Bitcoin Forum
June 22, 2024, 12:17:41 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Demir almak zamanı gelmiş altcoinden  (Read 4873 times)
xzone
Legendary
*

Activity: 2618
Merit: 1494

View Profile
July 11, 2017, 05:49:56 PM

Bir piyasa zaten sürekli yukarı yönlü olamaz ki. Mantıksız bir şey zaten bu. Elbette düşüşler de olacak çıkışlar da olacak. Günde 100 tane coinin duyurusu yapılıyor ve bütün dünya bu konularla ilgilenmeye başlıyorken bu yaşadıklarımız çok doğal. Geleceği parlak olarak görülen coinlerde durmak şu an en mantıklısı bence.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
July 11, 2017, 08:27:28 PM

Bir piyasa zaten sürekli yukarı yönlü olamaz ki. Mantıksız bir şey zaten bu. Elbette düşüşler de olacak çıkışlar da olacak. Günde 100 tane coinin duyurusu yapılıyor ve bütün dünya bu konularla ilgilenmeye başlıyorken bu yaşadıklarımız çok doğal. Geleceği parlak olarak görülen coinlerde durmak şu an en mantıklısı bence.

Bir piyasa sürekli yükselişte olmaz derken bir piyasa sürekli düşüşte de olmaz tezini eziyorsunuz Cheesy altcoin piyasası yaklaşık 27 gündür düşüşte ve öyle dalgalı değil bildiğiniz sürekli düşüş Cheesy şimdi bir hesap yaptım ortalama 60 altcoinden 47'si %40'dan fazla değer kaybetmiş geri kalanların %13'ü %70 değer kaybetmiş bir kısmı da direnmeye çalışmış. Bariz bir keriz silkeleme operasyonu düzenlenmiş birileri ceplerini fena halde doldurmuş Cheesy Genelde borsaad böyle bir durumda o kıymetin tahtası geçici bir süre kapatılır işlemleri askıya alınır millet daha fazla zarar edip borsadan kaçmasın diye Cheesy %70 diyoruz yahu dice oynasan daha az riskli ehehe Cheesy halk arasında buna özetle bokunu çıkartmak deniyor Cheesy
TroubleMaker
Sr. Member

Activity: 355
Merit: 250

blockchaintr.net

View Profile WWW
July 11, 2017, 08:59:29 PM

XVG tutuyorum. Pişman etmez beni. Dönecek. Döner o. Çıkar tekrar ya Verge güzel proje. Kesin yükselir tekrar öyle satarım onu. Tutun siz de çok iyi proje.
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
July 11, 2017, 09:35:11 PM

XVG tutuyorum. Pişman etmez beni. Dönecek. Döner o. Çıkar tekrar ya Verge güzel proje. Kesin yükselir tekrar öyle satarım onu. Tutun siz de çok iyi proje.

XVG'nin nedense diğer bir çok kripto paraya kıyasla çok daha güçlü ve etkili bir kullanıcı topluluğu var.

O yüzden gelecek görüyorum.
NYGMA_35
Full Member

Activity: 286
Merit: 100

View Profile
July 11, 2017, 09:47:26 PM

Şu anki piyasaya bakarsak coinler alış için cezbediyor. Ama ileride satış için karlı olur mu işte orası muamma.
mtmitat
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 265

View Profile
July 11, 2017, 10:51:18 PM

XVG'nin nedense diğer bir çok kripto paraya kıyasla çok daha güçlü ve etkili bir kullanıcı topluluğu var.

O yüzden gelecek görüyorum.

Uzun dönemli alınacak bir coin xvg al sata gelmez uzun dönemde güzel karlar yaptıracak diye düşünüyorum yatırımcısına
teramit (OP)
Legendary
*

Activity: 1874
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
July 14, 2017, 11:24:52 PM

ilk mesajdan bu yana bütün altlar ortalama %25 düştü ve daha da gidiyorlar arada günlük yükselseler de ölü kedi zıplaması dışında bir şeye benzemiyor. Bu hareketi gören acemi deneyimli herkes çıkıyor , uzun dönemci değilseniz ve hala kardaysanız tüymek iyi bir çözüm.
Keldel
Full Member

Activity: 166

View Profile
July 14, 2017, 11:27:15 PM

Deli gibi zarardayim ve çıkamıyorum. Biran önce şu hard mıdır soft mudur forku gelsinde rahatlayalim.

Underworld244
Full Member

Activity: 154

View Profile
July 15, 2017, 08:30:07 AM

Btc aşırı derecede düşmesine ragmen altcoinler bugun neden yükseldi ?

Claim up to 5,000 satoshi every 15 minutes. 5% daily bonus. Admin Contact
 http://bonusbitcoin.co

Togie
Member
**

Activity: 100
Merit: 10

View Profile
July 15, 2017, 08:35:52 AM

hangi altcoinden bahsediyosun hocam ? Smiley
http://prntscr.com/fvyk22
http://coinmarketcap.com/ gir bir bak bakalım ne düşüyor ne yükseliyor Smiley
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
July 15, 2017, 08:36:46 AM

Dolar bazında olan str ve ripple kendi seviyelerini korumak için artışta.Altcoinlerdeki bu yükseliş.BTC düşsede altcoinlerin artık düşmeyeceğine hacim olarak altcoinlere geçişlerin olduğunu gösteriyor.Fİyat olarak bir haftadır bu seviyelerde ve aşağı düşmedi.Bu fiyatları dip görenler girdikçe fiyat yukarılara çıkar tahminimce.
Aydinizm
Full Member

Activity: 196
Merit: 117

View Profile
July 15, 2017, 08:38:08 AM

Ortalık kan gölü şuan... Portföyünde yüklü şekilde alt coinlerden barındıranlara allah sabır versin bu dönemde...

Aydınizm Smart Money Trading Strategy =====> https://bitcointalk.org/index.php?topic=2967944.0
Underworld244
Full Member

Activity: 154

View Profile
July 15, 2017, 08:44:52 AM

hangi altcoinden bahsediyosun hocam ? Smiley
http://prntscr.com/fvyk22
http://coinmarketcap.com/ gir bir bak bakalım ne düşüyor ne yükseliyor Smiley

newbie kardeşim hızlandırılmıs forum turuna katılın lütfen baktıgınız hacim olayını bile yanlış anlamıssınız bir altcoinin bugun -%15 olması bile düştügü anlamına gelmez ben bugunluk demiştim bakınız str 713 dü bugun 810 oldu yükselişi gördünmü +%16 , xrp +%6 .eth +%7 bu tür yükselişten bahsediyorum.

Claim up to 5,000 satoshi every 15 minutes. 5% daily bonus. Admin Contact
 http://bonusbitcoin.co

Keldel
Full Member

Activity: 166

View Profile
July 15, 2017, 09:08:44 AM

Önceki günlerde yazdığım gibi çok fazla zarardayım ve ben çıkamadıkça bu işten zararım artmaya devam ediyor.Forumun deneyimli isimlerine danıştım onlar yaz aylarında böyle tablolarla karşılaşmanın normal olduğunu panik satışı yapmamam gerektiğini söylediler.

drnkk
Member
**

Activity: 72

View Profile
July 15, 2017, 10:02:55 AM

Önceki günlerde yazdığım gibi çok fazla zarardayım ve ben çıkamadıkça bu işten zararım artmaya devam ediyor.Forumun deneyimli isimlerine danıştım onlar yaz aylarında böyle tablolarla karşılaşmanın normal olduğunu panik satışı yapmamam gerektiğini söylediler.

Ben ilk BTC aldığımda MT.Gox hacklenmişti sanırım, sonrasında panik-satış yapmıştım.
Takip etmeye devam ettim ve sattığıma pişman oldum.

Bu yılbaşlarıydı sanırım,
Daha önceki tecrübeye dayanarak kaybettiğimde hayat standardımı etkilemeyecek bir meblağ ile almıştım.

PBOC Çin merkez bankası exchange sitelerini durdurmadan hemen önceki zirvede almıştım.
Poloniexe aktardıktan hemen sonra grafiğin düşüşünü canlı canlı izlemiştim.

Bu sefer panik yapmadım, panik satışı da yapmadım,
Takip ettim başka altcoinlere geçtim girdim çıktım.

LTC sürekli düşerken emir tablosunu takip ediyordum,
Birilerinin topladığı kanısına vardım ve trollbox'da LTC ile alay edilirken ben toplamaya başlamıştım.
İyi de yapmışım, kötü kararlarım olmadı mı o da oldu.
Ama en azından benim kararlarımdı,

Şimdi elimde parası çıkmış bir Rigim var, mining ile de uğraşıyorum.
Fon'a girdim çıktım.
İyi kötü trade yapmak için, yazılım çalıştırdığım bir kiralık VPS serverım var, trade konusunda birikimim oldu.
Araştırarak para yatırdığım ICO'lar var, crowdsale'i tanıdım.
Dün araştırıp bir altcoin için de masternode kurdum.

Algoritmik trade botu denemedim, ona da sıra gelecek.
Sanırım bir girmediğim bounty olayı kaldı, o da gerçekten şu anda ilgimi çekmiyor.

Şu dönemde benim izlediğim yol şu oldu,
Elimdeki BTC hatta bir kısım LTC ile ,
ICO'lara girdim, düşen altcoinlerden toplamaya çalıştım,
Hatta erken toplamaya başladığıma çok pişmanım.

Mining noktasında da elektrik paramı finanse edebileceğim için,
Birim zamanda adet olarak daha fazla basabileceğim coinlere yöneldim,
Aynı kafam gibi rigim'de Ati ve Nvidia karışık.
Aynı rigde Atilerle Musicoin nvidialarla XVG basıyorum.

Piyasaların yükselişi sırasında çarpan katsayı fazla olacaktır diye umut ediyorum.

Forumun deneyimli isimlerinin fikirlerine tabi ki saygım sonsuz ama
Asıl kar ettiren şey, böyle zamanlarda kendi kararını alabilecek bir birikim edinmek bence.
Kardan kastım sadece maddi değil, ilk panik-satışımdaki zararım benim öğrenme maliyetim idi.

Blockchain teknolojisi ile ilgili gelişmeleri takip etmeye çalışıyorum,
Sürekli bir araştırma içinde olmazsan fırsatlar sen google'dan gördüğünde zaten kaçmış oluyor.

Olaya sadece coin alım satımı gibi bakmayı genel olarak orta-uzun vade de faydasız görüyorum.

Bakalım zaman ne gösterecek.

İyi Günler.

Bitrated user: drnk.
umutdmrx
Member
**

Activity: 104

View Profile
July 15, 2017, 10:20:52 AM

Aynı durum su an icin bende de mevcut. Satis yapmayi kesinlikle dusunmuyorum, satmadigimiz surece zararda degiliz ancak  parayi bagladigimiz aci bir gercek , cok ters durumda kaldim. Piyasanin eski haline donecegini dusunuyorum ama toparlanmasi umarim sadece aylarla sınırlı kalır.

Drnkk   tavsiyeleriniz icin tesekkürler, su anda bende panik satisi yapmadan, zarari minimize etmek icin piyasadan altcoin firsati arastiriyorum. Gorunen o ki 1 agustos a kadar bu durum devam edecek.

Umarim bu zor gunlerde, herkesin yuzu guler.
Riskylisk
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 257

View Profile
July 15, 2017, 10:28:38 AM

Aynı durum su an icin bende de mevcut. Satis yapmayi kesinlikle dusunmuyorum, satmadigimiz surece zararda degiliz ancak  parayi bagladigimiz aci bir gercek , cok ters durumda kaldim. Piyasanin eski haline donecegini dusunuyorum ama toparlanmasi umarim sadece aylarla sınırlı kalır.

Drnkk   tavsiyeleriniz icin tesekkürler, su anda bende panik satisi yapmadan, zarari minimize etmek icin piyasadan altcoin firsati arastiriyorum. Gorunen o ki 1 agustos a kadar bu durum devam edecek.

Umarim bu zor gunlerde, herkesin yuzu guler.
Aslında forumdaki deneyimli kişiler defalarca uyarıda bulundu ama forumdaki yeniler negatif konusanlar yerine pozitif konusup gazlayan yenileri dinlemeyi tercih etti. Olumluyu düşünmek daha cok işine geldi milletin. %80-90 nakite geçtim 1 hafta kadar önce bekliyorum. Bir gup birde kırıntı miktarda 2-3 coinim var. Agustosta ben piyasaların düzeleceğini düşünmüyorum. Sadece btc rengini belli edecek.
teramit (OP)
Legendary
*

View Profile
July 16, 2017, 12:46:20 AM

Dolar bazında olan str ve ripple kendi seviyelerini korumak için artışta.Altcoinlerdeki bu yükseliş.BTC düşsede altcoinlerin artık düşmeyeceğine hacim olarak altcoinlere geçişlerin olduğunu gösteriyor.Fİyat olarak bir haftadır bu seviyelerde ve aşağı düşmedi.Bu fiyatları dip görenler girdikçe fiyat yukarılara çıkar tahminimce.
Ne yapmıyoruz , kendimizi kandırmıyoruz.
2 haftadır her ufak altcoin yükselişi ardından sağlam düşüşler geldi. Ölü kedi zıplaması bunlar.
teramit (OP)
Legendary
*

View Profile
July 16, 2017, 12:55:03 AM

Öncelikle geçmiş olsun. Deneyimli derken deneyimli görünümlü deneyimsizlere danışmışsınız belli ki , çünkü tamamen serbest piyasa arz talep dengesine dayalı bir piyasada Teknik bir belirsizlik yüzünden yaşanılan bu duruma "Yaz aylarında olur böyle" demişlerse o arkadaşlara bir daha birşey danışmanıza gerek olmadığını söyleyebilirim.
Siz Panik satışı yapmazsanız da başkaları panik satışı yapıyor ve fiyatı düşürüyor.Şu an bile satsanız 1 gün içinde zarardan kara geçmiş olursunuz.İlk mesajımda da bunu belirttim. 1 ağustosa kadar vaziyet böyle. Sonrasında ne olacak yine belli değil yine karambol. Tam satmalık durum. Tek satoshim yok full fiyata geçtim YT.
(Deneyimli adamlara danıştım derken bana geldiğinizi hatırlamıyorum bu arada  Wink )
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
July 16, 2017, 01:16:55 AM

Afedersiniz ama buralardan çıkın demek pek de mantıklı ve iyi niyetli gelmiyor. Dünkü syndicate %990 artmışken girin demekle aynı şey bence! Napsın insanlar taban yok tavan yok, %50-80 düşmüş bir coinden (borsa deyimiyle tahtası kapanmayacaksa) "çıkın" demek balinaların istediği bir durum! "Al ben yiyemedim sen ye" mi diyelim? Hadi çıktık napacağız coin piyasasına tövbe mi edeceğiz ya da fiyatlar tavan yapınca mı gireceğiz?
Fiyatlar eninde sonunda artacak bu 1 ağustos olur 1 Eylül olur 1 saniye sonra olur onu da kimse bilemez...Her şey bir "tık"a bakar. Yatırım tavsiyesi falan da değil herkesi bildiği gibi hareket etsin.

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: