Bitcoin Forum
June 21, 2024, 03:05:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  
Author Topic: YATIRIM YAPILACAK ALTCOİNLER  (Read 13014 times)
salihsyygt (OP)
Newbie
*

Activity: 32
Merit: 0

View Profile
August 18, 2017, 01:01:39 PM

Neo'yu araştırın bence. 18$ seviyelerinden bir miktar almıştım, çok erken elden çıkardım.Şu anda alım fırsatı kolluyorum.

Benim için çok pahalı hocam. yine de teşekkür ederim..

200$'a geldiğinde mesajı editlerim. Bir miktar ciddiyet payı olmakla birlikte latife yapıyorum, yatırım tavsiyesi değil.

Hocam kusura bakmayın benim cevabım biraz kestirip atmak gibi olmuş. Şu an bir düşüş var NEO'da ama söylediğiniz gibi o fiyatları da görebilir. Peki alım fırsatı dediğiniz fırsat tam olarak kaç dolar civarları acaba... Aynı zamanda NEO hakkında detaylı bilginiz varsa kısaca anlatabilir misiniz? Sunduğu yenilikler yol haritaları falan ya da arkasında kimler var...
salihsyygt (OP)
Newbie
*

View Profile
August 18, 2017, 01:19:53 PM

Hocam GUP ve CDT hakkında daha detaylı bir şeyler söyleyebilir misiniz? Yani şimdi alsam birkaç yıl unutsam sizce para kazandırır mı yoksa kısa vadede para kazanıp sonra peşini bırakmamız gereken bir coin mi?

Waves şu anda 5 doların altına düştü. hem fiyatından hem de vadettikleri şeylerden dolayı sanki uzun vadeli bir yatırım yapılabilirmiş gibi duruyor. Şöyle en azından yüz tane falan alabilsem çok iyi olur diye düşünüyorum. Ancak o da 450-500 dolar para yapıyor ki bende şu an ne yazık ki o da yok Smiley Ya az az alacağım ya da küçük miktar bir parayla borsaya girip al-sat yapıp oradan kazanacağım parayla alacağım galiba..

Birkaç yıl unutmak gibi bir şey olmaz bu coinlerde. Uzun vadeliyi 1 yıl olarak düşünmelisiniz. 3-5 yıl sonra kim bilir neler olacak hangi coinler çıkacak hangi coinler ölecek bunu net bilemeyiz. Genelde en fazla 3-6 ay içinde pump dalgası görüyor piyasa. O sırada bunlar da beşe katlayacak, ben kendime çıkış noktası olarak en az 1 dolar belirledim.
WAVES daha uzun vadeli tutulabilir 2-3 sene gibi. Ethereum da aynı şekilde uzun vade tutulabilir. Marketcapi düşük diğer küçük altcoinlerde çok uzun vade beklemek kumardan farksızdır.

Hocam bende onun için waves'i uzun vadede yatırım yapmak için daha iyi görüyorum diğerlerinden. Zaten param olsa en garanti sayılabilecek 2 tane coin var: bitcoin ve ethereum.. Peki gup ve cdt alıp al-sat yaparak piyasayı öğrenmem mi daha iyi olur yoksa dolar değeri daha düşük olan coinlerle mi?
salihsyygt (OP)
Newbie
*

View Profile
August 18, 2017, 01:27:49 PM

Binance yükselişte olsa bile yatırım yapılabilir bence artış devam edecek gibi duruyor. Ayrıca Binance borsasına yeni giren coinler var onlar da takip edilebilir,  Çinlilerin olduğu yerde para vardır.

Peki kısa vadede ve uzun vadede yükseliş tahmininiz nedir?
iktisatci
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
August 18, 2017, 01:37:56 PM

yok daha fazla düşmez diyorsan deme sakın, aldıkça düşüyor allahsızlar  Grin

in cryptography we trust
carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
August 18, 2017, 01:41:00 PM

Cok Uzun vade Eth
Uzun vade etc
Orta vade xrp
Kısa vade doge
salihsyygt (OP)
Newbie
*

View Profile
August 18, 2017, 01:42:13 PM

1 haftadır falan araştırıp listeye ekledigim coinleri buraya da yazayım ama bunlar 1 hafta içinde eklediklerim bazıları halihazırda artmış olabilir

bcc, seq, etc, cpc, ptoy, gup, fun, mco, mtl, vtc, lbc, bcy, nxc

ama tabi her zaman oldugu gibi almadan önce kendi araştırmanızı kendiniz yapın.

Teşekkürler hocam zahmet edip yazmışsınız. Peki içlerinden uzun vadede yatırım yapmayı düşündüğünüz bir coin var mı? Ya da günlük ya da haftalık al-sat yapacak olsanız, yazdığınız hangi coin'le yapardınız?
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
August 18, 2017, 01:45:58 PM
Last edit: August 18, 2017, 02:03:48 PM by wolwoo

Hocam milyon dolar yatırım yapmıycağsan bir yerden başla. Ben ethereum ne btc ne borsa ne bilmezken alıp satmaya başladım. Halen de 💯'de 1 bilgi ancak vardır. Bu işler ufak ufak tecrübeyle öğrenilir. Biraz kazanacak arada batacaksın. Çok da kasmaya gerek yok. Bismillah de başla gerisi ya nasip.

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
salihsyygt (OP)
Newbie
*

View Profile
August 18, 2017, 02:19:12 PM

Cok Uzun vade Eth
Uzun vade etc
Orta vade xrp
Kısa vade doge

çok uzun vadede yatırım yapacak olsam kesinlikle eth ya da btc'ye yaparım. Peki sizin uzun vadede etc'den beklentiniz dedir. etc'ye benim gördüğüm çoğu kişi mesafeli yaklaşıyor. ripple'ı açıkçası pek tutmuyorum nedense. Doge konusunda da buraya çok yazdılar. Acaba doge alıp bir pump falan mı beklesem. Gerçi şu an hiçbir yabancı borsada ne hesabım ne de tecrübem var ama zamanla olur diye düşünüyorum...
salihsyygt (OP)
Newbie
*

View Profile
August 18, 2017, 02:32:22 PM

Hocam milyon dolar yatırım yapmıycağsan bir yerden başla. Ben ethereum ne btc ne borsa ne bilmezken alıp satmaya başladım. Halen de 💯'de 1 bilgi ancak vardır. Bu işler ufak ufak tecrübeyle öğrenilir. Biraz kazanacak arada batacaksın. Çok da kasmaya gerek yok. Bismillah de başla gerisi ya nasip.

Hocam ne milyon doları ya kim bulmuş o parayı Smiley

Aslında biraz haklısınız hocam, artık başlamak lazım bir yerden ama şöyle de bir şey var; şu anda öyle borsaya gireyim de kaybetsem de bir şey olmaz diyecek kadar bile para yok. Ancak kendime yetiyor kazandığım. He 2-3 ay sonra durum değişir o zaman olur işte. Birazda araştırıp, insanların fikirlerini alıp (tamamen almaktan bahsetmiyorum, alıp yordamaktan bahsediyorum) sonra kendi düşüncelerimle girmeye çalışıyorum bu piyasaya
baldur odinson
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 251

View Profile
August 18, 2017, 02:37:29 PM

Ben olsam ethereum alırdım çünkü Kasım ayında Bitcoin forkundan bahsediliyor ve bundan dolayı spekülasyon olacak 1 Ağustos sonrası beklenen altcoin yükselişi Kasım'dan bir ay önce başlayacak.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
August 18, 2017, 02:41:28 PM
Last edit: August 18, 2017, 03:04:38 PM by wolwoo

Hocam ne milyon doları ya kim bulmuş o parayı Smiley

Aslında biraz haklısınız hocam, artık başlamak lazım bir yerden ama şöyle de bir şey var; şu anda öyle borsaya gireyim de kaybetsem de bir şey olmaz diyecek kadar bile para yok. Ancak kendime yetiyor kazandığım. He 2-3 ay sonra durum değişir o zaman olur işte. Birazda araştırıp, insanların fikirlerini alıp (tamamen almaktan bahsetmiyorum, alıp yordamaktan bahsediyorum) sonra kendi düşüncelerimle girmeye çalışıyorum bu piyasaya

Olur olur inşallah para da olur neler neler olur. Mevlam vermeyeceği şeyin hayalini kurdurmaz. Bence bittrexi açıp fiyat hareketlerini takip etsen hayali alıp satsan daha yararlı olur. Elmas da olsa elma da olsa satılır mesele nasıl satıldığını öğrenmek! 7/24 mümkün oldukça coinleri yaşayan organizma gibi takip edersen gelecekteki hareketlerini tahminlerin daha fazla tutar asıl önemli olan da bu bence!

Edit: btc düşecek diyenler için nubits önerilir. Kısa vadede iş yapar.

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
Balmain
Hero Member

Activity: 2142
Merit: 685

View Profile
August 18, 2017, 03:20:01 PM

Hocam bende onun için waves'i uzun vadede yatırım yapmak için daha iyi görüyorum diğerlerinden. Zaten param olsa en garanti sayılabilecek 2 tane coin var: bitcoin ve ethereum.. Peki gup ve cdt alıp al-sat yaparak piyasayı öğrenmem mi daha iyi olur yoksa dolar değeri daha düşük olan coinlerle mi?

Al sat yaparak kazanmanız çok zor. Bu işte en tecrübelileri bile yanıltan hareketler yapıyor coinler. Al bekle yapıp hedef noktanıza gelince elden çıkarmanız en mantıklı tercih olacaktır sizin için. Üçten alıp beşten satayım derseniz ya ikiye düşmesini ya da yirmiye çıkmasını göze almanız gerekir. Her iki durumda da pişmanlık duyabilirsiniz.
salihsyygt (OP)
Newbie
*

View Profile
August 18, 2017, 03:26:11 PM

0x ile entegre çalışacak coinlerden araştırın bence oldukça etkili olacak bir teknoloji ve etherium fırlatabilir . pos geçildiğinde artık borslar nerdeyse visa mastercardtan para çekme hızılına ulaşacaklar eth ve assetleri

Hocam buralarda yeni olduğum için söylediğinizi tam anlayamadım. Biraz daha açar mısınız lütfen?
BitcoinTurkiye
Member
**

Activity: 64

View Profile
August 18, 2017, 03:26:58 PM

Ben Zencash diyorum, ekip baya iyi çalışıyor hatta şöyle söyleyim gelecekte 100 - 200 dolarları görmesi hiç ama hiç imkansız değil. Benim umudum Zencash'ten yana
salihsyygt (OP)
Newbie
*

View Profile
August 18, 2017, 03:33:54 PM

Al sat yaparak kazanmanız çok zor. Bu işte en tecrübelileri bile yanıltan hareketler yapıyor coinler. Al bekle yapıp hedef noktanıza gelince elden çıkarmanız en mantıklı tercih olacaktır sizin için. Üçten alıp beşten satayım derseniz ya ikiye düşmesini ya da yirmiye çıkmasını göze almanız gerekir. Her iki durumda da pişmanlık duyabilirsiniz.

Anladım dostum sağolasın. 2-3 yıl bekletmek için bir coin alacak olsanız hangisini ya da hangilerini alırdınız. (bitcoin ve ethereum hariç)
salihsyygt (OP)
Newbie
*

View Profile
August 18, 2017, 03:42:18 PM

Ben Zencash diyorum, ekip baya iyi çalışıyor hatta şöyle söyleyim gelecekte 100 - 200 dolarları görmesi hiç ama hiç imkansız değil. Benim umudum Zencash'ten yana

Hocam Zencash hakkında ulaşabileceğimiz bilgilere (tercihen türkçe), yol haritası nedir, piyasaya getirdikleri yenilikler nelerdir vb. gibi nereden ulaşabiliriz. Ya da en azından siz bildiklerinizi bizimle paylaşırsanız çok güzel olur. Yatırımınız var mı mesela bunları öğrenmek isterim açıkçası.
baldur odinson
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 251

View Profile
August 18, 2017, 04:01:48 PM

Hocam Zencash hakkında ulaşabileceğimiz bilgilere (tercihen türkçe), yol haritası nedir, piyasaya getirdikleri yenilikler nelerdir vb. gibi nereden ulaşabiliriz. Ya da en azından siz bildiklerinizi bizimle paylaşırsanız çok güzel olur. Yatırımınız var mı mesela bunları öğrenmek isterim açıkçası.

ZenCash falan hikaye bir arkadaş forumda ZenCash satmaya çalışıyordu belliki bu Newbie üye onun yan hesabı. Önüne gelen coin çıkarıyor, ZenCash'ta onlardan biri.
iktisatci
Member
**

Activity: 112

View Profile
August 18, 2017, 05:37:51 PM

Anladım dostum sağolasın. 2-3 yıl bekletmek için bir coin alacak olsanız hangisini ya da hangilerini alırdınız. (bitcoin ve ethereum hariç)

2-3 yıl sonra market cap 'te bile listelenmeyebilir aldıklarınız. En azından Platform tercih edin, iyi kötü muhafaza eder, artar, azalır vs... hiç öyle ETH BTC hariç deme aksine yarısı bunlarda bulunsun Smiley bak acı tecrübelerle yazıyorum, Herkesin dilinde olan Waves , stratis gibi olabilir

in cryptography we trust
TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
August 18, 2017, 06:02:39 PM

0x alınabilir STX alınabilir, benim kendi aldıklarım bunlar yani şuan portföyüm 0x stox waves adex waves dışında da hepsine icodan girmiştim güzel getirisi oldu şahsen.

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
BitcoinTurkiye
Member
**

Activity: 64

View Profile
August 18, 2017, 06:44:26 PM

ZenCash falan hikaye bir arkadaş forumda ZenCash satmaya çalışıyordu belliki bu Newbie üye onun yan hesabı. Önüne gelen coin çıkarıyor, ZenCash'ta onlardan biri.

Çok boş adamsın Vesselam.

İftiracının tekisin, bir boktanda anladığını düşünmüyorum. Hiç araştırdın mı Zencash'i nedir ne değildir? Ekibinde kimelr vardır diye?

Açıp marketcap'tan baktın mı ne olduğuna?

Ayar oluyorum senin gibilerine.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  

Jump to: