Bitcoin Forum
May 06, 2024, 08:24:30 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Otomatik / Manuel Rig Resetleme Sistemi (Satış konusu)  (Read 3052 times)
forbidden (OP)
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
July 14, 2017, 05:11:57 PM
Last edit: July 14, 2017, 05:29:28 PM by forbidden

Merhabalar,
Clymore Remote Manager üzerinden riglerini takip edebileceğiniz ayrı bir PC'niz var ise adresinize göndereceğim donanım/yazılım ile ister otomatik, isterseniz manuel olarak riglerinizi resetlemeniz mümkün.

Nasıl çalışır:

Resimde görmüş olduğunuz On/Off bazı anakartlarda Pwr_sw (Power Switch) olarak geçer,

Kabloları hazır bağlı olarak göndereceğim 1 adet arduino (Programlanmış ve hazır)

İhtiyaca bağlı 4'lü 8'li 16'lı röle takımı (arduinoya bağlanmış ve hazır)

220v elektrik  ile göndereceğim sistemin hiç bir alakası yoktur, tek yapmanız gereken eski prizlerinizin yerini değişmeden sadece göndereceğim röle aparatından çıkan 4-8-16 adet kabloyu anakartınızın yukarıda resimde göstermiş olduğum On/Off bazı anakartlarda Pwr_sw (Power Switch) olarak geçer kısımlararına takmak ve programı çalıştırmak.

Yazılım Clymore Remote Manager'a entegre olarak çalışır, Riglerinizden duran olduğunda yazılım bunu kısa sürede algılar, riginizin (anakartınızın) power tuşuna 7 sn süre ile basılı tutar, anakarta giden elektrik bu sürede kesilir yani riginiz tamamen kapanır, 2 sn bekledikten sonra açmak için tekrar sinyal gönderir ve riginizi tekrar açmış olur, dilerseniz ekrandaki butonlar aracılığı ile de bu işlemi manuel yapabilirsiniz.

Sistemin avantajı:
Gece siz uyur iken riginiz sustuğunda otomatik kapat aç yaparak sisteminizin durmasını engeller.
Cep telefonunuz ile uzak masaüstünden riglerinizi takip edebilir, manuel reset atabilirsiniz.

Kurulum tarafımdan Teamviewer/Alpemix tarzı uzak kontrol araçları ile yapılacaktır.
Elektrik gidip geldiğinde COM portu otomatik bulur, bağlanır ve sistemi başlatır.

Kargo bana aittir.

Fiyat:
  • 4'lü sistem : 250 TL
  • 8'li sistem : 500 TL
  • 16'lı sistem : 750 TL

1715027070
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715027070
Reply with quote  #2

1715027070
Report to moderator
1715027070
Hero Member
*

Ignore
1715027070
Reply with quote  #2

1715027070
Report to moderator
1715027070
Hero Member
*

Ignore
1715027070
Reply with quote  #2

1715027070
Report to moderator
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715027070
Hero Member
*

Ignore
1715027070
Reply with quote  #2

1715027070
Report to moderator
1715027070
Hero Member
*

Ignore
1715027070
Reply with quote  #2

1715027070
Report to moderator
ugr_erkn92
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 250

View Profile
July 14, 2017, 05:20:32 PM

hocam okadar para verilecek 750tl gibi ayrıca birtanede pc açık bırakılacak mantıksız size tavsiyem oraya 20 liralık 1tanede ethernet sheld ekleyin ama eklediniz diye fiyatıda 1000 tl yapmayın belki satış olur
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
July 14, 2017, 05:25:36 PM

hocam okadar para verilecek 750tl gibi ayrıca birtanede pc açık bırakılacak mantıksız size tavsiyem oraya 20 liralık 1tanede ethernet sheld ekleyin ama eklediniz diye fiyatıda 1000 tl yapmayın belki satış olur

Hocam Arduino shield ile arduinoyu çalıştırdık orası tamam, program nerede çalışacak Smiley

Satış olup olmaması çok önemli değil ihtiyacı olan bana ulaşır, öneriniz için teşekkürler.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
July 14, 2017, 05:42:30 PM

yuh reis tmm sokarsında sen taş. bile sokmaya çalışıon
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
July 14, 2017, 05:48:33 PM
Last edit: July 15, 2017, 01:58:06 AM by forbidden

yuh reis tmm sokarsında sen taş. bile sokmaya çalışıon

Grin Grin

ya dostum kablo bağlantı, kurulum işleri fln emek sonuçta bundan aşağı elimi sürmem yani Smiley
Ayrıca otomatik aç kapa yapan bir sistem görmedim ben bir yerde, var ise linkini at karşılaştıralım fiyatı.
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
July 15, 2017, 03:16:21 AM

Tebrikler. Arduino ile işi kopardın sonunda  Wink
iş görür cihaz.
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
July 15, 2017, 01:01:27 PM

Teşekkürler Mustafa.
Aslında arduino arada olmadan direk seri port ile çalışan röleler de var ama çok kaliteli değil biraz problem yaşadım testlerimde. Kaliteli olanların da fiyatı pahalı hep küfredecekler bana Smiley
En iyi çözüm arduino oldu.

igotek
Hero Member

Activity: 2044
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
July 15, 2017, 11:47:36 PM

Çok iyi bir proje diyebilirim.

Simple Rig Resetter v2 cihaza 162 USD ödedim. Hala teslim edilmedi. Ayrıca fatura bedeli düşükl yazmayı kabul etmediler. Vergi çıkacak %20. 8 cihaz bağlanıyor.
Broadlink cihaz kullanıyorum. Tanesi 169 TL. Her bir rig için bir tane bağlamak gerekiyor. Pahalıya mal oluyor.

Bence sizin sistem güzel olmuş. Fiyat pahalı diyen almayıp alternatifleri araştırsınlar bence. Ben fiyatlarınızın uygun olduğunu düşünüyorum.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
muratizm
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

View Profile
July 16, 2017, 03:08:47 AM

Simple Rig Resetter v2 cihaza 162 USD ödedim. Hala teslim edilmedi. Ayrıca fatura bedeli düşükl yazmayı kabul etmediler. Vergi çıkacak %20. 8 cihaz bağlanıyor.
Broadlink cihaz kullanıyorum. Tanesi 169 TL. Her bir rig için bir tane bağlamak gerekiyor. Pahalıya mal oluyor.

Bence sizin sistem güzel olmuş. Fiyat pahalı diyen almayıp alternatifleri araştırsınlar bence. Ben fiyatlarınızın uygun olduğunu düşünüyorum.

Yapmayin ya nesi iyi?
Adam arduino kullanmis, azcik zorlasa arduino yerine esp8266 kullanip riglerin 3333 nolu portundan ethman ciktisini kontrol ettirip, 10 sn icinde yanit vermeyen olursa otomatik reset attirabilirdi. Bu is icin acik ayri pc ye gerek yok. Ha diyelim arduino ide ile program yazamiyorsun, o zaman raspberry pi var, daha ucuza orange pi var script calistirabilen, yine ayni mantik.

Simdi forbidden buraya yazmadan ben pesinen cevabini vereyim, ben niye napmiyorum o zaman sorusuna.
Tatildeyim ulan yurtdisinda, eylulde donucem daha iki ay var. iki ay sonra uygun pazar olursa tabiki projelendirip satarim pc-gerektirmeyen-rig-reset cihazimi Smiley
muratizm
Member
**

View Profile
July 16, 2017, 03:17:07 AM

Alin ornek projede hazir. Adam dahada basit yapmis, ping atiyor sistem cevap vermiyorse kapat-bekle-ac yapiyor.

Az degistirip ip: port 3333 kontrol ettirilebilir

https://github.com/Kasmetski/auto-hard-reset

Raspberry pi veya klonlari ile pc filan istemeden tek basina is goruyor.

Kendi alip ugrasmak isteyen baksin, keyiflidir linux ve arm.
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
July 16, 2017, 07:59:35 AM
Last edit: July 16, 2017, 08:28:55 AM by forbidden

Yapmayin ya nesi iyi?
Adam arduino kullanmis, azcik zorlasa arduino yerine esp8266 kullanip riglerin 3333 nolu portundan ethman ciktisini kontrol ettirip, 10 sn icinde yanit vermeyen olursa otomatik reset attirabilirdi. Bu is icin acik ayri pc ye gerek yok. Ha diyelim arduino ide ile program yazamiyorsun, o zaman raspberry pi var, daha ucuza orange pi var script calistirabilen, yine ayni mantik.

Simdi forbidden buraya yazmadan ben pesinen cevabini vereyim, ben niye napmiyorum o zaman sorusuna.
Tatildeyim ulan yurtdisinda, eylulde donucem daha iki ay var. iki ay sonra uygun pazar olursa tabiki projelendirip satarim pc-gerektirmeyen-rig-reset cihazimi Smiley

Bu sistemi gerçek mining işi yapanlar değerlendirir, sen anlayamazsın, hangi rig ne basıyor, düşen gpu var mı FAZLA rigi olan ya ethman dan kontrol edecek ya da senin gibi rig başı sonsuza dek para bayılıp simplemining kullanacak.
Kontrol için ayrı pc çalıştıranlar için yazdım ilk cümlemde. Senin gibi cırtlak seslilerin konuya ekşiyeceğini bildiğim için.
Hiç başına geldi mi bilmiyorum ama 5 gpu çalıştıran rigde bazen 1-2 gpu düşebiliyor ama 3333 portu hata vermeden devam ediyor benim kurduğum sistem bunu da algılıyor ve resetliyor, kapiş?
Senin mantığa göre 3333 portu cevap verdi her şey yolunda ama gitti hashlar haberin yok. Smiley
Ayrıca manuel resetlemek için nasıl bir mantığın var onu da yaz.
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
July 16, 2017, 08:03:32 AM

Güzel bir proje olmuş hocam elinize sağlık, satış arttıkça maliyetin düşeceğini düşünyorum. Umarım sizin içinde başarılı bir proje olur.
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
July 16, 2017, 08:05:25 AM

Güzel bir proje olmuş hocam elinize sağlık, satış arttıkça maliyetin düşeceğini düşünyorum. Umarım sizin içinde başarılı bir proje olur.

Teşekkürler.

@muratizm
Bu arada daha ucuza daha iyisini yap, kısacası yaptığın şey bi boka yarayacak ve milletin işini görecek ise ben bu konuyu silerim. Seni de tebrik ederim. Hadi bakalım.
muratizm
Member
**

View Profile
July 17, 2017, 10:34:34 AM

Teşekkürler.

@muratizm
Bu arada daha ucuza daha iyisini yap, kısacası yaptığın şey bi boka yarayacak ve milletin işini görecek ise ben bu konuyu silerim. Seni de tebrik ederim. Hadi bakalım.

Sana hazır link verdim proje verdim, al değerlendir diye.
Ben yurtdışındayım dönmeme 2 ay var, 2 ay sonra mining mi kalıcak bakalım.

port 3333 den ethman çıktısı var, istediğin gibi değerlendirirsin. toplam hash hızına bakarsın her gpu ayrı ayrı analiz edersin buna engel yok.
raspberry pi de istersen c# ile yaz MONO da çalıştır, istediğin şekil kontrol var.

bu iş için açık pc tutmak bildiğin israf. Azıcık diplomanın hakkını ver, eskidendi o ANAMAKİNA çalıştırma günleri  Grin
muratizm
Member
**

View Profile
July 17, 2017, 10:37:41 AM

manuel resete gelince

sistem:

raspberry pi veya klonu
dilediğin programlama dilinde script
linux armbian debian OS.

IO portlarından kontrol ile kısa devre yaptırmak şartıyla ister power on/off ister reset jumper pininden istediğin pc yi manuel resetletirsin. Ufak bir program yazmak yeterli.

Hatta bu işi yapan beleş bulut servisler var mobil uygulaması olan. API key alıp orda hesap açıp ordanda komut verebiliyorsun.

Bira mayalarken oda sıcaklığını esp8266 ile buluta gönderip grafik halinde bakıyordum ordan biliyorum.
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
July 17, 2017, 10:46:43 AM
Last edit: July 17, 2017, 11:12:03 AM by forbidden

kardeş tamamen fantazi peşindesin, 20-30 rigi olan, kısacası 30kw güç tüketimi olan bir miningcinin 100w lık dandik bir pc yi açık tutması ne kadar sorun oldu sana veya bir laptop..
Sen şimdi 20-30 rig sahibisin diyelim, bu kafayla biraz zor da diyelim ki var, güldüğün ANAMAKİNA olmadan tamamını nasıl kontrol edersin.
Kör gibi mining mi yaparsın, simplemining ile internetten mi takip edersin, havuzdan yarım saat gecikmeli mi bakarsın, ethman mı kullanırsın?
Hadi ateistler bunu da açıklasın bakalım.

Edit: Kendim için sormadım biliyorsun benim tek sistem kontrolüm var Windows Server 2012 Deneme Süresi 1080 gün sana göre kaçak Smiley
Ayrıca sorduğum sorulara da online görünüyorsun 1-2 gün sonra cvp veriyorsun bi halt bilmiyorsun da yardım aldığın bir mühendis ya da bilişimci mi var muro Smiley
igotek
Hero Member

Activity: 2044
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
July 17, 2017, 11:44:51 AM

İyi yapılan her işin emeğinin hakkını alması lazım bence. Daha iyisini yapabilen varsa yapsın sonra konuşsun. Daha iyisi yapılabilir diyerek boş laflar edilmemeli. forbidden iyi bir çalışma yapmış. Şuanki elimdeki sistemlere para harcamamış olsam forbidden dan bir adet cihaz da ben alırıdm. Elimde bi sürü broadlink var. Birde SRRv2 de kargoda 8 cihaz da o kontro lediyor. Pahalı mı ? Evet pahalı. Broadlink 200 TL, SRRv2 162 USD + %20 gümrük vergisi, forbidden ın yaptığı cihazda çeşitli sayıda rig sayısına göere değişiyor. Bence bu tarz cihazların zatenucuz olmasını beklemeyin. Ucuz olamaz. Profesyonel anlamda mining yapmak isteyen kişiler bu tarz cihazları alıp kullanır. Tek rigi olup da amatör olarak yapanlar ise almayabilir de. Ben hobi olarak başladım. Kazancı da var. Kim hem oyun oynayıp hem de para kazanmak istemez ki ? Cep telefonundan oyun oyanyıp boşa vakit kaybedeceğime böyle şeylerle uğraşırım daha iyi. Burdan kazandığım paralar yine bu sistemlere gitsin sorun yok. Nasıl olsa eninde sonunda kazanç bırakıyor.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
muratizm
Member
**

View Profile
July 20, 2017, 10:34:12 AM

kardeş tamamen fantazi peşindesin, 20-30 rigi olan, kısacası 30kw güç tüketimi olan bir miningcinin 100w lık dandik bir pc yi açık tutması ne kadar sorun oldu sana veya bir laptop..
Sen şimdi 20-30 rig sahibisin diyelim, bu kafayla biraz zor da diyelim ki var, güldüğün ANAMAKİNA olmadan tamamını nasıl kontrol edersin.
Kör gibi mining mi yaparsın, simplemining ile internetten mi takip edersin, havuzdan yarım saat gecikmeli mi bakarsın, ethman mı kullanırsın?
Hadi ateistler bunu da açıklasın bakalım.

Edit: Kendim için sormadım biliyorsun benim tek sistem kontrolüm var Windows Server 2012 Deneme Süresi 1080 gün sana göre kaçak Smiley
Ayrıca sorduğum sorulara da online görünüyorsun 1-2 gün sonra cvp veriyorsun bi halt bilmiyorsun da yardım aldığın bir mühendis ya da bilişimci mi var muro Smiley

Madem forumda online ım neden hiç bir konuya yazmamışım?
Ne sordun da cevap veremedim hamzoş (muro ya cevaben)

Daha Single Point of Failure nedir bilmiyorsun, ne zararı varmış 1 pc açık tutmanın. Ya o açık tuttuğun pc kitlenirse? Smiley
Arm SBC ler çok daha stabil, hele hele arduino tarzı kitler RTOS çalıştırıyor kitlenme diye birşey yok.

Sen herkesi 20-30 rig sahibi zannediyorsun, ilanada yaz o zaman 20-30 rigden aşağı olan bunu almasın diye. Neden 4lü 8 li filan satıyorsun o zaman?

Ben sana yukarıda hem örnek proje verdim, kaynak kodlarına kadar açık al yap.

Birşey yapacaksan iyisini yap, zaten az boz para istemiyorsun, hakkını ver aldığın paranın. Arduinoyu sadece röle kontrolü için kullanmak israftır.
muratizm
Member
**

View Profile
July 20, 2017, 10:36:15 AM

İyi yapılan her işin emeğinin hakkını alması lazım bence. Daha iyisini yapabilen varsa yapsın sonra konuşsun. Daha iyisi yapılabilir diyerek boş laflar edilmemeli. forbidden iyi bir çalışma yapmış. Şuanki elimdeki sistemlere para harcamamış olsam forbidden dan bir adet cihaz da ben alırıdm. Elimde bi sürü broadlink var. Birde SRRv2 de kargoda 8 cihaz da o kontro lediyor. Pahalı mı ? Evet pahalı. Broadlink 200 TL, SRRv2 162 USD + %20 gümrük vergisi, forbidden ın yaptığı cihazda çeşitli sayıda rig sayısına göere değişiyor. Bence bu tarz cihazların zatenucuz olmasını beklemeyin. Ucuz olamaz. Profesyonel anlamda mining yapmak isteyen kişiler bu tarz cihazları alıp kullanır. Tek rigi olup da amatör olarak yapanlar ise almayabilir de. Ben hobi olarak başladım. Kazancı da var. Kim hem oyun oynayıp hem de para kazanmak istemez ki ? Cep telefonundan oyun oyanyıp boşa vakit kaybedeceğime böyle şeylerle uğraşırım daha iyi. Burdan kazandığım paralar yine bu sistemlere gitsin sorun yok. Nasıl olsa eninde sonunda kazanç bırakıyor.

Daha iyisi zaten var. Neyini yapıcaz anlamadım? Link verdim tıklayıp okuma zahmetine girdin mi?
Yurtdışındayım diyorum, böyle bir talep olursa eylül ortası ben döndüğümde isteyene satar kurulumunu yaparım.

Daha iyisi yapılabilir diye boş boş sallamadım, nasıl yapılacağı konusunda yol gösterdim yukardaki mesajlarda.

Ayrıca bu aletlerin BOM masrafı çok ama çok düşük. Yani kendiniz yapmak isteseniz 40-50 dolar bile harcamadan bu sistemi kurabilirsiniz kendiniz.
forbidden (OP)
Hero Member

View Profile
July 20, 2017, 11:29:22 PM

Sana yukarıda soru sordum, konuyu single point of failure'a getirmişsin. NO,NC seçeneği olan bir röleyi kontrol eden PC'nin kilitlenmesinde, riglerin bundan etkileneceğini düşünecek kadar da beyin yoksunusun sanki elektriği röleler üzerinden veriyorum Smiley
Arduino kullanmak israftır diyorsun linux çakmasını öneriyorsun.
Seninle polemik yaşamaktan sıkıldım nasıl bir narsist isen en büyük seninki dedim yine tatmin olmadın sal beni artık.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: