Bitcoin Forum
May 04, 2024, 07:46:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Antalya'da Bitcoin Cinayeti  (Read 2844 times)
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
October 12, 2017, 07:05:53 AM

40-50 bin dolarlık olay değil de, bir aptal yerine koyma durumu bu sanırım. Yoksa hiç kimse bu gibi bir meblağ için birini öldürmeye çalışmaz. Eğer böyle bir kandırılma, dolandırılma olayı var ise cinayeti işleyen amca haklı bile olabilir. Bir insanın canına kastetmeyi kesinlikle geçerli bir şeymiş gibi lanse etmeye çalışmıyorum. Sadece biraz empati kurarak düşünmeye çalıştım.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
1714808792
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714808792
Reply with quote  #2

1714808792
Report to moderator
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
pleght
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
October 13, 2017, 10:37:27 PM

Ülkemiz o kadar abuk subuk konulardan adam öldürüler hale geldi ki bu habere hiç şaşırmadım.Ayrıca bitcoin daha çok duyulup fiyatı arttıkça bu tarz olaylar da artacaktır.

nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
October 13, 2017, 11:28:19 PM

Allah insanlara akıl fikir versin , para için birisinin canını almak nedir ya .

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 15, 2017, 12:14:15 PM

Öldürme suçunu tasvip edemeyiz ama böyle bir şey olduğuna az ihtimal veriyorum alacak verecek davasıdır zaten bir kaç üye aydırmış konuda yorum yaparak ponzi meselesi olabilir belki de birilerinin canını çok yaktı bilemem bitcoin için böyle bir haber saçma gelmişti ne anlar katiller mafyalar böyle şeylerden hem neden öldürsünler belli ki husumet olmuş aralarında.
ex_mac
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

"Proof-of-Asset Protocol"

View Profile
October 15, 2017, 03:19:45 PM

Ben elimde olan Bitcoinleri yakınıma bile anlatmıyorum, zaman kötü ne olur ne olmaz insanın kolundaki bileziğe göz dikenler bile var..

Bu gözler elli kuruş için gasp edilenleri gördü, dünyanın neresine giderseniz gidin paranıza göz dikecek olan insanlar olacaktır.

Paraya göz dikmese namusa diker, insanoğlu kıskançtır bundan dolayı ne olursa olsun elden alışveriş yaparken büyük miktarlar ile yapmayın. Hatta bana kalırsa asla elden alışveriş yapmayın.

|

50
|

▄
           ▄▄▄▄▄▄███████
▄▄▄▄█████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████

█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
▀▀▀▀█████  █████████████
           ▀▀▀▀▀▀███████
                       ▀
|

$1,5 M
|

▄▄▄█████████▄▄▄
      ▄█████▀▀███▀▀█████▄
    ▄███▀     ███     ▀███▄
   ████       ███       ████
  ███▀                   ▀███
 ███▀                     ▀███
▄██▀       █████████       ▀██▄
███                         ███
███        █████████        ███
███                         ███
▀██▄       █████████       ▄██▀
 ███▄                     ▄███
  ███▄                   ▄███
   ████       ███       ████
    ▀███▄     ███     ▄███▀
      ▀█████▄▄███▄▄█████▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
|

|

<>
<>
<>
<>

GITHUB
TWITTER
YOUTUBE
FACEBOOK
os.dutronc66ym58
Member
**

Activity: 78
Merit: 10

View Profile
October 15, 2017, 06:01:11 PM

Yurtdisi haberi : 18 yasinda bitcoin milyoneri oldu.
Turkiye haberi : 18 yasinda bitcoin katili oldu.
bitpazari
Hero Member

View Profile
October 16, 2017, 11:38:24 AM

Olayın sonrasında soruşturma sonucu yeni bilgilere ulaşmış polis.

http://www.hurriyet.com.tr/bitcoin-cinayetinde-sok-detaylar-40582766

Haberdeki bilgiye göre öldürdükten sonra parmak izini cep telefonuna okutarak transfer etmeyi düşünmüşler ancak başarılı olamamışlar.

Geçtiğimiz günlerde Serik'teki cinayetin 'Bitcoin' yüzünden işlenmiş olduğu ortaya çıkmıştı. Cinayetin ardından kan donduran detaylar ortaya çıktı. Gözaltına alınan 5 zanlının, 'Bitcoin'lerini kendi hesaplarına aktarabilmek için maktulün parmağını cep telefonunun parmak izi okuyucusuna tuttukları ancak güvenlik duvarını aşamadıkları tespit edildi
apple_talk
Sr. Member

Activity: 473

View Profile
October 16, 2017, 01:44:11 PM

Bitcoin ve kripto paraların hayatımızdaki yeri arttıkça bu tarz cinayet haberlerini daha çok göreceğimizi düşünüyorum maalesef. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı, bir can maddi hiçbir değerle ölçülemez. Bu vahşiliği, açlığı, acımasızlığı idrak etmek imkansız. Coinleriniz hakkında bile kimseye bilgi vermeyin en iyisi. Yazıktır.

|

50
|

▄
           ▄▄▄▄▄▄███████
▄▄▄▄█████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████

█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
▀▀▀▀█████  █████████████
           ▀▀▀▀▀▀███████
                       ▀
|

$1,5 M
|

▄▄▄█████████▄▄▄
      ▄█████▀▀███▀▀█████▄
    ▄███▀     ███     ▀███▄
   ████       ███       ████
  ███▀                   ▀███
 ███▀                     ▀███
▄██▀       █████████       ▀██▄
███                         ███
▀██▄       █████████       ▄██▀
 ███▄                     ▄███
  ███▄                   ▄███
    ▀███▄     ███     ▄███▀
      ▀█████▄▄███▄▄█████▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
|

|

<>
<>
<>
<>

GITHUB
TWITTER
YOUTUBE
FACEBOOK
bitpazari
Hero Member

View Profile
October 16, 2017, 01:48:28 PM

Bitcoin ve kripto paraların hayatımızdaki yeri arttıkça bu tarz cinayet haberlerini daha çok göreceğimizi düşünüyorum maalesef. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı, bir can maddi hiçbir değerle ölçülemez. Bu vahşiliği, açlığı, acımasızlığı idrak etmek imkansız. Coinleriniz hakkında bile kimseye bilgi vermeyin en iyisi. Yazıktır.

Tam tersine bir gelişme yaşanabilir bence. Çocuğu öldürmelerine rağmen parasını alamamışlar daha dikkatli olsaydı bir şey olmazdı ama yaşı küçükmüş o kadar parayı nasıl buldu bilmiyorum ama herkesin böyle parası olacakta sağa sola anlatacak milyonda bir ihtimal ileride yaşanmayacaktır. Cebimizde 100 tl ile gezemiyoruz ama kimse cebindeki kripto paralara göz dikemez güvenlik önlemleri aldıktan sonra hem yanaşan olmaz ve kimse cebinde ne kadar dijital para olduğunu nereden bilecek.
edutBTC
Sr. Member

Activity: 518

View Profile
October 18, 2017, 03:59:30 PM

Tam tersine bir gelişme yaşanabilir bence. Çocuğu öldürmelerine rağmen parasını alamamışlar daha dikkatli olsaydı bir şey olmazdı ama yaşı küçükmüş o kadar parayı nasıl buldu bilmiyorum ama herkesin böyle parası olacakta sağa sola anlatacak milyonda bir ihtimal ileride yaşanmayacaktır. Cebimizde 100 tl ile gezemiyoruz ama kimse cebindeki kripto paralara göz dikemez güvenlik önlemleri aldıktan sonra hem yanaşan olmaz ve kimse cebinde ne kadar dijital para olduğunu nereden bilecek.

Güzel açıdan yaklaşmışsınız kardeşim fakat milletçe 3 kuruşumuz bile olsa böbürlenmeyi sevdiğimiz için başımıza ne geliyorsa bundan geliyor. Aklı olan cebinde ne kadar dijital para olduğunu söylemesin zaten

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
torukmakto
Member
**

Activity: 219
Merit: 10

View Profile
October 18, 2017, 05:42:00 PM

ben bu habercilik anlayışını saçma buluyorum öldürme sebebi bitcoin mi oldu şimdi parasını alsa yine aynı şey olmayacakmıydı
apple_talk
Sr. Member

Activity: 473

View Profile
October 18, 2017, 08:01:42 PM

O da mümkün üstad, ben nacizane düşüncemi belirttim. Insanlar kripto paralara alıştıkça, yaygınlaştıkça, bu anlamda risklerin de artacagını düşünüyorum. Elbette ki güvenlik önlemleri almak mümkün. Ama canınızdan olmaktansa walletta ne var ne yok iradeniz ile dahi verebilirsiniz. Canımla tehdit edilsem, mecbur kalsam varımı yoğumu dökerim Smiley Allah esirgesin tabi herkesi. En azından birilerini dolandırmanın her yolunu bulmaya ant içmiş sırtlanlar türeyecektir illa, ben sacece 3 kuruş için yapılan bu vahşetten tiksindim. Bizler hiçbir  maddi değer bir canın karşılığı olamaz diye düşünürken adamlar btc için cinayet işliyor..

|

50
|

▄
           ▄▄▄▄▄▄███████
▄▄▄▄█████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████

█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
▀▀▀▀█████  █████████████
           ▀▀▀▀▀▀███████
                       ▀
|

$1,5 M
|

▄▄▄█████████▄▄▄
      ▄█████▀▀███▀▀█████▄
    ▄███▀     ███     ▀███▄
  ███▀                   ▀███
 ███▀                     ▀███
▄██▀       █████████       ▀██▄
▀██▄       █████████       ▄██▀
 ███▄                     ▄███
  ███▄                   ▄███
    ▀███▄     ███     ▄███▀
      ▀█████▄▄███▄▄█████▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
|

|

<>
<>
<>
<>

GITHUB
TWITTER
YOUTUBE
FACEBOOK
TheUnknownMan
Full Member

Activity: 308

View Profile
October 19, 2017, 01:16:26 PM

Allah rahmet eylesin.Bu kadar da olmaz ama yani.Ülkenin iyice çivisi çıktı.İnsani değer diye bir şey kalmayacak böyle giderse.
batturkey
Full Member

Activity: 336

The World’s First Blockchain Core

View Profile
October 19, 2017, 05:43:29 PM

bitcoinin adinin boyle haberlere anilmasi cidden kötü ama yapacak birsey yok. Medya seviyor boyle seyleri.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
ARHN2000
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
February 16, 2018, 12:47:32 AM

Öyle bişey olmuş olabilir cünkü insanlar BTC yükseliyo diye yatırım yaptılar ve bi anda düştüğü için insanların gözü dödü yani çok para kaybettiler .
hayratposta
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile
February 16, 2018, 10:26:36 AM

Cok fazla hareketli ve kazancli olabilen bir piyasa insanlarin bu kadar yuksek paralar icin yapmasi olagan bence sonucta ulkemizde trafikte bile hatali sollamada silahlar konusuyor.
Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
February 16, 2018, 03:11:00 PM

İnsanımız artık herşeye patlayacak noktaya geldi . Şöyle ki yan baktın veya adresi doğru tarif etmedin diye insanlar bir birine giriyor ve birbirlerine silah çekiyorlar. Böyle bir ülkede insanlar para içinde artık herşeyi yapmaya başladılar . Hele ki değerinin çok fazla olduğunu öğrenen insanlar hemen BTC bulmaliyiz moduna giriyorlar ve ilk buldukları noktada tüm yolları kullanıyorlar .
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: