Bitcoin Forum
June 03, 2024, 12:30:12 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 »
  Print  
Author Topic: UZUN VADEDE ZENGİN EDECEK COİNLER  (Read 34272 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
mtahanci48
Full Member

Activity: 322
Merit: 154

View Profile
December 15, 2017, 07:54:02 PM
Last edit: December 15, 2017, 08:13:49 PM by mtahanci48

1 sene civarı sabredebilecekseniz eğer, yavaş yavaş msp toplanabilir. estonya merkezli erc20 tokeni. estonyayi niye söyledim; bilgisayar mühendisi arkadaşları olanlar bilirler. bu adamlar deli gibi bilişime yatırım yapıyor. mutlaka bir iki arkadaşınız buraya çalışmaya gitmiştir. estonyanin e-vatandaşlık projesi de var. 2025'e kadar 10 milyon e-vatandaş olur diye düşünüyorlar neyse burada msp ekibi bunlarla beraber çalışıyor.

yine sanal paraya geçicek söylentisi ilk kez estonyayla çıkmıştı hatırlarsınız. bu bile o zaman msp'ye yaramıştı. ama avrupa merkez bankası başkanı orospu ağızlısı baltalamıştı bu söylemi.  

cüzdaninizda bulundurduğunuzda önemli kararlarda oy hakkınız oluyor falan. governance deniyor. yönetişim diye çevirmişler. atıyorum kamunun karar verme yetkisine olan bir olaya kamu, sivil ve özel kesim beraber karar veriyor. Hah mew cüzdanınızda msp varsa girip size danışılan kararlarda oyunuzu veriyorsunuz. satamadıkları 4 milyon coin için yakalim mi beyler yoksa yiyelim mi bu coinleri oylamasinda %75 yakalim oylandığı için %75ini yaktılar mesela.

0.09-0.10$ fiyat aralığında geziyor. ico değerinin altinda. bittrex'e falan girmeyecek baştan söyleyeyim kendi borsasini kuracaklar. şu an cryptopia, hitbtc ve coinexchangeden alınabiliyor. yol haritalarına bakıldığında 2018 son çeyrekte borsa faaliyetine başlayacakları görünüyor. şimdiden toplanirsa 200 milyon max. supplylık bir coin olarak 1-5 dolar aralığını görecektir diye umuyorum. isterseniz şimdiden toplayın isterseniz düşük fiyattan buldukça. ama önümüzdeki hazirandan itibaren hareketine başlayacaktir. 3 aylık gelişmelerde AB'den geçerli finans kuruluşu sertifikaları almaları da bulunuyor ama olur da alamazlarsa-gecikirse yine ucuzdan toplamaya devam edilebilir. Yine 3 aylık süreçte estonya e-vatandaşlık projesiyle entegrasyonu bulunuyor. burasını çok detaylı incelemedim.

https://trello.com/b/icEYDrpu/mothership-transparent-roadmap

yol haritaları ve zaman içinde fiyatlama yapabilecek durumlar.

whitepaper:

https://mothership.cx/documents/whitepaper.pdf

telegram gruplari:- bulunduğum en eğlenceli telegram grubu olabilir

https://t.me/mothershipcx

zengin eder mi bilmiyorum ama bi şeyler kazandırabilirmiş gibi duruyor. şu foruma geldiğimde ilk yazdığım coinler XRB ve MSP. biri aldığım fiyattan btc bazında da kar ettirirken bu hain coin şu an dolar/btc olarak ekside. ama seneye bu zamanlara kadar hodl diyorum.

Evet bu kuzey avrupa ülkeleri bilişime çok önem veriyor ama şu soruyu sormak lazım, bunları geliştirebilecek kapitali nereden bulacaklar, Estonya'nın bu kadar potansiyeli olup olmadığı muamma.

süreyi biraz erkene almamiz lazim arkadaşlar. bnb coin neyse bu da odur. ilk olarak 1,5 ay içinde Genesis Coin icosuna hostluk yapacak. Hem ICO hem de exchange market olacak. şu an fiyatı 0.11$da. alın ve 6-7 ay bekleyin. potansiyel 10-50x. şimdiden ufak ufak toplamakta fayda var. amaa 6 ay sonra 0.11de kalırsa karışmam Smiley

estonya parayı nerden mi bulacak, bu ülke teknoloji ve software sektorunun kalbi. skype yazılımı estonya tarafından üretilmiştir. dunyada e-oturum izni veren tek ulkedir. diger orjinal ismi " e-residency card " olarak bilinir. dunyanın herhangi bir vatandası , dunyanın herhangi bir yerinden bu kart ile estonyada resmi olarak online şirket kurabilir, ödeme alabilir ve fatura duzenleyebilir. tum schengen uye ulkelerinde bu şirketinin faaliyeti icin imza yetkisine sahip olur. (budabendenolsun34)

http://www.bbc.com/turkce/haberler/2016/05/160504_estonya_internet estonya ile ilgili kısa bi bilgi.

https://medium.com/turkce/estonya-e-vatanda%C5%9Fl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-nedir-b67e84f4fa7e e-vatandaşlıkla ilgili bilgi
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
December 15, 2017, 08:07:10 PM

Uzun vade de primalbase baya yükselecektir  Smiley bunu btc fiyatından yargılayanları da anlamıyorum ayrı bir konu. bir de oax iyi gidebilir 2018 yılında falan sonra ethereum yine iyi yükselecektir. Ama huzurkan'a katılmıyorum zengin olanlar daha çok çalışıyor.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
December 15, 2017, 08:10:54 PM

benim bir geleceği gidip geri dönmem lazım. Arkadaş hiç mi tutturamaz insan. Hangisi iyi desem göçtü gitti. Hangisine çöp desem aldı başını yürüdü. Maşallah dediğim 3 gün yaşıyor. Burayı takip edeyim bari belki bir şeyler çıkar.
dewildance
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
December 15, 2017, 08:23:24 PM

Uzun vadede zengin edecek coinler; çoğu coinler gibi aynı mantıkta çalışan değilde farklı amaçlara hizmet eden coinlerden oluştuğunu düşünüyorum örnek vermek gerekirse bat veya aventus. Hepsi alanında ilk olma özelliğini taşıyor.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
December 15, 2017, 09:09:46 PM

Mesela Tezos çok farklı bir proje olarak öne çıktı. ICO'da rekorlara imza attı. Piyasaya çıktığında ortalığı kasıp kavuracaktı. Adı sanı bilinen, lafına güvenilen uzmanlar 3 sene sonrası için 400- 500 dolar olur dedi. Ama şimdi mahkemelik oldu, ortakların arası açıldı. Daha cüzdanı bile yayınlanmadı. Borsalara ne zaman gireceği meçhul. İşte böyle yenilikçi projeler de daha ortalığa çıkamadan kan kaybedebiliyor.
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
December 15, 2017, 09:17:32 PM

uzun vadede benim en çok güvendiğim waves. uzun zamandır beklenen çıkışı yapmadı ama geçen hafta NG güncellemesi etkisi ile 13-15 dolar civarına çıktı. bence ileride 100 doları rahat geçecek.
TheEagle1903
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
December 15, 2017, 09:18:34 PM

Ben elimde uzun vadeli olarak tutmayı planladığım coinleri paylaşmak istiyorum.Monetha,Taas,trust,gvt bana göre bu coinler uzun vadede yatırımcılarına çok kazandırabilir.

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
beatecoin
Full Member

Activity: 350
Merit: 110

View Profile
December 15, 2017, 09:19:22 PM

Waves henüz 100 kat bile yapmadı. Ne projelerin 1000 katlar yaptığını düşününce waves'in bu fiyatlarla bile yolun başında olduğunu düşünmek mümkün..
ugr_erkn92
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 250

View Profile
December 16, 2017, 01:18:54 AM

O mu bu mu derken kafalar çok karışıyor, öncelikle koinin projesini inceleyin, gelecekte kullanılacağı alanları belirleyin bu kısmı çok önemli ve ona göre sepetinizi şekillendirin, sonra arkanıza yaslanın ve yol haritalarını iyi takip edin. Tavsiyeleri dikkate alın ama seçimlerinizi kendiniz yapın. Satın almaktan daha önemlisi nerede satacağımızı bilebilmek.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1618

View Profile WWW
December 16, 2017, 02:10:44 AM

Bir Coin'in kalıcı olabilmesi, fiat para birimlerine hatta BTC'ye karşı değer kazanabilmesi, ve ICO sonrasında 10x - 100x ve daha fazlası gibi üst üste yeni zirvelere çıkabilmesi için gerekli olan temel 4-5 tane şart var, bu objektif kriterleri uluslararası tartışma gruplarında ya da dünya çapında crypto konusunda ün yapmış birkaç farklı kaynaktan takip etmenizi öneririm.

Çok duygusal bir toplum olduğumuz için bu gibi Türkçe threadler'de çok akıllı arkadaşlar olmasına rağmen yorumların büyük bölümü yazanın şahsen sevdiği veya yatırım yaptığı cryptolara olan "yanlı (biased)" değerlendirmelerini içeriyor...

gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
December 16, 2017, 03:19:42 AM

Ben dash ın çok sağlam yükseleceğini düşünüyorum çünkü çok hızlı ve anonimiteye ağırlık veriyorlar.
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
December 16, 2017, 03:40:28 AM

Waves zengin edecek bizi daha çok ucuz gün gelecek 500 dolar olduğunda diyeceğiz ki yav bu wavesi niye daha fazla almadık ya 15 dolarda neden sattık diyeceğiz
2run
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 792

View Profile
December 16, 2017, 03:44:52 AM
Last edit: December 16, 2017, 03:55:09 AM by 2run

Şu aralar sadece Eth tabanlı tokenlere kafayı takmış durumdayım. Biraz kar etmem durumunda ve fiyatının 1300 - 1500 satoshi arasında olursa ilk etap yüklü miktar ZRX token almayı düşünüyorum.. Sonrasında GVT, MTH geliyor. Coin olarak eğer alırsam SYS,LISK ve fiyatının biraz inerse XEM olacağını düşünüyorum.
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
December 16, 2017, 03:45:10 AM

Benim ethereumdan beklentim çok yüksek, kripto para hayatımıza girdi bu 1. blok zincirle yapılacak uygulamalar da eth kullanılacak bu 2

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
Nboramir
Sr. Member

Activity: 538
Merit: 250

View Profile
December 16, 2017, 04:33:50 AM

Uzun vade için gerçekten güzel tavsiyeler olmuş hocam elinize sağlık. Ara vermiş ve bir yerlerden  yatırıma başlamak isteyenler için özellikle çok iyi olmuş konu. Bende hemen bir miktar yatırım yaptım bu önerilenlere Smiley
AvAreS
Member
**

Activity: 212
Merit: 13

View Profile
December 16, 2017, 06:50:44 AM

Ben full Bitcoin forklarına yatırdım..Btc böyle çılgınca artarken onlarında 3-5 aylık periyotlarda 2x-10x yaparak gideceğine inanıyorum.Bch nin 2 gecede btc bazlı 10x yaptığını gördük..Şimdi sıra BTG,BCD de yada Süperbtc de olabilir..
John Steinbeck
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
December 16, 2017, 06:28:29 PM

1 sene civarı sabredebilecekseniz eğer, yavaş yavaş msp toplanabilir. estonya merkezli erc20 tokeni. estonyayi niye söyledim; bilgisayar mühendisi arkadaşları olanlar bilirler. bu adamlar deli gibi bilişime yatırım yapıyor. mutlaka bir iki arkadaşınız buraya çalışmaya gitmiştir. estonyanin e-vatandaşlık projesi de var. 2025'e kadar 10 milyon e-vatandaş olur diye düşünüyorlar neyse burada msp ekibi bunlarla beraber çalışıyor.

yine sanal paraya geçicek söylentisi ilk kez estonyayla çıkmıştı hatırlarsınız. bu bile o zaman msp'ye yaramıştı. ama avrupa merkez bankası başkanı orospu ağızlısı baltalamıştı bu söylemi.  

cüzdaninizda bulundurduğunuzda önemli kararlarda oy hakkınız oluyor falan. governance deniyor. yönetişim diye çevirmişler. atıyorum kamunun karar verme yetkisine olan bir olaya kamu, sivil ve özel kesim beraber karar veriyor. Hah mew cüzdanınızda msp varsa girip size danışılan kararlarda oyunuzu veriyorsunuz. satamadıkları 4 milyon coin için yakalim mi beyler yoksa yiyelim mi bu coinleri oylamasinda %75 yakalim oylandığı için %75ini yaktılar mesela.

0.09-0.10$ fiyat aralığında geziyor. ico değerinin altinda. bittrex'e falan girmeyecek baştan söyleyeyim kendi borsasini kuracaklar. şu an cryptopia, hitbtc ve coinexchangeden alınabiliyor. yol haritalarına bakıldığında 2018 son çeyrekte borsa faaliyetine başlayacakları görünüyor. şimdiden toplanirsa 200 milyon max. supplylık bir coin olarak 1-5 dolar aralığını görecektir diye umuyorum. isterseniz şimdiden toplayın isterseniz düşük fiyattan buldukça. ama önümüzdeki hazirandan itibaren hareketine başlayacaktir. 3 aylık gelişmelerde AB'den geçerli finans kuruluşu sertifikaları almaları da bulunuyor ama olur da alamazlarsa-gecikirse yine ucuzdan toplamaya devam edilebilir. Yine 3 aylık süreçte estonya e-vatandaşlık projesiyle entegrasyonu bulunuyor. burasını çok detaylı incelemedim.

whitepaper:

zengin eder mi bilmiyorum ama bi şeyler kazandırabilirmiş gibi duruyor. şu foruma geldiğimde ilk yazdığım coinler XRB ve MSP. biri aldığım fiyattan btc bazında da kar ettirirken bu hain coin şu an dolar/btc olarak ekside. ama seneye bu zamanlara kadar hodl diyorum.

Merhabalar, bu coin eth ile alinabilir mi ?
Birde bu altcoinin amaci nedir ?
mtahanci48
Full Member

Activity: 322
Merit: 154

View Profile
December 16, 2017, 06:34:14 PM

whitepaper:

Merhabalar, bu coin eth ile alinabilir mi ?
Birde bu altcoinin amaci nedir ?

ben cryptopiadan aldim. orada eth market yok. diğer borsalari da bilmiyorum. btc ile alinabiliyor bu borsada. amacını hocam ya o kadar anlattım : ) çok kısaca kendi coin exchange (borsa) lerini kuracaklar. muhtemelen burada msp sahipleri aynı bnb  (binance coin) gibi komisyonsuz alim yapabilecek. alip myetherwallet cüzdaniniza atabilirsiniz. seneye bakmak üzere yani.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1618

View Profile WWW
December 16, 2017, 07:14:09 PM

Kickcoin guzel projeydi ama ICO fiyatindan sonra çok düştü, ICO fiyatının 1 / 10'una kadar gerilemişti hatta... Projenin ve ekibin sağlam olmasının yeterli olmadığını, bir de finansal yeterlilik gerektiğini adeta öğreten bir ICO oldu. Coinleri bedavadan bol keseden dağıtmak (airdrop, dividend gibi), uzun vadede değer tutucu stratejiler geliştirmemek, ve geniş tabana yaymak adına girişimci olmayan bütün projeler BTC bazında çöktü bu sene, çok seçici olmak lazım artık ICO'larda.

tatanga54
Newbie
*

Activity: 238
Merit: 0

View Profile WWW
December 16, 2017, 07:33:36 PM

Evet projesi güzel ve gerçekten değerli kat yapacak coinler ,yanlız hocam bu coinler oldukça konuşulmaya başlandı ,bunların dışında başka değerli prim ve kat yapacak coinler varmı .
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 »
  Print  

Jump to: