Bitcoin Forum
June 27, 2024, 04:55:57 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: KoreCoin'den uzak durun.  (Read 3496 times)
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
September 01, 2017, 09:08:03 PM

Bu tarz coınler bana hep zarar yazıyor bu pumplara bır turlu denk gelemıyorum zararına sattıktan sonra kesın pump yapıyor bırı benımı ızlıyor nedır anlamadım

Neden olmasın. Yüklü bir para ile giriyorsanız birebir takip edilmeseniz bile düşükten satışa zorlamak için paranın çıkışına kadar uzun süre düşükte bekletebilirler. Bu tür şeyler olabileceğine inanıyorum çünkü yaşadım. Bir kez hisse senedinde böyle bir şey oldu. Çok fazla dikkat çekici miktarda bir para koymuştum. Hiç böyle bir düşüş yaşamayan hiç olumsuzluk olmayan  hisse birden %10 düştü ve ben çıkış yaptıktan sonra geldi eski fiyata oturdu. Ondan sonra hep küçük meblağlar ile iş yaptım.

O benim de aklıma gelmişti (bittrex sayfasında da yazmıştım hatta) yalnız şöyle de bir durum var: bu tarz coinlerin sayısı az olduğundan (birkaç milyon) birebir kişisel takip edilmekten ziyade spekülatör, elindeki coine bakıyor. İstediği sayıda değilse pump yapmıyor ya bekletiyor ya da sattırana kadar dump yapıyor. Dump yaparsa bi yerden sonra ipin ucu kaçıyor, öyle bir tehlikesi var...2 milyon adet üretilen bir coinden 20k varsa elinizde, yüzde 1 ortak olunuyor. Bu da adama (spek'e) extra yük demek...

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
radagast34
Member
**

Activity: 89
Merit: 10

View Profile
September 01, 2017, 10:40:24 PM

ismini duyduğum anda kaçarak uzaklaştım zaten  Smiley

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
wolwoo
Legendary
*

View Profile
September 02, 2017, 02:52:56 PM

Grin Cheesy Wink Smiley Cool Roll Eyes Tongue
çok seviyoyum bu koyini  Cheesy Cheesy Cheesy
spek kimse tebrik ediyorum

baskanx
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 250

View Profile
September 02, 2017, 08:12:36 PM

Geçen hafta ufak bir miktar aldım arkadaşın dediği gibi çok oynak coin dikkat etmek lazım
nexusfixus
Newbie
*

Activity: 34
Merit: 0

View Profile
September 02, 2017, 08:53:32 PM

Son gunlerde yukseliste idi.
aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
September 02, 2017, 10:49:33 PM

ne olduğu belli olmayan, düzgün projesi olmayan coinleri bitrex kabul etmemeli en başta.

polo bu konuda en iyisini yapıyor. spekülasyona manipülasyona fırsat vermiyor hiç.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
September 02, 2017, 10:51:32 PM

ne olduğu belli olmayan, düzgün projesi olmayan coinleri bitrex kabul etmemeli en başta.

polo bu konuda en iyisini yapıyor. spekülasyona manipülasyona fırsat vermiyor hiç.
Spekülasyon candır hocam! Harekette bereket vardır

iktisatci
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
September 03, 2017, 12:24:23 PM

bunu bana hintli bir arkadaş mesaj attı 10 gün kadar önce. 33600 den alıp, 41000 den sattım düşer diye. hatta alırkende sordum olm bak 33600 elimizde patlamasın diye. hiç düşünme al dedi. deli cesaretiyle aldım. Kafama sinekler konsun emi Smiley Smiley sanane balinasından scamından al BTC ni çık işte. nereden baksam 3 BTC bırakırdı. hata ettik...

in cryptography we trust
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1331

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 03, 2017, 12:31:27 PM

Polonun kendisi spekülasyonun, manipülasyonun ağababası da ondan. Bu nedenle habire yapılan polo batıyor mu, çalar kaçar mı vb. muhabbetlerine çok gülüyorum. Polo feeden 5 kazanıyorsa manipülasyondan 50 kazanıyor, dışarıdan altından kalkamayacakları büyük bir darbe yemedikleri sürece polo hayatta hiçbir yere gitmez. Konunun özüne gelirsek, ilk cümlede yazdığım gibi, poloda manipülasyon, spekülasyon bol bol var ama çoğunluğu içeriden.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
presidentcoin
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

Any store can buy, sell, and accept Crypto

View Profile
September 03, 2017, 07:49:38 PM

Polonun kendisi spekülasyonun, manipülasyonun ağababası da ondan. Bu nedenle habire yapılan polo batıyor mu, çalar kaçar mı vb. muhabbetlerine çok gülüyorum. Polo feeden 5 kazanıyorsa manipülasyondan 50 kazanıyor, dışarıdan altından kalkamayacakları büyük bir darbe yemedikleri sürece polo hayatta hiçbir yere gitmez. Konunun özüne gelirsek, ilk cümlede yazdığım gibi, poloda manipülasyon, spekülasyon bol bol var ama çoğunluğu içeriden.

Size katılıyorum. Ortada dünyanın parası dönerken sadece polo değil tüm borsaların, sadece fee parasına kanaat edeceklerine inanmam için geçerli  hiç bir sebep yok

________Any Store Can Buy, Sell and Accept Cryptocurrency________
█████████ ██ ███ ██      PUNDI X     ██ ███ ██ █████████
Whitepaper      Twitter      Facebook      Telegram      Medium      Youtube
wolwoo
Legendary
*

View Profile
September 03, 2017, 08:12:05 PM

Beyler zaten her coinin üç aşağı beş yukarı dip ve tavan fiyatları btc bazında belli. Btc hareket ederken altların sabit durması beklenemez.
Örneğin ethereum: extrem bir durum olmazsa 0.05'e düşer 0,15'e çıkar. Bu hareket olağan bir durum. Kore ve benzeri coinler de aynı fakat 'asansör' ethereum'a nispeten çok daha hızlı. Ethereum bahsettiğim hareketi senede iki defa zor yapar, Kore 10 günde 3.'ye geçti.

presidentcoin
Full Member

View Profile
September 03, 2017, 08:54:31 PM

Beyler zaten her coinin üç aşağı beş yukarı dip ve tavan fiyatları btc bazında belli. Btc hareket ederken altların sabit durması beklenemez.
Örneğin ethereum: extrem bir durum olmazsa 0.05'e düşer 0,15'e çıkar. Bu hareket olağan bir durum. Kore ve benzeri coinler de aynı fakat 'asansör' ethereum'a nispeten çok daha hızlı. Ethereum bahsettiğim hareketi senede iki defa zor yapar, Kore 10 günde 3.'ye geçti.

Doğrudur hocam,  herkes Canının istediği koine yatırım yapar, hepsi coin sonuçta  fakat  Kore ve benzeri hızlı  coinlerin hızına yetişmek için sırf bu işi takip etmek, daha fazla vakit ayırmak  lazım diye düşünüyorum.  Yanlış mıyım ne dersiniz.

wolwoo
Legendary
*

View Profile
September 03, 2017, 09:17:30 PM

Doğrudur hocam,  herkes Canının istediği koine yatırım yapar, hepsi coin sonuçta  fakat  Kore ve benzeri hızlı  coinlerin hızına yetişmek için sırf bu işi takip etmek, daha fazla vakit ayırmak  lazım diye düşünüyorum.  Yanlış mıyım ne dersiniz.
Hocam doğru da hangi biri oynak değil ki😀 hadi ben küçük yatırımcıyım, 2-3 haneli btc yatırımı yapan arkadaşlar var onlar için Btc'deki+altlardaki değişimi düşünün. Zaman ayıramayan birinin kaçırdığı fırsatlar günlük hatta saatlik hatta ve hatta anlık 5 haneli doları geçer.

nexusfixus
Newbie
*

Activity: 34
Merit: 0

View Profile
September 03, 2017, 11:37:11 PM

fikir olarak iyi bir coin, encrypted voip. ama ne yazikki ios/android cuzdanlari yok. guzel bir developperlari olsa iyi  yatirim olabilir
presidentcoin
Full Member

View Profile
September 04, 2017, 08:37:32 PM

Hocam doğru da hangi biri oynak değil ki😀 hadi ben küçük yatırımcıyım, 2-3 haneli btc yatırımı yapan arkadaşlar var onlar için Btc'deki+altlardaki değişimi düşünün. Zaman ayıramayan birinin kaçırdığı fırsatlar günlük hatta saatlik hatta ve hatta anlık 5 haneli doları geçer.

Evet hepsi de oynak:)) doğrusunuz.  Bu bahsettiğiniz asansörün iniş çıkış hızına dayanamayacak olanlarımız kendine trade için  daha sakin coinleri seçsin diyelim o zaman. Saygılar.

tasadar
Full Member

Activity: 284

View Profile
September 17, 2017, 11:12:29 AM

KoreCoin tecrübemi aktarmak istiyorum. Prensip olarak marketcap'i 10M $ altı coinleri riskli bulduğum için girmem. Ama geçenlerde bir hata yaptım. Yaklaşık 1 ay önce KoreCoin'deki ani işlem hacmi yükselişiyle ben de bu coine giriş yaptım. Giriş yapmamla değerinin yarıya düşmesi 10 saniye sürmedi. Korku filmi gibiydi. Bu coin tamamen tek kişinin elinde ve çok iyi bit bot ile yönetiliyor. Girdiğiniz anda aniden coin yükseliyor. Alımı tamamlayamıyorsunuz. Tekrar bir kaç alım yapana kadar aniden tüm teklifler geri çekiliyor ve siz aldığınızla kalıyorsunuz. Bu ara Bittrex'te yine işlem hacmi ve artış değeri çok yüksek gözüküyor. Tecrübesiz arkadaşları uyarmak istedim. Hemen atlamamak lazım.

senin ağzına kürekle vurmak lazım, 2 günde 3x yaptı kore!
tasadar
Full Member

View Profile
September 17, 2017, 11:44:47 AM

o zaman 100 coinin 95'inden uzak duralım çünkü hepsi bir dönem dump/pump aracı olmuştur.
azcık bu coini takip eden zaten grafiklerden görüyor ne olduğunu, bence tam bir fırsat coini, uzak durmak yerine yakından takip edilesi  Cool
tasadar
Full Member

View Profile
September 17, 2017, 01:31:25 PM

birileri illaki keriz silkeleme yapacak bundan kaçış yok, ben defalarca alım satım yaptım bu coin ile hiçde zarar etmedim.
şu seviyelerde tabiki uzak durmak gerek, o belli kişilerin hareketlerini takip edip dalgaya doğru yerden girmek mesele.
cripton
Full Member

Activity: 147

View Profile
September 17, 2017, 02:01:06 PM

buzgün aldim biraz yarisini karla sattim yarisida dursun. artik ikiye mi katlar, dokuzami parcalar kendi bilir,, no risk no fun, garanti istiyorsan garanti bankasina yatircan parani.coinler zaten sanal para. gerceklikle alakasi yok
cripton
Full Member

Activity: 147

View Profile
September 17, 2017, 02:26:36 PM

o zaman 100 coinin 95'inden uzak duralım çünkü hepsi bir dönem dump/pump aracı olmuştur.
azcık bu coini takip eden zaten grafiklerden görüyor ne olduğunu, bence tam bir fırsat coini, uzak durmak yerine yakından takip edilesi  Cool

Adamın söylediğini anlamamışsınız sanırım.
3x yapmış da neye yapmış.
Elindeki malı (50 den aldıklarını) ağa düşene okutmakta şu anda pump ı yapan.
Daha da düşse bile sıkıntı yok ki 50 ye kadar kime okututursa kar işte.
Tüm malın belli kişilerin elinde olduğunu göremeyecek kadar kör değilsinizdir umarım.
Siz nereden girerseniz girin, değerinin aldında geri almadan pump devam etmeyecek, diyor.
Son derece mantıklı işte.

ben mali 13,5 ten aldiydim, sonra 17lerde yine aldim, suan 19 bucuklarda sikliyo, satmiyorsam hala demekki dumplasada hak ettim yani

bence bu 50 dolar 100 dolarida gecer , cünkü 2 milyon varmis. eger dogruysa tabi.. ama yalan yanlissa bu bilgiler ustune siguk su icicez. dogruysa size oralardan el sallarim artik Grin
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: