Bitcoin Forum
May 30, 2024, 04:50:42 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 101 »
  Print  
Author Topic: [ANN] [ICO] MONETHA - Ödemeler için Merkezi Olmayan Güven/İtibar Platformu  (Read 60029 times)
Xanother
Full Member

Activity: 279
Merit: 100

View Profile
August 28, 2017, 06:29:19 AM

Herkes çok olumlu bakıyor projeye açıkçası içime sinmemişti pek ama burada herkes iyi konuşmaya devam ettikçe ufak bir mebla ile gireyim bari diyorum şimdi sizce mutlaka girilmesi gereken bir projemi kısa vadede borsaya girecekmi
borsalara ne zaman giriş yapıcak ve hangi borsalarda olucak bilgisi olan varmı ?
Turkoin
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 250

View Profile
August 28, 2017, 06:42:55 AM

Herkes çok olumlu bakıyor projeye açıkçası içime sinmemişti pek ama burada herkes iyi konuşmaya devam ettikçe ufak bir mebla ile gireyim bari diyorum şimdi sizce mutlaka girilmesi gereken bir projemi kısa vadede borsaya girecekmi
borsalara ne zaman giriş yapıcak ve hangi borsalarda olucak bilgisi olan varmı ?
ben imzasına katıldığım için icosuna girmyeceğim zaten elimde şu an sermaye yok. birikim yapıp önümüzdeki icolarda  illaki güzel projeler olacaktır onlara yapacağım. çoğu kişide monethanın imzası var. güzel proje ki giyiyorlar. umarım başarılı olurlar.

coininiz bol olsun. Smiley
uniquehero
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
August 28, 2017, 06:51:51 AM

Proje daha tanıtılmadan reklam aşamasında devam ederken herkes borsayı soruyor. ICO önce yapılsın tamamlansın bitsinde  ondan sonra borsayı düşünün bence Smiley Belki başlangıçta ufak bir borsa ile başlayıp sonra sağlam bir borsaya girecektir. İnsanımız içinde uzun vade düşünen çok az anlaşılan. Herkes ICO ya katılıp hemen 2 kat yapıp çıkmayı düşünüyor. Bunu herkes düşünüyor ama birazda şans lazım bunun için Smiley
taner32
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 253

View Profile
August 28, 2017, 06:58:39 AM

Proje daha tanıtılmadan reklam aşamasında devam ederken herkes borsayı soruyor. ICO önce yapılsın tamamlansın bitsinde  ondan sonra borsayı düşünün bence Smiley Belki başlangıçta ufak bir borsa ile başlayıp sonra sağlam bir borsaya girecektir. İnsanımız içinde uzun vade düşünen çok az anlaşılan. Herkes ICO ya katılıp hemen 2 kat yapıp çıkmayı düşünüyor. Bunu herkes düşünüyor ama birazda şans lazım bunun için Smiley

2018 ortalarında ve hatta 2019  yılında tam işleve geçecek bir proje olacağı yazıyor kendi sitesinde. 2017 sonlarındaki fiyatları ile pik noktadaki fiyatlar aynı olmaz tabi.

ico'ya girildiğinde sabırla beklenilmesi gerektiğini düşünüyorum ama istisnalar kaideyi bozmaz. icodan adet başına aldığın coin 0,14 dolar dan 10 dolara çıkarsa düşünülebilir.
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
August 28, 2017, 07:00:29 AM

İcoya girmenin ana amacı kar yapmak değilmi zaten kar yapılmıyacak olsa niye riske girsin millet tabiki herkes en kısa zamanda en yüksek karı ister bunu başaran ico arıyor doğal olarak

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
uniquehero
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
August 28, 2017, 08:54:25 AM

İcoya girmenin ana amacı kar yapmak değilmi zaten kar yapılmıyacak olsa niye riske girsin millet tabiki herkes en kısa zamanda en yüksek karı ister bunu başaran ico arıyor doğal olarak

Yapmış olduğunuz hangi işlemin garantisi var acaba ? Herkes dediğiniz gib kazanmak istiyor, parasını katlamak istiyor. Halka arz ın amacı şirkete yada projeye yatırım yapmaktır. Hiç bir proje yada şirket vaad süresinde yatırımcısına parasını kolay kolay katlamasını sağlayamaz. Yatırım dışında yeni insanlar daha sonra ilgi göstererek eskilere para kazandırır. Vaad edilen proje ne kadar gerçekci, yenilikci de olsa siz zaten kontrolü yapılamayan bir vaad üzerine yatırım yapıyorsunuz. Zaten riski en başında alıyorsunuz. Tezos vaadlerde bulundu 242 milyon dolar para topladı. Çalışma yapmayıp kaçıp gitseler kim ne diyebilecek ?
hirozaki faraday
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 279

View Profile
August 28, 2017, 09:36:12 AM

Gerçekten x2 yapınca çıkacak mısınız? Zaten icodan bonusla fazladan token verilecek maksat kârsa fazladan tokenleri satıp sermaye yaparsınız, ben uzun vadade x2 den çok daha fazla kâr bırakacağı düşüncesindeyim. Zaten bırakmazsa da yarıya düşsün param Tezos'tan da Monetha'dan da x2 yapıp çıkacaksak bu icoların shitcoinlerinden ne farkı var? X2 yapıp çıkacaksınız. Bittrex'te ki herhangi bir coinin x2 yapma potansiyeli zaten var icoya girmeniz risk değil mi?
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
August 28, 2017, 09:49:08 AM

Arkadaşlar ico bilgileri ne zaman açıklanacak? Nereye göndereceğimiz bugün mü açıklanıyordu? 31 ağustos akşam 17:00'da başlıyor sanırım değil mi ico tam olarak?

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
taner32
Sr. Member

View Profile
August 28, 2017, 09:58:51 AM

Arkadaşlar ico bilgileri ne zaman açıklanacak? Nereye göndereceğimiz bugün mü açıklanıyordu? 31 ağustos akşam 17:00'da başlıyor sanırım değil mi ico tam olarak?

ico 31 ağustosta açılacak. aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz, aynı zamanda burada da konu hakkında açıklama yapılır.

https://www.monetha.io/en/bounty
taner32
Sr. Member

View Profile
August 28, 2017, 10:02:49 AM

Gerçekten x2 yapınca çıkacak mısınız? Zaten icodan bonusla fazladan token verilecek maksat kârsa fazladan tokenleri satıp sermaye yaparsınız, ben uzun vadade x2 den çok daha fazla kâr bırakacağı düşüncesindeyim. Zaten bırakmazsa da yarıya düşsün param Tezos'tan da Monetha'dan da x2 yapıp çıkacaksak bu icoların shitcoinlerinden ne farkı var? X2 yapıp çıkacaksınız. Bittrex'te ki herhangi bir coinin x2 yapma potansiyeli zaten var icoya girmeniz risk değil mi?

her coini bitcoin ile karşılaştırmak olmaz tabi, 2013 yılındaki tutarla 2017 yılındaki tutar arasındaki fark uçurum. bunun belli başlı sebepleri var bunda hem fikiriz. yapılacak icolarda başarılı olarak devam etmesi hem ekibe, hem de şansa dayalı. siz çok iyi proje yapmışsınızdır ama hacklenme gibi bir olay olur, puff gitti.

kafanızda bir limitiniz olsun, x2 yaparsa bir miktarı , x5 olursa  bir miktarı gibi sistematik bir bozdurma yapın. anaparayı kurtardıktan sonrası tamamen kardır. projeyi twitter, facebook ve slack kanalları üzerinden takip edin, canınızı sıkacak bir durum olursa anaparayı kurtardıktan sonra çıkarsınız olur biter. ytd.
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 645

View Profile WWW
August 28, 2017, 10:25:13 AM

her hangı bır ıcoya kaar yapmak ıcın degıl proje basarılı olsun dıye gırılır. kaar ıkıncı plandadır. proje basarılı olursa kaar zaten gelır. onun dısında ıcoya gıreyım 2x alıp cıkayım demek dolandırıcılıktan baska bırsey degıldır. 10m coın olan bır ıcoya gırıp 5 m coın alan bırısı ıco sonunda borsada 2x kaarla sıze kaktırsa o coınlerı anlarsınız ne demek ıstedıgımı. bu yapılmıyor mu yapılıyor. ama bırseyın yapılıyor olması onun dogru oldugunu gostermez. ve bu tarz dusunceler ve davrnıslar krıpto dunyasına her zaman zarar verecektır. bu dusunce yapısı yuzunden zaten bız turklerden dogru durust bırsey çıkmıyor.

nacızane dusuncemdır yatırım tavsıyesı degıldır Smiley
Xanother
Full Member

View Profile
August 28, 2017, 01:30:56 PM

toplam verilcek coin sayısı nedir ? ve ico ne kadar sürecek ?
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714

View Profile
August 28, 2017, 01:37:35 PM

Monetha iyi proje ancak piyasa koşullarıda fiyatlamada etkili, btc hareketleride göz önünde bulundurulmalı. BTC Şuan sakin olduğuna göre sağlam ICO iyi gelir sağlar manasına varıyorum ben. Monetha da iyi bir sağlaycak bence
taner32
Sr. Member

View Profile
August 28, 2017, 01:42:15 PM

sitesinde yazana göre toplam coin miktarı  402,400,000  (dörtyüziki milyon, dörtyüz bin ) adet olacakmış.

https://blog.monetha.io/monetha-announces-hard-cap-total-token-supply/

ico başladıktan sonra limit dolana kadar devam edecekmiş, 95000 ETH limiti koymuşlar. limit dolunca gönderilen ETH'ler iptal edilip, gönderilen adrese geri gönderilecekmiş.
Kubra Dam (OP)
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
August 28, 2017, 01:45:24 PM

sitesinde yazana göre toplam coin miktarı  402,400,000  (dörtyüziki milyon, dörtyüz bin ) adet olacakmış.

ico başladıktan sonra limit dolana kadar devam edecekmiş, 95000 ETH limiti koymuşlar. limit dolunca gönderilen ETH'ler iptal edilip, gönderilen adrese geri gönderilecekmiş.

O döküman hazırlandığında Ethereum fiyatları sanırım 200$ civarındaydı. Bu yüzden şu anda hard cap ETH bazında çok daha azdır diye düşünüyorum. Nedeni de ekibin hard cap'i 23 milyon euro olarak duyurması. Yani 25 milyon dolara denk gelen ethereum miktarı gibi düşünebiliriz. Belki yeni bir açıklamayla son güncel halini de söylerler.

Daha ICO'ya bile başlanmadı bu yüzden gireceği exchange'leri asla bilemeyiz. ICO sonrasındaki süreçte çalışılacaktır bunun üzerinde.

Bununla ilgili bilgi gelince paylaşacağız buradan. Henüz özel bir açıklama yok gibi.

50 mesaj olayı genel olarak attığımız mesaj toplamı mı yoksa monetha konusuna mı 50 mesaj yazmak gerek?

Monetha konusuna 50 mesaj atılmaz ki zaten, genel olarak yazmanız isteniyor. Monetha konusuna 1-2 mesaj yazsanız da olur yazmasanız da olur.

Max token sayısı 402 milyon ama bu bütün token'ları kapsıyor, satışta bundan azı yer alacak. ICO 1 ay sürecek.

ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
August 28, 2017, 01:46:46 PM

Arkadaşlar myetherwalletda cüzdan oluşturdum. JSON ile girerken şifre soruyor güzel ancak private key ile girerken şifre falan sormuyor? Buna şifre koyma şansımız yok mu acaba?
Xanother
Full Member

View Profile
August 28, 2017, 01:59:14 PM

aldıgımız monethalar hangi cüzdana gönderilcek bize private key mi vericekler.
pitipawn
Full Member

Activity: 196
Merit: 578

kedim çilek şeker çiçek !

View Profile
August 28, 2017, 02:12:56 PM
Last edit: August 28, 2017, 03:13:38 PM by pitipawn

Herkes kendi gerçekliğine göre ele alıyor durumu anasını satayım.

Uzun vadeli tutabilmek için sermaye gerekir beyler bayanlar , Elde olan parayı böldün iki yere ; iki tane de icoya girdin (benim durum bu)

Kaldın sincap gibi sonra , icodan ne gelirse alır çeker giderim oradan ben ; şimdi ''uzun vade tutun auvv , pişman olursunuz'' diyorsunuz eyvallah da

Hayırdır yani , proje mi bitecek ?

Bundan iki ay sonra , bi ay sonra yine ; ''uzun vadeli tutmak lazım'' ayarında projeler illa gelecek .

Bişey sona eriyor da bizim mi haberimiz yok . henüz bu işlere bulaşmamış ya da bulaşmayı planlayan inovatif beyinlerin alayı toplu intihara mı kalkışacak ?

O gelecek sağlam projelerin icosuna daha yüklü girebilmek için , şimdiki icolardan ne koparırsam uzuyorum oradan. maksat eldeki sermayeyi güvenli yoldan şişirmek ; (güvenli kısmı 'bence' güvenli , açıklayacağım)

bittrexte sürekli fırlayan , 2x yapan coinler var evet ; ama ben icoları (bazı icoları) daha güvenli buluyorum (sermaye arttırmak açısından) .
adamların geçmişine bakıyorum , tiplerine bakıyorum Cheesy (tipe göre yatırım yapmayın kesinlikle tavsiye falan değildir Cheesy )

bittrexteki 2x yapma ihtimali olan coinin ağzıma sıçma ihtimali de var ; ama projenin başındaki adamlar güven veriyorsa bana ,
''kariyer intiharı''yapamayacak tiplerse (bana göre)  , icosundan ne verirse alıp sermayeyi şişirme yoluna gidiyorum .

ki gelecek sağlam projelere daha yüklü gireyim , uzun vadede elimde tutmak istediğimde de oynatacak param kalmış olsun.

(belki tamamen yanlıştır , ama kimi ico ,  halihazırda piyasada bulunan coinden daha fazla güven veriyor bana)

ben böylesini daha güvenli buluyorum , bu benim şu anki hareket tarzım , doğrusu budur ya da böyle olmalı demiyorum .

evet girdiğimiz projenin potansiyeli asıl önemli olan olmalı , buna ben de katılıyorum . ama şu an elimdeki miktarla sikimde değil projenin geleceği .aklımdaki sermayeye ulaşayım (ki yaklaşıyorum git gide) o zaman ben de
kapkaççı değil de yatırımcı gibi davranmaya başlarım , şu an kapkaççıyım aga , işin ahlakına da sokarım yani , buradaki herkes aklı başında ya da değil sonuç olarak karımıza bakıyoruz . belli koşullarda da kısa vadeli kar daha önemli olabiliyor

şu bonusları elde tutma fikrini veren arkadaşlara da teşekkürler ; yapıcam bundan sonra. 'anaa niye öyle yapmıyorum harbiden lan' oldum okuyunca. baya basit durum da ; tecrübe olmayınca o bile gelmediydi aklıma

sonuç olarak bu benim hareket tarzım ; yatırım tavsiyesi ya da doğrusu budur diye bişey demiyorum .

Kubra Dam (OP)
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
August 28, 2017, 03:23:46 PM

Birtakım Monetha ICO Bilgilerini Verelim.

31 Ağustos 2017 Tarihinde TSİ 17:00'da Monetha ICO Başlıyor!

Soft Cap: 28.000 ETH
Hard Cap: 95.000 ETH

Monetha token'lar katılım yapılan ETH adresine anında gönderilecek ve transfer edilebilir olacak.

aldıgımız monethalar hangi cüzdana gönderilcek bize private key mi vericekler.

ICO'ya ETH gönderdiğiniz cüzdana anında gönderilecek Monetha'lar. Tabiki de private key falan vermeyecekler, böyle bir durum yok.

Arkadaşlar myetherwalletda cüzdan oluşturdum. JSON ile girerken şifre soruyor güzel ancak private key ile girerken şifre falan sormuyor? Buna şifre koyma şansımız yok mu acaba?

Sistem o şekilde, bu yüzden de private key'iniz güvenli olmalı.

cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714

View Profile
August 28, 2017, 03:24:24 PM

Bence projeye güvenleri çok fazla. Monetha gerçekten ciddi kazanç sağlayabilir. İmzasına girdik bakalım az kaldı ICO suna da girecek gibiyim.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 101 »
  Print  

Jump to: