Bitcoin Forum
May 08, 2024, 04:43:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  
Author Topic: Aydinizm Teknik ve Temel Analiz  (Read 11247 times)
Aydinizm (OP)
Full Member

Activity: 196
Merit: 117

View Profile
August 21, 2017, 04:33:09 PM

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 3 sene forex'te edindiğim tecrübelerimi bu başlık altında paylaşmaya karar verdim.

Bu üç sene boyunca sayısız formasyonla, indicatorle, candle stick formasyonlarıyla, ve çeşitli alım satım stratejileriyle haşır neşir oldum.

Başarılı olduğum dönemlerde oldu başarısız olduğum dönemlerde.

Forexten cripto para borsasına geçmemin nedeni bu piyasanın daha kazançlı olması ve risk oranının görece olarak forex'e göre daha düşük olmasıdır.

İlk zamanlar burada yapılan teknik analizlerin forex'teki kadar etkili olmayacağını düşünüyordum. Sebebide bildiğiniz gibi fiyata anında etki eden bir çok faktör olmasıydı.

Başta btc'nin alt coinlere etkisi ve diğerleri. Balinalar, pump/dumplar, piyasanın kolay manipule edilebilmesi, coin ekibinin açıklamaları yada scam çıkma olayları....vs daha saymayı unuttuğum etmenlerde vardır muhakkak.

Tüm bu nedenlerden dolayı teknik analizin forex'teki kadar geçerli olmayacağını düşünüyordum. Fakat bir kaç gündür yaptığım analizlerde durumun böyle olmadığını anladım.

Hatta diyebilirim ki tekniz analiz bu piyasada daha doğru tespitler sunabiliyor. Yinede bu gözlemim bir kaç günlük bir geçmişe sahip o yüzden kesin konuşmak istemiyorum.

Bu başlığı açmamın sebeplerinden biriside bunu hepbirlikte öğrenmek.

SİZLERDEN RİCAM

Öncelikle lütfen bu başlık altında üslübumuza dikkat edelim ve rencide edici kırıcı cümleler sarfetmeyelim.

Ayrıca benim dışımda kendi grafiklerini paylaşmak isteyen olursa tabiki iyi olur fakat bunu flood derecesinde yapmamaya özen gösterelim ve başlığı sahiplenmek derecesine getirmemeye çalışalım.

Merak ettiğiniz bir coin için yorum almak isterseniz bu başlık altından sorabilirsiniz. Bu tarz soruları özelden sormanıza gerek yok. Bu başlığın amaçlarından biri bu zaten.

Burada kimse kimseyi "hani bu coin yükselecekti, yada düşecekti"...vs şeklinde suçlayamaz. Sonuçta kimse kimsenin kafasına silah dayamıyor. Hepimiz kendi düşüncelerimizi paylaşıyoruz sadece.

Lütfen yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapıp ona göre yatırım yapın.

Paylaşımlar genellikle hafta içi akşam saatlerinde olacak çalıştığımdan dolayı. Hafta sonları ise evde olduğum dönemlerde gün içinde paylaşımlar olabilir.

Hepimiz için hayırlı olması dileğiyle...

SORUMLULUK REDDİ

Burada yapılan paylaşımlardan dolayı oluşacak herhangi bir maddi/manevi zararın sorumluluğu tamamen yatırım işlemini yapan şahsa aittir.

Burada paylaşılan analizler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Herkes kendi araştırtmasını yapıp ona göre yatırım kararı almalıdır.

Aydınizm Smart Money Trading Strategy =====> https://bitcointalk.org/index.php?topic=2967944.0
1715186613
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715186613
Reply with quote  #2

1715186613
Report to moderator
1715186613
Hero Member
*

Ignore
1715186613
Reply with quote  #2

1715186613
Report to moderator
1715186613
Hero Member
*

Ignore
1715186613
Reply with quote  #2

1715186613
Report to moderator
In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715186613
Hero Member
*

Ignore
1715186613
Reply with quote  #2

1715186613
Report to moderator
1715186613
Hero Member
*

Ignore
1715186613
Reply with quote  #2

1715186613
Report to moderator
Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
August 21, 2017, 04:34:22 PM

İleride olabilicek güncellemeler için rezerve.

Aydınizm Smart Money Trading Strategy =====> https://bitcointalk.org/index.php?topic=2967944.0
ArdaDag
Full Member

Activity: 420
Merit: 108

View Profile
August 21, 2017, 04:39:43 PM

Sonunda böyle bir konu açtın.Konuların içinde kayboluyordun.Hayırlı olsun  Grin Smiley
Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
August 21, 2017, 04:42:19 PM

Sonunda böyle bir konu açtın.Konuların içinde kayboluyordun.Hayırlı olsun  Grin Smiley

Teşekkürler.   Smiley

AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
August 21, 2017, 04:52:04 PM

guzel dusunce. hep beraber dusuncelerımızı paylasabılırız. ıkıncı postta sabıt koyacaksın sanırım grafıklerını. oda guel boylelıkle arada kaynamamıs olur. tebrıkler.
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
August 21, 2017, 04:54:12 PM

Hayırlı olsun ilgi ile takip edeceğim.Birkaç yerde isabetli tespitlerini gördüm umarım devam eder herkes kazanır  Smiley
Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
August 21, 2017, 04:55:13 PM

İlk olarak benimde bir miktar yatırımım bulunan Civic grafiği ile başlayalım. Civic dün sevindirsede bugün bizi üzdü biraz ama henüz panik yapacak bir durum yok. Bugün işteyken yükseliş trendinin kırıldığını görseydim satış yapıp çıkardım zaten.

Siyah daire içine aldığım bölgede ikili tepe hatta üçlü tepe diyebileceğimiz formasyon oluşmuş. Son tepe noktası oluştuktan sonra düşüş başlamış ve akabinde yukarı yönlü trend hattı kırılmış. 3 lü tepe ve yukarı yönlü trend kırılmasından sonra hala satmamak büyük hata olurdu -ki bizde bu hatayı yaptık  Grin ama evde pc başında olsaydım. Fiyat takibi yapıyor olsaydım kesinlikle yapmazdım. Satar uygun alım noktasına kadar bekler ve tekrar alım yapardım heralde. Neyse şimdilik takipte kalıp izlemek gerekiyor.

Fiyat şu an karar verme aşamasında. Destek/direnci aşşağı yönlü geçse bile ana yükseliş trendine temas edip tekrar yukarı yönlü bir harekete başlayacağını düşünüyorum.

tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
August 21, 2017, 05:00:38 PM

İlk olarak benimde bir miktar yatırımım bulunan Civic grafiği ile başlayalım. Civic dün sevindirsede bugün bizi üzdü biraz ama henüz panik yapacak bir durum yok. Bugün işteyken yükseliş trendinin kırıldığını görseydim satış yapıp çıkardım zaten.

Siyah daire içine aldığım bölgede ikili tepe hatta üçlü tepe diyebileceğimiz formasyon oluşmuş. Son tepe noktası oluştuktan sonra düşüş başlamış ve akabinde yukarı yönlü trend hattı kırılmış. 3 lü tepe ve yukarı yönlü trend kırılmasından sonra hala satmamak büyük hata olurdu -ki bizde bu hatayı yaptık  Grin ama evde pc başında olsaydım. Fiyat takibi yapıyor olsaydım kesinlikle yapmazdım. Satar uygun alım noktasına kadar bekler ve tekrar alım yapardım heralde. Neyse şimdilik takipte kalıp izlemek gerekiyor.

Fiyat şu an karar verme aşamasında. Destek/direnci aşşağı yönlü geçse bile ana yükseliş trendine temas edip tekrar yukarı yönlü bir harekete başlayacağını düşünüyorum.
Böyle konu açtığın için öncelikle teşekkürler hocam.Civic'i bende aldım bir hafta tuttum sonra ufak bir zararla çıktım.İnsanın sabrını çok zorluyor.Bir pump gelirse güzel kazandırır hacmi yüksek bir coin ama sabır şart ve ne zaman gelir soru işareti.
M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
August 21, 2017, 05:11:06 PM

Hocam bilgi verme amaçlı açmış olduğunuz konu için teşekkür ederim öncelikle. Bilgi paylaşıldıkça çoğalır. Civic trenini kaçırdığım için üzülmüştüm. Hemen hemen aynı noktalara değinmişsiniz düşüncelerim ile. Şu sıralar alınır mı bilmiyorum ama tereddütteyim.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
August 21, 2017, 05:21:55 PM

Hayırlı olsun Aydın hocam.
Maldaki adam pek tarafsız düşünemez o nedenle teknik önemli tabii ama tekniği de eğip bükme gibi bir durum olabilir farkında olmadan. Civic için yorumum: coin sayısı çok, fiyat yüksek, bat seviyelerine gelebilir. Grafiğine göz gezdirmenizi tavsiye ederim. ytd

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
August 21, 2017, 05:22:58 PM

Yine yatırımım bulunan ve ilerisi için çok güvendiğim coinlerden biri olan Tenx grafiği ile devam edelim. Tenx'de Civic benzeri bir durum var şuan.

Fiyat karar verme aşamasında fakat üçgen bitmesine yakın bir noktaya kadar fiyatın sıkışık olarak ilerleyeceğini tahmin ediyorum. Sonrasında ise yukarı yönlü güzel bir hareket beklentim var.

Üçgen yukarı yönlü kırıldıktan sonra fiyat yatay olarak belirttiğim destek/direncide geçerse güzel bi ivme yakalar diye düşünüyorum.

Dün çok kararsız kaldım tenx yukarı yönlü trendi hafif kırıldığı anda yatmak üzereydim. Satıp satmamak konusunda çok kararsız kaldım. Hatta önce sattım 10dk sonra biraz daha düşük fiyattan tekrar aldım.

Sebebide bugün açıklanması beklenen web uygulamasıydı ve ikinci neden de Tenx projesine ve ekibine duyduğum sempatiydi ama ne demişler işle aşkı birbirine karıştırma  Grin

Piyasa zaten çıkacak web app i fiyatlamıştı bile. Yinede gönül bağımız olduğundan sanırım çıkmak istemedim. Nekadar tecrübeli olursan ol yinede bu tarz hatalar yapabiliyor işte insan.

Gerçi Tenx bazında baktığımızda 1$ seviyesinden ilk alımlarımı ve 2.30$ seviyesinden ikinci alımlarımı yaptığım için benim açımdan sıkıntı yok şuan.

Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
August 21, 2017, 05:24:19 PM

Herkese iyi dileklerinden dolayı teşekkür ederim. Umarım hep birlikte kazanmaya devam ederiz.

Coininiz bol olsun  Wink

Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
August 21, 2017, 05:28:57 PM

Hocam bilgi verme amaçlı açmış olduğunuz konu için teşekkür ederim öncelikle. Bilgi paylaşıldıkça çoğalır. Civic trenini kaçırdığım için üzülmüştüm. Hemen hemen aynı noktalara değinmişsiniz düşüncelerim ile. Şu sıralar alınır mı bilmiyorum ama tereddütteyim.

Hocam fiyatın yukarı yönlü trend hattına temas etmesini bekleyip sonrasında destek/direnç hattını geçmesini beklemenizi öneririm. Fiyat trend hattına temas etmeden destek/direnç hattını ivmeli bi şekilde aşmaya başlarsa buda alım fırsatı olabilir.

Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
August 21, 2017, 05:34:11 PM

guzel dusunce. hep beraber dusuncelerımızı paylasabılırız. ıkıncı postta sabıt koyacaksın sanırım grafıklerını. oda guel boylelıkle arada kaynamamıs olur. tebrıkler.

Yok hocam grafikleri normal şekilde paylaşacağım.

Ne olur ne olmaz diye rezerveledim ikinci postu ama muhtemelen öyle rezerve olarak kalmaya devam edecek. Zararı yok beklesin öyle  Grin

iktisatci
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
August 21, 2017, 05:44:07 PM

şu başlığı da gördüm ya, ayakta alkışlıyorum. Aylardır turkce forumda doğru yada yanlış hiçbir fikir yoktu. terk i diyar eylemeyi düşünürken, Lisk başlığını açan arkadaş ve aydınizm ufkumuzu genişletti.

sağolsunlar

in cryptography we trust
dilemx
Full Member

Activity: 202
Merit: 100

View Profile
August 21, 2017, 05:46:23 PM

Teknik analiz candır.Bende yıllardır forex piyasası içinde bir kişi olarak.Bu başlığı takip etmekten büyük bir zevk alacağım.

■  RESTART ENERGY 
RED MWAT Token DEMOCRATIZING ENERGY
Facebook Twitter Telegram AnnouncementJoin our Token Sale
thew3apon
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
August 21, 2017, 05:51:34 PM

Güzel başlık olmuş biraz iddalı olsada. Bol şans.
Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
August 21, 2017, 06:00:04 PM

Güzel başlık olmuş biraz iddalı olsada. Bol şans.

Hocam benim bir iddiam yok yanlış anlamışsınız.

İdda'dan kastınız teknik analizin burada forex'ten daha geçerli olduğu konusuysa onuda belirttiğim gibi 2-3 günlük bir gözlemim var henüz dedim. Hepbirlikte görmüş olacağız en azından bu başlık altında.

Teknik analiz candır.Bende yıllardır forex piyasası içinde bir kişi olarak.Bu başlığı takip etmekten büyük bir zevk alacağım.

şu başlığı da gördüm ya, ayakta alkışlıyorum. Aylardır turkce forumda doğru yada yanlış hiçbir fikir yoktu. terk i diyar eylemeyi düşünürken, Lisk başlığını açan arkadaş ve aydınizm ufkumuzu genişletti.

sağolsunlar

İyi dileklerinizden dolayı teşekkür ediyorum herkese.

Aydinizm (OP)
Full Member

View Profile
August 21, 2017, 06:19:06 PM

Bi arkadaş özelden stratis'e bakabilirmisiniz demiş. Arkadaşlar tekrar söylüyorum. Bu tarz isteklerinizi buradan yapınız. Bu başlığın açılma sebeplerinden biride bu zaten.

Karşılıklı fikir alış verişinde bulunalım. Ben her coin hakkında teknik analiz yapabilirim ama her coin hakkında temel analiz yapamam. Yani her coinin ekibini, projesini...vs inceleyemem.

Sizin coin hakkında bilginiz varsa ekip, proje, yakınlardaki etkinlikler, güncellemeler...vs bunları paylaşırsanız bende teknik analizini yaparsam daha sağlıklı olur.

Konuya dönersek Stratis'te sıkışmış ve sıkışmaya devam ediyor şu an. Kritik noktalara gelmiş. Takip etmek lazım.

Üçgeni yukarı yönlü kırdığı anda giriş yapılabilir.

Zararı durdur satış noktası olarak destek/direnç hattının az bir miktar altını seçebilirsiniz. Fiyat olurda fake bi yukarı hareketten sonra aşşağıya yönelse bile zararınız fazla olmaz. Potansiyel pump düşünüldüğünde gayet alınabilecek bi risk olar görünüyor.

Underworld244
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
August 21, 2017, 06:31:45 PM

IOTA bakarmısın Smiley 0.80 de sell emri verdim bir kapansa buy yapacagım kısa vadede 1$ üstü yapacak gibi yapmadan az düşse yoksa terste kalcam.

Claim up to 5,000 satoshi every 15 minutes. 5% daily bonus. Admin Contact
 http://bonusbitcoin.co

Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  

Jump to: