Bitcoin Forum
May 06, 2024, 04:44:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: JP Morgan'dan Bitcoin'i vuran açıklama  (Read 4169 times)
ozkaradag
Member
**

Activity: 254
Merit: 10

View Profile
September 13, 2017, 08:27:43 PM

Bunlar eski usül, dünyayı soyup soğana çevirme düzenlerinin tehlikeye girdiğini gören para babası dinazorların "yusuf yusuf" çığlıkları. İfade için özür dilerim ama başta Bitcoin olmak üzere kripto çağı gümbür gümbür geliyor, ister seve seve uyum sağlarlar, ister ..........., başka çareleri yok. Etrafa bir bakın, daha kripto dünyasının emekleme döneminde bile değiliz ve eski usül girişimler sermaye için yırtınırken kripto projeler rahatlıkla saatler içinde milyonlarca dolar toplayabiliyor. Arkadaşlar artık kripto paradan (daha da önemlisi blok zinciri teknolojisinden) dönüş yok, isteyen istediği kadar bir tarafını yırtsın, hep yazıyorum, yine de yazayım; "ok yaydan çıktı artık"...
Üstelik daha projelerin çoğu gerçek anlamda hayata geçmedi, sonuçları alınmaya başlamadı (gerçek projelerden bahsediyorum elbette, fırsatçılardan değil) , bir de o toplanan paralarla yapılanların somut olarak kullanılacağı (çok kalmadı) dönemleri düşünün. Şimdi kriptoya gelen para o zaman bahşiş olacak.
Elbette zaman içerisinde kriptoyla yasalar daha çok entegre olacak, bir takım denetim mekanizmaları ister istemez işlemeye başlayacak, bu süreç kaçınılmaz ama bizi çok ilgilendirmiyor, uyuşturucu almak, ya da para aklamak vb. derdinde olmayanlar yeni durumlara uyum sağlayacaktır, problem değil.
Küresel bir dijital kıyamet olmadığı sürece bu gidiş durdurulamaz, böyle bir kıyamet olursa da bitcoine gelene kadar milyonlarca hayati sorunumuz olacağı için (mesela ne elektrik santralleri, ne hastaneler vb. çalışamayacak) bence çok da takmamak lazım.
Not: Yeni düzende de elbette sömürgenler var, daha da artacak ama elden gelen bir şey yok, kapitalin gücü...

Yorum çok iyi .Tebrikler.Banka ceo ları bu şekilde konuşmaya başlamışa bitcoin emekleme döneminde bir adım ileri gitmiş demektir.Ben bu açılamayı çok olumlu yorumluyorum.Artık bankacılık için tehlike çanları çalmaya başladığının resmidir.

Son günlerde okuduğum en aklı başında, oturaklı, mantıklı ve geleceği öngörebilen müthiş bir yazı olmuş.

Eline sağlık.

Saygılar...
1714970664
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714970664
Reply with quote  #2

1714970664
Report to moderator
1714970664
Hero Member
*

Ignore
1714970664
Reply with quote  #2

1714970664
Report to moderator
No Gods or Kings. Only Bitcoin
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714970664
Hero Member
*

Ignore
1714970664
Reply with quote  #2

1714970664
Report to moderator
DarkbLue
Full Member

Activity: 196
Merit: 101

View Profile
September 13, 2017, 09:01:37 PM

Şu bir gerçek ki blockchain hayatlarımıza girdi, öyle yok olacak bir teknoloji değil. Çoğu sektörü yerle bir edecek bir sistemin içindeyiz,parçasıyız. J.P Morgan, bankacılar, finansçılar, bu sistemi vergilendirmeye çalışan devletler vs kısacası bu sistemi tehdit olarak algılayanlar, ki böyle olması gerekiyor, bu şekilde haberlerle daha çok karşımıza çıkacaklar. Çıkan haberlere göre panik yapmayın. Bitcoin önlenemez, hiç bir kurum, kişi bunun önüne geçemez.
Crytocoin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 281

View Profile
September 13, 2017, 09:41:59 PM

Şu bir gerçek ki blockchain hayatlarımıza girdi, öyle yok olacak bir teknoloji değil. Çoğu sektörü yerle bir edecek bir sistemin içindeyiz,parçasıyız. J.P Morgan, bankacılar, finansçılar, bu sistemi vergilendirmeye çalışan devletler vs kısacası bu sistemi tehdit olarak algılayanlar, ki böyle olması gerekiyor, bu şekilde haberlerle daha çok karşımıza çıkacaklar. Çıkan haberlere göre panik yapmayın. Bitcoin önlenemez, hiç bir kurum, kişi bunun önüne geçemez.

Saadet zinciri veya balon diyen çok ama teknolojisini anlayamıyorlar.
6Asmodeus6
Full Member

Activity: 140
Merit: 100

View Profile
September 13, 2017, 10:23:05 PM

Kale alıncak açıklamalar değil bunlar kesinlikle.Tamamen piyasa üzerinde oynama yapmak için yapılan medya yolu ile repütasyon düşürme çabaları.Bunlardan etkilenip panik satışı yapanları anlamıyorum ben.Gerçi Antivirüs programı satan biri çok değerlenicek değerlenmezse şunu yaparım diyip alanlarıda gördüm bunlar da imajı zedeliyor.
usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
September 14, 2017, 08:30:07 AM

Eylul ayi bitcoin icin felaket gecti. Umarim ekimde bir sicrama gerceklesir.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
September 14, 2017, 08:57:18 AM

Çıkarlarına ters düşse de istediklerini elde edemeyecekler. İstediği kadar tepe taklak olsun, yüksekten satanlar geri düşük fiyatta iken almaktan geri durmaz. Bu neyi gösteriyor fiyat dalgalanmalarına karşılık kullanımından vazgeçilmiyor. Bitcoin teknolojisi diyeyim henüz çok yeni ve başlangıç aşamasındayız. Teknoloji hiç bir zaman engellenemez çünkü orada gelişim vardır gelişimin önünde durulmaz.

Bitcoin görünen buz dağının küçük parçası. Bitcoin'i bitcoin yapan şey teknolojinin veya ekonominin yeni bir yola girmesini sağlamasıdır. Daha iyi nasıl anlatabilirim diye düşünüyorum, bitcoin çıkış amacından çok daha büyük bir gelişime öncülük etmiştir. Gelecekte para kullanılmayacak çünkü ihtiyacımız olmayacaktır. Sonraki nesiller kuantum teknolojisine geçiş yapacak, kuantum teknolojisi basit bir gelişim değil ve sadece para olarak kullanmayı düşünmek cahillik olur. Henüz anlatmak istemiyorum kavraması zor yenilikler bizi bekliyor. Sosyal ağlar, kuantum teknolojileri, sanal dijital teknolojisinin birleşiminden yeni bir dünyaya adım atılacak.

Peki neden bitcoin, neden devletlerin çıkarttığı bir coin değil. Her gelişim kendi başına çıkar ve rastgele şekilde büyür dallanır budaklanır. Devletlerin bankaların baskısı altında olan bir gelişimden bahsedemeyiz, gelişim kaçınılmazdır lakin en iyi ihtimalle gecikme yaşanabilir.

Gelecekte bizleri neler bekliyor? Kuantum teknolojisi ile birlikte enerji formları daha anlaşılır hale gelecek. Deyim yerindeyse demiri altına dönüştürecek teknolojiye sahip olacağız. Teknoloji bize değil biz teknolojiye sahip olacağız. Bundan dolayı baskı yaratmak isteyen kurumlar kendi yarattıkları baskıların altında kalabilir.

Bitcoin değiş tokuş aracı olarak görülüyor insanlar tarafından. Kuantum teknolojisi bu fikri on adım ileriye taşıyacak. Ana konudan uzaklaşmamak için toparlarsam bitcoin'i durdurmak için ancak gelecekten gelen birileri bunu başarabilir.  Grin  Zaman yolculuğu ise sadece bir teoridir ancak benim yazdıklarım teoriden daha sağlam temellere sahip.
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1722
Merit: 310

View Profile
September 14, 2017, 09:30:32 AM

Bu açıklama yatırımcılar için beklenmedik  bir derecede kötü oldu. Bitcoin hemen etkikendi düşüşe geçti. 13 bin tl civarına düştü. Morgan'ın dediği gibi bir dolandırıcılık olur mu ben de şüpheye düştüm açıkçası. İnşallah öyle bir şey olmaz.

.
SPIN

▄▄▄██████████▄▄▄
     ▄███████████████████▄
   ▄██████████▀▀███████████▄
   ██████████    ███████████
 ▄██████████      ▀█████████▄
▄██████████        ▀█████████▄
█████████▀▀   ▄▄    ▀▀▀███████
█████████▄▄  ████▄▄███████████
███████▀  ▀▀███▀      ▀███████
▀█████▀          ▄█▄   ▀█████▀
 ▀███▀   ▄▄▄  ▄█████▄   ▀███▀
   ██████████████████▄▄▄███
   ▀██████████████████████▀
     ▀▀████████████████▀▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
.
RIUM
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
SAFE GAMES
WITH WITHDRAWALS
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
       ▄▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
 ▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄  ▀▀▄
█    ▄         █   ▀▌
█   █ █        █    ▌
█      ▄█▄     █   ▐
█     ▄███▄    █   ▌
█    ███████   █  ▐
█    ▀▀ █ ▀▀   █  ▌
█     ▄███▄    █ ▐
█              █▐▌
█        █ █   █▌
 ▀▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▄▀
.
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
▄▀▀▀

▀▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
SIGN UP

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▄

▄▄▄▀
RhBjK
Full Member

Activity: 224

View Profile
September 14, 2017, 09:45:40 AM

Gene zenginleri daha zengin etmek icin yapılmış bir hamle bence birileri bir açıklama yapıyor yem olarak kullandıkları kişiler fiyatı aşağı çekmeye çalışıyor panik havasından yararlanıp tekrar para kazanıyorlar bence bu çırptı paralar daha çok insana ekmek yedirir ama su düşüş alım yapma zamani geldi diyor (kendi düşüncem ytd)
exotr
Member
**

Activity: 113
Merit: 20

View Profile
September 14, 2017, 10:31:14 AM

ABD dolar karşında rakip bir para birimi görmek istemiyordu ama baktilar ki bu işte büyük paralar dönüyor birde çin de işin içinde güç savaşı başlıyor yani elinizde coin varsa satmayin sabredin.
Druvax
Full Member

Activity: 364

View Profile
September 14, 2017, 11:25:30 AM

Siz bu safsatalara halen inaniyormusunuz ? Bu adamlarin aciklamalari btc yi asla durduramaz ve etkilemez. Btc ye guc veren para babalari degil arkasindaki kullanici kitlesidir. Guvenlik acigi olusmadigu surece btc asla deger kaybetmez orta ve uzun vadede. Yatirima devam
polat90
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile WWW
September 14, 2017, 11:46:23 AM

büyük düşüş var piyasada mcap 40 milyar dolar eridi resmen ve nereye kadar ineceğide belli değil,girdiğim coinler pek etkilenmedi allahtan yani,usd bazında zarardayım btc düştüğü için ama btc bazında yerimizde sayıyoruz.bakalım ne zaman toparlayacak her zamanki gibi bekliyoruz.ama düşüşün sebebi bu haber değildir, bş açıklamayla bu kadar çakılırsa vay halimize
Madara1
Full Member

Activity: 457
Merit: 101

View Profile
September 14, 2017, 12:05:12 PM

Rahatsız olmuşlar. Hep kendi tekelinde para birimiyle dünyayı sonsuza dek yöneteceğini sanıyorlardı.Bitcoinin ortaya çıkışı bunlarda baya huzursuzluk yapmış anlasilan.
zdrovie
Full Member

Activity: 420

View Profile
September 14, 2017, 12:11:36 PM

%20 ye yakın düşüş oldu son iki günde. şu anda fiyat 3630 civarı.

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
September 14, 2017, 12:17:55 PM

ahh ahhh kenarda para olcaktı ki düşeni alcaktım kenara, yaaa ortam iyice güzelleşti bir yatırımcı için:))
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
September 14, 2017, 12:24:22 PM

Bitcoinin çinin yasaklayacağı konusunda sadece bir spekülasyon var resmi bir açıklama yok ,olay çok başka sanki birde JP Morgan gibi adamların bu söylentilerin üzerine bu şekilde fırsatçılık yapması ve bu şekilde açıklamaları tesedüf olmasa gerek benim görüşüm birilerinin bu düşüşten çok iyi kar sağlayacağı . Bill Gates bile NOBODY CAN TOP BITCON diyorsa fazla düşünmemek lazım .
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
September 14, 2017, 12:40:01 PM

Şundan adım gibi eminim ki, JP Morgan CEO'su Jamie Dimon denen dallama şu anda kendi hesabına deli gibi btc topluyordur, parasını kendi boktan sistemlerinde değerlendirse btc üzerinden kazanacağı parayı imkanı yok kazanamaz.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
September 14, 2017, 12:46:41 PM

Bu adamın derdi neydide durup dururken böyle bir açıklma yaptı anlamak güç.

Bitcoine karşı bir saldırı var.Balinalarında bu işin içinde olduğunu düşünüyorum.Belkide değerini düşürüp alttan toplayıp 10 bin dolara kadar çıkaracaklar birden

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
vezirrr
Full Member

Activity: 364
Merit: 114

The revolutionary trading ecosystem

View Profile WWW
September 14, 2017, 12:51:15 PM

Çok mantıksız ve kendi içinde çelişen açıklamaları var. Yani insan diyor ki böyle paradan anlayan biri nasıl olur da bir konfreansta bu şekilde açıklamalar yapabilir? Tam Çin haberleri ile btc düşüş yaşamışken ardından bu malum şahsın açıklamalarının gelmesi bana kalırsa piyasayla oynayıp aşağıdan alıp yastık altı yapmıyor ise birşey bilmiyorum Grin Grin Zaten Çin haberlerinin de kaynağı belli değildi. Bu gibi şahısların, bu "asparagas" Çin haberlerini yaymadığı ne malum?  Undecided

teknodunya
Member
**

Activity: 180
Merit: 11

View Profile
September 14, 2017, 01:01:43 PM

Bu tarz adamların sevdiği bir hava oluştu ve farkında iseniz bu tarz adamlar son zamanda açıklama yapmaya başladı. Balina diye tabir ettiklerimiz işte bu adamlar.
Açıklama yapmak için neden bu havanın olmasını bekledin 3 ay önce yapmadın yada geçen sene. Eğer sözde insanları düşünüyor isen en başta kripto paralar çıktığında yapsaydın da bizlerde sizin iyi niyetli olduğunuzu düşünseydik...
coincnws
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 0

View Profile
September 14, 2017, 01:35:09 PM

Arkadaşlar itiraf ediyorum. Bitcoin borsasının çökme sebebi benim. Ne zaman bir şeye niyetlensem öyle yada böyle kötü sonuçlanıyor.

Uzun zamandan beridir Bitcoini takip ediyorum. Lan bu giderek yükseliyor deyip para yatırdım tepe taklak oldu. Bence paranızı çekin, her işe başladığım şirketi batırdığım gibi koca bitcoin piyasasını da çökertmeye başladım. Kaçın!!!
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: