Bitcoin Forum
May 04, 2024, 10:47:12 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: multiplicare bitcoin  (Read 1225 times)
Santinella (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 80
Merit: 10


View Profile
September 12, 2017, 09:36:28 AM
Last edit: September 13, 2017, 09:00:26 AM by Santinella
 #1

salut!
da....stiu! sunteti satui de site-uri gen revshare, hyip, etc. doresc sa va retin atentia cateva randuri (minute) pentru a va prezenta un site dezvoltat de admin si echipa de tranzactionare romani. echipa din spatele site-ului se bucura de incredere in comunitatile de trading.
procentele castigate nu sunt uriase si nici rapide, precum in siteurile scam. castigurile variaza intre 10% si 110% in interval de 50-98 zile. investitia minima este de 0.0175btc iar cea maxima de 2 btc in functie de planul ales.
eu sunt la cea de a doua investitie.
stiu, poti tranzactiona singur, poti castiga mai repede acel procent sau un procent mai mare in acel timp sau...poti pierde acele procente. pentru detinatorii de btc care nu stiu sa tranzactioneze sau le este frica (printre care si eu) este o metoda buna de a multiplica btc-ul.
adminul este deschis, mai tot timpul online pentru a raspunde la intrebari, face publice portofoliile de investitii, adica cat se poate de dornic spre a castiga incredere si noi investitori. in final va las linkul meu de referral si fotografii de pe contul meu spre a dovedi cele spuse.

multumesc pentru ca ati ajuns pana aici!

https://www.bitcoinmany.com/?r=Santinella



1714819632
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714819632

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714819632
Reply with quote  #2

1714819632
Report to moderator
1714819632
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714819632

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714819632
Reply with quote  #2

1714819632
Report to moderator
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714819632
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714819632

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714819632
Reply with quote  #2

1714819632
Report to moderator
Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
September 18, 2017, 02:37:36 PM
 #2

salut ! pare o idee buna de a multiplica bitcoin, dar ce taxe are acest proiect? este necesar doar sa platesti acea suna in bitcoin si sa astepti? n-am inteles prea bine...

Santinella (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 80
Merit: 10


View Profile
September 19, 2017, 06:22:46 AM
 #3

singura taxa este de aproximativ 1-1.5% la retragere.
in rest nu exista alte taxe.
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
September 20, 2017, 03:56:09 PM
 #4

Quote
 nu stiu sa tranzactioneze sau le este frica (printre care si eu) este o metoda buna de a multiplica btc-ul.

Adica imi este frica sa tranzactionez dar ma apuca curajul nebun sa trimit BTC la nenii X-ulescu?

Ceva nu pusca aici. Dar poate nenii respectivi garanteaza cumva, ceva.
Da mai multe detalii legate de garantarea asta ca altfel nu ma vad lovit de curaj doar cu niste capturi de ecran.
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
September 21, 2017, 11:06:53 AM
 #5

In primul rand meriti trust negativ pentru ca promovezi un ponzi.
In al doilea rand meriti pentru ca iti faci reclama la linkul de referal, lucru care este permis atat timp cat specifici ca este un link de referal si pui si linkul fara referal - Il rog pe Cyrus sa rectifice situatia.
In al treilea rand meriti pentru ca vii cu informatii pe cat de vagi pe atat de false: "echipa din spatele site-ului se bucura de incredere in comunitatile de trading". Cine este "acea echipa" si cine face parte din aceasta "comunitatile de trading". Poti da niste nume? Pot fi verificate aceste informatii? Poate fi gasita aceasta "echipa" in momentul in care vor disparea cu banii? Raspunsul este NU.

Sa'ti fie rusine pentru ce faci.

Pentru cei mai putin cunoscatori: Nu picati in plasa.
Santinella (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 80
Merit: 10


View Profile
September 22, 2017, 09:32:38 AM
 #6

In primul rand meriti trust negativ pentru ca promovezi un ponzi.
In al doilea rand meriti pentru ca iti faci reclama la linkul de referal, lucru care este permis atat timp cat specifici ca este un link de referal si pui si linkul fara referal - Il rog pe Cyrus sa rectifice situatia.
In al treilea rand meriti pentru ca vii cu informatii pe cat de vagi pe atat de false: "echipa din spatele site-ului se bucura de incredere in comunitatile de trading". Cine este "acea echipa" si cine face parte din aceasta "comunitatile de trading". Poti da niste nume? Pot fi verificate aceste informatii? Poate fi gasita aceasta "echipa" in momentul in care vor disparea cu banii? Raspunsul este NU.

Sa'ti fie rusine pentru ce faci.

Pentru cei mai putin cunoscatori: Nu picati in plasa.


hai mai lasa-ma cu rusinea si teoriile! daca ai fi citit atent postul meu ai fi vazut ca am specificat ca las linkul meu de ref.
comunitatea care acorda echipei incredere se afla pe alt forum, al carui nume banuiesc ca nu il pot spune.
m-ai contactat cumva in privat si nu am spus cine este adminul sau care comunitate il sustine si are incredere? nu! atunci de sari tu cu acuze, te dai tu preot pe aici?

primul depozit este garantat 100% in caz ca nu iti convine situatia si vrei sa te retragi inainte de termen.
nu este schema ponzi! sa iti spun de ce? pentru ca odata cu caderea de saptamana trecuta a oprit retragerile si DEPUNERILE de pe platforma pentru 2 saptamani, pana cand isi revine. daca era ponzi nu anula depunerile pentru a-mi da mie profitul, nu?

stiu ca 99% din aceste siteuri sunt scam. nu te uita la vechimea mea pe forum, sunt investitor vechi in site-uri si detinator de cryptomonede. nusunt un pui iesit din ou bucuros ca a gasit un site si dornic in mod special de refi.

te-am lamurit putin? mai vrei?
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
September 22, 2017, 11:18:21 AM
 #7

In primul rand meriti trust negativ pentru ca promovezi un ponzi.
In al doilea rand meriti pentru ca iti faci reclama la linkul de referal, lucru care este permis atat timp cat specifici ca este un link de referal si pui si linkul fara referal - Il rog pe Cyrus sa rectifice situatia.
In al treilea rand meriti pentru ca vii cu informatii pe cat de vagi pe atat de false: "echipa din spatele site-ului se bucura de incredere in comunitatile de trading". Cine este "acea echipa" si cine face parte din aceasta "comunitatile de trading". Poti da niste nume? Pot fi verificate aceste informatii? Poate fi gasita aceasta "echipa" in momentul in care vor disparea cu banii? Raspunsul este NU.

Sa'ti fie rusine pentru ce faci.

Pentru cei mai putin cunoscatori: Nu picati in plasa.


hai mai lasa-ma cu rusinea si teoriile! daca ai fi citit atent postul meu ai fi vazut ca am specificat ca las linkul meu de ref.
comunitatea care acorda echipei incredere se afla pe alt forum, al carui nume banuiesc ca nu il pot spune.
m-ai contactat cumva in privat si nu am spus cine este adminul sau care comunitate il sustine si are incredere? nu! atunci de sari tu cu acuze, te dai tu preot pe aici?

primul depozit este garantat 100% in caz ca nu iti convine situatia si vrei sa te retragi inainte de termen.
nu este schema ponzi! sa iti spun de ce? pentru ca odata cu caderea de saptamana trecuta a oprit retragerile si DEPUNERILE de pe platforma pentru 2 saptamani, pana cand isi revine. daca era ponzi nu anula depunerile pentru a-mi da mie profitul, nu?

stiu ca 99% din aceste siteuri sunt scam. nu te uita la vechimea mea pe forum, sunt investitor vechi in site-uri si detinator de cryptomonede. nusunt un pui iesit din ou bucuros ca a gasit un site si dornic in mod special de refi.

te-am lamurit putin? mai vrei?



Haide sa facem altfel, ca asa vorbe pot fi spuse multe, dar eu propun o solutie sa vedem cine crede intr'adevar in ce spune si cine vrea doar sa promoveze un ponzi pentru castigul propriu:

In timpul meu petrecut in lumea crypto am vazut mii de siteuri de genul si mii de "promoteri" de'al de tine care dupa ce dispare site'ul dispar si ei cu coada intre picioare...

Propunerea mea este urmatoarea: Punem fiecare o suma fixa intr'un escrow (il recomand pe Cyrus pentru ca este roman) si asteptam un an. Daca la sfarsitul anului va mai exista acest site minunat (mina de aur, get rich quick si cum mai vrei tu sa'i zici) atunci castigi tu. Daca intre timp dispare (cum se si va intampla) atunci castig eu. Propun sa punem cate 0.1 BTC fiecare si daca esti de acord il contactam pe Cyrus si aranjam totul public.

Deci accepti sau nu? Restul vorbelor si invartitul in jurul cozii sunt de prisos.
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
September 22, 2017, 11:26:46 AM
Last edit: September 22, 2017, 11:38:02 AM by jonsi
 #8

De asemenea ca o companie care se respecta, bine'inteles ca au toate datele publice:


REGISTRANT CONTACT
Name:WHOISGUARD PROTECTED
Organization:WHOISGUARD, INC.
Street:P.O. BOX 0823-03411
City:PANAMA
State:PANAMA
Country:PA


In cazul in care unii nu si'au dat seama, este doar o ironie.



De asemenea, site'ul si l'au facut aici: https://opticaldot.com/shot/bitcoinmany-bitcoindx-template

Cateva randuri din descriere:

"
BitcoinMany Scriptbolt BitcoinDX script template.
..
Hyip including Scriptbolt BitcoinDX, Goldcoders Hyip manager pro, ArmHyip or any custom script.
"

Deci cam asta este cu site'ul asta de "trading".



Acesti paraziti care se hranesc cu naivitatea altora afecteaza intr'un mod extrem de negativ perceptia generala asupra crypto-monezilor. Singura modalitate prin care ii putem impiedica este sa incercam cat mai mult sa informam si pe altii sa nu pice in plasa.
Santinella (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 80
Merit: 10


View Profile
September 22, 2017, 11:45:05 AM
 #9

Nu promovez site-ul în interes personal, dar dacă pot încasa un x% din asta, care e problema? Oriunde se practică comisionul de ref. M-ai înțeles greșit, pe mine ca persoană. Nu urmăresc să înșel pe cineva.
Eu nu am de unde ști cât va rezista acest site. Condițiile puse sunt în afara subiectului nostru de ne contrazicem. Ne contrazicem pe încrederea în site, nu în durata lui. Se poate închide și peste două săptămâni, ideea este să se facă refund înainte de a se închide!
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
September 22, 2017, 11:56:58 AM
 #10

Sincer, nu m'ai dezamagit cu nimic.. Foarte predictibil, nici eu in locul tau nu as risca niste bani pentru o chestie in care nu cred. Doar am vrut sa demonstrez ceva.
De asta am zis sa'ti fie rusine pentru ce faci, vrei sa ii convingi pe altii sa'si piarda banii pe acest site ponzi, dar tu fugi cu coada intre picioare cand este vorba sa risti banii tai. Daca intr'adevar credeai in site, ai fi acceptat pariul fara sa stai pe ganduri. Vorba fara fapta este ca latratul de dupa gard.


Inca o chestie: Au uitat sa schimbe textul butoanelor, mai exact ma refer la "Purchase Adpack". Pai cum vine asta, parca este site de trading nu de Adpack Smiley)).
Santinella (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 80
Merit: 10


View Profile
September 22, 2017, 12:34:54 PM
 #11

1. Îmi pui cuvinte în gură! Am zis eu că este site de trading? Citește te rog încă o dată cum am început primul post. Nu am ascuns ce este acest site.
2. Îmi interpretezi cuvintele după bunul tău plac, ca să mă cerți aici. Deja o dai personal. Am spus că acele condiții puse de tine nu sunt corecte. Susții sus și tare că este scam și că cineva va fugi cu banii, dar mă provoci pe durata de viață a site-ului. Am spus că nu am de unde ști cât durează, important este să dea refund utilizatorilor la final.
Dar știu... Te faci că nu înțelegi ceea ce spun, de dragul show-ului pe aici. Dacă ai posturi multe, vrei neapărat să și ai dreptate.
Hai să încetăm cu circul. Tu ți-ai facut datoria de user vechi și de încredere ca să avertizezi lumea, eu mi-am făcut damblaua să anunț lumea despre site. Să lăsăm utilizatorii să aleagă.
jonsi
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1397
Merit: 1019



View Profile
September 22, 2017, 01:37:35 PM
 #12

Acum daca tu o iei personal sau nu, este problema ta. Acesta este comportamentul meu fata de toti cei care promoveaza scamuri. Din fericire, pe sectiunea romaneasca sunt destul de putini, dar mai apare cate unul din cand in cand.

Citeste aici sa te regasesti:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1901876.0


Daca vrei, poti sa'ti vinzi apartamentul, masina, sa'ti convingi prietenii si familia sa faca la fel si sa bagati toti banii in site'ul minune pe care il promovezi. O sa fiti bogati cu totii. Dar tine mizeriile astea departe de aici.
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
September 22, 2017, 01:40:36 PM
 #13

Atentie: dialogul colegilor nu este circ.
Multe se pot invata din el (eu multumesc ambilor participanti chiar daca "zambesc complice lui jonsi")

Ok. Bun.
Te rog, Santinela, ne spune ce te-a facut pe tine sa trimiti nepretuitul BTC la respectivii.
Ca sincer eu zau daca as avea curaj sa ii trimit cuiva doar pe bla, bla, bla si iar bla (chiar daca bla-ul asta este facut cu armate de psihologi care te pot face sa...faci nefacute. Insa aici nu este cazul, nu e deloc super manipulare in prezentarea lor. E banal chiar)

Ah, nu te teme. AICI nu este interzis sa spui "alt forum". Spune cu tupeu (colegul Cyrus nu ne crapa capul...scoti www-ul si nu este activ. Zic.)
Santinella (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 80
Merit: 10


View Profile
September 23, 2017, 07:02:08 AM
 #14

@jonsi ba da, o dai personal prin această atitudine. Atâta timp cât îmi spui să îmi fie rușine, să îmi vând casa, mi te adresezi personal. Clar! Dacă spui că site-ul este scam, mizerie, etc, nu ma deranjează. Este părerea ta și o respect. Te rog să nu te mai legi în mod direct de mine. Ai ceva de spus despre site, dă-i drumul.
@martisor am aflat despre site pe forumul romanesc de ptc. Acolo se pot citi paginile și părerile oamenilor, se poate observa atitudinea adminul, pe scurt ce m-a făcut să investesc fără frică.
Am pierdut bani în trecut în site-uri mari de ptc sau investiții, dar acum am investit fără frică.
GODlikeX5
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 4
Merit: 0


View Profile
September 23, 2017, 08:42:34 AM
 #15

Nu poate un admin sa inchida discutia?
@jonsi Sunt pestisori noi mereu, si la fel sunt si bibani vechi care la un moment dat desi avertizati pun botul la vrajala asta, degeaba iti tocesti nervii (parerea mea)
Schema Ponzi evidenta, mai departe cine investeste o face pe barba si prostia lui
App va salut Smiley) voiam sa postez cateva detalii despre configurarea si problemele intalnite cu Gigabyte GA-Z270P-D3 cand folosesti 7gpu si m-am oprit aici Smiley)
succes
cryptostrich
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 37
Merit: 0


View Profile
September 23, 2017, 03:54:17 PM
 #16

1. Îmi pui cuvinte în gură! Am zis eu că este site de trading? Citește te rog încă o dată cum am început primul post. Nu am ascuns ce este acest site.
2. Îmi interpretezi cuvintele după bunul tău plac, ca să mă cerți aici. Deja o dai personal. Am spus că acele condiții puse de tine nu sunt corecte. Susții sus și tare că este scam și că cineva va fugi cu banii, dar mă provoci pe durata de viață a site-ului. Am spus că nu am de unde ști cât durează, important este să dea refund utilizatorilor la final.
Dar știu... Te faci că nu înțelegi ceea ce spun, de dragul show-ului pe aici. Dacă ai posturi multe, vrei neapărat să și ai dreptate.
Hai să încetăm cu circul. Tu ți-ai facut datoria de user vechi și de încredere ca să avertizezi lumea, eu mi-am făcut damblaua să anunț lumea despre site. Să lăsăm utilizatorii să aleagă.


Asta e forum de oameni seriosi. Nu stiu ce cauti pe aici. Ponzi clar - mi se pare penibil sa vi aici cu referral. "Canta la alta masa"

P.S.: Care era celalalt forum? Cel de OneCoin?  Cry
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!