Bitcoin Forum
July 10, 2024, 12:00:02 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 74 »
  Print  
Author Topic: TEZOS [XTZ] Fiyat Tartışma Alanı  (Read 80023 times)
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
August 11, 2017, 09:58:21 AM

Bcc ile birlikte 250milyon cok daha fazla rakama ulasmis oldu.Gelen bilgilendirme yazisinda cok guzel haberler var,para cok olunca ilgide cok artmis sanirim.Bu bcc leri token olarak bizlere dagitirlarsa harika olur.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
August 12, 2017, 07:36:37 PM

Arkadaşlar coin piyasasında deneyimim yok. Amatör bile sayılmam yani. Birkaç gündür Tezos haberlerini takip ediyorum. ICO girişini kaçırmışım. Birkaç sorum olacak. Yanıtlarsanız çok memnun olurum.

1. Tezos alımı yapmak için en uygun ve güvenli platform hangisi? (Tezos piyasası açıldıktan sonrası için soruyorum bunu)
2. Kredi kartı ile mi yoksa banka hesabı ile mi para gönderiliyor?
3. Sanal cüzdanda saklamak güvensiz diyorlar. Özel anahtarları bilgisayara indirip çıktı alınabiliyor mu? Bu şekilde de yeterli olur mu? Tavsiyeniz nedir?
4. Her bir Tezos coin’i için ayrı bir özel anahtar mı veriliyor?
5. Hedefime ulaşıp belli bir kar ettikten sonra dolara çevirip Türkiye’deki banka hesabıma nasıl ve nereden transfer edebilirim?

Sorularımın uzun olduğunun farkındayım. Kripto paralar hakkında hiç bilgim olmadığını varsaymanızı istiyorum. Tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Belki bu konuda aklıma gelmeyen başka şeyler hakkında da beni bilgilendirebilirsiniz.

Sağlıcakla kalın,
baybety
Member
**

Activity: 123
Merit: 10

View Profile
August 13, 2017, 02:39:12 PM

Arkadaşlar coin piyasasında deneyimim yok. Amatör bile sayılmam yani. Birkaç gündür Tezos haberlerini takip ediyorum. ICO girişini kaçırmışım. Birkaç sorum olacak. Yanıtlarsanız çok memnun olurum.

1. Tezos alımı yapmak için en uygun ve güvenli platform hangisi? (Tezos piyasası açıldıktan sonrası için soruyorum bunu)
3. Sanal cüzdanda saklamak güvensiz diyorlar. Özel anahtarları bilgisayara indirip çıktı alınabiliyor mu? Bu şekilde de yeterli olur mu? Tavsiyeniz nedir?
5. Hedefime ulaşıp belli bir kar ettikten sonra dolara çevirip Türkiye’deki banka hesabıma nasıl ve nereden transfer edebilirim?

Sorularımın uzun olduğunun farkındayım. Kripto paralar hakkında hiç bilgim olmadığını varsaymanızı istiyorum. Tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Belki bu konuda aklıma gelmeyen başka şeyler hakkında da beni bilgilendirebilirsiniz.

Sağlıcakla kalın,

1. Sizin de belirttiğiniz gibi tezos alımı süreci tamamlandı. Tezos almak için artık Tezosun açılıp bu coini kabul edecek exchange sitelerinde işlem görmesini beklemelisiniz.
Güvenliliği konusunda size bir garanti veremem her exchange sitesinin potansiyel bir kapanma riski vardır.
Size tavsiyem Tezosu bu tarz sitelerden alıp Tezosun kendi platformu içinde piyasaya sunacağı wallet'inde kendinize özel private key'i olan güvenli bir ortamda saklamanız.
2. Ülkemizde btcturk.com koinim.com gibi siteler mevcut. buralara havale yolu ile bitcoin satın alabilirsiniz.  çünkü bu tür coinleri almanın yolu yine exhange sitelerinden geçiyor. mevcut paranızı önce bitcoin'e sonrasında da Tezos'a çevirmelisiniz.
3. Sanal cüzdandan kastınız internet üzerinde mevcut wallet hizmeti veren siteler var fakat private key kendinizde ise bir nebze güvenli sayılabilirsiniz.
Size tavsiyem walleti de private key de elinizde olsun.
4. Her bir Tezos için ayrı keyiniz yok. walletinizin bir keyi var ve bu keyin içinde size ait tezos rakamı var.
5. Hedefinize ulaştığınızda yine işlemin tersini yapmalısınız.
o güne kadar ülkemizde tezos'u TL'ye çeviren bir exchange sitesi açılmaz ise yine yukarıda bahsettiğim exchange sitelerinde BTC ya da LTC'ye çevirip ülkemizdeki borsalara aktarmak. Sonrasında aktardığınız miktarı türk borsalarında TL'ye çevirip bankanıza transfer etmek.

dakota neat
Hero Member

Activity: 658
Merit: 500

View Profile
August 13, 2017, 04:19:33 PM

Sağlıcakla kalın,

hocam sen sonra dan başlamışsın ama böyle biraz zor iş. arkadaş üşenmemiş açıklamış ama sen daha basitten başla borsalardan hesap aç sonrası kolay.
lossnet
Legendary
*

View Profile
August 14, 2017, 11:57:55 AM

Sağlıcakla kalın,

1. Sizin de belirttiğiniz gibi tezos alımı süreci tamamlandı. Tezos almak için artık Tezosun açılıp bu coini kabul edecek exchange sitelerinde işlem görmesini beklemelisiniz.
Güvenliliği konusunda size bir garanti veremem her exchange sitesinin potansiyel bir kapanma riski vardır.
Size tavsiyem Tezosu bu tarz sitelerden alıp Tezosun kendi platformu içinde piyasaya sunacağı wallet'inde kendinize özel private key'i olan güvenli bir ortamda saklamanız.
2. Ülkemizde btcturk.com koinim.com gibi siteler mevcut. buralara havale yolu ile bitcoin satın alabilirsiniz.  çünkü bu tür coinleri almanın yolu yine exhange sitelerinden geçiyor. mevcut paranızı önce bitcoin'e sonrasında da Tezos'a çevirmelisiniz.
3. Sanal cüzdandan kastınız internet üzerinde mevcut wallet hizmeti veren siteler var fakat private key kendinizde ise bir nebze güvenli sayılabilirsiniz.
4. Her bir Tezos için ayrı keyiniz yok. walletinizin bir keyi var ve bu keyin içinde size ait tezos rakamı var.
o güne kadar ülkemizde tezos'u TL'ye çeviren bir exchange sitesi açılmaz ise yine yukarıda bahsettiğim exchange sitelerinde BTC ya da LTC'ye çevirip ülkemizdeki borsalara aktarmak. Sonrasında aktardığınız miktarı türk borsalarında TL'ye çevirip bankanıza transfer etmek.

Detaylı açıklamalarınız için çok teşekkürler baybety. Tezos piyasa çıkmadan önce sistemi ve borsaları iyice kavrayıp hazır olmak istiyorum. Benim sadece birkaç yıllık BIST deneyimim var çünkü. Aklıma takılanları ve görüşlerimi bu platformdan sorup paylaşmaya devam edeceğim. Bol şanslar...
hirozaki faraday
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 279

View Profile
August 15, 2017, 08:57:13 PM

Ben Tezos'un çok iyi yerlere geleceğini düşünüyorum. Tahminim 2021 sonbaharında 400$ olması.
pitipawn
Full Member

Activity: 196
Merit: 578

kedim çilek şeker çiçek !

View Profile
August 15, 2017, 09:04:15 PM

Sağlıcakla kalın,

tezosu kabul edecek exchange sitelerini ; çıkmadan bir süre önce bilmemiz mümkün müdür ?

aragom (OP)
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
August 21, 2017, 09:00:23 PM

beyler son haber.

https://www.bitmex.com/app/seriesGuide/XTZ

28 December 2017 12:00 UTC  de trade edilebilecekmiş. 4 ay daha var en azından.

hangi borsalar belli değil ama ben 0x i aldığı gibi anında polo alır diye düşünüyorum.

ICO fiyatı 0.0002 btc idi
şu anda hitbtc de 0.000422 btc.

biraz overvalued. o kadarla başlamasını sanmıyorum. ICO değerine yakın bir alım fırsatı verebilir. fakat 0.0002 altına düşmesini de beklemiyorum.

gerçi şu an toplam kaç tezos var bilsek çok daha mantıklı yorumlar yapabiliriz başlangıç fiyatı olarak.
FgGladio
Member
**

Activity: 74
Merit: 10

View Profile WWW
August 21, 2017, 09:09:36 PM

Şu ICO ve TOKEN Alıp Satma Nasıl Olur Diye 1 Haftadır Sağlam Kafa Yaktım Smiley
Tam Anladım Derken Bitmiş ICO lara Denk Gelmek Nasıl Bir Şanstır Bilemiyorum.
Asıl Mesele Bu Zımbırtı Nasıl Alınıyor ?

İlginiz İçin Teşekkürler

lossnet
Legendary
*

View Profile
August 22, 2017, 02:17:51 AM

beyler son haber.

https://www.bitmex.com/app/seriesGuide/XTZ

28 December 2017 12:00 UTC  de trade edilebilecekmiş. 4 ay daha var en azından.

hangi borsalar belli değil ama ben 0x i aldığı gibi anında polo alır diye düşünüyorum.

ICO fiyatı 0.0002 btc idi
şu anda hitbtc de 0.000422 btc.

biraz overvalued. o kadarla başlamasını sanmıyorum. ICO değerine yakın bir alım fırsatı verebilir. fakat 0.0002 altına düşmesini de beklemiyorum.

gerçi şu an toplam kaç tezos var bilsek çok daha mantıklı yorumlar yapabiliriz başlangıç fiyatı olarak.

Merhaba Aragom,

Toplam Tezos miktarını http://tezos.live/ sitesinden kontrol ettim. Sayfanın alt kısmında sahip olunan toplam miktar (Total Tezzies) 607 milyon adet olarak görünüyor. Gidişatı yorumlamak isteyenler için kaynak olabilir Wink
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
August 22, 2017, 05:26:40 AM

tezos sayısı çok değil mi ? 300-400$seviyelerine gelebilmesi için market değerinin oldukça yüksek olması gerek, market değeri bu kadar büyüse bile tezos un bu pastadan gerçekten bu kadar pay alabilir mi orasını bilemiyorum açıkçası. Bu arada bende ico su na katıldım yanlış anlaşılmasın. Ama beklentim o kadar büyük değil açıkçası.
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
August 22, 2017, 06:24:25 AM

Imkansiz bence 300$ falan kesinlikle 10 yil gibi bir surecte olmaz gibi geliyor bana.O zaman hepimiz zengin oluruz arkadaslar gercekci olmak lazim.Ben 3 yil icinde en yuksek 10$ i gorur diye dusunuyorum
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
August 30, 2017, 07:02:03 AM

Umarım poloniexin yanısıra bittrextede çıkar. Poloniex kullanıcılarını çok mağdur etti ve etmeye devam ediyor. Bana son 1 aydaki zararları 600-700$ civarı.
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630

View Profile
August 30, 2017, 10:34:28 AM

Fiyat bıttı borsa kaldı çok acele etmeyin beyler,buyuk umut baglayanlar çok ama bence fazla heveslenıyoruz gıbı gelıyor
ico fıyatının altına alış yapılabılır ilk 15 gun içinde
various
Sr. Member

Activity: 854

View Profile WWW
August 30, 2017, 10:41:16 AM

Biraz fazla umut bağlanıyor Tezos'a tamam iyi ortalamanın üstünde ama şuan için tam umut bağlanmamalı.

Uzun vade de kesinlikle para kazanacağımı düşünüyorum ama kısa vade de vereceği mutsuzluğu da şimdiden göze aldım.

dilemx
Full Member

Activity: 202
Merit: 100

View Profile
August 30, 2017, 11:08:12 AM

Tezos fiyatını bende çok merak ediyorum.Umarım ilk yatırımcısını üzmez.

■  RESTART ENERGY 
RED MWAT Token DEMOCRATIZING ENERGY
Facebook Twitter Telegram AnnouncementJoin our Token Sale
okan
Full Member

Activity: 644
Merit: 100

View Profile
August 31, 2017, 08:31:08 PM

Ne zamandır bir haber yok.

paraların üstüne mi yattı adamlar ne yaptılar?
lossnet
Legendary
*

View Profile
August 31, 2017, 09:11:36 PM

Arkadaşlar şu siteyi bi kontrol eder misiniz? http://tezos.live/

Burada Tezos fiyatı $0.23 olarak görünüyor. Bu rakam sürekli güncelleniyor mu yoksa eskiden kalma bir rakam mı?
arda.aero
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
August 31, 2017, 10:01:01 PM

Arkadaşlar şu siteyi bi kontrol eder misiniz? http://tezos.live/

Burada Tezos fiyatı $0.23 olarak görünüyor. Bu rakam sürekli güncelleniyor mu yoksa eskiden kalma bir rakam mı?

Orda yazan güncel fiyat. En son baktığımda 0.56 dolardı. ICO parasının yarısını harcamışlar gibi duruyor.
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
August 31, 2017, 11:43:21 PM

En son baktıgımda 350milyon dolara yakın para vardı 200milyon dolarını harcamışlar. İnşallah para çok diye boşa harcamıyolardır.
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 74 »
  Print  

Jump to: