Bitcoin Forum
May 10, 2024, 10:08:55 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Genesis Mining.  (Read 2599 times)
Msst (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
June 10, 2017, 11:17:16 AM

Selamlar herkese;

Malumunuz biliyorsunuz bugünlerde ekran kartı bulmak baya bi problem.. Ortalama 20 bin tl gibi bi yatırım ypamayı düşünüyorum buda RX580ler ile 12 kartlık bir sistem yapıyor buda 300 hashrate gibi bir rakam yapiyor.. Tabi neredeyse bulmak imkansız..

Bende bunun üzerine hem kontrol derdiyle ugrasmayayim hem temizligi vs genesis miningden alayım dedim.

Sormak istediğim bazı sorular;

* Genesis minnigden yüklü alim yapan biri varmi ? Deneyimlerini paylaşabilirmi?
* Normal ömür boyu kontrat satın aldıgımızda gücü bitcion ve TH seviyesinde gösteriyor. Bu gücü sonrasında ETH ye çevirddiğimizde. Kaç MH güç aliyoruz.
* Mh ile bizim ekran kartlarından aldıgımız Hashrate aynı şeymi ?
* Genesis mining ile ilgili sıkıntı yaşayan oldumu hiç ?
1715378935
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715378935
Reply with quote  #2

1715378935
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715378935
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715378935
Reply with quote  #2

1715378935
Report to moderator
CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
June 11, 2017, 12:39:19 PM
Last edit: June 11, 2017, 05:54:58 PM by CanErik

Selamlar herkese;

Malumunuz biliyorsunuz bugünlerde ekran kartı bulmak baya bi problem.. Ortalama 20 bin tl gibi bi yatırım ypamayı düşünüyorum buda RX580ler ile 12 kartlık bir sistem yapıyor buda 300 hashrate gibi bir rakam yapiyor.. Tabi neredeyse bulmak imkansız..

Bende bunun üzerine hem kontrol derdiyle ugrasmayayim hem temizligi vs genesis miningden alayım dedim.

Sormak istediğim bazı sorular;

* Genesis minnigden yüklü alim yapan biri varmi ? Deneyimlerini paylaşabilirmi?
* Normal ömür boyu kontrat satın aldıgımızda gücü bitcion ve TH seviyesinde gösteriyor. Bu gücü sonrasında ETH ye çevirddiğimizde. Kaç MH güç aliyoruz.
* Mh ile bizim ekran kartlarından aldıgımız Hashrate aynı şeymi ?
* Genesis mining ile ilgili sıkıntı yaşayan oldumu hiç ?

Merhaba;

Genesis mining ile yatırımınızı kurtaramazsınız. Forumda bu konuda çok deneyim ve bilgi var. Ömür boyu kontrat bir yalan, maintenance fee çok arttı diyerek kontrat iptal ediliyor. Paranız değerli ise cloud mining'ten uzak durmanızı salık veririm.

İyi dileklerimle
Underworld244
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
June 11, 2017, 05:18:08 PM

ponzi site gibi duruyor

Claim up to 5,000 satoshi every 15 minutes. 5% daily bonus. Admin Contact
 http://bonusbitcoin.co

HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
June 12, 2017, 07:17:27 AM

2 yıl önce genesis ve hashflare firmalarından aynı miktara yakın gh/s satın aldım. Hatırı sayılır bir miktar. Genesis'ten roi olamadım. 1 yıl sonra falan elektrik ve bakım masraflarını bahane ederek almış olduğum bütün gh/sleri "kazanç, elektrik ve bakım masrafını karşılamıyor" denilerek sıfırlandı. Hashflare ise hala devam ediyor şimdilik bir sıkıntı yok roi oldum gelen hepsi kâr Smiley Böyle sistemler bir kumar gibi, altcoin alıp onları kenarda tutmak artık daha mantıklı geliyor.

Bulut madenciliğe yatırım yapıp ne zaman kaçacaklar diye düşünmektense en azından benim şu kadar altcoinim var deme şansın oluyor
btclife01
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
June 12, 2017, 12:04:50 PM

Yazılanlara bakıp, eski tecrübeleri okuyunca hak vermemek elde değil, fakat ETH nin ZEC in artışı düşünüldüğünde Yıl başında bir kontrat anlaşması yapıp, hash satın alanların şuan büyük bölümü ROI yapmıştır.

BTC ömür boyu kontratları elbette akla yatkın değil, fakat yıllık-2 yıllık kontratla satın alınan hashlerin bu sene kazandırdığı da bir gerçek.
badursun
Newbie
*

Activity: 7

View Profile
June 12, 2017, 01:34:14 PM

Genesis de kontratlarım var. Şimdilik bir sıkıntısı yok, günlük hesaba yatırıyorlar (kazılan tutar gönderim limitlerinin üstündeyse). scam yada ponzi denilemez (şimdilik ve bir kaç yıldır) dolayısıyla ben oldukça verimli buluyorum. Etliye sütlüye dokunmuyorsun. Attığın taş ürküttüğün kuşa deymeli diyorsan, yüksek rakamlarda almak faydalı fakat! bir kere yatırıcam, 2 yıl bekleyeceğim diyorsan, bugün ETH yada BTC al, bekle daha az riskli. Kafanda soru işaretli, tilkiler olmaz.
sebastianpenguen
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 250

View Profile
June 12, 2017, 10:09:40 PM

Bunlar madencilik falan yapmıyor bildiğim kadarıyla forumda hep yazıyorlar gerçek olmadığını bu işlerin dikkat edin.
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
June 15, 2017, 03:58:13 PM

bence bunlara hic girmeyin girecekseniz de genesis e kesinlikle bulasmayin. hepsi scam ama hashflare den ben de kazandim az da olsa.
GalaWan
Sr. Member

Activity: 700
Merit: 270

View Profile
June 15, 2017, 06:21:53 PM

Cloud Mininglere falan hiç bulaşmayın derim bunların yerine altcoinlere yönelin onlara parça parça yatırım yapın daha karlı çıkarsınız bu kadar uzun beklemenize gerek bile kalmaz.
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
June 16, 2017, 10:58:44 AM

Buluk madencilik sevdası başladı yine.
Madencilik yapacaksanız kendiniz yapın (bugun karlı ama ileride sıkıntı yaşayabilirsiniz)
Bunun yerine paranızı bitcoinle yada kazmayı planladıgınız altconde değerlendirin derim...
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
June 19, 2017, 08:54:40 AM

Bulut madencilik diye bir şey yok. Yalan. Yaşamını sürdüren sadece Genesis kaldı onun da patlaması yakındır.

Birilerinin elinde gerçekten donanım varsa sizinle paylaşmaz. Paylaşırsa da bu biçimde saçma sapan rakamlar ortaya çıkacak. 10 ETH ile rig kiralarsın. Astronomik bir hash gücü vardır. Fakat o rigle 10 ETH çıkartamazsın. 3 ay, 1 sene yada 10 sene, imkansızdır.

Genesis fiyatlandırması genellikle normal rig kurulumuna oranlar %50 pahalıdır. İnsanlar "elektrik ve bakım yok" der girer. Sonra patlatırlar böyle.

Hiç bir şey bilmiyorsanız coinmarketcap'de ilk 10 sıradaki coin/asset'lere bölüştürün yatırımınızı. Arkanıza yaslanın, kahvenizi için. (Kafein iyidir, ayık tutar.)

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
June 20, 2017, 10:34:41 AM

Bulut madenciliği konusunda güvenilir olan tek kuruluş Genesis Mining'dir. İzlanda'da madencilik yapıyorlar.

Bitcoin, Ethereum, Dash, Monero paketlerinin hepsi tamamen birbirinden farklı paketler. Buradaki TH ya MH değerleri karşılaştırmak doğru olmaz.

Kendiniz sistem kurarsanız, parçaları sonradan satabilirsiniz. Ancak bu sefer de sürekli olarak başında durmanız gerekecektir.
drclck
Newbie
*

Activity: 44

View Profile
July 16, 2017, 12:03:17 PM

Ponzimidir bilemiyorum ama bulut madenciliğe güvenmiyorum..
teramit
Legendary
*

Activity: 1870
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
July 16, 2017, 03:30:27 PM

genesis ve hashnest güvenilir firmalardır ama yatırım yapmanızı tavsiye etmem
gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
July 22, 2017, 01:17:28 PM

uzak durun cloud mining denen para tuzaklarından su anda .anca 1.5 sene önce cesaret edıp gırenlerın dısında kazanan olmaz bu saatten sonraa
Bayyn
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

Web Developer

View Profile
July 23, 2017, 10:14:56 AM

hocam bulut madencilik yerine rig toplayın daha iyidir. en azından rig kendi elinizde tüm işlemleri siz yapıyorsunuz.
krhnrhn
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 306

View Profile
July 23, 2017, 01:34:06 PM

Adamların rig kurma videolarını bol bol izledim çokta hoşuma gidiyor. Ciddi profesyonel iş yapıyorlar. Tabi videolara göre. Gerçeği hakkında çok araştırma yapmadım. Forumda yazılanlardan gördüğüm, karlı ve güvenilir olmadığı. Tecrübe edersen paylaş tabi👍
HartmaniA
Hero Member

View Profile
July 23, 2017, 02:04:11 PM

Adamların rig kurma videolarını bol bol izledim çokta hoşuma gidiyor. Ciddi profesyonel iş yapıyorlar. Tabi videolara göre. Gerçeği hakkında çok araştırma yapmadım. Forumda yazılanlardan gördüğüm, karlı ve güvenilir olmadığı. Tecrübe edersen paylaş tabi👍

Denemiş test etmiş biri olarak uzak durun diyorum Smiley Paranızı çöpe atmayın diyorum. Ne de olsa hiç kar edemiyorsunuz
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
July 24, 2017, 12:47:49 PM

Genesis'i ilk çıktığından beri ponzi olduğunu düşündüğüm bir bulut madenci sitesi. İlk zamanlar madencilik yapıp yapmadığını anlamak için insanlar video falan istemişti. Gittiler bir iki fotoğraf attılar işte yapıyoruz dediler. Ben bunlara hiç güvenmedim. Paketleride zamanında karlı değildi.
Yukarıdada hashflare e yatırım yapan arkadaş için girip baktım. 30 mh eth 660 usd bu parayla bir ekran kartı alıp siz bile madencilik yaparsınız.
Herşey kontrolunüzde olmuş olur.
Ama en doğrusu hiç mining e bulaşmamak o, Ör; eth 660 usd ye satın alsan bir yıl içinde defalarca dalganırken bir defa al sat yapsan rahat daha fazla kazanırsınız.
HartmaniA
Hero Member

View Profile
July 24, 2017, 08:07:55 PM

Genesis'i ilk çıktığından beri ponzi olduğunu düşündüğüm bir bulut madenci sitesi. İlk zamanlar madencilik yapıp yapmadığını anlamak için insanlar video falan istemişti. Gittiler bir iki fotoğraf attılar işte yapıyoruz dediler. Ben bunlara hiç güvenmedim. Paketleride zamanında karlı değildi.
Yukarıdada hashflare e yatırım yapan arkadaş için girip baktım. 30 mh eth 660 usd bu parayla bir ekran kartı alıp siz bile madencilik yaparsınız.
Herşey kontrolunüzde olmuş olur.
Ama en doğrusu hiç mining e bulaşmamak o, Ör; eth 660 usd ye satın alsan bir yıl içinde defalarca dalganırken bir defa al sat yapsan rahat daha fazla kazanırsınız.

Zamanında hem genesis hem de hashflare kullanan biri olarak, o paranın altcoinlerde değerlendirilmesi daha doğru diyorum. En azından aldatılmamış olursunuz
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: