Bitcoin Forum
April 26, 2024, 04:17:28 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 »
  Print  
Author Topic: Tezos Hakkında  (Read 39023 times)
coinzoid
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
August 21, 2017, 09:52:14 AM

Aceleci davranan, davranacak olan çok yatırımcı var. Ne projeler ICO fiyatı altına düştü, bu da düşer demiyorum ama bitcoinin altcoinlerin durumuna bağlı olarak güzel bir alım fırsatı verirse değerlendiririz elbette. Artık yeni çıkan ICO lara girmek gerçekten mantıklı gelmiyor, daha ucuza alabileceksem ne diye erkenden paramı bağlayayım

- DNT ico sürecinde 1.5 centten satıldı. şuan 15-20 cent.
- 0x ico sürecinde 5centten satıldı (tam emin değilim ama buna yakın değerden) şuan 40cent

son 20günde gerçekleşen iki ico. karları görüyorsun. proje iyiyse, borsaya açıldığında ico fiyatından almak çok zor.

yani ? tezos da bunlar gibi mi olacak diyorsun.

Arkadaşın kıyaslama yaptığı DNT ve 0x hard cap ile ico yaptıysa Tezos ile kıyaslama yapmak bence doğru olmaz. Ayrıca bu ikili icodan hemen sonra borsaya giriş yapmış, Tezos ise uzun bir süre geliştirme sürecinde olacak. En erken kış aylarında borsaya giriş yapacak. Ancak, yeni yatırımcıların ilgisini çektiği takdirde borsada yer alır almaz dikkat çekebilir. Yoksa yükselişi yavaş gerçekleşir düşüncesindeyim.
1714148248
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714148248
Reply with quote  #2

1714148248
Report to moderator
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714148248
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714148248
Reply with quote  #2

1714148248
Report to moderator
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
August 21, 2017, 09:59:26 AM

Gerçekci olmak lazım ben 2400 adet aldım bu icodan 400 u bonus 0.40 btc yollayabıldım
sımdı 10 dolar bıle olsa 24.000 dolar olur oda tl olarak 85bın tl gibi bir rakam yapar.
yanı 2 btc atan adam lüks bir ev alacak demektır bu,bana 10 dolar bıle uçuk gelırken mıllet gelmıs 100-300 dolar dıyor
sadece gülüyorum o arkadaşlara

Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
August 21, 2017, 10:09:26 AM

Gerçekci olmak lazım ben 2400 adet aldım bu icodan 400 u bonus 0.40 btc yollayabıldım
sımdı 10 dolar bıle olsa 24.000 dolar olur oda tl olarak 85bın tl gibi bir rakam yapar.
yanı 2 btc atan adam lüks bir ev alacak demektır bu,bana 10 dolar bıle uçuk gelırken mıllet gelmıs 100-300 dolar dıyor

Etherum geçen sene başlarında sıkça konuşuluyor ve reklam ediliyordu aynı bu şekilde.
5 dolar idi ben 2 btc yatırdığımda. Daha sonra kaç dolar oldu biliyorsunuz. (80x)
Neo 130-150 kat arttı, Waves 30x vesair...

Ne yazık ki ben etherum'da fork muhabbetleri olunca korktum ve tamamını 8 dolar gibi bir rakamdan bozdum.

Tezos gibi güvenilen bir projede minimum 30x yapsa 12 dolar olur. Çok görmemek lazım.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
August 21, 2017, 10:21:37 AM

Beyler sakin olun. Tezos'un fiyatıyla ne alıp veremediğiniz var? Tartışıp duruyorsunuz hep. Neyse onu bunu bırakında siz bana Tezos'un toplam coin sayısını söyleyin?

torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
August 21, 2017, 10:21:52 AM

boyle cok guvenilen yatırmcısının cok oldugu koinler spekulasyona cok acık olmuyor.
bkz waves.aylardır sürünoyr 2 doların altına kadar düştü ki.
ico nun ustune cok cıktı tabii ki ama o zaman icoların altın donemiydi zaten,en kötü koin 5 kat yapıyordu ico sonrası.
demem o ki balinalar cok girmiyor bu tür koinlere biliyorlarki yastık altı yapan cok o yuzden normal seyirinde artacaktır eger başarılı olursa proje.
bir anda çılgınlar gibi 4-5 kat pump beklemiyorum ben.
altcoinlerin süründüğü bir dönemde markete çıkarsa ico nun altına inebilir.
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
August 21, 2017, 10:29:39 AM

ilk etaplar da öyle x30 falan yapacağını sanmıyorum. ama en azından x3 yaparak cıkabilir ve o seviyeleri destek yapıp yavas yavas ilerleyebilir. 1-2 yıl içinde ise sağlam koin dediğimiz coinmarketcap ta taki ilk 20 içinde yer alacağına inancım tam.
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
August 21, 2017, 01:36:13 PM

ilk etaplar da öyle x30 falan yapacağını sanmıyorum. ama en azından x3 yaparak cıkabilir ve o seviyeleri destek yapıp yavas yavas ilerleyebilir. 1-2 yıl içinde ise sağlam koin dediğimiz coinmarketcap ta taki ilk 20 içinde yer alacağına inancım tam.
Hocam ilk 20 de girmezse zaten suan ICO fiyatinin altinda olur ki ben bukadar btc artisindan sonra artik ICO fiyatinin altinda girecegine ihtimal vermiyorum.. ilk 20'de girer oradada kalir Tezos..

Bundan önceki mesajlarimda ICO fiyatinin altinan alinabilecegini yazmistim ama BTC nin asiri deger kazanmasi sonucunda artik bunun pek mumkun olmadigini dusunuyorum. Kasim forkundan önce piyasa karisinca belki bir umut Smiley ICO'dan girenler kusuruma bakmasin..
Xanother
Full Member

Activity: 279
Merit: 100

View Profile
August 21, 2017, 01:55:17 PM

ico bittimi nasıl alım yapabiliriz ?
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
August 21, 2017, 02:26:31 PM

İco fiyatından bahsedenlere dikkat edin hepsi ico lansmanını kaçıran arkadaşlar.
Dolayısıyla sadece bir umut Smiley

Spekülasyondan ibaret.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Jackling
Sr. Member

Activity: 357

View Profile
August 21, 2017, 02:38:08 PM

ico ya girdik bekliyoruz,

bu projenin tutmama ihitmali yok gibi bişey,

asıl sorulması gereken soru, eth icosuna giren çoğu insan gibi, 10 doalr olunca satıp satmayacağımız ya da kim 100-200-300 dolar olmasını bekleyebilecek basirete sahip olacak Smiley

hocam tutsun yani o kadar para topladılar 10 tane proje yapılır o parayla Smiley
turquaise
Full Member

Activity: 308
Merit: 105

View Profile
August 21, 2017, 03:23:25 PM

https://www.bitmex.com/app/seriesGuide/XTZ

alın size tezos.
exortis (OP)
Sr. Member

Activity: 322

View Profile
August 21, 2017, 03:43:26 PM

Etherum geçen sene başlarında sıkça konuşuluyor ve reklam ediliyordu aynı bu şekilde.
5 dolar idi ben 2 btc yatırdığımda. Daha sonra kaç dolar oldu biliyorsunuz. (80x)

Ne yazık ki ben etherum'da fork muhabbetleri olunca korktum ve tamamını 8 dolar gibi bir rakamdan bozdum.

Tezos gibi güvenilen bir projede minimum 30x yapsa 12 dolar olur. Çok görmemek lazım.
Hocam siz 5 btc yatirdiniz tezos'a diye hatirliyorum.Ve hidrocop ile ayni fikirdeyim oyle 100$ olmaz dolasimdaki token miktari cok yuksek.Simdi 30x yapmasi icin az 3 yil lazim ether bu katlamayi 3 yildan sonra yapti.Tezos un 10 dolar olmasi btc'nin 15bin dolar oldugu zamana denk gelir .Keske en kisa surede olsa ama cok zor bir ihtimal.
Ayrica su an tezos ico fiyatinin altinda.Live da 0.57cent olarak gorunuyor asagi yukari %20 kadar btc olarak tutsaydik daha karli olacaktik.Insallah borsaya girdiginde boyle olmaz
Elturko
Full Member

Activity: 140

View Profile
August 21, 2017, 09:30:46 PM

Tokenlar dağıtıldı mı nasıl satış oluyor, bir türlü çözemedim. İnsan güvenip alamıyor da

M G K
Newbie
*

Activity: 19
Merit: 0

View Profile
August 22, 2017, 08:21:23 AM

çok iyi projeydi paribudan transfer edememiştim. borsalarda hep fa2 istedi güvenlik duvarını aşamadığım için yatıramadım. 0.8 btc vardı o zaman için. sadece BTC den kar etmiş oldum. inşallah borsaya girince alabilirim iyi bir fiyattan. Smiley
exortis (OP)
Sr. Member

View Profile
August 22, 2017, 08:39:19 AM

Tokenlar dağıtıldı mı nasıl satış oluyor, bir türlü çözemedim. İnsan güvenip alamıyor da
Hayir dagitilmasi sanirim aralik ayinda dagitimlar yapilacak.Siz o satilan yerlere bakmayin kendileri ayni isimde bir asset basmis oynuyorlar iste.Ben olsam o tarz yerlerden uzak dururum
gogo1903
Full Member

Activity: 210

View Profile
August 25, 2017, 07:19:44 AM

yil son belli olacak herkes kendi fikrini soyluyor fakat su bir gercek suan sacma spaan projeler bile borsaya cikar cikmaz market degerini katlyabiliyor 3-5 katina. tezos gibi yogun ilgi goren ve en cok market cap yakalayan platform projeleri belli yerlere gelmesi insanlari sasirtmamali. eger bu piyasanin icindeyseniz tezosun iyi bir proje oldugunu bilmeniz gerekir. global olarak dusunun bu projelere uzak dogu ve amerikadan buyuk ilgi var. zaten icolarda toplanan paralarda buralardan geliyor. cikar cikmaz yuksek bir fiyattan cikacak goreceksiniz. tabi ciktigi zamanki genel blockchain pazarinin durumu da etkili olacak ama oyle bile olsa ilk ciktiginda baya bir artis ile kirilma noktasina varana kadar guzel para kazandiracak. daha uzun vadede daha da iyi kazandiracagi kesin. suan takim calisiyor adamlar tokenlari dagittiginda ve borsaya ciktiginda nelerle geleceklerini bilmiyorsunuz boyle tahimni yorumlara fazla guvenmemek lazim

dnz gns
Sr. Member

Activity: 434

View Profile
August 25, 2017, 07:28:46 AM

Hocam siz 5 btc yatirdiniz tezos'a diye hatirliyorum.Ve hidrocop ile ayni fikirdeyim oyle 100$ olmaz dolasimdaki token miktari cok yuksek.Simdi 30x yapmasi icin az 3 yil lazim ether bu katlamayi 3 yildan sonra yapti.Tezos un 10 dolar olmasi btc'nin 15bin dolar oldugu zamana denk gelir .Keske en kisa surede olsa ama cok zor bir ihtimal.
Ayrica su an tezos ico fiyatinin altinda.Live da 0.57cent olarak gorunuyor asagi yukari %20 kadar btc olarak tutsaydik daha karli olacaktik.Insallah borsaya girdiginde boyle olmaz

ico fiyatında şuanda live zaten o zmanki btc kurunu şimdikine çeviriyor ozman ki ico fiyatı 0,40 cent ti şuanda ico fiyatında. ayrıca daha bch ler girecek sisteme onları ne yapıcaklar o önemli şunda gönderilen btc kardar cüzdanlarda bch oluştu. şuan itibariyle 649 dolar da cüzdanların kilidi açıldığında 500 dolar civarı olduğunu varsaysak artık o bchlerle xtz mi vericek yoksa gönderen cüzdanlara iademi yapıcaklar görce büyük olasıkla xtz verirler sanırım.
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448

View Profile
August 25, 2017, 07:56:56 AM

Tezos hakkında deli fiyat argümanları dolaşıyor. Geleceğin etheri diyorlar. Tabi spekülasyonda olabilir kestirmek güç. Ne zaman borsalara girecek bilgisi olan var mı? Belki ufak bir miktar alıp pişman olmamak adına saklanabilir.
paladium
Sr. Member

Activity: 448

CHIEF GROWTH OFFICER OF GLOBAL ENTERPRENEUR

View Profile
August 25, 2017, 08:00:13 AM

ETH nin yaptığı hatalardan ders alır ve üzerine birşeyler ekleyebilirlerse niye olmasın geleceğim ETH si .

▄▄
          ▄▄████▄▄
       ▄▄████▀▀████▄▄
    ▄▄████▀      ▀████▄▄
 ▄▄████▀            ▀███▀
████▀                  ▀  ▄▄
███                      ▄██
███                      ███
███   ███▄        ▄███   ███
███   █████▄    ▄█████   ███
███   ███▀███▄▄███▀███   ███
███   ███  ▀████▀  ███   ███
███   ███    ▀▀    ███   ███
███▄  ███          ███  ▄███
 ▀███▄███          ███▄███▀
   ▀█████          █████▀
     ▀███          ███▀
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

▄█████████████████████▄
███████████████████████
█████████████████▀▀▀███
███████████▀▀▀      ███
█████▀▀▀       ▄    ███
██▄         ▄█▀    ████
█████▄    ▄█▀      ████
████████▄█▀       █████
██████████  ▄     █████
██████████ ███▄  ██████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
██████████████▀▀▀██████
████ ▀███████     ▀▄███
████   ▀▀█▀▀      ▄████
█████              ████
██████             ████
███████▄          █████
███████▀        ▄██████
███▀▀        ▄▄████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
████████████▀▀▀▀███████
██████████▀     ███████
██████████   ██████████
████████▀▀   ▀▀████████
████████       ████████
██████████   ██████████
██████████   ██████████
██████████   ██████████
██████████   ██████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
█████▀▀         ▀▀█████
███    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄    ███
██   ████▀▀▀▀▀██▀▀   ██
██  ███▀       ▀  █  ██
██  ██▀  █████  ▀██  ██
██  ██  ███████  ██  ██
██  ██▄  █████  ▄██  ██
██  ███▄       ▄███  ██
██   ████▄▄▄▄▄████   ██
███    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ███
█████▄▄         ▄▄█████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
██████████████▀████████
████████████▀ ▄ ▀  ▀███
███████████ ▄███▄  ▄███
███████████ ███████████
██▀  ▀█▀▀     ▀▀█▀  ▀██
██     ▄▄     ▄▄     ██
███▄  ████   ████  ▄███
████   ▀▀     ▀▀   ████
█████  ▀▄▄   ▄▄▀  █████
███████▄▄ ▀▀▀ ▄▄███████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████████▄
███████████████████████████
████▀▀▀▀███████████████████
███      ██████████████████
████▄▄▄▄███████████████████
████    ██    █▀    ▀██████
████    ██            █████
████    ██    ▄███▄    ████
████    ██    █████    ████
▀█████████████████████████▀
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
exortis (OP)
Sr. Member

View Profile
August 25, 2017, 10:02:59 AM

Walla 10 dolar olursa tezos cikarim ben gider bi yazligin temelini atarim.Bende bccleri ne yapacaklarini merak ediyorum belkide hic birsey vermeyecekler cunku ico oncesinde bcc cikarsa yerine sunu bunu yapariz demediler.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 »
  Print  

Jump to: