Bitcoin Forum
May 08, 2024, 08:33:23 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  
Author Topic: REHBER: Ledger Nano S incelemesi, kullanım rehberi, detaylar, sorular, cevaplar  (Read 25234 times)
PHI1618 (OP)
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
September 20, 2017, 07:21:23 AM
Last edit: May 01, 2020, 08:39:49 PM by PHI1618
Merited by EFS (10), Vispilio (10), Blacknavy (10), dbshck (8), ozgr (7), micalith (5), Dammitt (5), nalpagutt (5), teramit (4), 2run (3), AlyattesLydia (3), saulzaents (3), by rallier (2), Zz (1), ophyrim (1), Bitcoin Seller (1), Suleiman the Magnificent (1), cyrptoturkey (1), teknodunya (1)

Arkadaşlar bir süredir Ledger Nano S kullanıyorum. binbircesit.com aracılığıyla aldım. İlhan Bey'e buradan teşekkür etmek istiyorum.
Kurcalayarak epey bir şeyini öğrendim. Türkiye'de de satışı başladı biliyorsunuz.
Buraya küçük bir rehber hazırlamak istedim. Sizlerin de sorusu olursa bildiğim kadarıyla cevaplayabilirim ve güzel bir kaynak oluştururuz diye düşündüm.
Konuyu fırsat buldukça, yeni bilgiler öğrendikçe güncelleyeceğim.

Eylül 2018 güncellemesi:
Arkadaşlar Ledger'ın yeni yazılımı Ledger Live çıktı. Chrome eklentileri artık işlevsiz.

Ledger'ım yeni geldi. Naapmalıyım ki acaba?
Her şey çok kolay ilerliyor. Cihazı bilgisayara bağlayın. Sizi yönlendiriyor zaten.
Kutu içinden çıkan seed kağıdına cihazı ilk açtığınız zaman çıkan kelimeleri azami dikkatle yazın ve bu kağıdı asla ve asla KAYBETMEYİN. Her şey bu seed üzerinden yürüyecek çünkü. Ledger'ı kaybederseniz ya da bozulursa bu seed sizin kurtarıcınız olacak. Coinlerinizi bu seed'le geri alabileceksiniz.
Kelimeleri yazdınız ve cihazı açtınız.
https://www.ledgerwallet.com/apps
Burdan gerekli eklentileri Chrome'a ekliyorsunuz. "Ledger manager" cihaz içindeki uygulamaları eklemek silmek ve cihaz'ı güncellemek için kullanılıyor. Diğerleri zaten coinlerin pc uygulamaları. Chrome eklentisi şeklinde çalışıyor hepsi. BTC kullanacaksanız açılışta "btc mi  bch mi" diye soruyor. btc seçiyorsunuz. sonra da legacy mi segwit mi diye soruyor. Benim tavsiyem segwit seçin ki yeni sistemin nimetlerinden faydalanın.
Diğer coin uygulamaları da aynı şekilde basit kulllanıma sahip.
Kurulum için şuraya da göz atmakta fayda var
http://uzmancoin.com/ledger-nano-s-kurulumu/

Ledger Nano S neden sadece 4-5 coini "aynı anda" destekliyor???
2 haftadır Ledger Nano S kullanıyorum. Btc, ltc, eth ve xrp app leri yüklü. Bunlara ek olarak stratis uygulamasını cihaza yüklemek istediğimde memory dolu uyarısı veriyor. Bunun sebebini araştırdım. Ledger yetkilileri güvenlik önlemi olması için kısıtlı alan koymuşlar cihaza. Cihazdan sürekli farklı farklı coinler çekmeyecekseniz çok sorun değil aslında bu durum. Hele benim gibi sadece depolama/saklama için kullanacaksınız hiç önemli değil. Hangi coin i istiyorsanız bi kere kurun, adresi alın kaydedin bi yere. Sonra hep oraya gönderin. Cihazdan o coinin uygulamasını silseniz bile sonra geri yükleyince coini içinde görüyorsunuz yine. Önemli olan size ilk kurulumda verdiği seed i asla ve asla kaybetmemek.

Ledger CTO'sunun yaptığı açıklama şurada
https://www.reddit.com/r/ledgerwallet/comments/6s99xv/just_received_my_nano_s_only_install_4_wallets/dlbgfsb/
Kısaca önemli olan güvenlik olduğu için böyle bir yola başvurulduğu söyleniyor.

Ayrıca Ledger'ın hafızası hakkında bir bilgi
"Nano S has 320 Kb flash, 10 Kb RAM, Blue has 480 Kb flash, 12 Kb RAM (less available for applications after the OS is installed)"
Yani cihazımızda sadece 320 kb'lık bir alan var. Bunun sebebi dediğim gibi güvenlik. Virüs ve malware'lerin boyutu 320 kb'dan fazla olursa cihaza giremiyor bile yani. Kaldı ki cihazın içinde kendi işletim sistemi ve cüzdanları yüklediğinizde zaten 10-20 kb bir alan kalıyor muhtemelen. Bu alana virüs vs girmesi oldukça zor hak verirsiniz ki.

Ledger'a erc20 yani ethereum bazlı coinleri atabilir miyim? Nasıl oluyor o iş?
Cevap: Evet atabilirsiniz.
Ledger'ın size verdiği ethereum adresinize bu tokenleri gönderebilirsiniz. Ben Monetha gönderdim. Lakin... Ledger'ın ethereum arayüzünü pc'den açtığınız zaman bu tokenleri göremiyorsunuz. Sakın panik yapmayın. Tokenleriniz halen orada.
Eth ve Etc dışındaki coinlerinizi cihazda görebilmek için Ledger'ın da sayfasında resmi olarak desteklediği https://www.myetherwallet.com/ sitesini kullanıyoruz.
Myetherwallet(MEW)'e girdikten sonra "Send Ether & Tokens" kısmına giriyoruz. "Ledger Wallet" seçeneğini seçip Ledger'ımızı bağlıyoruz bilgisayara. Ledger'ın pin kodunu girdikten sonra ledger üzerinden ETH uygulamasını açıyoruz. Burda yapmanız gereken önemli bir şey var. Ledger'dan eth'ye girince ayarlardan "browser support" kısmını "yes" yapmanız lazım ki bir internet tarayıcıdan bağlanma iznini verelim. İzni verdikten sonra MEW bağlanacak ve tokenlerinizi görebilecek, başka adreslere gönderebileceksiniz.
Önemli not: Browser support açık olduğu zaman Ledger'ın bilgisayardaki eth uygulaması çalışmaz, onun çalışması için browser support'ı "no" yapmanız gerekmekte.

Ledger üzerinde bir coin için farklı cüzdanlar açabilir miyim?

Evet. Bunu şimdilik BTC ve LTC'de deneyimledim. ETH ve XRP'de bu yok malesef.
BTC uygulamasını ledger'dan ve pc'den açtığınız zaman "add account" olayı var. Kendi btc'lerim için bir hesap oluşturdum. Arkadaşımın btc'leri için bir hesap oluşturdum. Onunkileri doğrudan onun cüzdanına gönderip kendi  bakiyesi altında görebiliyoruz. Ki bence çok çok iyi bir özelllik. Aynı şey LTC için de geçerli. Fakat ETH ve XRP'de bu destek yok malesef. Nedenini bilemiyorum.
Not: Açtığınız bir account(hesap) içinde hiç btc ya da ltc yoksa yeni bir hesap açamıyorsunuz. Son açtığınızda bir miktar coin olduğu zaman yeni bir hesap açılabiliyor. Sınırı var mı bilmiyorum. Henüz denemedim Smiley

Ledger destek mesajlarıma geç cevap veriyor, ne yapabilirim?
Genelde yoğunlar Smiley Reddit iletişim kanalından yazarsanız ilgili arkadaşlar da yardımcı oluyorlar, aynı zamanda Ledger'ın CEO'su ve CTO'su da yazıyor bazen
https://www.reddit.com/r/ledgerwallet/

Ledger'ın üstünde yazan kelimeler ne demek?
Vires in numeris! Ledger'ın sloganı. Cihaz üstünde lazerle işlenmiş olarak yazıyor. Cihazı açıp kullanmadığınızda bekleme modune geçince ekranda da yazıyor.
Anlamı "sayıların(rakamların) gücü" gibi bir şey. Böyle bir cihaz için mükemmel bir slogan bence Smiley

Şunu da mutlaka eklemem lazım.
"Bence" bilgisayarla, internetle alakalı olan her şeyin ama her şeyin hacklenme ihtimali vardır. Hiç bir şey %100 güvenilir değildir. Olabildiğince güvenlik önlemi alırız üstümüze düşeni yaparız.
Ledger bunun en üst noktalarından biri. İki gün sonra "Ledger'ın chrome uygulaması hacklendi bitcoinler çalındı" derlerse şaşırmam. Çünkü her şey hacklenebilir...

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
The forum strives to allow free discussion of any ideas. All policies are built around this principle. This doesn't mean you can post garbage, though: posts should actually contain ideas, and these ideas should be argued reasonably.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715200403
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715200403
Reply with quote  #2

1715200403
Report to moderator
1715200403
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715200403
Reply with quote  #2

1715200403
Report to moderator
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
September 20, 2017, 07:24:08 AM
Last edit: November 18, 2017, 07:30:49 PM by PHI1618
Merited by EFS (2)

Ledger'ım bozuldu/kayboldu/çalındı/çalışmıyor ne yapmalıyım?
Şimdi önümüzde alternatifler var. Bir kere coinleriniz halen güvenilir ellerde. Pin kodunuzu bilmeden kimse erişemez. Pin kodunuzu biliyorlarsa elveda diyin...
Gelelim yapılacaklara.
Yedek bir ledger'ınız yoksa hemen yeni bir ledger alıp ilk kurulumda cihazın size verdiği 24 kelimelik seed'i yeni cihaza girip coinlerinize ulaşabilirsiniz. Hiç bir sorun olmaz.
Peki hemen ledger alamıyorsak ve coinlerimize hemen ulaşmak istiyorsak?
Ledger'ın seed'i yine kurtarıcımız olacak.
Cihazda hangi coinleri saklıyorsanız ona göre bir yol izlemeniz gerekmekte.
Ethereum için https://www.myetherwallet.com/#view-wallet-info adresinden "Mnemonic Phrase" seçeneğinden seed'i girince ethereumlarınıza ulaşırsınız.
Bitcoin için ise Mycelium mobil uygulamasına seed girilebiliyor. Btc'leriniz de elinize geçer.
Ltc ve diğer coinler için de benzer şekilde muhtemelen, yollarını keşfettikçe ekleyeceğim.

YALNIZ ŞU ÇOK ÖNEMLİ,
Seed'inizi başka bir yere girdiğiniz anda ledger'daki coinlerinizin güvenliği azalmış demektir. Denemek için ledger seed'inizi başka bir yere SAKIN girmeyiniz...

6. sayfadan eklenen bir kurulum videosu
https://www.youtube.com/watch?v=Pg7JSYiwZ6o&t=224s

Ledger Bitcoin Gold cüzdanını uygulamalar arasına ekledi. Nasıl erişeceğiniz ile ilgili adım adım bir anlatım paylaştım.

https://steemit.com/tr/@nomad88/ledger-nano-s-adim-adim-bitcoin-gold-erisimi

bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
September 20, 2017, 09:09:21 PM

Eline sağlık uzunca yazarak anlatmışsın. Benim sorum olacak, bu zımbırtıya gerçekten ihtiyacımız var mı, yanıtın evet ise neden? Bozulur falan ondan sonra bir de onunla uğraş cihazın içini açarak inceleyen kalitesini yoklayan olmuş mu, cihaza biçilen ömür kaç sene var mı açıklanan kullanım ömrü. Ben içine üç beş bir şeyler attıktan sonra 10 yıl saklamak istiyorum, 10 yıl sonra cihazı çalıştırmak istediğim zaman sürpriz ile karşılaşır mıyım.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
September 21, 2017, 06:38:44 AM
Last edit: October 18, 2017, 06:21:51 AM by PHI1618

Eline sağlık uzunca yazarak anlatmışsın. Benim sorum olacak, bu zımbırtıya gerçekten ihtiyacımız var mı, yanıtın evet ise neden? Bozulur falan ondan sonra bir de onunla uğraş cihazın içini açarak inceleyen kalitesini yoklayan olmuş mu, cihaza biçilen ömür kaç sene var mı açıklanan kullanım ömrü. Ben içine üç beş bir şeyler attıktan sonra 10 yıl saklamak istiyorum, 10 yıl sonra cihazı çalıştırmak istediğim zaman sürpriz ile karşılaşır mıyım.
"bu zımbırtıya gerçekten ihtiyacımız var mı"
Bence evet. Bu ya da başka bir hardware wallet. Son kullanıcının böyle bir şeye kesinlikle ihtiyacı var güvenlik açısından.
Siz dersiniz ki "ben yazılımdan kodlardan iyi anlarım, bilgisayarla aram çok iyidir, cüzdanlarımı internet bağlantısı olmayan bir bilgisayarda ya da internete hiç bağlanmamış bir image de saklıyorum, başına kesinlikle bir şey gelmez, ben ölürsem bile eşim dostum bunları kullanır yine" o zaman tabii ki ihtiyaç yok Smiley
Benim cihaz geldi gerekli kurulumları vs yaptım ve eldekileri içine attım. Sonra eşime anlattım şunu şunu kaybetme diye. Bana bi şey olursa o bir şekilde içindeki bütün coinleri kullanabilir halde şu an.

Bozulmasına karşı ledger'ın dediği "seedi kaybetmeyin". Cihaz bozulsun, kaybolsun, yansın kül olsun seed sizde oldukça coinleriniz sizindir.

10 yıl sonra ledger'ın desteği olacak mı?
Olmaması için bir sebep göremiyorum şahsen. Ledger iflas eder batar gider, uygulamalar yine de durur kenarda ve bir şekilde çalıştırılır diye düşünüyorum. Ama bu konuda bir garanti yok tabii.
Kaldı ki seed'î kaybetmediğiniz sürece çeşitli uygulamalardan zaten ulaşabiliyorsunuz...

ledgernanoturkey
Newbie
*

Activity: 36
Merit: 0

View Profile
September 21, 2017, 01:10:46 PM

İlerisi için rezerve.

Elinize sağlık faydalı bir içerik olmuş,ürününüzü iyi günlerde kullanın.Ürünün kurulum videosu alttaki linkte mevcuttur.

https://www.youtube.com/watch?v=h8jK6QRtaSo
bitpazari
Hero Member

View Profile
September 21, 2017, 01:22:50 PM

İyi hoşta başkasının ürettiği cihaza nasıl güveneceğim sizde bu güven duygusu nasıl oluştu. Bir cihaz da sadece bir tane mi seed kodu mevcut peki bu kodu kendimiz üretemiyor muyuz değiştiremiyor muyuz? Wallet şu an için waves coin destekli mi bilgin var mı. 
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
September 21, 2017, 01:27:40 PM

İlerisi için rezerve.

Elinize sağlık faydalı bir içerik olmuş,ürününüzü iyi günlerde kullanın.Ürünün kurulum videosu alttaki linkte mevcuttur.

https://www.youtube.com/watch?v=h8jK6QRtaSo
Bu nano yalnız. Nano S videosu ekleyelim Smiley

İyi hoşta başkasının ürettiği cihaza nasıl güveneceğim sizde bu güven duygusu nasıl oluştu. Bir cihaz da sadece bir tane mi seed kodu mevcut peki bu kodu kendimiz üretemiyor muyuz değiştiremiyor muyuz? Wallet şu an için waves coin destekli mi bilgin var mı.  
Bu mantıkla hiç bir online/offline cüzdana da güvenmemek gerek. Güven duygusu oluşmasının sebebi Ledger özelinde gerçekleşiyor aslında. Güven algısını yaratmış ve eminim bir çok ciddi yazılımcı gerek uygulamaları gerekse de cihazı didik didik etmişlerdir bir açığı vs var mı diye. Bununla alakalı bir konu bir yorum göremedim ben yaptığım araştırmalarda.

Halmater
Hero Member

Merit: 630

View Profile
September 21, 2017, 04:30:26 PM

bende almayı düşünüyordum ama sitesine güvenemedim bu sirketin.
adamlar sitesinde Ferraride satıyor oyuncakta. ilk ön talepleri almaya başladıklarında bende para yolluyacaktım sonra sikayetvar. comdaki haklarında yazılanları okuyunca vazgeçmiştim.neyseki sanırım dağıtmışlar ilk partiyi.
bitpazari
Hero Member

View Profile
September 21, 2017, 04:34:05 PM

Açıkçası bir gerekliliğini göremedim ekstra olarak. İnceleme videolarını izledim de bazı sorunlar da varmış sorun yaşadığınız zaman sıfırlayın tekrar yükleyin deniliyor niye tekrar yüklüyorum ki sorunu çözsünler.
Satın almak için şimdilik erken olduğunu düşünüyorum tabii ki benim düşüncem kendim için şu an pek bir faydası olmaz.
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
September 21, 2017, 09:51:34 PM

Konu güzel olmuş bu arada en azından bazı detayları bilmeyenler için açıklayıcı olmuş diyebilirim. Bence mantıklı bunu almak şu anda bile bir çok yerden Pishing geliyor bunlara karşı en azından sağlam kalmış oluyoruz. Asıl soru fiyatı biraz pahalı bana göre.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
September 22, 2017, 06:28:59 AM

bende almayı düşünüyordum ama sitesine güvenemedim bu sirketin.
adamlar sitesinde Ferraride satıyor oyuncakta. ilk ön talepleri almaya başladıklarında bende para yolluyacaktım sonra sikayetvar. comdaki haklarında yazılanları okuyunca vazgeçmiştim.neyseki sanırım dağıtmışlar ilk partiyi.

Ben bir sitenin reklamını yapmıyorum yanlış anlaşılma olmasın. Ledger Nano S rehberi bu konu Smiley Sayfada benim mesajlarımda herhangi bir sitenin reklamı yok. Ledger'ın kendi sitesi var sadece.

udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
September 25, 2017, 09:37:17 PM

eski firmfare i update edip seed lerden cuzdanlari geri yukleyen oldu mu hic?
dragoz11
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 252

View Profile
September 25, 2017, 11:46:31 PM

Ben de btc sayısını artırabilirsem almayı düşünüyorum şu an gerek yok. Ancak böyle bir rehber gerekliydi elinize sağlık.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
September 26, 2017, 06:02:38 AM

Benim cihazın yazılım günceldi güncellemedim ama şöyle bir şey yaptım.
Dün stratis atmam gerekiyordu, yer olmadığı için ripple'ı sildim stratis'i yükledim. Strat'ları gönderdim, sildim, ripple'ı yükledim. Ripple'lar duruyor. Strat'lar da duruyor.

Halmater
Hero Member

Merit: 630

View Profile
September 26, 2017, 07:01:09 AM

Dün stratis atmam gerekiyordu, yer olmadığı için ripple'ı sildim stratis'i yükledim. Strat'ları gönderdim, sildim, ripple'ı yükledim. Ripple'lar duruyor. Strat'lar da duruyor.

yer olmamasını anlıyamadım hocam, belli bir koin sayısına kadar mı hesap açılabiliyor?
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
September 26, 2017, 09:19:38 AM

ayni sey degil bu hocam. uygulama icin yer olmasa da key leri sakliyor alet. firmware update inde key lerde silinip seed geri olusturuluyor.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
September 26, 2017, 12:35:01 PM

yer olmamasını anlıyamadım hocam, belli bir koin sayısına kadar mı hesap açılabiliyor?

İlk mesajdaki "Ledger Nano S neden sadece 4-5 coini "aynı anda" destekliyor???" bölümünde mevcut hocam Smiley

bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
September 26, 2017, 06:31:29 PM

ben yukledim  adreslerle ilgili herhangi bir sikinti yok. hatta mew uzerine mnemonic key ile giris yaparak ledger icindeki eth adresleri gorebiliyorsun. BIP39 destekli tum sistemlerde bu 24lu key grup kullanilarak adresler teyit etme amacli kontrol edilebilir.

simdi ben soyle birsey yaptim.
bunun kontrolunu henuz saglayamadim.
ledger nano s de hidden wallet gibi bir secenek daha var. guvenligi bir tik daha yukseltmek icin gelistiriciler ilk kurulan 24lu seed key e ilave ayri bir guvenlik sozcugu ile pin kodunu entegre ederek yeni bir gizli hesap olusturulmasina imkan saglamis cihaz icerisinde.

bu sunun icin kullanisli. biri sizi elinizdeki cihaza pin kodunuzu girmeniz icin tehdit eder guvenliginizi riske atarsa gibi fiziksel yuzyuze saldirilara karsi ikincil bir gizli hesap kullanilmasini saglamis.
bu su sekilde kullaniliyor.
cihazi kurdugunda verdigi 24lu seed key i bir pin ile eslestirip bu hesap altindaki btc eth xrp dash vs vs coinleri gundelik kullanim icin kullanin, yuksek miktarlar saklamayin.
security altinda attach to pin diyerek, yeni bir pin olusturup bu pin icin ayri bir guvenlik sozcugu yazin.
cihaza 2.pin ile girerseniz kullanilan adreslerin ilk 24lu seedden bagimsiz yeni adresler geldigini goreceksiniz. bu hidden walletler daha guvenli oldugundan yuksek birikimleri bunun altinda saklayin diye oneriyorlar.

fakat gelistiriciler diyor ki, attach to pin yaparken yazdiginiz security key i kaybetmeniz durumunda o hesaba hicbir sekilde erisemezsiniz diyorlar. bu guvenlik kelimesi ayrica ana 24lu seed e bagli.

simdi ben yeni bir guvenlik kelimesi olusturdum ve adresler degisti, fakat bu adresleri yeniden olusturup teyit etmeden kullanmayi dusunmuyorum. bunlari kontrol edebilecegim bir wallet ya da sistem var mi? ledger uzerinde 24lu seed key i yeniden girmek cok zahmetli oluyor Smiley
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
September 26, 2017, 07:43:37 PM

~snip

Mycelium deneyin, bakalım olacak mı...

Ben bir deneme yaptım. Seed'i onaylıyor ama farklı bir key oluşturuyordu yanlış hatırlamıyorsam.
İçinde 0 bakiye olmadığı durumu deneyecektim, üşendim.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
September 26, 2017, 09:31:51 PM

~snip

Mycelium deneyin, bakalım olacak mı...

Ben bir deneme yaptım. Seed'i onaylıyor ama farklı bir key oluşturuyordu yanlış hatırlamıyorsam.
İçinde 0 bakiye olmadığı durumu deneyecektim, üşendim.

electrum ile mevcut 24lu bip39 seed i extend ederek ledger icine yazdigim security key i ekleyerek denedim legacy bitcoin adreslerinde herhangi bir sorun yok, cihaz icindeki adres electrum icinde de olustu. ethereum icinse mew uzerinde mnemonic key yazilan alanin altindaki password kismina security key i yazarak adrese disaridan ulastim. demekki bu fonksiyonun kullanimininda legder kaybolsa dahi diger sistemler ile recovery mumkun olacak.
ben cihazi sevdim ya fido U2F ozelligi de gayet guzel.
manager ile dev. paketler var bunlarin kullanim alanlarini da deneyip tecrube edecegim. bunlardan password tool kurdum ama sifreyi ledger uzerinde mi olusturacam nerede kullanacam tam cozemedim.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  

Jump to: