Bitcoin Forum
September 24, 2018, 04:25:27 PM *
News: ♦♦ New info! Bitcoin Core users absolutely must upgrade to previously-announced 0.16.3 [Torrent]. All Bitcoin users should temporarily trust confirmations slightly less. More info.
 
   Home   Help Search Donate Login Register  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: [ANN] [ICO] ...........HALAL Coin ...[ HALAL ]  (Read 4435 times)
ummet-i-muhammed
Member
**
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 10


View Profile WWW
July 18, 2017, 09:41:47 AM
 #1


 
Ana thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2024242.0
Airdrop and bounties : https://bitcointalk.org/index.php?topic=2026521.0

Coin Info

Coin adi : HALAL Coin
Kisaltmasi : HALAL
Toplam coin sayisi : 99.000.000
Info&Token Explorer : http://wavesexplorer.com/tx/BjAZxDeFpYaQ1gwmg65vYArhve31k8j9mscQDecNZ2bX

Walletlar

Waves lite client la sencronize etmeden calisan ilk gunden exchange edilebilme imkani veren bi cuzdan.
Web wallet : https://waveswallet.io/
Chrome store : https://chrome.google.com/webstore/detail/wavesliteapp/kfmcaklajknfekomaflnhkjjkcjabogm
Github : https://github.com/wavesplatform/WavesGUI/releases

Block Explorerlar

Block explorer 1 : http://wavesexplorer.com/
Block explorer 2 : http://wavesgo.com/

Exchanges

Waves wallet asset exchange.
Tidex e de kisa surede eklenicek.


ICO details:https://www.halal-coin.org/ico

Roadmap:https://www.halal-coin.org/roadmap

White Paper: https://www.halal-coin.org/white-paper

 

Sosyal Medyada HALAL Coin

Facebook : https://www.facebook.com/Halal-Coin-1709471299355808/
Twitter : https://twitter.com/HALAL_Coin

TURKCE WHITE PAPER

HELAL COIN

Tüm dünyadaki 1.5 Milyar Müslüman bugün itibariyle karşı karşıya olan büyük zorluklar var. Blok zincir teknolojisi kuşkusuz yeni gelecek olacaktır. Maalesef Müslüman toplum bu devrimi nispeten yavaş ve geç takip etmektedir. Bununla birlikte HALAL cOIN projesi, Müslümanları devrime ayak uydurabilmek için kolaylaştırmayı amaçlıyor. Temel fikir, uzun vadede HALAL Coin in benimsenmesini kolaylaştırmaktır. Dolayısıyla dolaşımdaki azami miktar, fiat para birimlerinden farklı olarak sabit oldugundan, bu, ekonomik açıdan bireyleri güçlendirecektir. Ve bir yatırım olarak, altınla kıyasla daha yüksek kazançlar ve daha kolay ticaret ve depolama imkanları vaat ediyor. Güvenilir bir ticaret platformu sunarak uluslararası düzeyde Müslümanlar arasındaki ticaret bağlarını güçlendirmeyi ve buna ek olarak, tüm Müslümanların önde gelen kuvvet ve öncü sesi olma yönünde güçlü bir topluluk ve yönetişim yaratarak virus gibi yayilan ISIS propagandasını durdurmanın tek yoludur.

Neden HALAL Coin?


Adi uzerinde, HALAL 'riba' (faiz) kazancı olmadığı için İslam'a göre 'HELAL' bir kazançtır.

Ekonomik Nedenler

Blok zincir teknolojisi varlıkların depolanması ve aktarılması için en güvenli yoldur. Kripto ekonomisinin geleceği anlaşılıyor. Kıymetli madenlere ve finansal türevlere kıyasla güvenlik ve büyüme yönlerinden daha üstün. Bununla birlikte, Müslüman toplum bu teknolojiyi görece geç ve yavaşlamıştır.

Altın ve fiat para birimleri gibi geleneksel yatırım yöntemleri kademeli olarak mahkumdur. Özellikle, Müslümanlar arasında çok yaygın bir yatırım olan altın, kriptoasset'lerin pek çok açıdan çok daha avantajlı olduğu için, değerini çok çabucak kaybediyor. Bitcoin veya diğer kriptoasset'lere yatırım yapmak, Bitcoin ve diğer altkaynakları erkenden benimseyenleri zenginleştirebilir. Müslümanlardan ve Müslümanlardan gelen 1.5 Milyar Müslüman'a bir seçenek dağıtmanın tam zamanı.
HALAL Para Müslümanlar, Müslümanlar tarafından geliştirildikleri ve Müslümanlar ve gayrimüslimler tarafından desteklenen Müslümanların ekonomik gücünü artırmak için Müslümanlar için ilk gerçek fırsattır.

Sonuncudan ders alınmadığından, yeni ve daha güçlü bir ekonomik krizin esigindeyiz. Bunun yerine Merkez Bankaları dolaşımdaki fiat para birimlerinin miktarını çarpılarak geçici olarak büyük bir düzeltmeyi ertelediler ve çok yakında patlayacakları daha büyük bir balon yarattılar. Bunun adi 'Everything Bubble'  ve bu sefer borsa, emlak piyasası ve tahvil piyasasındaki balonla birlikte patlamak uzere. Tek kurtuluş değerli metallere ve kripto para birimine yatırım yapmaktır. Ancak değerli metallerin depolanması, saklanması ve aktarılması zordur. Ekonomik kriz ve savaşlar sırasında şimdiye kadar kıymetli madenler güvenli cennet olmasına rağmen, bu sefer daha iyi bir alternatif var: Kripto para birimleri.

HALAL Coin özellikle bu zor zamanlar için öngörülmüştür ve bu şekilde diğer kriptoazlardan farklıdır. Su sekilde açıklayayım. Diğer tüm kriptoazlar dünyadaki tüm cryptofun'ları hedef alıyor ve bu zaten çok doymuş ve büyümek için fazla alan yok. HALAL Para ancak büyümek, belirli kitleleri benimsemek için farklı bir yol seçiyor. HALAL Coin, başlangıçtan beri çok karmaşık ve zorlayıcı bir küresel kabulü hedeflemek yerine daha güçlü dini, kültürel, ekonomik ve ticari bağlara sahip olan yerel ve topluma özgü bir hedef kitleye sahip olmayı hedeflemektedir. Bu amaca ulaşıldıktan sonra, küresel talep sonunda kaçınılmaz olacaktır.

İdeolojik sebepler

İslam, barış, yardımseverlik ve kardeşlik dini olmasına rağmen, özellikle Batı İslamcı Terörizmden sonra batı toplumunda oldukça olumsuz olarak algılanıyor. Gerçek Müslümanlar, eylemler İslami temellerden tamamen ters olduğu için onları Müslüman saymıyoruz, ancak bu günahkar guruh İslam imajını 1,5 milyar Müslümandan daha fazla etkilemektedir. ISIS'in güçlü ekonomik ve insan kaynaklarına sahip olması ve özellikle genç, saf islam ogretisinden bihaber Müslümanları derin web ve yerel camilerde agina dusurmektedir. Müslüman anti ISIS topluluğumuz tarafından ISIS'in çocuklarımızı zehirlemesini durdurmak için bir şeyler yapılmalıdır. HALAL Coin in amacı, tüm web platformlarında ve camilerde güçlü bir anti ISIS propagandası oluşturmak ve yaygınlaştırmak için bir topluluk ve ekonomik kaynaklar yaratmaktır. Müslümanları İSİS din dolandırıcılığı hakkında bilgilendirmek için etkinlikler düzenlemektir.

Müslüman ulusların bir diğer ortak sorunu anti-demokratik kukla hükümetlerdir. Çoğu Müslüman ulus bununla birlikte yaşamayı zorlanmistir. Arap Baharı'nın başladığından yıllar önce geldiğini ben şahsen öngördüm. Çünkü internet ve kullanıcı dostu sosyal medya kitleler tarafından kabul edildi. Yeni bir Arap baharı şimdi yolda. Kripto devrimi geliyor. Ancak bu kez daha yumuşak ama daha verimli olacak. Çünkü diktatörlükler, ezmek yerine vatandaşlarını mutlu etmeden mevkilerini koruyamayacaklar.   Çünkü vatandaşlar hükümete olan güvenini kaybederlerse, kripto varlıklarına geçecekler ve bu hükümeti ekonomik açıdan zayıflatacak, böylece yazdırdığı fiat paranın polis ve silahlı kuvvetler maaşlarını ödemek için yetersiz kalacakdır.

Nasıl?

HALAL Coin proje ekibi ve hızla büyüyen HALAL Coin topluluğu kaynakların nerede tahsis edilmesi gerektiğine karar vermek için birlikte hareket edecektir. Bu, HALAL Coin topluluğundan düzenli olarak organize edilen anketler ve geri bildirimlerle sağlanacaktır.

Marketing

İlk etapta her biri 90.000 000 Coin (toplam 99.000 0000 ) 90 000 000 HALAL bölüne bölünecek bir ICO (İlk Para Satış Teklifi) başlatılacaktır. Her yığının fiyatı artan bir sırayla. Katkılardan (teknolojik, pazarlama, reklamcılık, blog yazımı vb.) Teşvik için 9 000 000 HALAL ayrılmıştır
Bu şekilde, tipik ICO belirsizliğini yenmeyi hedefliyoruz. Bu sürekli ICO'dan sürekli olarak aktifleşen miktar, ilk etapta Müslümanlar tarafından HALAL Coin  toplu olarak benimsenmesi için pazarlama için harcanacak. Buna, yoğun sosyal medya etkinliği, reklamlar ve halka açık etkinlikler dahildir. Birkaç exchange platformuna admisson. (Bittrex, Tidex, Yobit, crptopia, livecoin vb.) Bu agresif pazarlama ICO ile eşzamanlı olarak devam edecektir. Dolayısıyla yatırımcılar katkılarının etkisini doğrudan doğruya görebilirler.

İkinci aşamada, Bitcoin i bile duymayan kitlelere ulaşmak için pazarlama genişletilecek. Bu aşamada katılan tüccarların sayısı ve fiziksel ATM sayısı hızla artıyor olacak.

Bazı ülkelerde belli kabullere ulaşıldıktan sonra ticaret odaları, mali ve resmi kurumlar HALAL Coin kullanmak ve / veya insanları kullanmaya teşvik etmek için kesintisiz olarak dürtulecekler.

Teknoloji geliştirimi

ICO sırasında satılacak tokenler, ayrı bir Blok Zinciri (Kasıtlı olarak POS) başarılı bir şekilde uyguladıktan sonra HELAL Coin'e dönüştürülecektir. Şimdilik birkaç mevcut teknolojiyi yakından değerlendiriyoruz ve testler uyguluyoruz (Waves, Ethereum, NEO, Next, Omni, Counterparty, Lisk, Ubiq vb.) Başarılı bir şekilde fork ve test ettik ve böylece birkaç blok zinciri test ettik. Ancak yeni teknolojiler, karışıklık, grafen ve başkaları delegated POS gibi yolda. Fork ve geliştirdiğimiz teknolojinin şu an için ve yakın gelecek için en iyi seçeneklerden biri olmasını sağlamak istiyoruz. Hafif, ölçeklenebilir, sabit ve kanıtlanmış olmalıdır. İslami sermayenin benimsenmesinin patlamasından önce bu blok zincirinin üzerinde bir Token oluşturma aracı ve merkezi olmayan bir değişim platformu kurmak için çok iddialıyız.

Zaten önceden ve kesin olarak tanımlanmış teknoloji hedeflerimizin olmadığını fark etmişsinizdir. Çünkü biz sonradan topluluğunu yaratan bir coin değiliz. Biz kendi coinini yaratan büyük bir topluluğa sahibiz! Ve bizzat toplumun istediği coin olmasını sağlayacağız.

Eğitim ve Anti ISIS propagandası

HALAL Coin ve ISIS karsiti propagandayi yaygınlaştırmak için yaptıkları katkılardan ötürü Müslüman blog yazarlarını, genç koleksiyoncuları, twitter'leri vb. Teşvik edeceğiz. Ücretsiz Airdrop vermeyeceğiz. Bu bireyleri teşvik etmek için topluluğumuzla yakın çalışacağız.

Ayrıca, kâr amacı gütmeyen eğitim organizasyonları, spor organizasyonları ve Dünya İslam Ekonomik Forumu gibi halka açık etkinlikler sponsor olacak ve pazarlama ve ideolojik nedenlerle ayrı etkinlikler düzenlenecektir.


https://www.halal-coin.org/
1537806327
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1537806327

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1537806327
Reply with quote  #2

1537806327
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise here.
1537806327
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1537806327

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1537806327
Reply with quote  #2

1537806327
Report to moderator
1537806327
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1537806327

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1537806327
Reply with quote  #2

1537806327
Report to moderator
Leonbtc
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 266
Merit: 190View Profile
July 18, 2017, 09:46:45 AM
 #2

Digerleri harammi hocam?

bitpazari
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 840
Merit: 519View Profile
July 18, 2017, 09:52:51 AM
 #3

Digerleri harammi hocam?

Diğerlerinin haram olduğundan değil satış stratejisi var işte ama coin dünyasında kimse böyle bir pazarlamaya gelmez. Millet kazancına bakıyor projeye bakıyor coin adına kimse bakmaz.

          ▐████████       ██
          █   █   █▌     ██
         ▐█       █▌    ██
          █▌      █    ██
          ▐██   ▄██    █
           ▀█████▀    ██
    ▄█▄      ▀█▀      █▌
    ▀███▄            ▐█
       ▀██           ██
         ██          █
          ██        ▐█
           █▌       ▐█
           ▐█       ██                                                   ██
            █▌      █▌                                                   ▀▀
            ██▄▄▄▄▄▄█▌
            ▐████████   █   ██ ▐█▐███▐███   ████   █▄███    ████  ████▄  █▌ ▐█▄███
             █      █   █   ▐█ ▐█   █▌  █▌     ▐█  █▌  ██  █▀  ▀ ▐█   █  ██ ▐█   █▌
             █▌     █   █   ▐█ ▐█   █   █▌   ▄▄▄█  █   ▐█ ▐█     █▌   █▌ ██ ▐█   █▌
             ██     █   █   ██ ▐█   █   █▌ ▐█▀ ▐█  █   ▐█ ▐█     █▌   █▌ ██ ▐█   █▌
             ██    ▐█   █   ██ ▐█   █   █▌ ██  ▐█  █   ▐█  █     ▐█   █  ██ ▐█   █▌
             ██    ▐█   ██████ ▐█   █   █▌  █████  █   ▐█  ▐████  ████▀  ██ ▐█   █▌
▄█   ██████   Join our whitelist!     ██████
  A new era of charity 
█▄
...............Social Media...............
Telegram    Reddit       Medium
Twitter ANN Thread Facebook
              ▄▓▓▓▓▓▄▄  ▄▓▓▓▓▓▓▄
            ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄
           ▐▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
           ▐▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
            ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀
             ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
               ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀
                 ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
                    ▀▓▓▓▓▀
     
          ▄▄███████▄▄▄  ▄▄▄▄▄     ▄█
    ████████████████████████▀  ▄▄██▀
    ███████████████████▄▄ ▄▄▄████▀
    ██████████████████████████▀
                ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
SanalPara
Sr. Member
****
Online Online

Activity: 630
Merit: 256


Monetizing Mobile Engagement Data


View Profile
July 18, 2017, 09:56:34 AM
 #4

Waves üzerinde oluşturulmuş diğer coinler gibi bunun da sonunun iyi olacağını düşünmüyorum. Yıllar önce Allahcoin adında bir kripto para yaratılmıştı. Ama hiçbir borsaya eklenmeden yitip gitti sanırım. Bu piyasada dini unsurlar içeren Coinlerin hiç tutulmadığı apaçık ortada. 🕌

Matthias9515
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 490
Merit: 527View Profile
July 18, 2017, 10:16:28 AM
 #5

ahahahahaha biz müslümanları dinle kandırarak bir kripto paralar ile silkelemedikleri kalmıştı artık oda geldi  Smiley

                 ▄███▄
                ███████░
               █████████▄
              ████████████
             ███████████▓▓▓░
            ███████████▓▓▓▓▓
          ░███████████▓▓▓▓▓░░░
         ░███████████▓▓▓▓▓░░░░░
        ░███████████▓▓▓▓▓░░░░░░░
       ░███████████▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░
      ░███████████▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░
    ░░███████████▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░
    ░███████████▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░
██
██
██
██
██
██
██
.............PayPal  of   Cryptocurrencies ...........
  Blockchain Protocol + 12 Working Modules - Use Crypto as Cash
██
██
██
██
██
██
██
...........Invest Now...........
     ▄████████████████████████▄
    ███████████████████████████▌
    ████████████████▀▀ ---¬█████
    ███████████████        █████
    ██████████████    ▄▄▄▄▄█████
    ██████████████    ▀█████████
    ██████████▌            █████
    ██████████▌            █████
    ██████████████    ██████████
    ██████████████    ██████████
    ██████████████    ██████████
    ▐█████████████    █████████
      ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▀▀▀▀▀▀▀
▄▓█████████████████████▓▓▄
▓██████████████████████████▌
███████████████████▓▓▀  ▓██▌
██████████████▓▀▀       ▓██▌
████████▓▀▀      ▄█    ▐███▌
███▓▀        ▄▄▓▀      ▓███▌
███▓▄▄▄   ▄▓█▓         ████▌
████████▓ ▓▌          ▓████▌
█████████▓    ▄       █████▌
██████████▌ ▄▓██▓▄   ▐█████▌
███████████████████▓▓██████▌
▐██████████████████████████
  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▄███████████████████▄
██████████████████████▌
██████████████████████▌
████████████     █▀███▌
███   █████        ▐██▌
███               ▐███▌
███               ████▌
████             █████▌
█████▄▄         ██████▌
████         ▄████████▌
██████████████████████▌
██████████████████████▌

    ██▄▄             ▄███▄
    ███████▄        ▄████████▄▄
    ██████████     ████████████▌
    ███████████▄ ▄████████████░░
    ████████████████████████░░░░
    ███████████████████████░░░░░
    █████████████████████░░░░░░░
    █████████   ▀▀███████░░░░░░░
    █████████        ▀░░░░░░░░░░
       ▀▀████             ░░░░░░
           ▀▀                 ░░
btclife01
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 308
Merit: 253


View Profile
July 18, 2017, 10:25:49 AM
 #6

Aklıma şu haber geldi;

Helal sertifikalı domuz eti!
Çin bunu da yaptı. 'Helal' sertifikası ile Müslümanlar'a domuz etini satışa sundu.
http://www.haber7.com/uzak-dogu/haber/1080904-helal-sertifikali-domuz-eti

Haber içeriği;
Çin'in güney şehirlerinden birinde çekilen bu fotoğraf "helal" sertifikasının bir takım kişilerce nasıl istismar edildiğini açıkça gösteriyor.

x Gazetesi'nden y 'nin haberine göre üstünde "Kırmızı Biberli Domuz Kafası" yazan kutunun "Helal" sertifikası ile sunulması ülkede yaşayan müslümanların tepkisine sebep oldu.

ÜLKEMİZDE DURUM NE?

Türkiye'deki helal sertifikalarındaki durum Çin'deki kadar kötü olmasa da HELAL yiyecek pazarının iyi denetlenebildiği de söylenemez.

z Dergisi'nin 2 eylül'de yayınlanan sayısında yer alan haber dosyasında konu detaylı bir şekilde ataştırılmış ve durumun hiç de iç açıcı olmadığı vurgulanmıştı.
...Discovery06
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 386
Merit: 103


View Profile
July 18, 2017, 10:37:17 AM
 #7

peygamberin ismini islami değerleri bu işte kullanarak menfaat etmek yeryüzünün en çirkin işidir.Yazıklar olsun.
ummet-i-muhammed
Member
**
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 10


View Profile WWW
July 18, 2017, 10:38:58 AM
 #8

Digerleri harammi hocam?

Digerlerinin Haram oldugunu dusunmuyorum. Ama biz belli bi hedf kitlesi sectik. Belli bir misyon edindik. Sadece kripto meraklilarinin otesinde buyuk kitlelere ulasmayi hedefliyoruz. Kripto paralarin onumuzdeki uc yil icinde dunya capinda yuzde 50 bilinilirlige ulasmasini ongoruyorum (su an yuzde 5 bile yoktur) Suanda criptoaleminin yuzde 10 u bile musluman degil belki ama. Bilinirlik yuzdesi arttikca bunun icindeki muslumanlarin yuzdesi de articak. Bu da logaritmik bi artis demek.

Diger paralar kotu degil haram da degil . cok guzel paralar var ama zaten mevzu bu degil. hicbizaman da bu olmadi. Suanda bitcoin teknolojisi en kotu para. Klonlarken kimse bitcoin tercih etmez hatta litecoin bile cok eskidi.
Monero bytecoin zcash forklarsin. Ama ne var ki bitcoin marketin yarisi !! demek ki neymis ?

Biz piyasadaki coinlerin %99 u gibi butun dunyaya hitap eden bir coin yapmak yerine. %25 ine hitap eden ama gonulden ve saglam hitap eden bir coin yaptik. Neden bunu yaptik? Cunku Islam dunyasinin boyle olusumlara ihtiyaci var. Musluman ulkelr genelde kendi aralarinda anlasamayan. egolu liderlerin oldugu, bu yuzden birlikte hareket edemeyen ulkeler. Biz muslumanlarin kaderinin bu kaosa maglub olmasini kabullenemiyoruz. Zaten bu vaziyettir ki ISIS gibi insan musvetteleri turemistir. Ulke ulke hukumetlerin bir isbirligi yapmadan boyle uluslararasi bi teror orgutuyle bas etmesi mumkun degildir. Biz HALAL Coinin etrafinda toplanan comunite ile ISIS propogandasinin genc beyinleri sehirlemesinin onunde durcaz. on alicaz.  

HALAL Coin yukselirde birilerini zengin ederse bu insanlar HALAL Coin in arkasindaki felsefeyi benimsemis insanlar olacaktir. Sonucta early adaptor olan kisilerin bu projeye yatirim yapmasi bir anlamda fikir birligi veya desteklemedir. HALAL Coin websayfasinda da goreceginiz uzere marketinge onemli bir kaynak ayirdik. Bunun amaci da ozellikle cripto komunitesinin disina cikmak. Yarin birgun alakasiz web sayfalarinda. Hatta gazetede HALAL Coin ilani gorurseniz sasirmayin.Genel bilinirlikte Bitcoini gecmek cok zor belki ama en azindan ethereumu gecmeyi hedef koyduk. Bu size abarti gibi gelmesin. Gayet ulasilabilir bir hedef. E neden digerleri yapamadi ? Cok iyi kodlama yapmak ayri vizyon sahibi olmak ayri bisey. Bitcoinin orneginde de oldugu gibi bir coinin degerini o coinin bilinirligi ve kabul edilmisligi belirler. Arkasindaki teknoloji sadece yan faktor. Bu pc lerin yeni ciktigi doneme benziyor. Herkes super customisable ama super komplike pcler yaparken steve jobs un cikip Millet bunu istemiyor. Millet kullanici arayuzu basit bisey istiyor demesine benzer.

Biz smart contractlarla Artificial intelligence li Supercomputerli decentralised cloud storage disruptive hyperledeger bla bla degil. Biz kimseyi kandirmiyoruz . Gorulmemis bi teknolji cikarmiycaz ortaya. Bizim sozumuz bu Coinin arkasinda duracak olmamiz. Bu coin e ve arkasindaki felsefeye inananlarin yuzunu kara cikarmayacak olmamiz. Helal olsun size diyeceginiz bir coin. Scamle yalanla degil. kKazandirp kazanacak bi coin . Iste bu yuzden HALAL Coin
dnz gns
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 434
Merit: 250View Profile
July 18, 2017, 10:44:00 AM
 #9

hocam yanlış anlamayım ama coin piyasında dini değerlerini körü körüne bağlı kişi azdır. eleştirmiyorum araştırmacı olduklarından kaynaklanıyor.
yani isimi çok itici geldi müslümanları dinle kandırma düşüncesine girmiş bir imajı oluyor. hala yerine bir ayetten isim kulanmanız daha geçerli olurdu. saygılar başarılar. coinin dini olmaz. Cheesy
TurkiyePriest
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 434
Merit: 127


The First User-owned Exchange


View Profile
July 18, 2017, 10:48:47 AM
 #10

Digerleri harammi hocam?

Digerlerinin Haram oldugunu dusunmuyorum. Ama biz belli bi hedf kitlesi sectik. Belli bir misyon edindik. Sadece kripto meraklilarinin otesinde buyuk kitlelere ulasmayi hedefliyoruz. Kripto paralarin onumuzdeki uc yil icinde dunya capinda yuzde 50 bilinilirlige ulasmasini ongoruyorum (su an yuzde 5 bile yoktur) Suanda criptoaleminin yuzde 10 u bile musluman degil belki ama. Bilinirlik yuzdesi arttikca bunun icindeki muslumanlarin yuzdesi de articak. Bu da logaritmik bi artis demek.

Diger paralar kotu degil haram da degil . cok guzel paralar var ama zaten mevzu bu degil. hicbizaman da bu olmadi. Suanda bitcoin teknolojisi en kotu para. Klonlarken kimse bitcoin tercih etmez hatta litecoin bile cok eskidi.
Monero bytecoin zcash forklarsin. Ama ne var ki bitcoin marketin yarisi !! demek ki neymis ?

Biz piyasadaki coinlerin %99 u gibi butun dunyaya hitap eden bir coin yapmak yerine. %25 ine hitap eden ama gonulden ve saglam hitap eden bir coin yaptik. Neden bunu yaptik? Cunku Islam dunyasinin boyle olusumlara ihtiyaci var. Musluman ulkelr genelde kendi aralarinda anlasamayan. egolu liderlerin oldugu, bu yuzden birlikte hareket edemeyen ulkeler. Biz muslumanlarin kaderinin bu kaosa maglub olmasini kabullenemiyoruz. Zaten bu vaziyettir ki ISIS gibi insan musvetteleri turemistir. Ulke ulke hukumetlerin bir isbirligi yapmadan boyle uluslararasi bi teror orgutuyle bas etmesi mumkun degildir. Biz HALAL Coinin etrafinda toplanan comunite ile ISIS propogandasinin genc beyinleri sehirlemesinin onunde durcaz. on alicaz.  

HALAL Coin yukselirde birilerini zengin ederse bu insanlar HALAL Coin in arkasindaki felsefeyi benimsemis insanlar olacaktir. Sonucta early adaptor olan kisilerin bu projeye yatirim yapmasi bir anlamda fikir birligi veya desteklemedir. HALAL Coin websayfasinda da goreceginiz uzere marketinge onemli bir kaynak ayirdik. Bunun amaci da ozellikle cripto komunitesinin disina cikmak. Yarin birgun alakasiz web sayfalarinda. Hatta gazetede HALAL Coin ilani gorurseniz sasirmayin.Genel bilinirlikte Bitcoini gecmek cok zor belki ama en azindan ethereumu gecmeyi hedef koyduk. Bu size abarti gibi gelmesin. Gayet ulasilabilir bir hedef. E neden digerleri yapamadi ? Cok iyi kodlama yapmak ayri vizyon sahibi olmak ayri bisey. Bitcoinin orneginde de oldugu gibi bir coinin degerini o coinin bilinirligi ve kabul edilmisligi belirler. Arkasindaki teknoloji sadece yan faktor. Bu pc lerin yeni ciktigi doneme benziyor. Herkes super customisable ama super komplike pcler yaparken steve jobs un cikip Millet bunu istemiyor. Millet kullanici arayuzu basit bisey istiyor demesine benzer.

Biz smart contractlarla Artificial intelligence li Supercomputerli decentralised cloud storage disruptive hyperledeger bla bla degil. Biz kimseyi kandirmiyoruz . Gorulmemis bi teknolji cikarmiycaz ortaya. Bizim sozumuz bu Coinin arkasinda duracak olmamiz. Bu coin e ve arkasindaki felsefeye inananlarin yuzunu kara cikarmayacak olmamiz. Helal olsun size diyeceginiz bir coin. Scamle yalanla degil. kKazandirp kazanacak bi coin . Iste bu yuzden HALAL Coin
Hocam buralar şeytan icadı. Bence siz hiç bulaşmayın. İnternetin sosyal medyanın yasak olduğu müslüman ülkelerinde, kadınların insan sayılmadığı ülkelerde, siz bu helal coini nasıl pazarlamayı düşünüyorsunuz?

Matthias9515
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 490
Merit: 527View Profile
July 18, 2017, 10:49:45 AM
 #11

hocam yanlış anlamayım ama coin piyasında dini değerlerini körü körüne bağlı kişi azdır. eleştirmiyorum araştırmacı olduklarından kaynaklanıyor.
yani isimi çok itici geldi müslümanları dinle kandırma düşüncesine girmiş bir imajı oluyor. hala yerine bir ayetten isim kulanmanız daha geçerli olurdu. saygılar başarılar. coinin dini olmaz. Cheesy

Çakal bunlar, müslüman biri ucunda para olan bir iş yaparken ağzına muhammet adını almaz. Bunlara bu piyasadan ekmek düşmez zaten.

                 ▄███▄
                ███████░
               █████████▄
              ████████████
             ███████████▓▓▓░
            ███████████▓▓▓▓▓
          ░███████████▓▓▓▓▓░░░
         ░███████████▓▓▓▓▓░░░░░
        ░███████████▓▓▓▓▓░░░░░░░
       ░███████████▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░
      ░███████████▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░
    ░░███████████▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░
    ░███████████▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░░░░░
██
██
██
██
██
██
██
.............PayPal  of   Cryptocurrencies ...........
  Blockchain Protocol + 12 Working Modules - Use Crypto as Cash
██
██
██
██
██
██
██
...........Invest Now...........
     ▄████████████████████████▄
    ███████████████████████████▌
    ████████████████▀▀ ---¬█████
    ███████████████        █████
    ██████████████    ▄▄▄▄▄█████
    ██████████████    ▀█████████
    ██████████▌            █████
    ██████████▌            █████
    ██████████████    ██████████
    ██████████████    ██████████
    ██████████████    ██████████
    ▐█████████████    █████████
      ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▀▀▀▀▀▀▀
▄▓█████████████████████▓▓▄
▓██████████████████████████▌
███████████████████▓▓▀  ▓██▌
██████████████▓▀▀       ▓██▌
████████▓▀▀      ▄█    ▐███▌
███▓▀        ▄▄▓▀      ▓███▌
███▓▄▄▄   ▄▓█▓         ████▌
████████▓ ▓▌          ▓████▌
█████████▓    ▄       █████▌
██████████▌ ▄▓██▓▄   ▐█████▌
███████████████████▓▓██████▌
▐██████████████████████████
  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▄███████████████████▄
██████████████████████▌
██████████████████████▌
████████████     █▀███▌
███   █████        ▐██▌
███               ▐███▌
███               ████▌
████             █████▌
█████▄▄         ██████▌
████         ▄████████▌
██████████████████████▌
██████████████████████▌

    ██▄▄             ▄███▄
    ███████▄        ▄████████▄▄
    ██████████     ████████████▌
    ███████████▄ ▄████████████░░
    ████████████████████████░░░░
    ███████████████████████░░░░░
    █████████████████████░░░░░░░
    █████████   ▀▀███████░░░░░░░
    █████████        ▀░░░░░░░░░░
       ▀▀████             ░░░░░░
           ▀▀                 ░░
btclife01
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 308
Merit: 253


View Profile
July 18, 2017, 10:53:35 AM
 #12

...
HALAL Coin yukselirde birilerini zengin ederse bu insanlar HALAL Coin in arkasindaki felsefeyi benimsemis insanlar olacaktir. Sonucta early adaptor olan kisilerin bu projeye yatirim yapmasi bir anlamda fikir birligi veya desteklemedir. HALAL Coin websayfasinda da goreceginiz uzere marketinge onemli bir kaynak ayirdik. Bunun amaci da ozellikle cripto komunitesinin disina cikmak. Yarin birgun alakasiz web sayfalarinda. Hatta gazetede HALAL Coin ilani gorurseniz sasirmayin.Genel bilinirlikte Bitcoini gecmek cok zor belki ama en azindan ethereumu gecmeyi hedef koyduk. Bu size abarti gibi gelmesin. Gayet ulasilabilir bir hedef. E neden digerleri yapamadi ? Cok iyi kodlama yapmak ayri vizyon sahibi olmak ayri bisey. Bitcoinin orneginde de oldugu gibi bir coinin degerini o coinin bilinirligi ve kabul edilmisligi belirler. Arkasindaki teknoloji sadece yan faktor. Bu pc lerin yeni ciktigi doneme benziyor. Herkes super customisable ama super komplike pcler yaparken steve jobs un cikip Millet bunu istemiyor. Millet kullanici arayuzu basit bisey istiyor demesine benzer.
...

Gazetelerde görüsek değil, görmezsek şaşırız.
Ethereumun bilinilirliğinin önüne geçmenin ne kadar ulaşılabilir olduğunu zaman gösterecek.
Hangi vizyon!
MacOSX arayüzünün basit olması, onun komplike bir teknolojik altyapısının olmasından kaynaklı, basitliğinden değil.

Mesneviyi okuyan Yunus Emre nin bir sözü var(ona atfedilen bir söz). Onu yazmayacağım ama bu kadar açıklama yapmak yerine kısaca "Yerseniz" yazsaydın, daha ikna edici olurdu.
ummet-i-muhammed
Member
**
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 10


View Profile WWW
July 18, 2017, 10:56:52 AM
 #13

Waves üzerinde oluşturulmuş diğer coinler gibi bunun da sonunun iyi olacağını düşünmüyorum. Yıllar önce Allahcoin adında bir kripto para yaratılmıştı. Ama hiçbir borsaya eklenmeden yitip gitti sanırım. Bu piyasada dini unsurlar içeren Coinlerin hiç tutulmadığı apaçık ortada. 🕌

Cripto dunyasi hizli degisiyor. Ethereum tokenlerin bu zamana kadar iyi yurumesinin bir kac sebebi vardi ama yok olacak  bu sebepler. Nedir? Ethereum token icin 20 30 satir kod yazman lazim solidity de . Diger platformalarin tokenine gore. E tabi bu da smart contract yuzunden. Smart contract ozelligi kullanacak olan bi projeysen mantiken erc20 token yapman lazim. Ethereum tokenlerin sonu hic iyi olmayacak. Bunu soyliyim. Cunku o tokenler in potansiyel olarak ethereum platform uzerinde yapabileseyi seyler ya hicbirzaman yapilmayacak ya da tamamen ayri bir blok chain uzerinden yapilacak.

Ethereum token projelerini cok yakindan inceledim. yarisindan fazlasi vaadlerini yerine getiremeyecek ve/veya getirse bile bu maddi yonden fizible olmadigindan ve talep gormediginden terkedilecek. Mesela golem. Teknik olarak efektif bisey cikarmalari imkansiz. cIkarirlar cikarmaya biseyler ama buyuk cloud computing firmalari daha ucuz ve efektif olmaya devam eder. siacoin dedigi fiyata dedigi isi asla yapamaz. Kim yapar. EOS yapar ama o da ayri blockcahin uzerinde yapacak zaten. suanda ethereum token le ICO yapmak bi prestij gostergesi.

Lamborginiyi alip ekmek arasi izgara kofte bufesine cevirmeye benziyo. Bize wolkswagen minibus yeter bufe icin. Waves tokenin sebebi o.

Ha su da var. Comunitenin gorusleri cok onemli. Bizi destekleryenler illaki ethereum token yapin derse hemen yarin yapariz. Illah lamborgini den donme bufeden kofte alcam diyosaniz sizi mi kiricaz. Derhal ethereum token de yapariz. Zaten bunun da bikac ornegi mevcut. Mobile go ICO sunu hem  ethereum hem hem waves token le yapti. Yapilir. degerlendiririz. Yeterki siz isteyin.
kriptom
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 644
Merit: 502


IAME


View Profile
July 18, 2017, 10:57:17 AM
 #14

Niye waves tabanlı güzelim ETH varken . Waves assetleri hep dandik borsalarda geziyor ( En azından bende olanlar) .


       ▄▄▄█▌ ▐██▄▄                                                             
    ▄█▀           ▀█▄                                                          
  ▄▀                 ▀▄         ▄▄         ▄▄        ▄▄▄        ▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
 █▀        ███        ▀█        ██▌       ████       ████      ████    ██▌▀▀▀▀▀▀
▐▌          ▀          ▐▌       ██▌      ██▌▐██      █████    █████    ██▌     
█         ▄█▀█▄         █       ██▌     ▄██  ██▌     ██▌██▌  ▄██▐██    ████████
█         █   █         █       ██▌    ▐██    ██▄    ██▌ ██▄▄██ ▐██    ██▌     
▐█       ▀▀▀  █        █▌       ██▌    ██      ██    ██▌  ████  ▐██    ██▌     
 ▀█      ▀█▀  █       ▄▀        ▀▀    ▀▀▀ ▀▀    ▀▀   ▀▀    ▀▀   ▀▀▀    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
   █▄     █   █     ▄█▀                                                        
     ▀█▄▄ █   █ ▄▄█▀                                                           
         ▀▀   ▀▀         

                        IAME Fragmented Identity                   
                      WEBSITE      WHITEPAPER      MEDIUM      TWITTER      FACEBOOK       TELEGRAM                  
       JOIN      
    AIRDROP   
dewilboys
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 480
Merit: 250View Profile
July 18, 2017, 10:59:08 AM
 #15

haha bozuk btc si olan üç beş satoshi atsında siktir olup gitsin burdan. senin kitlen burası değil, insanları soymak istiyorsan buraya hiç gelmemeliydin. Yarın soyulmaya müsait insanlar bu postu görürse onlarıda kaybedersin. Bak farkettiysen soymana karşı değilim git ülkede hak eden kim varsa soy Smiley Çoğu bunu yaptı zaten 3-5 bişey kaldıysa mazlumun cebinde onlarıda alırsın belki  Grin

░░░░░░░░░░░░░▄▄█░░░░█▄▄
░░░░░░░░░▄▄█████▌░░▐█████▄▄
░░░░░▄▄█████████▌░░▐█████████▄▄
░░░█████████████░░░░█████████████
░░░░▀█████████▀░░░░░░▀█████████▀
░░░░░░░▀▀▀▀▀░░░░░░░░░░░░▀▀▀▀▀
██▄▄░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▄██
██████░░░░░░░░▄█████▄░░░░░░░░██████
███████░░░░░░█████████░░░░░░███████
███████▌░░░░▐█████████▌░░░░▐███████
███████░░░░░░█████████░░░░░░███████
██████░░░░░░░░▀█████▀░░░░░░░░██████
██▀▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀▀██
░░░░░░░▄▄▄▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄▄▄▄
░░░░▄█████████▄░░░░░░▄█████████▄
░░░█████████████░░░░█████████████
░░░░░▀▀█████████▌░░▐█████████▀▀
░░░░░░░░░▀▀█████▌░░▐█████▀▀
░░░░░░░░░░░░░▀▀█░░░░█▀▀
|
|
ummet-i-muhammed
Member
**
Offline Offline

Activity: 84
Merit: 10


View Profile WWW
July 18, 2017, 11:03:40 AM
 #16

Digerleri harammi hocam?

Digerlerinin Haram oldugunu dusunmuyorum. Ama biz belli bi hedf kitlesi sectik. Belli bir misyon edindik. Sadece kripto meraklilarinin otesinde buyuk kitlelere ulasmayi hedefliyoruz. Kripto paralarin onumuzdeki uc yil icinde dunya capinda yuzde 50 bilinilirlige ulasmasini ongoruyorum (su an yuzde 5 bile yoktur) Suanda criptoaleminin yuzde 10 u bile musluman degil belki ama. Bilinirlik yuzdesi arttikca bunun icindeki muslumanlarin yuzdesi de articak. Bu da logaritmik bi artis demek.

Diger paralar kotu degil haram da degil . cok guzel paralar var ama zaten mevzu bu degil. hicbizaman da bu olmadi. Suanda bitcoin teknolojisi en kotu para. Klonlarken kimse bitcoin tercih etmez hatta litecoin bile cok eskidi.
Monero bytecoin zcash forklarsin. Ama ne var ki bitcoin marketin yarisi !! demek ki neymis ?

Biz piyasadaki coinlerin %99 u gibi butun dunyaya hitap eden bir coin yapmak yerine. %25 ine hitap eden ama gonulden ve saglam hitap eden bir coin yaptik. Neden bunu yaptik? Cunku Islam dunyasinin boyle olusumlara ihtiyaci var. Musluman ulkelr genelde kendi aralarinda anlasamayan. egolu liderlerin oldugu, bu yuzden birlikte hareket edemeyen ulkeler. Biz muslumanlarin kaderinin bu kaosa maglub olmasini kabullenemiyoruz. Zaten bu vaziyettir ki ISIS gibi insan musvetteleri turemistir. Ulke ulke hukumetlerin bir isbirligi yapmadan boyle uluslararasi bi teror orgutuyle bas etmesi mumkun degildir. Biz HALAL Coinin etrafinda toplanan comunite ile ISIS propogandasinin genc beyinleri sehirlemesinin onunde durcaz. on alicaz.  

HALAL Coin yukselirde birilerini zengin ederse bu insanlar HALAL Coin in arkasindaki felsefeyi benimsemis insanlar olacaktir. Sonucta early adaptor olan kisilerin bu projeye yatirim yapmasi bir anlamda fikir birligi veya desteklemedir. HALAL Coin websayfasinda da goreceginiz uzere marketinge onemli bir kaynak ayirdik. Bunun amaci da ozellikle cripto komunitesinin disina cikmak. Yarin birgun alakasiz web sayfalarinda. Hatta gazetede HALAL Coin ilani gorurseniz sasirmayin.Genel bilinirlikte Bitcoini gecmek cok zor belki ama en azindan ethereumu gecmeyi hedef koyduk. Bu size abarti gibi gelmesin. Gayet ulasilabilir bir hedef. E neden digerleri yapamadi ? Cok iyi kodlama yapmak ayri vizyon sahibi olmak ayri bisey. Bitcoinin orneginde de oldugu gibi bir coinin degerini o coinin bilinirligi ve kabul edilmisligi belirler. Arkasindaki teknoloji sadece yan faktor. Bu pc lerin yeni ciktigi doneme benziyor. Herkes super customisable ama super komplike pcler yaparken steve jobs un cikip Millet bunu istemiyor. Millet kullanici arayuzu basit bisey istiyor demesine benzer.

Biz smart contractlarla Artificial intelligence li Supercomputerli decentralised cloud storage disruptive hyperledeger bla bla degil. Biz kimseyi kandirmiyoruz . Gorulmemis bi teknolji cikarmiycaz ortaya. Bizim sozumuz bu Coinin arkasinda duracak olmamiz. Bu coin e ve arkasindaki felsefeye inananlarin yuzunu kara cikarmayacak olmamiz. Helal olsun size diyeceginiz bir coin. Scamle yalanla degil. kKazandirp kazanacak bi coin . Iste bu yuzden HALAL Coin
Hocam buralar şeytan icadı. Bence siz hiç bulaşmayın. İnternetin sosyal medyanın yasak olduğu müslüman ülkelerinde, kadınların insan sayılmadığı ülkelerde, siz bu helal coini nasıl pazarlamayı düşünüyorsunuz?

Genis bi hedef kitlesi desiysek 1,5 milyarin 1,5 ine illaki HALAL Coin le tanistiricaz diye bi iddiamiz yok tabi. Ama altinin iyi bi yatirim araci oldugunu nasil o okuma yazmasi olmayan da biliyosa en okumusundan en cahiline herkes biliyosa. Ki zaten altini altin yapan deger de buradan geliyosa. Demek ki altin almana ya da sahibi olmana gerek yok. HALAL Coin de bilinsin duyulsun. Yarin bigun dayin , enisten veya annen sana gelip sorsun. Ya bu HALAL Coin nedir diye sorsun.
neonguy
Member
**
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 10


View Profile
July 18, 2017, 11:34:03 AM
 #17

Kusura bakmayın ama dini bir araç olarak kullananları hiçbir zaman desteklemiyorum. Dilenenin bile "Allah rızası için" duası arkasına sığınmayanını seçiyorum. Helal-Haram ayrımına inananların anladığım kadarıyla hiç haberi yok: Kuran, dini başka konulara alet etmememizi, ondan maddi çıkar sağlamamamızı emrediyor. Ayrıca maalesef bu ayrımı yapanların kripto paradan pek haberdar olduğunu düşünmüyorum. Çünkü müslümanların teknolojiyle aralarının pek olmadığı çok açık. Bu nedenle bence işiniz zor. Ortadoğu'da değil de Arap Yarımadası'nda (adamlar Ferrari takla attırıyorlar zevk için Grin ) iş görebilir belki diye düşündüm.

dnz gns
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 434
Merit: 250View Profile
July 18, 2017, 11:38:40 AM
 #18

valla arkadaşı cevplarından dolayı kutluyorum ama sinirlenmeden küfretmeden inandıramazsın. çünkü tam ikna edici söylemler içindesin buralar daha samimi ve avam dili arar böyle konuşmacılar MMM gibi tokatçılar ne olursan ol paran gel gibi yni Cheesy paran yoksa sen gelme ulan ayı
sonerbo
Copper Member
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 989
Merit: 501View Profile
July 18, 2017, 11:41:15 AM
 #19

ALLAHU EKBER !!!

exortis
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 250View Profile
July 18, 2017, 11:54:45 AM
 #20

Hocam buralar şeytan icadı. Bence siz hiç bulaşmayın. İnternetin sosyal medyanın yasak olduğu müslüman ülkelerinde, kadınların insan sayılmadığı ülkelerde, siz bu helal coini nasıl pazarlamayı düşünüyorsunuz?
ahahah buna çok güldüm Allah razı olsun din kardeşim  Grin Grin Grin
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!