Bitcoin Forum
May 12, 2024, 08:47:15 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  
Author Topic: REHBER: Ledger Nano S incelemesi, kullanım rehberi, detaylar, sorular, cevaplar  (Read 25234 times)
PHI1618 (OP)
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
January 09, 2018, 11:57:57 AM

Cihazı almayı çok istiyorum ancak seedleri kendimizin belirliyemiyor olması büyük bir eksiklik. Ben ne bileyim yarın bir çalışanın tüm cüzdanların seedlerini çalmayacağını?
Bu mantıkla gidersek seed'i siz belirleseniz bile çalışan yine ulaşır seed'e.
Seed  çalınamaz ledger'dan şu aşamada. İlk sayfada yazdığım gibi ""Bence" bilgisayarla, internetle alakalı olan her şeyin ama her şeyin hacklenme ihtimali vardır. Hiç bir şey %100 güvenilir değildir. Olabildiğince güvenlik önlemi alırız üstümüze düşeni yaparız.
Ledger bunun en üst noktalarından biri. İki gün sonra "Ledger'ın chrome uygulaması hacklendi bitcoinler çalındı" derlerse şaşırmam. Çünkü her şey hacklenebilir..."
Ama bu çok düşük bir ihtimal

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715503635
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715503635
Reply with quote  #2

1715503635
Report to moderator
gokhan17
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 264

View Profile
January 09, 2018, 01:29:51 PM

Bende yeni ledger aldım ve burada anlattıklarını çok güzel bilgiler çok teşekkür ederim, benim urunum henuz gelmedi ama buradan ögrendıklerım sayesınde kafamdaki bir çok soru ilareti gitti teşekkurler
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
January 09, 2018, 05:52:08 PM

ledger etherdeltayı gormuyor mu suan ya.token satacam ether olmasına ragmen gostermıyor baglı oldugunu gosterdıgı halde
Kienbui
Sr. Member

Activity: 478
Merit: 250

View Profile
January 09, 2018, 11:40:39 PM

Ledger Etherdelta'da sadece ilk Ethereum adresinizi görüyor. Ledger adreslerinizi EtherDelta'da kullanmak için private keylerinizi BIP39 üzerinden çıkartmanız gerekiyor. Bu private keyler ile EtherDelta üzerinden alım satım yapabilirsiniz yalnız private keyleri dışarı çıkarttıktan sonra Ledgerwallet kullanmanın bir anlamı kalmıyor.
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
January 10, 2018, 02:20:37 AM

Ledger Etherdelta'da sadece ilk Ethereum adresinizi görüyor. Ledger adreslerinizi EtherDelta'da kullanmak için private keylerinizi BIP39 üzerinden çıkartmanız gerekiyor. Bu private keyler ile EtherDelta üzerinden alım satım yapabilirsiniz yalnız private keyleri dışarı çıkarttıktan sonra Ledgerwallet kullanmanın bir anlamı kalmıyor.
Öyle bir şey yok ED de ledger ı private keyleri dışarı çıkartmadan kullanıyorum 2-3 aydır.
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
January 10, 2018, 02:21:19 AM

ledger etherdeltayı gormuyor mu suan ya.token satacam ether olmasına ragmen gostermıyor baglı oldugunu gosterdıgı halde
Etherdelta da genel bir sıkıntı var 3 gün önce aldığım tokenlar hala içeride kaldı ethereum networküde sıkıntılı çok.beklemek gerek bence bir kaç gün
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
January 10, 2018, 09:12:32 AM

Yanlış bilgilendirme yapmayın lütfen. ED'de kullanmak için priv keyi falan çıkarmaya gerek yok. Priv key çıkaracaksak ledger kullanmanın anlamı ne zaten? Atın çöpe gitsin.

bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
January 10, 2018, 10:21:35 AM

Cihazı almayı çok istiyorum ancak seedleri kendimizin belirliyemiyor olması büyük bir eksiklik. Ben ne bileyim yarın bir çalışanın tüm cüzdanların seedlerini çalmayacağını?
Seed  çalınamaz ledger'dan şu aşamada. İlk sayfada yazdığım gibi ""Bence" bilgisayarla, internetle alakalı olan her şeyin ama her şeyin hacklenme ihtimali vardır. Hiç bir şey %100 güvenilir değildir. Olabildiğince güvenlik önlemi alırız üstümüze düşeni yaparız.
Ledger bunun en üst noktalarından biri. İki gün sonra "Ledger'ın chrome uygulaması hacklendi bitcoinler çalındı" derlerse şaşırmam. Çünkü her şey hacklenebilir..."

uygulamada zararli kod olsa dahi ledger uzerinde gonderim icin manuel onay gerekiyor dolayisiyla sikinti yasatmaz.
herhangi bir uygulama ile cihaz uzerindeki seed key lere erisilemiyor zaten. tereddut edilecek son kisiler ledger kullanicilari.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
January 10, 2018, 10:27:11 AM

uygulamada zararli kod olsa dahi ledger uzerinde gonderim icin manuel onay gerekiyor dolayisiyla sikinti yasatmaz.
herhangi bir uygulama ile cihaz uzerindeki seed key lere erisilemiyor zaten. tereddut edilecek son kisiler ledger kullanicilari.
Ekşisözlük'ten

internetin çakal alemlerinin eski gediklilerinden john mcafee'nin bir lafı var: "hackerların yazdığı kötücül yazılımlar umrumda değil. benim bildiğim kadarıyla hiç bir elektron bir köprüyü atlayamaz, bu yazılımla mümkün değil." işte bu cüzdanlarda bu sözü edilen köprü yani hard switch'ten mevcut. isterseniz virüslü, trojanlı bilgisayara takın gene de güvenle coinlerinizi transfer edebilirsiniz.

denetci
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 278

View Profile
January 10, 2018, 02:07:02 PM

ledger cüzdanda tuttuğumuz bitcoinler için fork coinleri nasıl alabileceğimizi bilebilen var mı? teknik olarak ledger desteklemese bile alabileceğimizi düşünüyorum ama nasıl yapacağımdan tam emin değilim.
metcan
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
January 10, 2018, 06:30:21 PM

Arkadaşlar böyle bir hata alıyorum ve içinde bulunan xst'ler görünmüyor.

https://i.hizliresim.com/jyz7m9.jpg
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
January 10, 2018, 06:42:10 PM

Arkadaşlar böyle bir hata alıyorum ve içinde bulunan xst'ler görünmüyor.

Ağda senkronizasyon sorunu varmış. Coinleriniz sağlam sorun yok ama şu an gösteremiyoruz diyor. Sonra tekrar deneyin düzelir.

AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
January 15, 2018, 10:59:41 PM

güzel yazı elıne sağlık.
Atabey
Full Member

Activity: 224
Merit: 119

#Root

View Profile
January 18, 2018, 03:20:18 AM

Vallaçok güzel açıklayıcı bir yazı olmuş bende artık birtane alsam güzel olacak Cheesy
Logitech34
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
January 23, 2018, 09:25:34 AM

Bende 2 gün önce  nano s kurulumu yaptım konieks ten doge attım 20 dk geldi

Ama ripple attım halen gelmedi. Koniekste başarılı diyor ama takip ıd kısmı boş,, konieksle görüştüm nano s gitmeyince işlemi iptal ettiler ripple geri hesabıma yattı.

Nu sefer poloniex den deneme ripple attım 2 dakika sonra geçersiz adres diyip otomatik iptal ediyor

Pc ye ripple cücdanı kurulumu tamam sıkıntıda yok mano s ile bağlantı yapıyor bakiyeyide gösteriyor sıkıntı nedir acaba
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
January 25, 2018, 07:32:40 AM

Bende 2 gün önce  nano s kurulumu yaptım konieks ten doge attım 20 dk geldi

Ama ripple attım halen gelmedi. Koniekste başarılı diyor ama takip ıd kısmı boş,, konieksle görüştüm nano s gitmeyince işlemi iptal ettiler ripple geri hesabıma yattı.

Nu sefer poloniex den deneme ripple attım 2 dakika sonra geçersiz adres diyip otomatik iptal ediyor

Pc ye ripple cücdanı kurulumu tamam sıkıntıda yok mano s ile bağlantı yapıyor bakiyeyide gösteriyor sıkıntı nedir acaba
Durum nedir? Hala gelmediyse bi sorun var demektir.

Logitech34
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
January 26, 2018, 05:21:57 PM

Bende 2 gün önce  nano s kurulumu yaptım konieks ten doge attım 20 dk geldi

Durum nedir? Hala gelmediyse bi sorun var demektir.
Konieks ertesi gün iade etti ama tekrar denemedim çünkü bir aksilik var poloniex hatalı adres diyor ve gönderim yapmıyor

Btc ve alt coinler choreme eklentisi aracılıgı ile çalışıyor ama ripple ethereum pc uygulaması ile çalışıyor acaba  uygulamada mı sıkıntı var yoksa bir şeylerimi yanlış yaptım

Nanos Ripple cüzdandaki kodu koniekse yapıştırıyorum başka yapacak bişey yok

Mesela koniekse riplle atılacağı zaman hem cüzdan kodunu hemde tag kodunu ayrı ayrı girmemiz gerekiyor ( koniekste şuanlık ripplede tag kodu var)
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
February 05, 2018, 07:04:38 PM

Ledger kullanıcıları dikkat! Yeni bir güvenlik açığı keşfedildi

Kripto para donanım cüzdanı üreticisi Ledger, iki gün önce yayınlanan bir rapora göre, Ledger Nano S, Ledger Blue ve diğer tüm cihazlarını etkileyen ve kullanıcıların paralarını kaybetmesine neden olabilecek bir güvenlik açığı keşfetti.

Rapora göre kullanıcı, cüzdanına Bitcoin çekmek için bir adres oluşturduğunda “Man in the middle” adı verilen bir saldırı yöntemiyle hack’lenebilir. Eğer bu işlem için kullanılan bilgisayara virüs bulaşmışsa hacker, adres oluşturmak için kullanılan kodu gizlice değiştirebilir, bu da gelecekteki tüm coin’lerin saldırgana gönderilmesine yol açabilir.

Nasıl korunabilirsiniz?
Neyse ki Ledger, “man in the middle” saldırısından kullanıcıların nasıl korunabileceği hakkında bilgi verdi. Rapora göre kullanıcılar, cüzdanın fiziksel ekranı üzerinde alıcı adresi görüntüleyen “kanıtlanmamış” özelliğinden yararlanmalı.

Ledger uygulaması üzerinde “Receive Bitcoin” menüsünün altındaki monitör butonu tıklanarak üretilen yeni adres, cihazın ekranında görüntülenebilir. Kullanıcılar, buradaki adresi teyit ederek adresin değiştirilip değiştirilmediğini görebilir.

Donanım cüzdanları, kripto para birimlerini saklamanın en güvenli yolu olarak kabul ediliyor. Bununla birlikte şirketin kendi ifadeleriyle donanım cüzdanına sahip olmanın bile “sizi yenilmez yapmadığı” açıkça belli oluyor.

Kaynak:
https://uzmancoin.com/ledger-dikkat/

Herkes btc ya da btc app'ini kullanan diğer coinleri cihaza gönderirken dikkatli olsun artık. Ledger'ın ilk açığı da ortaya çıkmış oldu böylelikle.

denetci
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 278

View Profile
February 07, 2018, 06:22:03 AM

işte bu kötü oldu, içimiz rahat bir şekilde ledgerden transferleri yapıyorduk, şimdi de bununla ilgili de kafamızda bundan sonrası için soru işaretleri oluşacak.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
February 07, 2018, 12:16:14 PM

işte bu kötü oldu, içimiz rahat bir şekilde ledgerden transferleri yapıyorduk, şimdi de bununla ilgili de kafamızda bundan sonrası için soru işaretleri oluşacak.
Sadece Ledger'a coin atarken 1 aşamadan daha geçeceksiniz, ekrandan kontrol. Kaldı ki bu da bilgisayarınızda virüs varsa.
Bilgisayarda bin tane virüs bile olsa cihaz içindeki hali hazırdaki coinlere bir şey olmuyor. Sadece cihaza atarken size adres verdiğinde bir kontrol daha gerekli.
Dikkat etmek şart.

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  

Jump to: