Bitcoin Forum
May 10, 2024, 12:48:05 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: 【BOT】🌟 CAT Bot ile Tüm Gün Para Kazanın 🎬 -En iyi Bitcoin Botu! 🌟  (Read 25283 times)
balron
Jr. Member
*

Activity: 122
Merit: 5

View Profile
January 20, 2018, 06:16:26 PM

Videonuzu izledim , tüm konuyu da okudum.

Anlamadığım btc ve tüm altların son 1 ayda %50 düşüş durumunda botla nasıl bir strateji izleneceği?
Diyelim bitcoin 19.000usd' deyken en son alışı yaptık(2017 12. ayda) o tarihten sonra bir daha asla o fiyatlara gelemedi. Botu da durdurup bekliyoruz. Aylarca,haftalarca bitcoinin tekrar bu seviyelerine gelmesini mi bekleyeceğiz?

Diyelim btc  %10 düştüğünde daha da kaybetmemek için Stop-loss emri koyduk. Satış gerçekleşti. Ardından kendi hemen tekrar alış emrini koyuyor mu?

BTC ve hiçbir altcoinin uzun süre yatay seyirde gitmiyor. İllaki çok büyük sıçramalar veya düşüşler gerçekleşiyor. Bu durumda nasıl strateji izliyoruz? Sürekli bizim mi takip etmemiz gerekiyor piyasayı?

I HATE TABLES I HATE TABLES I HA(╯°□°)╯︵ ┻━┻ TABLES I HATE TABLES I HATE TABLES
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715302085
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715302085
Reply with quote  #2

1715302085
Report to moderator
1715302085
Hero Member
*

Ignore
1715302085
Reply with quote  #2

1715302085
Report to moderator
1715302085
Hero Member
*

Ignore
1715302085
Reply with quote  #2

1715302085
Report to moderator
katre
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
January 24, 2018, 10:49:02 PM

C.A.T lisansımı satıyorum.

İlgilenenler aşağıdaki linkten satış konusuna erişebilir.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2739399.0
leventg
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
February 05, 2018, 03:48:02 AM

Güçlü hocam benimde şöyle bir sorum var mesela;
1 eth = 0.01 BTC diyelim, ETH/BTC de ping-pong dinamik %1.6 lık bir değerde al-sat yaptırıyorum.
1 eth karşılığında fee değeri önemsiz olarak 0.01 btc aldık sattık ping-pong tamamlandı ve "çilink" sesini duyduk.
tekrardan bakınca yine 1 eth = 0.01 btc alış satış yapıyor ama her defasında 0.0001231 gibi saçma ve satışı bile mümkün olmayan bir btc yi ekstra bırakıyor. BTC arttırmak istersek bu güzel. Fakat;
ETH/NEO al-sat yapıyoruz diyelim. Ben napayım 0.0001231 neo yu? cüzdanımda kalan 7 fun, 2 xml gibi bir ton değer var.
Acaba rica etsek bizler için şöyle şöyle yapıyorum tarzında değil de; şu şudur, şurası şu işe yarıyor tarzı bir video çekebilir misiniz? yada resimli anlatım vs.
2 ayrı lisansım var iki hesapta sürekli eksi yazıyor anlam veremiyorum. Undecided
sinyalci
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
February 05, 2018, 03:58:34 AM

Ben anlamdım bot düşen bir piyasada zarar etmeden alım yada satım yapacak matematiksel olarak demişsiniz bu bot istatiksel olarak hata payı yüzde kaç?
guclu (OP)
Full Member

Activity: 260
Merit: 102

View Profile WWW
February 05, 2018, 07:39:05 AM
Last edit: February 05, 2018, 07:52:39 AM by guclu

1 eth = 0.01 BTC diyelim, ETH/BTC de ping-pong dinamik %1.6 lık bir değerde al-sat yaptırıyorum.
1 eth karşılığında fee değeri önemsiz olarak 0.01 btc aldık sattık ping-pong tamamlandı ve "çilink" sesini duyduk.
tekrardan bakınca yine 1 eth = 0.01 btc alış satış yapıyor ama her defasında 0.0001231 gibi saçma ve satışı bile mümkün olmayan bir btc yi ekstra bırakıyor. BTC arttırmak istersek bu güzel. Fakat;
ETH/NEO al-sat yapıyoruz diyelim. Ben napayım 0.0001231 neo yu? cüzdanımda kalan 7 fun, 2 xml gibi bir ton değer var.

Bu bahsettiğiniz durum botla alakalı bir şey değil. Borsada alım satım yaparken, hatta coin transferi bile yaparken yaşanan bir durum ve terminolojik adı "dust". Konuyla ilgili detaylı bilgiyi "dust transaction" - "bitcoin dust" vs gibi terimleri google'da aratarak bulabilirsiniz ancak kısaca özetlemek gerekirse o anda elinizde olan diğer coin miktarının çevirmekte olduğunuz miktara tam sayı ile çevirilememesinden kaynaklanıyor. Çünkü işlem yaptığınız borsanın minimum trade izninin altında kalıyor, dolayısıyla bu kırıntılar oluşuyor. Eğer aynı parayla işlem yapmayı sürdürürseniz, bu dust yeterince çoğaldığı zaman ping pong işlemlerinizin içine katılarak eritiyor zaten Cat. Bununla ilgili ayarı "Dust Elements" başlığı altında bulabilirsiniz.

Acaba rica etsek bizler için şöyle şöyle yapıyorum tarzında değil de; şu şudur, şurası şu işe yarıyor tarzı bir video çekebilir misiniz? yada resimli anlatım vs.

Bunun önce İngilizcesini catcryptobot.com sitesi için hazırlayacağım ancak bir türlü fırsat bulamıyorum. Fakat yine de bu süreç içinde destek ihtiyacınız olduğunda bana attığınız maillerin hepsine cevap veriyorum biliyorsunuz Levent bey Smiley

2 ayrı lisansım var iki hesapta sürekli eksi yazıyor anlam veremiyorum.

Bunun cevabı basit aslında. Defalarca bu forum başlığı altında da, size attığım maillerde de belirtmiş olduğum gibi bu işin temelinde sizin seçimlerinizin önemi var. Cat bot sizin için coin seçmiyor, 24 saat ortalama ayarı seçmezseniz, sizin için fiyat bile belirlemiyor. Sadece sizin normalde borsada yapacağınız işlemleri otomatikleştiriyor ve siz orada yokken de yapılmasına olanak sağlıyor. Ancak diyelim ki siz 10 tane coin seçip bunlar için eşit miktarlarda işlem başlattınız; ve bunların 4'ü iyi seçimlerdi ve her gün bir sürü başarılı ping-pong işlemi gerçekleştirip size para kazandırıyor diyelim. Geri kalan 6 seçiminiz o süreçte borsada eriyor olursa toplam bakiyeniz elbette eriyor gözükecektir.

Benim izlediğim yol genellikle güvendiğim az coin ile daha yüksek miktarlar kullanarak işlem yapmak şeklinde. Herkesin stratejisi tabii ki farklı olur. Ancak alım satım yaptığınız coin sayısını arttırdıkça genel toplamda zarar etme riskinizi de arttırmış olursunuz. Hele ki böyle günlerde bitcoin borsası tepetaklak olurken. Başa çıkabileceğiniz sayıda coin ile alım satım yapmak bag ihtimalinizi azaltır, genel toplamınızı daha stabil bir şekilde korumanıza ya da arttırmanıza yardımcı olur. Ama tekrar söylüyorum, gerçekten güvendiğiniz 10 tane, 20 tane coin vardır... Sizi nereye götüreceğini bilirsiniz. Cat bu durumda gerekirse aynı anda 50 coin ile bile işlem yapmanızı sağlar elbette.

guclu (OP)
Full Member

View Profile WWW
February 05, 2018, 07:59:37 AM

Ben anlamdım bot düşen bir piyasada zarar etmeden alım yada satım yapacak matematiksel olarak demişsiniz bu bot istatiksel olarak hata payı yüzde kaç?

%0.
Botun hata payı diye bir şey yok. Hatayı biz seçimlerimizle yapabiliriz ancak.
Yapıp tamamladığı her işlemde matematiksel olarak bir kazanç sağlıyor dedim. İşlemin pong ayağını tamamlayamadan işlem yaptığın coin çakılırsa, ya stop loss koyduysanız sizin belirlediğiniz zararla satar, ya da bekler fiyatı tekrar artmasını.

Ancak düşüşteki bir piyasada da kullanabileceğiniz emirler var elbette. Piyasa neredeyse hiçbir zaman ok gibi dümdüz aşağı doğru çakılmaz. Dalgalanarak iner. Yükseliş de aynı şekilde olur (eğer bir pump müdahalesi yoksa). İşte buradaki her dalgalanmadan giderek düşen ya da artan fiyatlarla emir vermeniz mümkün. Yani aslında düşüşteki piyasada, düşüşün % kaç dalgalanmalarla olduğunu aşağı yukarı kestirebilirseniz cat'e onlarca işlem yaptırabilirsiniz bu sırada.

Allochthonous
Newbie
*

Activity: 13

View Profile
February 06, 2018, 02:48:33 PM

c.a.t botu satın almadan önce back test yapma imkanımız var mı ? Ben cryptotrader in botlarını (zone bot )kullanıyorum ama daha kullanışlı birşey varsa araştırıyorum.
guclu (OP)
Full Member

View Profile WWW
February 07, 2018, 04:29:11 PM

c.a.t botu satın almadan önce back test yapma imkanımız var mı ? Ben cryptotrader in botlarını (zone bot )kullanıyorum ama daha kullanışlı birşey varsa araştırıyorum.

Backtest ya da demo maalesef. Backtest konusunda, cat bot'un çalışma prensibini incelerseniz aslında sizin günlük ayarlarınıza dayalı olduğunu göreceksiniz. O yüzden net veriler girmeden backtest biraz zor. Ayarladığınız fiyattan ya da günlük ortalamadan alıp, sizin ayarladığınız gain ile satıyor daima. Ping pong algoritması kullanıyor.

Demo ise maalesef her kullanıcının api keyine göre program yazılıp gönderildiği ve daha sonra hiçbir server ile iletişim kurup iptal edilemeyeceği için verilemiyor.

mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
February 07, 2018, 04:51:19 PM

herkes faydasını düşünerek deneyebilir ama zararları hakkında bilgi almanızı tavsiye ederim ban yiyebilirsiniz dikkat ederseniz faydası olur

guclu (OP)
Full Member

View Profile WWW
February 07, 2018, 04:57:46 PM

herkes faydasını düşünerek deneyebilir ama zararları hakkında bilgi almanızı tavsiye ederim ban yiyebilirsiniz dikkat ederseniz faydası olur

Böyle bir ihtimal SIFIR... Kesinlikle ban yeme gibi bir durum söz konusu değil, olamaz da. Exchange siteleri Apilerini yasal olarak paylaşıyor ve bu tip botların kullanımını destekliyor. Cat Bot binlerce kullanıcısı olan, 2013'den beri kullanılan, kullandığı için kimsenin ban yemediği, hatta bazı sitelerin Cat Bot'un kendi apisini desteklemeye başladığını müjde gibi duyurduğu bir bot. İçiniz rahat olabilir.

Örnek vermek gerekirse: https://twitter.com/yobitexchange/status/666301622801182721?lang=en

Yukarda örnek verdiğim tweetin 2015'den olduğuna ve indirim yapılacağı söylenen miktarın artık Cat Bot'un kendi fiyatından bile pahalı olduğuna dikkatinizi çekerim. Böyle bir indirim elbette artık söz konusu değil Smiley Üstüne 0.025 BTC vermemiz gerekir Cheesy Cheesy

guclu (OP)
Full Member

View Profile WWW
February 07, 2018, 09:59:39 PM

Bu arada, bu başlık altında da sorulmuş olan bir çok soruyu yanıtladığım yeni bir video hazırladım... İlgilenenler tık:

leventg
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
February 10, 2018, 08:10:58 PM

Video güzel olmuş Güçlü, ping olayını ve mantığını çözdüm. Fakat o ufak tefek artıklara ne yapmak gerek hala anlamış değilim. ve aynı şekilde pong olayınıda anlatırsan müsait zamanında çok müteşekkir olurum.
Kolay gelsin
vmeihcmm
Jr. Member
*

Activity: 120
Merit: 1

View Profile
February 12, 2018, 02:42:20 PM

Emeğinize sağlık. Çok güzel paylaşım olmuş. Böyle botlar olduğunu yeni öğrendim.
emreyurt999
Newbie
*

Activity: 139

View Profile
February 17, 2018, 08:45:35 PM

botu kullananlar var mı 2 ay içinde böyle bir bot alıcam şuan piyasa araştırmasındayım alan arkadaşlar yardımcı olur mu bana
SRKNGL
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
February 17, 2018, 10:35:32 PM

Yaptığınız son işlemleri paylasabilir misiniz ? O zamanki btc fiyatıyla şimdiki arasında 3 kat fark var nerdeyse. Güncel bir kazanç durumu görürsek güzel olur.

gokhan17
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 264

View Profile
February 18, 2018, 08:53:02 AM

Çok fazla bot var şunu sormak istiyorum bu bitcoinin çöküş döneminde reel olarak bot işlemlerine devam edildimi, edildiyse sonuç ne oldu malum full zarar etti herkes
Peno2
Member
**

Activity: 263
Merit: 11

Para Basan Adam

View Profile WWW
February 23, 2018, 10:29:39 PM

Türkçe dil desteği varmı yada yoksa ileride planlanıyormu ?

CoinKolik
Hero Member

Activity: 736
Merit: 504

View Profile
February 23, 2018, 11:24:00 PM

Ben zamanında bot kullandım genel olarak neredeyse hiçbir şey kazandırmıyor. Düşüş piyasasında çok pis terste kalıyorsunuz, yükselişte yine terste kalıyorsunuz ama stabil piyasada 3-5 para kazanabiliyorsunuz.. Hold yapmak bot kullanmanın yanında çok daha akıllıca çünkü kriptopara piyasası çok volatil ve botlara göre değil.
guclu (OP)
Full Member

View Profile WWW
February 26, 2018, 08:13:12 PM

Türkçe dil desteği varmı yada yoksa ileride planlanıyormu ?

Şimdilik sadece İngilizce ancak ilerki sürümlerde olabilir.

guclu (OP)
Full Member

View Profile WWW
February 26, 2018, 08:21:56 PM

Ben zamanında bot kullandım genel olarak neredeyse hiçbir şey kazandırmıyor. Düşüş piyasasında çok pis terste kalıyorsunuz, yükselişte yine terste kalıyorsunuz ama stabil piyasada 3-5 para kazanabiliyorsunuz.. Hold yapmak bot kullanmanın yanında çok daha akıllıca çünkü kriptopara piyasası çok volatil ve botlara göre değil.

Hangi botu kullandınız bilmiyorum ancak çoooook yanılıyorsunuz Smiley
Bunu yazmaktan yoruldum gerçekten zira sıkça benzer fikir beyan eden arkadaşlar oluyor burada ama bunu yapan kimseler burada yazılanların ya da yayınlananların detayına bakmıyor, sadece fikir beyan etmek için geliyor. Şöyle ki, bu bot (ve aslında diğerleri de) sizin adınıza karar vererek alım satım yapmıyor. Kurduğunuz mantığa göre kriptopara piyasalara (borsalar) çok volatil olduğu için sadece botlarla değil, herhangi bir şekilde işlem yapmak akıllıca olmamalı çünkü botlar sizin yapacağınız işlemleri siz bilgisayar başında değilken sürdüren programlar aslında. Dolayısıyla eğer kendiniz işlem yaparak her türlü piyasada (düşüş, sabit veya yükseliş) kar elde edebileceğinizi düşünüyorsanız, CAT kullanarak bunu misliyle başarabilmelisiniz. Bu elbette sizin becerinize de dayanıyor fakat normal bir borsa bilgisinden fazlasına da ihtiyacınız olduğu söylenemez.
Fakat gördüğüm kadarıyla siz bir Hold taraftarısınız zaten. O zaman bunu tartışmak da yersiz. Dediğiniz gibi, volatil piyasalarda hareket etmeyi bir risk görüyor ve borsada kendiniz de alım satım yapmıyor olmalısınız.
Bu bir tercih meselesi elbette. Siz elinizdeki kendi kendine değer kazansın diye beklemeyi seçebilirsiniz. Ben ise elimdekini alım satım ile çoğaltırken, kendi kendine kazandığı değerden de para kazanmayı tercih edenlerdenim.

Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 »  All
  Print  

Jump to: