Bitcoin Forum
May 04, 2024, 04:56:47 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: Neden her 2 konudan ve 2 yorumdan biri Waves Alın ?  (Read 8453 times)
srknbyr
Hero Member

Activity: 661
Merit: 581

View Profile
September 08, 2017, 09:14:30 PM

Ether'in 1 sene önceki fiyatını bilen var mı? 11.65$. Şu anki fiyatıysa 327.94$ yani yaklaşık 28 katı.

Bu potansiyel, arkasında sağlam bir ekip olan tüm coinler için söz konusu. Waves de bunlardan biri.

Borsası borsa değil, cüzdanı cüzdan değil diyen varsa sorarım: Ether için kullanabileceğiniz en sağlam cüzdan hangisi? (Ether Wallet ya da Mist demeyin sakın. Kaç kişi Bitcoin Core kullanıyorsa, tahminen onun en fazla 10'da biri Ether Wallet kullanıyordur) Bulamadınız değil mi? Peki Ether kaç yıllık proje? Piyasaya çıktıktan 2 yıl sonra bile hala herkesin kullanıma uygun bir cüzdanı olmayan Ether bile 400$'ı geçmişken, merkeziyetsiz borsa ve 10 saniyede token oluşturma imkanı da sunan bir platforma ait coin neden pohpohlanmasın?

Waves'i yargılarken ettiğiniz kara ya da zarara bakmayın. Kripto para projeleri arasındaki yerine ve ekibine bakın lütfen...

1 saniyede token olusturmanin ne onemi var eger smart kontrat ile uzerine dapp yapilamayacaksa. Yarim yamalak sagdan soldan duydugunuz bilgiler ile burada ahkam kesiyorsunuz.

Tum wavescilere soruyorum. waves etherin yapamadigi neyi yapiyor.

Oncelikle belirtmem lazim ki elimdeki ethereumlarin %95'ini satmis olsamda kalanlari tutmaya devam ediyorum. Yani hem ethereum hem de waves'e buyuk sempatim var..

Waves yayinladigi yol haritasinda smart contrats getirecigini acikladi, yani 1 saniyede token uretmenin yani sira smart contract ve dapp'lar da gelecek.. Ancak waves turingsiz smart contract yapacak, ethereum'da ne yapabiliyirsan %95'ini yapabileceksin.

1 sanide token uretmenin ne onemi var demissiniz ancak olusturdugunuz coinin waves borsasina girmesi de 1 saniye.. yapabilecekleriniz hayal gucunuz ile sinirli.. mesela kendi capinizda sifir yazilim bilgisi ile bir ico yapabilirsiniz.. 1 saniyede token olustur, borsada satis duvari koy ve insanlar senin belirledigin fiyattan alsin..

Yazilacak, anlatilacak cok sey var ancak waves ethereum'a gore daha kullanici dostu..

İnsanlar ethereum'un degerini ve smart contracts mantigini cok gec anladi, hala da buyuk bir kesim anlamakda gucluk cekiyor.. waves icin de aynisi gecerli, ikiside emin adimlarla gidiyor ve degerleri tam olarak kavrandiginda cok daha farkli yerlerde olacaklar..

Eger ikisinin farkini soracak olursaniz bana gore;

Bir taksi uygulamasi ethereum uzerinde yapilir, smart contracta yazarsin detaylari, konumum x'den y'ye geldiginde beni oraya goturenin cuzdanina su kadar etherum gonder.

Yada bir dondurma nakliye firmasi fabrikadan cikan dondurmalarin x sehrine 5 satten sonra gitmesi veya buzdolabi sicakliginin -18 in uzerine cikmasi halinde su kadar kesinti yaparim diye smart contract ihalesi acabilir, sen kontrati okursun, isine gelirse ihaleyi alirsin smart kontrat guvencesi altinda baska bir araci olmadan dondurmalari tasirsin ve paran otomatik olarak hesabina gecer, yada 6 saatte mi goturdun cezan kesilerek hesaba gecer.

Ornekleri cogaltmak mumkun, bunlar icin ethereum kullanilir boeing, bosh vs bantlarinin takibinde ethereum kullanir..

Ancak wavesin kullanim alani daha farkli, herhangi bir ico mu yapacaksin waves uzerinde yap, burger king whooper coin uretti waves blok zincirinde, hem takibi kolay hem de adama butceden inanilmaz bir tasarruf sagliyor ve hersey kayitli.. ileride havayolu sirketleri de kendi mil programlarini waves gibi blok zincirlerine tasiyacak.. sirketler hisselerini, kar paylarini belkide waves gibi blok zincirleri uzerinden satacak, dagitacak.. Anonim transferler geliyor waves'e, burada adamlarin amaclari yasadisi islerde kullanilsin degil alsine waves platform'u sirketler kullanmaya basladiginda bazi harcamalarini public yapmak istemezler, sirketler bunu kullansin diye..

Hep bir buyuk resim geyigimiz var bilirsiniz, mesele buyuk resmi gorebilmekte

.▄███████████████████████▄
███████████████████████████
██████▌       ▀▀▀█████████
█████████▄          ▀██████
██████████▄          ▀█████
██████████           █████
██████████           █████
███████████    ▄██▄   █████
███████████▄▄▄▄████ ▄█████
 ▀███████████████████████▀
.digilira.||||
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714841807
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714841807
Reply with quote  #2

1714841807
Report to moderator
1714841807
Hero Member
*

Ignore
1714841807
Reply with quote  #2

1714841807
Report to moderator
1714841807
Hero Member
*

Ignore
1714841807
Reply with quote  #2

1714841807
Report to moderator
ConspiracyCoin
Sr. Member

Activity: 294
Merit: 250

View Profile
September 09, 2017, 01:45:23 AM

Son yazan arkadaş güzel özetlemiş, bugün herkesin öve öve bitiremediği Ethereum'un başlığının 2 sene önceki yorumlarına göz gezdirdim size de tavsiye ederim neler yazılmamış ki scam, çöp vs.
Kartaca91
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
September 09, 2017, 11:32:04 AM

Son yazan arkadaş güzel özetlemiş, bugün herkesin öve öve bitiremediği Ethereum'un başlığının 2 sene önceki yorumlarına göz gezdirdim size de tavsiye ederim neler yazılmamış ki scam, çöp vs.
Sadece wavese ait whatsap grubu varmi
Stavri
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 275

View Profile
September 09, 2017, 11:53:43 AM

Detaylı yazın hocam. Siz yazdıkça moralimiz yerine geliyor sabrımız katlanıyor Grin
maxsimus
Newbie
*

Activity: 40
Merit: 0

View Profile
September 10, 2017, 07:20:25 AM

evet an itibariyle   0.00098500 B , 3.98$.
Şelale başladı mı acep?

he burada BTC 'de %7 kayıpla 4050$.
Agalar konuşsun.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1138

View Profile
October 10, 2017, 08:07:40 PM
Last edit: October 10, 2017, 08:51:10 PM by wolwoo

Eger boyle genis kitlelere acik yerlerde "Sunu mutlaka alin" v.s. gibi seyler duyarsaniz bilin ki o coin coktan tepe noktasina cikmistir ve sizin uzak durmaniz gerekir.

Yukarida cumle bir "Yatirim Tavsiyesidir"  Wink

Ben 2 yıla yakındır bu forumu takip ediyorum. Geçen sene bu forumda en fazla konuşulan altcoin ethereum'du. Ethereum 10 dolar olduktan sonra tüh be treni kaçırdım artık girilmez diyordum çoğu kişi gibi. Şuanki rakamda ortada. Sizin mantığınıza göre geçen sene herkes forumda konuştuğu için 10 dolar'dan ethereum filanda almamak gerekirdi. Bu mantık kriptopara piyasasında tamamen hatalı, başka piyasalarda işleyebilir ama burda işlemediği çok bariz.

Çok yakında olabilecekleri düşününce Waves şuan pahalı değil, ucuz.
Zaten uzun vadeli yatırım yaptım diyen kişinin grafiğe, fiyata falan bakıp kafayı takmaması lazım.
Haberleri takip edersin, projenin gelişimini takip eder sevinirsin. Fiyata kafayı takıpta üç kuruş düştü diye tırlatmanın alemi yok. Projenin iyi yönetildiğini ve iyi yolda olduğunu düşünüyorsan zaten zamanı gelince ederini bulacaktır. Aksini düşünüyorsan da sat çık zaten, inanmadığın projelere paranı yatırıp sonrada burda ağlamakta iş değil.

Hocam bende de firstblood var az bişi, istediğiniz kadar olumlu-olumsuz görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Size olcakları söyliym, tamamen tahmindir: waves 80-90k'ları görecek, "tüh satmadık" diyenler çıkacak. Sonra 110k'yı görecek "aha artıyor" diyecekler. Sonra tekrar 80'lere gelecek "lan biraz bekliyelim" diyecekler. Derken 60-70 olacak biraz da buralarda takılacak. Ardından en son 35k'ya kadar inecek. Sonra tekrar toparlanacak bi 60-70k olacak geri 40-50'ye inecek. Filmin devamını ripple'dan izleyebilirsiniz. Çünkü "satış stratejisi" genelde aynıdır.  (dolar bazında fiyatı btc'nin hareketi belirler)
Bakın aynı hareketi tenx de yapıyor ve daha hızlı, sadece bazıları yawaş hareket ediyor. O da hacim ile alakalı. Almayın diyen yok, shit coin bile alırım sadece doğru yerden alıp doğru yerden satmak mesele.
Walla bu saatten sonra bi daha yazmam 80'leri görene kadar(cevap hakkı doğuracak bir sataşma olmazsa) 80'lerde bu yazıyı gösteririm. Selametle

80'ler geldi "lan biraz bekliyelim" kısmında.  ytd

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
October 11, 2017, 01:57:48 AM
Last edit: October 11, 2017, 02:14:15 AM by avalonn

açıkçası forumdaki waves fanatiklerinin; desteksiz, sadece belli bir miktar coin aldığı için yükselmesi umudu ile yazdığı duygusal söylemlerinden ötürü, bende wavese karşı bi antipati oluşmuştu...biraz da gıcık oldum bu coin işi futbol takımı fanatikliğine dönüşmüş.

ama ilgili arkadaşların yazdıklarını okuyunca teknik detaylara da değinmelerinden dolayı waves algım değişti...projeleri gerçekten çok orjinalmiş ...özellikle bazı şirketlerin işlemlerini anonim yapmak istemelerinden dolayı büyük dev şirketlerin ilgilerini waves çekebilir diye düşünmeye başladım...burger king ile anlaşılması ve whooper coin olayları falanda çok iyi ve yenilikçi..

zaten önümüzdeki 10 20 yıl içinde kağıt paranın kalkacağını düşünüyorum..wavesin de yolun uzun gibi görünüyor..2 yıl kadar

ama özellikle bilişim dünyasında ilkler hep tutar..bazende taklidi yapılamayacak kadar tutar..alternatifler gelebilir belki...google facebook bu noktada en iyi örnek...whatsapp twitter instagram, facebook a farklı alternatif örnekleri ama facebook değerinden bişey kaybetmedi gitti bi de whatsappı satın aldı...hani bazıları diyor ya waves bir ilk tamam ama alternatiflerde çıkıyor vs..waves işi sıkı tutup çalışmaya başlarsa o alternatifleri de gider satın alır mesela...

bir süredir forumdaki tüm başlıkları okumaya çalışıyorum..forumun büyük çoğunluğu zengin olma hayalleri ile yanıp tutuşan ateşli gençlerden oluşuyor gibi bir izlenimim oldu bende...beyfendi günlük haftalık al saat yapacak ve parasını x10 yapıp o bar senin bu gece kulübü benim vs  vs vs .......

bu yüzden de sürekli waves ve stratise sövüp duruyorlar..bence hızlı yaşa genç ölcülerin kulvarı buralar değil..

arkadaşların tekrar yazdıklarından edindiğim izlenime gelirsem etherum wavese göre çok boş...balon balon diyorlar ya etherum balona daha çok benziyor bence..etherumun bu kadar yükselmesinin sebeplerinden biri hala ekran kartları ile üretiliyor olması.çünkü adamlar belirli miktardaki etherumu satıp elektrik parasını ödüyorlar.birde eth bazlı çıkan coinler var tabi..wavesin bu kadar yavaş yükselmesi de kazılamıyor olmasından olabilir balinalardan birinin waves ekibi olmasından olabilir çok hızlı yükselişin ekibin yol haritasına zarar vereceği beklentisi olabilir..2-3 yıl sonra waves in etherum olması ya da onu geçmesi hayal değil o halde...

bir de şu etherum konusuna bakın 1 yıl önce yazılmış mesajlara bakın scam çöp çıkın girilmez hede hödö...ben şu forumda gezinirken ve yazıları okurken şöyle bir düşünce sistematiği geliştirdim bir adam bir coini övüyor veya yeriyorsa neden sebep sonuç vs bi şey belirtmiş mi yoksa futbol takımı fanatikliğinde mi yazmış ...siz de bu ölçüt ile yazılanları değerlendirirseniz ateşli bebelerin duygusal çemberlerine takılmamış olursunuz diye düşünüyorum : )

2 yıl boyunca aylık periyotlar halinde waves ya da strat alıp biriktirmeyi düşünüyorum..

ama şeytan insanın kanına giriyor 500 tl bi coine basayım x3 alıp çıksam oh mis falan diye de düşünüyorum böyle bir git gelin içindeyim şu an
birde şu 25 ekim olayı da var tabi diplerden 1000 10.000 coin toplasam falan diyorum ..bilmiyorum çok zor karar vermek

bu yazdıklarım okuduklarımdan dolayı edindiğim izlenimlerdir. ytd

ilgili arkadaşların yazıları (keşke bu ve benzer arkadaşlarla bilgi dolu bir sohbet ortamı olsa troller ve ateşli bebeler olmadan..eminim çok faydalı keyifli doyurucu bir sohbet ve bilgi paylaşımı olurdu)
srknbyr:

Oncelikle belirtmem lazim ki elimdeki ethereumlarin %95'ini satmis olsamda kalanlari tutmaya devam ediyorum. Yani hem ethereum hem de waves'e buyuk sempatim var..

Waves yayinladigi yol haritasinda smart contrats getirecigini acikladi, yani 1 saniyede token uretmenin yani sira smart contract ve dapp'lar da gelecek.. Ancak waves turingsiz smart contract yapacak, ethereum'da ne yapabiliyirsan %95'ini yapabileceksin.

1 sanide token uretmenin ne onemi var demissiniz ancak olusturdugunuz coinin waves borsasina girmesi de 1 saniye.. yapabilecekleriniz hayal gucunuz ile sinirli.. mesela kendi capinizda sifir yazilim bilgisi ile bir ico yapabilirsiniz.. 1 saniyede token olustur, borsada satis duvari koy ve insanlar senin belirledigin fiyattan alsin..

Yazilacak, anlatilacak cok sey var ancak waves ethereum'a gore daha kullanici dostu..

İnsanlar ethereum'un degerini ve smart contracts mantigini cok gec anladi, hala da buyuk bir kesim anlamakda gucluk cekiyor.. waves icin de aynisi gecerli, ikiside emin adimlarla gidiyor ve degerleri tam olarak kavrandiginda cok daha farkli yerlerde olacaklar..

Eger ikisinin farkini soracak olursaniz bana gore;

Bir taksi uygulamasi ethereum uzerinde yapilir, smart contracta yazarsin detaylari, konumum x'den y'ye geldiginde beni oraya goturenin cuzdanina su kadar etherum gonder.

Yada bir dondurma nakliye firmasi fabrikadan cikan dondurmalarin x sehrine 5 satten sonra gitmesi veya buzdolabi sicakliginin -18 in uzerine cikmasi halinde su kadar kesinti yaparim diye smart contract ihalesi acabilir, sen kontrati okursun, isine gelirse ihaleyi alirsin smart kontrat guvencesi altinda baska bir araci olmadan dondurmalari tasirsin ve paran otomatik olarak hesabina gecer, yada 6 saatte mi goturdun cezan kesilerek hesaba gecer.

Ornekleri cogaltmak mumkun, bunlar icin ethereum kullanilir boeing, bosh vs bantlarinin takibinde ethereum kullanir..

Ancak wavesin kullanim alani daha farkli, herhangi bir ico mu yapacaksin waves uzerinde yap, burger king whooper coin uretti waves blok zincirinde, hem takibi kolay hem de adama butceden inanilmaz bir tasarruf sagliyor ve hersey kayitli.. ileride havayolu sirketleri de kendi mil programlarini waves gibi blok zincirlerine tasiyacak.. sirketler hisselerini, kar paylarini belkide waves gibi blok zincirleri uzerinden satacak, dagitacak.. Anonim transferler geliyor waves'e, burada adamlarin amaclari yasadisi islerde kullanilsin degil alsine waves platform'u sirketler kullanmaya basladiginda bazi harcamalarini public yapmak istemezler, sirketler bunu kullansin diye..

Hep bir buyuk resim geyigimiz var bilirsiniz, mesele buyuk resmi gorebilmekte

AztecGoldHero:

merkezsız borsa.
geleneksel borsa ıle anlasma (moskova borsası) ileride waves ile apple hissesi alırsan şaşırma.
usd/euro parıtesı. gatewayler eklendıkce tl euro, tl dolar vs vs. forex işte.
herhangi coini herhangi bir coin ile trade edebılme. polo bıtrex te fılan  etherı sadece dolar ve btc ıle alabılırsın ama waves platformda ne ıle ıstersen onla alırsın. dolar euro yuan tl btc ltc nav. aklına ne gelıosa. gateway olsun yeter.
10 ekım guncellemesı. sanıyede 1000tx lik işlem. ileride sanıyede 10 bınlerce tx lik işlem. lightınıng network.
etherın altında cıkan coınlerle gıdıp gercekte bırsey alabılıyormusun. waves altında cıkan whooper coın ıle burger kıngden burger alabılıyorsun rusyada.
etherde dunya kadar scam ıco var. ve dunya kadar scam ıco cıkıyor. waves bu konuda yasal ortama oturtmak ıcın anlasma yapıyor. ether ne yapmıs scam ıcolar ıcın.
ether ıcoları zıt pırt hacklenıyor. waves de daha hacklenen ıco yok. 1 adet oldu o da ether ve waves platformlarında calısan bır coındı onda da ether kısmı hacklendı yıne:D
mobılgo bıtrex e gıremedı. waves tokenlerı catır catır calısırken ether tokenlerde sorun oldu. dunyanın zararını yaptı yatırımcılar suan ether tokenlerı yuzunden.

sayım mı daha Cheesy

srknbyr:

Öyle büyük firmalar işe soyundu ki cümlene atfen;

Rusyanın 3.En büyük bankası ile waves anlaştı:
https://blog.wavesplatform.com/gazprombank-digital-and-waves-platform-enter-strategic-partnership-3888ec94c768

Çok büyük, uluslararası denetim ve hukuk firması deloitte waves ile anlaştı:
Bu Deloitte'nin sitesinden:
https://www2.deloitte.com/ru/en/pages/about-deloitte/press-releases/2017/Deloitte-i-platforma-Waves-izmenjat-budushhee-blokchejna.html
Bu da waves tarafından:
https://blog.wavesplatform.com/deloitte-cis-and-waves-platform-to-shape-the-future-of-blockchain-674e17c3b067

Öyle büyük zenginler cümlene atfen;
Boris Titov, Rus multimilyoner;
https://www.crowdfundinsider.com/2017/06/101719-russian-billionaire-boris-titov-collaborates-with-waves-on-ico-incubator-people-of-growth/

Bunlar sadece bir çırpıda aklıma gelenler, verilebilecek çok örnek var...

Burada kimsenin şahsi bir çıkarı yok,
Herhangi bir kripto para ile ilgili bilgi veren insanlara kulak verelim, kaynağı olmadan atıp tutanlara da itibar etmeyelim.

Açıkça söylemem lazım ki forumun Türkçe bölümü biraz zayıf. Varsa yoksa onun bountysi, bunun imza kampanyası.. Araştırma yapan, bilgilerini paylaşan, kaynak gösteren bir avuç insan var burada.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
October 11, 2017, 02:38:58 AM

açıkçası forumdaki waves fanatiklerinin; desteksiz, sadece belli bir miktar coin aldığı için yükselmesi umudu ile yazdığı duygusal söylemlerinden ötürü, bende wavese karşı bi antipati oluşmuştu...biraz da gıcık oldum bu coin işi futbol takımı fanatikliğine dönüşmüş.

ama ilgili arkadaşların yazdıklarını okuyunca teknik detaylara da değinmelerinden dolayı waves algım değişti...projeleri gerçekten çok orjinalmiş ...özellikle bazı şirketlerin işlemlerini anonim yapmak istemelerinden dolayı büyük dev şirketlerin ilgilerini waves çekebilir diye düşünmeye başladım...burger king ile anlaşılması ve whooper coin olayları falanda çok iyi ve yenilikçi..

zaten önümüzdeki 10 20 yıl içinde kağıt paranın kalkacağını düşünüyorum..wavesin de yolun uzun gibi görünüyor..2 yıl kadar

ama özellikle bilişim dünyasında ilkler hep tutar..bazende taklidi yapılamayacak kadar tutar..alternatifler gelebilir belki...google facebook bu noktada en iyi örnek...whatsapp twitter instagram, facebook a farklı alternatif örnekleri ama facebook değerinden bişey kaybetmedi gitti bi de whatsappı satın aldı...hani bazıları diyor ya waves bir ilk tamam ama alternatiflerde çıkıyor vs..waves işi sıkı tutup çalışmaya başlarsa o alternatifleri de gider satın alır mesela...

bir süredir forumdaki tüm başlıkları okumaya çalışıyorum..forumun büyük çoğunluğu zengin olma hayalleri ile yanıp tutuşan ateşli gençlerden oluşuyor gibi bir izlenimim oldu bende...beyfendi günlük haftalık al saat yapacak ve parasını x10 yapıp o bar senin bu gece kulübü benim vs  vs vs .......

bu yüzden de sürekli waves ve stratise sövüp duruyorlar..bence hızlı yaşa genç ölcülerin kulvarı buralar değil..

arkadaşların tekrar yazdıklarından edindiğim izlenime gelirsem etherum wavese göre çok boş...balon balon diyorlar ya etherum balona daha çok benziyor bence..etherumun bu kadar yükselmesinin sebeplerinden biri hala ekran kartları ile üretiliyor olması.çünkü adamlar belirli miktardaki etherumu satıp elektrik parasını ödüyorlar.birde eth bazlı çıkan coinler var tabi..wavesin bu kadar yavaş yükselmesi de kazılamıyor olmasından olabilir balinalardan birinin waves ekibi olmasından olabilir çok hızlı yükselişin ekibin yol haritasına zarar vereceği beklentisi olabilir..2-3 yıl sonra waves in etherum olması ya da onu geçmesi hayal değil o halde...

bir de şu etherum konusuna bakın 1 yıl önce yazılmış mesajlara bakın scam çöp çıkın girilmez hede hödö...ben şu forumda gezinirken ve yazıları okurken şöyle bir düşünce sistematiği geliştirdim bir adam bir coini övüyor veya yeriyorsa neden sebep sonuç vs bi şey belirtmiş mi yoksa futbol takımı fanatikliğinde mi yazmış ...siz de bu ölçüt ile yazılanları değerlendirirseniz ateşli bebelerin duygusal çemberlerine takılmamış olursunuz diye düşünüyorum : )

2 yıl boyunca aylık periyotlar halinde waves ya da strat alıp biriktirmeyi düşünüyorum..

ama şeytan insanın kanına giriyor 500 tl bi coine basayım x3 alıp çıksam oh mis falan diye de düşünüyorum böyle bir git gelin içindeyim şu an
birde şu 25 ekim olayı da var tabi diplerden 1000 10.000 coin toplasam falan diyorum ..bilmiyorum çok zor karar vermek

bu yazdıklarım okuduklarımdan dolayı edindiğim izlenimlerdir. ytd

ilgili arkadaşların yazıları (keşke bu ve benzer arkadaşlarla bilgi dolu bir sohbet ortamı olsa troller ve ateşli bebeler olmadan..eminim çok faydalı keyifli doyurucu bir sohbet ve bilgi paylaşımı olurdu)

waves nereden para kazanacak fee'den, fee neyle olur işlem hacmiyle, işlem hacmi yoksa fee olur mu? olmaz. dünyanın en iyi fikri olsa nolur pratikte olmadıktan sonra! "futbol takımı tutar gibi tutmayın" diye ben de demiştim daha önce, topa tutulmuştum...
bu piyasa geleneksel piyasalarla neo piyasa karışımı birşey, abartınca yere göğe sığdıramıyor bir de bakıyorsun bitshares gibi delist ediveriyor. Ayrıca "almayın" diyen de yok ama o kadar zaman geçti hâlâ düzeltme gelmedi çünkü alıcı bulamadılar yüksekten, tenx manyak bir ico süreci olmuştu sanırım deli paralar topladı, geldiği nokta ortada! Waves icoya oranla çok primli daha ama ortada işleyen bir ürün yok henüz.
Rus menşeili olması ayrı bir handikap, americano olsa derdim ki coniler yeni bir kazanç kapısı açtı ama rus  deyince bir durup düşüneceksin, en iyi yaptıkları iş yobit bildiğim kadarıyla!
Buraya en bilgili adamı getir eğer piyasa deneyimi yoksa söylediklerinin tersi olur. Boya fırçası gibi düşün piyasayı yukarı-aşağı yukarı-aşağı yoksa güzel bir resim ortaya çıkmaz. ytd

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
October 11, 2017, 02:51:57 AM

Quote from: wolwoo
Rus menşeili olması ayrı bir handikap, americano olsa derdim ki coniler yeni bir kazanç kapısı açtı ama rus  deyince bir durup düşüneceksin, en iyi yaptıkları iş yobit bildiğim kadarıyla!

wolwoo
Legendary
*

View Profile
October 11, 2017, 03:05:17 AM

Quote from: wolwoo
Rus menşeili olması ayrı bir handikap, americano olsa derdim ki coniler yeni bir kazanç kapısı açtı ama rus  deyince bir durup düşüneceksin, en iyi yaptıkları iş yobit bildiğim kadarıyla!

o başka hocam  Cheesy benim demek istediğim başka bişey, geçenlerde btc-e'ye olduğu gibi amerika rusları sürekli püskürtüyor kurumsal anlamda, waves çok başarılı olursa kraken, bittrex, polo nolacak bunlara...
kaldı ki merkezsiz borsa denetimi de sıkıntıya sokar. bittrex'te polo'da hemen herkesin cebi, fotosu şusu busu var. facebook gibi bişey oldu resmen, waves de olsa olsa vk gibi bişey olur bence...

SuperCryptoMan
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
October 11, 2017, 04:28:28 AM

waves ile etherium karsilastirmak cok mantiksiz bence. waves tamamen pump yapilan bir proje cok fazla bir ozelligi yok bence neden bu kadar takipcisi olustugu da bu pump sayesinde. turkce bolumunde ozellikle cok fazla waves hayrani var. herkesin fikrine saygi duyuyorum ama ortada wavesi bu kadar potansiyel goremiyorum nedense. etherium uzerinde yapilan projeler belli waves ile karsilastiracak bir durum yok.
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
October 11, 2017, 06:35:17 AM

waves ile etherium karsilastirmak cok mantiksiz bence. waves tamamen pump yapilan bir proje cok fazla bir ozelligi yok bence neden bu kadar takipcisi olustugu da bu pump sayesinde. turkce bolumunde ozellikle cok fazla waves hayrani var. herkesin fikrine saygi duyuyorum ama ortada wavesi bu kadar potansiyel goremiyorum nedense. etherium uzerinde yapilan projeler belli waves ile karsilastiracak bir durum yok.

Tam tersini düşünüyorum. ETH ne ise waves kat be kat fazlasıdır. Yaptıkları sitelerden tutun da fikre kadar herşey daha profesyonel geliyor bana. Haa bi ETH olmasına daha var tabi ki. Çok fırın ekmek yemeleri gerekiyor ama bir gün o günleri de göreceğiz.
dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
October 11, 2017, 06:57:44 AM

Elimde hiç waves yok almama konusunda da ısrarcıyım. Çoğu kişinin al diye tutturduğu coinleri almıyorum artık.
HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
October 11, 2017, 09:24:46 PM

Eth yerini tutar mı tutmaz mı bilemem ama daha çok yükselmesi hacmini arttırması gerektiği bir gerçek. Forumdada her yerde waves ile ilgili alın diyor herkes bnmde wavesim var ama kaybedersem üzüleceğim bir miktar değil o yüzden benim açımdan bir sıkıntı yok wavesde az bir miktarda alınabilir tutulabilir elde
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
October 11, 2017, 11:37:25 PM

bitcoine bu kadar saydıran bir putin var şimdi...waves nasıl iş yapacak o halde yorumunuz nedir ? bir de merkezsiz borsa projesi bunun üstüne kaymak olmaz mı ?

https://koinbulteni.com/putinden-bitcoine-agir-ithamlar-3215.html

Rusya Başkanı Vladimir Putin kripto paraların yayılmasıyla ilgili insanları uyardı. Putin kripto paraların anonim olarak kullanıldığını ve para aklama ya da terörist eylemleri desteklemek için kullanılabileceğini söyledi.

Salı günü yaptığı açıklamada Putin: “Kripto paralar birkaç ülkede artık tam teşekküllü bir ödeme metodu haline geldi veya gelmek üzere. Ödeme metodunun yanında, yatırım aracı olarak da kullanılıyor. Bunların yanında kripto paralar aynı zamanda belli başlı riskler taşıyor. Rusya Merkez Bankası’nın durumunu anlayabiliyorum.”

Putin’in kripto paraların taşıdığını söylediği riskler arasında “en başta illegal yollardan kazanılmış paraları aklamak, vergi kaçırmak, terörizmi finanse etmek ve sahtekarlıkları arttırmak” yer alıyor.
wolwoo
Legendary
*

View Profile
October 11, 2017, 11:52:58 PM
Last edit: October 12, 2017, 12:03:39 AM by wolwoo

bitcoine bu kadar saydıran bir putin var şimdi...waves nasıl iş yapacak o halde yorumunuz nedir ? bir de merkezsiz borsa projesi bunun üstüne kaymak olmaz mı ?

https://koinbulteni.com/putinden-bitcoine-agir-ithamlar-3215.html

Rusya Başkanı Vladimir Putin kripto paraların yayılmasıyla ilgili insanları uyardı. Putin kripto paraların anonim olarak kullanıldığını ve para aklama ya da terörist eylemleri desteklemek için kullanılabileceğini söyledi.

Salı günü yaptığı açıklamada Putin: “Kripto paralar birkaç ülkede artık tam teşekküllü bir ödeme metodu haline geldi veya gelmek üzere. Ödeme metodunun yanında, yatırım aracı olarak da kullanılıyor. Bunların yanında kripto paralar aynı zamanda belli başlı riskler taşıyor. Rusya Merkez Bankası’nın durumunu anlayabiliyorum.”

Putin’in kripto paraların taşıdığını söylediği riskler arasında “en başta illegal yollardan kazanılmış paraları aklamak, vergi kaçırmak, terörizmi finanse etmek ve sahtekarlıkları arttırmak” yer alıyor.

vitalik'le görüşen bu değil miydi? kara para falan, dervişin fikri neyse zikri de odur...dünyayı yöneten sermayedir. waves düşsün, sasha'yla bir yemek yer ondan sonra moon...yukarıda amerikanın rusyaya müdahalelerinden bahsetmiştim, gerek kalmadı kendi kendilerini baltalıyorlar...bu da sermayenin nasıl girift ilişkiler içinde olduğuna dair bir başka delil...

dammedonut
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
October 12, 2017, 12:27:18 AM

Çünkü çok büyütüyorlar hem waves'i hemde stratı... Aynı durum stratta da var. Biraz da reklam mantığı, dur ben söyleyim elbet bu önerileri görüp alanlar olur diyerek hareket ediyorlar. Bildiğin spekülatif borsa mantığı... Ne kadar çok dillenirse o kadar çok atlayan olur. Kimsenin önerilerine ya da yazdıklarına kulak asmayın her zaman kendi kararlarınızı kendiniz verin ve her zaman araştırmanızı iyi yapın.
Bir coine girilecek nokta vardır, girilmeyecek nokta vardır. Waves'in treninin kaçtığını düşünüyorum ama batar ama çıkar orasını bilmem. Ama benim çantamda asla yer bulamaz.

nasip35
Full Member

Activity: 398
Merit: 118

View Profile
October 12, 2017, 12:31:12 AM

Bende heryer waves alın diye görüyorum Bence herkesin elinde şuan fazlasıyla waves var ve pumplanmasını bekliyorlar ama 3-5 kenara atmakta fayda var bence
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
October 12, 2017, 12:39:06 AM

Waves'i ETH'nin önüne koyan insanlar gördü bu gözler Smiley Tamam zamanında da ETH'ye çöp denildi shit denildi falan filan ama ETH başka... ETH sayesinde bir çok coin var şuan piyasada. Bir çoğumuzun imza kampanyalarından kazandığı paraların sebebi bile ETH. Ama Waves asla ETH olmaz, olamaz... Millet elinde kalan Waves'i satabilmek için yukarı hareket bekliyor o yüzden sağa sola waves alın, waves uçacak, waves kaçacak diye yazıp duruyorlar. Girin bakın twitter'a wavesci ve stratcı dolu ortalık...
wolwoo
Legendary
*

View Profile
October 12, 2017, 12:51:04 AM

Waves'i ETH'nin önüne koyan insanlar gördü bu gözler Smiley Tamam zamanında da ETH'ye çöp denildi shit denildi falan filan ama ETH başka... ETH sayesinde bir çok coin var şuan piyasada. Bir çoğumuzun imza kampanyalarından kazandığı paraların sebebi bile ETH. Ama Waves asla ETH olmaz, olamaz... Millet elinde kalan Waves'i satabilmek için yukarı hareket bekliyor o yüzden sağa sola waves alın, waves uçacak, waves kaçacak diye yazıp duruyorlar. Girin bakın twitter'a wavesci ve stratcı dolu ortalık...

her malın bir alıcısı vardır. benim tahminim öyle kolay kolay vazgeçmezler stratisten wavesten...mesele yüksekten satıp düşükten alma meselesi, stratis 460'tan 65'e geldiyse waves de bir miktar daha düşmeli, sonra yukarı hareket başlar tahminim. dex falan da çıkarsa rusya'da milyarder çok, bağlarlar bir iki tanesini iyi kötü orta halli bir borsa olabilir ileride...

Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  

Jump to: