Bitcoin Forum
May 13, 2024, 05:39:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 [All]
  Print  
Author Topic: JP Morgan'dan Bitcoin'i vuran açıklama  (Read 4170 times)
Killermoney35 (OP)
Full Member

Activity: 490
Merit: 193

View Profile
September 13, 2017, 06:42:29 AM

Henüz bu yılın başında 1000 doların altındayken geçtiğimiz günlerde 5000 doları aşan Bitcoin, JP Morgan CEO'su Jamie Dimon'un açıklamasıyla tepe takla oldu.

Dimon, sanal para Bitcoin'in bir 'dolandırıcılık' olduğunu ve patlayacağını söyledi. Dev bankanın direksiyonundaki isim, herhangi bir traderının bitcoin işlemi yapması durumunda ise bir dakika içerisinde kovulacağını duyurdu.

New York'ta düzenlenen bir konferansta konuşan Dimon, "Bitcoin çalışmaz. İnsanların bir parayı yoktan var edebildikleri bir yerde iş yapamazsınız. Bu parayı satın alan insanların gerçekten akıllı oldukları düşünülemez" diye konuştu.

Dün 4200 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin, 3907 dolara kadar geriledi ve şu sırada yüzde 3,7 kayıpla 3997 dolarda.

Kaynak : http://www.businessht.com.tr/piyasalar/haber/1629819-jp-morgan-dan-bitcoin-i-vuran-aciklama
1715621976
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715621976
Reply with quote  #2

1715621976
Report to moderator
1715621976
Hero Member
*

Ignore
1715621976
Reply with quote  #2

1715621976
Report to moderator
1715621976
Hero Member
*

Ignore
1715621976
Reply with quote  #2

1715621976
Report to moderator
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715621976
Hero Member
*

Ignore
1715621976
Reply with quote  #2

1715621976
Report to moderator
elturco
Full Member

Activity: 344
Merit: 134

View Profile
September 13, 2017, 08:07:01 AM

bu adamlara göre, normal insanlar parayı yoktan var edememeli, para onların tekelinde olmalı, devletler istedikleri kadar para basabilmeli, bankalar bütün parayı kontrol edebilmeli. bu durumdaki bir adamın bitcoin e dolandırıcılık, alanlara da akılsız demesi kadar doğal birşey olamaz. kendi pozisyonlarını ölümüne savunmalarını anlayışla karşılamak gerek. bu gibi adamların sözüne itibar edip al sat yapan akılsızdır.
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
September 13, 2017, 08:22:52 AM

Jp Morgan'da almayın diyorsa tamamdır ne var ne yok basacağım seneye görüşmek üzere Smiley

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
coincnws
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
September 13, 2017, 08:49:01 AM

Peki sizce Bitcoin düşmeye devam eder mi? Yoksa yıl sonuna kadar 5.000'i geçer mi?
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
September 13, 2017, 08:55:52 AM

Bu piyasada çok yeni olmama rağmen bitcoinin geleceğini parlak görmekle birlikte orta vadede bu tür açıklamaların bitcoin ve diğer paraların fiyatlarını daha fazla olumsuz etkileyeceği kanısındayım. Buraya grafiği ekleyemedim fakat önümüzdeki orta vadeli dönem için bitcoin önderliğinde sanal para piyasasının ayı piyasasına girme olasılığı yüksek görünüyor, tabiki yeni bir atakla 5000$ üzerinde tutunmayı başaramazsa. Peki neden? Hiçbir piyasa sürekli yükselemez veya düşemez. Finans piyasalarında edindiğim basit düzeydeki teknik analiz bilgilerine dayanarak, bitcoinin orta vadede 2500-3000$ aralığını görüp, daralan bir üçgen veya yatay bir aralıkta bir süre seyredebileceği - bu süre 3-9 ay olabilir- daha sonrasında güç toplayabileceğidir.  Neden 2500-3000$. Bitcoin son bir yıllık dönemde yaklaşık 600$ lardan 5000$ a neredeyse soluksuz fırlamıştır. Basit anlamda fibonacci geri çekilme oranlarına göre yaptığı primin yarısını geri verdiğini kabul edersek (4400/2=2200 , 600+2200=2800) hedef 2800$ ve civarı olabilecektir.
Ben önümüzdeki bu dönemi ucuza mal toplama zamanı olarak görmekteyim.
Arkadaşlar bunlar benim kişisel görüşlerimdir, ytd.
kriptomadness
Member
**

Activity: 360
Merit: 18

View Profile
September 13, 2017, 10:18:19 AM

Bu tarz spekülasyonların olması normal, böyle etkileyici ve derinden değişiklikleri kabullenmek en başta zor olur.

Çin'deki yasakların kalkması ile birlikte yeniden yükselmesini bekliyorum kripto koinin.

Senior / Full
edutBTC
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 250

View Profile
September 13, 2017, 10:32:00 AM

JP Morgan CEO'su Jamie Dimondan başka türlü bir açıklama beklemek mantıksız olurdu.
Bitcoinin varlığı adamların işine gelmiyor şu anda, zararlarına bir durum, yönetemedikleri bir saha.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
zdrovie
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
September 13, 2017, 11:08:07 AM

bu düşüş hayra alamet değil. ne kadar sürer bilmiyorum ama aşağı yönlü bir ralliye başlamış görünüyor. bitstampte de durum aynı. sabah alış yapıcaktım baktım büyük bir satış baskısı var. uzun vadeli giremeyeceğim için vazgeçtim. artık arkadaşın belirttiği aralığı bekliycem.

ytd.

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
ozkaradag
Member
**

Activity: 254
Merit: 10

View Profile
September 13, 2017, 11:14:48 AM

http://www.takvim.com.tr/yazarlar/ergundiler/2017/09/12/guc-gosterisi?utm_source=partners&utm_medium=gazeteoku.com&utm_campaign=feed

Ancak savaşın ne olduğunu da gözden kaçırmamak gerekiyor. ABD 1945'ten beri DOLAR üzerinden REZERV para olarak dünyayı yönetiyor. PETROL ve GAZ dolar ile alınıp satıldığı içinde PARA üzerinden kağıt üzerinden imparatorluk kurdu.
Ve yaşattı.
DOLAR'ın değeri ve ömrü PETROL rezervine bağlıydı. Ne kadar rezerv varsa DOLAR o kadar değerli ve önemliydi.
Ancak yakında dünyayı saracak yeni proje yani DİGİTAL PARA geliyordu. DİGİTAL PARA, DOLAR gibi REZERVE bağlı değil, İŞLEME tabiydi. Nerede ne kadar işlem varsa o kadar DİGİTAL PARA vardı. TAKAS gibi yani. GERÇEK!
DOLAR rezerv ile dünyayı şekillendiriyordu.
DİGİTAL PARA alışverişin olduğu yerde alışveriş miktarı kadardı. İşte bu PARA üzerinden en büyük oyundu.
Beyaz Saray bunu bildiği için FED'teki KÜRESELCİLERİN adamlarını yollamaya çalışıyor. Stanley Fischer bunlardan biriydi.
Dahası da var!
Trump yakında orayı ele geçirecek. Sonra da DİGİTAL PARA ile mücadele edecek.
Bu arada ÇİN de 2040'a kadar BENZİNLİ YA DA DİZEL ARAÇ ÜLKEMİZDE KALMAYACAK dedi.
Yani rezerv paraya bir saldırıydı...

Olaya bu açıdan bakın, çok şey göreceksiniz.

Saygılar...
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
September 13, 2017, 11:21:42 AM

6 aydır piyasadayım. Bu sanırım 5. Tepetaklak oluşu. Benim fikrim çıkan spekülasyonlardan panik havası yaratıp zenginler dahada zengin oluyor,başka bir şey değil. Resmi olmayan bir şeyi yasaklasalar nolucak ki?
Katsumoto
Member
**

Activity: 182

View Profile
September 13, 2017, 11:54:28 AM

Milletimizin coinlerine sahip çıkmasını istiyorum. Hacker kardeşlerimizi JP Morgan'a karşı göreve davet ediyorum Cheesy
Katsumoto
Member
**

Activity: 182

View Profile
September 13, 2017, 12:01:37 PM

Bu piyasada çok yeni olmama rağmen bitcoinin geleceğini parlak görmekle birlikte orta vadede bu tür açıklamaların bitcoin ve diğer paraların fiyatlarını daha fazla olumsuz etkileyeceği kanısındayım. Buraya grafiği ekleyemedim fakat önümüzdeki orta vadeli dönem için bitcoin önderliğinde sanal para piyasasının ayı piyasasına girme olasılığı yüksek görünüyor, tabiki yeni bir atakla 5000$ üzerinde tutunmayı başaramazsa. Peki neden? Hiçbir piyasa sürekli yükselemez veya düşemez. Finans piyasalarında edindiğim basit düzeydeki teknik analiz bilgilerine dayanarak, bitcoinin orta vadede 2500-3000$ aralığını görüp, daralan bir üçgen veya yatay bir aralıkta bir süre seyredebileceği - bu süre 3-9 ay olabilir- daha sonrasında güç toplayabileceğidir.  Neden 2500-3000$. Bitcoin son bir yıllık dönemde yaklaşık 600$ lardan 5000$ a neredeyse soluksuz fırlamıştır. Basit anlamda fibonacci geri çekilme oranlarına göre yaptığı primin yarısını geri verdiğini kabul edersek (4400/2=2200 , 600+2200=2800) hedef 2800$ ve civarı olabilecektir.
Ben önümüzdeki bu dönemi ucuza mal toplama zamanı olarak görmekteyim.
Arkadaşlar bunlar benim kişisel görüşlerimdir, ytd.
3-9 ay mı? dostum biraz blok zincirlerine bak. Deli gibi işlem dönen bir yerde 3-9 ay yatay, üçgen vs. demek çok abes kalıyor. 3-9 ay arasında piyasa 5 kere çakılır 10 kere fırlar.. bu piyasayı usd-try gibi görmek gerçekten hatalı bir durum. btc öyle 3-5 balinanın elinde değil... bugün milyonlarca insan alıp satıyor..
Dediğin seviyeleri görebilir ama orada değil 3-9 ay, 3 günden fazla beklemez.
thefunkybits
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1000

View Profile
September 13, 2017, 12:09:50 PM

Önce ÇİN şimdi bunlar adamların ne alıp veremediği var arkadaş bu btc ve altcoinlerle çözemedim. kıçlarınıda yırtsalar bunun önüne geçemezler bence artık ok yaydan çıktı bi kere, bu düşüş bi süre daha devam eder sonra tekrar piyasa yukarıya döner diye tahmin ediyorum.bekleyeceğiz başka yapacak bişey yok.yayılma hızı artmış durumda artık yakında monaco centra gibi kartlarda tam anlamıyla faaliyetee geçince dahada bilinir hale gelecek kriptoparalar ve gerçekten kullanıldığını gören insanlardan da ekstra talep oluşacak
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
September 13, 2017, 12:35:27 PM

geçen sefer 1800 den alış verimiştim 1885 den 4900 gitti şimdi  3200 dem alış verdim bakalım gelise gelir gelmezse yapacak bişey yok .
alıcı ve satıcı olan bir piyasa daima yaşar ne kadar uğraşsalar yapcak bişey yok. ayrıca adamın antipatik yaklaşımı yakın zamanda büyük bir tepkiye gelicektir.
neymiş bu işten alım satım yapan çalışanı bulursam işten atarım aq götü yatırım işinde bulunan birinin buna para göndermemesi demek salaklığın payrak sallayanı denir adı üstünde yatırımcı
yarın bir çalışanı çıksa ben btc 200 dolardan girdiğim şuanda 10milyon dolarım var atmasına gerek yok ben istifa ediyorum diye ortam alev alev yanar yeminle
gorkem19888
Full Member

Merit: 110

View Profile
September 13, 2017, 12:47:01 PM

bu pıcın ne kadar btc sı var acaba mk cocugu
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
September 13, 2017, 12:56:43 PM

Katsumoto kardeş, ben sadece kendi fikrimi söyledim. Ayı piyasası İnşallah dediğin gibi olur 3-9 ay sürmez. Çünkü ben de bu piyasadan para kazanmak istiyorum.
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
September 13, 2017, 03:28:19 PM

Spekülatörlerin en sevdiği puslu ortam oluşmuş durumda aşağıdan toplayıp yine uçuracaklar, +20.000 TL için maksimum 45 gün veriyorum, aha da buraya yazdım.
thew3apon
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
September 13, 2017, 04:54:52 PM

Amerikadaki irma kasırgasının verdiği zararın maliyeti 300 milyar doları aşmış 3 günde . Kripto piyasası 2009 dan beri 130-140 milyar dolar( Max 170 kkk dolar). Merkezsiz sistem diyorlar buna inanıyoruz Jp.Morgan ipnesinin bir açıklamasıyla dağılıyoruz. Yok böyle birşey.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1300

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 13, 2017, 08:00:06 PM

Bunlar eski usül, dünyayı soyup soğana çevirme düzenlerinin tehlikeye girdiğini gören para babası dinazorların "yusuf yusuf" çığlıkları. İfade için özür dilerim ama başta Bitcoin olmak üzere kripto çağı gümbür gümbür geliyor, ister seve seve uyum sağlarlar, ister ..........., başka çareleri yok. Etrafa bir bakın, daha kripto dünyasının emekleme döneminde bile değiliz ve eski usül girişimler sermaye için yırtınırken kripto projeler rahatlıkla saatler içinde milyonlarca dolar toplayabiliyor. Arkadaşlar artık kripto paradan (daha da önemlisi blok zinciri teknolojisinden) dönüş yok, isteyen istediği kadar bir tarafını yırtsın, hep yazıyorum, yine de yazayım; "ok yaydan çıktı artık"...
Üstelik daha projelerin çoğu gerçek anlamda hayata geçmedi, sonuçları alınmaya başlamadı (gerçek projelerden bahsediyorum elbette, fırsatçılardan değil) , bir de o toplanan paralarla yapılanların somut olarak kullanılacağı (çok kalmadı) dönemleri düşünün. Şimdi kriptoya gelen para o zaman bahşiş olacak.
Elbette zaman içerisinde kriptoyla yasalar daha çok entegre olacak, bir takım denetim mekanizmaları ister istemez işlemeye başlayacak, bu süreç kaçınılmaz ama bizi çok ilgilendirmiyor, uyuşturucu almak, ya da para aklamak vb. derdinde olmayanlar yeni durumlara uyum sağlayacaktır, problem değil.
Küresel bir dijital kıyamet olmadığı sürece bu gidiş durdurulamaz, böyle bir kıyamet olursa da bitcoine gelene kadar milyonlarca hayati sorunumuz olacağı için (mesela ne elektrik santralleri, ne hastaneler vb. çalışamayacak) bence çok da takmamak lazım.
Not: Yeni düzende de elbette sömürgenler var, daha da artacak ama elden gelen bir şey yok, kapitalin gücü...

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
marvelllouss
Member
**

Activity: 76

View Profile
September 13, 2017, 08:16:00 PM

Bunlar eski usül, dünyayı soyup soğana çevirme düzenlerinin tehlikeye girdiğini gören para babası dinazorların "yusuf yusuf" çığlıkları. İfade için özür dilerim ama başta Bitcoin olmak üzere kripto çağı gümbür gümbür geliyor, ister seve seve uyum sağlarlar, ister ..........., başka çareleri yok. Etrafa bir bakın, daha kripto dünyasının emekleme döneminde bile değiliz ve eski usül girişimler sermaye için yırtınırken kripto projeler rahatlıkla saatler içinde milyonlarca dolar toplayabiliyor. Arkadaşlar artık kripto paradan (daha da önemlisi blok zinciri teknolojisinden) dönüş yok, isteyen istediği kadar bir tarafını yırtsın, hep yazıyorum, yine de yazayım; "ok yaydan çıktı artık"...
Üstelik daha projelerin çoğu gerçek anlamda hayata geçmedi, sonuçları alınmaya başlamadı (gerçek projelerden bahsediyorum elbette, fırsatçılardan değil) , bir de o toplanan paralarla yapılanların somut olarak kullanılacağı (çok kalmadı) dönemleri düşünün. Şimdi kriptoya gelen para o zaman bahşiş olacak.
Elbette zaman içerisinde kriptoyla yasalar daha çok entegre olacak, bir takım denetim mekanizmaları ister istemez işlemeye başlayacak, bu süreç kaçınılmaz ama bizi çok ilgilendirmiyor, uyuşturucu almak, ya da para aklamak vb. derdinde olmayanlar yeni durumlara uyum sağlayacaktır, problem değil.
Küresel bir dijital kıyamet olmadığı sürece bu gidiş durdurulamaz, böyle bir kıyamet olursa da bitcoine gelene kadar milyonlarca hayati sorunumuz olacağı için (mesela ne elektrik santralleri, ne hastaneler vb. çalışamayacak) bence çok da takmamak lazım.
Not: Yeni düzende de elbette sömürgenler var, daha da artacak ama elden gelen bir şey yok, kapitalin gücü...

Yorum çok iyi .Tebrikler.Banka ceo ları bu şekilde konuşmaya başlamışa bitcoin emekleme döneminde bir adım ileri gitmiş demektir.Ben bu açılamayı çok olumlu yorumluyorum.Artık bankacılık için tehlike çanları çalmaya başladığının resmidir.
ozkaradag
Member
**

Activity: 254

View Profile
September 13, 2017, 08:27:43 PM

Yorum çok iyi .Tebrikler.Banka ceo ları bu şekilde konuşmaya başlamışa bitcoin emekleme döneminde bir adım ileri gitmiş demektir.Ben bu açılamayı çok olumlu yorumluyorum.Artık bankacılık için tehlike çanları çalmaya başladığının resmidir.

Son günlerde okuduğum en aklı başında, oturaklı, mantıklı ve geleceği öngörebilen müthiş bir yazı olmuş.

Eline sağlık.

Saygılar...
DarkbLue
Full Member

Activity: 196
Merit: 101

View Profile
September 13, 2017, 09:01:37 PM

Şu bir gerçek ki blockchain hayatlarımıza girdi, öyle yok olacak bir teknoloji değil. Çoğu sektörü yerle bir edecek bir sistemin içindeyiz,parçasıyız. J.P Morgan, bankacılar, finansçılar, bu sistemi vergilendirmeye çalışan devletler vs kısacası bu sistemi tehdit olarak algılayanlar, ki böyle olması gerekiyor, bu şekilde haberlerle daha çok karşımıza çıkacaklar. Çıkan haberlere göre panik yapmayın. Bitcoin önlenemez, hiç bir kurum, kişi bunun önüne geçemez.
Crytocoin
Sr. Member

Merit: 281

View Profile
September 13, 2017, 09:41:59 PM

Şu bir gerçek ki blockchain hayatlarımıza girdi, öyle yok olacak bir teknoloji değil. Çoğu sektörü yerle bir edecek bir sistemin içindeyiz,parçasıyız. J.P Morgan, bankacılar, finansçılar, bu sistemi vergilendirmeye çalışan devletler vs kısacası bu sistemi tehdit olarak algılayanlar, ki böyle olması gerekiyor, bu şekilde haberlerle daha çok karşımıza çıkacaklar. Çıkan haberlere göre panik yapmayın. Bitcoin önlenemez, hiç bir kurum, kişi bunun önüne geçemez.

Saadet zinciri veya balon diyen çok ama teknolojisini anlayamıyorlar.
6Asmodeus6
Full Member

Activity: 140

View Profile
September 13, 2017, 10:23:05 PM

Kale alıncak açıklamalar değil bunlar kesinlikle.Tamamen piyasa üzerinde oynama yapmak için yapılan medya yolu ile repütasyon düşürme çabaları.Bunlardan etkilenip panik satışı yapanları anlamıyorum ben.Gerçi Antivirüs programı satan biri çok değerlenicek değerlenmezse şunu yaparım diyip alanlarıda gördüm bunlar da imajı zedeliyor.
usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
September 14, 2017, 08:30:07 AM

Eylul ayi bitcoin icin felaket gecti. Umarim ekimde bir sicrama gerceklesir.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
September 14, 2017, 08:57:18 AM

Çıkarlarına ters düşse de istediklerini elde edemeyecekler. İstediği kadar tepe taklak olsun, yüksekten satanlar geri düşük fiyatta iken almaktan geri durmaz. Bu neyi gösteriyor fiyat dalgalanmalarına karşılık kullanımından vazgeçilmiyor. Bitcoin teknolojisi diyeyim henüz çok yeni ve başlangıç aşamasındayız. Teknoloji hiç bir zaman engellenemez çünkü orada gelişim vardır gelişimin önünde durulmaz.

Bitcoin görünen buz dağının küçük parçası. Bitcoin'i bitcoin yapan şey teknolojinin veya ekonominin yeni bir yola girmesini sağlamasıdır. Daha iyi nasıl anlatabilirim diye düşünüyorum, bitcoin çıkış amacından çok daha büyük bir gelişime öncülük etmiştir. Gelecekte para kullanılmayacak çünkü ihtiyacımız olmayacaktır. Sonraki nesiller kuantum teknolojisine geçiş yapacak, kuantum teknolojisi basit bir gelişim değil ve sadece para olarak kullanmayı düşünmek cahillik olur. Henüz anlatmak istemiyorum kavraması zor yenilikler bizi bekliyor. Sosyal ağlar, kuantum teknolojileri, sanal dijital teknolojisinin birleşiminden yeni bir dünyaya adım atılacak.

Peki neden bitcoin, neden devletlerin çıkarttığı bir coin değil. Her gelişim kendi başına çıkar ve rastgele şekilde büyür dallanır budaklanır. Devletlerin bankaların baskısı altında olan bir gelişimden bahsedemeyiz, gelişim kaçınılmazdır lakin en iyi ihtimalle gecikme yaşanabilir.

Gelecekte bizleri neler bekliyor? Kuantum teknolojisi ile birlikte enerji formları daha anlaşılır hale gelecek. Deyim yerindeyse demiri altına dönüştürecek teknolojiye sahip olacağız. Teknoloji bize değil biz teknolojiye sahip olacağız. Bundan dolayı baskı yaratmak isteyen kurumlar kendi yarattıkları baskıların altında kalabilir.

Bitcoin değiş tokuş aracı olarak görülüyor insanlar tarafından. Kuantum teknolojisi bu fikri on adım ileriye taşıyacak. Ana konudan uzaklaşmamak için toparlarsam bitcoin'i durdurmak için ancak gelecekten gelen birileri bunu başarabilir.  Grin  Zaman yolculuğu ise sadece bir teoridir ancak benim yazdıklarım teoriden daha sağlam temellere sahip.
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1722
Merit: 310

View Profile
September 14, 2017, 09:30:32 AM

Bu açıklama yatırımcılar için beklenmedik  bir derecede kötü oldu. Bitcoin hemen etkikendi düşüşe geçti. 13 bin tl civarına düştü. Morgan'ın dediği gibi bir dolandırıcılık olur mu ben de şüpheye düştüm açıkçası. İnşallah öyle bir şey olmaz.

.
SPIN

▄▄▄██████████▄▄▄
     ▄███████████████████▄
   ▄██████████▀▀███████████▄
   ██████████    ███████████
 ▄██████████      ▀█████████▄
▄██████████        ▀█████████▄
█████████▀▀   ▄▄    ▀▀▀███████
█████████▄▄  ████▄▄███████████
███████▀  ▀▀███▀      ▀███████
▀█████▀          ▄█▄   ▀█████▀
 ▀███▀   ▄▄▄  ▄█████▄   ▀███▀
   ██████████████████▄▄▄███
   ▀██████████████████████▀
     ▀▀████████████████▀▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
.
RIUM
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
SAFE GAMES
WITH WITHDRAWALS
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
▄▀▀▀

▀▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
SIGN UP

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▄

▄▄▄▀
RhBjK
Full Member

Activity: 224

View Profile
September 14, 2017, 09:45:40 AM

Gene zenginleri daha zengin etmek icin yapılmış bir hamle bence birileri bir açıklama yapıyor yem olarak kullandıkları kişiler fiyatı aşağı çekmeye çalışıyor panik havasından yararlanıp tekrar para kazanıyorlar bence bu çırptı paralar daha çok insana ekmek yedirir ama su düşüş alım yapma zamani geldi diyor (kendi düşüncem ytd)
exotr
Member
**

Activity: 113
Merit: 20

View Profile
September 14, 2017, 10:31:14 AM

ABD dolar karşında rakip bir para birimi görmek istemiyordu ama baktilar ki bu işte büyük paralar dönüyor birde çin de işin içinde güç savaşı başlıyor yani elinizde coin varsa satmayin sabredin.
Druvax
Full Member

Activity: 364

View Profile
September 14, 2017, 11:25:30 AM

Siz bu safsatalara halen inaniyormusunuz ? Bu adamlarin aciklamalari btc yi asla durduramaz ve etkilemez. Btc ye guc veren para babalari degil arkasindaki kullanici kitlesidir. Guvenlik acigi olusmadigu surece btc asla deger kaybetmez orta ve uzun vadede. Yatirima devam
polat90
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile WWW
September 14, 2017, 11:46:23 AM

büyük düşüş var piyasada mcap 40 milyar dolar eridi resmen ve nereye kadar ineceğide belli değil,girdiğim coinler pek etkilenmedi allahtan yani,usd bazında zarardayım btc düştüğü için ama btc bazında yerimizde sayıyoruz.bakalım ne zaman toparlayacak her zamanki gibi bekliyoruz.ama düşüşün sebebi bu haber değildir, bş açıklamayla bu kadar çakılırsa vay halimize
Madara1
Full Member

Activity: 457
Merit: 101

View Profile
September 14, 2017, 12:05:12 PM

Rahatsız olmuşlar. Hep kendi tekelinde para birimiyle dünyayı sonsuza dek yöneteceğini sanıyorlardı.Bitcoinin ortaya çıkışı bunlarda baya huzursuzluk yapmış anlasilan.
zdrovie
Full Member

View Profile
September 14, 2017, 12:11:36 PM

%20 ye yakın düşüş oldu son iki günde. şu anda fiyat 3630 civarı.

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
September 14, 2017, 12:17:55 PM

ahh ahhh kenarda para olcaktı ki düşeni alcaktım kenara, yaaa ortam iyice güzelleşti bir yatırımcı için:))
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
September 14, 2017, 12:24:22 PM

Bitcoinin çinin yasaklayacağı konusunda sadece bir spekülasyon var resmi bir açıklama yok ,olay çok başka sanki birde JP Morgan gibi adamların bu söylentilerin üzerine bu şekilde fırsatçılık yapması ve bu şekilde açıklamaları tesedüf olmasa gerek benim görüşüm birilerinin bu düşüşten çok iyi kar sağlayacağı . Bill Gates bile NOBODY CAN TOP BITCON diyorsa fazla düşünmemek lazım .
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1300

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 14, 2017, 12:40:01 PM

Şundan adım gibi eminim ki, JP Morgan CEO'su Jamie Dimon denen dallama şu anda kendi hesabına deli gibi btc topluyordur, parasını kendi boktan sistemlerinde değerlendirse btc üzerinden kazanacağı parayı imkanı yok kazanamaz.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
September 14, 2017, 12:46:41 PM

Bu adamın derdi neydide durup dururken böyle bir açıklma yaptı anlamak güç.

Bitcoine karşı bir saldırı var.Balinalarında bu işin içinde olduğunu düşünüyorum.Belkide değerini düşürüp alttan toplayıp 10 bin dolara kadar çıkaracaklar birden

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
vezirrr
Full Member

Merit: 114

The revolutionary trading ecosystem

View Profile WWW
September 14, 2017, 12:51:15 PM

Çok mantıksız ve kendi içinde çelişen açıklamaları var. Yani insan diyor ki böyle paradan anlayan biri nasıl olur da bir konfreansta bu şekilde açıklamalar yapabilir? Tam Çin haberleri ile btc düşüş yaşamışken ardından bu malum şahsın açıklamalarının gelmesi bana kalırsa piyasayla oynayıp aşağıdan alıp yastık altı yapmıyor ise birşey bilmiyorum Grin Grin Zaten Çin haberlerinin de kaynağı belli değildi. Bu gibi şahısların, bu "asparagas" Çin haberlerini yaymadığı ne malum?  Undecided

teknodunya
Member
**

Activity: 180
Merit: 11

View Profile
September 14, 2017, 01:01:43 PM

Bu tarz adamların sevdiği bir hava oluştu ve farkında iseniz bu tarz adamlar son zamanda açıklama yapmaya başladı. Balina diye tabir ettiklerimiz işte bu adamlar.
Açıklama yapmak için neden bu havanın olmasını bekledin 3 ay önce yapmadın yada geçen sene. Eğer sözde insanları düşünüyor isen en başta kripto paralar çıktığında yapsaydın da bizlerde sizin iyi niyetli olduğunuzu düşünseydik...
coincnws
Newbie
*

View Profile
September 14, 2017, 01:35:09 PM

Arkadaşlar itiraf ediyorum. Bitcoin borsasının çökme sebebi benim. Ne zaman bir şeye niyetlensem öyle yada böyle kötü sonuçlanıyor.

Uzun zamandan beridir Bitcoini takip ediyorum. Lan bu giderek yükseliyor deyip para yatırdım tepe taklak oldu. Bence paranızı çekin, her işe başladığım şirketi batırdığım gibi koca bitcoin piyasasını da çökertmeye başladım. Kaçın!!!
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
September 14, 2017, 02:05:29 PM

Tamamen çıkarlarına ters düştüğü için yapılan açıklamalar bunlar. Demiyorlar ki "ulan biz de bi coin çıkaralım da biz de girelim". Belki de asıl amaç o. Piyasayı yerle bir edip sonra küllerden yeni bir coin çıkarmak...

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
ferhat1242
Sr. Member

Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
September 14, 2017, 02:18:34 PM

Bu tür adamlar aslında göründüğü gibi salak değiller.Bunlar daha önceden yüklü miktarda bitcoin alıyor.Daha sonra bir açıklama yapıp tüm borsalarda dumpluyorlar.Buda onların çok önemli biri olduğunu gösteriyor piyasaya karşı.O yüzden bunlar çook önceden planlanmış şeyler.Birde tam çin olayının üzerine getirmeside muamma.Çin düşürüyor ama onun yüzünden düştüğünü düşünenlerde var Smiley Hayırlısı diyelim Ama uzun bir süre toparlanamaz btc (2-3 ay bence)

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
September 14, 2017, 02:22:54 PM
Last edit: September 14, 2017, 03:10:06 PM by PHI1618

Çok ciddi manada para çıktı piyasadan. Daha da çıkacağa benziyor. Aldıklarım için halen "HODL" diyorum zaten. Alacaklarımla da ortalamayı düşürmüş olurum en azından.

Şunu da eklemeden edemedim...

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
zdrovie
Full Member

View Profile
September 14, 2017, 03:30:51 PM

dolara küfreden adamın bitcoine "tu kaka" denmesine ağlamaması lazım. eğer savaş başladıysa başlamıştır. çekmezsin paranı btc de durursun olur biter. ama dolara savaş açıp sonra da "o da bana vuruyo ama" diye ağlamak olmaz. internet teknolojisi, fabrikalar, güvenlik,sağlık gibi dünyadaki tüm gelişmelerde devletlerin ve dolayısyla o devletlerin paralarının rolü var. aynı şekilde güvensizliğin,yasadışılşığın da kaynağındalar. bitcoin bu yasadışılığı önlemek gibi bir niyet taşımıyor. o yüzden de duygusal bağlanmanın alemi yok.

ben size btc nin neden darbe yediğini söyleyeyim. btc büyük oranda nsa gibi bir devlet örgütününü başının altından çıktı. veya o yöndeki çalışmalardan birisi sızma yaparak ortaya koydu. çünkü ta 1998 li yıllarda nsa nın dijital para ile ilgili raporları var. belki gayriresmi olarak ortaya kondu. belki ekipten biri dışarı çıkarıp yayımladı.

bugünkü sıkıntı btc nin sahibinin kontrolünden çıkmış olmasıdır. artık btc nin üzerinde hem hash gücü hem donanım yönünden çinin üstünlüğü var. çinin borsalardan rahatsız olması da diğer kripto paraların alternatif olarak bitcoine rtakip olması olabilir.

neyse bu kadar komplo teorisi yeter.Smiley

ne dolar ne bitcoin babamın oğlu değil. biz ülke insanı olarak duygusal bağlanıyoruz nedense. duygusallık trade işinde sıkıntı yaratır. düşüyorsa çıkalım, yükseliyorsa girelim.

hepsini seveyim, size bir şey olmasın.

M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448

View Profile
September 14, 2017, 06:16:48 PM

Herşeyi bir kenara bırakın bence alım zamanı iyi değerlendirin derim
prdn
Member
**

Activity: 504

View Profile
September 14, 2017, 07:01:14 PM

bu da son dakikası herhalde ? =)

https://www.kriptoparahaber.com/jp-morgan-ceosu-jamie-dimon-herhangi-bir-calisanim-bitcoin-ile-islem-yaparsa-isten-cikaririm/
altanbyz
Member
**

Activity: 112

View Profile
September 14, 2017, 07:05:02 PM

Ben arabayı satışa çıkardım, yıl sonuna doğru model yenilerim  Cheesy
Bayyn
Full Member

Activity: 210

Web Developer

View Profile
September 14, 2017, 07:20:04 PM

Tekrar yukselmeye basladi. Tekrar 4500 duvarini aşıp 5000usd leri gorucegine inaniyorum. Panik satisi yapmak istiyenlerin btc ltc ethlerini seve seve alirim pm atin.
quakeTR
Jr. Member
*

Activity: 68
Merit: 6

VOXXO | New ICO for Music

View Profile
September 14, 2017, 08:00:25 PM

Dün çin bugün jp Morgan btc ile ilgili açıklamalar yapiyorlar. bitcoin üzerinde garip işler dönüyor.sahibi olmayan piyasayı ele geçirme savaşı başlamış olabilir. Bundan sonra dikkatli olmak lazim.

▬ VOXXO  (https://voxxo.io/) ▬
▶ INVESTMENT OPPORTUNITY FOR MUSIC ◀
Sales Open ▸ Invest (https://voxxo.io/invest)
fistikcisahap
Newbie
*

Activity: 7

View Profile
September 14, 2017, 08:34:25 PM

bu adamların alttan toplama çabası olabilir mi diye cidddi ciddi düşünmeye başladım. panik satışı yapmayın bende bikaç haftadır işlem yapıyorum piyasada biraz btc vardı elimde ilk haftalardan zararla başladık iyimi
varole
Full Member

Activity: 151

View Profile
September 14, 2017, 09:59:44 PM

Bildiğim kadarıyla bu JP Morgan bitcoin patenti almak istiyor ve reddediliyor. Ardından böyle bir açıklama geliyor. Ayrıca JP morgan kendi merkezi blockcahin'ini oluşturmuş. Adı Quorum. Tabi merkezi olması cryptocurrency doğasına aykırı olacağı için ne kadar başarılı olur tartışılır.

Diğer yandan bitcoin de artık decentrelized olmaktan çıktı.  Büyük yatırımcılar ne yöne gitmesini isterse o yöne gidiyor. Zaten PoW teknolojisi de verimsiz. Harcanan enerji madencilik getirisini karşılamıyor. PoS teknolojisi kullanan coinlerin yıldızı parlayabilir.
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
September 14, 2017, 11:50:24 PM

Herifin birinin ağzına bakıyorsa zaten batsın gitsin bitcoin. Merkezi olmayan bir para birimi en ufak bir söylemde yerle bir olamaz. Bu sadece gerizekalı insanların bu yamyamların ağzına bakmasından kaynaklanıyor.
turquaise
Full Member

Activity: 308
Merit: 105

View Profile
September 15, 2017, 12:09:34 AM

bana 1 ağustos öncesinde ki kaos ortamını hatırlatıyor bu ortam. o zaman da yandık bittik gittiçiler çoktu birden ralli yaptı. yine terse döneceğini düşünüyorum çünkü çok sert yükseldi düşüşü de o kadar sert oldu düştü dediğimiz nokta bile 1 ağustos öncesi kaosun 2 katı.
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
September 15, 2017, 07:12:37 AM

bu adamın btc ile ilk atıp tutması değil bu. daha öncede  2015'teki bir konferansta hiçbir hükümetin sanal bir para birimini desteklemeyeceğini söylemişti,2016 Dünya Ekonomik Forumundada Bitcoinin bir sonunun olmadığını söylemişti.

butun bunları söylerken bakın ceo su olduğu şirket nelerle uğraşıyor;

https://www.jpmorgan.com/global/Quorum

coincnws
Newbie
*

View Profile
September 15, 2017, 08:08:17 AM

O değilde an itibariyle 3.000 dolar civarına çakıldı. Ne yapacağız bu düşüş devam edecek mi? Nasıl hareket edelim. Bilen biri detaylı bir konuşma yapsın lütfen Huh Undecided
Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
September 15, 2017, 08:40:33 AM

daha öncede btcyi bitirmekle ilgili planları vardı bu adamların..eski bir haber ama günümüzde yaptıkları açıklamalarıda okuyunca nasıl kanı bozuk oldukları daha iyi anlaşılıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/dev-bankadan-bitcoini-bitirme-plani-25331843

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
coincnws
Newbie
*

View Profile
September 15, 2017, 08:58:21 AM

daha öncede btcyi bitirmekle ilgili planları vardı bu adamların..eski bir haber ama günümüzde yaptıkları açıklamalarıda okuyunca nasıl kanı bozuk oldukları daha iyi anlaşılıyor.

Peki bitcoini bitirebilirler mi? Yada diplerde mi kalır?
zdrovie
Full Member

View Profile
September 15, 2017, 09:14:50 AM

bitcoini bu belki bitiremez ama gayri ciddi bir hal almaya başlayan ve ponzi yaklaşımına sebep olan icolar,contratlar, tokenler ve onların yatırımcıları bitirecek. dışarıdan bakan bir insan bu kadar ico yok airdrop filan cidden yani ponzi havası veriyor. hem kendilerini hem de bitcoini bitirirse bu salaklar bitirir.

ali ispanyadaki parasını hindistandaki veliye yollayacak. bu işin basit açıklaması bu. daha nasıl bir ihtiyaç mevcut ki bin tane icomudur nedir ortaya çıkıyor. yani ali ile velinin birbiriyle para alışverişinde  bitcoinin başaramadığı bir şey var da o yüzden mi ortaya çıkıyor bu tokenler. bilen varsa anlatsın.

ozkan_samet
Member
**

Activity: 102

View Profile
September 15, 2017, 09:34:05 AM

bitcoini bu belki bitiremez ama gayri ciddi bir hal almaya başlayan ve ponzi yaklaşımına sebep olan icolar,contratlar, tokenler ve onların yatırımcıları bitirecek. dışarıdan bakan bir insan bu kadar ico yok airdrop filan cidden yani ponzi havası veriyor. hem kendilerini hem de bitcoini bitirirse bu salaklar bitirir.

ali ispanyadaki parasını hindistandaki veliye yollayacak. bu işin basit açıklaması bu. daha nasıl bir ihtiyaç mevcut ki bin tane icomudur nedir ortaya çıkıyor. yani ali ile velinin birbiriyle para alışverişinde  bitcoinin başaramadığı bir şey var da o yüzden mi ortaya çıkıyor bu tokenler. bilen varsa anlatsın.

İşte benim de merak ettiğim bu ama cevap olarak Coinlerin 90%'ı cidden ponzi.. Senin benim paranı pump yapıp aldıktan sonra satıp kaçıyorlar..

İşin özü hiçbir coin şuan para birimi olabilimiş değil.. Olsa zaten hiçbir açıklama bu kadar büyük denli etkileyemez..
Ama işte yatırım aracı olduğu için veya sadece kara para aklayan vergi ödemeyenler kullanmak istediği için , direk bir açıklamada dip yapıyor.

İleride değeri rayına oturacaktır.
Ama bence zaten MAYISTAN sonra Aşırı bir artış vardır BALON oldu ve şuan o balon iniyor..
Gerçek değerini bulması 6 aydan önce olabilir mi acaba ? Bilinmez

C *
cyrptoturkey
Full Member

Activity: 350
Merit: 106

View Profile
September 16, 2017, 06:21:47 AM

piyasa toplanmaya başladı. yukarı yönlü devam eder diye umut ediyorum
Gatotare
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 261

View Profile
September 16, 2017, 07:58:28 AM

bitcoinin bence önündeki en büyük tehtid/engel jihan ve tayfası.
bu ceonun derdi spekulasyonlarla servetine servet katmak başka birşey degil. bu açıklamayı yaptı ama kendileri dipten topluyorlar diye düşünüyorum.

yavaştan kokusu çıkıyor işte aracı kurumlar üzerinden dipten toplamış saygıder  şirketi.

https://www.nordnet.se/mux/web/marknaden/aktiehemsidan/index.html?identifier=109538

HiatusGG
Full Member

Activity: 504
Merit: 103

View Profile
September 16, 2017, 11:00:07 AM

Henüz bu yılın başında 1000 doların altındayken geçtiğimiz günlerde 5000 doları aşan Bitcoin, JP Morgan CEO'su Jamie Dimon'un açıklamasıyla tepe takla oldu.

Dimon, sanal para Bitcoin'in bir 'dolandırıcılık' olduğunu ve patlayacağını söyledi. Dev bankanın direksiyonundaki isim, herhangi bir traderının bitcoin işlemi yapması durumunda ise bir dakika içerisinde kovulacağını duyurdu.

New York'ta düzenlenen bir konferansta konuşan Dimon, "Bitcoin çalışmaz. İnsanların bir parayı yoktan var edebildikleri bir yerde iş yapamazsınız. Bu parayı satın alan insanların gerçekten akıllı oldukları düşünülemez" diye konuştu.

Dün 4200 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin, 3907 dolara kadar geriledi ve şu sırada yüzde 3,7 kayıpla 3997 dolarda.

Kaynak : http://www.businessht.com.tr/piyasalar/haber/1629819-jp-morgan-dan-bitcoin-i-vuran-aciklama
bilgi için teşekkürler eyvallah dostum signatumla kal TongueBTCBTCBTCBTC
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
October 12, 2017, 04:46:09 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2172694.msg21797852#msg21797852

Demek ki neymiş, büyük sözü dinlemek lazımmış  Cool
Satmayanlara hayırlı olsun, satanlara da geçmiş olsun.
Discovery06
Full Member

Activity: 424
Merit: 103

View Profile
October 12, 2017, 04:56:32 PM

Sonuçta açıklamalarla jp morgan ciosu olsun diğer balinalar olsun panikleyenlerin btclerini 2900-3000 den aldılar ve şimdi 6500-7000 gibi onlara tekrar verecekler.Sonra yine açıklamalar çin yasaklıyor btc yi felanlar bu sefer 4000 den alacaklar geri..

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
October 12, 2017, 06:00:45 PM

Artik bitcoin hakkinda konusmayacagini acikladi ceo. Yazik alamayacaklar FUD yapip Smiley
LikebaR
Newbie
*

View Profile
October 12, 2017, 06:17:42 PM

bu adam neden bukadar dikakte alınıyo anlamadım genelde milleti kandıran haberler yapmş gibi
Anceluss
Member
**

Activity: 264
Merit: 12

View Profile
October 12, 2017, 07:17:11 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2172694.msg21797852#msg21797852

Demek ki neymiş, büyük sözü dinlemek lazımmış  Cool
Satmayanlara hayırlı olsun, satanlara da geçmiş olsun.

satan tarafndan olarak geçmiş dileklerinizi şükran bilirim malesef sattım :S
nalpagutt
Sr. Member

Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
October 12, 2017, 11:59:05 PM

Ne güzel R Yaptı adam . Yaparkende ne var ne yok topladı aşağıdan . Handshake'lere geçmiş olsun .

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
zonefloor
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
October 13, 2017, 07:44:35 AM

JP morgan'ın FRAUD ayağı çekip 2900 USD'lere btc'yi dumpladıktan sonra dipten aldığı btc'leri hepimiz gördük.. şimdi zevkten 4 köşe şekilde yeni spekülasyonları planlıyordur muhtemelen.
aborjin
Sr. Member

Activity: 378

View Profile
October 13, 2017, 04:15:16 PM

Bu haberin ardından jp morgan ı n bitcoine yatırım yaptığı söylentileri ortaya çıkmıştı bence kimsenin bir sözle vuracağı yok zaten jp morgan ara ara çıkıp kehanetlerde bulunuyor tutmuyo ama vazgeçmedi.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀