Bitcoin Forum
May 03, 2024, 05:46:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Edit: Kişiyi buldum SS'li KALFA501 (SERKAN DEMİR) tarafından dolandırıldım  (Read 4209 times)
deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
June 30, 2017, 12:53:31 AM

o trust verenlerin 4. kişiside benim. ama adamla bi bağım yok. bi alışveriş yapıldı karşılığında trust verildi. bu çok normal bi şey. koinseveri bu yüzden suçlamak saçma olmuş. diğer arkadaşlarda yargısız infaz yapmışlar.
1714758396
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714758396
Reply with quote  #2

1714758396
Report to moderator
1714758396
Hero Member
*

Ignore
1714758396
Reply with quote  #2

1714758396
Report to moderator
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714758396
Hero Member
*

Ignore
1714758396
Reply with quote  #2

1714758396
Report to moderator
1714758396
Hero Member
*

Ignore
1714758396
Reply with quote  #2

1714758396
Report to moderator
consar
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

View Profile
June 30, 2017, 01:10:08 AM

evet koinseverin hakkını yemişiz gerçekten koin seviyor olabilir. özür.
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
June 30, 2017, 05:35:06 AM

Trust verenin dolandırıcı ilan edildiğini de gördük Smiley

Kalfa yı tanımam, ama koinsever i yakınen tanırım,

İnsanları yanlış yönlendirmeyelim,başlığın düzeltilmesi gerekli.
bitkolik
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 254

View Profile
June 30, 2017, 06:12:30 AM

Koinsever icin haksizlik yapilmis gibi gorunuyor... kesinlikle basligin duzeltilmesi gerektigini dusunuyorum. Zamaninda yapilan olumlu ticaretinden dolayi trust vermis olmasi kendisinin diger kisiyle baginin bulundugu anlamina gelmez.

Bir onceki yorumumda kendisinin adini dahi zikretmemis olmama ragmen ignore etmesine anlam veremedim. Ama sunu da unutmayalim degerli arkadaslar... hersey herrkes tarafindan iddia edilebilir. Burasi er meydani cikar aslanlar gibi ilgililer aciklamalarini yapar ve kendilerini aklar. Veya iddialar karsisinda sessiz kalir durumu kabullenir.Yapilan yorumlardan kimse rahatsizlik duymamali bence. Aramizdaki uckagitcilari elemek istiyorsak olumlu yada olumsuz her yoruma acik olmayi ogrenmeliyiz oncelikle.
Saygilar.
BLACKASUS (OP)
Sr. Member

Activity: 505
Merit: 252

View Profile
June 30, 2017, 06:48:23 AM

o trust verenlerin 4. kişiside benim. ama adamla bi bağım yok. bi alışveriş yapıldı karşılığında trust verildi. bu çok normal bi şey. koinseveri bu yüzden suçlamak saçma olmuş. diğer arkadaşlarda yargısız infaz yapmışlar.

hocam senin verdiğin olumlu trustta işlem  35tl eğer sadece seninki olsa güvenmezdim kişiye fakat diğer kişinin 3 olumlu trustı üzerinde ben güvenip ilk coinleri gönderdim
rokwell
Member
**

Activity: 83
Merit: 10

View Profile
June 30, 2017, 07:23:33 AM

Adam sadece yaptığı ticaret sonucu trust vermiş ve dolandırıcı ilan edilmiş daha yazmaya fırsat bulamadan suçlamalar ve suç ortaklığı ile itham edilmiş.Pes doğrusu bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın, ayrıca sizede geçmiş olsun empati kurduğumda dolandırılma düşüncesi insanı panikletiyor farkındayım fakat mesnetsiz bir şekilde suçlama yapmayalım.Ben şahsen koinseverin 100 tl için böyle birşey yapabileceğine imkan ve ihtimal vermiyorum.Geçmiş olsun. Benim naçizane tavsiyem escrow dahil kimse ile işlem yapmayın borsaları kullanın.
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
June 30, 2017, 07:25:01 AM

hocam senin verdiğin olumlu trustta işlem  35tl eğer sadece seninki olsa güvenmezdim kişiye fakat diğer kişinin 3 olumlu trustı üzerinde ben güvenip ilk coinleri gönderdim

İki kişi arasında yapılan ticaret sonucu olumlu trust verilmesi,tarafların biri şerefsizlik yaptığında diğer tarafı suçlamak için yeterli değildir.

Bu forumda her zaman diyoruz,

Meblağ büyük ya da küçük olsun, her zaman escrowla işlem yapın.
BLACKASUS (OP)
Sr. Member

View Profile
June 30, 2017, 07:34:09 AM

Adam sadece yaptığı ticaret sonucu trust vermiş ve dolandırıcı ilan edilmiş daha yazmaya fırsat bulamadan suçlamalar ve suç ortaklığı ile itham edilmiş.Pes doğrusu bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın, ayrıca sizede geçmiş olsun empati kurduğumda dolandırılma düşüncesi insanı panikletiyor farkındayım fakat mesnetsiz bir şekilde suçlama yapmayalım.Ben şahsen koinseverin 100 tl için böyle birşey yapabileceğine imkan ve ihtimal vermiyorum.Geçmiş olsun. Benim naçizane tavsiyem escrow dahil kimse ile işlem yapmayın borsaları kullanın.

şimdi anlarız dolandırıcımı değilmi KOİNSEVER adlı kişiden yapmış olduğu tarihlerde (2017.04.04  2017.04.27  2017.05.08) 3 olumlu alışverişin bana gönderdiği KALFA501 adlı kişinin hesabına giden para ve kendi hesabına KALFA501 hesabından gelen paranın ss istedim arakdaştan eğer o tarihlerde o tarz bir işlem yapmışsa ss atare bende özür diler konadan onu silerim
CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
June 30, 2017, 07:46:21 AM
Last edit: June 30, 2017, 08:06:07 AM by CanErik

Merhaba beyler
pazara KALFA501 adlı bir kullanıcı konu açmıştı 0.01 btc alınacak diye mesaj attım anlaştık 0.0105 btc karşılığında 104 TL göndericekti ilk ödeme istedim fakat bana olumlu trustlarını gösterdi bende trustlarına baktığım zaman 4 olumlu trustın 3 tanesi KOİNSEVER adlı kullanıcınındı bende kabul ettim btc profilinde yazan 1PRgxxy2Sn555Uu957sF3rSR7HD9dvMUym adresine göndermemi söyledi ve gönderdim 3 saat oldu cevap vermedi bende KOİNSEVER mesaj attım oda cevap vermedi ikiside dollandırıcı ikisinden de cevap yok şu anda KALFA501 profilindeki btc adresinide değiştirmiş

hash : 8713c1745a4bf9d40e21f9921d7c45cd28131de97fb8c852b09c7b6e4630dcb5

Sorum şu
hash ile kontrol ettiğimde işlem doğrulanmamış ve yanında parantez içinde harcanmış yazıyor  ben bu bitcoinleri geri alabilirmiyim

son olarak arkadaşlar kesinlikle bu iki kişiden alım satım yapmayın ve KOİNSEVER adlı kişi bir kişiye 3-4 tane trust bırakmışsa da bulaşmayın yoksa paranız benim gibi çöpe gider
profilleri

KALFA501 https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=978296

KOİNSEVER https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=516583

Edit:arkadaşlar normalde ben coinleri ilk göndermeyecektim

bana bu mesajı attıktan sonra trustlarına baktığım zaman 4 olumlu trustı vardı 3 tanesi koinsevere aitti diğer1 tanesi zaten ufak bir işlemdi bende bu KOİNSEVER adlı kişinin olumlu trustlarına güvenip coinleri ilk göndermeyi kabul ettim bundan dolayı bu arkadaştan şüpelendim
KOİNSEVER adlı kişi bana mesaj yoluyla KALFA501 ait olduğunu söylediği banka bilgilerini paylaşmış saolsun fakat ben bu banka bilgileriyle yasal olarak birşey yapamam çünkü verdiği banka hesabıyla  işlem yapmadım

Bu iyi bir ders oldu bundan sonra bir kişi bir hesaba 3-4 tane olumlu trust bırakmışsa o trustları gerçek olarak görmeyin  

Merhaba;

Forumda belli bir üslupla iletişim kurmayı kural edindiğim için mümkün olduğunca nazik yazmaya çalışacağım. Postum anlamadan bilmeden yorum yapanlar için de geçerli. Sizin tembelliğiniz ve cehaletiniz nedeni ile başınıza gelen bir şeyin forumun güvenilir üyelerinden birini suçlamak tam da sizin kalibrede birinin davranış şekli olacaktır. İlk önce şu başlığı okusaydınız https://bitcointalk.org/index.php?topic=568334.0 bir de bunu https://bitcointalk.org/index.php?topic=1161171.0 başınıza bu gelmez ve Koinsever'i suçlamazdınız. Hak etmişsiniz baştan sona, Koinsever'i de tebrik ederim, ben olsam bu kadar iyi niyetli davranmaz adli olarak sizi hırpalardım.

İyi dileklerimle
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
June 30, 2017, 07:52:25 AM

şimdi anlarız dolandırıcımı değilmi KOİNSEVER adlı kişiden yapmış olduğu tarihlerde (2017.04.04  2017.04.27  2017.05.08) 3 olumlu alışverişin bana gönderdiği KALFA501 adlı kişinin hesabına giden para ve kendi hesabına KALFA501 hesabından gelen paranın ss istedim arakdaştan eğer o tarihlerde o tarz bir işlem yapmışsa ss atare bende özür diler konadan onu silerim
Ben dekontlari bulurum ama kendi bilgilerimi neden acayim? Sonucta gonderen kisminda benim tckimlik numaramdan adimdan adresime kadar bilgiler mevcut.

For rent...
BLACKASUS (OP)
Sr. Member

View Profile
June 30, 2017, 07:55:08 AM

Ben dekontlari bulurum ama kendi bilgilerimi neden acayim? Sonucta gonderen kisminda benim tckimlik numaramdan adimdan adresime kadar bilgiler mevcut.

tc adınız banka hesap bilgilerinizi kapatın sadec tarih ve KALFA501 ait bana gönderidiğiniz hesap yazan taraf açık olsun yeter sizin bilgilerinizin üstüne çizebilirsiniz
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
June 30, 2017, 08:15:36 AM

dekontları da da gönderdim bu arada konunun ismine şahsın ismini yazarsan en azından bu forumda bir daha multi hesap açıp 2-3 güven kazanıp sonra dolandırıcılık yapamaz.

konunun başlığını "KALFA501 (SERKAN DEMİR) adlı kişi tarafından dolandırıldım" yap ki başkaları yanmasın.

For rent...
BLACKASUS (OP)
Sr. Member

View Profile
June 30, 2017, 08:25:30 AM

dekontları da da gönderdim bu arada konunun ismine şahsın ismini yazarsan en azından bu forumda bir daha multi hesap açıp 2-3 güven kazanıp sonra dolandırıcılık yapamaz.

konunun başlığını "KALFA501 (SERKAN DEMİR) adlı kişi tarafından dolandırıldım" yap ki başkaları yanmasın.

konudan tamamen siizi sildim hocam kusura bakmayın yardımlarınız için teşekkürler
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
June 30, 2017, 08:29:29 AM

Jr memberların trustlarına bakıp güveniyorsunuz, escrowsuz alışveriş yapıyorsunuz sonra yıllanmış üyelere  dolandırıcı diyorsunuz çok ayıp.
Birde maceraya ne gerek var btcturkteki coini tl çevirip çekmek varken kaptırmak da başarı 5 10 lira için  Grin
Legend üyelere bile güvenmeyin. Rütbe Trust herşey değildir.

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
June 30, 2017, 08:33:11 AM

Forumda o kadar cok serefsiz varki adam 3 trusti gorunce trust atandanda suphelenmis ama o kisim tatliya baglanmis. Koinsever den ozurde dilemis.  Malum hero cift hesapla self escrow yapanlar bile var forumda ondan millet paranoyak oldu.
coinzoid
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 250

View Profile
June 30, 2017, 12:19:01 PM

Paranoyakça davranmakta haklı olsa da koinsevere yeterince süre vermemesi enteresandı. En azından koinsever aklanmış. Keşke diğer arkadaş da er meydanına çıkıp mağduriyeti giderse.
BLACKASUS (OP)
Sr. Member

View Profile
June 30, 2017, 12:43:15 PM

Paranoyakça davranmakta haklı olsa da koinsevere yeterince süre vermemesi enteresandı. En azından koinsever aklanmış. Keşke diğer arkadaş da er meydanına çıkıp mağduriyeti giderse.

hocam KALFA501 umudu kestim artık gelmez bir daha fakat böyle dolandırıcılık yapan kişilerin yeterli kanıt sunulunca bu tarz kişilerin hesapları silinse en azından bir daha yapamaz daha iyi olur
igotek
Hero Member

Activity: 2044
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
June 30, 2017, 01:38:47 PM

koinsever in bu kişi ile bağlantısı olmayabilir. deepwebcoin denilen vatandaştan ucuza BTC almış bir yada iki trust vermiştim. Tam olarak emin değilim ancak bu vatandaş sanırım çalıntı BTC satıyordu. Ama ben hiç sorun yaşamadım. Bu kişiye trust vermek beni o kişiyle işbirliği içine sokmaz. Bence trustları değerlendirirken tek bir kişiden gelen trustlara değilde farklı farklı kişilerden trust gelmesine ve miktarların büyüklüğüne aynı anda bakmalısın. Bu arada kişinin hesabı da çalınmış olabilir. Kişi ile mutlaka telefon üzerinden irtibata geçmelisin. Uzun zmaandır çalıştığım kişiler dahi internet ortamında bir şey istese whatsappdan mesaj atar az sonra gönderiyor der işlemi teyit ederim.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
BLACKASUS (OP)
Sr. Member

View Profile
June 30, 2017, 01:47:13 PM

koinsever in bu kişi ile bağlantısı olmayabilir. deepwebcoin denilen vatandaştan ucuza BTC almış bir yada iki trust vermiştim. Tam olarak emin değilim ancak bu vatandaş sanırım çalıntı BTC satıyordu. Ama ben hiç sorun yaşamadım. Bu kişiye trust vermek beni o kişiyle işbirliği içine sokmaz. Bence trustları değerlendirirken tek bir kişiden gelen trustlara değilde farklı farklı kişilerden trust gelmesine ve miktarların büyüklüğüne aynı anda bakmalısın. Bu arada kişinin hesabı da çalınmış olabilir. Kişi ile mutlaka telefon üzerinden irtibata geçmelisin. Uzun zmaandır çalıştığım kişiler dahi internet ortamında bir şey istese whatsappdan mesaj atar az sonra gönderiyor der işlemi teyit ederim.

Telefon numarası olsa iletişime geçicemde telefon numarası bende yok ismiyle banka hesap bilgisi var
igotek
Hero Member

Activity: 2044
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
June 30, 2017, 02:04:00 PM

Aslında burda pazar alanında en üstte sabir bir konuda dolandırıcıların isimleri yazsa süper olur. Gerçek isim soyisimler yazılmalı ki teşhir olsunlar.

Senin olayda olduğu gibi parayı gönderdiğinin ve karşılığını alamadığının ispatı olan kişilerin maruz kaldığı olaylarda dolandırıcılar ifşa edilmeli.
Hayır ben dolandırmadım diyen de parayı aldıysa karşılığında ürün gönderdiğini belgelemeli.

Sabri Serçin ve Serkan Demir isimlerini en üste yazalım listede.

Google Linki:
https://www.google.com.tr/search?q=sabri+ser%C3%A7in&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=VFpWWY3IM4Sza-HwgvgH

Adam hala ısrarla paramı ödemeyip adının bu şekilde internette dolandırıcı olarak geçmesine razı. Bu arada şahıs ile aramızda şuanda görülen dava bulunmaktadır.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: