Bitcoin Forum
May 10, 2024, 03:05:57 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Ciddi bir proje geliştirme fikri  (Read 3451 times)
thepanicpoint
Full Member

Activity: 406
Merit: 100

View Profile
September 10, 2017, 02:05:32 PM

ortada güçlü bir fikir olması gerekiyor

1715310357
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715310357
Reply with quote  #2

1715310357
Report to moderator
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715310357
Hero Member
*

Ignore
1715310357
Reply with quote  #2

1715310357
Report to moderator
1715310357
Hero Member
*

Ignore
1715310357
Reply with quote  #2

1715310357
Report to moderator
KodesCrew
Full Member

Activity: 406
Merit: 101

View Profile
October 02, 2017, 11:12:24 AM

Kafamda blockchain merkezli ciddi bir fikir mevcut ama projeye dökmek için ciddi bir blockchain temelli kod üretecek yazılımcı lazım. Türkiye'de bu tarz insanların olduğunu hiç sanmıyorum. O yüzden hiç bir zaman gerçekleşmeyecek bir proje olarak kalabilir.

5 kişilik bir ekip bu işi görecektir.

3 kişi yazılımcı
1 kişi pazarlama
1 kişi tasarımcı

MorphWQ çok güzel açıklamış ellerine sağlık hocam.
Konuya gelecek olursak; aklınızda bir proje varsa önce bunu paylaşmalısınız ki herkes konu hakkında fikrini söylesin. Eksileri artıları tartışılsın. Siz projenizi bizlere aktarmadan Türkiye'de proje yapacak yazılımcı olmadığına kanaat getirmişsiniz bile. İşler bu şekilde yürümez hocam. Siz kafanızdakini bizlere aktarın ki yorum yapıp üzerine düşünelim..

ruru
Full Member

Activity: 139
Merit: 100

GET IN - Smart Ticket Protocol - Live in market!

View Profile
October 04, 2017, 07:49:47 PM

Kafamda blockchain merkezli ciddi bir fikir mevcut ama projeye dökmek için ciddi bir blockchain temelli kod üretecek yazılımcı lazım. Türkiye'de bu tarz insanların olduğunu hiç sanmıyorum. O yüzden hiç bir zaman gerçekleşmeyecek bir proje olarak kalabilir.

5 kişilik bir ekip bu işi görecektir.

3 kişi yazılımcı
1 kişi pazarlama
1 kişi tasarımcı

Hocam her ülke de her işi yapan adam mutlaka bulunur ancak siz bu adamları acaba kendinizle çalışmaya ikna edebilir misiniz sorun burada bana kalırsa? Şartlarınız ne olacak adamlara ne vaadte bulunacaksınız vesaire gibi bir sürü meselesi var bu işin.

GUTS | GET-Protocol ICO
smart-ticket protocol for events | live product with market traction!
BTC ANN | WEBSITE | BLOG | SANDBOX | WHITEPAPER | BOUNTY
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
October 15, 2017, 06:37:37 PM

Bahsedildiği gibi ana hatlar haricinde çok da fazla düşünmeden, inanılan bir fikri geliştirmeye derhal başlamak gerekiyor. Bu aşamaya geçtiğinizde zaten zaman size geriye kalan adımları atmanız için sürekli baskı yapacaktır. Başlamak derler ya, başarmanın yarısı.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
October 15, 2017, 06:57:42 PM

Bende diğer arkadşaların dediği gibi türkiyeye bağlı kalmanı önermiyorum,biraz daha dışarıya açılırsan daha kaliteli ve daha karlı bir iş çıkarabilirsin.

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
literabit4477
Newbie
*

Activity: 13
Merit: 0

View Profile
October 15, 2017, 10:37:00 PM

Burası doğru konu başlığı mıdır bilmiyorum.
Crypto coinleri tek ve bir global yeni bir blockchain altında toplamak mümkün mü?

mesela dash, eth, zec, btc ve bch gibi bütün coinler tek ve bir blockchainde olacak.

miningler de bu block chain zerinden yapılacak.

Amaç bütün sistemin tek bir yere toplanması.

Beyin jimnastiği yapıyordum da... sizlerle bir paylaşayım dedim. neler çıkacak bakalım ortaya...

örnegin;

High          Txt                      coin

-------        ----------           ---------
xxxxxx       xx...xx               "BTC"
xxxxxx       xx...xx               "LTC"
xxxxxx       xx...xx               "ETH"

explorer da bu şekle benzer bir şey diye düşünüyorum.
Miner config edilen crypto ne ise onu kazacak.
Mevcut sisteme sadece aracılık edecek. Böyle bir şey yapılabilir mi?

nogoodcoin
Sr. Member

Activity: 370
Merit: 250

View Profile
October 16, 2017, 06:54:14 PM

Burası doğru konu başlığı mıdır bilmiyorum.
Crypto coinleri tek ve bir global yeni bir blockchain altında toplamak mümkün mü?

mesela dash, eth, zec, btc ve bch gibi bütün coinler tek ve bir blockchainde olacak.

miningler de bu block chain zerinden yapılacak.

Amaç bütün sistemin tek bir yere toplanması.

Beyin jimnastiği yapıyordum da... sizlerle bir paylaşayım dedim. neler çıkacak bakalım ortaya...

örnegin;

High          Txt                      coin

-------        ----------           ---------
xxxxxx       xx...xx               "BTC"
xxxxxx       xx...xx               "LTC"
xxxxxx       xx...xx               "ETH"

explorer da bu şekle benzer bir şey diye düşünüyorum.
Miner config edilen crypto ne ise onu kazacak.
Mevcut sisteme sadece aracılık edecek. Böyle bir şey yapılabilir mi?

Bunu bildiğim kadarıyla zaten yapmaya çalışan bir kaç tane proje var diye biliyorum. Bunlardan biri Bitshares ancak Bitshares devler liginde ki balinalar tarafından hiç edildi en son da Bittrex borsadan çıkarma kararı felan almıştı o zamandan beri baya karışık Bitshares'in durumu diye biliyorum.

▄█
            ██  ██
           ██  ████
          ██  ██  ██
         ██  ██    ██
        ██  ██  ██  ██
       ██  ██    ██  ██
      ██  ██  ██  ██  ██
     ██  ██  ████  ██  ██
    ██  ██  ██  ██  ██  ██
   ██  ██  ██    ██  ██  ██
  ██  ██  ██████████  ██  ██
 ██                    ██  ██
█████████████████████▄  ██  █
                         ██
▀███████████████████████████

█████ █   █ █████      ███          █████████████▄▄    ████            ████     ▄▄██████████      ▄▄██████████
  █   █   █ █         █████         ████████████████    ████          ████     █████████████     █████████████
  █   █████ █████    ███████        ███         ▀███     ████        ████     ███▀              ███▀
  █   █   █ █        ███ ███        ███          ███      ████      ████      ███               ███
  █   █   █ █████   ███   ███       ███          ███       ████    ████       ███               ███
                    ███   ███       ███         ▄███        ████  ████        ███▄              ███▄
                   ███     ███      ██████████████▀          ████████          ██████████▄▄      ██████████▄▄
                   ███     ███      ██████████████▄           ██████            ▀▀██████████      ▀▀██████████
                  ███       ███     ███         ▀███           ████                      ▀███              ▀███
                  █████████████     ███          ███           ████                       ███               ███
                 ███████████████    ███          ███           ████                       ███               ███
                 ███         ███    ███         ▄███           ████                      ▄███              ▄███
                ███           ███   ████████████████           ████           ██████████████    ██████████████
                ███           ███   █████████████▀▀            ████           ███████████▀▀     ███████████▀▀

█  █
█  █
█  █
█  █
█  █
█▄▄
▀▀█
█  █
█  █
█  █
█  █
█  █

█  █
█  █
█  █
█  █
█  █
█▄▄
▀▀█
█  █
█  █
█  █
█  █
█  █
TOKEN-SALE : Apr 16 2018
     DAICO :       May 16 2018

ANN Thread  ■  Whitepaper
■  Twitter
■  Telegram
■  Facebook
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
October 28, 2017, 02:16:09 AM

Her taraf ciddi proje fikirleriyle dolu. "Ciddi" deyince daha mı etkili oluyor hocam? Madem o kadar ciddi bu projeler neden iki sayfanın ötesine geçemiyor?
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
October 28, 2017, 02:33:14 AM

Her taraf ciddi proje fikirleriyle dolu. "Ciddi" deyince daha mı etkili oluyor hocam? Madem o kadar ciddi bu projeler neden iki sayfanın ötesine geçemiyor?

Ciddi olarak belirtip belirtmemek önemli değil, insalnalar bir fikri yada projesi olduğunda burada anlatıp maddi olmasa da belki manevi olarak bir karşılık bulmak istiyor.
dediğiniz gibi 2k okunup 2 sayfanın ötesine geçmiyor.

Arkadaşların dediği gibi ketum konuşmalar da etken, madem öyle ben yapayım diyenler de...
TexasofblackseA
Sr. Member

Activity: 359
Merit: 250

View Profile
October 28, 2017, 03:23:01 PM

Gördüğüm kadarıyla herkes konuyu açan arkadaşa yüklenmiş, projesini veya düşüncesini daha detaylı paylaşması için. Arkadaş daha sonra projesinin ana hatlarını açıklamış ancak hala yüklenmeler devam etmiş. Proje hakkında konuşan, fikir sunan yok veya çok nadir. Arkadaşlar nerede bu dediğiniz kaliteli  yazılımcılar, çizilimciler ? Lutfedip neden projenin olabilirliği ile ilgili iki kelime etmiyorlar ?

Bir arkadaş da bitshares in de buna benzer bir proje olduğundan bahsetmiş ama benim bildiğim bitshares birçok kriptoparayı bünyesinde barındıran ya da barındırmaya çalışan merkezsiz bir borsaydı. Tüm kriptoparaların tek bir blockchain üzerinde birleştirilmesi gibi bir hedefleri var mıydı tam olarak bilemiyorum. Ya da bu ikisi aynı şey mi onu da bilmiyorum ; ) Saygılar.
afmfk
Member
**

Activity: 271
Merit: 12

XMONETA ICO

View Profile
October 29, 2017, 08:00:34 AM

Benim de bir projem var. Geliştirmek istiyorum. Ama teknik bilgim yok. Ekonomik yönü oldukça cazip. Bu proje geliştirme işleri tamamen ekip işi. Ama maalesef bu konuda bu pazarda ekip oluşturacak kadar da çevrem yok. Arkadaşa başarılar diliyorum.

EmreX2
Newbie
*

Activity: 46

View Profile
October 30, 2017, 12:26:33 PM

Arkadaşında dediği gibi çıkmazsa çıkar programcı yazılımcı hem illa ülkemizden mi olması gerekiyor halihazırda anlayan kişilerede yaptırmak mümkün. ICO gibi bir şey başlat veya fon topla ancak iş fikrini paylaşmak zorunda kalacaksın bence paylaş birlikten güç doğar belkide güzel yararlı bir proje olacak. Güzel olacağını düşünüyorsan peşini bırakma derim.

Şunu kabul etmediğimiz sürece bizden bir cacık olmaz:

1. 1950'ler çok geride kaldı.
2. Fikir çok, fikir hiç önemli değil, bir tek bizim kafamız çalışmıyor ve aklımıza gelen şeyi emin olun ilk olarak biz düşünmedik. Asıl önemli olan şey uygulama. Fikri projelendirmek zor, projeyi hayata geçirmek zor, projeyi iş modeline çevirmek zor, iş modelini uygulamak zor.

Bu sebeple aklınıza geleni paylaşmaktan çekinmeyin. Düşündüğünüz şeyi yapabilecek kapasitede olan biri varsa emin olun sizden önce düşündü ve hala yapmadıysa bir sebebi var...

Hocam harika özetlemişsiniz durumu. Düşünce sonsuz yapabileceklerimizin sınırı yok. Proje geliştirme başlığı altında projenin en azından bir kısmını gerçekleştirmiş veya gerçekleştirebilecek kalifiyelikte kimse yok ya da çok az kişi yapabiliyor. Yazılım bilen çok az sorsan blockchain tanımını düzgün yapabilecek kişi çok az ama her nasılsa herkesin bir projesi var. Hangi coinin hangi yazılım diliyle yazıldığını bilmeyen adamlar blockchain kelimesini kullanıyor.

Proje fikri üretmek çok zor değil kumarda kullanılan coinler, çekici çağırmak için bile cartaxi adında bir proje çıktı bu örnekler sonsuza kadar gidebilir. Tesisatçınızı bizim coinle ödeyin, sevgilinize çiçeği bizim coinle alın dünyanın her yerinde adrese teslim edelim. Özgür Hoca bir programda yazılım, yazılım, yazılım.. demişti ama foruma bakıyoruz herkes patron fikri versin kişileri yönetsin ama zahmet edip en ufak birşey öğrenmesin veya gerçekleştirebilecek düzeyde bilgi sahibi olmasın. Bu kafayla anca bu başlıklar altında anca hatalarımızı yanlışlarımızı tartışırız. Daha öteye gidemeyiz...
nexusfixus
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
October 30, 2017, 05:55:18 PM

Arkadaşında dediği gibi çıkmazsa çıkar programcı yazılımcı hem illa ülkemizden mi olması gerekiyor halihazırda anlayan kişilerede yaptırmak mümkün. ICO gibi bir şey başlat veya fon topla ancak iş fikrini paylaşmak zorunda kalacaksın bence paylaş birlikten güç doğar belkide güzel yararlı bir proje olacak. Güzel olacağını düşünüyorsan peşini bırakma derim.

2. Fikir çok, fikir hiç önemli değil, bir tek bizim kafamız çalışmıyor ve aklımıza gelen şeyi emin olun ilk olarak biz düşünmedik. Asıl önemli olan şey uygulama. Fikri projelendirmek zor, projeyi hayata geçirmek zor, projeyi iş modeline çevirmek zor, iş modelini uygulamak zor.

Bu sebeple aklınıza geleni paylaşmaktan çekinmeyin. Düşündüğünüz şeyi yapabilecek kapasitede olan biri varsa emin olun sizden önce düşündü ve hala yapmadıysa bir sebebi var...

Guzel anlatmis...
SinyorTurko
Member
**

Activity: 61
Merit: 10

View Profile
November 15, 2017, 08:45:34 AM

Benim düşüncemde olan şey Türkiyede daha sonra global pazara da entegre edilebilir, e-ticaret sitelerine entegre edilebilecek blockchain altyapılı bir ödeme sistemi, bu sistemde bitcoin litecoin yanı sıra dolar euro gibi para birimlerini ayrıca  banka hesaplarında tutulan sanal altın, gümüş gibi paraları anlık olarak türk lirasına çevirip ödeme alınabilecek. Daha sonra sistem geliştirilip tüm kripto paraları güncel kurdan türk lirasına çevirip en masrafsız şekilde ödeme alınabilir hale getirilebilir.

Yani dünyadaki kripto paralar + klasik paralar + altın gümüş + emtialar dahil tüm kullanılan mevduatları anlık güncel kurdan Türk lirasına çevirerek veya gelecekte bitcoine çevirerek, ödeme yöntemi olarak kullanıp bir dev ödeme ağı oluşturma. Tüm bu çeviri işlemleri blockchain teknoloji sayesinde saniyelik olacak aynı şekilde Blockchain altyapılı olduğu için 7/24 haftaiçi haftasonu dünyanın her noktasındaki her e ticaret sitesinde dünyadaki tüm mevduat, dijital paraları ve emtiaları ödeme yöntemi olarak kullanabileceğiz. Fikir biraz uçuk ama fikrin taslak boyutu bu.

Projenin saklanacak çokta gizli bir proje olduğunu düşünmüyorum. Bu forumda 100 kişi varsa kesin 40-50'sinin aklına bu projeye yakın bir proje gelmiştir. Geleceği olan güzel bir proje. Ancak büyük desteklerle yapılabilecek bir proje. Hem maddi tarafı hem de ülkemize uyarlaması zor olabilir.  Söylediğin sisteme benzer bir yapı COSS sisteminde mevcut. Para birimleri, borsaları ve ödeme sistemleri var. İncelersen yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Kolay gelsin.
Cgrbb
Member
**

Activity: 96

View Profile
November 15, 2017, 11:08:03 AM

genel kanıya katııyorum. proje fikirlerinin malesef fikir sahibi kendini adamadığı taktirde hayata geçmesi mümkün olmuyor. ne yazılımcı ne yatırımcı fikir sahibinin inandığını görmeden proje/fikre inanmıyor.

en iyi fikri bulmuş dahi olsanız siz yeterince inanmıyorsanız, birileri bu yapılamaz/zaten var/çok saçma fikir vb. yanıtlarla sizi vazgeçirecek.
ilk ve en önemli iş inanmak, risk almak ve harekete geçmek.
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
November 15, 2017, 11:32:35 AM

ben eminim ki kafadaki o fikri güzel bir şekilde anlatıp, toplulukla üzerine günlerce belki de aylarca beyin fırtınası yaparak eksiklerini, avantajlarını dezavantajlarını pürüzlerini kısaca en küçük noktasına kadar inceledikten sonra olmayacak bir şey yok.

ama biz kalkıp projem var bunlar lazım.

ee proje ney?

işte şöyle bir şey.

nasıl bir şey ?

işte şöyle şöyle bu kadar

olursa bir bok olmaz bir işe de yaramaz o proje. aklımızın bir ucunda kalır. belki yıllar sonra bir benzerini ve çok daha iyisini ekrandan izleriz.

neden kendimden biliyorum. yıllar önce odadan kaçış oyunları daha yoktu. bir film izliyordum oha dedim ne güzel lan böyle oyun salonları olsa insanlar kendisi kaçmaya çalışsa ne güzel olur. hatta kendi kendime bulmacalar tasarlıyordum. tasarlamakla kalıyordu. nasıl yapılır ne gerekir hiç düşünmedim onları. kafamda bir proje var mı var.

bir ekip kurup da bilgilendirdim mi hayır? belki çok daha güzel fikirler doğabilirdi daha bu oyunlar çıkmadan eminim sizinde aklınıza böyle bir şey gelmiştir.

yıllar sonra ne oldu japonya da birisi kurguladı oradan rusya oradan avrupa ve popüler oldu bi anda. bende gittim oynadım ve kendi kafamdan notlar verdim oyunlara.

o açıdan fikri küçümsememek gerekli. anlat abi sen projene değer veriyorsan bir zahmet bir ay uğraş güzel bir dille anlatıma geçir. geçir de insanların inceleyip üzerine düşünmesi için fırsatları olsun. işte ozaman ekip de olur proje de olur. başarılı olur mu onu ben bilmem o hem projeye hem ekibe bağlı.

perspin32
Newbie
*

Activity: 52

View Profile
November 21, 2017, 03:26:53 PM

Fikrinde ciddiysen ve yapabilecek gücün varsa önce fikir haklarını güvence altına al derim.
Metazen
Member
**

Activity: 213
Merit: 11

View Profile
November 26, 2017, 02:44:07 PM

Evet şurası doğru , aklımıza gelen projeler oluyor , bunları biz değil başka aklına gelen bir kişi gerçekleştirdiğinde o başarıyor. Fakat bir de işin şöyle bir boyutu var. O ekibi toplayıp o işi yaptırmak da önemli.

Bunun olmamasının 2 sebebi olabilir. Bir tanesi ; çok yaptığımız bir şey var . Bütün işi kendimiz yapmak. Hem yazılımcı , hem tasarımcı , hem pazarlamacı kendimiz olmak istiyoruz çoğu zaman. İkinci sebebi de ; hem ekibi toplayıp hem de bir arada bu işi yapmak ya da yaptırmak. Mesela şu başlığı baştan aşağı okudum. Projeyi beğenenler olmuş beğenmeyenler olmuş ama bir kişi de kardeş gel beraber yapalım dememiş. Sanırım herkesin kendi projesi var Wink
cantr
Member
**

Activity: 124

View Profile
November 29, 2017, 07:39:13 AM

Fikrinde ciddiysen ve yapabilecek gücün varsa önce fikir haklarını güvence altına al derim.

Katılıyorum fakat daha sonrasında bu crypto telif hakkını koruyacak bir kurum var mı ki?
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: