Bitcoin Forum
May 13, 2024, 11:03:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 101 »
  Print  
Author Topic: [ANN] [ICO] MONETHA - Ödemeler için Merkezi Olmayan Güven/İtibar Platformu  (Read 60016 times)
jeks
Hero Member

Activity: 698
Merit: 506

View Profile
August 08, 2017, 01:06:14 PM

piyasanın ihtiyacı olan bir proje gibi görünüyor sosyal medya için ödül olmaması kötü olmuş ödül miktarı pek fazla değil ama yinede kazandırır umarım icosuna yatırım yapılabilir.
1715641407
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715641407
Reply with quote  #2

1715641407
Report to moderator
1715641407
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715641407
Reply with quote  #2

1715641407
Report to moderator
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
August 08, 2017, 02:09:38 PM
Last edit: August 08, 2017, 02:25:35 PM by mhanbostanci

Projenin ilgi çekeceğini düşünüyorum. Çeviri için teşekkürler. Bakalım vaad ettiklerini yapabilecekler mi?
genel izlenimim olur bu iş şeklinde.

bunty için başvururken hiç ether adrsi felan istemedi? daha sonra mı bildirmemizi isteyecekler? bilgi olan varsa yazabilirse sevinirim.
yearsago
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
August 08, 2017, 02:53:44 PM

Arkadaşlar, bu ICO olayını ilk defa bugün görmüş biri olarak anlamaya çalışıyorum. Şimdi diyelim x etherium kadar Monetha almak istiyorum. Şu anda bunu nasıl alabilirim?
radnom
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 251

Blockchain Marketing: tokensuite.io

View Profile
August 08, 2017, 03:12:53 PM

Arkadaşlar, bu ICO olayını ilk defa bugün görmüş biri olarak anlamaya çalışıyorum. Şimdi diyelim x etherium kadar Monetha almak istiyorum. Şu anda bunu nasıl alabilirim?

ICO'ların belli bir başlangıç ve bitiş tarihleri oluyor. Bitişler bazen tarihinden erken oluyor çünkü hedeflenen miktar toplanıyor.

Monetha ICO'su başladığında websitesinde bir yatırım adresi gözüküyor. Oraya kendi Ethereum cüzdanınızdan yatırım yapıyorsunuz, otomatik olarak Monetha tokenleri hesabınıza yatıyor.

Kubra Dam (OP)
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
August 08, 2017, 03:13:43 PM

Nihayet diyorum. O kadar çöp ico' dan sonra nihayet geçerli, mantıklı, cezbedici bir proje geldi. Çok bekledik arkadaşlar. Patlayan ico'lardan da saçma sapan projelerden de gına gelmişti. Monetha iş yapar.

Gördüğüm kadarıyla yorum yapan arkadaşların genel kanısı bu yönde. Umarım gerçekten de güzel bir ICO süreci yaşarız. Artık bazı ICO'lar cidden seviyeyi çok düşürdü çünkü.

bounty başlığını göremedim sanırım bunlarda ödül dağıtmayacaklar heralde .

Bounty linkini ekledim ikinci mesaja. https://www.monetha.io/en/bounty

Nihayet diyorum. O kadar çöp ico' dan sonra nihayet geçerli, mantıklı, cezbedici bir proje geldi. Çok bekledik arkadaşlar. Patlayan ico'lardan da saçma sapan projelerden de gına gelmişti. Monetha iş yapar.

aslında güzel projeler geldi geçti o kadar çöpün arasından Smiley ama şu an en sağlam proje banada monetha geliyor bişeyler ayarlarsam icosuna gireceğim inş. imza içinde girecektim fakat ödemeleri kademeli olarak yapacaklarmış sanırım o yüzden vazgeçtim imzadan

Kademeli ödemeyi Edgeless projesi çok güzel bir şekilde uygulamıştı hatırladığım kadarıyla geçmişte.

Paypal in blockchain versiyonu gibi bir sey... oyle dusunun bu proje icin...
Bounty konusuna gelince 5 hedef noktasi belirlenmis ico icin. Toplanan miktara gore bounty icin ayrilan butcenin yuzdesi belirlenmis. Mesela ilk hedefe ulasildiginda butcenin yuzde 20 si dagitilacak. Tamaminin dagitilmasi icin hardcap olmasi lazim. Toplarlarmi bu kadar bilemem.
Ama yatirim yapilabilecegini dusunuyorum. Coin-turk te guzel bir makale var bununla ilgili okumanizi oneririm.

Kilometre taşlarını birer birer aşar gibi geliyor bu proje. 700K Eur 1. ayak sanırım. Ben 6-7 milyon USD toplar diye tahmin ediyorum. Şahsen ben 3-4 ether ayırdım bu proje için.

Çöp projeler bile birkaç milyon dolar toplar hale gelmeye başladı. Umarım işini düzgün yapan projeler istedikleri limite ulaşırlar. Monetha ciddi bir proje.

Hemen hemen herkes olumlu yorum yazmış monetha ile alakalı ama ben olumsuz yorum yazacagım
açın bakın etheriya ile ne kadar farkı var inceleyin
buda kopya edilmiş bir proje hangisi orjinal bilmiyorum ama bunun gibi çok proje var bir yenilik getirmiyor gördügüm kadarıyla

Şahsi fikriniz tabi de bir projenin başarılı olması için illa benzersiz bir fikirle gelmesi gerekmiyor. Bunu önceki başlıklarda da tekrar tekrar yazdık. TokenCard çıktı diye TenX, MonacoCard çıkmasın mı yani? Bir fikri bulan kişinin tekel olacak hali yok herhalde.

Projenin ilgi çekeceğini düşünüyorum. Çeviri için teşekkürler. Bakalım vaad ettiklerini yapabilecekler mi?
genel izlenimim olur bu iş şeklinde.

bunty için başvururken hiç ether adrsi felan istemedi? daha sonra mı bildirmemizi isteyecekler? bilgi olan varsa yazabilirse sevinirim.

Büyük ihtimalle sonradan isteyecekler hocam, dediğiniz gibi ETH adresi sormuyormuş. Birisi daha PM attı da bana.

Web sitesini takipte kalabilirsiniz, 3 hafta sonra başlayacak. Şu anda açık değil ICO.

http://monetha.io/
TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
August 08, 2017, 04:46:11 PM

Şahsen ben icoya girmeyi düşünmüyorum projenin çok sağlam olduğunu düşünmeme rağmen. Çünkü son zamanlarda çıkan icolar exchangelere girdikleri zaman kısa süreliğine ico fiyatlarının altına düşüyorlar. O zamanlarda toplamak benim için daha mantıklı geliyor. Kripto paraların günden güne ekosistem değerleri artarken böyle bir proje çok kullanılmaya müsait bu da değerini arttıracaktır. Son zamanlarda çıkan en değerli ico olarak görüyorum bunu.

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
Kubra Dam (OP)
Sr. Member

View Profile
August 08, 2017, 06:46:59 PM

Şahsen ben icoya girmeyi düşünmüyorum projenin çok sağlam olduğunu düşünmeme rağmen. Çünkü son zamanlarda çıkan icolar exchangelere girdikleri zaman kısa süreliğine ico fiyatlarının altına düşüyorlar. O zamanlarda toplamak benim için daha mantıklı geliyor. Kripto paraların günden güne ekosistem değerleri artarken böyle bir proje çok kullanılmaya müsait bu da değerini arttıracaktır. Son zamanlarda çıkan en değerli ico olarak görüyorum bunu.

Bunun kesin bir tarifi yok ama çoğu ICO'da exchange'e girilmesinden sonra fiyat düşüşleri bariz biçimde olabiliyor. Burda tabi önemli olan şeylerden bir tanesi de mümkünse pre-sale girip ICO'lardan yüksek bonuslar kapıp maliyetleri düşürmek olacaktır. Bazılarında bonus'lar önemli ölçüde oluyor çünkü. Tabi fırsat kaçırma ihtimali de var, her şey mümkün neticede.
FlyOn35
Full Member

Activity: 146
Merit: 100

View Profile
August 08, 2017, 07:08:44 PM

Bu ay katılmayı düşündüğüm 2. ICO umarım o tarihe kadar DGB toplar da elden çıkarır buna yatırıırm bi miktar.
gangnam2016
Full Member

Activity: 190
Merit: 100

GET IN - Smart Ticket Protocol - Live in market!

View Profile
August 08, 2017, 07:52:41 PM

Evet son zamanlarda çıkan sağlam projelerden. Yine de bu kripto ortamındaki belirsizlik ICO hemen biter mi diye düşündürüyor. Eski paypal çalışanı bir amcayı da takıma almışlar.

GUTS | GET-Protocol ICO
smart-ticket protocol for events | live product with market traction!
BTC ANN | WEBSITE | BLOG | SANDBOX | WHITEPAPER | BOUNTY
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
August 08, 2017, 07:55:14 PM

Projeyi incelerseniz gerçekten çok iyi bir proje gereken yatırımı toplayacağını düşünüyorum,bizim topluluk için çevirisi çok geç olmuş bunun nedeni nedir  Huh Çünkü tüm çöp icolar bile çevriliyor biz de.
Kubra Dam (OP)
Sr. Member

View Profile
August 08, 2017, 08:18:28 PM

Bu ay katılmayı düşündüğüm 2. ICO umarım o tarihe kadar DGB toplar da elden çıkarır buna yatırıırm bi miktar.

İlk mesajı buraya atmışsınız, bodoslama girmeyin bence araştırın para yatıracağınız projeler nedir değildir diye.

Evet son zamanlarda çıkan sağlam projelerden. Yine de bu kripto ortamındaki belirsizlik ICO hemen biter mi diye düşündürüyor. Eski paypal çalışanı bir amcayı da takıma almışlar.

ICO'da hard cap normal bir seviyede çok da düşük sayılmaz o yüzden hemen bitme durumu olmayabilir. Süreci de takip etmek lazım. İlgi çeken bir proje olduğu kesin. Ekipte büyümeler olabilir tabi, bunlar güzel şeyler.

Projeyi incelerseniz gerçekten çok iyi bir proje gereken yatırımı toplayacağını düşünüyorum,bizim topluluk için çevirisi çok geç olmuş bunun nedeni nedir  Huh Çünkü tüm çöp icolar bile çevriliyor biz de.

İki ay önce falan görüşmüştüm proje ekibiyle. Türkçe düşünmediklerini söylemişlerdi. Sonrasında geçenlerde bana ulaşıp başlamamı istediler. Sebebi bu. Gecikme söz konusu değil yani benim tarafımca.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
August 08, 2017, 08:22:54 PM

moneta bounty e baktim biraz ama bunlarin odul dagitma sistemleri cok zahmetli yau.
anladigim kadari ile odulun tamami 2019 sonuna dogru (milestone#5 ulasildiginda) dagitilmis olacak sanki Cheesy

2020 ye kim olee kim kalaa

Bounty payouts are paid proportionally based on the crowdsale milestones. The rest of the bounty is paid together with an official launch of Milestone number 1. This will happen in Q1 of 2018.

Milestone 1 reached - 20% of the bounty is paid instantly following ICO, 80% paid together with an official launch of Milestone number 1
    Milestone 2 reached - 30% bounty is paid instantly following ICO, 70% paid together with an official launch of Milestone number 1
    Milestone 3 reached - 40% bounty is paid instantly following ICO, 60% paid together with an official launch of Milestone number 1
    Milestone 4 reached - 60% bounty is paid instantly following ICO, 40% paid together with an official launch of Milestone number 1
    Milestone 5 reached - 100% bounty is paid instantly following ICO
mirallas
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 259

View Profile
August 08, 2017, 08:59:11 PM

Proje küresel forumda dikkatimi çekmişti ve telegram grubuna dahil olmuştum. Aktif bir topluluğa sahip değiller mi ya da telegram kanalı neden yorumlara kapalı anlayamadım sanırım sadece duyuru yapmak için kullanıyorlar ve sık sık duyuru yapıyorlar da haklarını yememek lazım. İngilizce başlıkta gayet ilgi çekmiş burada da başlığı görünce yatırım yapma niyetiyle incelemek istedim fakat whitepaper linkine erişemedim: https://www.monetha.io/static/media/Monetha_White_Paper.ff3299c8.pdf

Şimdilik gözlemlediğim kadarıyla diğer projelere nazaran daha uzun soluklu ve sabırla aşamaların gerçekleşmesinin beklenmesi gereken bir proje. Whitepaper incelemesinden sonra daha sağlıklı yorum yapabiliriz.

Çeviri için teşekkürler. Bu tarz sağlam projelerin çoğalması ümidiyle
Cleverjunta
Full Member

Activity: 1017
Merit: 146

View Profile
August 08, 2017, 09:16:57 PM

yanlış anlamadıysam token üst sınır olmayım satış kadar token olacak.ico başlangıcında bu gidişle eth 300 eur civarı olacak gibi.7meuroluk kısımda 1eth=2400 monetha ediyor buda aşağı yukarı 23.333,3... gibi bir ether oluyor buda yaklaşık 56.000.000 monetha token yapıyor.3.200.000 mth de ödül var şuan 59.200.000 token etti.beklene ses getiren ve konuşulan bir proje tezos vardı kısa süre önce aynı sesi getiren ve çok ciddi bir yatırım almıştı.aynı seviyede olmasa da 400.000 ether yatırım alırsa çok büyük bir rakam olacak ve ve 23.333,3... lık kısımı çıkardığımız da 376.666,66..7 eth ilede x2000 den 753.333.333,33 gibi bir mth geliyor ve totalde 812.533.333 (yuvarlamaları atıyorum artık burada) %15de kendi adına üretecekleri var 59.200.015 adette oradan etti mi 871.733.348 token.o sırada dolar bazlı oalrak da 300euro üzerinden hesaplarsak etheri 352,52$.
141.000.000$ yatırım almış oldu. token fiyatıda  0,16175$ civarı bir fiyat. rakam büyük olasa neden ilk 3e 5 girip o zamana göre bu gidişle x100-x150 kat yapmasınki.
bu arada sıkıntıdan yazdığım bir yazıdır.nedeni
çeviri pek hoş değil hoşuma gitmedi tüm tokenler amacı ne olursa ne temeli ne olursa olsun en iyisi ben olucam en birinci ben olucam(btc ve ethden sonra) mantığıyla tanıtım yapıyor burada sistem güzel olsa da takımın bilgisi tercüme edilmemiş ve en önemli kısım token  kısmı bana göre token limitleri kendi payları satış süresi bitişi ve fiyatlar hakkında bilgi verilmemiş olmasıdır.pek bilgilendirci olmadı açıkcası bu tercüme sayıgıda kusurum olduysa affola. https://www.monetha.io/static/media/Monetha_White_Paper.ff3299c8.pdf adresinden de hata alıyorum.pc çökük ona bağlıyorum artık.
Cashcash
Sr. Member

Merit: 250

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
August 08, 2017, 09:23:16 PM

Ethereum da yükseliş çoğu ICO nun yatırımını düşürecektir fakat monetha yı çok etkilemeyecektir. İyi proje.

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄      ▄█▄        
                                 █████    █████       
                        ▄██▄     ▀█▀      ▀█▀        
                ▄█▄    ▀██▀                           
         ▄     ▀█▀                        ▄█▄        
        ▀█▀                      ▄█▄     █████       
                        ▄██▄    █████     ▀█▀        
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀                  
         ▄     ▀█▀                        ▄█▄        
        ▀█▀                      ▄█▄     █████       
                        ▄██▄    █████     ▀█▀        
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀                  
                ▀█▀                                    
          ▄                      ▄█▄      ▄█▄        
         ▀█▀           ▄██▄    █████    █████       
   ██          ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀        
                ▀█▀                                    
           ▄                      ▄█▄     ▄█▄        
          ▀█▀            ▄██▄   █████   █████       
    ██            ▄█▄   ▀██▀    ▀█▀     ▀█▀        
             ▄    ▀█▀                                 
            ▀█▀                         ▄█▄           
       ██              ▄█▄   ▄██▄    █████          
                  ▄    ▀█▀   ▀██▀     ▀█▀           
                 ▀█▀                                   
            ██                   ▄██▄                 
                    ▄     ▄█▄   ▀██▀                 
                   ▀█▀    ▀█▀                          

▄█   ▄█  ▄█        ▄█████▄   ▀█▄     ▄█▀
██   ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██    ▀█▄  ▄█▀
██   ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀      ████   
██   ██  ██   ██  ██▄   ▄█    ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀   ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
August 08, 2017, 09:24:47 PM

Çeviri için teşekkürler Smiley

Bu konuya katılıyorum. Bounty katılımcılarının sorumluluğu belli ve crowdsale sonuna kadar taşıyacağımız imza + avatar için bir ödeme bekliyoruz. Biz işimizi 3 hafta sonra bitirmiş olacağız ama ödemelerimizi 2 yılda alacağız. Komik bu.

Ekledim şimdilik ama boş kalmasın diye...

Proje ile ilgili ciddi bir okuma yaptığım söylenemez ve sanırım yapmayacağım da. ICO'i de değerlendireceğimi sanmıyorum. ilk bakışta beni etkilemedi. Videosundaki heyecanlı çocuk da ikna edemedi beni.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
August 08, 2017, 09:38:53 PM

imzamizi yeniledik, hemen dogru yerde kontrol edeyim...
woocommerce icin ödeme eklentileri var, onu test etmek ve kullanmak icin basvurdum: bakalim nasil birsey cikacak ortaya, onaylarlarsa e-ticaret sitemi tabii...
Killermoney35
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
August 08, 2017, 10:14:57 PM

Beklenti çok yüksek bende güveniyorum projeye ama blocklancer gibi olmaz inşallah. Teşekkürler çeviri için
Kubra Dam (OP)
Sr. Member

View Profile
August 08, 2017, 10:46:19 PM

Ethereum da yükseliş çoğu ICO nun yatırımını düşürecektir fakat monetha yı çok etkilemeyecektir. İyi proje.

Bazı projelerde ethereum yükselişi dahi yatırımı engellemiyor. Genelde dışardan fiat para ile ether satın almayla değil de ellerindeki ethereum ile yatırım yapıyor insanlar diye düşünüyorum. Çünkü 400$'a tırmandığı sıra bile takip ettiğim projelerde yavaşlama olmamıştı.

Proje küresel forumda dikkatimi çekmişti ve telegram grubuna dahil olmuştum. Aktif bir topluluğa sahip değiller mi ya da telegram kanalı neden yorumlara kapalı anlayamadım sanırım sadece duyuru yapmak için kullanıyorlar ve sık sık duyuru yapıyorlar da haklarını yememek lazım. İngilizce başlıkta gayet ilgi çekmiş burada da başlığı görünce yatırım yapma niyetiyle incelemek istedim fakat whitepaper linkine erişemedim: https://www.monetha.io/static/media/Monetha_White_Paper.ff3299c8.pdf

Şimdilik gözlemlediğim kadarıyla diğer projelere nazaran daha uzun soluklu ve sabırla aşamaların gerçekleşmesinin beklenmesi gereken bir proje. Whitepaper incelemesinden sonra daha sağlıklı yorum yapabiliriz.

Çeviri için teşekkürler. Bu tarz sağlam projelerin çoğalması ümidiyle

Merhaba, rica ederim. Sitesine girip sağ üstte white paper yazan yere tıklarsanız white paper açılıyor.

https://www.monetha.io/static/media/Monetha_White_Paper.8141b945.pdf

moneta bounty e baktim biraz ama bunlarin odul dagitma sistemleri cok zahmetli yau.
anladigim kadari ile odulun tamami 2019 sonuna dogru (milestone#5 ulasildiginda) dagitilmis olacak sanki Cheesy

Evet maalesef bounty öyle tamamı hemen ödenen tarzda bir bounty olarak tasarlanmamış. Biraz daha yıllara yayılan şekilde planlanmış.

imzamizi yeniledik, hemen dogru yerde kontrol edeyim...
woocommerce icin ödeme eklentileri var, onu test etmek ve kullanmak icin basvurdum: bakalim nasil birsey cikacak ortaya, onaylarlarsa e-ticaret sitemi tabii...

Anladım enteresan bir tecrübe olur MVP tabiki de.  Smiley
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
August 08, 2017, 11:52:04 PM

Proje iyi sağlamda neden 2020 ye kadar dağıtacaklarmış.Çok uzun zaman bence 2020 kısmı saçmalık
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 101 »
  Print  

Jump to: