ▐██   ██▌ ▐███████░████████   ██▌   █████ ███  ▀███ ▀████████
Twitter
Facebook
Youtube
Telegram [EN]
Telegram [KOR]
Medium
HowToMining
Member
**

Activity: 63
Merit: 10

View Profile
May 30, 2017, 06:58:48 PM

Amd ne zaman düzgün ürün çıkarmış olsa piyasada ürünü bulunmaz, hiç şansı yok bu şirketin.
thecrasher
Newbie
*

Activity: 21
Merit: 0

View Profile
June 01, 2017, 10:00:51 PM

Ben bugün inventustan asus strix oc 580 alabildim. Ben aldım stoklar bitti zaten. Almadan da MSI bakıyorum, bakarken satıldı. 24-25mh veriyor eth.
sergen34
Sr. Member

Activity: 449
Merit: 250

View Profile
June 02, 2017, 06:37:31 AM

Ben bugün inventustan asus strix oc 580 alabildim. Ben aldım stoklar bitti zaten. Almadan da MSI bakıyorum, bakarken satıldı. 24-25mh veriyor eth.

Ne kadara sattılar hocam?
krhnrhn
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 306

View Profile
June 02, 2017, 05:02:53 PM

Madencı acısından tam fırsata cevırılecek bır krız. Alternatıflere yonelmek pıyasanın tekellleşmesını onler. Dusunsenıze, çılgınca rx serısı alacağız ve bırgun eth tabanlı madencılık bıtınce 2. el de yok parasına bıle satamayacağız.
Özetle, bu şekılde alternatıfler tureyecektır.
Saygılar,
sezyumx
Hero Member

Activity: 686
Merit: 500

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
June 03, 2017, 10:11:48 AM

Madencı acısından tam fırsata cevırılecek bır krız. Alternatıflere yonelmek pıyasanın tekellleşmesını onler. Dusunsenıze, çılgınca rx serısı alacağız ve bırgun eth tabanlı madencılık bıtınce 2. el de yok parasına bıle satamayacağız.
Saygılar,

ETH biterse , Zec  , Sia , Music  , Expanse , Pascal veya Byte coin var . Eth bitinceye kadar kazılabilen yeni coinlerde çıkacaktır .

krhnrhn
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 306

View Profile
June 04, 2017, 10:36:03 AM

Saygılar,

ETH biterse , Zec  , Sia , Music  , Expanse , Pascal veya Byte coin var . Eth bitinceye kadar kazılabilen yeni coinlerde çıkacaktır .

Bunlara bır ıtırazım olamaz. Fakat alternatıf her zaman ıyıdır. GPU madencılığının yanına bırde HDD eklesek bence bı zararı olmaz Smiley
lordzc
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 253

View Profile
June 04, 2017, 10:45:54 AM

Saygılar,

Bunlara bır ıtırazım olamaz. Fakat alternatıf her zaman ıyıdır. GPU madencılığının yanına bırde HDD eklesek bence bı zararı olmaz Smiley

Harddisk derken hardisk madenciliği falan dan mı bahsediyorsun. Kairos gibi mi ?
sergen34
Sr. Member

Activity: 449
Merit: 250

View Profile
June 09, 2017, 05:19:31 AM

Saygılar,

HDD var fakat çok mantık çerçevesinde değil. Search yaparak HDD mining hakkında birşeyler bulabilirsin.
thecrasher
Newbie
*

Activity: 21
Merit: 0

View Profile
June 10, 2017, 06:59:45 AM

Ne kadara sattılar hocam?

1450TL , pazartesi de başka yerden  2 adet 570 4gb sipariş ettim.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: