Bitcoin Forum
May 05, 2024, 06:52:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Konu kilit!  (Read 9570 times)
osmanaga06
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
June 02, 2017, 09:18:15 PM

Geçen hafta btc deki anlık düşüş herkesi korkuttu bu gerçek. benim yüklü miktarda btc si olan arkadaşım ağlayacaktı nerdeyse Grin ama ben de altcoinin patlamayacağını düşünüyorum. sağlam analizler peşinde koşuyorum çok ta kendimi kaptırmadan geleceği olan coinlere yönelmeye çalışıyorum. benim önerim 2-3 altcoin üzerinde yoğunlaşın ve stratejiyi ona göre yapın. hepsine 5 er 10 ar dolar atayım gibi saçma bi yayılmamcı mantık var. buna inanmayın derim dostlar (inanlar varsa) !
1714935147
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714935147
Reply with quote  #2

1714935147
Report to moderator
1714935147
Hero Member
*

Ignore
1714935147
Reply with quote  #2

1714935147
Report to moderator
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714935147
Hero Member
*

Ignore
1714935147
Reply with quote  #2

1714935147
Report to moderator
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
June 02, 2017, 09:34:11 PM

Konuyu baştan sona okudum. Katılabileceğim tek görüş var:

@CoolnQuiet in cümlesi önemli : bitcoin ile altcoinlerin ters kolerasyonu devri bitti bence.

Bitcoin artık  kripto dünyasına sermaye aktarmak için bir araç sadece. Bazı alt coinler artık bitcoin kadar bilinir durumda, örneğin ethereum. Ethereum'u diğer altcoinlerden ayıran önemli bir fark var. Sermaye tarafından finanse edilerek özel olarak ürettirilen ilk coin. Netekim mikisoft başta olmak üzere bir çok tröst tarafından kabul görmesinin sebebi bu.

Bir diğer güzel tespit de yeni gelenlerin teknik taktik yok, bam bam bam kafası ile yatırım yapmaları. bi bu kaldı pump yemeyen deyip doge ye bile hücum edildi. ibretlik günler yaşıyoruz.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
June 02, 2017, 10:40:32 PM

Şahsen bende piyasanın çok şiştiğini düşünüyorum, belli aralıklarla karımı btc ye aktarıyorum,
Çılgınlar gibi alt toplayan, yeni bir yatırımcı kitleside  var, taktik maktik yok, özellikle uzakdoğudan
piyasa şiştikçe şişiyor, altlarda tavan taban kavramı yok, pumpda dumpda dibine kadar oluyor.
Bu yazın kışıda olacak elbet, ama ne zaman bekleyip görücezz.
Son 3-4 aylık piyasayı gördükten sonra büyük konuşmamak lazım
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
June 03, 2017, 03:19:55 AM
Last edit: June 03, 2017, 05:05:54 AM by hiburak

Crypto-irkek, %100 katılıyorum sana.

Ama bunlar özellikle newbie'leri çok rahatsız eden düşünceler. Bu çöpcoinler bakarsın 5x 10x yapmaya devam ederler, bizim yüzümüzden birileri bu fırsatı kaçırır, onların hakkına gireriz belki  Smiley

O yüzden bırak eğlensin millet, alsın satsın, zengin olsun, kaybeden kaybetsin bize ne.

Twn, siacoin konusunda aynı şeyleri düşünüyoruz. Artık şunu anladım. Bir projenin scam olması çok önemli değil. Peşinden giden bir fanboy sürüsü olunca, o coin scam olsa bile aşırı derecede değerlenebiliyor.
Borracha
Full Member

Activity: 252
Merit: 105

View Profile
June 03, 2017, 03:47:56 AM

Bir coinin scam olması önemli değil, önemli olan ne kadar insanın projenin peşinden gittiği. Yani herkes para kazanmaya bakıyor, kaybeden çok oluyor.
Borracha
Full Member

Activity: 252
Merit: 105

View Profile
June 03, 2017, 03:54:31 AM

Bir coinin scam olması önemli değil, önemli olan ne kadar insanın projenin peşinden gittiği. Yani herkes para kazanmaya bakıyor, kaybeden çok oluyor.

Stratis neden arttıki şimdi? ne olduda birden arttı yani  Huh

BTCTalk'ta artacağı konuşuluyordu demekki insanlar konuştukça fiyat artıyor  Cheesy
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
June 03, 2017, 05:17:44 AM

Stratis neden arttıki şimdi? ne olduda birden arttı yani  Huh

Yayınladıkları roadmap insanları heyecanlandırmış olmalı:

https://stratisplatform.atlassian.net/wiki/display/WIKI/Stratis+Roadmap

Ethereum zirveyi görünce Smart Contracts kullanan, ya da ileride kullanacağı açıklanan platform tabanlı bütün projeler uçuşa geçtiler (Bkz: Waves, Ubiq).
scarface
Sr. Member

Activity: 350
Merit: 250

Spectiv VR Crowdsale: 12/08/17

View Profile
June 03, 2017, 05:27:38 AM

Patlasa da bir şey olmaz. Tabi toparlamayı bilene sabrı olana sadece can sıkıntısı yapar. Keşke satıp bu seviyelerden alsaydım diye yoksa o balona yama yapılıp yeniden biri şişirir. Tabi balon yama tutmazsa vay halimize.

▄▄████████████▄▄             
          ▄███▀▀▀░░░░░░░░░░▀▀▀███▄▄        
       ▄██▀▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀██▄      
     ▄██▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀███    
   ▄██▀░░░░░░░░░░░░░░░▄▄▄▄▄█████████████▄  
  ▄██░░░░░░░░░░░▄▄█████████░░░░░░░░░░░░▀█▌ 
 ▐██░░░░░░░░▄█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀████▄░░░░░░░░▀█▌
▐██░░░░░░▄███▀▀███████████████▀▀██▄░░░░░░██▌
████▄░░▄██▀███████▄██████▄████████▀██▄░░░▐██
██░▀████▀██████████████████████████████▄░░██
██░░░▀██▄█████████████████████████▄██▀▀██▄██
██▌░░░░▀███▄████████▀▀▀▀███████▄██▀░░░░░▀███
▐██░░░░░░░▀███▄▄███████████▄▄██▀▀░░░░░░░░██▌
 ▐██░░░░░░░░░░▀▀████████████▀░░░░░░░░░░░▄█▌
  ▀██▄▄▄▄▄▄▄▄▄████████▀▀▀░░░░░░░░░░░░░░▄█▌ 
   ▀███▀▀▀▀▀▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄██▀  
     ▀██▄░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄██▀    
       ▀███▄░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▄██▀      
          ▀████▄▄░░░░░░░░░░▄▄▄███▀         
              ▀▀▀██████████▀▀▀             

[ Website ]                    

exortis
Sr. Member

Activity: 322

View Profile
June 03, 2017, 11:19:41 AM

%50 ETC
%10 ETH
%30 BTC
%10 XMR
yukarıdakı şekilde portfoyum var,xmr ve eth de çok az kazım yapıyorum onlarda ordan gelıyor zaten
ımzadan ordan buldan aldıklarımıda btc ye cevırıyorum,kendı yol harıtam bu dıger coınler pumplarla kısa zamanda kazandırsada risk almamaya karar verdım,etc aynı dıger bılınen coınlerın yaptıgını yapıyor su an.15$ sevıyesınde 2 ay kalır sonrasında 25$ a atar ordada 3 ay kalıp sonra 40$ atar diye duşunuyorum tabı kımseyı yanıtlamyayım benım şahsi duşuncem
Crypto-irkek (OP)
Full Member

Activity: 126
Merit: 100

View Profile
June 03, 2017, 11:39:14 AM

Etc'den ciktim 100% bitcoine gectim. Destek noktasini koruyamadi.
0.0055lerden toplarim gene. Ytd
Baser
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
June 03, 2017, 11:50:01 AM

Bildiğiniz gibi derken ne demek istiyorsunuz? bu genel geçer bi bilgi mi?
neye göre balonun içindeyiz? sizin pozisyonlarınız nedir söyleyin de söylediklerinizi ne kadar uyguluyorsunuz görelim.
hani beri silbırt etc yi aya çıkaracaktı bu sene, kriptoyoda 100 bilmem kaç diyodu? ne oldu o cümlelerinize?
balon nedir?

O gun bøyle bugun bøyle diye bisey yok. Bidaha okuyun.
50% etc'deyim 50% bitcoinde suan.

Dedigim su, 100% altcoinlere yatirim yapmayin. Bi krizde herseyiniz gider. Yardim amacli søyluyorum. Ha etcyide cok yakindan takip ediyorum. Bi kucuk süphede 100% bitcoine gecerim.
Bitcoinden korkum yok. Uzun vadede herzaman is yapar. Sikinti altlarda.
Sana böyle söyle yapan diyen yok. O göklere cikartiklari dgb 2015 yilinda 990satsa kadar cikti. Sonra 20ye kadar indi.
Ripple 2.5milyar piyasadan 200milyonlara dustu. Bu size bisey ifade etmiyorsa, korkusuzca devam edin. Yardimve uyarida yaramiyor millete.

Cunku kabul etmek istemiyor beyin, hersey güllük gülüstanlik, bu adam geldi negatif konusuyor. Bol sans kardes. Zamani geldimmi ben burdayim.

Hocam DGB ne zaman 990 sats yapmış?

Ben sizin kafanızın biraz karışık olduğunu düşünüyorum.Bu oran orantı takıntısını da anlamıyorum yani x coinin fiyatı 1 ay önce şuydu 1 sene önce buydu dersek tek bir seçenek kalıyor.Yeni başlayan arkadaşla artık başlamayın.Çünkü hangi coinden alırsanız alın 1 ay önce daha ucuzdu.
exortis
Sr. Member

View Profile
June 03, 2017, 11:53:23 AM

walla ıddaalı konusmussunuz
piyasası durgun seyredıyor zaten ben 35k sevıyelerınden berı tasıyorum ama bu sefer btc ıle ters hareket ıcıne gırdı,o sevıyelere dusecegını sanmıyorum ama duserse alım yapmaya devam ederım
Crypto-irkek (OP)
Full Member

View Profile
June 03, 2017, 12:02:32 PM

walla ıddaalı konusmussunuz
piyasası durgun seyredıyor zaten ben 35k sevıyelerınden berı tasıyorum ama bu sefer btc ıle ters hareket ıcıne gırdı,o sevıyelere dusecegını sanmıyorum ama duserse alım yapmaya devam ederım

Tripple bottom yapmisti. Hata 0066-69 arasi alimlar yapmistim. Ama dun gece hepsini 00674ten sattim. Para kaybetmek istemiyorum. Yaniliyor olabilirim. Siz bildiginizi yapin gene
exortis
Sr. Member

View Profile
June 03, 2017, 12:07:07 PM

Yanlis anlamayinda verdiginiz ekran goruntusu nedir hocam,2 gun ustu uste yasanilan buyuk dumpda ki dususu vermissiniz.Onu yasamayan coinmi oldu Allah askina.Buna gore destegi kirdi diyorsaniz sizin analiz ve grafik okumanizdan suphe ederim.
Crypto-irkek (OP)
Full Member

View Profile
June 03, 2017, 12:10:06 PM

Yanlis anlamayinda verdiginiz ekran goruntusu nedir hocam,2 gun ustu uste yasanilan buyuk dumpda ki dususu vermissiniz.Onu yasamayan coinmi oldu Allah askina.Buna gore destegi kirdi diyorsaniz sizin analiz ve grafik okumanizdan suphe ederim.

Tmm kardes sen haklisin ben bisey bilmiyorum. Bol sans.

Cekilen cizgiyi bi görün önce. Büyük dump yok sayilmis zaten. Önce grafigi bi okuyun.
Sonra negatif konusun. Sen cok ters bi arkadasin onu diyim. Cok agresif tavirlarin var.
exortis
Sr. Member

View Profile
June 03, 2017, 12:28:39 PM

Cekilen cizgiyi bi görün önce. Büyük dump yok sayilmis zaten. Önce grafigi bi okuyun.
Sonra negatif konusun. Sen cok ters bi arkadasin onu diyim. Cok agresif tavirlarin var.
Neden sacma sapan bir cizgi cektiginizi soyledim diyemi agresif oldum,birakin bunlari hocam.Her sakalliyi dedem zannetmiyorum ben.Size cizgilerinizle basarilar dilerim.Insallah sizin cizgilerinizi izleyip kanan insanlat olmaz diyorum ve konuyu terk ediyorum
Crypto-irkek (OP)
Full Member

View Profile
June 03, 2017, 12:30:49 PM

Neden sacma sapan bir cizgi cektiginizi soyledim diyemi agresif oldum,birakin bunlari hocam.Her sakalliyi dedem zannetmiyorum ben.Size cizgilerinizle basarilar dilerim.Insallah sizin cizgilerinizi izleyip kanan insanlat olmaz diyorum ve konuyu terk ediyorum

Bir insan nasil 3btcden 0.4duser diye merak ediyordum. Simdi anladim. Bi haltan anlamadigi zaman oluyormus o demek. 😏
exortis
Sr. Member

View Profile
June 03, 2017, 12:38:21 PM

Bir insan nasil 3btcden 0.4duser diye merak ediyordum. Simdi anladim. Bi haltan anlamadigi zaman oluyormus o demek. 😏
Ne o seviyenizi birden saldiniz asagiya hayirdir.
0.4 de dustugum gibi yeniden 3 e cikarmayida bildim.
Neden 0.4 de dustugume gelince bazi insanlarin cektigi sacma cizgileri dinledim o yuzden oldu.

Zaten birseydan anlamadiginiz konuyu actiginizdan beri yukselen piyasadan belli sizi kimsenin dinlememis olmasini umut ediyorum yoksa %80 altcoin degerlendi
Crypto-irkek (OP)
Full Member

View Profile
June 03, 2017, 12:44:59 PM

Neden 0.4 de dustugume gelince bazi insanlarin cektigi sacma cizgileri dinledim o yuzden oldu.

Zaten birseydan anlamadiginiz konuyu actiginizdan beri yukselen piyasadan belli sizi kimsenin dinlememis olmasini umut ediyorum yoksa %80 altcoin degerlendi

Basari sonuctan bellidir. Kac kat yaptigim belli.
Bide aramizda bu fark var. Ben kendi cizgilerimi kendim cekerim, sen milletin cizgisiyle gidip gelirsin. Sikinti o. KapiS Wink
Hadi gülüm yaylan simdi
exortis
Sr. Member

View Profile
June 03, 2017, 12:47:46 PM

Basari sonuctan bellidir. Kac kat yaptigim belli.
Bide aramizda bu fark var. Ben kendi cizgilerimi kendim cekerim, sen milletin cizgisiyle gidip gelirsin. Sikinti o. KapiS Wink
Hadi gülüm yaylan simdi
Yav birakin bunlari dangozun biride dgb den 30bin$ yaptim diyordu atin ekran goruntusunude morartin bizi nasil 40bin$ olmus yukselen grafigi ve gecmisi atin o kadar yaylanmami istiyorsaniz.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: