Bitcoin Forum
May 14, 2024, 05:15:56 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Yutrdışında çalışmak  (Read 3311 times)
ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2086
Merit: 452

View Profile
December 14, 2017, 06:27:14 PM
Merited by DrMsEr (7)

Yurtdışında çalışmak için en başta çok iyi düzeyde yabancı dilinizin olması gerekir.Tabi ne tarz bir iş yapacağınıza göre istenilen dil seviyesi de değişir.Ayrıca bu işler ha diyince olan işler değil diye biliyorum.Yurtdışında da icra edebileceğiniz bir mesleğiniz varsa işiniz daha kolaylaşır.Eğer yoksa çok daha fazla uğraşmanız gerekebilir.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
The block chain is the main innovation of Bitcoin. It is the first distributed timestamping system.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715663756
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715663756
Reply with quote  #2

1715663756
Report to moderator
Memetemmi
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
December 23, 2017, 05:14:43 AM

yurt dışınd açalışmak bizim içn tam bir işkence bence ne gerek var
finbad
Full Member

Activity: 215
Merit: 100

View Profile
January 01, 2018, 05:54:12 PM

Ben yurtdışı okudum çalıştım, tavsiye ederim deneyin.
uclrtpl
Member
**

Activity: 202
Merit: 21

View Profile
January 01, 2018, 06:57:17 PM

niteliğine bağlı tamamen. gideceğin ülkede dolar ile euro ile calısabılcek bı iş bulursan ne ala. yoksa gurbet zor be kardeş iş bulmak içinde oralara gidilmez yani.

aAragnoN
Member
**

Activity: 98
Merit: 11

BELUGA PAY. Complete Mobile Point of Sale System

View Profile
January 01, 2018, 07:06:43 PM

yurt dışında çalışmayı gözünüzde büyütmeyin, ancak orada çalışıp giderlerinizi en aza indirirseniz ve biriktirdiğinizi Türkiye de harcarsanız o zaman karlı bir şeyler yapmış olursunuz.

pomknos
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 1

View Profile
January 01, 2018, 07:41:37 PM

Almanya'da işsizlik maaşının 1000 euro olduğunu duymuştum eğer öylese ne güzel istanbul be Cheesy
lxjtian
Full Member

Activity: 201

View Profile
January 02, 2018, 04:58:54 PM

Arap ülkeleri yüksek maaş veriyor.
kukoc
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
January 02, 2018, 05:48:11 PM

Cok cok koly degil artik firmalar burda yapilan islerin projelerin denkligini ariyor. Mevcur firmandaki yaptigi. Isler yerine ne gibi proje elistirdin nasi proje bazli calisip kendini gelistirdin onu ariyorlar. Full yabanci dil sartini vs saymiyorum bile. Proje ve kendini gelistirmeye cok onem veriyorlar
coinustasi
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
January 02, 2018, 06:08:04 PM

Merhaba, öncelikle hangi ülkede çalışmak istediğinize karar verin derim. Ardından bu ülke özelinde araştırmalarınızı yapıp, bunun için gerekli eforu sarfetmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.
F_ala
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
January 02, 2018, 10:41:20 PM

işçi sınıfıysan eğer her ülke de aldığın maaş sana az gelecektir malesef. yani bunun dışında çalışmak istediğin ülkeyi iyi araştırmalısın örneğin orda sana 5 bin verseler ama domates biber 15 20 liraysa ev kiraları uçuksa yine birşey değişmeyecektir. boşu boşuna gurbete gitmiş olacaksın.
icegeekfresh
Full Member

Activity: 406

View Profile
January 03, 2018, 05:20:17 AM

2 yıl çalıştım fransada, fakat alışamayanlardanım ben sonrasında geri döndüm. İnsanın ülkesi gibi yok.

colemankaan
Member
**

Activity: 116

TEND, TOKENISING LUXURY ASSETS

View Profile
January 03, 2018, 09:51:52 AM

Yurt disinda calisip para kazanmak her turk genci'nin hayali.evet yurt disinda  calisip iyi para kazanabilirsiniz,hatta cok iyi bir ortamda calisip guzel bir yasaminizda olabilir. ama disarda calismak turkiye'de calismaktan daha zordur. gurbetciligi,kuralciligi vardir,birde orda yasam kosullari daha farkli, ev kiralari cok pahali. yurt disina gedeceklerin bunlari iyi dusunmesi lazim.

aba1959
Member
**

Activity: 336

View Profile
January 03, 2018, 01:31:11 PM

oğlum geçen sene amerika vizesi aldı 800 usd gidiş dönüş uçk bileti aldı 6 ay amerikada kaldı pizzacıda falan çalıştı ayda 600 dolarda kira ve giderlere harcadı geldiğinde cebinde 15000 dolar para vardı.ancak gitmeden önce orada tanıdık bulurlarsa işleri garanti olur.birazda ingilizce bilseler yeter

Sonata.ai   ●●   The only cryptocurrency exchange you will ever need
──────────      │█│     JOIN WHITELIST     │█│      ──────────
WHITEPAPER   ●   FACEBOOK   ●   TWITTER   ●   LINKEDIN   ●   TELEGRAM   ●   MEDIUM   ●   ANN THREAD
Sweizger
Newbie
*

Activity: 122

View Profile
January 03, 2018, 02:17:44 PM

Yurtdışında daha güzel fırsatlar ve olanaklar var.Yabancı diliniz iyiyse bir sekilde gitmenizi oneririm.
efey39
Newbie
*

Activity: 266

View Profile
January 03, 2018, 03:16:21 PM

aslında yurt dışında çalışmakla yurt  içinde çalışmak arasında iş gücü bakımından ciddi farklılıklar yok.aslında ülke bazında değerlendirdiğimizde verilen ücretlerin oranları aynı. burada farklılığı yaratan durum döviz kurundaki katsayıla[Suspicious link removed]kan bulduğunuzda yurt dışında çalışmak insana fikir ve sosyallik anlamında katkılar sağlar
ck1903
Newbie
*

Activity: 97

View Profile
January 03, 2018, 09:01:16 PM

İyi bir yabancı diliniz varsa vasıflı işlere başvurmanızı öneririm. Diliniz yeterli değilse geliştirmek ve ülkeye alışmak adına vasıfsız işlerde bir müddet çalıştıktan sonra kesin kararınızı verip hareket etmeniz daha mantıklı olacaktır.
DByte
Member
**

Activity: 164

View Profile
January 04, 2018, 09:36:32 AM

Spesifik bir mesleğiniz ve ülkemizdeki belirli 2-3 üniversiteden mezun değilseniz diplomalarınız ile anca mangal yellerler. Hele hedefiniz ABD ise o artık daha da zor. H vize türü çok zorlaştı. Benim önerim, Ankara antlaşmasını araştırmanızı yönünde. İngiltere iyi bir seçenek olabilir, danışmanlara para kaptırmayın. 3 arkadaşımı hazırlayarak gönderdik. 2-3 ay içerisinde sonuçlanıyor.
nlcars
Member
**

Activity: 140
Merit: 22

View Profile
January 04, 2018, 05:41:49 PM
Last edit: February 10, 2018, 02:04:59 PM by nlcars
Merited by Zandar (2)

Hollanda da yasiyorum gel de buralara gor, bazilari Turkiyeyi kotuluyor ama Turkiye bir cennet, ben yakinda oraya gelmek istiyorum. Askari ucret: Euro 1200, ev kirasi 650 Euro, ekmek fiyati 1,50 Euro, sigara fiyati 8 Euro. Tomatesin kilosu 3 Euro, Arba vergisi dizel aylik: 120 euro sigortasi 40 Euro. Is bulmasi burada yasayipta dile bilenler icin o kadar zor ki ne isin var soguklarda karanliklarda elin gurbetinde kendine harab etme

goldenplak
Newbie
*

Activity: 54

View Profile
January 09, 2018, 03:35:47 PM

hemen değil ama ilerde bir gün gitmem gerekebilir diye kendini geliştirmek lazım.her şeye hazırlıklı olarak yaşamak.
keyfi olarak gitmiyorsan, mecbur kaldığında hazır olmak lazım diye düşünüyorum.her zaman yatırımı kendimize yapmalıyız..
Otisabi
Member
**

Activity: 196
Merit: 12

otisbey

View Profile
January 10, 2018, 09:46:47 AM

O işler artık eskisi gibi değil malesef şimdi herşey zorlaştı

Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: