Bitcoin Forum
May 06, 2024, 04:00:44 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: >Evde mining?  (Read 6538 times)
zagorxo
Newbie
*

Activity: 17
Merit: 0

View Profile
September 13, 2017, 06:50:39 PM

rig kurmak şuan mantıksız rio 1,5 yıl sürer  yakında madencilikte biter bu zorluk artışıyla
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715011244
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715011244
Reply with quote  #2

1715011244
Report to moderator
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
September 13, 2017, 07:08:36 PM

rig kurmak şuan mantıksız rio 1,5 yıl sürer  yakında madencilikte biter bu zorluk artışıyla

madencilik bitmez hiçbir zaman rahat ol. roi süresi uzar, kazanç düşer ama madencilik bu işin fıtratında var Smiley
onesalt
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
September 14, 2017, 01:13:22 AM

Hocam eğer yatırım küçük ise boşuna uğraşmayın derim çünkü o paraya değmiyor bakımı falan strese giriyor insan trade yapın daha kolay.
LionhearT58
Newbie
*

Activity: 57

View Profile
September 14, 2017, 05:03:53 AM

hocam o paraya 1 rig kurmayı nasıl başardın millet o paraya 2 rig kuruyor üstünede para kalıyor

ben 2hafta once vakifbanktan 30.000tllik bayram kredisi ile girdim, 36ay cektim, yaklasik 2000tl zaten cekmeden kesiyorlar, dosya masrafi,hayat sigortasi falan, yapmazsan da vermiyorlar zaten krediyi, aylik 1200tl civari odemem olacak, ilk odemem de haftaya. bu para ile ilk basta 1080ti ekran kartli 6gpulu iki rig dusundum ama sadece bir rige yetiyor, piyasada ekran karti yok zaten, 1080ti ile eth biterse zec kazarim diye kafamda vardi, o yuzden 1070 dusunmedim, verilen paranin roisi 1 yili geciyor ve kredi geri odemesini kurtariyor 3 sene oldugu icin, ama bu iste 7X24 sorunsuzluk garantisi yok, kazim zorlugu yukseliyor, en cok kazancin ilk ay olacak, en kolay odemen de ilk ay, sonraki her ay kazim azalacak, kazanc azalacak, odemede buyuk ihtimalle ilk 5-6 ay sorunun da olmayacak ( sorunsuz kazim yaptigini varsayarsak )

Rig seni kendine baglayacak, oyle birakip memlekete gideyim, tatile gideyim olayi zor, devamli basinda bulunabileceksin tedbir amacli.Bir nevi basinda ucretsiz bekcilik seni bekliyor olacak. Ucretli bekcilik icin 36 ay beklemen lazim,ilk sira bankanin.

Kazdigin coinlerin artmasini bekleme sansin yok, kredi vakti geldiginde bozacaksin ( elinde nakitin olmadigi icin )

Devamli sistemi buyutme sansin yok, eline gecen bankaya gidecek cunku, nakiti olan birisi kazdiklarini biriktirir, kur yuksek oldugunda ve isi ilerletmek dusuncesi de varsa, yuksekten bozarak sisteme yeni gpular,yeni rigler ekler, senin sistem gun gectikce rekabette kaybedecektir.

6 ay sonunda senin calisman tamamen belese olacak, kazilanin tamami bankaya kredi odemeye anca yetecek. Kazdigin coin katlarsa sansina belki biraz daha uzar bu surec, coin fiyati arttikca kazan da artacagi icin, zorluk kisa surede kazancini gene indirecek, bundan kurtulusun yok.

Iyi ihtimalle ilk 1.5 sene tamamen sorunsuzluk uzerine dusunursek bir sekilde cebinden zarar etmeden cikarirsin. Emeginin karsiligi olmaz. Sonraki 18 ay bankaya cepten gider, rig artik aylik odemeni karsilamaz, uzerini cepten sen eklersin, satsan ikinci eli cok dusuk olur, gerci 1.5yillik rigte kullanilan ekran kartini satmak ta pek ahlaki olmaz, patlamaya hazir kart.

Ben tum bunlardan dolayi vazgectim, hizla daldim, kredi cikinca duruldum, is ciddiye binince daha iyi dusunuluyor cunku. Ilk olarak kendimi rige mahkum etmek istemedim, evde kardesin akraban olur ilgilenecek gene bir nebze, ama kazanc nerde?

Kazananlar coklu rig ile, buyuk yatirim ile ve kredisiz girenler, kazdigini satmayan, kazdigina ihtiyacina olmayanlar.

Bayyn
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

Web Developer

View Profile
September 14, 2017, 07:21:50 PM

En mantiklisi ekran kartli sistem. Asic makinalar cok ses cikarir. Bitmainin g1 ve g2 serisini incele bence.
Grand_Master
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile
September 26, 2017, 05:54:13 PM

Arkadaşlar burada anlatılanı yapıyorum ama olmuyor bu coin için.https://steemit.com/mining/@the-mister7/how-to-mining-onix-onx-with-your-free-pc-or-laptop

Yada şöyle diyeyim madenciliğe başlıyor ama ben kendi wallet adresim ile değiştirdiğim zaman hata veriyor.Kazıyor ama nereye gidiyor havuza gitse de benim adresi görmesi lazım.Nerede hata yapıyorum söyleyecek olan var mı ? :/
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
September 26, 2017, 07:45:42 PM

arkadaşlar odanın bir köşesine bir makine koyayım, fazla ses yapmasın, ayda 300-400 tl kazandırsa bana yeter diye içimden geçiyor. geri dönüşü 7-8 ay civarı olabilir. bunun için hangi cihazı almalıyım ve kaç tane almalıyım? teşekkürler.

Geçenlerde bir arkadaş da "Odama bir makine koyayım, ses önemli değil ama bol ısınsın, evde kalorifer tesisatı yok, malum kış geliyor." diye mesaj göndermişti. Sizin mesajı görünce durum ironik geldi birden bire Smiley
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
September 30, 2017, 07:05:00 AM

Krediyle bu işe girmeni kesinlikle önermem kardeşim. Bu kendi ayırdığın bir kenarda duran parayla yapılacak bir iş en ufak bir sorunda bir sürü sıkıntı çekeceksin  girilmez kafan rahat olması lazım nekadar cazip görünürse görünsün önermiyorum

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
twiifm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
September 30, 2017, 07:11:27 AM

bunlar kesinlikle krediyle olacak işler felan değil kardeşim, kendini riske atıpta paranı böyle riski yüksek bir işe çar çur etmeni önermem. ha birikmişin olur onunla bir miktar risk alayım dersin amenna ancak krediyle yapılacak bir iş değil bu. krediyle ev arsa gibi realliği olan şeylere girmek daha mantıklı.
ozkan_samet
Member
**

Activity: 102

View Profile
October 02, 2017, 05:39:12 AM

Kredi çekme. Çünkü yarının ne getireceği belli değil.
Ne kadar garanti gibi görünse de kazanç yani blok ödülleri yarıya düşüp , kazım zorluğu da 2 katına çıkabiliyor..
Var mı örneği ; 1ay öncesine kadar eth.

Başka koin kazarım dersin , o zaman da toplum psikoolojisi herkes o coinlere yöneleceği için o da 2-3 ay sonra aynı kaderi paylaşacak.

Bu arada yeni güncellemeler , yazılımlar hatalar , donanımsal arızalar v.s senin birsürü emeğine mal olacak..

Hepsine katlanırım risk de alırım diyorsan gel buyur..
Davulun sesi uzaktan hoş geliyor ben de girmeden önce kağıt üstünde hesap yaptım ama uymadı. Teknik sorunlardan tut piyasa spekülasyonlarına kadar herşey etkiliyor.

C *
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
October 05, 2017, 05:28:39 AM

Hocam eğer yatırım küçük ise boşuna uğraşmayın derim çünkü o paraya değmiyor bakımı falan strese giriyor insan trade yapın daha kolay.

hocam sorması ayıp kaç kartla yapıyorsunuz ? ne kadar bir sermaye öneririsiniz ek iş olarak yapmak için.
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
October 05, 2017, 07:51:40 AM

Coin kazacağınıza o coini borsadan alarak bekletmek daha kolay geliyor insanlara. Bende şahsen trade yapmanı öneriyorum. Madencilik çok zor be abi. Boş zamanınız varsa uğraşabilirsiniz. Dikkat edinde evin sigortasını attırmayın. Yangın bile çıkabilir. Aman dikkat. Rigin hep başında durmanız gerekebilir. Ekran kartları da çok ses yapıyor. Haldır haldır çalışıyorlar. Başınız şişebilir.

MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
October 05, 2017, 08:20:37 AM

* Madencilik bitmez, olsa olsa format değiştirir.
* Madencilik ROI hesaplayarak yapılmaz.
* Madencilik için geç kalınmaz.
* Madenciliğe zamanında başlanılamaz.
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
October 05, 2017, 04:52:15 PM

riglerini tek bir yere toplamayı düşünenler oluyor mu, yer bulma, kirayı düşürme, soğutmayı geliştirme konusunda felan

slypriest
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
October 06, 2017, 07:06:17 PM

Kış için kesinlikle tavsiye ederim salonda kullanıyorum diğer odaya taşımadım, doğalgaza vereceğim parayı elektriğe vereyim Smiley
cnkt
Sr. Member

Activity: 267
Merit: 252

View Profile
October 09, 2017, 06:22:54 PM

İş yerimizin alt katında 4 adet Rig var Depo kısmında Kışın soba yakmıyoruz.
Kesinlikle tavsiye ederim Smiley

Birde evde bu iş olmaz ben bir odada denedim çok dağınık oluyor.

Düzgün kurulan bir sistemi uzaktan yönetebilirsiniz. Ben 1 haftalık tatile gittim kaç kez elektrikler kesildi geldi gitti hiçbir sorun yaşamadım. Akıllı Priz ,Kamera, Uzaktan Yardım, 2. Adsl hattı gibi bir çok araç var. Soğutması yeterli olduktan sonra hiç sorunsuz kapanmadan çalışır.
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
October 09, 2017, 06:27:34 PM

Tek bir rig çalıştırılacaksa fazla ısınma problemi oluşmayacaktır. Bir odaya geniş de olsa 15-20 rig yaparsanız o zaman ısınma problem olmaya başlıyor. 2014' de iki tane toplamda 48000 BTU kapasiteli klima çalıştırmama ve ısı tahliyesi de yapıyor olmama rağmen 16 adet rigi soğutamadığımı hatırlıyorum. Sanayi tipi fanlarla da desteklemiştim sistemi. Yine de stabilizasyon sağlayamamıştım. Açık hava bu işler için en iyi çözümdür. Balkonda yapın mutlaka evde iseniz.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
Night Trader A
Member
**

Activity: 406

View Profile WWW
October 09, 2017, 08:00:46 PM

Evde mining yapmak için harcanacak para ile güzel bir sepet yapılıp daha fazla kazanılabilir.

eric_draven
Newbie
*

Activity: 56

View Profile WWW
October 09, 2017, 09:17:46 PM

Bence madencilik tamamen zevk olayı. Acil paraya ihtiyacınız yoksa, pc parçalarının kokusunu, sesini seviyorsanız, izlemek ilgilenmek hoşunuza gidiyorsa yapın. Aksi takdirde borsada oynayın.
firestarter7
Newbie
*

Activity: 39

View Profile
October 17, 2017, 04:06:07 AM

kendime oyun oynamak için sistem kurmuştum (sözde SLI yaptım ya benden mutlusu yok, bilseydim onun yerine 2 rx480 bir de 470 alınıyordu o zamanlar), daha sonraları bu madencilik olaylarını falan gördüm, hoşuma gitti tabi. hemen bi deneyeyim dedim başladık ufaktan. tabi eth bu kadar uçmamış 50 dolar falan ama zorluğu düşük olduğu için kurtarıyor. aklım hep bilgisayarda remote kontrol ile sürekli bakıyorum vs. sonra haziran geldi eth tavan yaptı, zaten eldekileri de satmamışım ohh benden mutlusu yok. sürekli hesap yapıyorum, -malum o zamanlar roi düşüktü- elde biraz birikmişim var onunla 6lı rig kurma hayallerim var ama piyasa kart yok (iyiki yok). Temmuz ayına geldik iyi kötü kazıyoruz. Ama İstanbul sıcağında odada durulmuyor. Oda küçük olduğu için klima falan yalan yok böyle bir şey.

Neyse zaman ilerledi gelir düştü tabi eth düşünce ama asıl olaydan hala haberim yok, etherin düşmesine bağlıyorum. Sonra zorluk (difficulty) nedir öğrenince üzüldük, sonrasında dağ gibi yükselince tüm hayaller gitti tabi. Şimdi airdrop ve exchange bakıyoruz öyle Smiley Ama kabul edeyim zevkliydi. (Yaz sıcağı hariç)
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: