Bitcoin Forum
May 04, 2024, 09:52:45 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: ALT-COIN (Türk dünyasina yönelik)  (Read 1692 times)
deni100 (OP)
Newbie
*

Activity: 19
Merit: 0

View Profile
July 11, 2017, 04:14:03 PM

Degerli arkadaslar,
almanyadan katiliyorum ve yazilimciyim. Bachelor of Science diplomam var üniversiteyi burda bitirdim, yani yazilim hakkinda tecrübem ve bazi projelerim var. Aslinda meseleyi fazla uzatmak istemiyorum.

Benim amacim bir ALT-Coin cikartmak, öncelikle sadece ögrenim amacli, bunun icinde aranizda kiymetli arkadaslar bana ulasip benimle beraber ögrenim amacli bir coin cikartmak isterse cok sevinirim.

Ben daha önce C++,Java,JavaScript,PHP,CSS,HTML,JQuery ile felan calistim, yani yazilim olarak ne yaptigimi anlayacak kadar bir donanimim var.
Sizler ile beraber bir coin cikartip, kendi coinumuzu minen etmek cok zevkli olacagini düsünüyorum.

Facebookta baya Mining ve bunun ticareti ile ugrasan arkadasim var, yani bir community de hazir. Sakasina ve ögrenim amacli olsada baya zevk verecegini düsüncesindeyim.

Tabi ki meseleyi sadece ögrenim ve sakasina degil de, eger bu meselede kendimizi gelistirebilirsek ticarete de döküp kendi dünyamiza yakin bir blockchain teknolojisi ile türk dünyasina yönelik coin ile dünyaya acilabiliriz.

Degerli arkadaslar kendi capimda param var ve paraya bu konuda cok ihtiyacim yok , yani refah icinde yasiyorum, ben sadece ögrenmek ve olursa ticaretine atilmak istiyorum.
Yani böyle yorumlar görmek istemiyorum -> Siz yapamazsiniz, veya gereksiz felan.
Size gicik olur , sonra cikartirim hahaha Cheesy

Saka bir yana
Yaptigim daha önceki projeler mevcut.
Isteyenler bana PM veya forumda ulasabilir.
Saygilarimla
Mustafa
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714816365
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714816365
Reply with quote  #2

1714816365
Report to moderator
1714816365
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714816365
Reply with quote  #2

1714816365
Report to moderator
smiletyson
Hero Member

Activity: 661
Merit: 509

View Profile
July 11, 2017, 04:52:03 PM

İlk olarak Bitcoin'i github'dan indir, daha sonra hardcodded blokları, tx'leri temizle
zorluğu vs sıfırla, genesis txi yarat, bitcoin'i derleyip bitcoin klonu bir coin geliştir. Ardından topluluk için bir altcoin çıkartırsın.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
July 11, 2017, 07:51:15 PM

Gurbetcilerimizin kayit disi paralarini Türkiye'ye göndermelerini kolaylastirmak icin bir kripto sistemi üzerinde calisabilirsin diyecegim ama... Smiley

Coin cikarmak zor degil, kopyala degistir yapistir...
Kazanc elde etmek icin arkasinda saglam bir fikir ve saglam bir ekip gerekli... Ama bunlari hazirlayana kadar, ögrenme amacli bir iki coin'i github'tan alip düzenlemekle is baslanilabilir tabii.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
July 11, 2017, 11:53:07 PM

yeni coin çıkarmak çok da işyapar bir fikir değil
işe yarasa zaten hazır açık kaynaklı koddan derlemeyi yapabilecek insan fazlasıyla var.

fikir oradaki kod ile başka neler yapilabilirin cevabı olmalı.

deni100 (OP)
Newbie
*

View Profile
July 12, 2017, 07:55:35 PM
Last edit: July 12, 2017, 09:01:55 PM by deni100

Degerli arkadaslar,
ben bir litecoin/bitcoin klonu yaptim ve calistirdim. Mining de yaptim hersey güzel, asil mesele ise Türkiyedeki insanlarin cogununun Blockchaini tanimamasi.
Insanimiz eger "Milli" ve "yerli" olarak bir strateji ile mininge veya borsada yatirima tesvik edersek büyük isler olabilecegini düsünüyorum.

Yani ben sadece ilk etapta benimle calisabilecek yazilimci arkadaslar ile bir muhabbet ve bir community olusturmak istiyorum. Bu fikir alisverisi ile büyük seyler olabilecegini düsünüyorum.

Slackimize katilirsaniz sevinirim:
https://join.slack.com/t/humancoin/shared_invite/MjExNDQ3MjA3NDA5LTE0OTk4OTA0MjYtMDZiM2U1MzIxOA
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
July 12, 2017, 09:59:51 PM

herhangi bir değer üretmeyen ninja coin için mining yapıp ne elde edeceksin? coinler farklı consensuslar da oluşturulabiliyor. pow pos lpos vs. bırak pow u mine etmeyi. ülkeye faydandan çok tükettiğin elektrik enerjisi zararın olacak.
keyfchi
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
July 13, 2017, 04:26:15 PM

Merhaba Mustafa,

Burhan ben Amerika'dan. Ben de B.S. in Mathematics bitirdim Indiana University'den. Projen icin yeterli C++, Python ve R bilgimin oldugunu dusunuyorum. Burada tanidik cok saglam kodcu Turk arkadaslar da var. Bende aynen senin dusundugun projeyi gerceklestirmek istiyorum. PM atarsin eger beraber calismak istersen.

Iyi Calismalar,

-Burhan
withche.07
Sr. Member

Activity: 549
Merit: 259

Blockchain with solar energy

View Profile
July 14, 2017, 08:35:16 PM

Bence türk topluluğunun böyle bir kendine has coine ihtiyacı var.. bi tane çıkmıştı ama global odaklıydı.. belki ethereum tabanlı farklı bi proje düşünülebilir..

[]
▄▄▄████████▄▄▄
▄▄██████████████████▄▄
▄████████████████████████▄
▄███████▀               █████▄
▄██████▀       ▀███████   █████▄
▄█████▀  ▄    █▄   ▀██▀  ▄  █████▄
████▀  ▄██  █  ███▄    ▄███  █████
▄███  ▄████ ███  ██▀     ▀███  ████▄
███         ▀███    ▄███▄   ▀█  ████
███  ████▄            ▀▀▀██▄     ███
████  ████ ████▀    █▄▄▄         ███
▀████  ██  ██▀  ▄██  ███▀▀      ███▀
█████  █  ▀  ▄████▀    ▄██▀  ▄████
▀█████     ▄█▀▀    ▄  ██▀  ▄█████▀
▀█████       ▄▄█████    ▄██████▀
▀█████               ▄███████▀
▀████████████████████████▀
▀▀██████████████████▀▀
▀▀▀████████▀▀▀
▄▄▄████████▄▄▄
▄▄██████████████████▄▄
▄████████████████████████▄
▄███████▀               █████▄
▄██████▀       ▀███████   █████▄
▄█████▀  ▄    █▄   ▀██▀  ▄  █████▄
████▀  ▄██  █  ███▄    ▄███  █████
▄███  ▄████ ███  ██▀     ▀███  ████▄
███         ▀███    ▄███▄   ▀█  ████
███  ████▄            ▀▀▀██▄     ███
████  ████ ████▀    █▄▄▄         ███
▀████  ██  ██▀  ▄██  ███▀▀      ███▀
█████  █  ▀  ▄████▀    ▄██▀  ▄████
▀█████     ▄█▀▀    ▄  ██▀  ▄█████▀
▀█████       ▄▄█████    ▄██████▀
▀█████               ▄███████▀
▀████████████████████████▀
▀▀██████████████████▀▀
▀▀▀████████▀▀▀
[|]
deni100 (OP)
Newbie
*

View Profile
July 15, 2017, 10:59:52 AM

ikinize de yazdim bana dönerseniz sevinirim.
abilger
Jr. Member
*

Activity: 58
Merit: 10

View Profile
July 15, 2017, 05:32:38 PM

Pek cok arkadasin da dedigi gibi coin cikarmak zor degil kopyala yapistir.
Onemli olan nasil kullanacagin. Ya cok iyi marketing olacak ya da buyuk firmalarla isbirligi yapip is dunyasina yonelik bir fikir uretmen lazim ki basarili olsun.
thinkinger
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile WWW
July 15, 2017, 09:04:22 PM

ben de yakın zamanda bir koin çıkarmayı düşünüyorum. Ambercoin gibi arkasında bir şirket veya kar getiren bir faaliyet olacak. İşler kesinleştiğinde beraber çalışmak isterim.

.██████████   bitfons.in- Cryptocurrency Exchange - 10 coins███████.
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
July 16, 2017, 08:25:38 AM

bende destek olurum elimden geldiğince eğer böyle bir projeniz ve çalışmanız olursa.
Bayyn
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

Web Developer

View Profile
July 18, 2017, 07:55:07 AM

projenin web tarafındaki yazılımada ben yardımcı olabilirim, x11 algoritması kullansak güzel olur gibi.
tumece
Full Member

Activity: 392
Merit: 107

View Profile
July 19, 2017, 04:14:27 PM

bu işler için orjinal bir fikir, bolca para. yetişmiş personel. kripto dünyasında geçerli ve tatmin edici pr çalışması lazım. türk topluluğundan ciddi bir proje çıkmaması şu ana kadar üzücü bir durum. girişimci ruhumuz var ama kolay pes ediyoruz genellikle.

CoinAKC
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
September 27, 2017, 07:54:29 PM

bu işler için orjinal bir fikir, bolca para. yetişmiş personel. kripto dünyasında geçerli ve tatmin edici pr çalışması lazım. türk topluluğundan ciddi bir proje çıkmaması şu ana kadar üzücü bir durum. girişimci ruhumuz var ama kolay pes ediyoruz genellikle.

Dogru yazmissiniz, bolca fikir var ama ortaya cikan proje yok diye. 

Turk toplulugundan da proje cikacak: projesi hazir, bazi teknik ve resmi konulari halletmeye calisiyoruz.

Turkiye de blockchain = bitcoin cinayeti olarak algilandigi surece ne kadar ilerleyebilirsiniz? Biz de forumdaki bir cok kisi gibi atomu parcalamaya calisiyoruz...

'Yetismis personel var' diye yazmissiniz ama teknik bazi konularda yazilimci ihtiyacimiz var, hem bu platformda hem de farkli mecralarda arayisimiz var, henuz tam olarak olaya hakim ve 'ben blockchain biliyorum' diyen tek bir kisi bile cikmadi!!! Onu nereye koysak?
Fyilmaz
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
October 11, 2017, 06:39:30 PM

Waves alın hocam waves Cheesy
eric_draven
Newbie
*

Activity: 56

View Profile WWW
October 11, 2017, 08:40:00 PM

Grubunuza katıldım hocam ancak bottan başka sohbet edecek kimse yoktu. Botunuzda sadece İngilzice biliyor. Ne yazsam anlamadım deyip duruyor. Keşke bot bari türkçe konuşaydı  Grin
Pages: [1]
  Print  

Jump to: