Bitcoin Forum
May 14, 2024, 05:08:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Yurt Dışından Coin Almak  (Read 4321 times)
jeks
Hero Member

Activity: 698
Merit: 506

View Profile
June 07, 2017, 09:52:24 AM

hacmi düşük borsalarda genelde kur farkı oluyor ama alım satım işlemleri biraz yavaş oluyor bu tür borsaları araştırmanızı tavsiye ederim bunun için coinmarketcap yardımcı olabilir.
michealfox
Newbie
*

Activity: 15
Merit: 0

View Profile
December 09, 2017, 02:58:13 PM

Kraken tavsiye ederim fakat her altcoin bulunmuyor.

krakenden nasıl btc almayı planlıyorsun?

Bankalar arası Swift yaparak alınabiliyor. Ücret bazen $20 bazen $70'ı bulabiliyor fakat yine de Türk borsasından daha ucuz.

,Hocam swift yapmanın kanunen bir zorluğu  var mı? Ne zaman krkane swift yapmak istesem "görünmeyen işlemler için şubeye gelin" şeklinde bir uyarı alıyorum. siz hiç swift yaptınız mı krakene? Yardımcı olursanız sevinirim.
koinli
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
December 09, 2017, 03:15:51 PM

artık oradan al oraya sat gibi işlerle daha ucuza alınmıyor her türlü pahalıya geliyor, yurt içinde de yurt dışında da pahalı
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
December 09, 2017, 05:07:21 PM

artık oradan al oraya sat gibi işlerle daha ucuza alınmıyor her türlü pahalıya geliyor, yurt içinde de yurt dışında da pahalı

ben alıyorum alacağım yani. pazartesi swift gönderdim. o zman daha btc 47 binlerdeydi. bitstampa iban ile swift yaptım. aradan 5 gün geçti. bil bakalım ne oldu. paranın şu an nerede olduğu belli değil. ne bitstamp cevap veriyor ne de aracı bankalardan dönüş oldu. belirsizlik sürüyor. paramı 200 dolar eksikle iade alabilsem mutlu olacağım şu an. btc den vazgeçtim. haftaya da pek umudum yok.

mynet
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
December 13, 2017, 11:09:14 PM

artık eskisi gibi değil ,zaman zaman yerli ve yabancı piyasalar hakkında pek fark kalmadı.Heleki büyüyen crypto piyasasında bu oranları exchange siteleri düşük tutup müşteri çekmeye çalışacaktır.

daisyliker
Newbie
*

Activity: 43

View Profile
December 15, 2017, 08:44:45 AM

3 kuruş fazla olsun garantili olsun, resmi türk borsalarından alın.Dimyata pirince giderken bulgurdan olmayın.
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
December 15, 2017, 10:05:00 AM

Yurtdışında kripto almak tr de almaktan 100 kat daha zor Amerika Birleşik Devletleri adına konuşuyorum.Limit var ve süreç çok uzun sürüyor.
Önce ID onayı ki bunu atlatmak için oturum ve ehliyet gibi ID ler lazım türk pasaportu turist vizesi ile onay vermezler bu süreci geçerseniz yine amerika için konuşursak sizin social security numaranızı girmenizi ister buna bakarak amerikadaki geçmişinizi kontrol ederler eğer yeni geldiyseniz ve public record'unuz yoksa kabul alamassınız.Bunuda geçerseniz bank wire ach ve kartla transfer seçenekleri çıkar kartla transferde %4-5 fee alınır anında geçer ama haftalık limiti vardır 1000$ kadar.Bank wire günler sürer 1 hafta falan onda da bankanın insafına kalırsınız çok transfer yaparsınız IRS sizin götünüzde öter hemen hayırdır arkadaş napıyorsun diye.
O yüzden yatın kalkın Türkiyede kriptoyu bu kadar kolay alabildiğiniz için dua edin Smiley
emreunsal10
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 256

View Profile
December 15, 2017, 10:41:22 AM

Yurtdışında kripto almak tr de almaktan 100 kat daha zor Amerika Birleşik Devletleri adına konuşuyorum.Limit var ve süreç çok uzun sürüyor.
Önce ID onayı ki bunu atlatmak için oturum ve ehliyet gibi ID ler lazım türk pasaportu turist vizesi ile onay vermezler bu süreci geçerseniz yine amerika için konuşursak sizin social security numaranızı girmenizi ister buna bakarak amerikadaki geçmişinizi kontrol ederler eğer yeni geldiyseniz ve public record'unuz yoksa kabul alamassınız.Bunuda geçerseniz bank wire ach ve kartla transfer seçenekleri çıkar kartla transferde %4-5 fee alınır anında geçer ama haftalık limiti vardır 1000$ kadar.Bank wire günler sürer 1 hafta falan onda da bankanın insafına kalırsınız çok transfer yaparsınız IRS sizin götünüzde öter hemen hayırdır arkadaş napıyorsun diye.
O yüzden yatın kalkın Türkiyede kriptoyu bu kadar kolay alabildiğiniz için dua edin Smiley

aslında amerika dışında konusmak gerekirse avrupa birligi ülkelerinde çok kolay diye biliyorum. sepa bölgesinde olduğu için kredi kartı üzerinden blockchain.infonun kendi sitesinde iki tıkla alınabiliyor. limit var mı, varsa ne kadar ama bilmiyorum.
tuzlu
Jr. Member
*

Activity: 58

View Profile
December 15, 2017, 04:19:20 PM

denemedim ama yerli borsadan dogecoin alıp (koineks) üzerinden yurtdışından btc almak denenebilir.

MIDEX ● BLOCKCHAIN BASED FINANCIAL PLATFORM (https://ico.midex.com/) ●
▬ with Licensed Exchange approved (https://ico.midex.com/) by Swiss Bankers and Lawyers ▬ (https://ico.midex.com/)
# WEB (https://ico.midex.com/) ● ANN + Bounty (https://bitcointalk.org/index.php?topic=271458Cool ● Telegram (https://t.me/midexinfo_en) ● Facebook (https://www.facebook.com/midexinfo/) ● Twitter (https://twitter.com/MidexInfo) ● Blog (https://www.reddit.com/user/Midex_Official/) # GET TOKENS #
sofikurban
Member
**

Activity: 448

View Profile WWW
December 15, 2017, 09:49:22 PM

kanımca böyle maceralara büyük risklere gerek yok .

sundure
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
December 15, 2017, 11:18:46 PM

lykke cüzdan içerisinden yapıldığını duymuştum bitfinex kuru üzerinden ama denemedim
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
December 16, 2017, 03:36:43 AM

yurt dışında coin almayı gereksiz buluyorum, yani yurt dışı derken neyi kastediyoruz, koinler zaten global bir şekildeler her hangi bir devlete ait değiller.
thebitstreet
Hero Member

Activity: 510
Merit: 500

View Profile
December 16, 2017, 09:36:29 AM

Büyük rakamlar için vizesiz ülkelere gidip almaya değecek bir fark olabiliyor.
Localbitcoins.com'dan fiyat araştırması yapın. Tr ile genelde %7-8 bazen %15'e yakın farklar olabiliyor.
Bizim localbitcoins'deki şişme fiyatlı tüccarlara para kazandıracağınıza yurtdışından alın, hem bedavaya gezmiş olursunuz hem de cebinize para kalır Wink
Betfair
Sr. Member

View Profile
December 16, 2017, 09:43:37 AM

Localbitcoins.com'dan fiyat araştırması yapın. Tr ile genelde %7-8 bazen %15'e yakın farklar olabiliyor.
Bizim localbitcoins'deki şişme fiyatlı tüccarlara para kazandıracağınıza yurtdışından alın, hem bedavaya gezmiş olursunuz hem de cebinize para kalır Wink
üstte yazdık ya yurtdışında coin almak öyle bakkaldan şeker almaya benzemez diye Smiley anca localbitcoins ten alırsınız yurtdışında oda aynı uçuk fiyatlara
hdtshare
Newbie
*

Activity: 35

View Profile
December 16, 2017, 03:21:07 PM

Swift ile gayet kolay alınabilir. Neden herkes bu kadar yokuşa sürüp abartmış anlamış değilim açıkcası Smiley Onlarca borsa var, onlarca banka var swift için.

Swift ile paranız kaybolmaz, öyle bir dünya yok yani. Muhabir masrafı ve Gönderici masrafını siz önden karşılayın iş bankası bunun için 27 USD kesiyor. Onun dışında ekstra bir şey çıkmaz genelde.

Hangi bankaları ve hangi borsaları kullanacağınızı bilmek önemli bence bu işlerde.

Localbitcoins ile felan uğraşmak eziyet olur güzel bi alternatif ancak eziyet gibi. Kaldıki Western Union / Moneygram yaparakta alabilirsiniz, eğer localbitcoins profili sağlamsa.

Swift bence gayet güzel bir yöntem ama tabi 500$ ve üstü için. düşük rakamlarda swift gerek yok gibi.
Tuwasy
Newbie
*

Activity: 7

View Profile
December 16, 2017, 03:33:28 PM

Hemen hemen aynı fiyatlara geliyor, bende çok araştırdım fakat ciddi farklar olmuyor. O yüzden değmez diyorsun bir süre sonra. Hem Türk borsalarından aldığınız kur satışta yine aynı yükselikte olduğu için bir sıkıntı olmuyor. Tabi uzun süre elinizde tutacaksınız evet bizim ülkede ciddi anlamda yüksek...
Betfair
Sr. Member

View Profile
December 16, 2017, 08:13:28 PM

Swift ile gayet kolay alınabilir. Neden herkes bu kadar yokuşa sürüp abartmış anlamış değilim açıkcası Smiley Onlarca borsa var, onlarca banka var swift için.

Swift ile paranız kaybolmaz, öyle bir dünya yok yani. Muhabir masrafı ve Gönderici masrafını siz önden karşılayın iş bankası bunun için 27 USD kesiyor. Onun dışında ekstra bir şey çıkmaz genelde.

Hangi bankaları ve hangi borsaları kullanacağınızı bilmek önemli bence bu işlerde.

Localbitcoins ile felan uğraşmak eziyet olur güzel bi alternatif ancak eziyet gibi. Kaldıki Western Union / Moneygram yaparakta alabilirsiniz, eğer localbitcoins profili sağlamsa.

Swift bence gayet güzel bir yöntem ama tabi 500$ ve üstü için. düşük rakamlarda swift gerek yok gibi.
Dostum swift le coinbaseden ya da gemini den nasıl alınıyor anlat bize öğrenelim Smiley
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
December 16, 2017, 08:35:30 PM

şu an makas kapandı. hesaplayalım;

kraken btc kuru; 19200 dolar. 1 btc için 19300 dolar gönderdiniz. 100 dolara masraf

birkaç günde gider kur değişecek, hadi sabit kabul edelim.

19300*3,92= 75.650

paribunun şu anki satış kuru 76000

arada 350 tl fark için 3-4 gün beklemek.

ben bu yüzden 47 binden alacağım btc yi 45 binden alayım diye swift yaptım. aracı banka yüzünden para 7 gün sonra iade geldi.

btc 68bin olmuştu. üstelik bide dolar düştü. kardan ve kurdan fena zarar ettim. %25 civarı.

zamanında gitseydi bile 2-3 güne giderdi ve ben yakalayamayacaktım yükselişi.

thebitstreet
Hero Member

Activity: 510
Merit: 500

View Profile
December 16, 2017, 08:55:41 PM

üstte yazdık ya yurtdışında coin almak öyle bakkaldan şeker almaya benzemez diye Smiley anca localbitcoins ten alırsınız yurtdışında oda aynı uçuk fiyatlara

Üstte ne yazdığın, senin neyi yapamadığını bilmiyorum.
Senin de bilmediğin:
Yurtdışında bağlantılarım var ve şeker alır gibi bitcoin alıp, üstüne tatilimi yapıp cebime para koyup geri geliyorum. Üstelik uçuk fiyatlara değil.
Kimsenin bağlantıya da ihtiyacı yok, aç localbitcoins.com'u istediğin ülkede "cash" satan satıcılara bak. Mesaj at, fiyatları öğren. Zaten bunu yapacak kişinin elinde kayda değer bir para olmalı ki yaptıklarına değsin.

Bunu yapın ki zaten global'e göre +%10 seyreden Türk piyasası üzerine bir +%10 daha koyarak satanlar milyoner olmasın.
Betfair
Sr. Member

View Profile
December 16, 2017, 09:08:10 PM

Üstte ne yazdığın, senin neyi yapamadığını bilmiyorum.
Senin de bilmediğin:
Yurtdışında bağlantılarım var ve şeker alır gibi bitcoin alıp, üstüne tatilimi yapıp cebime para koyup geri geliyorum. Üstelik uçuk fiyatlara değil.
Kimsenin bağlantıya da ihtiyacı yok, aç localbitcoins.com'u istediğin ülkede "cash" satan satıcılara bak. Mesaj at, fiyatları öğren. Zaten bunu yapacak kişinin elinde kayda değer bir para olmalı ki yaptıklarına değsin.

Bunu yapın ki zaten global'e göre +%10 seyreden Türk piyasası üzerine bir +%10 daha koyarak satanlar milyoner olmasın.
Zaten ben bunu yapıyorum ve amerikada yaşıyorum Smiley
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: