Bitcoin Forum
June 24, 2024, 01:10:31 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: sigarayı bırakmak için ilaç kullanmak  (Read 2010 times)
engin978
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

The Future of Sports is Fan Controlled

View Profile
October 30, 2017, 01:37:49 PM

Daha once iki kez sigarayi birakmis biri olarak( ilkinde 9 ay,ikincisinde 2.5 yil)(su an tekrar iciyorum)
 Oncelikle gercekten kendinizi birakmak istediginize inandirmalisiniz... Ve luzumsuz ictiginiz sigaralari oncelikle birakmalisiniz!!!
 Mesala ben aksam dukkani kapatmadan 1 tane icerdim,dukkani kapatir arabaya yururken 1 tane.... Arabada teyp+cam acip eve gidene kadar 1 tane daha icerdim...
yani 45 dakika icinde 3 tane... Once bunalri bitirin... Azaltarak ve istem disi yaktiginiz sigaralari cikarttiginizda gunluk 10 adet sigaradan fazla icemezsiniz....
kademeli olarak dusurun(nikotin yoksunlugu yasamamak icin!!!) Daha sonra 3 ogun yemeklerden sonra 1 er tane ... Ve son olarak bitirin ve hayatinizdan cikarin...
Ilk zamanlar sigara dumani cok hos gelecek... zamanla tiksinti baslar....ve birakiyorsunuz...
 En onemlisi.... Kesinlikle ve kesinlikle -yak bi tane yaa! -temizlenmistir cigerlerin,birsey olmaz! -canin ceker senin simdi!! vs. diyen arkadaslara kulak asmamak!!!
 4-5 yil sonra arkadasini kirmamak icin 1 tane yakip birdaha sondurmeyen arkadaslarim var...
 Bence ilaclar tuzak, sizin iradeniz onemli... isteyin,basaracaksiniz....

HokageNanadaime
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
October 31, 2017, 09:10:54 AM

İlacmis sakizmis bunlar bos geliyor bana kafada basliyor bu mesele
hoopdi
Jr. Member
*

Activity: 54
Merit: 1

View Profile
October 31, 2017, 09:35:14 AM

2 senedir bununla mücadele ediyorum. sakız, bant derken elektronik sigaraya başladım.
sigarayı bırakabildim mi? hayır. ama elektronik sigara ile hayatıma devam ediyorum. komple bırakabilsem yüzüm gülecek ama bu şekilde de bi tebessüm oluşuyor.

kafada bitirip, tiksinmeden bu iş olmuyor kısacası.

Kora •• Building financial system for everyone Presale February 2017
serguvan
Member
**

Activity: 532
Merit: 14

View Profile
October 31, 2017, 09:56:56 AM

sigaradan tiksindirici yöntemleri araştırabilirsin bence, ama unutma ki en önemlisi kafanda bitirmektir. yani sigarayı bırakmayı gerçekten istemelisin.
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
November 01, 2017, 12:57:56 AM

ilaçla bırakan tanıdıklarım var. etkili olduğunu duymuştum ama ben onların ücretsiz olduğunu biliyorum . sigarayı bırakma merkezlerinde tahlillerden sonra veriliyor ve ilaçları içerken bir yandan da  sigara içmeye devam ediyorsunuz sonra sizin sigaradan tiksinmenize sebep oluyor diye anlatılmıştı bana. eğer bıraktırma ihtimali var 400 se 400 800 ise 800 vermeye değer.
erifubirugen
Member
**

Activity: 350

View Profile
November 04, 2017, 10:46:13 PM

Sigarayı bırakmanın en büyük yolu kararlılık sanırım. İlaç daha sonra gelen bir çare. Elektronik sigara da aslında çare olabilir.
Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
November 04, 2017, 11:38:25 PM

kafada bitircen abiiii ankarada kafada bitirmek ıcın 300 lira alıyolar sseansına sen bitir kafayı kullanıp o 300dende kurtul bence
Bagcec
Newbie
*

Activity: 37
Merit: 0

View Profile
November 05, 2017, 04:57:13 AM

Bence kesinlikle kullanma bi anda bırakmayı dene ben bi anda bıraktım
ntlah3
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
November 30, 2017, 07:18:40 AM

Şahsim adina soyleyebilirim ki e-sigaradir... gunde 2 bilemedin 3 pakete ciktigim anda bu ise nasil bir cozum getiririm diye dusunurken karsima cikan e-sigara tamamen bu sorunu ortadan kaldirmis gibi duruyor...
sunnything
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
November 30, 2017, 07:40:49 PM

Kafanda bitirmedikten sonra ne yaparsan yap,ne kullanırsan kullan nafile..
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
November 30, 2017, 08:41:24 PM

kesin kafana koymazsan o ilaçlar senin zararına oluyor söylemesi benden.

kullandım ben o ilaçları ama mantığımda ilaçlar güvendim sigarayı onun sayesinde bırakacağım dedim. kafamda tamamen bitirememişim.
ilacı almaya başladıktan 1 hafta sonra sigara aşırı iğrenç gelmeye başladı ama sıkıntı içmekten alıkoymadım kendimi bu sefer yarısını içip sonra atıyordum sigarayı. 10 gün daha böyle devam etti sonra ilacı bıraktım israf etmeyeyim diye.

şu sıralar tekrar başlamayı düşünüyorum en uygun zamanı kafamda oturttuktan sonra tabi. yarım yamalak olmasın diye bu kez
ozma03
Member
**

Activity: 140
Merit: 20

View Profile
November 30, 2017, 09:18:12 PM

Bir insanda irade yoksa hapta olsa elektronik sigarada olsa boş kendi iradesiyle yavaş yavaş bırakması lazım yoksa bırakma işi yalan oluyor.

unreal41
Member
**

Activity: 910

View Profile
November 30, 2017, 10:15:50 PM

Çevremde ilaçla bırakmaya çalışanlar oldu başaran pek görmedim çevremde bırakbilenler kendi iradeleriyle bıraktılar her şey kafada bitiyor aslında bu bağımlılıktan kurtulabilmek için darısı, başmıza diyelim..
koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
November 30, 2017, 10:22:02 PM

ilaç ve hap yerine, e-sigara öneririm, hem ihtiyacınızı keser, hem eliniz ağzınız boş durmaz, akıllıca bir iş olur.
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
December 01, 2017, 02:37:09 AM

ilac kulanacaksaniz kesinlikle cevrenizdekilerin haberi olmasi lazim. ben ilk denememde birakmistim ilacla.4 yil icmedim bu bitcoin davasina tressten tekrar icmeye basladim. kullanacaginiz ilacin psikolojik etkileri oluyor bu yuzden is arkadaslariniza ve ailenize bunun bilgisini vermeniz lazim.siz her ne kadar etkilenmiyorum diye dusunsenizde asil sizi kontrol edecek sizdeki degisimleri anliyacak kisiler bu aile ve arkadas cevreniz is yerindekiler vesaire olacaktir.
srmecdes
Full Member

Activity: 266
Merit: 108

View Profile
December 01, 2017, 05:19:44 AM

kendinizi mecbur bırakın.. sigaraya sevgili muamelesi yapmayın Smiley
Enflow
Member
**

Activity: 139

View Profile
December 01, 2017, 10:39:24 AM

Ben nikotin bandı kullanmıştım bant takılıyken içmeye başlayınca bandı çıkardım.Günde 2 paket içiyorum bırakmam lazım korku var hafiften bırakamam diye.Çok denedim tekrar denicem pes etmek yok Smiley
MARDEK
Newbie
*

Activity: 38

View Profile
December 01, 2017, 11:37:29 AM

Yakın zamanda bırakmış birisi olarak tavsiyem, Alan Carr yöntemi denilen şeyi bir araştırmanız. Türkçe videoları falan var. Özetle mantığı sigara bağımlılığın %90 ı alışkanlıklar. Nikotini gözünüzde büyütmeyin. Bir gün başaracaksınız buna inanın.
efsanesolbek
Member
**

Activity: 63

View Profile
December 02, 2017, 05:38:09 AM

Sigarayi birakmak parasini verip alabileceginiz bir hizmet degil. Her sey hemen olsun bitsin istiyorsunuz. Ben sigaranin bagimliliginin fiziksel bir yoksunluktan degil de bir seylerin eksik olmasindan kaynaklandigini dusunuyorum. Su an yasadigin hayatta sigara icmen gerekiyorsa icersin sadece sigarayi cikarip diger her seyin ayni devam etmesi mumkun degil.
drogbacrash1
Member
**

Activity: 392
Merit: 13

View Profile
December 02, 2017, 06:01:21 AM

Dostum sigarayı bırakacak insan. Hapla sakızla yapıştırmayla uğraşmaz önce aklında bitirmen gerekir yoksa bırakamazsın.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: