Bitcoin Forum
May 12, 2024, 02:37:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 »
  Print  
Author Topic: Tezos Hakkında  (Read 39023 times)
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
September 23, 2017, 05:04:17 PM

Tarih tekkerrürden ibaret derler ya hani. BTC ve ETH için de 3-4 sene önce binlerce tahminde bulunanlar var bu forumda. 100 dolar hayal diyenlerle dolu geçmişteki gönderiler...
Bakalım bekleyip görücez 3 sene sonraki Tezos'un durumunu. Ve belki de gelecekte bu konuşmaları okuyup üzülücez ya da sevinicez Smiley
1715524640
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715524640
Reply with quote  #2

1715524640
Report to moderator
1715524640
Hero Member
*

Ignore
1715524640
Reply with quote  #2

1715524640
Report to moderator
1715524640
Hero Member
*

Ignore
1715524640
Reply with quote  #2

1715524640
Report to moderator
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715524640
Hero Member
*

Ignore
1715524640
Reply with quote  #2

1715524640
Report to moderator
1715524640
Hero Member
*

Ignore
1715524640
Reply with quote  #2

1715524640
Report to moderator
1715524640
Hero Member
*

Ignore
1715524640
Reply with quote  #2

1715524640
Report to moderator
baybety
Member
**

Activity: 123
Merit: 10

View Profile
September 23, 2017, 06:59:56 PM
Last edit: September 23, 2017, 07:26:27 PM by baybety

~

Elbette Google Play,  APPstore gibi platformlar dijital paraya geçmek istediklerinde önce kendi dijital parasını çıkarmak isteyeceklerdir.
Tezos bu noktada "Bak kardeşim burada yapılmışı var gel birlikte güzel bir anlaşma yapalım." deyip ikna edebilirse Tezos elbette o bahsettiğiniz 500$ civarına kısa sürede ulaşır.
Fakat Tezos halihazırda saniyede kaç işlem yapabilme gücüne sahip?
Alt yapısı bu platformların işlem gücünü kaldırabilir mi? bunu zaman gösterecek. biz şimdi dereye bir olta attık balık da çıkabilir ayakkabı da.

Kapital çağda milliyetçilik kavramı kalmadı artık. Herkes kendi milletini sever siyasi bakımdan, burası siyaset alanı değil Ekonomi alanı.
Ekonomi alanlarında tek bir milliyetçilik vardır o da para milliyetçiliği.

500usd?? bu çok hayalci bir rakam.
önceki mesajınızda hatalı söylediğiniz herhangi bir coin için market hacmi değil market değeri önemli. (yani sirkülasyondaki coin sayısının toplam piyasa değeri)
600milyon tokenin 500usd birimden satılması demek 300milyar market değerine ulaşması demek. btc 8 senede max.80milyar market değerine ulaşmış. hadi her yıl ciddi artışları öngörüp 5 yıl sonra bu değere ulaşsın diyelim.
bu durumda cryptocoinlerin lokomotifi bitcoin nin market değeri ne kadar olmalı ya da ne öngörülmeli hiç düşündünüz mü?
coin sayısı bu yüzden çok alakalı
Bak ne yazmışım yukarıda??
Appstore ve google play gibi platformlarda işlem görürse... bu ne demek biliyor musun?
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
September 23, 2017, 09:17:20 PM

~

Elbette Google Play,  APPstore gibi platformlar dijital paraya geçmek istediklerinde önce kendi dijital parasını çıkarmak isteyeceklerdir.
Tezos bu noktada "Bak kardeşim burada yapılmışı var gel birlikte güzel bir anlaşma yapalım." deyip ikna edebilirse Tezos elbette o bahsettiğiniz 500$ civarına kısa sürede ulaşır.
Alt yapısı bu platformların işlem gücünü kaldırabilir mi? bunu zaman gösterecek. biz şimdi dereye bir olta attık balık da çıkabilir ayakkabı da.

Kapital çağda milliyetçilik kavramı kalmadı artık. Herkes kendi milletini sever siyasi bakımdan, burası siyaset alanı değil Ekonomi alanı.

önceki mesajınızda hatalı söylediğiniz herhangi bir coin için market hacmi değil market değeri önemli. (yani sirkülasyondaki coin sayısının toplam piyasa değeri)
600milyon tokenin 500usd birimden satılması demek 300milyar market değerine ulaşması demek. btc 8 senede max.80milyar market değerine ulaşmış. hadi her yıl ciddi artışları öngörüp 5 yıl sonra bu değere ulaşsın diyelim.
bu durumda cryptocoinlerin lokomotifi bitcoin nin market değeri ne kadar olmalı ya da ne öngörülmeli hiç düşündünüz mü?
Appstore ve google play gibi platformlarda işlem görürse... bu ne demek biliyor musun?

Öyle birsey varmi yoksa sadece sizin kendi yorumunuzmu bu hocam ?
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
September 23, 2017, 11:16:47 PM

Apple ve Google hem teknoloji hem de uygulama içi satın alımlarda Tezos kullanacakmış diye bir dedikodu çıksa, ha sonra bu bir de gerçek olsa 2 seneye kalmaz 1000 doları da aşar gider Cheesy
Olmaz demeyin olur da, yöneticilerin kulağına kar suyu kaçırmak lazım Wink
turquaise
Full Member

Activity: 308
Merit: 105

View Profile
September 24, 2017, 12:25:38 AM

geliyor gönlümün efendisi.  Grin
https://wallet.tezzigator.com/BakedBlocks
baybety
Member
**

Activity: 123
Merit: 10

View Profile
September 24, 2017, 06:32:56 AM

~

Öyle birsey varmi yoksa sadece sizin kendi yorumunuzmu bu hocam ?

Böyle bir şey yok elbette forumda arkadaşın biri böyle bir soru sordu ona ithafen verilmiş bir cevap. (çok fantastik bir konumda olursa fiyatı ne olur diye tartıştık.
aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
September 25, 2017, 06:49:34 AM

Doğmamış çocuğa don biçiliyor, başka yabancı başlıklarda bizim kadar uçuyorlarmı merak ediyorum arkadaşlar.Yapmayın azcık mantıklı olmak lazım 300 dolar fala hayal ötesi olur
tezon hepimize güzel para kazandıracaktır bunda hemfikiriz ama bahsedilen rakamları göremez
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
September 25, 2017, 05:13:53 PM
Last edit: September 25, 2017, 07:19:26 PM by bileq

https://www.mycryptodelegate.com

ben de soyle bir sayfa buldum. bu sitedeki delegation sistemi 65 gune aktif olacaksa kasim sonu aralik basi gibi falan tezos bc aktif olacak herhalde.
kriptom
Hero Member

Activity: 644
Merit: 502

View Profile
September 25, 2017, 05:17:34 PM

Ben 2018 den önce çıkmayacağını hatta 1. çeyreğin sonu 2. çeyreğin başı gibi çıkacağını görmüştüm.
Neo--
Sr. Member

Merit: 288

View Profile
September 25, 2017, 06:47:42 PM

Ben 2018 den önce çıkmayacağını hatta 1. çeyreğin sonu 2. çeyreğin başı gibi çıkacağını görmüştüm.

Kesin bir cikis tarihi yokmu hocam?
PowerLike
Member
**

Activity: 244
Merit: 20

View Profile
November 10, 2017, 11:22:42 PM

bunun fiyatını takip edebileceğmiz yer var mı hitbtc dekiler gerçek tezos mu daha trade başlamadı diye biliyorum?

Henüz herhangi bir borsaya girmedi diye biliyorum. HitBTC sitesi elinde olmayan altcoinleri sanal olarak ico fiyatının çok fazla üzerinden satıyor bildiğin kadarıyla. hem tezos piyasaya yada herhangi bir borsaya girmiş olsaydı coinmarketcap te mutlaka işlem gördüğüm bir borsa çıkardı diye düşünüyorum.

HitBTC den küçük bir miktar almıştım ama ticareti yapılamıyor öyle duruyor. Umarım kelek atmazlar, Allahtan küçük girmişim. Böyle riskli şeyler yapılmaması gerektiğini bu konudaki yorumları okuyunca yeni öğrendim Smiley
gokhan17
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 264

View Profile
November 28, 2017, 07:03:36 AM

arkadaşlar tezos ne oldu duyan eden varmı bu adamlar napacak boyle ortalıktada yoklar hayır aldılar parayı kaçtılarmı nedır ben bunlara 0.2 btc yollamıstım bugun 2000 dlara yakın para edıyor merakla beklıyoruz
dakota neat
Hero Member

Merit: 500

View Profile
November 28, 2017, 07:46:07 AM

5 dolar olursa elımdekı 6000 adet coını okuturum arkadaşlar 30 bin dolar para yapar ona gore fazla uçanlara sesleniyorum bırakın 100 doları falan 10 dolar olsa forumca ıhya oluruz arkadaşlar

hocam 100 dolardeğil 1000 dolar bile olur ama burdaki arkadaşlar ışık hızıyla olmasını bekliyor. ben en fazla 2 dolardan piyasaya gireceğini düşünüyorum ki ordan sonra piyasaya yeni girmiş olan son 6 aydak binlerce kişinin durumunu göreceğiz talep gelirse yükselicek gelmezse salar açağıya . yani forumca ihya olmayız bu proje ico yaptığında forumda 100 kişi falandık yani Smiley ki kaçı katıldı bizim gibi

Doğmamış çocuğa don biçiliyor, başka yabancı başlıklarda bizim kadar uçuyorlarmı merak ediyorum arkadaşlar.Yapmayın azcık mantıklı olmak lazım 300 dolar fala hayal ötesi olur
tezon hepimize güzel para kazandıracaktır bunda hemfikiriz ama bahsedilen rakamları göremez

hocam 0.4 centken 257 milyon topladı 40 dolar oldugunda 25.7 trilyon oluyor bu da marketcapta etheriumun yeri demek. yani bu coinin gelebileceği max seviye günümüz şartlarında 40 dolar. 100-200 falan hikaye

hocam virgülü kaydırıken çok kaydırdın gibi geldi 40 dolar olursa trilyon değil milyar dolar olucak 257 milyon sona iki 00 eklersen 25.7 milyar dolar ediyor ki rahatlıkla eder şuanda 310 milyar dolar piyasada değeri olan kripto dinyasında!

bunun fiyatını takip edebileceğmiz yer var mı hitbtc dekiler gerçek tezos mu daha trade başlamadı diye biliyorum?

Henüz herhangi bir borsaya girmedi diye biliyorum. HitBTC sitesi elinde olmayan altcoinleri sanal olarak ico fiyatının çok fazla üzerinden satıyor bildiğin kadarıyla. hem tezos piyasaya yada herhangi bir borsaya girmiş olsaydı coinmarketcap te mutlaka işlem gördüğüm bir borsa çıkardı diye düşünüyorum.

HitBTC den küçük bir miktar almıştım ama ticareti yapılamıyor öyle duruyor. Umarım kelek atmazlar, Allahtan küçük girmişim. Böyle riskli şeyler yapılmaması gerektiğini bu konudaki yorumları okuyunca yeni öğrendim Smiley

hocam orası gelecek borsası o fiyattan düşükçe başlayablir yüksekte riski alıyorsunuz orda . olayı o . piyasaya çıktığında atıyorum 1 dolardan başladığında hitbtc size onu 2 dolardan kakalış olucak
ama 3 dolardan başlarsa siz hitbtc kakalmış olcaksınız Cheesy
TroubleMaker
Sr. Member

Activity: 355
Merit: 250

blockchaintr.net

View Profile WWW
December 02, 2017, 09:03:44 PM

bu kadar yönetim sorunu varken, üstnde davalar varken ilerleyebilmeleri bence zor, ben de cok buyuk beklenti ile girdim bu icoya ama ortada 5-6 aydır doğru dusgun bir şey yok, işin basındaki kız dalga gecer gibi 2 gu unce telegram botunu geliştirme gibi gosteri twitter'da, 2 dakikada yazılabilecek bir botun reklamını yaptı anlaşılmaz bir şekilde. Sonuç olarak bırakın 10 doları uzun bir süre bizi bekletecek gibi gorunuyor bu tezos.
unois
Hero Member

Activity: 858
Merit: 500

Taylor - Smart Crypto Trading Assistant

View Profile
December 02, 2017, 10:23:43 PM

Tezos' a bir akın oluşmuştu ico zamanı. Güvenmiyoruz dedik ama dinletemedik. Çoğu kişi hiç bir şeye bakmadan yatırım yaptı icoya. TR forumunda da çok yazıldı çizildi, giriş yapan çok oldu irili ufaklı. Şimdi ise 5-6 ay geçmiş hareket yok diyorsunuz. Ne olacak işin sonu kestirebilen yok mudur ?

TAYLOR
Crypto Trading for Everyone
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
[]
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714

View Profile
December 02, 2017, 11:52:57 PM

Hocam bitcoin de daha düşük fiyatlardaydı, o dönem bir miktar attık. Projeden yana sıkıntılıyım desem yalan olur en aşağıya 5 dolar civarı kısa zamanda yapacağına inanıyorum. Mart tan önce de hareket beklemiyorum.
paladium
Sr. Member

Activity: 448

CHIEF GROWTH OFFICER OF GLOBAL ENTERPRENEUR

View Profile
December 03, 2017, 12:09:32 AM

Tezos' a bir akın oluşmuştu ico zamanı. Güvenmiyoruz dedik ama dinletemedik. Çoğu kişi hiç bir şeye bakmadan yatırım yaptı icoya. TR forumunda da çok yazıldı çizildi, giriş yapan çok oldu irili ufaklı. Şimdi ise 5-6 ay geçmiş hareket yok diyorsunuz. Ne olacak işin sonu kestirebilen yok mudur ?

https://www.youtube.com/watch?v=vJlI_BRWLv8&t=272s

O kadarda umutsuz olmayın takım çalışıyor. ICO fiyayı 40 centti. 1,7 dolar olması lazım zarar etmememiz için.

▄▄
          ▄▄████▄▄
       ▄▄████▀▀████▄▄
    ▄▄████▀      ▀████▄▄
 ▄▄████▀            ▀███▀
████▀                  ▀  ▄▄
███                      ▄██
███                      ███
███   ███▄        ▄███   ███
███   █████▄    ▄█████   ███
███   ███▀███▄▄███▀███   ███
███   ███  ▀████▀  ███   ███
███   ███    ▀▀    ███   ███
███▄  ███          ███  ▄███
 ▀███▄███          ███▄███▀
   ▀█████          █████▀
     ▀███          ███▀
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

▄█████████████████████▄
███████████████████████
█████████████████▀▀▀███
███████████▀▀▀      ███
█████▀▀▀       ▄    ███
██▄         ▄█▀    ████
█████▄    ▄█▀      ████
████████▄█▀       █████
██████████  ▄     █████
██████████ ███▄  ██████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
██████████████▀▀▀██████
████ ▀███████     ▀▄███
████   ▀▀█▀▀      ▄████
█████              ████
██████             ████
███████▄          █████
███████▀        ▄██████
███▀▀        ▄▄████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
███████████████████████
████████████▀▀▀▀███████
██████████▀     ███████
██████████   ██████████
████████▀▀   ▀▀████████
████████       ████████
██████████   ██████████
██████████   ██████████
██████████   ██████████
██████████   ██████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
█████▀▀         ▀▀█████
███    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄    ███
██   ████▀▀▀▀▀██▀▀   ██
██  ███▀       ▀  █  ██
██  ██▀  █████  ▀██  ██
██  ██  ███████  ██  ██
██  ██▄  █████  ▄██  ██
██  ███▄       ▄███  ██
██   ████▄▄▄▄▄████   ██
███    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ███
█████▄▄         ▄▄█████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████▄
██████████████▀████████
████████████▀ ▄ ▀  ▀███
███████████ ▄███▄  ▄███
███████████ ███████████
██▀  ▀█▀▀     ▀▀█▀  ▀██
██     ▄▄     ▄▄     ██
███▄  ████   ████  ▄███
████   ▀▀     ▀▀   ████
█████  ▀▄▄   ▄▄▀  █████
███████▄▄ ▀▀▀ ▄▄███████
███████████████████████
▀█████████████████████▀

▄█████████████████████████▄
███████████████████████████
████▀▀▀▀███████████████████
███      ██████████████████
████▄▄▄▄███████████████████
████    ██    █▀    ▀██████
████    ██            █████
████    ██    ▄███▄    ████
████    ██    █████    ████
▀█████████████████████████▀
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
December 05, 2017, 12:06:47 AM

https://www.youtube.com/watch?v=vJlI_BRWLv8&t=272s

O kadarda umutsuz olmayın takım çalışıyor. ICO fiyayı 40 centti. 1,7 dolar olması lazım zarar etmememiz için.

O dönem bir miktar atmıştım ancak şuan ki btc fiyatı ile atılır mı? Hiç bilmiyorum hatta direk söyleyeyim sanmıyorum. Tezos umarım bu durumu telafi edecek fiyatlara hızlıca gelir.
shewadiwadi
Full Member

Activity: 332
Merit: 108

View Profile
December 05, 2017, 08:54:06 PM

Şuraya yazılan postların yüzde 90'ı çöp. Geliştirici ekibi çalışmaya devam ediyor. Proje patlarsa da yatırılan btcleri geri verirler. Oradan da en az 4x yaptık zaten. Sıkıntı yok.
carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
December 05, 2017, 09:57:45 PM

Şuraya yazılan postların yüzde 90'ı çöp. Geliştirici ekibi çalışmaya devam ediyor. Proje patlarsa da yatırılan btcleri geri verirler. Oradan da en az 4x yaptık zaten. Sıkıntı yok.

Hocam patlama o tarz olmaya bilir piyasaya ölü fiyattan çıkar ve öylece kalırsa patlama o oluyor. Ancak bende böyle bir şeye ihtimal vermiyorum. Tezos güzel bir giriş yapacak bence.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 »
  Print  

Jump to: