Bitcoin Forum
April 27, 2024, 05:08:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: bitcoin dünyasında yeniyim bu işe nereden başlamalıyım, ne yapmalıyım?  (Read 882 times)
gribalenfeksiyon (OP)
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
September 18, 2017, 12:37:27 AM

Arkadaşlar merhaba, aranızda yeniyim fakat bir süredir bitcoin dünyasını araştırmaktayım. Değeri sürekli artan ve gerçekten bir parçası olunması gerektiği bir alan olduğunu düşünüyorum. Zaten üniversite öğrencisiyim bol bol zamanım var. Ama aklımdaki soru bu işin bir parçası olmaya nereden ve nasıl başlayacağım. Ne yapmam lazım. Öğrenci kafasını bilirsiniz az maliyete çok kazanç elde etmek istersem onun bir yolu var mıdır. Kısacası aklımda deli sorular. Yardımlarınızı desteklerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...
1714194523
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714194523
Reply with quote  #2

1714194523
Report to moderator
1714194523
Hero Member
*

Ignore
1714194523
Reply with quote  #2

1714194523
Report to moderator
1714194523
Hero Member
*

Ignore
1714194523
Reply with quote  #2

1714194523
Report to moderator
The network tries to produce one block per 10 minutes. It does this by automatically adjusting how difficult it is to produce blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
September 18, 2017, 05:51:15 PM
Last edit: September 18, 2017, 09:24:12 PM by wolwoo

forumda üyeliğini geliştir böylece bounty kampanyalarından faydalanmış olursun, maliyeti yok en azından bedavadan gelir kapısı...
ufak tefek coin alıp birikim yapabilirsin, az çok farketmez, ilerde değerlenebilir

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2076736.0     şurada bedava dağıtılan coinlerle ilgili yazılar var bir göz gezdir istersen

extra olarak yobit sitesi günlük bedava coin veriyor diye biliyorum

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Peacee
Full Member

Activity: 224

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
September 18, 2017, 06:09:51 PM

Forumda vakit geçir sabit başlıkları oku üyeliğinin rankını yükselt ki böylece imza kampanyalarına girip bir şeyler kazanabilesin. Bol kazançların olsun

Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
September 19, 2017, 09:00:24 AM

Bitcoin aracılığıyla para kazanabileceğin bir çok yol bulunmaktadır. Ama hemen para kazanmaya çalışmak yerine ben  ne ile uğraşacağım bu soruyu kendine sor ve öğenmeye başla. Yukarıdada bir çok arkadaşım belirtmiş. Ama sıralamak gerekirse ;
- BTC alıp değerlenmesini bekliyeilirsin, bu yol uzun br yol olabilir senin için çünkü C dğeri baya bir arttı yani yüksek meblağ para gerekir sana.
- Forum üyeliğini geliştirerek imza kampanyalarına katılıp buralardan gelir elde eedebilirsin bende yeni ilk kampanyama dahil oldum bakalım ne kadar bir kazanç bırakacak tam bilmiyorum.
- Yine borsa mantığıyla BTC alıp değil de fiyatı daha düşük altcoinlere yatırım yapabilirsiniz bunun riski daha fazladır ama kazanç daha güzel olabilir.
- Yada mining kurup yeni çıkan altcoinlerden kazmaya başlayabilirsin bununda enaz bi 15 20 k maliyeti oalcaktır sana. Ama her şeyden önce Bitcoin nedir temeli nedir bunu öğrenmek gerekmektedir.
Suzukigsxr250
Member
**

Activity: 250
Merit: 13

Dextrust.org #Defi

View Profile
September 19, 2017, 02:20:34 PM

Hemen birşeyler kazanmayı beklemek yanlış olur düşüncesindeyim , sonuçta adamlar hayır kurumu değil fakat 2-3 ay sonra biraz kazanılabilir diye düşünüyorum .

The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
September 19, 2017, 06:10:33 PM

Merhabalar
Madde madde şunlar işine yarayabilir

+ Yerli/Yabancı Bitcoin&Altcoin borsaları araştırmak
+ Hangi coinlere -neden- yatırım yapılabilir? (coinmarketcap sitesinde ilk 100 coinleri incelemekle başlayabilirsin)
+ Gözüne kestirdiğin coinler hakkında bilgileri bu forumdaki başlıklardan&yorumlardan araştırabilirsin.
+ Twitter'dan , yatırım yapmayı düşündüğün altcoinlerin sayfalarını ve yerli altcoin bilgi/takip sayfalarını takip edebilirsin.
+ Eğer elinden çıkarabileceğin bir bütçe varsa kendini deneme amaçlı girebilirsin (50 lira olur 250 lira olur farketmez kendi bütçene göre). Eğer yoksa kendine hayali bir miktar belirleyip 2-4 hafta kendini deneyebilirsin (alım-satım fiyatlarını ve komisyonu kendin hesaplarsın , başka borsaya atsaydın onun ücretini vs de düşecektin gibi)
+ Tüm bunların yanında Temel analiz yöntemlerini öğrenmeye başlayabilirsin

Not : Bende üniv öğrencisiyim ve yeni sayılırım  Smiley
Druvax
Full Member

Activity: 364

View Profile
September 20, 2017, 06:50:26 PM

Sanirim paran yok ve bol zamanin var. O zaman bu foruma takil. Bol bol oku ve foruma yaz. Bir sure sonra rutben yukselir. Kampanyalara falan katilirsin. Ordan uc bes bi seyler gelir. Onunla trade yaparsin.  Zamanla ne biriktiyse artik. Smiley
Belki biraz paran olur ve bunu katlamayi basarabilirsin
nasip35
Full Member

Activity: 398
Merit: 118

View Profile
September 21, 2017, 11:33:03 AM

Öncelikle hoşgeldin bol bol forumu okumanı tavsiye ederim özellikle sabit konular yavaş yavaş rütbende yükselir güzel bi kampanyaya girer o parayla da kısa vadeli al satlar denersin bol şanşlar
gribalenfeksiyon (OP)
Full Member

Activity: 546

View Profile
September 21, 2017, 05:53:52 PM

herkese çok teşekkür ederim izleyeceğim yol konusunda gerçekten faydalı oldunuz. ilk iş tabii ki de para kazanmak olmamalı onun dışında öncelikli bir sürü şey var. bu forum sayesinde sizler sayesinde beraber yardımlaşarak iyi şeyler yapacağıma inanıyorum.  çok teşekkürler  Smiley
PCMining
Full Member

Activity: 305

View Profile WWW
September 24, 2017, 09:41:50 AM
Last edit: September 27, 2017, 03:46:41 PM by PCMining

Eğer madencilik konusunu merak ediyorsan yeni kurduğum havuza dahil olabilirsin. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Hush Coin baya ilgimi çekiyor:

Pool fee: 0.1%

http://www.pcmining.xyz/

HUSH: stratum+tcp://www.pcmining.xyz:3032
KMD: stratum+tcp://www.pcmining.xyz:3857
BitcoinZ: stratum+tcp://www.pcmining.xyz:3957

user: wallet
pass: x

Algo: equihash

Not: cryptopia.co.nz üzerinden Hush wallet alabilirsin.

https://www.cratex.io

Cratex is international cryptocurrency trade platform and best place to buy, sell, trade and learn about crypto (0.1% trade fee, minimal withdrawal fees, fast deposits).
Pages: [1]
  Print  

Jump to: