Bitcoin Forum
April 25, 2024, 12:39:29 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  
Author Topic: WAVES kısa zamanda 50-100 katına çıkacak. Evet mümkün, çünkü...  (Read 10232 times)
prolambo (OP)
Full Member

Activity: 317
Merit: 114

View Profile
August 07, 2017, 01:38:04 PM
Last edit: December 12, 2017, 02:16:14 PM by prolambo

Merhabalar. İngilizce forumda da paylaştığım yazıyı sizlerle paylaşmak istedim. Son zamanlarda Waves'e bakıyordum ve bunun çok yüksek bir potansiyel olduğunu fark ettim.

Sebepler şunlardır:
1) Pazar Hacmi halen çok düşük.
2) İlk çıkış noktasına kıyasla çok fazla artış olmadı. ICO değerinin sadece 3,5 katına ulaştı. (1.33 ila 4.55)
3) Toplam nominal 100 milyon. Bir milyar seviyesinde değil. Bugünkü değerinin 100 katına ulaştığında bile, 45,5 milyar dolarlık bir pazar hacmine sahip olacak. Bu değer, Bitcoin'in şu anki pazar hacminin altındadır. (Şu an itibariyle Bitcoin pazar hacmi: 53.8 milyar dolar)
4) 1 Ağustos sonrasında en aktif altcoinlerden biri.
5) Waves Ethereum gibi kendi teknolojisine sahiptir. Ve Ethereum ile partnerlikleri var

Bu sebeplerden dolayı, portföyümün çoğunu Waves kullanarak değerlendirdim. Yıl başından haziran ayına kadar 50 katına çıkan Ethereum gibi, kısa sürede 50-100 kata çıkacağından eminim.

Katılanlar?
1714005569
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714005569
Reply with quote  #2

1714005569
Report to moderator
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714005569
Hero Member
*

Ignore
1714005569
Reply with quote  #2

1714005569
Report to moderator
1714005569
Hero Member
*

Ignore
1714005569
Reply with quote  #2

1714005569
Report to moderator
gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
August 07, 2017, 01:57:29 PM

ınsallah dedıgınız gıbı olur.forumda yatırımcısı cok zaten
Easy2Mine
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

einc.io

View Profile
August 07, 2017, 02:00:18 PM

100 Katı hayal $554,789,000 X 100 = 55.478.900.000 dolar . BTC nin market değeri $55,807,383,826 zaten .

denetci
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 278

View Profile
August 07, 2017, 02:03:11 PM

kısa zamandan kast ettiğin nedir peki hocam? ben de waves'tan ümitliyim ancak 100 katına çıkacağını düşünmüyorum açıkçası.
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
August 07, 2017, 02:06:25 PM

100 Katı hayal $554,789,000 X 100 = 55.478.900.000 dolar . BTC nin market değeri $55,807,383,826 zaten .

bu gün olması sizin hesabınıza göre tutar ancak 1 yıl sonra ortalama market değeri 2 -3 katlandığını varsayarsak BTC market değeri 150-200 milyar dolar arası olacak
yani olabilir.
prolambo (OP)
Full Member

Activity: 317
Merit: 114

View Profile
August 07, 2017, 02:14:36 PM

Zaten 2-3 günde 2'ye katladı. Bundan sonra da bi 50 katına çıkarsa tamamdır Smiley Ben yazıyı İngilizce forumda ilk yazdığımda 4.55$ civarıydı. Yani 100 katı olduğunda 45Milyar $'a ulaşır. BTcde bu arada armut toplamayacak tabi. 100Milyar doları geçecek. Etherum yine 2. sırada olacak. 3. sırayı Waves alacak. Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. İnsanların coinlere ilgisi 10 kat arttı. Hergün yüzlerce yeni haber çıkıyor. Dünya bir dönüşüm geçiriyor.
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
August 07, 2017, 02:20:14 PM

Hayaldir. Evet çünkü senden çok daha önceden bu coinde takipteyim.
- Waves icodan şu ana kadar net olarak 27.6x yaptı. Bir yılını yeni tamamladı ve bu oran zaten çok çok iyi.
- Waves 100 milyon coin ile deflasyonist yapıya sahip fakat benim ve forumda birçok kişinin elinde binlerce coin var. Bizim gibilerde bu kadar varsa henüz büyük balinaları çekmedik demektir. Smiley Ayrıca coin sirkülasyonu çok az ve hali hazırda yüksek hacimli diyebileceğimiz adam akıllı bir tek bittrexte işlem görüyor. Hiç kimse eklemese dahi en yüksek hacimin dex te olması daha iyi olur.
- Waves fiyatı dediğin gibi artarsa dexte işlem başına maliyet 100x ten yani 500 usd den (500*0.003) 1.5 usd olacak. Böyle birşey fee düşürülmeden imkansız. Kimse kullanmaz dex i bu fee oranıyla
- Waves bu fiyata yükselirde fee azaltılırsa yine balondan başka birşey olmaz. O balonu yaratacak ne balina var ne, çinli madenci.
- Neden mi balon olur? Çünkü, waves tutan insan platformun hissedarıdır ve buradan bir gelir bekler. Günlük transaction sayısı hala 10.000 lerde
yıllık bir %7 kar bırakması için 3 milyon transaction lazım. Bunun çok uzağındayız.

Gerçekçi ol imkansızı iste    Grin
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
August 07, 2017, 02:25:26 PM

hali hazırda 5 dolar seviyelerinde zaten, 20x gerçekçi bir tahmin olabilir, onsna sonrasına bakarız.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
August 07, 2017, 02:30:25 PM

Walla ben de dün almıştım waves, geri sattım bana ripple'ın hareketini çağrıştırdı. (24k'dan kademeli 5k'ya düşüş)...Waves de 240 k'dan döndü, 50k'ya düşerse şaşırmam. Ha ama çok iyi trade edilebilir. İn-çık in-çık 100 katı yapar.
Haa sattın da ne aldın diye soran olursa diye soruyorum ripple aldım. Hâli hazırda ana ekranda her yerde görülebilen bir coin. Lâkin herkes umudunu yitirmiş vaziyette (işime gelir). Çöp coin scam ponzi diyorlar (oh ohh) Ama ne hikmetse 7 milyar dolarcık değeri var. 30-40 billion olsa kimse takmaz. Herkes ethereum etc falan derken aradan fırlama gibi yine ripple çıkabilir. Tabii bekleyip göreceğiz, o kadar sabırlı olabilirsem...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
August 07, 2017, 02:37:44 PM

Walla ben de dün almıştım waves, geri sattım bana ripple'ın hareketini çağrıştırdı. (24k'dan kademeli 5k'ya düşüş)...Waves de 240 k'dan döndü, 50k'ya düşerse şaşırmam. Ha ama çok iyi trade edilebilir. İn-çık in-çık 100 katı yapar.
Haa sattın da ne aldın diye soran olursa diye soruyorum ripple aldım. Hâli hazırda ana ekranda her yerde görülebilen bir coin. Lâkin herkes umudunu yitirmiş vaziyette (işime gelir). Çöp coin scam ponzi diyorlar (oh ohh) Ama ne hikmetse 7 milyar dolarcık değeri var. 30-40 billion olsa kimse takmaz. Herkes ethereum etc falan derken aradan fırlama gibi yine ripple çıkabilir. Tabii bekleyip göreceğiz, o kadar sabırlı olabilirsem...
Büyük bir olay yaşanmazsa ki o büyük olay tüm cryptoları etkiler. 50k ya bir daha düşmez. Düşerse banada elindeki paran kadar al. Söz %100 faiz ile geri ödeyecem. Ripple ponzi değil scamdir. Çünkü adamların yaptığı iş ile coin arasında hiçbir ilişki yok. Firma blockhain hizmeti veriyor fakat ripple ne onların hisselerini temsil ediyor, ne kar payı dağıtımı yapıyorlar ne de diğer coinlerden farklı bir özelliği var. Ne diye ripple alacak insanlar, bilmeyen insanları balonun içine dahil edip piramit oluşturmaktan başka birşey yapmıyorlar. Dogecoin al aynı işi görür.
Bu kadar bankaya hizmet sunan bir firmanın kendi coini için hiçbirşey yapmaması, atm falan. düşündürmeli sizi  Cool
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
August 07, 2017, 02:49:58 PM

waves le ripple ı aynı cümlede kullanmak bile ayıptır Smiley
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
August 07, 2017, 02:55:38 PM

waves le ripple ı aynı cümlede kullanmak bile ayıptır Smiley

Ripplee bize daha fazla Waves alma imkanı verdi Smiley

Aynı cümlede oldu kusura bakma  Roll Eyes

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
August 07, 2017, 02:58:05 PM

Büyük bir olay yaşanmazsa ki o büyük olay tüm cryptoları etkiler. 50k ya bir daha düşmez. Düşerse banada elindeki paran kadar al. Söz %100 faiz ile geri ödeyecem. Ripple ponzi değil scamdir. Çünkü adamların yaptığı iş ile coin arasında hiçbir ilişki yok. Firma blockhain hizmeti veriyor fakat ripple ne onların hisselerini temsil ediyor, ne kar payı dağıtımı yapıyorlar ne de diğer coinlerden farklı bir özelliği var. Ne diye ripple alacak insanlar, bilmeyen insanları balonun içine dahil edip piramit oluşturmaktan başka birşey yapmıyorlar. Dogecoin al aynı işi görür.
Bu kadar bankaya hizmet sunan bir firmanın kendi coini için hiçbirşey yapmaması, atm falan. düşündürmeli sizi  Cool

Hocam ben sizin gibi kurdu değilim coin piyasasının ama borsa görmüş-geçirmiş batmış ( Cheesy) adamım. Çoğu öngörüm çıkmıştır yalnız zamanlamayı tutturamıyorum. Şu kısacık 3-5 ayda aldığım her coin sattıktan saatler ya da 1-2 gün sonrasında çıktı. Etherum'u bile 90'dan sattım bir hafta geçmedi deli gibi artmaya başladı. Geçenlerde bir başka scam(!) Xem nam-ı diğer nem aldım %50'den fazla arttı tabii ben sattıktan sonraki gün. 2 satoshilik embercoin'den tut doge'a kadar aldığım her coin altın oldu ama ben göremedim. influx, trustplus, cannabis, hempcoin, dttoken, numeraire hatta bcc vs vs vs... Ben görür müyüm bilmiyorum ama bazen cevap gözünüzün tam önündedir. Ripple'ın benim gözümdeki yancısı xem bile arttıysa (bu da bir işaret fişeği gibi geldi bana) ripple neden artmasın? + aylar önce ripple'ın 4-5k bandından aşağı inmeyeceğini söylemiştim bakalım Allah utandırmasın.(anlık belki inebilir)
Waves 50k olur mu, olur hocam olur 150k'dan bancor çıktığında fiyat pahalı dedim 80k'ya düşerse şaşırmamalı dedim an itibariyle 72k (daha da altını gördü). BTC bir fırlar waves tepe taklak! Ha olsun demiyorum ama ihtimal dahilinde. Birçok arkadaşın yatırımı var neticede!
NOT: Sadece kendi fikirlerimi paylaşıyorum saygı-edep dahilinde. Umarım yanlış anlaşılmam. Herkese bol kazançlar.

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
aalkan
Member
**

Activity: 64
Merit: 10

View Profile
August 07, 2017, 03:33:53 PM

borsalar sıkıntıya girdikçe waves dex ortaya çıkacak.  Dex'in yeni sürümü bir yayınlansın bakalım nasıl borsaymış. Birde komisyon yüksekmiş diye var. Hangi borsa private key'i veriyor sana. Bununda bir bedeli olmalı. Merkezsiz coine merkezsiz bir borsa lazım. Bunu da dex sağlıyor....

hadi bakalım bun 0.0020 görecek inşallah.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
August 07, 2017, 03:43:10 PM

Zaten usd fiyatıyla 30x yaptı hiç anlamayan insanlar bile wavese yatırım yapıp aynı beklenti içine girdiyse olmaz bu iş.
Herkes ethereum için bu kadar beklentiye girmemişti sürpriz yaptı.
exortis
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
August 07, 2017, 05:07:33 PM

Waves guzel potansiyel bir coin evet beklenti cok her gun yeni yatirimcisi giriyor.Su an hala epey ucuz bir coin ama ico fiyati 1.33$ diye hatirlamiyorum eger oyleyse bu kadar zamandir 20c. gitti geldi yani btc ile yukari.suruklenmis bir coin uzulurum yatirimcisi icin.Ben eglence amacli az az aliyorum
Gatotare
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 261

View Profile
August 07, 2017, 05:29:29 PM

Waves guzel potansiyel bir coin evet beklenti cok her gun yeni yatirimcisi giriyor.Su an hala epey ucuz bir coin ama ico fiyati 1.33$ diye hatirlamiyorum eger oyleyse bu kadar zamandir 20c. gitti geldi yani btc ile yukari.suruklenmis bir coin uzulurum yatirimcisi icin.Ben eglence amacli az az aliyorum

ilginc bir eglence anlayışınız varmış. waves in ICO fiyatı 33.000/37000 satoshi idi.
Aydinizm
Full Member

Activity: 196
Merit: 117

View Profile
August 07, 2017, 05:31:56 PM

Waves'in kısa vadede olmasada 2-3 sene içinde x100 leri görebileceğini düşünüyorum bende. 2-3 sene içinde cripto para piyasasının toplam hacminin nekadar büyüyeceğini konuyla alakalı olan herkes az çok tahmin edebiliyordur zaten. İşte önümüzdeki bu büyüme döneminde pastadan en çok pay alacaklardan biriside waves olacak bence.

Aydınizm Smart Money Trading Strategy =====> https://bitcointalk.org/index.php?topic=2967944.0
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
August 07, 2017, 06:16:51 PM

Merhabalar. İngilizce forumda da paylaştığım yazıyı sizlerle paylaşmak istedim. Son zamanlarda Waves'e bakıyordum ve bunun çok yüksek bir potansiyel olduğunu fark ettim.

Sebepler şunlardır:
1) Pazar Hacmi halen çok düşükt.
2) İlk çıkış noktasına kıyasla çok fazla artış olmadı. ICO değerinin sadece 3,5 katına ulaştı. (1.33 ila 4.55)
3) Toplam nominal 100 milyon. Bir milyar seviyesinde değil. Bugünkü değerinin 100 katına ulaştığında bile, 45,5 milyar dolarlık bir pazar hacmine sahip olacak. Bu değer, Bitcoin'in şu anki pazar hacminin altındadır. (Şu an itibariyle Bitcoin pazar hacmi: 53.8 milyar dolar)
5) Waves Ethereum gibi kendi teknolojisine sahiptir. Ve Ethereum ile partnerlikleri var

Bu sebeplerden dolayı, portföyümün çoğunu Waves kullanarak değerlendirdim. Yıl başından haziran ayına kadar 50 katına çıkan Ethereum gibi, kısa sürede 50-100 kata çıkacağından eminim.

Katılanlar?

dusuncelerın dogru olmakla bırlıkte acıklaman yanlıs. şöyle açayım size.

waves ıco fıyat 0,18 cent ıle 0,22 cent arası bırseydı yanlıs hatırlamıyorsam. yanı ıco fıyatının 30 kat yukarısını gormus durumda DOLAR bazında. ama su an gordugu fıyat ıle ıco zamanlarındakı BTC fıyat arasında da nerdeyse 10-15 kat fark var. bıtcoın 400-600 dolar arasındaydı mesela. bırde o zamanlar ıcolara olan yatırım mıktarlarını fılan dusundugumuzde waves ıco fıyatları ıle kıyaslama yapmak hata olur. waves yokmuş gıbı sıfırdan bugun ıco ya cıksa toplayacagı para ölüsünden 100m dolar olur. saçma sapan ıcoların 5-10m topladıgını dusunursek.

bu nedenle yer ve zaman onemlı. fıyat karsılastırması yaparken ıco zamanı btc fıyatına bakarak karsılastırma yapmanızı tavsıye ederım. o zamankı toplam market cap 10-15 mılyar dolardı. btc 600 dolar.

kısaca ıco zamanı waves ıcın yıne 10 dolar dıyorlardı. o zamanlar 10 dolar 0,0166 btc yaparken su an 10 dolar 0,003 btc yapıyor. bu sebeble waves ın 0,0166 btc lık degerı asıl beklenen degerdır. ve su an 5.5 dolarlarda gezmesıne ragmen ıco fıyatının 5.55 katında fılan.

bu sebele zaten ben her yerde waves ucuz dıyorum Smiley dolara bakmayın.

edıt: 0,0166 btc sevıyesıne normal sartlar altında hersey guzel olsaydı sımdıye coktan erısmıs olması gerekıyordu. ama eth forku btc pump xrp pum xmr pump falan fılan sonra btc fork. pıyasa rahat durmuyor Smiley
aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
August 07, 2017, 06:37:10 PM

Sebepler şunlardır:
1) Pazar Hacmi halen çok düşükt.

Katılanlar?

dusuncelerın dogru olmakla bırlıkte acıklaman yanlıs. şöyle açayım size.

waves ıco fıyat 0,18 cent ıle 0,22 cent arası bırseydı yanlıs hatırlamıyorsam. yanı ıco fıyatının 30 kat yukarısını gormus durumda DOLAR bazında. ama su an gordugu fıyat ıle ıco zamanlarındakı BTC fıyat arasında da nerdeyse 10-15 kat fark var. bıtcoın 400-600 dolar arasındaydı mesela. bırde o zamanlar ıcolara olan yatırım mıktarlarını fılan dusundugumuzde waves ıco fıyatları ıle kıyaslama yapmak hata olur. waves yokmuş gıbı sıfırdan bugun ıco ya cıksa toplayacagı para ölüsünden 100m dolar olur. saçma sapan ıcoların 5-10m topladıgını dusunursek.

bu nedenle yer ve zaman onemlı. fıyat karsılastırması yaparken ıco zamanı btc fıyatına bakarak karsılastırma yapmanızı tavsıye ederım. o zamankı toplam market cap 10-15 mılyar dolardı. btc 600 dolar.

kısaca ıco zamanı waves ıcın yıne 10 dolar dıyorlardı. o zamanlar 10 dolar 0,0166 btc yaparken su an 10 dolar 0,003 btc yapıyor. bu sebeble waves ın 0,0166 btc lık degerı asıl beklenen degerdır. ve su an 5.5 dolarlarda gezmesıne ragmen ıco fıyatının 5.55 katında fılan.

bu sebele zaten ben her yerde waves ucuz dıyorum Smiley dolara bakmayın.

edıt: 0,0166 btc sevıyesıne normal sartlar altında hersey guzel olsaydı sımdıye coktan erısmıs olması gerekıyordu. ama eth forku btc pump xrp pum xmr pump falan fılan sonra btc fork. pıyasa rahat durmuyor Smiley

sıra waves a gelmiş sanırım.

dayanıksız olarak söylüyorum, tezos marketlere girene kadar waves yükselişini yavaşça sürdürür bence. tezos girince durulur. ama o zamana kadar da dolar bazında 20 doları görür diye düşünüyorum.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  

Jump to: