Bitcoin Forum
May 25, 2024, 10:12:17 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: EOS - Merkezsiz Uygulamalar için En Güçlü Altyapı  (Read 9820 times)
alikaya58
Full Member

Activity: 518
Merit: 100

View Profile
June 24, 2017, 06:49:40 PM

Ne zaman alınıcak bu
Crytocoin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 281

View Profile
June 24, 2017, 06:54:33 PM

Ne zaman alınıcak bu

1 Gün 18 saat 6 dakika sonra . https://www.eos.io/
hiburak (OP)
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
June 24, 2017, 07:01:25 PM

200 milyonu da toplanan ethereum'a göre mi bölecekler? herhangi bilgi göremedim 1 ethereum kac token?

evet 200 milyonu da aynı şekilde bölecekler. token fiyatı 5 gün sonunda belli olacak. sonrasında her bir 23 saatlik periyotta yatırımcıların o periyot içinde yatırdığı parayla orantılı olarak fiyat tekrar belirlenecek. yani token fiyatı her periyotta değişecek.
jasonal
Full Member

Activity: 163

View Profile
June 24, 2017, 07:06:01 PM

200 milyonu da toplanan ethereum'a göre mi bölecekler? herhangi bilgi göremedim 1 ethereum kac token?

evet 200 milyonu da aynı şekilde bölecekler. token fiyatı 5 gün sonunda belli olacak. sonrasında her bir 23 saatlik periyotta yatırımcıların o periyot içinde yatırdığı parayla orantılı olarak fiyat tekrar belirlenecek. yani token fiyatı her periyotta değişecek.

şimdi hocam biz önce ETH atacağız ve daha sonra 5 gün bekledikten sonra bize fiyat bukadar karşılığında alacağınız bu dur diyecekler. olay bumu?
yatırım yapmayı düşünen arkadaşlar en az ne kadar yatırım yapılır sizce?

dakota neat
Hero Member

Activity: 658
Merit: 500

View Profile
June 24, 2017, 07:09:24 PM

şimdi hocam biz önce ETH atacağız ve daha sonra 5 gün bekledikten sonra bize fiyat bukadar karşılığında alacağınız bu dur diyecekler. olay bumu?

Yapacağım yatırım kaybettiğinde alamayacak seviyede olucak yani bana gore paranın yüzde 25 gecmicen
hiburak (OP)
Hero Member

View Profile
June 24, 2017, 07:12:30 PM

evet aynen öyle.
jasonal
Full Member

Activity: 163

View Profile
June 24, 2017, 08:38:52 PM

Yapacağım yatırım kaybettiğinde alamayacak seviyede olucak yani bana gore paranın yüzde 25 gecmicen

teşekkürler hocam bilgilendirme için. son günlerde ETH ağında yaşanan sorunlar bu proje için büyük bir artı oluşturabilir diye düşünüyorum.
yinede kararsız durumdayım uzun bir süre beklemeye değer bir yatırım olur mu diye kuşku var biraz.

niko83
Sr. Member

Activity: 340
Merit: 278

View Profile
June 25, 2017, 12:17:03 AM

EOS hakkında bir makale var: https://www.blokzinciri.org/haber/eos-epik-blok-zinciri-isletim-sistemi/

Enteresan bir fikir, benim ilgimi çekiyor. Blok zinciri tabanlı teknolojilerde ölçeklenebilirlik problemi bulunuyor. Bunu aşmak için bir sürü firma çalışıyor. 3-4 teknoloji var, bir ya da birkaçı patlama yapacak. Ölçeklenebilirlik olayını aşarlarsa IoT bağlantılarını yüklenecekler. Bu da müthiş bir pazar demek.

Bence EOS başarı şansı en yüksek yarışmacılardan biri.
UuR23
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

View Profile
June 25, 2017, 01:01:59 AM

Eth nin bu durumunu lehine çevirebilecek bi platform olabilir. YTD

CoinCini
Full Member

Activity: 448

View Profile
June 25, 2017, 10:14:12 PM

200m token çok değil mi? değerini etkilemez mi bu sayı. çöp olmasa bari.
Holess
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 316

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
June 25, 2017, 10:45:37 PM

EOS hakkında bir makale var: https://www.blokzinciri.org/haber/eos-epik-blok-zinciri-isletim-sistemi/

Enteresan bir fikir, benim ilgimi çekiyor. Blok zinciri tabanlı teknolojilerde ölçeklenebilirlik problemi bulunuyor. Bunu aşmak için bir sürü firma çalışıyor. 3-4 teknoloji var, bir ya da birkaçı patlama yapacak. Ölçeklenebilirlik olayını aşarlarsa IoT bağlantılarını yüklenecekler. Bu da müthiş bir pazar demek.

makaleyi okudum ve faydalı bilgiler var. ama kafama takılan bazı noktalar var. makaledeki bilgilere göre bu EOS denilen şey aslında bir işletim sistemi oluyor ve aynı makalede işletim sisteminin ücresiz olacağı ve benzeri bilgilerde mevcut yanlış anlamadıysam. hal böyle olunca biz tam olarak yatıracağımız paranın karşılığında ne alacağız?
bu EOS tokenleri nasıl para edecek ve biz bunları nerede satışa sunabileceğiz?

C                ▄███▄
               ▐█████▌
  ▄███▄         ▀███▀        ▄███▄
 ▐█████▌   ▄▄███████████▄▄  ▐█████▌
  ▀██████▄███▀▀       ▀▀█████████▀
      ▀████▀             ▀████
      ▐██▌    ██     ██    ▐███▄▄
      ███   ▄▄ ██▀▀▀██ ▄▄   █████▌
 ▄███▄██▌  ▐▌   ██▀██  ▌▐▌  ▐██▀▀
▐████████   ▀▀   ███   ▀▀   ███▌
 ▀███▀▀██▌                 ▐████▄███▄
       ▐███▄▄           ▄▄██▀ ▀██████▌
   ▄███▄██▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀     ▀███▀
  ▐█████▌   ▀▀█████████▀██▄███▄
   ▀███▀        ▄███▄    ▐█████▌
               ▐█████▌    ▀███▀
                ▀███▀
VIR

POWERED BY

RUNNING ON

OCTOPUSROBOTS
TEZOS BLOCKCHAIN
\
Invest in the virucidal safety    ─────────────────
                     ███▄
                    █████▌
                  ▄██████
                 ███████▌
              ▄▄███████▀
 ▄████  ▄▄▄▄▄███████████████▄
▐████▌ ██████████████████████▌
█████ ▐████████████████████▄██
█████ ▐██████████████████████▌
▐████▌ ███████████████████▄██
 ▀████  ▀▀▀▀▀▀█████████████▀
                ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
EASY TO USE             ▐▌
             ██
            ▐██▌
        ▄█▄ █▌▐█        ▄█▄
▄▄▄▄▄▄▄█▀ ▀██  █▌    ▄▄█▀ ▀█▄▄▄▄▄▄
██████▀     ▀  ▐█   █▀▀     ▀█████
                █▌ ▐█
                ▐█ █▌
                 █▐█
                 ▐█
EVOLVING CONCEPT             ▄▄▄▄
        ▄▄███▀▀▀▀███▄▄
      ▄██▀          ▀██▄
     ▀▀▀              ▀▀▀
   ▄███▌              ▐███▄
  █████                █████
 ▐█████                █████▌
 ▐█████                █████▌
  ▀████▌              ▐████▀
              ▄██▄    ▄▄▄
             ▐█████████▀
              ▀██▀
HELPFUL SUPPORT
/
UuR23
Member
**

View Profile
June 26, 2017, 01:41:27 AM

makaleyi okudum ve faydalı bilgiler var. ama kafama takılan bazı noktalar var. makaledeki bilgilere göre bu EOS denilen şey aslında bir işletim sistemi oluyor ve aynı makalede işletim sisteminin ücresiz olacağı ve benzeri bilgilerde mevcut yanlış anlamadıysam. hal böyle olunca biz tam olarak yatıracağımız paranın karşılığında ne alacağız?
bu EOS tokenleri nasıl para edecek ve biz bunları nerede satışa sunabileceğiz?

Bugün ulaşan bildirime göre polo EOS u 1 temmuzdan itibaren desteklemeye başlayacak. Polo destek vereceğine göre token de olacaktır mutlaka ki ethereum Ä alternatif olarak düşünülüyor sonuçta ve eth unda tokeni var

niko83
Sr. Member

Activity: 340
Merit: 278

View Profile
June 26, 2017, 02:46:48 PM

Anladığım kadarıyla bu jetonlar aracılığıyla bir nevi "seed capital" toplamış oluyorlar. Şirketi önceden halka arz etmek gibi. Yani token sahipleri şirketin sahipleri olacaklar.

Ayrıca "governance" kısmında da ağ ile ilgili kararların delegasyon yolu ile, token sahipleri tarafından alınacağı yazıyor. Yani bildiğin doğrudan demokrasi. Jeton sahipleri değişiklik önerecek, madenciler kabul edecek. Etmezlerse jeton sahipleri oylama ile madenciyi azledebilecek.

Yani görünüşe bakılırsa epey demokratik bir ortam. Uygulamada bunu ne kadar başarabileceğini, ne gibi teknik sıkıntılar olacağını göreceğiz.
Parayı tam olarak nasıl kazanacağı kısmını ben de etraflı düşünmedim. Ama bu kadar iyi bir fikirden nasıl para kazanılacağını herhalde birileri düşünmüştür. Ya da ileride düşünülür.

Bu DAPP dedikleri olay, IoT ile ilintili. 15-20 yıl içinde yüzmilyarlarca cihazın internete bağlı olacağı tahmin ediliyor. Bu cihazları kontrol edecek kodları, onları idare edecek akıllı yazılımları ve ana onlara akıl verecek olan sistemi kuran ilk şirket olmak için kıyasıya bir yarış var.

DAPP ile mesela, buzdolabınız elektrik talebinin yüksek olduğunu görüp, "iki saat düşük güçle idare edeyim" diye şebekeye ve ev bütçesine destek olacak. Elektrikli aracınız elektrik fiyatını görüp "ulan iyiymiş ben şimdi satayım, akşam pilleri gene doldururum, arada da 5 lira kar ederim" diye kendi kendine karar verecek. Gibi...

EOS bu pazara talip.
UuR23
Member
**

View Profile
June 26, 2017, 05:55:35 PM

umutlu oldugum bir ekosistem di ama bugün kü ico sirasinda yasanan olumsuzluklar yakismadi. 3k dan fazla sadece telegram da takip eden varken ddos a kurban gitmesi üzücü oldu.

Altyapi olusturuyorsun ama ico ya cikacagin web sayfasi nin güvenligini saglayamamak tek kelimeyle acemilik

bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
June 26, 2017, 06:04:19 PM

Önce bir web sitesine sahip olsun da ondan sonra akıllı teknolojiye girmeyi düşünsün. Primalbase ICO sunu es geçecektim iyi ki bunu beklememişim.
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
June 26, 2017, 06:08:46 PM

Yazık ya milyon dolarlık finansman peşindeler daha ssl serfitikasını doğru düzgün yapmamışlar güvenlik uyarısı veriyor ddos desen ayrı dert. Yatırım yapmak için harcadığın zaman paranla çektiğin rezillik ayrı dert.

LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1517

View Profile
June 26, 2017, 09:01:47 PM

5. günün sabahında para atmayı düşünüyordum ama üstteki mesaj kafamı karıştırdı. 5 günlük dönemde nasıl 23 saatlik periyoda göre 200 milyon tokenin değerini bölüyorlar? Sitede öyle bir yazı göremedim. O dediğiniz sadece 5. günden sonraki 350 gün için geçerli değil mi? İlk 5 gün toplanan miktarın değeri ilk gün de son gün de girilse aynı diye anladım sitede yazanlardan.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
hiburak (OP)
Hero Member

View Profile
June 26, 2017, 09:46:05 PM

5. günün sabahında para atmayı düşünüyordum ama üstteki mesaj kafamı karıştırdı. 5 günlük dönemde nasıl 23 saatlik periyoda göre 200 milyon tokenin değerini bölüyorlar? Sitede öyle bir yazı göremedim. O dediğiniz sadece 5. günden sonraki 350 gün için geçerli değil mi? İlk 5 gün toplanan miktarın değeri ilk gün de son gün de girilse aynı diye anladım sitede yazanlardan.

200 milyon tokenin değeri 5 gün içerisinde gerçekleşen yatırıma göre belirlenecek.

sonrasında 23 saatlik periyotlarda bu sefer 23 saatlik periyotun içinde gerçekleşen yatırıma göre fiyat tekrar belirlenecek. her bir 23 saatlik periyotta sadece 2 milyon adet token satılacak.

özetle 23 saatlik periyotların, 200 milyon tokenin satıldığı 5 günlük periyot ile hiç bir alakası yok.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
June 26, 2017, 09:59:23 PM

hayrola, hic bilmedigim ve takip etmedigim bir ico...
ddos? ico ertelendi mi?
ico baslamadan mi ertelendi?
CoinCini
Full Member

Activity: 448

View Profile
June 26, 2017, 10:21:20 PM
Last edit: June 27, 2017, 12:13:52 AM by CoinCini

biraz yatırım yapmıştım fakat tokenleri göremiyorum.

Kontrat adresine gönderdim extra bir şey yapmak gerekiyor mu?

0xd0a6E6C54DbC68Db5db3A091B171A77407Ff7ccf
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  

Jump to: