Bitcoin Forum
May 07, 2024, 03:54:08 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bittrex'e Giremiyorum  (Read 966 times)
hfx1337 (OP)
Newbie
*

Activity: 18
Merit: 0

View Profile
September 10, 2017, 05:57:29 PM

Evet arkadaşlar kendim giremiyorum sanıyordum fakat VPN ile de bittrex.com'a giremiyorum. Acaba bakım filan mı var ? Ya da girebilen var mı siteye ?
1715054048
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715054048
Reply with quote  #2

1715054048
Report to moderator
1715054048
Hero Member
*

Ignore
1715054048
Reply with quote  #2

1715054048
Report to moderator
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715054048
Hero Member
*

Ignore
1715054048
Reply with quote  #2

1715054048
Report to moderator
1715054048
Hero Member
*

Ignore
1715054048
Reply with quote  #2

1715054048
Report to moderator
J.Moriarty
Full Member

Activity: 219
Merit: 109

View Profile
September 10, 2017, 07:00:02 PM

Evet arkadaşlar kendim giremiyorum sanıyordum fakat VPN ile de bittrex.com'a giremiyorum. Acaba bakım filan mı var ? Ya da girebilen var mı siteye ?

Girilebiliyor sorun yok. Ayrıca vpn ile normalde de girilmiyor diye biliyorum. Bir defa yanlışlıkla açık bıraktığımda giremedim diye hatırlıyorum.

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
Marasko
Newbie
*

Activity: 60

View Profile
September 11, 2017, 09:30:23 AM

Arkadaşlar bittrex güvenli mi? Yani 1 btc yatırım yapcam ama bazıları Bittrex den hesap aç diyor, bazıları electrum ile bilgisayarında hesap aç diyorlar. Hangisi daha güvenli?
hfx1337 (OP)
Newbie
*

View Profile
September 11, 2017, 10:12:26 AM

Arkadaşlar bittrex güvenli mi? Yani 1 btc yatırım yapcam ama bazıları Bittrex den hesap aç diyor, bazıları electrum ile bilgisayarında hesap aç diyorlar. Hangisi daha güvenli?

Online wallet açarsan daha güvenli olacağını düşünüyorum. Çünkü Electrum'u kurunca bilgisayarınızda virüs vs. olursa sıkıntı olabilir. Veya daha olası bir durum olarak bilgisayarınız (harddisk)'da  bir problem meydana gelirse, çökerse veya format atarsanız. Bilgilere ve cüzdana bir daha ulaşamama gibi bir sorun oluşabilir.
Marasko
Newbie
*

View Profile
September 11, 2017, 12:06:43 PM

Online wallet açarsan daha güvenli olacağını düşünüyorum. Çünkü Electrum'u kurunca bilgisayarınızda virüs vs. olursa sıkıntı olabilir. Veya daha olası bir durum olarak bilgisayarınız (harddisk)'da  bir problem meydana gelirse, çökerse veya format atarsanız. Bilgilere ve cüzdana bir daha ulaşamama gibi bir sorun oluşabilir.

Hocam ben cüzdan hesap numaramı ve private keyi kağıda yazdım. Bilgisayar bozulsa bu private keyimle geri alabilir miyim btc leri.
Yoksa electrumun verdiği kelimeler var karışık hesap açarken. Onları da bilmek gerekiyor mu?
J.Moriarty
Full Member

Activity: 219
Merit: 109

View Profile
September 11, 2017, 12:11:07 PM

Online wallet açarsan daha güvenli olacağını düşünüyorum. Çünkü Electrum'u kurunca bilgisayarınızda virüs vs. olursa sıkıntı olabilir. Veya daha olası bir durum olarak bilgisayarınız (harddisk)'da  bir problem meydana gelirse, çökerse veya format atarsanız. Bilgilere ve cüzdana bir daha ulaşamama gibi bir sorun oluşabilir.

Bende henüz çok yeniyim ama arkadaşa yanlış bilgi verdiğinizi düşünüyorum.

Electrum, bitcoin core tarzı walletlar, online cüzdanlardan daha güvenli diye birçok yerde yazıyor. Ayrıca kurulum sırasında 12 kelimeden oluşan bir kurtarma kodu da veriyor. O kod ile bilgisayarınızda bir sıkıntı olduğunuzda farklı bir bilgisayardan yeni kurulum yapıp hesabınızı kullanabiliyorsunuz. Yapmanız gereken o kurtarma kodunun yedeğinin yedeğinin yedeğini yedeklemek, kaybederseniz-çaldırırsanız sıkıntı büyük  Grin Ve virüs girme ihtimaline de dikkat etmelisiniz, dikkatli kullanmalısınız cihazı.
Online cüzdanlarda ise site sahibi bugün kapatıp gitse, yapabileceğiniz hiçbir şey yok.

Ve bildiğim kadarıyla electrum da süper güvenli değil. Onda da 3. şahıslara güvenmek zorundasınız. Bitcoin core daha güvenli, kaynak kodları incelemeye açık bir cüzdan. Ancak onda da geçmiş tüm blokları indiriyor, kaydını bilgisayarınızda bulunduruyor. Bu da block chain teknolojisi için iyi, sizin için uğraştırıcı bir şey.

Not: Tekrar söylüyorum, ben de çok yeniyim. Geçtiğimiz günlerde öğrendiklerim doğrultusunda yazdım, kendiniz tekrar araştırın mutlaka.

edit: O 12 kelime çok önemli, bilgisayarda sıkıntı olduğunda sizi kurtaracak olan şey o. Bilgisayardan girerken yazdığınız şifre ise sadece bilgisayara yönelik bir şifre, bilgisayarınızı başkası kullandığında korumak için. Public key, herkesle paylaşabileceğiniz adresiniz, private key ise size özel hesabınıza ulaşabileceğiniz şifre, kimseyle paylaşmayın.

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
Marasko
Newbie
*

View Profile
September 11, 2017, 12:24:39 PM

Online wallet açarsan daha güvenli olacağını düşünüyorum. Çünkü Electrum'u kurunca bilgisayarınızda virüs vs. olursa sıkıntı olabilir. Veya daha olası bir durum olarak bilgisayarınız (harddisk)'da  bir problem meydana gelirse, çökerse veya format atarsanız. Bilgilere ve cüzdana bir daha ulaşamama gibi bir sorun oluşabilir.

Electrum, bitcoin core tarzı walletlar, online cüzdanlardan daha güvenli diye birçok yerde yazıyor. Ayrıca kurulum sırasında 12 kelimeden oluşan bir kurtarma kodu da veriyor. O kod ile bilgisayarınızda bir sıkıntı olduğunuzda farklı bir bilgisayardan yeni kurulum yapıp hesabınızı kullanabiliyorsunuz. Yapmanız gereken o kurtarma kodunun yedeğinin yedeğinin yedeğini yedeklemek, kaybederseniz-çaldırırsanız sıkıntı büyük  Grin Ve virüs girme ihtimaline de dikkat etmelisiniz, dikkatli kullanmalısınız cihazı.
Online cüzdanlarda ise site sahibi bugün kapatıp gitse, yapabileceğiniz hiçbir şey yok.

Ve bildiğim kadarıyla electrum da süper güvenli değil. Onda da 3. şahıslara güvenmek zorundasınız. Bitcoin core daha güvenli, kaynak kodları incelemeye açık bir cüzdan. Ancak onda da geçmiş tüm blokları indiriyor, kaydını bilgisayarınızda bulunduruyor. Bu da block chain teknolojisi için iyi, sizin için uğraştırıcı bir şey.

Not: Tekrar söylüyorum, ben de çok yeniyim. Geçtiğimiz günlerde öğrendiklerim doğrultusunda yazdım, kendiniz tekrar araştırın mutlaka.

edit: O 12 kelime çok önemli, bilgisayarda sıkıntı olduğunda sizi kurtaracak olan şey o. Bilgisayardan girerken yazdığınız şifre ise sadece bilgisayara yönelik bir şifre, bilgisayarınızı başkası kullandığında korumak için. Public key, herkesle paylaşabileceğiniz adresiniz, private key ise size özel hesabınıza ulaşabileceğiniz şifre, kimseyle paylaşmayın.

Hocam teşekkürler bilgiler için. Yalnız şöyle bir şey var yanlış bilmiyorsam. Electrum'da açık kaynaklı bir program olduğundan herkes inceleyebiliyor. Yani arka planda herhangi bir zararlı çalıştırma ihtimali yok, linux gibi. O yüzden açık kaynak cüzdanların güvenli olduğunu biliyorum ben.

Demiş olduğunuz 12 kelimeyi saklıyorum zaten. Benim bildiğime göre private keyinizi öğrenen biri bu key ile bitcoinleri çalabiliyor. O zaman 12 kelimelik electrum şifresine neden ihtiyaç duyuluyor. Sadece private keyi bilsek yeterli olmuyor mu, bu konuda biri aydınlatsa beni çok sevinicem, günlerdir cevap bulamadım bu soruya Cheesy Çünkü forumda hep private keyinizi paylaşırsanız BTC leriniz çalınır diyorlar.
hfx1337 (OP)
Newbie
*

View Profile
September 11, 2017, 02:00:40 PM

Online walletları daha güvenli kılan 3 aşamada farklı farklı güvenlik aşamalarının olması. Ben başıma geldiği için söylüyorum. İlk zamanlarımda BTC almıştım ve bilgisayarımdaki wallet'a yüklemiştim. Harddisk 2-3 ay sonra bir kafayı yedi. Noldu o bitcoinler hiç sormayın Sad
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
September 11, 2017, 05:12:27 PM

umarım pek fazla yoktur zararın hocam

o hatayı bende zamanında yaptım çok  wallet osyasını yedeklemişim aradan yıllar geçmiş bu ne la dedim sildim gittim Cheesy
everbtcnever
Member
**

Activity: 114
Merit: 38

View Profile
September 11, 2017, 06:12:56 PM

Demiş olduğunuz 12 kelimeyi saklıyorum zaten. Benim bildiğime göre private keyinizi öğrenen biri bu key ile bitcoinleri çalabiliyor. O zaman 12 kelimelik electrum şifresine neden ihtiyaç duyuluyor. Sadece private keyi bilsek yeterli olmuyor mu, bu konuda biri aydınlatsa beni çok sevinicem, günlerdir cevap bulamadım bu soruya Cheesy Çünkü forumda hep private keyinizi paylaşırsanız BTC leriniz çalınır diyorlar.

1PrivateKey giderse 1Adres gider, 12 kelime giderse Electrum tamamen gider(birden fazla hesap olabilir yani).
hfx1337 (OP)
Newbie
*

View Profile
September 11, 2017, 07:04:57 PM

umarım pek fazla yoktur zararın hocam

o hatayı bende zamanında yaptım çok  wallet osyasını yedeklemişim aradan yıllar geçmiş bu ne la dedim sildim gittim Cheesy

Sağolasın çok şükür fazla zarar etmedik. Ufak tefek oyalanıyordum o zamanlar Smiley Sana da geçmiş olsun..
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 11, 2017, 09:59:40 PM

Yanlış düşünüyorsunuz.
1) Seedler (yani size verilen 12 kelime) ve hepsinden önemlisi private key sizde olduktan sonra, bilgisayarınızda keylogger tarzı bir şey olmadığı sürece güvenlik riski taşımazsınız, zaten keylogger varsa o bahsettiğiniz online cüzdanlara giriş bilgileriniz de kaydedilecektir. Electrum ve benzeri cüzdanlarda değil harddisk, Allah korusun ev çökse aynı cüzdan yazılımını başka bir bilgisayara (hatta çoğunun android/ios versiyonları da var) yükler, elinizdekilere ulaşırsınız, hatta isterseniz başka bir cüzdan yazılımına import eder, yine ulaşırsınız.
2) Online cüzdan ve benzerleri asla private key vermezler, bunun anlamı şu: sen ver bakayım paranı bana, lazım olunca söylersin (canım isterse) veririm, para bende olduğu sürece de sahibi benim, hiçbir hak iddia edemezsin....
Dolayısıyla kullanım kolaylığı açısından KAYBINA ÜZÜLÜNMEYECEK meblağlar online cüzdanda tutulabilir belki ama yatırımlarınızı asla ne online cüzdanda, ne de borsa da tutmamalısınız.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Marasko
Newbie
*

View Profile
September 12, 2017, 07:14:13 AM

1PrivateKey giderse 1Adres gider, 12 kelime giderse Electrum tamamen gider(birden fazla hesap olabilir yani).

Hocam o zaman siz diyorsunuz ki, electrum kullanan 1'den fazla adres açmalı. Yanlış mı anlamadım? Bitcoinleri tek bir adreste tutmak sakıncalı mı? Ben şu an öyle yapıyorum da. Tek bir cüzdan da bitcoinler. Cüzdan no ile private keyi de yazdım kağıda evde duruyo Cheesy
Marasko
Newbie
*

View Profile
September 12, 2017, 07:35:38 AM

Yanlış düşünüyorsunuz.
1) Seedler (yani size verilen 12 kelime) ve hepsinden önemlisi private key sizde olduktan sonra, bilgisayarınızda keylogger tarzı bir şey olmadığı sürece güvenlik riski taşımazsınız, zaten keylogger varsa o bahsettiğiniz online cüzdanlara giriş bilgileriniz de kaydedilecektir. Electrum ve benzeri cüzdanlarda değil harddisk, Allah korusun ev çökse aynı cüzdan yazılımını başka bir bilgisayara (hatta çoğunun android/ios versiyonları da var) yükler, elinizdekilere ulaşırsınız, hatta isterseniz başka bir cüzdan yazılımına import eder, yine ulaşırsınız.
2) Online cüzdan ve benzerleri asla private key vermezler, bunun anlamı şu: sen ver bakayım paranı bana, lazım olunca söylersin (canım isterse) veririm, para bende olduğu sürece de sahibi benim, hiçbir hak iddia edemezsin....
Dolayısıyla kullanım kolaylığı açısından KAYBINA ÜZÜLÜNMEYECEK meblağlar online cüzdanda tutulabilir belki ama yatırımlarınızı asla ne online cüzdanda, ne de borsa da tutmamalısınız.

Hocam seed olmasa, private key olsa. Electrum değil de başka bir cüzdan da private keyi nasıl aktif ediyoruz? Ben cüzdan no ve private keyi yazıyorum bir kağıda ve electrumu komple siliyorum pc den. Güvenlik açısından. 5 sene sonra mesela, tekrar btc lerimi almak istesem sıkıntı olur mu? Diyelim electrum programını bulamadım, yine de private key ile btc yi ortaya çıkarabilir miyim
GeopByte
Member
**

Activity: 90
Merit: 10

View Profile
September 14, 2017, 09:08:09 AM

Bu bittrex'e ben de giremiyorum. Aynı vikipedi gibi bu da engelli sanırım. TOR'dan gelen bağlantıları engelliyor, mecburen vpn kullanmak zorunda bırakıyor bizi. Çoğu insan da ücretsiz chrome vpn eklentilerine başvuracaktır, ancak bunların ne kadar güvenli oldukları malum, şifrelerimizi patlatmaları bunların insiyatifine kalmış.
uzayli
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
September 16, 2017, 09:16:35 AM

Şu anda giriş rahatlıkla yapılıyor. Ben yapıyorum yani ilk bi üyelik aldığımda sıkıntı yaşamışdım ip addres falan bişeyler diyordu onuda e-mailime gelen bir link ile çözmüştüm. Şuan bir sıkıntı yok bittrexde

usdman
Full Member

Activity: 208
Merit: 100

View Profile
September 19, 2017, 06:58:29 PM

Yatırım yapıcaksında bazıları bittrex bazıları electrum diyor demişsinde  electrum bitcoin cüzdanı , bittrex borsa
Alım satım yapıcaksan bi borsaya yatır poloniex ve bittrex güvenilir ama birşey yapmayıp saklıyıcaksan electrum , bitcoin core , blockchain sitelerine yatır.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: