Bitcoin Forum
May 05, 2024, 12:11:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: çinlileri yok sayarsak durum nasıl olacak  (Read 3060 times)
krm4700 (OP)
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
September 17, 2017, 11:09:39 AM

hepsi oyun düşükken alanlar bu haberi çıkaranlar zaten

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
"I'm sure that in 20 years there will either be very large transaction volume or no volume." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
September 17, 2017, 11:16:22 AM

Çinliler için yeni bir piyasa oluşacaktır.mining yapıp biriktirdikleri coinleri uluslararası borsalarda satıp ülkeye sokmaları icin bir yönteme ihtiyaçları olacak.
YavuzOvic
Newbie
*

Activity: 33
Merit: 0

View Profile
September 17, 2017, 12:03:27 PM

Çin dünyanın fabrikası.. Bu kadar büyük bir piyasadan ayrılacağını zannetmiyorum. Sırf BTC'nin değerini düşürüp piyasayı hortumlamak için yapılan
bir spekülasyon olduğunu düşünüyorum.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
September 17, 2017, 12:05:42 PM

Bı yolu bulunur Çinliler bu piyasadan çekilmez. Çin yılda 8 kere bi şeyi yasaklıyor ama bı şey olduğu yok. Su akar yolunu bulur.
bitkolik
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 254

View Profile
September 17, 2017, 02:10:06 PM

Cinlileri bu piyasada yok sayamazsiniz. Hukumet bir karar aldi diye bu sonsuza dek surecek degil. Elbet yeni yontemler ve cozum onerileri gelecektir masaya. Kriptopara dunyasi yasaklamalarla engellenemez. Merkezi olmayan bir dunya bu. Islem yapmak isteyen adam her turlu bulur bir yolunu. Yakinda bu cin firtinasi dinip gececektir. Onumuze bakalim bence.
aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
September 17, 2017, 04:38:00 PM

Çinliler ne olacaksa olsun sonrasında hardfork vuracak galıba oda bıtınce artık kış ortalarında duzelmeye baslar piyasalar
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1138

View Profile
September 17, 2017, 04:55:54 PM
Last edit: September 17, 2017, 09:04:44 PM by wolwoo

bu çinliler herşeyi sudan ucuz sattılar, hâlâ da satıyorlar btc dahil, 3-5 katına geri alırlar artık Grin Cheesy ellerindeki malın da bir limiti var elbet, mal kalmayınca ne satacaklar!? o zaman da burda ucuz çin'de pahalı olacak.

Edit: ortalama 150-200m dolarlık btc satmışlar ucuzdan, 50k btc eder ortalama... 20 günde 1m btc, kaç btc var ki bu arkidişlerde? belki mine işini çin'e devretme karşılığında böyle bir alım yapılmış da olabilir. neticede amerika'da süper bilgisayarlar var, istese çok hızlı btc'leri blokları falan (neyse artık pek anlamıyorum) indirebilirler.

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
aliyagiz207
Full Member

View Profile
September 18, 2017, 11:43:28 AM

piyasanın %25 i veya fazlası çinlilerin elindeydi şimdi hacim o kadar bır tutar daralacak ortalık durulana kadar çin borsaları kapanınca bu adamlar poloda bıttrexte falan işlem yapmayacakmı, ülke para giriş çıkışını yasaklayacakmı mesela bitcoin borsalarından çin bankalarına para transferi yasaklanacakmı.
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
September 18, 2017, 12:01:00 PM

Üretilmiş bir ürünü parayı altını kolyeyi yada bileziği ayakta tutan şey insanlardır. KAçırdığımız nokta aslında burası insanlar bir ürünü almaz ise değer göstermezse ölür uçar gider o ürün yada para yada iş farketmez ne olursa olsun. Bitcoine gelecek olursak şuanda insanların gözünde sanki asla düşmeyecekmiş gibi bir hava var ama arz olmaz ise elinizdeki bitcoinleri kime satacaksınız ? Tamam bir bitcoin fiyatı olsun size 1000000 dolar. Sizde satışa çıkardınız ben bunu gelip almaz isem sizin elinizdeki coininde malında bir değeri olmaz. Bu aynı ev araba mevzusunda da aynıdır. Gelelim yasaklara insan olarak korkak bir yapımız var acabaa başımıza bir şey gelir mi ? o yüzden 5 - 6 ülke yasakladığında arz azalacağından değeri düşebilir.. Ama karanlık işlerde hala kullanılmaya devam edeceğinden değeri arabilir. Şuanda Türk borsalarında anlaşalım herkes 1 milyon dolardan koysun elindeki BTC leri ee ne olacak alacak kişiler 1 milyon dolardan almak zorunda kalacak.. Arada çok ince bir nühans var oda insan faktörü.
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
September 19, 2017, 04:48:53 AM

aslında bu haber piyasayı çok kötü anlamda etkilemedi , dünya nufusunun %10'undan bahsediyoruz burada...
gogo1903
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
September 19, 2017, 06:05:56 AM

Hersey cok guzel olacak biraz sabir sonnais aydinlik

Ferhan
Full Member

Activity: 280
Merit: 106

View Profile
September 19, 2017, 06:59:05 AM

Bence Blokchain geleceğin teknolojisi ve her sektörde bu alanda projeler uçuşuyor. Kim yasaklarsa yasaklasın sonunda teknoloji kazanır ve kullanıcısına kazandırır.

çinlileri yok sayarsak durum nasıl olacak iş ciddi
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
September 20, 2017, 07:31:29 AM

Çinlileri yok sayamazsınız. Ne kadar "yasak edildi" , "yasak geldi" haberleri çıkarsa Çinliler buna inat daha fazla yükleneceklerdir piyasaya. Bunlar sipek kokan hareketler. Piyasada milyonları olan çekik gözlüler var. Bir habere bırakmaz bu insanlar parasını, işlemini..

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
aliyagiz207
Full Member

View Profile
September 20, 2017, 08:40:33 AM

Dun okudugum haberlerde tam olarak borsaların kapanmayacagını düzenleme gelecegi yazıyordu sanırım vergi almak için yapıyorlar bunu
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
September 20, 2017, 05:22:35 PM

Dun okudugum haberlerde tam olarak borsaların kapanmayacagını düzenleme gelecegi yazıyordu sanırım vergi almak için yapıyorlar bunu

Vergi alınır, getirilir. Bu anlaşılabilecek bir durum. Onu da mantık olarak zaten sadece edilen kardan alabilirler.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
September 20, 2017, 07:45:19 PM

Valla açıkcası ben inat ettim. Elimde birkaç tane Çin merkezli coin var ay başında aldığım. %50 ye yakın değer kaybettiler ama inadım inat bekletiyorum eğer olumlu bir hava eserse kat ve kat artacaktır bir anda. Bu coinlere yatırdığım parayı gözden çıkardım artık  Smiley

Konuyla ilgili bir yorum yapmak gerekirse bence de düzenleme gelecektir.
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
September 20, 2017, 08:16:34 PM

Çin borsaları kapanınca %20 lik bir düşüş bekliyorum , fakat çinin kısa zamanda piyasaya geri döneceğini düşünüyorum 2500 dolar taban olarak görüyorum 1 aylık süreçte YTD.
New Minerr
Member
**

Activity: 114
Merit: 12

View Profile
September 20, 2017, 08:36:40 PM

Arkadaşlar çin deki durum tam olarak yuan ile alınıp satılan btc den rahatsızlık duyuyorlar. Neden mi? Çünkü ben seninle ticaret yapıyorum ve bu ticareti btc üzerinden yapıyorum. Bu alım satım esnasında devlet hiçbir şeyden haberdar olmuyor yani devlet takip edemiyor. Açıklamalarında madenciliğe karşı değiliz yuan ile btc alınıp satılmasına karşıyız diye açıklama yaptılar. Ayrıca çin son yaptığı anlaşmalarda ticarette dolar uzerinden değil yuan uzerinden işlem yapacağını açıkladılar buna benzer bir uygulama yakında rusyadan da gelecek. Bitcoin in önünü kesemezler eger keserlerse madencilik büyük zarar görür bu durum elektronik parça makine vs alım satımında dünyada tek olan çini zorlar bir anlamda kendileri kaybeder. Dahz önce olduğu gibi zaman zaman bu tarz değişiklikler yapıyor çin ve ben artık balinalardan bir tanesinde çin olduğuna kanaat getirdim. Bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: